Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 23:39:15
Station Roodeschool door hervé
Vandaag om 23:29:16
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door SvenW
Vandaag om 23:09:14
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 23:04:24
Stalen busjes als lagers voor een Fleischmann rondmotor door Ferdinand Bogman
Vandaag om 23:03:05
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ door Frank 123
Vandaag om 22:55:41
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door sncf231e
Vandaag om 22:37:00
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 22:34:34
Verkoper beurs Houten door Wies
Vandaag om 22:22:43
In 6 uur van Parijs naar Madrid: EU zet in op netwerk van snelle treinen door wimk
Vandaag om 22:20:25
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Ronald69
Vandaag om 21:50:55
Waarschuwing: scam-websites zoals Modellbahnenshop.com door Reinout van Rees
Vandaag om 21:27:00
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Dave.......
Vandaag om 21:24:12
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 21:21:27
Cranicher Altbahn door Arjen52
Vandaag om 21:16:36
Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
Vandaag om 20:44:55
Lodewickshaven door Frank 123
Vandaag om 20:34:11
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 20:29:34
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Jeronimos
Vandaag om 20:17:41
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Huup
Vandaag om 19:35:12
Vraag over vervangmotor Lima-locomotief door Arjen52
Vandaag om 19:18:29
Roco 21026 werkt niet goed door N-Sven
Vandaag om 19:14:29
US diorama in H0 door puntenglijder
Vandaag om 19:04:28
Acme nieuwe ICNG door Edwin2121992
Vandaag om 18:49:17
Pendelbetrieb door Ronvgs
Vandaag om 18:47:07
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door R1954
Vandaag om 17:59:56
Seinen programeren met de Pro-Link naar de 10837 dec. door Ronald Halma
Vandaag om 16:32:36
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Huup
Vandaag om 16:07:39
Toon hier je (model)TRAM foto's. door Teun
Vandaag om 15:53:08
Update: baan in de tropen door Jelmer
Vandaag om 15:38:16
  

Auteur Topic: LED strips (van rol) direct op DCC  (gelezen 1930 keer)

Biesje

  • Offline Offline
  • Berichten: 2290
    • Biesje.nl
LED strips (van rol) direct op DCC
« Gepost op: 07 June 2022, 17:31:29 »
Dag allen,

Ooit al eens wat rijtuigen voorzien van goedkope LED strips op rol, en als test direct op de rails contacten aangesloten op mijn digitale (DCC) baan. Dit is een symmetrisch signaal en door het laagje fosfor op de warm witte LEDs (wat een beetje nagloeit waardoor je geen hinderlijk knipperen ziet) was het resultaat eigenlijk best wel prima met alleen een 15kohm weerstand. Dit gaf al een mooi realistisch effect wat de Preisertjes niet dwingt tot insmeren met factor elfendertig.

Maar omdat ik bij de LS Models ICR rijtuigen zelf stroomafname moet fabrieken (buigen van fosforbronsdraad) en het nogal stroef loopt wil ik niet op elk wiel stroomafname maken. Met één draaistel gaat het al best redelijk, maar knippert het een beetje af en toe. Dus daarom ben ik aan het experimenteren met gelijkrichter, condensator en weerstanden. maar omdat ner nu gelijkgericht word heb ik in theorie 2x zoveel energie wat naar de strips gaat. Moet ik dan ook domweg 2x 15k weerstanden gebruiken voor dezelfde lichtopbrengst? Of wijkt het af van theoretische logica en moet ik weer gaan experimenteren?

Mvg,

Robert

bellejt

  • Offline Offline
  • Berichten: 2349
Re: LED strips (van rol) direct op DCC
« Reactie #1 Gepost op: 07 June 2022, 17:35:59 »
helemaal niet.Leds zijn geregeld oor stroomsterkte. Kijk eens in dit topic hoe je het beter kan doen dan met die fosfordraad : https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=54726.0
Greetings,salutations,groetjes,

ArjanB

  • Offline Offline
  • Berichten: 1661
Re: LED strips (van rol) direct op DCC
« Reactie #2 Gepost op: 07 June 2022, 17:49:51 »

Ik heb deze tutorial gevolgd van Marklin of Sweden. Werkt goed

https://www.youtube.com/watch?v=JpYLH9MGKUY

Fritsprt

  • Offline Offline
  • Berichten: 2611
Re: LED strips (van rol) direct op DCC
« Reactie #3 Gepost op: 07 June 2022, 17:52:50 »
Zonder spanning echter geen stroom...........
Bij DCC heb je door de negatieve spannings impulsen (waarvan je er net zo veel hebt als de positieve spanningsimpulsen) een soort van PWM signaal van 50%. Waardoor de LED min of meer sowieso al op halve sterkte brand. Door de effectief halve spanning heb je ook effectief de halve stroomsterkte. Of dat ook daadwerkelijk 50% lichtopbrengst scheelt durf ik niet te zeggen. Maar waar maak je je druk om. Gewoon beginnen met een 15k weerstand en als dat te fel is dan gewoon een 30k er in. Zo veel werk is dat ook weer niet.
Groet Frits

