BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: J.Kuipers op 12 September 2014, 17:33:11
-
Beste mensen,
Na een geslaagde sessie t.a.v. programmeren van een DR 4024 voor wissel 1 op decoder 1 via de Ecos, moet ik nu constateren, dat nadat ik servomotor 2 heb geprogrammeerd, die ook werkte, eveneens na enige tijd een probleem onstond waarbij servo 1 bediend werd door wisselknop 2 op de Ecos en de wisselknop 1 op de Ecos niets meer deed. Ze hebben allebei in het begin direct na de programmering gewerkt.
Ik weet niet wat er aan de hand is, probeer dus DR 4024 nr 1 terug te zetten naar de fabriekswaarden, lukt niet.
Ik kom niet bij cv 8 en kan dus niet uitlezen.
Ecoshandleiding geeft aan, dat je moet uitlezen via het programmeerspoor, maar de handleiding v.d. DR 4024 geeft aan via het POM te werken.
Is er een forumlid, die bereid is mij uit de problemen helpen ?
Groeten:
Johan Kuipers
-
Waarom wil je terugzetten naar fabriekswaarden ??
Servo 1 op wissel 1 laten reageren doe je eenvoudig door de standaard wisseladres procedure uit te voeren:
-knopje drukken
-wissel 1 schakelen
-klaar
Die twee acties moeten toch uitvoerbaar zijn toch ??
Grtzz & succes,
Karst
P.S. Hoe heb je de decoders gevoed ? Uit de rail-spanning of met een externe trafo ? In het laatste geval moet die trafo minimaal 1.5 - 2 Ampere kunnen leveren bij 12V
-
Hallo Karst,
De voeding is uit een externe trafo, de bedrading is 2,5 mm2 vanaf de trafo. De aansluiting op de decoders is 2x0,14 mm2 . deze zijn zo kort mogelijk.
De gegevens v.d trafo zijn:
Faller trafo type 641/50VA
230V AC--50/60 Hz.
AC: 16V--3,15 A
DC: 12V--0,6 A
DC: 5,5V- 0,6 A
Groeten:
Johan
-
Hallo Karst,
Ben al weer aan de lijn, dus het probleem is hardnekkig. Het volgende:
Heb veel geprobeerd, maar ik kan niet goed schakelen voor de wissel. Wat gebeurd er n.l.:
Als ik opnieuw begin, hoor ik de servo klikken, dus de aansluiting is er. De arm v.d. servo draait echter het veerstaal bijna in een dubbele bocht, als ik dan de rijregelaar ga bedienen, draai ik die geheel open om enigszins de wisseltong aan de rail te krijgen. F1 wordt gebruikt voor vastleggen, plots beweegt de servo. Ik krijg de wissel met geen mogelijkheid naar de andere kant. Heb op enig moment de bedrading v.d. servo ( power en signal) los gehaald en ben ik opnieuw begonnen, zelfde resultaat. Nadat ik dus vorige week 2 wissels op de goede manier heb kunnen bedienen met ook een keurige aansluiting v.d. tong op de rail, waarbij dus op enig moment de zaak ontregeld is, waardoor ik dus nu met de handen in het haar zit. Vandaar, dat ik ook het plan opperde, de decoder maar te resetten naar fabrieksstand en dan maar opnieuw proberen. Maar gezien het feit, dat ik niet kan resetten op de Ecos weet ik dus niet meer wat ik moet doen. Ik vind het ook niet een goed idee,om de Ecos maar weg te doen en over tegaan naar b.v. de Intellibox, geld wegsmijten. Veel van mijn problemen zullen ook ontstaan doordat ik geen goede weet heb van programmeren van deze decoders, bij de loc's ging alles prima, zo ook bij de Viessmann 5212 wisseldecoders die ik voorheen gebruikte.
Ik hoop van harte, dat er iets positiefs mag plaats vinden, alvast dank.
Johan
-
Hoi Johan,
Je meldt wel de trafo, maar op welke uitgang van de trafo heb je ze aangesloten? En wat zit er nog meer op deze trafo?
Ecos weg doen is natuurlijk niet de oplossing. Er zijn genoeg mensen die het werkend hebben en het is gewoon een prima centrale. Ik zou vooral eens beginnen met een los liggende decoder en servo. Gewoon alles lekker bij de hand naast de Ecos. Koppel je de baan even los van de Ecos en sluit je zowel power als signaal aan op de Ecos. Heb je een mooie rustige testlocatie.
Stap 1:
Decoder een adres geven volgens procedure, probeer voor het gemak adres 1. Schakelt de eerste servo (op S1)? De positie waar hij heen loopt is nog niet van belang, als je hem maar twee kanten op kunt schakelen. En als je hem op S2 prikt, schakelt die met adres 2? Zo ja, is het programmeren van het adres in ieder geval gelukt
Stap 2:
Wissel posities instellen. Plug de servo op S1 (blijf op de oriëntatie van de stekker letten... ;))
Maak op de Ecos een loc met adres 9999 op DCC met 128 rijstappen. Zorg dat de snelheid op 0 staat en alle F-functies uit. Schakel nu wisseladres 1, de wissel moet om gaan. Druk op knopje van de DR4024 tot het ledje brand en de servo in beweging komt. Als je nu aan de rijregelaar (dus met adres 9999) draait zou de servo moeten bewegen, gebeurd dit? Dan zit je goed, anders stuur je waarschijnlijk niet adres 9999 op DCC128 aan.
Werkt het, probeer nu eens twee posities op te slaan. Kies een positie en druk op F1 om hem aan te zetten, druk nog een keer om F1 weer uit te zetten. Als je dit doet zou het ledje kort moeten knipperen. Dat was positie a. Doe hetzelfde voor positie b maar dan met F2. Als je dit gedaan hebt druk je weer op het knopje van de DR4024 en het ledje dooft. Als je nu wissel 1 schakelt zou hij naar deze 2 posities moeten gaan.
Werkt dit nu mooi los kun je het onder de baan gaan proberen :)
Succes!
Timo
-
Hallo Timo,
Hier even de gegevens v.d. trafo:
Aansluiting op de buitenste A.P. spanning 17,60 V AC
Andere 2 punten: resp. 12 en 5,5 V DC
Aangesloten: Alleen de 4 decoders DR 4024, spanning op de decoders: 17,60 V AC
Heb de voorste decoder nr 1 onder de tafel weggehaald incl de servomotor, kon er ook vana de stoel bij, maar heb nu je advies opgevolgd.
De zaak aangesloten op de Ecos de zaak opgestart op nr 1
De servo daarna aangesloten, het veerstaal ging tegen de rechterkant v.d. sleufopening tegen de kant aan.
Daarna wissel 1 geschakeld, het veerstaal ging sterk naar de linkerzijde en stond bijna dubbel gebogen, bij terug schakelen ging hij naar ongeveer het midden v.d. sleufruimte, sleuf is 18 mm lang.
Hier krijg ik problemen met de wisselbalk omdat hij te ver naar de ene kant doorschiet.
Ben nu van plan, het armpje met daarin het veerstaal zodanig te zetten, dat hij handmatig a.h.w. in de middenstand staat, waar hij vlgs de gegevens ook moet staan, hierdoor zou misschien de 1e draai binnen de perken blijven. Zo had ik ze n.l. ook geplaatst, dus van te voren het asje met meenemer in middenstand.
Dit wil ik morgen gaan uitproberen, heb nu geen tijd meer.
Mocht je nog opmerkingen hebben, zie ik het wel, anders bedankt en een prettige avond.
Johan
-
Hallo Timo,
Het heeft even geduurd, heb vanmiddag werk uitgevoerd zoals je aangaf. Het werkte, bovendien heb ik het armpje met veerstaal in het midden gezet, dit ook nog n.a.v. navraag bij PiCommit in Zwolle, die heeft e.e.a. geleverd.
Na de zaak weer onder de tafel te hebben geplaatst, ging wissel 1 prima, keurig aansluitende wisseltong. Toen heb ik wissel 2 geprogrammeerd, en dat ging mis. Zowel van wissel 1 als 2 ging het armpje zover draaien, dat het veerstaal in een dikke boog stond, vlgs mij liepen de motortjes ook nog, ik heb dus direct de zaak ontkoppeld v.d. decoder.
Wat doe ik nu fout?
Kan het zijn, dat ik wissel 1 moet loskoppelen v.d. decoder om wissel 2 te programmeren? Anders zou ik het niet weten. Als ik het mij goed herrinner, heb ik dat wel bij de Viessmann decoders gedaan, maar zeker weten?
Of speelt de Power aansluiting v.d. trafo een rol?
Verder denkend, als decoder 1 is geprogrammeerd, hoe gaat het dan verder met de andere 3 decoders, kan ik daar ook nog dingen verwachten die me verrassen?
Alvast dank tot zover.
Johan
-
Hoi Johan,
Vraagje, je probeert toch niet servo 2 ook weer een adres te geven? Nadat je servo1 hebt afgesteld druk je weer op het knopje van de decoder. Als je nu die servo schakelt gaat deze mooi naar de afgestelde posities, klopt dit? Om nu servo 2 te stellen moet je alleen het volgende wisseladres schakelen, dus adres 2. Het zou kunnen dat de standaard uitslagen van de servo te veel van het goede zijn. Je zou dus niet ingeregelde servo's los kunnen halen van de decoder. Nadat je dus adres 2 geschakeld hebt druk je op de knop van de decoder, lichtje gaat aan. Plug nu servo 2 in, deze zou naar de middenstand moeten lopen. Probeer nu met de adres 9999 methode beide wisselstanden (recht door en afbuigen) in te stellen. Knopje drukken, lichtje uit, adres 3 schakelen, knopje indrukken, lichtje aan, wissel 3 inpluggen, wissel 3 afregelen enz
Voor de tweede decoder zou er dan niets aan moeten zijn. Gewoon beginnen met juiste adres geven (knopje indrukken, 1e wissel van die decoders schakelen, dus adres 5 voor de 2e decoder en het lichtje zou moeten doven).
