Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Modelspoorfabrikanten en hun "fantasiemodellen" door grossraumwagen
Vandaag om 22:59:17
Wat voor trein is dit? Kan nergens een afbeelding vinden. door Jelmer
Vandaag om 22:44:38
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 22:42:09
Altburg. een analoge, opklapbare Märklinbaan door Jelmer
Vandaag om 22:38:53
Probleem bij inbouw decoder door Jelmer
Vandaag om 22:36:32
Aachenau West door Jelmer
Vandaag om 22:15:56
Piko 2025 door Menno de Vries
Vandaag om 22:11:19
De bouw van een DE-3 als versterking voor de DE-5 door Rob Bennis
Vandaag om 22:06:59
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Huup
Vandaag om 21:57:25
Rondom Charlois door Forever Rocofan
Vandaag om 21:16:51
Extra functie in Zimo MS450P22 door robschuurhof
Vandaag om 20:42:59
Roco AC modellen door Martijn193
Vandaag om 20:12:45
Ervaringen met bezorgdiensten (PostNL, DHL, etc) door René 4312
Vandaag om 20:11:46
19 Toen door Benelux795
Vandaag om 19:50:24
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door NS264
Vandaag om 19:06:01
Lodewickshaven door Ronald Halma
Vandaag om 19:05:52
De bouw van een modulebaan met Nederlands landschap. door Anton Maris
Vandaag om 19:04:26
Alternatieven voor de messing lagers van een Fleischmann rondmotor door Jelle1969
Vandaag om 18:22:52
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door puntenglijder
Vandaag om 18:16:25
Trix 22128 EETC 1200 - 175 Jaar spoorwegen DCC Sound - Decoder plots dood. door Ben
Vandaag om 17:51:54
interface RocRail en fysiek rijweg gestuurd bedieningspaneel door Eric v C
Vandaag om 17:20:36
Cornfield Junction / Boulder Crossing - Afsluiten Topic door Edsko Hekman
Vandaag om 17:03:50
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Daafs128
Vandaag om 16:54:16
PB Models, ICR-rijtuigen door Arjan6511
Vandaag om 16:45:51
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 16:05:11
Rondje door Lissabon met Lijn 28 door Basmans
Vandaag om 15:57:41
Wat is dit voor component door bellejt
Vandaag om 15:31:15
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door Edwin2121992
Vandaag om 14:59:26
3 januari NVBS oliebollenrit door thevandijks
Vandaag om 14:32:11
Layne, Somewhere South. door Noordernet
Vandaag om 14:01:59
  

Auteur Topic: Vorderingen EAR Class 59  (gelezen 845 keer)

Fedor

  • Offline Offline
  • Berichten: 260
    • Trax
Vorderingen EAR Class 59
« Gepost op: 23 December 2019, 07:11:46 »
Een tijdje geleden, nee wat zeg ik, jaren geleden heb ik hier mijn ervaringen gedeeld met de bouw van een EAR Class 59 Garratt in H0m.

Door mijn werk aan TRAX ging het de afgelopen jaren niet zo snel met het bouwen, ik liep ook tegen flink wat tegenslagen aan met de werking van het aandrijfsysteem. Maar de afgelopen maanden heb ik flink wat vorderingen gemaakt met het chassis en de locomotief begint nu aardig rijklaar te raken. Ik heb een filmpje gemaakt van een kort testritje:

<a href="https://www.youtube.com/v/BJo2pG0Lom0" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/BJo2pG0Lom0</a>

En ja, de achterkap zit nog niet goed vast, het motortje daaronder ook niet. En het middenstuk hangt nog niet stabiel. Maar ik ben zelf heel blij dat ie eindelijk rijdt. Ik ben nog niet helemaal tevreden met de rij-eigenschappen, de loc stottert nog wat en langzaam rijden is niet helemaal betrouwbaar.

Over de Loc:
De Class 59 van de East African Railways was de zwaarste en krachtigste stoomlocomotief die ooit op meterspoor heeft gereden. De firma Beyer, Peacock & Co produceerde 34 van deze 4-8-2-2-8-4 Garratts in 1955. De machines werden allemaal vernoemd naar bergen in Oostelijk Afrika. Pas in 1980 werd de laatste uit dienst genomen. Er zijn nu nog twee werkende exemplaren in het Nairobi Spoorwegmuseum.

Over het model
Het model is uitgevoerd in schaal 1:87 en rijdt op meterspoor - H0m dus. Het chassis en het Wallschaertsdrijfwerk heb ik ontworpen in InkScape en laten etsen door PPD ltd in Engeland. Wat je in de video zag rijden was alweer versie 5 van mijn ontwerp. Ik had nog nooit eerder zoiets ontworpen en zelfs nog nooit een zelfbouwkit in elkaar gezet, dus ik heb heel wat moeten leren over zowel de verhoudingen van het aandrijfsysteem als handigheidjes om de constructie de nodige stevigheid te geven. Dat het motortje achter nog wat heen en weer wipt, is een van de laatste constructieprobleempjes.

De kappen en de voorkant met de cylinders zijn ontworpen met Sketchup en heb ik laten printen bij ShapeWays in - wat ze tegenwoordig noemen - Versatile Plastic. Dit is het stevigste materiaal en kan wat schokken hebben. Dit is nodig omdat er met name op de cylinders wel wat druk staat. Ik heb voor de cylinders ook 'gedetailleerd plastic' geprobeerd, maar dat breekt te snel.

De vele details die er nog op moeten worden geplakt, zijn geprint in 'Gedetailleerd Plastic', omdat je met dit materiaal de kleinste details kunt weergeven.


De locomotief maakt onderdeel uit van een grotere ambitie, ik wil ooit een baan naar Oost Afrikaans thema maken. Ik werk ondertussen ook aan seinen, Afrikaanse miniatuurfiguurtjes, personenwagons en andere elementen. Voorlopig heb ik nog geen ruimte, maar dat weerhoudt me er niet van alvast te plannen en te dromen.


Bezig met:
- De bouw van een EAR Class 59 Garratt
- Diverse andere Afrikaanse modelspoorprojecten
- TRAX - de gratis webbased ontwerpsoftware voor jouw modelbaan