Biesje

  • Offline Offline
  • Berichten: 2290
    • Biesje.nl
Re: LED strips (van rol) direct op DCC
« Reactie #4 Gepost op: 07 June 2022, 17:57:49 »
Bedankt voor de antwoorden, maar dat is niet mijn vraag, ik heb dus al verlichting en wil alleen weten of het toevoegen van een gelijkrichter de lichtsterkte gaat beïnvloeden en hoe dit te compenseren. Ik maak me helemaal niet druk, maar was gewoon nieuwsgierig of mijn theorie klopt.

De LEDs kregen eerst alleen maar de helft van de tijd stroom/spanning. Want een DCC signaal is een symmetrische blokspanning. Doordat een LED maar een kant op stroom doorlaat gaat deze snel aan en uit, wat je niet ziet door het laagje fosfor (net als bij een TL buis) Maar door de gelijkrichter krijgt ie nu ook de rest van de spanning/stroom er bij. Dus in theorie 2x zoveel energie. Vandaar mijn vraag. Is mijn theorie correct en moet ik simpelweg een extra 15k weerstand toevoegen voor dezelfde lichtopbrengst?

Ik zag in dat topic (waar ik het schema voor mijn condensator + weerstand vandaan had) geen voorbeeld van LS Models ICR. De afgebeelde stroomafname dinges passen niet in de draaistellen helaas.

Mvg,

Robert

bellejt

  • Offline Offline
  • Berichten: 2349
Re: LED strips (van rol) direct op DCC
« Reactie #5 Gepost op: 07 June 2022, 18:16:59 »
quote : helemaal niet.Leds zijn geregeld door stroomsterkte.Of dat nu een halve,hele of brolgolf is doet er niet toe.

https://gertvanvoorst.nl/treinproject_lsmodelsicr.html
Greetings,salutations,groetjes,

Fritsprt

  • Offline Offline
  • Berichten: 2611
Re: LED strips (van rol) direct op DCC
« Reactie #6 Gepost op: 07 June 2022, 18:23:59 »
Zonder spanning geen stroom..............

Robert, volgens mij heb ik je vraag in mijn eerdere reactie al beantwoord  ;D
Groet Frits

Biesje

  • Offline Offline
  • Berichten: 2290
    • Biesje.nl
Re: LED strips (van rol) direct op DCC
« Reactie #7 Gepost op: 07 June 2022, 18:31:59 »
Jawel, ik weet genoeg, terwijl ik vorig bericht aan het typen was kwam je antwoord en ik maakte het bericht niet goed af, dank :)

Met 2x 15k lijkt het goed te gaan, 1x 15k was te weinig, precies zoals ik al dacht. Nu de rijtuigen die ik al gedaan heb aanpassen en plekjes zoeken voor de condensatoren (y) . En dan verder met LED strips plakken in de 10+ rijtuigen die nog donker zijn... Oh, vergeet ik nog mijn Plan E en Plan D stammen... :-X

Mvg,

Robert

meino

  • Offline Offline
  • Berichten: 2375
Re: LED strips (van rol) direct op DCC
« Reactie #8 Gepost op: 07 June 2022, 19:06:37 »
Ik heb in al mijn rijtuigen led verlichting van de rol. Zie Plan E voor Kranenberg.
Dat werkt prima.

Groet Meino

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 26906
    • Pagina van klaas
Re: LED strips (van rol) direct op DCC
« Reactie #9 Gepost op: 07 June 2022, 19:49:36 »
Doordat een LED maar een kant op stroom doorlaat gaat deze snel aan en uit, wat je niet ziet door het laagje fosfor (net als bij een TL buis)
Zo werkt dat niet, in ieder geval niet bij een led. Een led gaat echt helemaal uit als er geen stroom loopt. Maar de frequentie van de DCC spanning is zo hoog dat je dat aan en uitgaan niet kunt zien.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Wijbe

  • LightMyTrain
  • Offline Offline
  • Berichten: 1053
  • LightMyTrain
    • LightMyTrain
Re: LED strips (van rol) direct op DCC
« Reactie #10 Gepost op: 21 July 2022, 11:07:47 »
Hallo Robert,

De h0 stroomafnemer knip je de buitenste pootjes vanaf en dan past deze precies in een ICR draaistel.

Een paar plaatjes van mijn Fyra stam. Met de Almrose magnetische koppelingen. Op onderstaande foto heb ik de stroomafname dubbel uitgevoerd! Zelfde stroomafnemer, maar dan in 2'en geknipt.



























« Laatst bewerkt op: 21 July 2022, 17:20:56 door Wijbe »