Aanvulling
Al die tijd overheen gelezen ::) Maar je hoeft niet na elke servo de knop op de decoder in te drukken en het volgende adres te schakelen en dan de knop weer in te drukken. Door F0 even aan en weer uit te zetten kun je ook naar de volgende wissel op de decoder gaan 8)
Timo
-
Hallo Timo,
Weer van alles geprobeerd, 3 wissels goed, 4e niet goed te krijgen voorwat betreft de aansluiting v.d. wisseltong aan de rail. Eindeloos geprobeerd, op enig moment ging de zaak weer in de fout. Wissel 1 schakelde niet.
Ben weer opnieuw gestart, wissel 1 weer oke, wissel 2 ook, echter de rijstanden kon ik niet goed krijgen, dus rechtdoor werd afbuigend, terwijl afbuigend rechtdoor werd, in het oude systeem kon je draden omwisselen, maar dat gaat hier niet op.
Tot overmaat van ramp, krijg ik wissel 3 niet aan het werk, ik kan draaien aan de knop, maar niks wat er op lijkt.
Ik rij Roco met bedding oude systeem, heb de wissels intakt gelaten, heb n.l. een gaatje geboord in de wisselbalk precies tussen de railstaaf en de kunststofgeleider v.d. wisselbalk, werk tussen 3mm ruimte, dit uitgetest en het werkt prima, heb dit ook uitgeprobeerd met de servomotortjes van Digitaalservice ( motor in 32 mm p.v.c. buis) , werkte prima, moest alleen rekekening houden met links en rechtswissels i.v.m. grootte van de sparing in de houtplaat, dit i.v.m. "zichtwerk".
Het kan toch niet zijn, dat die veertjes v.d. Roco wissel problemen oplevert voor de bediening v.d. balk, ze hebben n.l. goed gewerkt.
Zou het kunnen zijn, dat de decoder ondertussen dol geworden is van mijn gepruts, ik ben zo'n beetje ten einde raad. Reden is, dat er toch goede dingen zijn gebeurd.
Ik hoop dat je enig idee zou kunnen hebben wat ik toch in de goeiigheid fout doe, het moet toch wel aan mij liggen denk ik.
Groeten:
Johan
-
Je zegt dat de wissel niet in te stellen valt, maar beweegt de servo wel als je de rijregelaar draait? Wat ik dan zou denken is dat het het armpje op de servo niet in het midden op de servo gezet hebt. Dat je dus nu de ene kant op meer ruimte hebt dan de andere kant. Middenstand zou dan ook niet recht om hoog zijn. Je kan dit testen door de servo los te nemen en zelf het armpje te draaien. Je moet het armpje net zo veel linksom als rechtsom kunnen draaien, zo niet, zit dit armpje niet in het midden.
Wat betreft rechtdoor en afbuigen, volgens mij moet je dit kunnen opdraaien door, als de decoder in afstelmodus staat, de MM niet eerst rechtsom (vooruit) en dan linksom (achteruit) maar juist andersom. Dus eerst naar links en dan naar rechts. De rijregelaar komt overeen met de volle uitslag van de servo. Waarbij stilstand van de rijregelaar de middenstand is.
Je schrijft ook, niets wat er op lijkt. Bedoel je dat de boel niet in beweging komt of dat je de juiste positie niet kunt behalen?
Je woont niet toevallig in het oosten van het land?
Timo
-
Hallo Timo,
Ik had gehoopt, dat e.e.a. zou lukken, dus niet.
Ik had al eens eerder gemeld, dat wissel 1 op symbool Ecos wissel 1 niet wilde, maar dat hij het op de 2e wissel op de Ecos deed, het is nu zover, dat niets meer het doet. Heb alles spanningsloos gemaakt om daarna weer op te starten, helpt niet.
Dus, als ik de servo aansluit op de dr 4024, volgt een geluidje, en beweegt arm, als ik daarna wil programmeren om de juiste wisselstand te verkrijgen, kan ik de servo wel links en rechts aansturen, wil ik daarna de wissel controleren op de Ecos wisselschakeling, gebeurt er niets.
Zou het kunnen zijn, dat de Ecos ( een v.d. eersten) geleverd 2006 het circus niet aan kan? Zoals bekend, heb ik eerder decoder 1 met 4 wissels wel kunnen schakelen, de problemen begonnen bij het precisiewerk op wissel 4 voorwat betreft de wisseltong.
Kan vragen stellen bij de importeur van Ecos in Belgie, is het maar de vraag of zij hier iets van weten, meen mij te herrinneren, dat er al eens vragen zijn gesteld bij Esu, waarbij geen oplossende reactie kwam.
Heb jij mogelijk een goede raad? Ik woon in zuidwest friesland vlakbij Heerenveen, ik heb er wel wat over om de zaak aan de praat te krijgen, dit bevredigd ook niet.
Alvast bedankt,
Johan
-
Kijkt me sterk dat het aan de Ecos (of de DR4024) ligt. Het enige wat het doet is een DCC accessory schakelcommando geven. Ik denk toch dat er iets fout gaat met de wissels op de Ecos. Wat bedoel je met de Ecos wisselschakeling bijvoorbeeld? En je hebt niet iets van een computer of wisselstraten of automatisch bedrijf op je Ecos? Ik denk dat er vooral een aantal problemen (hindernissen) door elkaar lopen. Eigenlijk bestaat het hele proces uit een paar stappen
- Decoder van adres voorzien
- dat de Ecos alle uitgangen kan schakelen, naar welke positie is niet relevant, als ze maar om gaan
- Checken of je de servo kan afstellen
- Het plaatsen van servo's
- Het afstellen van de servo's (op locatie)
Je moet elke stap kunnen afvinken voor je door gaat naar de volgende.
Kan je toch nog een keer droog oefenen? Dus decoder alleen aan Ecos en 4 losse servo's aan de decoder.En kan je op je Ecos alle wissel wissen? Zo ja, kan deze stappenlijst uitvoeren en op ELKE vraag antwoord geven? Is het antwoord nee, wat gebeurd er wel? Mij is gewoon niet zo duidelijk wat (en wat niet) en wanneer gebeurd.
- wis eens alle wissels
- Voeg wissels toe met adres 1 tm 4 op DCC.
- Druk op knop van de decoder
- schakel wissel 1, gaat het lampje uit?
- schakel weer wissel 1, heen en weer, gaat hij om?
- En wissel 2 tm 3, gaan deze ook heen en weer?
Goed, dan kan je 2 dingen afvinken, de decoder heeft een adres en de Ecos kan alle adressen ook schakelen
Goed, dan kijken of het afstellen lukt
- zet de rijregelaar op een loc met adres 9999, zorg dat alle functies uit staan en snelheid op 0
- schakel de eerste wissel
- druk op het knopje van de decoder
- Loopt de servo naar een positie? Is deze positie wat JIJ het midden noemt?
- Terug naar de Ecos met loc 9999, als je aan de regelaar draait, beweegt de eerste servo?
- Draai de regelaar vol vooruit, is de servo nu vol (dus 90 graden vanaf het midden) gedraait?
- Draai de regelaar vol achteruit, is de servo nu vol naar de andere kant gegaan? (180 graden van hiervoor, andere 90 graden vanaf het midden)
Is het ja, dan ziet de decoder het afstellen iig
- Kies een eerste positie (bijvoorbeeld vol naar links)
- Druk F1 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Kies een tweede positie (bijvoorbeeld klein beetje uit het midden)
- Druk F2 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Druk op de nop van de decoder, lampje gaat uit
- Schakel nu de eerste servo, loopt deze tussen de twee ingestelde posities?
Goed, als dit zo is dan snappen de Ecos en de DR4024 elkaar prima. Je kan een decoder afstellen. Door naar de rest.
- Schakel de tweede wissel, gaat deze om?
- Zorg weer dat je loc met adres 9999 voor je hebt, snelheid op 0, alle functies uit
- Druk op het knopje van de decoder
- Loopt de tweede servo naar een positie? Is deze positie wat JIJ het midden noemt?
- Ga naar loc met adres 9999, als je aan de rijregelaar draait kun je dan de wissel stellen?
- Kies een eerste positie (bijvoorbeeld vol naar links)
- Druk F1 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Kies een tweede positie (bijvoorbeeld klein beetje uit het midden)
- Druk F2 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Druk F0 aan en weer uit, loopt de derde servo nu naar een stand? Is deze positie wat JIJ het midden noemt?
als je aan de rijregelaar draait kun je dan de wissel stellen?
- Kies een eerste positie (bijvoorbeeld vol naar links)
- Druk F1 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Kies een tweede positie (bijvoorbeeld klein beetje uit het midden)
- Druk F2 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Druk F0 aan en weer uit, loopt de vierde servo nu naar een stand? Is deze positie wat JIJ het midden noemt?
- Kies een eerste positie (bijvoorbeeld vol naar links)
- Druk F1 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Kies een tweede positie (bijvoorbeeld klein beetje uit het midden)
- Druk F2 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Druk op knopje van de decoder, gaat het ledje uit?
Werkte dit, zijn alle posities in te stellen.
- Schakel wissel 1, kan je deze wisselen tussen de twee ingestelde posities?
