Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
De Passage, een minimalistisch tentoonstellingsbaantje (H0)
door
Huup
Vandaag
om 22:27:23
Layne, Somewhere South.
door
Ronald Halma
Vandaag
om 22:23:00
Randstadrail viaduct Prins Bernhardlaan
door
Ronald Halma
Vandaag
om 22:19:04
Rondom Charlois
door
Alewijn
Vandaag
om 22:10:29
Big Scale Trains - NS SLT in H0
door
Dave.......
Vandaag
om 21:56:58
Wat zijn de basis kleuren in pigment voor modelspoor?
door
hervé
Vandaag
om 21:56:32
Spoor 1 pendelbaan, maar dan rond (1:32)
door
Ferry As
Vandaag
om 21:54:39
De bouw van een DE-3 als versterking voor de DE-5
door
Pauldg
Vandaag
om 21:40:14
Roco NS 1631 wisselstroom naar gelijkstroom
door
Jan Breman
Vandaag
om 21:32:17
Update: baan in de tropen
door
phdirk
Vandaag
om 21:22:41
Minibaan Visserskaai H0
door
hervé
Vandaag
om 20:55:06
reed contact onder de baan
door
R1954
Vandaag
om 20:33:55
Bruggen-IG - brug over de Poldervaart Schiedam/Kethel
door
Forever Rocofan
Vandaag
om 20:21:48
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
Ed K.
Vandaag
om 19:58:13
Raadplaatje
door
Karben
Vandaag
om 19:21:40
Stalen D 4 deurs spoor 0
door
FritsT
Vandaag
om 19:17:43
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
door
Hans van de Burgt
Vandaag
om 19:17:08
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
Vandaag
om 19:16:52
Lenz Standard+ V2 doet gek
door
Nijboer
Vandaag
om 19:12:29
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
RetroJack
Vandaag
om 18:40:33
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
door
Hans Reints
Vandaag
om 18:08:18
Van 2D afbeelding naar 3D model
door
Hans van de Burgt
Vandaag
om 17:47:32
BMB-Module: “Corfe Castle Station”
door
Hans van de Burgt
Vandaag
om 17:39:31
100 jaar MBS lok 4
door
borotof
Vandaag
om 17:26:23
Overweg aanrijding Meteren donderdag 30 okt
door
Eric B
Vandaag
om 17:24:15
welke draden om servodecoders te testen
door
Dirk
Vandaag
om 17:23:04
Lodewickshaven
door
Ronald Halma
Vandaag
om 16:42:36
Zaterdag, 1 november 2025 | 7e Ruilbeurs MSV Post B
door
Carl
Vandaag
om 16:14:38
De Projecten van RetroJack
door
RetroJack
Vandaag
om 15:45:48
PPM kranen van Strukton
door
Eric B
Vandaag
om 15:29:24
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Sehr-am-Üzant II
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Volgende
- [
1
]
2
3
...
12
Omlaag
Auteur
Topic: Sehr-am-Üzant II (gelezen 37358 keer)
Pnarfk
Offline
Berichten: 181
Modelbouw is een kunst
Sehr-am-Üzant II
«
Gepost op:
27 August 2018, 11:53:30 »
Hallo allen,
Wat is het met mij en Duitse diorama's? Geen idee
Ik heb altijd al gehouden van natuur-en bosrijke baantjes met veel reliëf, ik geloof niet dat ik de enige op dit forum ben die de charme van een berglandschap inziet. Niettemin is mijn grote droom altijd geweest om een Ardeens geïnspireerde baan te maken, vooral de romantische dorpjes in de Condroz met hun natuurstenen huizen hebben me altijd aangesproken. Niettemin hebben mijn reizen door Duitsland me ook een liefde voor de typische vakwerkhuisjes-en dorpjes opgebracht. Het is denk ik over het algemeen de combinatie en harmonie van rustieke architectuur met de omringende natuur die me zo doet houden van dergelijke regio's.
Omdat ik als jeugdige student de tijd noch de plaats heb voor een mooie grote baan heb ik me altijd moeten beperken tot diorama's. In 2012 begon ik aan 'Bundesbach', een diorama van slechts 40 bij 70cm, dat ik in feite vrij impulsief en zonder veel planning of ervaring ben beginnen bouwen (dat was niet het beste idee want er waren wel wat problemen mee). Aanvankelijk had dit ook een Ardeens baantje moeten zijn, maar ik had op dat ogenblik (ik was natuurlijk nog maar 14) geen enkel idee hoe aan de typisch natuurstenen huisjes te komen. Daarom ben ik begonnen met de bouw van vakwerkhuisjes uit papier, waarmee ik het Kibri-stationnetje omringde.
