Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 16:50:10
Industrieel smalspoor inspiratiedraadje door Tjalling
Vandaag om 16:27:55
Aanpassen baanplan bestaande baan door Ronald69
Vandaag om 16:06:19
Einde HSIJ (stoomtrein Hoogovens) in zicht door Rick
Vandaag om 16:03:05
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door Frits C
Vandaag om 15:48:45
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door Rick
Vandaag om 15:09:14
Eén leuke of mooie trein/spoor foto van je vakantie. door Hans van de Burgt
Vandaag om 15:06:26
Sfeer op je modelbaan door Ronald Halma
Vandaag om 15:02:06
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 14:38:12
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door dh3201
Vandaag om 13:51:22
Aansturen verlichting Exact-Train ICR door VAM65
Vandaag om 13:34:11
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 13:30:30
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Frank 123
Vandaag om 13:25:09
DB Cargo gaat op Betuweroute proeven doen met automatisch rijdende locomotief door hmmglaser
Vandaag om 12:56:38
Bouw van een materieel 46 vierwagenstel door defender
Vandaag om 12:51:30
Module vliegveld Jan van Mourik door defender
Vandaag om 12:45:24
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 12:08:12
CIWL of toch niet?? Maar wat dan wel? door sncf231e
Vandaag om 11:53:24
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door Kees-Jan
Vandaag om 08:40:21
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
Vandaag om 07:32:57
Roco Fccpps, overzicht van Roco-modellen. door metpetergaathetbeter
Vandaag om 01:23:58
Bouwbeschrijving Pec ex Dec van FRIE door Rob Bennis
14 August 2025, 23:16:59
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
14 August 2025, 22:55:04
NS2900-serie / Staatsmijnen SM 150-serie (H0) door mamory
14 August 2025, 21:30:54
Fleischmann Anna ombouw. door defender
14 August 2025, 20:19:47
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
14 August 2025, 18:37:08
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
14 August 2025, 17:25:32
Aachenau West door tijgernootje
14 August 2025, 16:43:07
US diorama in H0 door tijgernootje
14 August 2025, 16:33:38
Rijnstraat door tijgernootje
14 August 2025, 16:32:24
  

Auteur Topic: Roco Multimaus-Pro + Rocomotion 5.9 - bij dit baanplan aanschaffen - ja of nee?  (gelezen 1371 keer)

Michel van den Hof

  • Offline Offline
  • Berichten: 1490
  • Al DEMU lid sinds 2004 (www.demu.org.uk)
Hallo,

Ik overweeg voor mijn baan plan de aanschaf van een complete Roco Multimaus-Pro set met Rocomotion 5.9 om zowel de automatisering als de handbesturing uit te kunnen voeren.

Wetende dat deze producten al wat ouder zijn, niet alles meer geproduceerd en/of geleverd worden, en mogelijk ook extra benodigde digitale componenten misschien lastig te vinden zijn en/of ook niet meer gemaakt worden, zijn mijn vragen :

Kan dit systeem wat ik wil?
Is dit nu nog een verstandige aanschaf?
Kan ik alle benodigde digitale baan componenten er nog voor bemachtigen?
Wat adviseer je eventueel als alternatief (zonder overkill en zonder onnodige -hoge- kosten)?


Dit wil ik er mee kunnen doen :


Mijn H0e baan, op 6,5 x 2,5 meter, wordt vrij simpel. Het baanplan laat zich als volgt omschrijven. Een enkelsporige lijn van schaduwstation naar schaduwstation. Zichtbaar wordt een doorgangsstation gepasseerd, wat 4 doorgaande sporen heeft en naar beide kanten ook een paar doodlopende opstelsporen. Er zijn slechts 5 treinen/stammen, t.w. 3 getrokken personentrein stammen, een personentrein die bestaat uit 4 stuks 1-delige treinstellen en een goederentrein. Naast de 4 treinstellen zijn er ook 7 loc's, waarvan 6 elektrische en 1 diesel. De diesel staat altijd voor de goederen trein. De 3 getrokken personentreinen worden getrokken door afwisselend de 6 elektrische loc's.