- Schakel wissel 2, kan je deze wisselen tussen de twee ingestelde posities?
- Schakel wissel 3, kan je deze wisselen tussen de twee ingestelde posities?
- Schakel wissel 4, kan je deze wisselen tussen de twee ingestelde posities?
Nouw, zo op het droge lijkt alles te werken als je tot hier komt.
Plaats de servo nu onder de baan en sluit power en signaal aan, voor het gemak beide ff op het rail signaal. Proberen nu de eerste servo af te stellen
- Zorg weer voor loc 9999, snelheid 0, alle functies uit
- Schakel wissel 1
- Koppel de servo aan S1, blijft deze stil staan?
- druk op het knopje van de decoder, gaat/blijft de servo naar wat hierboven de middenstand was?
- Draai nu aan de rijregelaar, voor en achteruit, kan je de servo naar links en rechts sturen?
- Kies nu de eerste positie van de wissel
- Druk F1 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Kies nu de tweede positie van de wissel
- Druk F2 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Druk op knopje van de decoder, gaat het lampje uit?
Okay, ook ander de baan is het te doen
Schakel nu wissel 1, wisselt deze tussen de ingestelde posities? Zo ja, mooi, eerste wissel gedaan. Dan moet de rest ook wel lukken
- Zorg weer voor loc 9999, snelheid 0, alle functies uit
- Schakel wissel 2
- Koppel de servo aan S2, blijft deze stil staan?
- druk op het knopje van de decoder, gaat/blijft de servo naar wat hierboven de middenstand was?
- Draai nu aan de rijregelaar, voor en achteruit, kan je de servo naar links en rechts sturen?
- Kies nu de eerste positie van de wissel
- Druk F1 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Kies nu de tweede positie van de wissel
- Druk F2 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- zet de rijregelaar terug op snelheid 0
- Koppel de servo aan S3, blijft deze stil staan?
- Druk F0 aan en weer uit, gaat servo 3 naar de genoemde middenstand?
- Draai nu aan de rijregelaar, voor en achteruit, kan je de servo 3 naar links en rechts sturen?
- Kies nu de eerste positie van de wissel
- Druk F1 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Kies nu de tweede positie van de wissel
- Druk F2 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- zet de rijregelaar terug op snelheid 0
- Koppel de servo aan S4, blijft deze stil staan?
- Druk F0 aan en weer uit, gaat servo 4 naar de genoemde middenstand?
- Draai nu aan de rijregelaar, voor en achteruit, kan je de servo 4 naar links en rechts sturen?
- Kies nu de eerste positie van de wissel
- Druk F1 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Kies nu de tweede positie van de wissel
- Druk F2 aan en dan weer uit, knippert het lampje even?
- Druk op knopje van de decoder, gaat het lampje uit?
Okay, dan lukt afstellen van allemaal, probeer nu wissel 1 tm 4, gaan deze correct om allemaal? Tada, een werkende wisseldecoder!
Goed, hele lap tekst, wel heel erg uitgeschreven, maar ben toch benieuwd waar het mis gaat. Lijkt mij nogal raar dat 1 wissel wel gaat maar alle 4 niet. Overigens geen kritiek op jou maar fouten zitten in kleine hoekjes. Probeer dus elke stap (dus echt stap voor stap) en geef antwoord op elke vraag. Alleen zo kan ik wat zinnigs zeggen over wat misschien fout gaat. Termen als "wil niet" is geen duidelijke omschrijving. Geef dan aan wat je wilt doen, wat je verwacht dat gebeurd en wat er werkelijk gebeurd. Als ik zeg, mijn auto wil niet, dan kan jij immers ook niet zeggen of hij niet wil starten of niet een heuvel op wil rijden ;D Heb je een vraag over een stap of is iets onduidelijk, vraag dan om verduidelijking.
Timo
-
Hallo Timo,
Inderdaad, een heel epistel, ik heb de laatste reactie geprint, werkt makkelijker, en ga aan de studie, hopelijk levert het datgene op, wat we graag willen, n.l. schakelen met de wissels. Als dit n.l. werkt, kan ik verder met iTrain, wil wel graag weer eens rijden.
Voor de zekerheid heb ik de Ecos gegevens gecontroleert, ik werkt nog met versie 3.7.0, terwijl de laatste versie 4.0.0 is te updaten. Misschien zit daar ook nog wat bij wat eventueel mogelijk tegenwerkt.
Blijkt in de praktijk, dat ik de update niet in de Ecos kan krijgen. Heb daarom een vraag op het ESU forum gesteld, kreeg geen reacties, daarom heb nu de importeur in Belgie een mail gestuurd voor een mogelijke oplossing. Heb zelfs nog iemand van het computerbedrijf alhier erbij gehad, kreeg het ook niet klaar. Zit dus wel tegen, gelukkig regent het nu buiten en zit ik droog, schrale troost trouwens, met moed en vertrouwen gaan we dus verder.
Dank en vriendelijke groet:
Johan
-
Hallo Timo,
Heb de Ecos voor de 1e 4 wissels gewist en 4 nieuwe geprogrameerd.
Daarna de 1e servo op decoder 1 geplaatst en vlgs de lijst geprogrammeerd, werkt 100%.
Servo 2 op aansluiting 2 v.d. decoder geplaatst, knop op decoder weer ingedrukt, led brand, wissel 2 geschakeld , lampje ging uit. Wissel 2 weer geschakeld, werkte niet, echter servo 1 deed het wel.
Toen wissel 1 op Ecos weer bediend, werkte niet.
Ik denk, ga het meteen melden, want hier begint iets fout te lopen vlgs mij.
Probeer nu nog een keer servo 1 en 2 samen op de decoder aansl.punten te plaatsen en dan nog eens programmeren.
Ben benieuwd hoe dit kan?
Groet:
Johan
-
Hoi Johan,
Bedankt voor je uitgebreide uitleg van wat je gedaan hebt. Hieruit blijkt alleen wel dat je niet het stappenplan hebt gevolgd ;) Eén keer een adres geven per module is genoeg. Daarom spreek ik in het eerste stappenplan ook van een keer op het knopje van de decoder drukken en dan wissel 1 schakelen. Wissel 2 tm 3 hebben nu automatisch de opvolgende adressen ;D Dus na:
Daarna de 1e servo op decoder 1 geplaatst en vlgs de lijst geprogrammeerd, werkt 100%.
Servo 2 op aansluiting 2 v.d. decoder geplaatst
Moet je gewoon wissel 2, 3 en 4 proberen te schakelen. (Wel met aan iedere uitgang dan een servo 8) )
Timo
-
Hallo Timo,
Ik schaam mij diep, dat ik zoveel tijd van anderen heb gevraagd om iets van het programmeren v.d. decoder te begrijpen!
Het werkt, zeer tot mijn grote opluchting!!!! Nu pas heb ik door wat er bedoeld wordt, ik heb dus steeds bij elke servo de decoder knop ingedrukt wat absoluut niet de bedoeling was. Grote verontschuldiging!!!
Ondanks alles ga ik wel door met jouw stappen plan, waarom ik mijn 2 laatste mails heb verzonden, komt door het feit, dat ik direct bij de 1e aanwijzing op pag. 1 betreffende wissels verwijderen en weer opnieuw invoeren op de Ecos met daarna de programmering dus direct het conflict kreeg met die programmering, ik dacht er goed aan te doen dit direct dan maar te melden in de veronderstelling, dat er waarschijnlijk een fout in de decoder zou zitten, waardoor verder studeren nog geen zin had.
Ik hoop, dat je me het niet kwalijk neemt, veel dank en mogelijk zijn deze 2 mails mede oorzaak geweest van de oplossing die jij nu hebt aangegeven door mijn onkunde bloot te leggen.
Vriendelijke groet:
Johan
-
Blij dat het nu dus gewoon werkt! (y) Blijkt maar weer dat het echt in het melden van elk klein detail zit om op afstand tot een oplossing te komen ;D Nu hoop ik alleen dat ik geen typefout heb gemaakt in die lap tekst ::) Het afstellen van S2, S3 en S4 is gewoon hetzelfde als S1 ;) (veel copy past in de tekst dus :-X
Succes met verder afstellen! Hoor wel als het gelukt is! Zal Karst ook blij mee zijn ;D
Timo
-
Hallo Timo,
Het heeft even geduurd, maar een heel onbenullig probleem met het updaten v.d. Ecos heeft mij parten gespeeld in het leren programmeren v.d. servo middels de DR 4024.
Ben dus nu pas weer bezig met het verwerken van je studie materiaal. Ben nu bezig met het afstellen v.d. servo's via 9999. Jij vraagt t.a.v. de draaicirkel een hoek van 90 graden, die kan ik niet krijgen. Inderdaad, als je het midden handmatig zoekt, maak ik een hoek van 90 naar links en ook naar rechts, dus 180 klopt.
Ga ik hem nu echter op de Ecos laten draaien, dan schat ik, dat ik op zo'n 75/80 graden uitkom, zowel links als rechts.
Verder kan ik hem eigenlijk wel op een kleinere hoek benodigd voor de wisselomzetting programmeren, dus wat mij betreft, moet het zo werken.
Wat opvalt is, dat de Ecos staat geprogrammeerd op loc 9999 en 128rijstappen DCC. Op het Ecosscherm staat inderdaad loc 9999, maaar: de DCC staat wel op 128 stappen, echter de " snelheids cirkel begint bij 0 en eindigt op 126!! Dus 2 rijstappen minder ter beschikking. Ik denk, dat dit mogelijk de oorzaak is van de hoekuitslag v.d. servo.
