Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Een nieuw begin door Oscar839494
Vandaag om 14:24:54
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Oscar839494
Vandaag om 14:22:42
Digikeijs DR5000 Centrale, vragen en antwoorden door Oscar839494
Vandaag om 14:18:44
Eén leuke of mooie trein/spoor foto van je vakantie. door Ferdinand Bogman
Vandaag om 14:07:59
De bouw van “Bahnstrecke Lahr” door hervé
Vandaag om 14:06:59
De Passage, een minimalistisch tentoonstellingsbaantje (H0) door hervé
Vandaag om 13:49:49
24e smalspoormodelbouwdagen 30 en 31 augustus 2025 bij Stoomtrein Katwijk Leiden door Ronald Halma
Vandaag om 13:49:01
Waar plaats ik de seinen op mijn modelbaan? (duitsland, tp. 3) door Wies
Vandaag om 13:34:11
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door WimC
Vandaag om 13:28:14
Spoor 0 meterspoor door maartenvdb
Vandaag om 13:26:56
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Hans van de Burgt
Vandaag om 13:24:47
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door bollen neus
Vandaag om 12:34:38
Opstelbaan door Ferdinand Bogman
Vandaag om 12:20:05
Catalogus nummers diverse wagons (Trix, Lilliput en Fleischmann) door Ferdinand Bogman
Vandaag om 12:15:39
DCC-decoder geïntegreerd in sein(voet) door Bert55
Vandaag om 12:07:27
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 12:07:01
Microstepper motoren voor armseinpalen door Eric v C
Vandaag om 11:21:53
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Jeronimos
Vandaag om 11:10:17
Duitser met hoedje (Beurs Houten) door Vonkentrekker
Vandaag om 10:48:51
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 09:15:38
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 09:05:13
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 08:39:10
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 08:30:51
Fleischmania Nostalgia door spoorijzer
Vandaag om 07:44:30
Wissel decoder WD8D door henk
Vandaag om 07:40:18
Artitec Opel vrachtwagen in H0 (10.366) door trainiac
Vandaag om 06:14:44
RTM in 0m door Jan den Haan
26 August 2025, 23:26:25
trix vraagje door Quinzeedied
26 August 2025, 23:20:13
VSM Oostenrijkers door WesleyMunnik
26 August 2025, 22:58:37
BNLS-Werkspoor - Bouw 3900 van DJH/Modelloco met tips voor beginners door prutser
26 August 2025, 22:44:00
  

Auteur Topic: Van vergane glorie naar glorius  (gelezen 1329 keer)

Brexbachtalbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 70
  • de BREX, onderweg tussen traditie en toekomst
Van vergane glorie naar glorius
« Gepost op: 07 September 2018, 19:20:33 »
dit keer niet alleen een aankondiging van een evenement maar ook een uitgebreid verhaal over een van de Brexbachtalbahn-stations

Een reclameposter uit het jaar 2012, aangeplakt aan het station van Ransbach-Baumbach, onderdeel van de Brexbachtalbahn geeft aan: "GOUDEN HERFST OP DE BREXBACHTALBAHN". Maar van een gouden tijd is dit gebouw momenteel nog ver verwijderd. Aan de buitenkant geeft het pand een ietwat treurige aanblik; de ramen en deuren zijn met staalplaten afgesloten en het terrein rond het gebouw is door vandalisme getekend.

Echter, aan de binnenzijde verbergt het een ware schat waarvan er in Duitsland geen tweede bestaat: een historische, mechanische en volledig functionerende "Hebelbank". ( het op afstand, via staaldraden bedienen van wissels, seinen en overwegen) Behalve dat het gebouw nog zijn originele bouwstijl van 1894 bezit, bevinden zich binnen een hal, een wachtruimte/restaurant met Westerwälder vloer- en wandtegels, s' lands enige houten vitrine en idem kiosk, beide met gebogen glas en een origineel loket. Dit alles met handgesneden teksten versierd. Verder nog een ruimte voor goederenverwerking en kantoor alsmede 2 woningen. Samen met perrons, laad- en losweg en emplacement is dit een voorbeeld van een klein stedelijk station als tijdsdocument van een vroegere levensstijl met zijn kleinschalige economie.

Dit mooie oude station, midden in het centrum gelegen is voor ons reactiveringsproject van grote betekenis. Het is een gebouw dat in deze vorm en omgeving in het Westerwald uniek is. Hier is de mogelijkheid voor een klein spoorwegmuseum, een modelbaan naar het grote voorbeeld, een restaurant, rondleidingen door het seinhuis met hebelbank en het kan dienen als entree tot de binnenstad van Ransbach-Baumbach.
Op het emplacement is voldoende ruimte voor het opstellen van materiaal en voor treinenshows.

In combinatie met ons plan tot reactivering van de Brexbachtalbahn op de lijn Siershahn-Engers kan dit gebouw een grote rol spelen in de toeristische toekomst en beleving van het Westerwald. We willen dan ook graag samen met de stad dit station goed benutten. Het is de wens van onze vereniging dat dit station onder Monumentenzorg gesteld gaat worden. Ook omdat ons werk aan de spoorlijn valt onder de noemer: "Industrieel Erfgoed".
Des te meer attracties met historische waarde er langs een museumspoorlijn bewaard blijven, des te interessanter wordt het voor onze gasten deze te bezoeken.

Zaterdag 6- en zondag 7 oktober 2018 organiseert onze vereniging tijdens de jaarlijkse "Topfermarkt" *  in het centrum van Ransbach-Baumbach een PopUp-café in het station met een keramiektentoonstelling van unieke kristalglazuren van Serian Kallweit. Ook het historische seinhuis met hebelbank zal dan te bezichtigen zijn. Verder is voor alle informatie rondom ons project het Nederlandse Brexbachtalbahn-Promotieteam aanwezig. Zij brengen o.a. de primeur van wandtegels met het logo van de Brex. Keuze uit 4 modellen. We nodigen alle leden en belangstellenden van de Brex uit deze gelegenheid te benutten om dit monumentale gebouw van binnen te kunnen bezichtigen. Openingstijden zijn gelijk aan de Töpfermarkt.

Adres: Station Ransbach-Baumbach, Bahnhofstrasse, Plz. 56235 Duitsland
* Töpfermarkt = Pottenbakkers/keramiekmarkt. Zaterdag 10-18 uur. Zondag 11-18 uur met winkels geopend 13-18 uur en Oldtimershow 11-16 uur.

Van Harte Welkom,
BREXBACHTALBAHN-PROMOTIETEAM






« Laatst bewerkt op: 07 September 2018, 19:47:43 door Reinout van Rees. Reden: TITEL MINDER SCHREEUWERIG GEMAAKT :) »