De getrokken treinen komen vanaf het linker schaduwstation via een relatief vlakke route met 1 loc bespannen aan in het station. Hier krijgen ze allemaal een extra elektrische loc in voorspan er bij geplaatst om de route met 4% stijging naar het rechter schaduwstation te kunnen nemen. De extra loc wordt in het station dus van rechts gezien er voor geplaatst. In het rechter schaduwstation moeten de loc's buiten beeld automatisch om kunnen lopen, waarna ze de trein weer terug naar beneden kunnen brengen. In het station gaat de voorste loc er dan af en loopt door naar een doodlopend opstel spoor. Als de trein vertrokken is naar het linker schaduwstation, verplaatst de losse loc zich naar een rechts gelegen opstelspoor, om klaar te staan voor de volgende klim naar rechts. Bij een getrokken personentrein is de samenstelling komend van links af 6x Rijtuig + E-Loc 1. De trein vertrekt naar rechts als 6x Rijtuig + E-Loc 1 + E-Loc 2. Als de loc's in het schaduwstation samen tegelijk omgelopen zijn komt de trein dus naar beneden in de volgorde E-Loc 1 + E-Loc 2 + 6x Rijtuig. E-Loc 1 blijft achter in het station en de trein gaat door als E-Loc 2 + 6x Rijtuig. Hierdoor rouleren de loc's dus ook in taak. De goederentrein komt van links aan als 6x Wagon + D-Loc. De trein vertrekt naar rechts als 6x Wagon + D-Loc + E-Loc 3. In het schaduwstation lopen de 2 loc's weg van de trein, waarna de loc's individueel om de trein heen lopen. De trein komt dus terug als E-Loc 3 + D-Loc + 6x Wagon. E-Loc 3 loopt van de trein af en na vertrek gaat hij weer klaar staan ter assistentie voor een volgende trein naar rechts. Hier blijft de zelfde E-Loc dus aanwezig op het station, voor en na de klim. In het linker schaduwstation moeten de loc's ook automatisch omlopen om weer vertrek gereed te staan.

De personen dienstregeling is als volgt. Er zijn 4 omlopen, 3x getrokken en 1x treinstellen. Van het linker schaduwstation komt een trein in het station, gaat door naar het rechter schaduwstation met een 2e E-Loc er extra voor, komt weer terug in het station (dan komt ook de 2e trein van links op weg naar rechts, dus ze passeren elkaar hier), de voorste E-Loc gaat er af en de trein eindigt weer in het linker schaduwstation. Hierna maakt de trein een korte retour slag naar het station en weer terug naar het linker schaduwstation. In het station is dan geen andere trein. Bij getrokken treinen komt er van een links liggend opstelspoor een E-Loc voor de retour trein en de achterblijvende E-Loc gaat dan links klaar staan om voor een volgende getrokken trein het zelfde te betekenen. De trein met treinstellen keert op alle 3 de plekken dus eenvoudigweg.

De goederen dienstregeling is als volgt. De trein, die na elke 9e personentrein rijdt, loopt het station binnen van links komend NA een personentrein. Als de tegentrein er is, gaat eerst de goederentrein de klim in, en met blokopvolging volgt de personentrein. De getrokken personentreinen en de goederentrein dus beide met een extra E-Loc er voor geplaatst. In de andere richting komen er eerst 2 personentreinen terug, daarna komt er er en personentrein omlaag met blokopvolging de goederentrein. Als de tegentrein er ook is, en beide extra loco's zijn er af, gaat de goederentrein als eerste weg, op blokopvolging gevolgd door de personentrein.

De besturing van de treinen van/naar schaduwsation en van/naar station wil ik zelf kunnen rijden of door de software laten uitvoeren. Het omlopen van de loc's in de verborgen schaduwsations moet automatisch geschieden door de software. Het plaatsen van een 2e loc, het afnemen van een 2e loc en het rangeren in het station wil ik met de hand kunnen doen.



