Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Inbouw Märklin decoder 60906 door Blausee-Mitholz
Vandaag om 19:36:39
Mooi weer om buiten te spelen door puntenglijder
Vandaag om 19:36:07
Bauarbeiten im gange door puntenglijder
Vandaag om 19:31:48
NS-1000 in spoor-1 door Frits C
Vandaag om 19:12:39
Laatste baan?? door Debvd
Vandaag om 19:02:10
De Hondsrugbaan door Jint Nijman
Vandaag om 18:53:33
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door Modellbahnwagen
Vandaag om 18:48:49
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 18:28:18
Mehano ACTS 7102 door ceuleer
Vandaag om 17:28:39
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 17:25:36
Wandplanken, advies. door Charles_
Vandaag om 17:23:25
Botsing bij SGB 29-12-2025 door Charles_
Vandaag om 17:19:08
Beekdaelen in H0 door ruudns
Vandaag om 17:17:30
Nummerplaat stoomlocomotief NS 4700 vragen... door Eelco Storm
Vandaag om 16:50:26
GoVolta treindiensten naar Berlijn & Hamburg door R v/d Hoven
Vandaag om 16:13:36
Der Akkublitz , Taschenlampen-Express , Steckdosen-IC und so weiter door Bor de Wolf
Vandaag om 16:09:59
NME stuurstandrijtuig (was: Nieuw in de winkel) door Reinout van Rees
Vandaag om 15:36:26
H0e pizza layout door Sven
Vandaag om 15:14:45
"Spoor op Vleugels" in H0 door Robkop
Vandaag om 13:43:02
Pattex Plastic lijm, isolerend of geleidend? door Te 2/2
Vandaag om 13:07:05
De bouw van een modulebaan met Nederlands landschap. door NS264
Vandaag om 12:56:26
Raadplaatje door Hatsune Miku
Vandaag om 12:45:33
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Sven
Vandaag om 12:34:56
Gekke/vreemde/rare filmpjes en video's met treinen erin. door v140
Vandaag om 11:59:43
Swird HO door Jeroen Vreeken
Vandaag om 11:45:49
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Bert V
Vandaag om 11:21:45
La vie...Sud-Est; zolderbaan met thema zuidoost Frankrijk door RikJ
Vandaag om 11:09:43
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 09:44:20
Bouw van tijdperk 1 HSM en Staatsspoor rijtuigen door MathynK
Vandaag om 09:36:35
PB Models, ICR-rijtuigen door Luc2000
Vandaag om 08:58:54
  

Auteur Topic: Feestelijke opening tweede LGB baan bij Stoomtrein Katwijk Leiden  (gelezen 2225 keer)

Peter Soonius

  • Offline Offline
  • Berichten: 237
Feestelijke opening tweede LGB baan voor de ingang van het museum op zaterdag 25 mei a.s.

Precies twee jaar is in weer en wind gewerkt aan een tweede modelbaan voor de ingang van het binnen museum.

Voor de feestelijke opening van deze baan is Erik de Zwart uitgenodigd. Muziekliefhebbers zullen Erik de Zwart kennen van 40 jaar presenteren op radio en TV. Wie kent hem niet van Radio Veronica als presentator van de Top 40 en 50? Daar is hij inmiddels mee gestopt en besteedt hij zijn tijd aan zijn andere grote passie: treinen. Dat varieert van modeltreinen in zijn tuin (schaal 1:22,5) tot aan complete “Hondekoppen” (schaal 1:1). Kinderen kennen Erik de Zwart als verteller van de verhalen Thomas de Stoomlocomotief.  Daarom is Thomas de Stoomlocomotief is ook van de partij

Ter gelegenheid van de opening van de LGB baan komt Oma Els met haar grote Thomas the Train baan naar Valkenburg. Samen met haar man Bert heeft zij een speciale modelbaan voor kinderen gebouwd. Zij kunnen zelf hun helden als “Thomas”, “Percy” en “Gordon” laten rijden op deze modelbaan.  Opa Bert laat zijn live steam modellen rijden die worden gestookt met miniatuurkolen. Deze modellen rijden rond op onze LGB baan buiten. Onze mannen halen al het LGB materieel uit de kast en rijden de gehele dag een afwisselende dienstregeling. Er is buiten dus veel te zien.

Omdat Erik de Zwart pas rond 13.00 uur landt op luchthaven Eindhoven is de feestelijke opening voorzien rond de klok van 16.00 uur. Het zou leuk zijn als jullie ook aanwezig zijn. Voor de vaders en opa’s onder ons: neem je (klein)kinderen mee. Zij zullen zich vast amuseren met Thomas en de treinen.


Stoomtrein Katwijk Leiden is gelegen aan de A44. Het adres is Jan Pellenbargwerg 1 te Valkenburg (ZH). Parkeren kan gratis voor de deur. Volwassenen betalen 9 euro voor een ouderwets kartonnen treinkaartje. Voor kinderen van 4-12 jaar betaalt u 7 euro. Parkeren kan gratis voor het station. Met het treinkaartje kun je onbeperkt mee met de stoomtrein en de dieseltrein. Je kunt er ook het binnen- en buitenmusueum mee bezoeken.






Peter Soonius

  • Offline Offline
  • Berichten: 237
Re: Feestelijke opening tweede LGB baan bij Stoomtrein Katwijk Leiden
« Reactie #1 Gepost op: 23 May 2019, 21:17:52 »
De weersverwachting voor zaterdag lijkt ons gunstig gestemd. Dus een prima dag om onze tweede LGB baan feestelijk te openen. Vanwege het feit dat Erik de Zwart nog in het buitenland verblijft en op Eindhoven zal landen, hebben we deze week na goed overleg besloten niet het risico te lopen dat we in tijdnood komen. Een meet and greet met Erik de Zwart zit er dus helaas dus niet in. Hij komt een andere keer bij ons langs. Daarom wordt de feestelijke opening weer verplaatst naar het oorspronkelijke tijdstip en wel om 14.30 uur. Precies op dat tijdstip zullen maar liefst vijf treinen tegelijk op de baan komen.


Dus alle LGB liefhebbers, vader en opa's kom zaterdag a.s. gezellig naar Valkenburg (ZH) toe. Rijd mee met onze stoomtrein, geniet van een ritje met een antieke  "open bakken" dieseltrein naar onze remise. Bekijk aldaar onze verborgen schatten die nog op restauratie wachten. KIjk rond, en doe inspiratie op in ons buitenmuseum. Binnen in het museum staan onze topstukken te pronken en enkele fraaie modelbanen.


Laat uw (klein)kinderen genieten van de miniatuurtreinen op onze twee LGB buitenbanen. En oma Els heeft haar LGB Thomas the Train baan meegenomen. Mag je zelf als machinist optreden. Hun dag kan niet meer kapot. In dit kindvriendelijke museum mag je namelijk, als je voorzichtig bent, ook met je handen kijken. Oja, opa Bert laat buiten zijn live steam locomotieven rijden.

Maar u krijgt ook een dag treinplezier. Er is veel te zien en te fotograferen. En vragen staat vrij bij al die enthousiaste vrijwilligers. Graag tot zaterdag.