Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

3 januari NVBS oliebollenrit door Ferdinand Bogman
Vandaag om 21:48:57
Modelspoordagen 10 & 11 januari 2026 door Ronald Halma
Vandaag om 21:45:10
'Worst Case' materieel voor testen vrije ruimte, etc... door Ronaldk
Vandaag om 21:43:24
Rondom Charlois door Eric B
Vandaag om 21:28:13
Zee. Land. door Huup
Vandaag om 21:24:16
Een diorama in TT (VEB Schwellenrost) door Kees-Jan
Vandaag om 21:17:05
Problemen met digikeijs drc1100 lichtset inbouw door Peter J K
Vandaag om 21:10:55
La vie...Sud-Est; zolderbaan met thema zuidoost Frankrijk door Hendrik Jan
Vandaag om 21:09:22
upload deleten door René 4312
Vandaag om 20:53:30
Rivarossi br 56 HR2891S door Stefan88
Vandaag om 20:44:31
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Mispoes
Vandaag om 20:31:25
Onshape gebruikersgroep door Henk de Vlaam
Vandaag om 19:47:25
Ervaringen met bezorgdiensten (PostNL, DHL, etc) door spoorijzer
Vandaag om 19:39:25
Servo's voor de deuren van de Volmer E-lokloods. door ruudns
Vandaag om 19:36:05
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Jeronimos
Vandaag om 19:06:33
ESU V5 Decoder setting door Remunj
Vandaag om 18:24:54
Lima IRM pimpen door 008200
Vandaag om 17:32:13
Raadplaatje door Gerrit H
Vandaag om 17:18:35
Klein mobiel ontwerp met thema stadsmuren door Slotticar
Vandaag om 17:04:30
contacten roco line wissel door Klaas Zondervan
Vandaag om 16:32:41
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Silvolde
Vandaag om 15:58:47
Sankt Georgen. door AndrevdG
Vandaag om 15:42:43
US diorama in H0 door Ronald Halma
Vandaag om 15:34:35
Ombouwen Roco 1100 naar digitaal door Peter J K
Vandaag om 15:01:33
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door Wim Vink
Vandaag om 14:32:52
Bouwverslag BlueBrixx BR 01 No.108054 (plusminus 1:18) door MOVisser
Vandaag om 13:24:28
Booster voor de Marklin CS 1 (60212) door KNed
Vandaag om 13:05:27
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 12:27:03
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 11:51:16
De (3d) knutsels van Ronald. door DH1-3104
Vandaag om 10:20:24
  

Auteur Topic: OpenDCC aan Win-DigiPet ? kan dat  (gelezen 2093 keer)

Ron (Bontekoe37)

  • Offline Offline
  • Berichten: 10
    • AjeTo 1:160 N-Track
OpenDCC aan Win-DigiPet ? kan dat
« Gepost op: 26 February 2008, 22:52:57 »
Hallo digitale vrienden  ;D,

wij beginnen opnieuw met de digitale n-spoor baan. Het idee is om zo veel mogelijk zelf te bouwen. Mijn maat wil graag een intellibox maar ik probeer hem te overtuigen dat het met OpenDCC ook moet gaan lukken. Nu hebben wij een vraag. Zijn er mensen die OpenDCC gebruiken met Win-DigiPet (8 of 9). Ik heb gelezen dat er een extended versie van het intellibox protocol is (digipet site) maar kan niet vinden wat de beperkingen zijn.

Waarom Win-Digipet.....dit lijkt ons het meest uitgebreide pakket. Traincontroller is natuurlijk ook een optie maar heeft minder uitbreiding mogelijkheden. (volgens ons)

groet,
Ron & René, AjeTo N-Track club

Dave van der Locht

  • Offline Offline
  • Berichten: 1064
Re: OpenDCC aan Win-DigiPet ? kan dat
« Reactie #1 Gepost op: 26 February 2008, 23:05:50 »
Waarom niet met Koploper?? Een geweldig Nederlands produkt, gratis... Ondersteund IntelliBox protocol, en kan dus praten met een OpenDCC centrale. Mocht dat toch niet goed gaan, kun je nog altijd het Lenz protocol gebruiken.

Ik zou zeggen, als Win-Digipet het IntelliBox of Lenz (V3) protocol ondersteund zou deze ook met een OpenDCC centrale moeten kunnen communiceren. Ik weet echter niet wat een OpenDCC centrale allemaal ondersteund aan commando's e.d. Maar volgens mij voldoende om automatisch te rijden, te programmeren e.d.

Extended protocol staat overigens voor: uitgebreid protocol.
Dus een uitbreiding op het oorspronkelijke protocol, daarom ook geen beperking ergens op maar een uitbreiding. Een beperking kan zijn dat OpenDCC niet alle commando's ondersteund welke de IntelliBox wel herkend.