Met vriendelijke groet,
Michel
« Laatst bewerkt op: 24 August 2014, 11:52:58 door Michel van den Hof »

Michel van den Hof

  • Offline Offline
  • Berichten: 1490
  • Al DEMU lid sinds 2004 (www.demu.org.uk)
Ik heb voor alle duidelijkheid de vraagstellingen nu als 1e geplaatst en daarna de uitleg van het baan plan en wat ik met de combinatie wil kunnen doen.

Met vriendelijke groet,
Michel


Wim Ros

  • BHV
  • Offline Offline
  • Berichten: 7820
  • Alleen de waarheid ligt in het midden.
    • Perrongeluk
Dan zou ik gewoon voor de Z21 gaan, geeft meer mogelijkheden en is universeler inzetbaar, dan ben je niet aangewezen op RocoMotion en op de hardware van Roco alleen.

Groetjes
Intellibox via LocoNet-Interface met s88 via een s88 naar LocoNet adapter.Of L.NET-S88SD16-N Marklin 6021 via een 63820, LocoNet-Interface en een s88 naar LocoNet adapter. Lenz Digital Plus via  LI101F of s88XPressNetLi s88SD16-n. http://rosoft.boards.net

ZwolsBas

  • Offline Offline
  • Berichten: 3142
  • NL/NS vanaf 1945
Zo oud is dat systeem niet hoor, heel veel mensen gebruiken Koploper met een IB dat is apparatuur van 10/15 jaar oud! en werkt nog.
Dan moet dit systeem zeker goed werken  (y)
Treinen Vissen Katten Liefhebber, bouw modelbaan op zolder gestart, nu nog 3 plaatsnamen verzinnen, help je mee?

Michel van den Hof

  • Offline Offline
  • Berichten: 1490
  • Al DEMU lid sinds 2004 (www.demu.org.uk)
Z21 is veel duurder, heeft nog geen fysieke handregelaar en heeft nog geen besturingssoftware. Ik wil mijn ECoS 2, die nogal duur en overkill is, verkopen en vervangen door iets goedkopers. De Z21 maakt dat niet waar. Een Multimaus-Pro set met Rocomotion moet dat wel waar kunnen maken? Of zie ik dat verkeerd. Besturen op telefoon of tablet zie ik niet zitten. Ik wil een echte fysieke knoppen controller.

Met vriendelijke groet,
Michel


Servé

  • Team encyclopedie
  • Offline Offline
  • Berichten: 1768
  • Niks kan tippen aan een E1700
En een MultiMaus met S88XPressNetLI?
Vriendelijke groet, Servé.

Michel van den Hof

  • Offline Offline
  • Berichten: 1490
  • Al DEMU lid sinds 2004 (www.demu.org.uk)
Maar is de z21 dan handiger/beter dan een Multimaus-Pro of gaat het dan echt om de veel duurdere Z21?

Met vriendelijke groet,
Michel


Wim Ros

  • BHV
  • Offline Offline
  • Berichten: 7820
  • Alleen de waarheid ligt in het midden.
    • Perrongeluk
Geen idee naar welke prijzen jij dan kijkt
http://www.preisroboter.de/Roco-10832-Multizentrale-Pro-%2B-Multimaus-Pro~9005033108328

Maar de Z21 is toch echt voordeliger, en je handregelaar is je smartphone, of je aaipad, of een gewone MultiMaus

Maar je hebt een ECoS waarom die vervangen, zou hem lekker gebruiken, dat is het voordeligste van allemaal.
Die andere centrales zijn ook gewoon een overkill, ook die zal je nooit volledig gebruiken en benutten.

Groetjes
« Laatst bewerkt op: 24 August 2014, 13:20:06 door Wim Ros »
Intellibox via LocoNet-Interface met s88 via een s88 naar LocoNet adapter.Of L.NET-S88SD16-N Marklin 6021 via een 63820, LocoNet-Interface en een s88 naar LocoNet adapter. Lenz Digital Plus via  LI101F of s88XPressNetLi s88SD16-n. http://rosoft.boards.net