Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

De dingen die je kan maken uit een plaat. door bask185
Vandaag om 23:32:54
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door ex44
Vandaag om 23:32:36
Bouw spoor nul modulebaan, Bahnhof Königshofen, tijdperk III door bernhard67
Vandaag om 23:24:22
Kato ETA 515 door Casmir
Vandaag om 23:24:07
Raadplaatje door mdjr78
Vandaag om 23:07:01
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 22:59:31
Da's Daz 2 door hervé
Vandaag om 22:56:07
De projecten van Ruben (NL H0) door Martijn193
Vandaag om 22:50:20
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Huup
Vandaag om 22:49:48
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Ronald69
Vandaag om 22:40:43
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door NS264
Vandaag om 22:23:04
Inzet T2s van de NS door Rick
Vandaag om 22:22:01
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Jelmer
Vandaag om 22:14:00
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door emmenaar
Vandaag om 22:08:26
Roco 2400, h0 door Huup
Vandaag om 22:08:15
Project seaside Germany door Sikko
Vandaag om 21:29:36
Overstap naar HTM door Miniature Holland
Vandaag om 21:22:00
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door Stootjuk
Vandaag om 21:15:02
Toon hier je (model)TRAM foto's. door GerardvV
Vandaag om 21:12:40
Op Zuid (NL H0) door Tom Z.
Vandaag om 21:06:38
Terschellinger Spoor door Scratchbuilt
Vandaag om 20:52:09
C12c rijtuig door maartenvdb
Vandaag om 19:58:14
Welke decoder is dit? door 008200
Vandaag om 19:47:47
Bouw NTM Stationsgebouw Lemmer door Ruben90
Vandaag om 19:10:04
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door defender
Vandaag om 18:22:28
Een leuke vrachtwagen door defender
Vandaag om 18:20:53
Omgeving Frankfurt am Main door Hasenwald
Vandaag om 17:36:19
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door defender
Vandaag om 17:27:51
Leubachtalbahn door Krokodil68
Vandaag om 16:59:26
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door Frits C
Vandaag om 16:36:08
  

Auteur Topic: Lenz decoder analoog  (gelezen 1439 keer)

Hgeert

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 5
Lenz decoder analoog
« Gepost op: 30 October 2007, 21:07:59 »
Hallo Allen,

Ik ben net in het digitale tijdperk ingestapt.Ik heb een Trix Mobile Station voor een prikje op de kop kunnen tikken en ben vandaag naar Aken gereden om een paar decodertjes te gaan kopen. Daar hebben ze mij de Lenz decoder mini silver aangeraden daar ik in de N schaal tijdt.
Normaal moet deze decoder zowel analoog als digitaal werken. Dit is allemaal OK, echter bij het analoog rijden brandt de verlichting maar aan 1 zijde ?
Waarom? Ik heb de decoder ingebouwd met een NEM 651 stekker in een voorbereide lok minitrix 12356 ( BR182 taurus lok)
Heeft iemand dit probleem nogal meegemaakt ?

Groetjes

Geert

RoSoft

  • Offline Offline
  • Berichten: 1446
  • Alleen de waarheid ligt in het midden.
Re: Lenz decoder analoog
« Reactie #1 Gepost op: 30 October 2007, 21:39:50 »
Maar wisselt hij wel mee met de rijrichting?

Mvg
Wim.
Marklin Digital 6020/21/27, 6051, Märklin 6021+UHL 63820, Lenz Digital Plus, Intellibox LocoBuffer II, MRDirect, DDW 6604 Booster, VB6.0 Delphi 6.0 Eigen Software: Perrongeluk, RoSoft, PT.

Hgeert

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 5
Re: Lenz decoder analoog
« Reactie #2 Gepost op: 30 October 2007, 22:19:41 »
Hallo Wim,

Inderdaad, hij wisselt normaal wel van richting. Digitaal is het geen probleem,enkel wanneer ik analoog rijdt is er maar in 1 richting dat de verlichting het doet. Beide lampjes werken wel degelijk want digitaal is het ok. Er schiet mij net iets te binnen.Zou het een diode zijn die niet werkt bij het analoog rijden? Zit deze dan in de decoder verwerkt of op de originele print van de lok? Morgen eventjes de gewone stekker van de lok insteken en zien of analoog de beide lichtjes het doen zonder decoder.

Rick

  • Lid Houtense Koekenclub
  • Offline Offline
  • Berichten: 8552
  • Spoor N
Re: Lenz decoder analoog
« Reactie #3 Gepost op: 30 October 2007, 22:28:50 »
Maar dat hoort dat de verlichting wisselt met de rijrichting. ;)
N spoor, IV-V, Nederlands (met Duits en Zwitsers materieel).

Waarschuwing: overmatig gebruik van dit forum kan leiden tot klinknageltellerij, tijdperkfixatie en dwangmatig nummergebruik.

RoSoft

  • Offline Offline
  • Berichten: 1446
  • Alleen de waarheid ligt in het midden.
Re: Lenz decoder analoog
« Reactie #4 Gepost op: 30 October 2007, 22:34:19 »
Mijn vraag is of hij analoog met de rijrichting verwisselt? Meer vraag ik niet.