Vraag:
Hoe denk jij hierover?
Ik ga verder met studeren/proberen en wacht rustig af.
Vriendelijke groet:
Johan
-
Hoi Johan,
Een uitslag van 80 graden per zijde zou kunnen. Niet elke servo doet de volle 90 graden dus dat zal wel okay zijn, zeker als je er mee uit de voeten kunt.
Dat de hoogste stap 126 is klopt helemaal ;D Want je hebt nog 2 stappen die je "vergeet" mee te tellen. Namelijk snelheid 0 en snelheid noodstop. Daarmee kom je dus wel uit op 128 ;D
Succes verder!
Timo
-
Hallo Timo,
Ben zojuist begonnen met het programmeren van wissel1 t/m 4 op de eigenlijke baan. Bij het op de decoder plaatsen v.d. stekkers voor wissel 1 t/m 4 schrok ik. Wat wil het geval, van wissel 1 was het veerstaal finaal uit de wisselbalk getrokken en van de 3 andere wisselservo's stond het asje v.d. servomotor met daarin de gemonteerde veerstalen zogoed als 90 graden vanuit het midden gezien met ook dus het veerstaal in een bocht van 90 graden.
Ik heb meteen de stekkers v.d. de decoder gehaald en de veerstalen met as weer zo'n beetje in het midden, zodat er niks meer verbogen kan worden.
Wat de oorzaak is weet ik niet, bij het droog trainen zoals door jouw aangegeven heeft dit niet plaats gevonden.
Ik ga nu eerst de servo1 weer gereed maken voor plaatsen onder de wissel op de tafel, om daarna de stekker weer op de decoder aan te sluiten. Het asje met het veerstaal ga ik niet direct plaatsen, als de servomotor tot rust is gekomen na de aansluiten op de decoder, ga ik het midden opzoeken om daarna pas het asje met veerstaal op de servo as te plaatsen, een heel gedoe, het valt n.l. niet mee het veerstaal in het gaatje v.d. wisselbalk te plaatsen als je alleen aan het werk bent. Dit lijkt mij de enigste manier om waarschijnlijk tot een goede afstelling op de baan te komen.
Vriendelijke groet:
Johan
-
Hallo Timo,
Het schijnt bij mij niet te mogen lukken. Ben zaterdag de hele middag bezig geweest, maar kreeg het niet in orde.
Vanmiddag ben ik weer begonnen, maar op een andere manier. Ik hen n.l. een plankje gemaakt met daarop een wissel gemonteerd zoals onder de tafel en kon op deze manier alles bekijken voorwat betreft datgene dat onder de tafel zit.
Heb dus wissel 1 op decoder 1 gebruikt om de zaak "in zicht" te programmeren vlgs de aanwijs.
Het ging perfect, werkte als een trein zou ik bijna willen zeggen.
Heb daarna de servo weer losgekoppeld met de bedoeling weer een oefening te doen vlgs de aanwijs ( hiermee bedoel ik dus jouw grote mailbericht).
Het resultaat is, dat niets meer werkt in die zin, als ik programmeer lijkt alles goed te gaan, via de rijregelaar kan ik het servo asje links en rechts laten draaien, middels het definitief programmeren knippert het ledje zowel bij links als rechts.
Ga ik na het uitdrukken v.h. ledje de wissel bedienen, gebeurt er niets.
Heb daarom de draden omgewisseld ( op internet gevonden, schijnbaar kan dat dus ook) maar ook dat hielp niet.
Wat kan ik nu nog fout doen vraag ik me af. Heb in eerste instantie n.a.v. jouw studieprogramma alles goed aan het werk gehad, maar met het onder de tafel plaatsen van de servo's is het mis.
Het kan toch niet zijn, dat er iets mis is met mijn keuze voor de "middenstand" v.h. servo asje?
Ik heb dit geinterpreteerd als volgt: Als de servo door de decoder naar de "middenstand"wordt gedirigeerd, kan het zijn, dat het asje teveel naar links of rechts wordt gedraaid. Als dit zo zou zijn, heb ik het bevestigingsplaatje voor het veerstaal los gehaald en in het midden gezet, staat dus 90 graden op de as.
Hopelijk kan je mij nog een advies geven, ik hoop niet, dat je het mij kwalijk neemt, dat ik nog een poging waag.
Vriendelijke groet:
Johan
-
Hoi Johan,
Als je de wissel wel af kunt stellen maar daarna niet kunt schakelen lijkt het erop dat je niet het juiste adres stuurt. Je zou kunnen proberen alleen het adres van de module weer in te stellen. Servo afregeling zou bewaard moeten blijven. (dus knopje in en de (bedoelde) eerste wissel van de module schakelen).
En ja, je kan de verkeerde middenstand hebben gekozen. Je kan het armpje namelijk vrij op de servo plaatsen. Als de decoder over middenstand spreekt is dar waar de servo heen loopt als het "midden" signaal naar de servo wordt gestuurd. Dit zal de positie zijn waarbij er links om net zo veel speling mogelijk is als rechts om. Maar als jij het armpje er op schroeft in wat JIJ vindt dat het middel moet zijn maar de servo heeft aan de ene kant meer ruimte dan de andere kant is dat niet het midden volgens de servo. Je moet het armpje dus zo in het midden monteren dat je het armpje net zo veel linksom als rechtsom kunt draaien. Als het goed is is dit dan ook de stand waar de servo heen gaat als je, met de rijregelaar in het midden (adres 9999 dcc128), op de prog knop drukt. Loopt de servo dan naar een andere positie zal je het armpje er zo op moeten zetten dat hij DAN in het midden zit.
Omwisselen van draden is op een moderne/DCC decoder niet nodig. Motorola decoders zijn hier wel gevoeldig voor en werken alleen als ze correct aangesloten zitten.
En nog kleine vraag, heb je onder de baan signaal en power gewoon beide aan het rail signaal? Doe dit in eerste instantie wel. Als alles werkt kan je altijd nog een externe voeding aan hangen.
Timo
-
Hallo Timo,
Ik had de decoders voorwat betreft de Power, aangesloten laten staan op de trafo, gebruikte draad, VD 2,5 mm2.
Heb dus nu deze draad gebruikte voor alle 2 aansluitingen.
Heb de 1e decoder met 4 wissels nu geprogrammeerd en gelukkig kan ik zeggen, dat ze het doen.
Wissel 3 kan ik niet goed aansluitend krijgen, zoals bekend, rij ik met Roco met bedding en heb de originele wisselbediening intact gelaten. Ik kan me niet voorsyellen, dat het minuscule veertje hierin aanwezig, de zaak bedonderd, de anderen doen het goed, en vorig jaar, met de 2 servo's van Digitaalservice ( in pvc buis 32) van alles gedaan, maar geen problemen met het omleggen v.d. wissels.
Ben van plan morgen verder te gaan met de 2e decoder met daarop wissels 5t/m 8 , ben benieuwd hoe me dat afgaat.
Wat verder opvalt, is, dat de wisselstanden verschillen, als op de Ecos de rechtdoorstand is aangegeven, staat de wissel in de praktijk op afbuigend. Heb geprobeerd of ik dat kon veranderen, niet gelukt. Weet jij, af er een oplossing voor is, want als ik met de Ecos alleen rijd, moet je zeer alert zijn op de wisselstand.
Veeel dank voor de voortreffelijke service!!!
Johan
-
Hoi Johan,
Mooi dat het lijkt te lukken. Het is gelukt de midden stand van de servo overeen te laten komen met de middenstand van de wissel? En wissel 3, die hapert af en toe? Zou kunnen dat het veertje mee speelt of dat hij anders een beetje aan loopt. De servo gaat dus wel goed om?
Wat betreft posities, tja, dat is vervelend. Het is wel op te lossen. Eerst dan even de definities van de uitgangen van een functie decoder. In de loop der tijd (en door verschillende fabrikanten) worden meerdere termen gebruikt voor de wisselstanden. Maar eigenlijk komt het er op neer dat je per adres twee posities hebt (met verschillende namen) namelijk:
- rood / uit / afbuigen
- groen / aan / rechtdoor
Standaard staat de DR4024 zo ingesteld dat positie A bereikt wordt met groen / aan / rechtdoor en dat positie B wordt bereikt door rood / uit / afbuigen.(Slecht terug te vinden in de handleiding helaas. Wel af te leiden uit de tabel op pagina 10.)
De makkelijkste oplossing (in ieder geval voor de wissels die je nog af moet stellen) is daar dus met het afregelen rekening mee te houden. Als je in het afstellen naar de rechtdoor positie bent bewogen (dus in prog mode met adres 9999 enz) dan sla je die positie op als A. Dat doe je door F1 aan en uit te zetten. Ben je naar de positie gelopen waarin de wissel op afbuigen staat sla je dit op als positie B. Dit doe je met F2. Volgens mij maakt het niet uit als je eerst afbuigen instelt (dus met F2) en dan recht door (met F1) of andersom. Je hoeft de F-toetsen niet op volgorde te gebruiken, ze komen alleen met positie A of positie B overeen. Dus zorg je dat je de rechtdoor positie opslaat als positie A (F1) en de afbuigen als positie B (F2) dan zouden ze dus overeen moeten komen met de wisselstand op de Ecos.
Voor de ingestelde decoder heb je twee opties. Of je programmeert de wisselstanden opnieuw in waarbij je bovenstaande dus in acht houdt. (Misschien voor nu wel de makkelijkste optie) Of je past de mapping aan van de functietoetsen. Hiervoor moet je op de Ecos POM programmeren opstarten. Dit is te vinden in het Set-up menu, tabblad Setup 2 en dan Links "PROG DCC". Vink dan aan "Main track programming (POM)" en geeft bij POM adress weer het adres 9999 op.