Bundesbach was mijn eerste echte kennismaking met de bouw van een diorama of een baantje en ik heb er veel van geleerd. Er waren wel wat problemen natuurlijk, de verwering en detaillering waren niet optimaal, en vooral het sporenplan was, daar het zonder veel planning tot stand was gekomen, niet handig en bovendien zorgde de 2dehandssporen voor problemen.
Na Bundesbach heb ik veel ideeën gehad voor andere projecten, zonder dat hier veel van in huis kwam. School en andere hobby's, maar vooral plaatsgebrek in ons kleine Brusselse appartement maakten dat ik me minder met modelbouw in de Praktijk bezig hield. Uiteindelijk maakte ik enkele jaren geleden plots een plan voor Sehr-am-üzant, een klein diorama met een stationnetje en een dorpje. Verder dan de bouw van het stationnetje is het echter niet gekomen...
Een bevriende modelbouwer wilde het graag hebben en bood er een mooie prijs voor, waardoor ook dit project niet werd voortgezet.
Intussen ben ik begonnen aan een ander, stedelijk diorama met een Belle-époque stationsgebouw, waar ik gestaag aan voortbouw. Het idee voor een romantisch Duits diorama was plots ver weg, tot ik me onlangs een nieuw treintje aanschafte... Hoewel ik doorgaans bijna uitsluitend Belgisch materieel aanschaf kon ik de kleine T3 van Fleischmann die ik voor 79 euro vond op het internet niet laten liggen. Al van toen ik het kleine locje in handen had zag ik het door een romantisch, reliëfrijk landschap tuffen en de idee voor een Duits baantje was weer geboren.
De bedoeling is om Sehr-am-üzant nieuw leven in te blazen. Hoewel Duits geïnspireerd zal het vooral een fantasierijk en eigenzinnig landschap worden met een originele en harmonieuze compositie van huizen. Om het Ardeense toch niet helemaal te laten gaan wil ik veel gebruik maken van natuursteenpatronen en moeten de gebouwen een versmelting zijn van vakwerk en natuursteen. Ik wil ook proberen om het landschap echt een hoofdrol te geven, en meer te laten zijn dan gewoon wat huisjes en boompjes die ik willekeurig ergens neerzet. De bedoeling is ook om het sporenplan een origineel verloop te geven, meer dan gewoon een doorgangsstation. Voorlopig is dit het sporenplan, maar mezelf kennende zal ik er nog wel één en ander aan wijzigen.
Het stelt een station voor op de afsplitsing van een zijlijntje. Het station heeft drie sporen en één kopspoortje voor goederen met een kleine goederenloods. Onorthodox als ik ben ga ik beginnen met de bouw van het stationsgebouw en vandaar uit het plan verder perfectioneren. Ik zal iedereen op de hoogte houden.
Groet, Alan
«
Laatst bewerkt op: 27 August 2018, 11:57:30 door Pnarfk
»
Gelogd
Groet, Alan Jockmans
g-j
Offline
Berichten: 1714
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #1 Gepost op:
27 August 2018, 13:40:55 »
Ik heb me net ingeschreven als belangstellend volger! Briljante naam voor je baantje, succes met de realisatie van je plannen.
Groet, Gert-Jan
Gelogd
Hendrik Jan
Offline
Berichten: 7172
46%, unchillfiltered, natural colour
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #2 Gepost op:
27 August 2018, 13:44:01 »
Ach ja, de pittoreske zijlijn vanuit Kleinburg im Preisergau!
U begrijpt: nog een volger.
Tschüß
Hendrik Jan
Gelogd
Never trust a man who, when left alone with a tea cozy, doesn't try it on
-Billy Connolly
Pnarfk
Offline
Berichten: 181
Modelbouw is een kunst
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #3 Gepost op:
27 August 2018, 14:48:01 »
En we zijn vertrokken. Het stationsgebouw wordt zoals hierboven aangekondigd een mengeling van natuursteen en vakwerk. Voor de natuursteen dacht ik te werken met pluimkarton, maar ik had nog platen met natuursteenpatroon liggen en heb dat dus maar gebruikt. Als basis gebruikte ik karton van 2mm dik, een materiaal dat ik graag gebruik voor te bouwen
De eerste gevel...
Begin van de trap. Dit is een beetje een experiment om het trede per trede te doen, maar het resultaat valt goed mee.
Intussen is de tweede gevel ook af. De afwerking doe ik met dun papier. De ramen krijgen omlijstingen en ik heb ook hoekstenen toegevoegd.