Mvg
Wim.
Marklin Digital 6020/21/27, 6051, Märklin 6021+UHL 63820, Lenz Digital Plus, Intellibox LocoBuffer II, MRDirect, DDW 6604 Booster, VB6.0 Delphi 6.0 Eigen Software: Perrongeluk, RoSoft, PT.

Hgeert

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 5
Re: Lenz decoder analoog
« Reactie #5 Gepost op: 31 October 2007, 08:44:30 »
Hoi,

Ik heb deze morgen nog een test gedaan. Bij het inpluggen van de originele nem plug geleverd bij de trein werkt bij het analoog rijden de verlichting perfect wanneer men wisselt van rijrichting.Wanneer ik de decoder van lenz inplug lukt dit enkel maar in 1 rijrichting. Ik heb ook nog een minitrix nr 12764 en deze blijkt hetzelfde probleem te hebben. ( is wel dezelfde lokfamilie) Een andere lok heb ik niet met een "schnittstelle" dus denk ik om terug naar Aken te moeten brommen!!??

Monobrachius

  • Offline Offline
  • Berichten: 894
  • LE II
Re: Lenz decoder analoog
« Reactie #6 Gepost op: 31 October 2007, 13:42:16 »
Het is heel normaal dat een decoder in analoog gebruik maar aan één kant verlichting heeft. Dit komt omdat de verlichting aan één massa en stroomafnamekant ligt. De decoder produceert een 0 voltage als een licht aan staat. De massa is in dit geval de plus. Als je van rijrichting veranderd, zal de spoorstaaf ook de nul worden en en zal je geen spanningsverschil hebben, kortom je verlichting werkt die kant niet op.
Digitaal heb je hier geen last van, omdat de spanning heel snel omdraait. Je licht brandt dan de helft van de tijd (en dus zwakker).
Als de fabrikant dit probleem had willen tegengaan, had hij de kant van de verlichting die niet aan de decoder vast zat, voor elke kant moeten verbinden met een andere spoorstaaf (zodat bij draaien, de verlichting telkens de plus aan de spoorstaaf heeft).
Natuurlijk had de fabrikant het zaakje ook kunnen gelijkrichten.

Henk
K.Bay.Sts.B

Trainmotion

  • Offline Offline
  • Berichten: 200
  • I'm watching you
Re: Lenz decoder analoog
« Reactie #7 Gepost op: 31 October 2007, 14:45:16 »
Ik rij zelf H0 en heb dit ook meegemaakt met Lenz decoders. Hierbij was het chassis als massa gebruikt en had ik ook maar aan één kant verlichting. De andere kant werkte niet.  Denk dat dit het principe is waar Monobrachius over had.

Bij gebruik van de blauwe draad als retour leiding werkt het wisselen van de verlichting in de rijrichting analoog correct.

Is het mogelijk de blauwe draad te gebruiken?

***
Oh NEM 651 is 6-polig, geen blauwe draad dus. kan je de lampjes isoleren van het chassis en er een golddecoder voor gebruiken waarbij je de blauwe draad wel gebruikt?

Groet,

Roelof
« Laatst bewerkt op: 31 October 2007, 14:50:53 door Trainmotion »
Digitaal DCC 2 rail DB-NS tijdperk III/IV/V

Monobrachius

  • Offline Offline
  • Berichten: 894
  • LE II
Re: Lenz decoder analoog
« Reactie #8 Gepost op: 31 October 2007, 16:11:10 »
Er is geen noodzaak voor een blauw draad op je decoder.
Er zijn ook andere manieren. Onder andere door zelf een blauw draad te maken (gelijkrichten), zie ook in het document hieronder.
http://www.miba.de/morop/nem651-d.pdf
Wat meestal bij fabrikanten gebeurd, is dat de verbinding met het linker spoor (zwart draad/aansluiting 4) wordt weggelaten en dat de diode aan de rechterrails wordt weggelaten (omdat de stroomafname dan domweg aan het frame/massa ligt). Bij Fleischmann heb ik dit bijvoorbeeld al gezien.
Als je zelf een zespolige decoder inbouwt, kan je dus op twee manieren ervoor zorgen dat bij analoog gebruik de verlichting vol brandt:
1. zelf een blauw draad maken (zie hierboven)
2. het lampje dat aan stekkerbus 6 zit (achter/geel) aan de ander kant aan 3/rood/rechterstroomafname zetten en het lampje van 5 aan de andere kant verbinden aan 4/zwart/linkerstroomafname.
K.Bay.Sts.B

Hgeert

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 5
Re: Lenz decoder analoog
« Reactie #9 Gepost op: 31 October 2007, 20:38:55 »
Hallo jongens,

Het klopt volledig. De blauwe draad dient aangesloten te worden aan een zijde voor stroomafname. Het is logisch dat er maar een kant werkt. Heb deze morgen een mailtje verzonden aan lenz duitsland en deze hebben mij hetzelfde verteld. Zie hieronder de oplossing.

Sehr geehrter Herr Hiel,
vielen Dank für Ihre E-Mail.
Das Problem liegt am Einbau der Decoder. Sie haben die
Beleuchtung nicht gegen das blaue Kabel angeschlossen, sondern
gegen eine Gleisseite. In diesem Fall geht im Analogmode nur in
eine Richtung das Licht.
Mit freundlichen Grüssen

Toch bedankt voor jullie reactie en morgen gaan we het uittesten,

Greetz,

Geert