Nu kleine uitleg omdat ik niet weet of je met CV programmeren hebt gewerkt. Zie iedere decoder als een kast met laatjes met in ieder laatje een instelling. Ieder laatje heeft een nummer en dat noemen we CV (Configuratie Variabele). De instelling in het laatje is ook weer een getal en noemen we waarde of value. Nadat je zegt om welk CV het gaat kan je de waarde uit het laatje lezen (read) of een nieuwe value schrijven (write).
Goed, nu terug naar de decoder. Zet deze weer in programmeer mode (knopje in, ledje gaat branden). Op de Ecos (in POM scherm) vul je nu bij CV de waarde 141 in en dan druk je op read. In het vakje result zou nu de waarde 1 moeten verschijnen, klopt dit?
Alleen als dit klopt kan je verder! Dit was namelijk een test om te kijken of je de DR40124 juist kunt uitlezen. Kreeg je inderdaad de waarde 1 terug zul je een rijtje CV's moeten aanpassen. Ik schrijf ze op als CV141 = 2, hiermee bedoel ik dat je in het vakje CV de waarde 141 in moet geven, in het vakje value de waarde 2 en dan op write te drukken. Je kunt controleren of het gelukt is door weer op read te drukken, je zou nu dus de nieuwe waarde terug moeten krijgen.
De CV's die je moet aanpassen om rechtdoor en afbuigen aan te passen:
Voor servo 1
CV141 = 2
CV144 = 1
Voor servo 2
CV147 = 8
CV150 = 4
Voor servo 3
CV153 = 32
CV156 = 16
Voor servo 4
CV159 = 128
CV162 = 64
Hoop dat het hiermee weer lukt!
Timo
-
Hallo Timo,
Dat een reactie mijnerzijds lang op zich heeft laten wachten, ligt aan het feit, dat ik de wissels op een andere manier aan moest sturen. De wisselbalk schakelde uitstekend, echter het veertje dat ervoor moest zorgen het puntstuk om te schakelen, was niet krachtig genoeg, dus, die werkte maar van een kant.
Heb daarna besloten de wissel aan te drijven via de "handbediening ". Dit kon mooi, omdat hier een handeltje aan zat die je zo er uit kon trekken.
Na veel problemen en zoeken , heb ik het veerstaal van de servo verzwaard van 0,5 naar of 0,8 of 1 mm. Dit heeft te maken denk ik met een andere veer in het wisselmechanisme voor de omschakeling.
Hier ben ik nog steeds mee bezig, hoop, dat ik binnenkort hiermee klaar ben, want ook hier is de afstelling niet makkelijk te realiseren, heb hier ook weer een soort proefopstelling voor gemaakt. Reden van het lange duren met afstellen is, dat ik veel moeite heb om de afstelling zodanig te krijgen, dat het servo'tje niet teveel "nadraaid", ik wil ze absoluut perfect afstellen. Ook hierbij gebruik ik jouw informatie. Zelfs op de Beurs afgelopen vrijdag heb ik geen goede tip mogen ontvangen. Kreeg zelfs het advies een andere wisselservo te plaatsen, aangereikt door Cobalt. Misschien ga ik er een proef mee doen zodra ze te leveren zijn.
De reden, dat ik niet via een relais het puntstuk ga schakelen is, dat ik in dat geval alle wissels moet verwijderen, bovendien wil ik alles liefst in de geleverde toestand bewaren, zoals bekend rijd ik met Roco met rubberbedding.
Ga nu weer verder met experimenteren en plaatsen.
Vriendelijke groet:
Johan
-
Hallo Timo,
Na een stomme fout mijnerzijds, waardoor 2 decoders waarschijnlijk zijn opgeblazen, heb ik na het plaatsen/aansluiten van 2 nieuwe de zaak nu weer in het gerede.
Heb nog wel een vraag t.a.v. de Power aansluitingen. Na het aanzetten v.d. powerspanning ( Trafo 16V) hoorde ik rare geluiden, heb meteen de spanning erweer afgehaald.
Mijn vraag:
In de handleiding van de DR 4024 staat een Power aansluiting op de 1e decoder, verder wordt er nergens meer gesproken over de andere decoders.
Is het nu de bedoeling, dat er maar 1 decoder wordt voorzien van Trafospanning?
Ik heb n.l. een nieuwe voeding onder de tafel gebracht en hierop de Power spanning van alle decoders aangesloten.
Ik wens je een prettig weekend en teken met vriendelijke groet:
Johan
-
Euhm....
Als je alle servo's op alle decoders kunt laten draaien met alleen power op de de eerste decoder... zou ik maar snel patent aanvragen ;)
Nee, ELKE decoder moet voedingsspanning ontvangen EN ELKE decoder moet ook 'Signal' ontvangen...
Grtzz en suc6,
Karst
P.S. We zijn natuurlijk benieuwd wat je gedaan hebt om de decoders op te blazen.... :-\ :-\ :-\
-
Beste mensen,
Ik blijf problemen houden met het programmeren v.d. dr 4024 via de Ecos. Door de leverancier is geadviseerd een reset uit te voeren,kreeg hiervoor tips. Maar het resultaat levert niets op. Ik volg de handleiding.
Ik heb 2 mogelijkheden uitgevoerd, t.w.:
Aansluiting hoofdspoor op "Hoofdspoor aansluiting Ecos":
POM programmeerstand aangevinkt-idem Loc decoder, gaat autom. mee.
Kan in deze stand POM adres 9999 ingeven.
CV waarde 8: kan niet gelezen worden.
Waarde 8 of 42: kan niet geschreven worden.
Gebruik dus ook de rode led op decoder, als omschreven in handleiding.
Aansluiting Hoofdspoor op "programm.spoor aansluiting Ecos:
Zelfde resultaat als boven.
Zet ik Ecos op "programm. spoor:
Kan ik geen adres 9999 ingeven
CV waarde 8 kan gelezen worden, maar krijg "fout"melding"
Waarde 8 of 42 kan geschreven worden, maar krijg "fout melding".
Ik hoop, dat ik e.e.a. duidelijk heb omschreven.
Vraag: Is er iemand die een mogelijke oplossing biedt?
Vriendelijke groet:
Johan Kuipers
-
Waarom open je er dan een nieuw draadje voor. Kan je toch gewoon in je bestaande draadje verder gaan.
Zo maak je het wel erg onovrzichtelijk :-[
In je andere draadje had je toch al het e.e.a. aan tips gekregen.
Denk dat de antwoorden hier anders niet veel gaan veranderen.
-
Hoi Johan,
Zag je andere draadje maar ga toch hier verder om het overzichtelijk te houden.
Vervelend dat het nog niet wil lukken. Woon zelf helaas niet in de buurt en moet alles met het OV doen (student...) want anders was ik wel even langs gekomen.
Om even weer spraakverwarring te voorkomen is het handig om te spreken van CVx met waarde y (bijvoorbeeld CV8 met waarde 42) en niet van de term CV waarde (bedoel je dan de waarde of het CV...).
Maar goed, voor een reset. Dat moet makkelijk kunnen via POM. De term "Gebruik dus ook de rode led op decoder, als omschreven in handleiding." Volg je precies het stappenplan van de handleiding? Blijft het LEDje ook branden? Deze moet pas doven als je zelf het knopje indrukt. Om het weer overzichtelijk te houden zou ik de decoder weer los rechtstreeks op de ECos aansluiten.
Zodra je in POM zit en het LEDje brand zou je CV8 moeten kunnen uitlezen, deze zou de waarde 42 moeten hebben. Tuurlijk niet Timo. Vroeg naar bed vandaag :-X
Timo
-
Hallo Eric,
Inderdaad zou ik dit onder hetzelfde draadje kunnen doen, aangezien het hier gaat om d.m.v. de Ecos1 een decoder te resetten, maar waar ik op de een of andere manier geen verbinding krijg tussen Ecos en decoder. Dus zoek ik niet bij het onderwerp van programmeren met de 4024, maar hoe moet ik de Ecos dan wel instellen om een verbinding met de decoder te verkrijgen.
Ik hoop meeeer dan van harte, dat mij toch nog een oplossing wordt aangereikt .
Vriendelijke groet:
Johan
-
Zuuuuuuuuuuuuuucccccccccccccchhhhhhhhhhhhhhhhtttttttttttttttttttttttttttt.................
BEHALVE als de decoder RailCom ondersteund, kun je via POM NIETS uitlezen... en aangezien de DR4024 geen RailCom ondersteund, zal je ook niets uit kunnen lezen...
Dus voor POM:
POM mode kiezen op de EcOS,
Loknummer 9999 kiezen,
CV nummer 8 en CV waarde 8 ingeven
DR4024 progknop drukken (LED aan)
Programmeren drukken op EcOS
DR4024 progknop drukken (LED uit )
Klaar, decoder gereset naar fabrieksinstellingen: 4 Servo's dia als wissel besturing reagerem, 4 los te bedienen schakel uitgangen. Uitslag staat op +2/3 en -2/3 van de maximale uitslag.
Grtzz,
Karst
-
Even twee draadjes samengevoegd.
Paul Bender, team BNLS moderatoren
-
Beste mensen,
Ondanks alle voortreffelijke hulp schijnt het bij mij niet te mogen slagen de servo's op de goede manier aan het draaien te krijgen.