Gelogd
Groet, Alan Jockmans
Railroadtycoon
ICT Prof., detailneuzelaar ;-) en liefhebber van DUVEL!
Offline
Berichten: 1976
Treinen rijden niet op tijd maar op rails!!
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #4 Gepost op:
27 August 2018, 16:47:56 »
Tja, weer een volger dus...
Allie
Gelogd
Als een probleem kan worden opgelost, zal dit ook gebeuren. Als het toch niet opgelost kan worden, heeft het ook geen zin om je er druk om te maken....
jerrytrein
Offline
Berichten: 5939
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #5 Gepost op:
27 August 2018, 17:19:52 »
En nog ene
Gelogd
DJV
Offline
Berichten: 3294
BRrrrrmmm. Diesel Power. Tp III-VI. H0.
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #6 Gepost op:
27 August 2018, 18:59:27 »
En nog een..
Gelogd
Groeten Dirk Jan
BR 243 "Ein Mädchen für Alles".
V100 "manusje van alles".
Pnarfk
Offline
Berichten: 181
Modelbouw is een kunst
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #7 Gepost op:
27 August 2018, 19:43:52 »
Het natuurstenen onderstuk is klaar. Het contrast tussen de hoekstenen en de rest bevalt me wel, dus misschien ga ik hier na het schilderen een gelijkaardige schakering behouden... We zien wel.
Bij wijze van test heb ik er een vlug geknutseld vakwerkgeveltje op geplaatst. Maar dit patroon bevalt me niet en de ramen zijn te groot. Ik ga het vakwerkgedeelte dus anders aanpakken, maar ook dat is voor later.
Gelogd
Groet, Alan Jockmans
Wim Vink
Offline
Berichten: 26401
Eens komt het goed.
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #8 Gepost op:
27 August 2018, 19:48:25 »
Ja dit is echt bouwen
Gelogd
Mijn baan op YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=IzfDZH3_rHo
Met vriendelijke groet,
Wim
Pnarfk
Offline
Berichten: 181
Modelbouw is een kunst
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #9 Gepost op:
27 August 2018, 21:55:53 »
Toch besloten om het grondstuk vandaag nog in de primer te spuiten. Het mooie contrast is weg, maar het geeft nu wel een lekker massieve indruk.
Nu het volgende: hoe ga ik dit realistisch schilderen? Ik heb her en der al wel wat gezocht, maar vind niet echt hoe ik dit een optimale en realistische natuursteenkleur kan geven... of ik heb honderd verschillende verfjes nodig. Iemand tips voor een efficiënte mannier om dit te schilderen
Ik wil vooral een warme natuursteenkleur bekomen.
Gelogd
Groet, Alan Jockmans
Wim1969
Offline
Berichten: 1643
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #10 Gepost op:
27 August 2018, 22:22:33 »
Allereerst, goed bezig
Heel licht drybrushen zou gowd kunnen werken
Gelogd
Kautenbach
Wolzerdange
Saint Tourbiere
Court du Bouton
la Ligne du Gerize
Au bord de la Céze
.....
En hopen lol
DJV
Offline
Berichten: 3294
BRrrrrmmm. Diesel Power. Tp III-VI. H0.
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #11 Gepost op:
27 August 2018, 23:01:53 »
Ik ben benieuwd. Ik vond hem voor de primer al mooi
Gelogd
Groeten Dirk Jan
BR 243 "Ein Mädchen für Alles".
V100 "manusje van alles".
hannes62
N-Spoor, Era III / IV, DR5000, DR4018, DR4088CS, ITrain
Offline
Berichten: 114
Bouwt Hochenstadt
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #12 Gepost op:
28 August 2018, 05:43:52 »
Dit gaat mooi worden, nog een volger dus
Gelogd
Spoorse groeten,
Hans
jerrytrein
Offline
Berichten: 5939
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #13 Gepost op:
28 August 2018, 09:09:03 »
rood geel en bruin naast elkaar en slecht mengen
brede kwast ,en dan dry brushen
Gelogd
Pnarfk
Offline
Berichten: 181
Modelbouw is een kunst
Re: Sehr-am-Üzant II
«
Reactie #14 Gepost op:
28 August 2018, 16:39:22 »
Zo, het schilderwerk is gedaan... Ik vind het resultaat best goed voor een eerste keer. Als de verf droog is ga ik nog wat extra accenten toevoegen en de raampjes maken en dan kan ik aan het vakwerk beginnen.
Gelogd
Groet, Alan Jockmans
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Volgende
- [
1
]
2
3
...
12
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Sehr-am-Üzant II