Echter kun je met een OpenDCC centrale niet echt handig handmatig rijden, daar er geen handregelaars aangesloten kunnen worden. Met een IntelliBox zijn er meer mogelijkheden en is de OpenDCC centrale vrij beperkt. Er zijn wel omwegen door b.v. met Koploper een handregelaar te definiëren en deze te maken met drukknopjes op een aantal S88 contacten. Maar dan kun je nog niet buiten Koploper om handmatig rijden. Of andere software dit ondersteund weet ik niet.

Groetjes,
Dave
« Laatst bewerkt op: 26 February 2008, 23:09:19 door Dave van der Locht »
Beter een gat in een trein, dan een trein in je gat.

piksov

  • Offline Offline
  • Berichten: 872
  • OpenDCC fan
    • Het rijk N op zolder
Re: OpenDCC aan Win-DigiPet ? kan dat
« Reactie #2 Gepost op: 27 February 2008, 07:49:02 »

Ik wil wel e.e.a. voor je uitproberen als je me vertelt hoe ik aan een (probeer!) versie kan komen.

Heb je al contact gezocht met Wolfgang Kufer en hem de vraag zelf voorgelegd? Dat lijkt me nog makkelijker ...

groet,
Guus

OpenDCC fan

Ron (Bontekoe37)

  • Offline Offline
  • Berichten: 10
    • AjeTo 1:160 N-Track
Re: OpenDCC aan Win-DigiPet ? kan dat
« Reactie #3 Gepost op: 27 February 2008, 11:06:09 »
Ik wil wel e.e.a. voor je uitproberen als je me vertelt hoe ik aan een (probeer!) versie kan komen.

Hallo Guus,

een demo is te downloaden op de duitse website van win-digipet. Wolfgang geeft aan dat de basis moet werken maar de nieuwe versie (8.x en 9.x) zijn nog niet getest. Een uitdaging dus. Daarnaast heeft Dave ook een punt over de handregelaars. Daar moeten wij zeker nog over nadenken. In ieder geval gaat Koploper mee in de test  ;)

De demo is te vinden op: http://www.windigipet.de/win-digipet-downloads/

Groet, Ron

Wim Ros

  • BHV
  • Offline Offline
  • Berichten: 7819
  • Alleen de waarheid ligt in het midden.
    • Perrongeluk
Re: OpenDCC aan Win-DigiPet ? kan dat
« Reactie #4 Gepost op: 27 February 2008, 11:27:06 »
Hi Ron, die demo is echt niets nieuws onder de zon, dit programma is al jaren te koop voor veel geld, en iedere update kost eveneens veel geld.

OpenDCC kan, maar heb je al een gedacht om je computer zelf als centrale in te zetten, en gebruik te maken van DDW (Direct Drive for Window)?

Mvg
Wim.
Intellibox via LocoNet-Interface met s88 via een s88 naar LocoNet adapter.Of L.NET-S88SD16-N Marklin 6021 via een 63820, LocoNet-Interface en een s88 naar LocoNet adapter. Lenz Digital Plus via  LI101F of s88XPressNetLi s88SD16-n. http://rosoft.boards.net

Ron (Bontekoe37)

  • Offline Offline
  • Berichten: 10
    • AjeTo 1:160 N-Track
Re: OpenDCC aan Win-DigiPet ? kan dat
« Reactie #5 Gepost op: 27 February 2008, 19:10:55 »
Hallo Wim,

ik heb DDW inmiddels al gezien. Mooi concept en zeker bruikbaar. Zelf ben ik meer van een stand-alone versie. Daar ga ik meer plezier aan beleven bij het bouwen. Dave zijn opzet is ongeveer wat ik in gedachten heb. Modulaire opbouw zodat je later kunt uitbreiden/verbeteren en veel mogelijkheden voor wat betreft functies. Dave gaat 1 paar stappen verder door alles zelf te ontwerpen. Dat ga ik gezien de tijd niet doen maar ga zeker een en ander zelf maken. Open-DCC is voor mij een mooi concept wat ik dus kan verbeteren zodat alle functies er in kunnen. Handregelaars worden een uitdaging b.v.  ;)

De demo/testversie is voor Guus die het eventueel wilde testen voor ons (en zichzelf). Software voor een klein publiek kost geld, ja dat klopt. Hen inmiddels gelezen dat er maar 50-100 mensen  Win-DigiPet gebruiken in NL. Da's niet veel. De software is wel compleet voor zover wij nu kunnen zien.

Ik hou jullie op de hoogte, binnenkort een eigen website voor de projecten  ;D

groet,
Ron