Kom allereerst even terug op het advies van Karst:
Ik heb getracht de decoder te resetten vlgs het forum bericht. Bij mij gaat het niet goed. Ik neem aan, dat wat bedoeld wordt onder : " Programm. op Ecos " Schrijven wordt bedoeld wat op de Ecos wordt aangegeven. Hier werk ik mee als ik Loc decoders instel of verander. Heb tevens op 2 manieren de aansluitingkabel uitgeprobeerd, allereerst met de aansluiting op het Hfd.spoor, hierin kun je het loc.nr ingeven. De andere keer op de Programm. rail aansluiting, maar hier kan geen loc decoder nr worden aangegeven. Mogelijk zegt het niets, maar als ik de decoder probeer te resetten, doet de rode led niets, er knippert niets, zoals bij de servo afstelling.
Ik mag aannemen, dat als de decoder gereset is, je de servo's weer opnieuw gaat afstellen. Bij mij is het geval, dat ik de wissels direct weer kan schakelen en ze ook op de kleine afstelling zijn blijven staan.
Wat er verder mis gaat:
Ik kan servo 1 en 2 prima afstellen. Bij servo 3 gaat het volledig mis. Ik stel in vlgs het advies wat ik van Timo heb mogen ontvangen.
Het ging zelfs zover, dat ook de decoder niets, maar dan ook niets meer deed. Ook ging het veerstaal van servo 3 bijna een volledige slag maken. Kon ook de rode led niet meer inschakelen. Ik meende wel een soort ruis te horen bij een servo, maar daar ben ik niet zeker van aangezien ik Tinnitus heb, dus een constante hoge pieptoon in mijn hoofd, dag en nacht. Ik heb toen de aansluitingen van servo 1 en 2 weer los gekoppeld en wat gebeurde er? Ik kon de rode led weer bedienen.
Timo adviseert in zijn bericht, de railspanning door te koppelen van Signal naar Power. Dit heb ik bij deze laatste poging niet gedaan, dus Signal aan de Ecos-Power vanaf de trafo , trafo gegevens heb ik door gegeven aan leverancier, deze zou goed moeten wezen.
Reden, nadat ik 2 keer alle wissels op deze manier had geprogrammeerd en ook werkten, ging het ook 2 keer fout nadat ik de aansluiting op Trafo en Signal op Ecos had aangesloten. Wat ik niet begrijp is, dat decoder 1 en 4 niet werkten, decoder 2 en 3 wel.
Zoals eerder gemeld, ik ben geen digibeet, maar waarom ik loc decoders wel kan programmeren en de wissel decoders niet, is voor mij een grote vraag. Het zal ongetwijfeld aan mijn onkunde liggen, maar ik vind dit wel bijzonder raadselachtig.
Mogelijk mag ik nog een reactie ontvangen, anderszijds , mocht men het niet meer zien zitten een oplossing via het forum te bereiken,ben ik ook bereid ergens heen te rijden, ik woon in de omgeving Heerenveen.
Ik hoop, dat ik e.e.a. duidelijk heb weergegeven zodat het voor jullie begrijpbaar mag zijn.
Ik wacht de berichten maar af en teken met vriendelijke groet:
Johan
-
Hallo,
Heb ondertussen veel pogingen gedaan decoder 1 op de juiste manier in te stellen voor de servo's 1 t/m 4.
Vandaag weer iets ontdekt, het volgende:
Heb servo's 1 t/m 3 geprogrammeerd gekregen zonder problemen ( 3 gaf tot nu toe steeds het probleem, dat alles ontregeld werd).
Toen ik servo 4 wilde programmeren, gebeurde hetzelfde als voorheen met 3, dus de hele zaak sloeg op tilt, en ik kon dus weer de servo's 1 t/m 3 los koppelen.
Hierna heb ik de servo's weer aangesloten, decoder 1 adres gegeven, toen ik servo 1 weer bediende, maakte de as een cirkel van ongeveer 90 gr, hierna kon ik de servo weer keurig op de ingestelde waarde bedienen, ditzelfde gebeurde met sero 2 en 3. Tevens kon ik toen servo 4 prima programmeren. Hierna een kwartier anders niks gedaan dan testen, resultaat: Oke.
Daarna Ecos afgesloten, gewacht, om daarna weer te starten, werkte prima. Vervolgens de 16 V trafo spanning afgesloten, gewacht, en weer aangesloten, resultaat: Alles op tilt !!!
Servo's weer los en weer aangesloten en zoals eerder vermeld, na het indrukken v.d. rode led, werkte alles weer perfect!!!
Dus, wanneer ik de Ecos alleen af- en aansluit is er niks aan de hand, echter, toen de trafo spanning ingeschakeld werd is het 100% mis. Ik had n.l. gehoopt, dat mogelijk eerst de Ecos gestart moest worden en daarna pas de 16 V trafo spanning erop. Dit is dus niet het geval.
Ik heb ook de spanning opgenomen, resultaat:
Trafo 17,70 V
Bij decoder 17,70 V
Bedienen servo 17,60 V
Getallen zijn afgerond.
De voedingdraad is VD 2,5 qmm install. draad, aansluiting op decoder dunne 2 aderig modelspoor draad, diameter even niet bekend, lgt is ongeveer 12/15 cm.
Mogelijk is dit een aanvulling op de vorige vraag.
Teken in afwachting met beste groet:
Johan
-
Hallo,
Ik hoop, dat ik onder het goede draadje zit met een volgende vraag. Een vraag die niets te maken heeft met het probleem waarin ik nog steeds verzeild zit. Ik hoop n.a.v. een telefonische actie die ik heb ondernomen dezer dagen de zaak opgelost te krijgen. Mocht het lukken, dan zal ik dit laten weten, heb zelf het idee, dat dit toch iets aparts moet zijn.
In de handleiding van de dr 4024 decoder en waarschijnlijk ook vele andere hebben we te doen met cv instellingen met de daarbij behorende definities en waarden, er wordt gesproken over "functiemapping" en "presets.
Van dit alles heb ik weinig kaas gegeten en ben daarom gaan zoeken naar een handleiding/leerboek, waarin deze zaken op een eenvoudige manier worden uitgelegd, zodat ik hier ook beter mee om kan gaan in de praktijk.
Mijn vraag:
Is er iemand op dit Forum die mij aan een internetadres kan helpen die mogelijk hierin voorziet, zodat ik iets kan downloaden om er studie aan te wijden. Wel graag in het Nederlands.
Hartelijke groet:
Johan
-
Hallo,
Heb ondertussen veel pogingen gedaan decoder 1 op de juiste manier in te stellen voor de servo's 1 t/m 4.
Vandaag weer iets ontdekt, het volgende:
Heb servo's 1 t/m 3 geprogrammeerd gekregen zonder problemen ( 3 gaf tot nu toe steeds het probleem, dat alles ontregeld werd).
Toen ik servo 4 wilde programmeren, gebeurde hetzelfde als voorheen met 3, dus de hele zaak sloeg op tilt, en ik kon dus weer de servo's 1 t/m 3 los koppelen.
Hierna heb ik de servo's weer aangesloten, decoder 1 adres gegeven, toen ik servo 1 weer bediende, maakte de as een cirkel van ongeveer 90 gr, hierna kon ik de servo weer keurig op de ingestelde waarde bedienen, ditzelfde gebeurde met sero 2 en 3. Tevens kon ik toen servo 4 prima programmeren. Hierna een kwartier anders niks gedaan dan testen, resultaat: Oke.
Daarna Ecos afgesloten, gewacht, om daarna weer te starten, werkte prima. Vervolgens de 16 V trafo spanning afgesloten, gewacht, en weer aangesloten, resultaat: Alles op tilt !!!
Johan,
Het niet willen instellen van servo 3 en/of 4 komt mij bekend voor en als het lukte was servo 3 en 4 soms weer niet te bedienen.
Ik heb dit opgelost door het DCC signaal door te lussen naar de power ingang (kleine baan).
Eerst gebruikte ik voor het programmeren een kleine DC adaptor 14V 150mA als spanning voorziening.
Ik dacht het kan wel voor het instellen maar de conclusie is het kan niet.
De door jouw gebruikte trafo 16V AC 3.15A zou genoeg moeten zijn echter je lijkt wel telkens problemen te ondervinden als je hem aansluit.
Indien mogelijk zou je eens kunnen proberen met een DC (gelijkspanning) voeding bijv. van een oude laptop of iets dergelijks.
Je sluit hiermee twee zaken uit het gelijkricht gedeelte van de DR4024 en je Faller trafo wie weet wat daar uit komt.
-
Hoi Johan,
Vervelend dat het nog steeds niet wil. Misschien wordt het toch eens tijd om face to face dit eens te bekijken.
Een preset is een serie van instellingen die opgeslagen staan in de decoder. Je radio heeft ook presets zodat je niet steeds de juiste frequentie op moet zoeken. (Tenzij je een erg oude hebt ;D ) In de decoder betekend het dat als je een preset laadt (dus een waarde schrijft naar het preset CV) de rest van de instellingen aangepast worden aan die opstelling. Je past daarmee dus een hele serie CV's in één keer aan.
Functionmapping wil zeggen dat je fysieke uitgangen (dus de OUT's en de Servo uitgangen) toewijst aan de toetsen (en dus de adressen) op je centrale. Standaard zit servo 1 aan het eerste adres dat je de decoder toe wijst (dat je in het begin in stelt) en servo 2 aan het volgende en servo 3 weer aan de volgende enz. Ook is komt stand A van de servo overeen met de groen (rechtdoor) knop op je centrale en stand B met de rode (afbuigen). Als je wilt kun je dit met functionmapping helemaal aanpassen. Bijvoorbeeld servo 4 op het eerste adres laten reageren, servo 2 op het tweede enz. Of alle 4 op hetzelfde adres. Of stand A en stand B omwisselen. Of zelfs adres 1 groen servo 2 in stand A zetten, adres 1 rood servo 4 in stand B, adres 4 groen servo 2 stand B enz. Waar deze rommel zo handig voor is weet ik ook niet ;D
Maar bijvoorbeeld twee op hetzelfde adres zetten of stand A en B wisselen kan best handig zijn.
Timo
-
Hallo gebruikers van de DR 4024
Ook ik (wij MSV de Sprinter) ondervind problemen met het gebruik van de 4024 Het programmeren van de 4 servos via de IB gaat allemaal prima , maar zodra er sluiting op de baan komt dan slingeren de servos heen en weer met het gevolg dat alles opnieuw moet worden af geregeld Alles al geprobeerd met externe voeding kortere draden maar het baad niet Met Digikeys gemaild maar die erkennen het probleem niet Heeft iemand de oplossing. Ben nu van plan om over te stappen naar een wisselaandrijving.
Groetjes
Wim
-
Hoi Wim,
Dat is vervelend. Maar wet je zeker dat je ze opnieuw af moet stellen en ze niet gewoon naar en andere positie gelopen zijn? Opnieuw de wissel schakelen zou dan voldoende moeten zijn. Als je ze voed uit het railsignaal kan het schijnbaar wel gebeuren dat ze in program schieten. Goed je ze extern zou dit niet mogen (en kunnen) gebeuren. De decoder haalt dan alleen de digitale commando's van het railsignaal. Bij kortsluiting op de van blijft de decoder dan gewoon werken en krijgt dan alleen geen commando's meer. Want als het goed is blijft die externe voeding bij kortsluiting op de rails wel gewoon werken.
Timo
-
Jammer dat de topicstarter niets meer van zich laat horen. Voor zover ik vernomen heb is zijn probleem opgelost... :-\ :-\
-
...maar zodra er sluiting op de baan komt dan slingeren de servos heen en weer met het gevolg dat alles opnieuw moet worden af geregeld...
Wim,
Waaruit bestaat je externe voeding ??
En wat gebeurt er met je servo's als je alleen de voeding aansluit en de DCC ingang loskoppelt ?
En welk protocol gebruik je ? MM is namelijk heel gevoelig voor wegvallen van het signaal, daar het geen foutherkenning ( checksum ) bevat...
Grtzz,
Karst
-
Beste reageerders,
Dat ik een tijd niet gereageerd heb ligt in het feit, dat de zaak zo het nu lijkt opgelost is. Zoals bekend ben ik lang bezig geweest met hulp van jullie e.e.a. op te lossen. Na diverse contacten met de leverancier Picommit, hetgeen voorlopig geen oplossing bood heb ik in uiterste wanhoop Digirails gebeld en ben keurig geholpen. Een definitieve oplossing was het schijnbaar toch niet. Ik heb 2 servo's van digirails gekregen, dit zijn servo's met een "geheugen" , degene die ik heb, hebben dit niet. Inderdaad, toen ik deze servo's op decoder1 had aangesloten liep het. Echter toen ik decoder2, alsook decoder3 weer opnieuw aansloot aan de 16 V trafo wisselspanning ging decoder 1 weer total loss!!!
Daarna weer contact opgenomen met Picommit, reden, zowel Digirail als Picommit hadden al eens iets over een te lage spanning spanning gezegd voorwat betreft de servo's, het zou kunnen zijn, dat in een zoveelste miliseconde een spanningsval van zo'n 8 volt mogelijk zou kunnen zijn, ik heb het met mijn multimeter nooit kunnen meten. Vlgs Digirail zou dit met een scoop moeten en die heb ik niet.
Heb in overleg een nieuwe voeding besteld bij Picommit, het betreft een voeding van 100VA bij 15 V gelijkspanning, deze is instelbaar, voorzover ik mat 16,7 V gelijk.
Dit bleek te werken, aangezien ik zeker wilde zijn van een langdurende werking heb ik een paar dagen getest en kom dus nu met mijn bericht, dat het nu goed gaat.
Er is ondanks alles nog 1 servo, die niet "lekker" gaat, als de spanning erop gezet wordt gaat de laaste servo even een korte beweging maken, maar komt wel in de goed stand terug. Ook moet ik zeggen, dat ik niet alle servo's exact heb kunnen afstellen, ik zoek de oorzaak in het feit, dat ik het veerstaal niet in de wisselbalk heb geplaatst, maar in het asje van de handbediening. Hierin zijn 2 veertjes verwerkt die mogelijk e.e.a. wat bemoeilijken, dit in kombinatie met een niet preciese rechte beweging van het veerstaal. Tevens heb ik nieuw veerstaal aangeschaft aangezien de 0,5 mm die geleverd was het niet aan kon, gebruik nu 0,8 mm en enkele met 1 mm.
Eveneens heb ik 2 soorten servo's, en dat maakt vlgs mij ook verschil, t.w.: een witte servo HK 15168, met gegevens 8G-1,2 kg/0,12 sec. de andere is een blauwe, t.w.:
Turnigy TG 9E met gegevens 9G-1,5kg/0,10 sec. En als toegift de eigen servo's met geheugen van Digirails.
Mocht iemand nog vragen hebben, ik help graag, zoals "Emmeloord"schrijft, overweegt hij andere servo's, heb ik ook aan gedacht, vindt dit eigenlijk kapitaal vernietiging en vraag me tevens af, of dat wel de oplossing zou zijn? Zelf was ik van plan de servo's van Cobalt uit te proberen, maar wat, als ook hier voedingproblemen optreden, schijnt toch een grote invloed te hebben.
Het naar de fabrieksinstellingen terug brengen v.d. decoder is me niet gelukt, heb hierover contact gehad met TSD in Belgie, echter deze konden mij ook niet verder helpen, schijnbaar heb ik er toch geen last van, gezien het eindresultaat.
Beste mensen ik wil iedereen, maar dan ook iedereen hartelijk bedanken voor de uitstekende hulp !!!!!!
Speciaal voor Timo, zoals jij in een eerder bericht aangaf, om Face to Face iets te doen t.a.v. Presets e.d. , stel ik zeer op prijs en wil er graag gebruik van maken, aangezien het geen directe haast heeft, zou ik iets willen voorstellen voor begin volgend jaar als het jouw past.
Nogmaals mijn grote dank en teken ik met vriendelijke groet:
Johan
-
(y) Johan !
Ik zie dat je z.g. 'snelle servo's' hebt ( 0.10 en 0.12 sec ) deze zijn minder geschikt voor toepasingen op de modelbaan, daar waar je het liefst langzame bewegingen hebt.
Voor de rest is er erg veel verschil in kwaliteit in servo's, met name de 'super-cheap' uit China/HongKong willen zich nog wel eens nerveus gedragen.
Grtzz,
Karst
-
Beste resetters !.
Wat bij mij het probleem is dat de servos die langzaam zijn af gesteld b.v voor de spoorbomen bij sluiting op de baan soms met een harde knal naar beneden slaan ook al is daar geen trein in de buurt ( je zal ze op je kop krijgen).
Als externe voeding heb ik als externe voeding zowel een 16 V gelijkstroom trafo als een wisselstroom trafo gebruikt Zelf heb ik een optocoupler gebouwd en er tussen gezet maar zonder resultaat Volgens mij wordt door de spanning daling het module even in de prog. stand gezet Net wat jullie schrijven wordt bij het aanzetten van de module de servo al iets in beweging gebracht. Wat volgens mij wel van essentieel belang is dat je start met de servo in de middenstand te zetten evenals de wisseltong Als die dan aan elkaar zitten moet de wisseltong nog precies in het midden staan en dan door middel van F1 en F2 de juiste posities instellen Dan denk ik dat bij sluiting de servos niet heen en weer slingeren tussen de 90 graden maar tussen de ingestelde stand Dit ga ik nu deze week uit proberen
Nu jullie er toch zijn heb ik een vraag over de melders Voor Marklin heb ik twee soorten melders de DR4088LN 3R en de DR 4088 gnd Nu moet ik dat onderling verbinden en met de IR van Ulenbrock Basic die is 6 aderig en de andere 8 aderig Weten jullie welke kabels ik hiervoor moet aanschaffen
groetjes
Wim ...emmeloord
-
Hallo Wim,
Zoals ik jouw verhaal lees, met o.a. het "met een klap" dichtslaan v.d. slagboom, zou ik willen aanhalen, wat mij overkwam bij de wissels. Toen ik ben gestart met het programmeren v.d. decoders, gingen bij mij de servo's een slag maken tussen de 90 en 180 graden . Misschien is dit te vertalen naar jouw slagbomen. Op advies van Timo, heb ik de decoders voorwat betreft de "Power" alsook "Program" aangesloten op de digitale railspanning, dus gewoon "doorlussen".
Misschien heb je dit al gedaan, zoniet probeer het eens. De zaak was bij mij daardoor niet opgelost, maar ik had wel een mooie schakeling v.d. wissels. Het verdere verhaal heb ik vandaag aan het forum geschreven.
Veel succes:
Johan
-
@emmeloord,
Ik wil je best helpen, maar dan wel graag m'n vragen beantwoorden...
-
De door jouw gebruikte trafo 16V AC 3.15A zou genoeg moeten zijn echter je lijkt wel telkens problemen te ondervinden als je hem aansluit.
Indien mogelijk zou je eens kunnen proberen met een DC (gelijkspanning) voeding bijv. van een oude laptop of iets dergelijks.
Je sluit hiermee twee zaken uit het gelijkricht gedeelte van de DR4024 en je Faller trafo wie weet wat daar uit komt.
Daarna weer contact opgenomen met Picommit, reden, zowel Digirail als Picommit hadden al eens iets over een te lage spanning spanning gezegd voorwat betreft de servo's, het zou kunnen zijn, dat in een zoveelste miliseconde een spanningsval van zo'n 8 volt mogelijk zou kunnen zijn, ik heb het met mijn multimeter nooit kunnen meten. Vlgs Digirail zou dit met een scoop moeten en die heb ik niet.
Heb in overleg een nieuwe voeding besteld bij Picommit, het betreft een voeding van 100VA bij 15 V gelijkspanning, deze is instelbaar, voorzover ik mat 16,7 V gelijk.
Dit bleek te werken, aangezien ik zeker wilde zijn van een langdurende werking heb ik een paar dagen getest en kom dus nu met mijn bericht, dat het nu goed gaat.
Mooi dat het werkt!
Naar mijn mening is de uitleg van de spanningsval een broodje aap verhaal.
Reden waarom ik dat denk is dat een servo direct aan een arduino UNO gekoppeld gewoon probleemloos werkt.
We hebben het dan over max. 0,5A 5V spanningvoorziening en een stuurstroom van maximaal 40 mA.
Met DCC of een losse voeding van het kaliber wat jij hebt aangeschaft hebben we het toch over een andere orde als dat we een Arduino als voeding voor een servo gebruiken.
Persoonlijk denk ik dat dat de servo's zoveel noise genereren en dat de DR4024 daarvan de kluts kwijt raakt.
Een stevige voeding lijkt dit te kunnen maskeren maar feitelijk zou zo'n zware voeding voor een chip, vier servo's en vier relais niet nodig moeten zijn.
-
Ben het met je eens Ron, dat 100VA bij 15 V volledig overkill is. 2-3 amp bij 16V= moet meer dan voldoende zijn... maar... het zijn de servo's die de kluts kwijtraken, niet de 4024...
Johan heeft van Digikeijs 4 nagelnieuwe servo's gekregen en de problemen waren weg...
Er zijn hele volksstammen die supergoedkope servo's uit het far-east proberen te gebruiken in de storingsrijke omgeving van de modelbaan... en dan verwonderd zijn dat het stoort... het liefst ook nog verlengd met kabels tot een paar meter... Deze servo's zijn bedoeld voor accu/batterij voeding in een storingsarme omgeving, met een kort kabeltje en ontberen elke vorm van storingsonderdrukking... Een servo voor modelbaangebruik moet echt wel iets meer kunnen en is derhalve ook iets duurder...
Hoe ik dit allemaal weet ? Simpel, ik heb zelf tientallen samples getest uit China, en er zijn er slechts minder dan een handvol die het probleemloos doen...
Dan, een stevige, gestabiliseerde DC voeding helpt, omdat de DR4024 spanningsvoorziening niet anders hoeft te doen dan van 15V 5 te maken en niet ook nog eens brom, storing, pieken etc. uit te filteren ( d'r zit ook maar gewoon een 78S05 op per twee servo's ;) )
Grtzz,
Karst
-
Wim,
Waaruit bestaat je externe voeding ??
En wat gebeurt er met je servo's als je alleen de voeding aansluit en de DCC ingang loskoppelt ?
En welk protocol gebruik je ? MM is namelijk heel gevoelig voor wegvallen van het signaal, daar het geen foutherkenning ( checksum ) bevat...
Karst sorry maar ik kan en weet nog niet echt goed om te gaan met alle forum formulieren en hoop nu dat ik je vragen beantwoord !.
- de externe voedingen die ik heb gebruik zijn 16V 3 A wissel en 16 V 3,5 A gelijkstroom
- als ik de DCC loskoppel gebeurt er niets met de servo bij sluiting op de baan
- de IB staat als "algemeen wissel" op Motorola (omdat ik ook vieschman 5211 heb) en voor de servo heb ik via enkel de decoder op DCC staan.
Grtzz,
Karst
-
Ok,
Dank.
Heb je voor alle de DR4024 alle 4 adressen op DCC staan ??
Grtzz,
Karst
-
Ja alle 4 staan ze op DCC Wat ik wel heb is de verleng stukjes er tussen zitten Ik weet niet of je de kabeltjes van de servos iets mag verlengen Maar deze waren er bij geleverd dus mag dat volgens mij het probleem niet zijn.
Wim
-
Wim,
Maak ik daaruit op dat je een DR4024-StarterKit hebt, inclusief DR servo's ?
-
Inderdaad het is de starter set met de DR60030 digirails servo daarnaast heb ik het ook nog met een andere servo geprobeert ( Tower Pro microserver gg SG 90) was geen verbetering Ik ben er van morgen weer mee bezig geweest en heb de indruk dat als je voor de power ook de railvoedig gebruikt de servo minder beinvloed wordt en ook binnen de gestelde hoek blijft.
Wim
-
Hallo Wim,
Zoals ik jouw verhaal lees, met o.a. het "met een klap" dichtslaan v.d. slagboom, zou ik willen aanhalen, wat mij overkwam bij de wissels. Toen ik ben gestart met het programmeren v.d. decoders, gingen bij mij de servo's een slag maken tussen de 90 en 180 graden . Misschien is dit te vertalen naar jouw slagbomen. Op advies van Timo, heb ik de decoders voorwat betreft de "Power" alsook "Program" aangesloten op de digitale railspanning, dus gewoon "doorlussen".
Misschien heb je dit al gedaan, zoniet probeer het eens. De zaak was bij mij daardoor niet opgelost, maar ik had wel een mooie schakeling v.d. wissels. Het verdere verhaal heb ik vandaag aan het forum geschreven.
Veel succes:
Johan
Ik heb inderdaad de indruk dat het wat beter gaat en dat de uitslag dan ook meer in de ingestelde hoek blijft zodat de beschadiging minder is.
Over het verdere verhaal wacht ik maar af.
Wim
-
Inmiddels heb ik gezien dat er bij de advertentie van de decodershop teks is toe gevoegd.
groet
Wim
-
[knip]een stuurstroom van maximaal 40 mA.
Dit lijkt me knap ;) Een servo is echt wel een stuk hongeriger dan 40mA. Hoeveel hangt stevig af van de servo en de belasting maar meer dan 40mA is het wel. Ik denk dat jij doet op dat de Arduino maar maximaal 40mA per uitgang kan leveren? Dit klopt wel maar een servo haalt zijn voeding niet uit de uitgang van de Arduino maar van de 5V lijn. Ze hebben niet voor niets drie draadjes. Ik kan duidelijk verschil merken als ik een servo (ter test) even uit de USB voedt of gewoon uit een labvoeding. Op het eerste werkt hij een stuk lastiger doordat die voeding instort.
Timo
-
Beste Wim,
Even een kleine zijsprong....
Als je een bericht op het forum wilt plaatsen, gebruik dan de REAGEER-knop, links onder het laatste bericht. De andere methode is het gebruik van de CITAAT-knop. Echter hiermee maak je een kopie van een eerder bericht. Dat is de knop die jij gebruikt om te antwoorden, maar dan krijgen we dus elk bericht dubbel op het forum, een beetje overbodig. Vriendelijk verzoek om de CITAAT-knop alleen te gebruiken wanneer je een reactie wilt plaatsen op een (veel) eerder geplaatst bericht,
Thanks!
Gr, Bert
PS: dit bericht vernietigt zichzelf binnen 24 uur, of wanneer gelezen..... ;)
-
Hallo Karst en andere reageerders,
Was even bezig op het Forum i.v.m. een motorprobleem toen ik even later nog kort bij de "servo's " keek. Ín een reactie van Karst werd vermeld, dat ik 4 nieuwe servo's had ontvangen van Digikeys, dit zijn er echter 2, dit werkte in 1e instantie , echter toen ik servo's 2 en 3 aansloot ging decoder 1 weer op tilt. Zo heb ik het ook omschreven op pagina 3.
Dus even voor de duidelijkheid, de servo's die ik als eersten plaatste zitten dus nu allen weer onder de wissels. Er is wel een verschil tussen de "witte en blauw" gekleurde servo behuizing, de blauwen werken mooier.
Verder kan ik er niks over zeggen aangezien mijn kennis onvoldoende is t.a.v. deze servo's i.c.m. decoders.
Goede voorlichting/ tips zouden op dit gebied misschien welkom kunnen zijn, in ieder geval voor leken.
Tevens kan ik meedelen, dat tot nu toe de zaken goed blijven werken op 1 na, de laatste in de rij, die wat ritselt bij het op spanning zetten van de baan.
Vriendelijke groet:
Johan
-
Dan, een stevige, gestabiliseerde DC voeding helpt, omdat de DR4024 spanningsvoorziening niet anders hoeft te doen dan van 15V 5 te maken en niet ook nog eens brom, storing, pieken etc. uit te filteren ( d'r zit ook maar gewoon een 78S05 op per twee servo's ;) )
Theoretisch is dat correct echter in de praktijk kan onstoren geen nadeel opleveren (afgezien van de kosten) een condensatortje over de +5V en nul voor elke servo en inline in de 5V naar de servo een diode zou al een verbetering kunnen zijn.
Het zou indien nodig nog achteraf in het kabeltje kunnen worden verwerkt.
Hier werkt het nu en ga er geen tijd meer insteken er zijn zoveel andere leuke uitdagingen.
Cheers
-
Ctje zit er al in Rob ;)