Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Roco 10836 wissel schakelaar door TvdZ
Vandaag om 20:57:28
Spoor- en tramweg parafernalia door sneek
Vandaag om 20:55:38
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 20:52:42
Roco traxx 'Eurocity': suggestie 2e nummer doorgeven door Daan!
Vandaag om 20:51:29
Fleischmann 4178 NS4903 pimpen naar NS4905 door ruudns
Vandaag om 20:42:06
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 20:05:43
BR 54 Minitrix problemen. door Gabriël Bergsma
Vandaag om 19:17:17
Pfarrerwinkel bahn door Jelmer
Vandaag om 19:04:27
Toon hier je (model)TRAM foto's. door GerardvV
Vandaag om 17:00:35
Toon hier je (model)treinfoto's door Alewijn
Vandaag om 16:44:08
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Jelmer
Vandaag om 16:29:58
US diorama in H0 door Jelmer
Vandaag om 16:28:22
🎅 20 december 2025 | Roosendaal in het donker 🎄 door Rsd1000
Vandaag om 16:06:38
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 15:51:07
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Bertholdowitsch
Vandaag om 15:27:01
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Jeroen Water
Vandaag om 14:27:32
Onderdelen gezocht voor de Fleischmann Piccolo BR38 door Gabriël Bergsma
Vandaag om 14:04:05
Station Steenwijk poging 2 door FredD
Vandaag om 14:03:26
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 13:46:41
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Ronald69
Vandaag om 12:14:13
Modellbau Lingen 2026 door Rieks
Vandaag om 12:02:59
Bitry Bascule in 0e, een nieuw baantje op Micromodules door Ronald Halma
Vandaag om 11:36:29
Piko EUROCITY 2869 traxx door Reinout van Rees
Vandaag om 09:53:52
De bouw van een modulebaan met Nederlands landschap. door Theo Mol
Vandaag om 09:42:51
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 09:41:38
Bauarbeiten im gange door Wim Vink
Vandaag om 09:39:52
Raadplaatje door Gerrit H
Vandaag om 09:04:32
Rivarossi br 56 HR2891S door Stefan88
Vandaag om 09:02:11
Contact gegevens Roco NL door Luc2000
Vandaag om 08:22:56
Ombouwen Roco 1100 naar digitaal door Peter J K
Vandaag om 01:42:05
  

Auteur Topic: BNLS Baanbreker - NS 81, 82 accculok MK modelbouwstudio's  (gelezen 11216 keer)

Tjalling

  • Offline Offline
  • Berichten: 3501
    • modulebaan.nl
Re: BNLS Baanbreker - NS 81, 82 accculok MK modelbouwstudio's
« Reactie #30 Gepost op: 04 March 2014, 15:15:53 »
Hallo Ivo,

Dat ziet e strak uit!

Die lampringen ijken ook precies goed, iedere poging ze groter te maken was te grof geworden.

Mooi  (y)

Groet,
Tjalling
modulebaan.nl

Ivo tB

  • Offline Offline
  • Berichten: 5583
Re: BNLS Baanbreker - NS 81, 82 accculok MK modelbouwstudio's
« Reactie #31 Gepost op: 20 March 2014, 22:59:45 »
Ik denk inderdaad dat ik de lampringen maar zo laat.

Weer een beetje gebouwd aan het lokje:

Eerst de koppelingen met veiligheidshaak in elkaar geknutseld en in het chemisch zwartingsmiddel gedoopt. Er ontbreekt nog een schalm aan de veiligheidshaak:



Aan de kap moeten de appendages nog zwart worden gemaakt. Dus de handgrepen op de accubakken, de hijsogen en de sluitseinijzers. Volgens de bouwbeschrijving moeten de handrails op de huiven en de handrails langs de deuren ook zwart, maar die heb ik maar met staal metaliser geschilderd. Misschien verander ik dat nog wel:



Rondom de koplampen heeft het HSM bronsgroen onvoldoende gedekt, dus daar volgt nog een spuitlaag en daarna kan het geheel in de matlak. Dan moet ik nog de leren of canvas zeilen tegen de tocht schilderen. Zal wel bruin gaan worden.

Ook begonnen met de aandrijving:



Is een eenvoudig tandwielkastje met een worm, een wormwiel en een tandwiel op een uitgaande as. Ik heb het verkeerd in elkaar gezet, dus hier moet nog een nieuw tandwiel in. Wat ging er fout?
Het tandwielkastje is een messing deel dat in elkaar moet worden gevouwen. Omdat ik de naden wilde verstevigen en vervolgens eerst zuurvrij wilde maken voor ik de rest deed, gaat daarna de as van het tussentandwiel er niet meer in. Dan moet je het uit elkaar vouwen en de as weer opnieuw solderen met het tandwiel erin. Dom dom: dan smelt dus het tandwiel een beetje waardoor het gat in het tandwiel voor de as vervormt. Dus nu het gat weer geruimd, maar dat zit niet in het midden. Oplossing: gat opboren exaxt in het midden en zuiver haaks in een boorstandaard (ga ik doen met mijn bovenfrees). Vervolgens messing busje erin en dan moet het weer goed gaan. Makkelijkere oplossing: tandwiel vervangen, maar hoe kom ik daar weer aan...

Oplossing om dit goed te doen vanaf het begin: eerst de as erin solderen, dan dat stukje haaks omzetten en de wand erachter ook en de naad dicht laten lopen met soldeer. Zaakje in de soda en dan zet je het kastje verder in elkaar: dus tussentandwiel over de as, en de andere twee wanden ombuigen en niet meer tin in de naad laten lopen. Motor met worm erin schroeven en de uitgaande as met tandwiel monteren. Dan moet het goed gaan.

Plaatjes:







En er kan een Lokpilot mini op:



Er is elders ook wel plek voor de Lokpilot, maar het ding weegt vrijwel niets. Dus ik wil zoveel mogelijk ruimte onder de kap gebruiken voor loodvulling. Ook moeten er nog LED's voor de lampen komen.

mvg,
Ivo
mvg,
Ivo

*

Simplex

  • Offline Offline
  • Berichten: 7298
Re: BNLS Baanbreker - NS 81, 82 accculok MK modelbouwstudio's
« Reactie #32 Gepost op: 21 March 2014, 08:28:20 »
Leuk lokkie aan het worden. Koppelingen uit het pakket?
Die zoek ik ook nog een boel veel. Ze zijn te bestellen?
Mvh Steef

Ivo tB

  • Offline Offline
  • Berichten: 5583
Re: BNLS Baanbreker - NS 81, 82 accculok MK modelbouwstudio's
« Reactie #33 Gepost op: 21 March 2014, 08:55:47 »
Die koppelingen zitten op vrijwel alle etsplaten van rijtuigen van MK, maar ook in de ets van deze accculok. Deze koppeling is een uiterst eenvoudige (wel geduldwerkje) vouwoefening, die het zaakje zelfs zonder solderen of lijmen in elkaar zet. En nog werkend ook. Ik zal eens kijken of ik ergens nog wat maagdelijk etswerk heb, dan kan ik wel laten zien hoe deze in elkaar zitten. Er zit uiteindelijk een niet kloppend onderdeel aan, maar dat zit eronder en zul je vrijwel nooit zien.

Bestelbaar bij MK is alles. Hij heeft veel etsplaten over en er zijn allerlei restjes. Alleen zul je het niet vinden in de catalogus en je kunt het het beste Maykel zelf vragen (bellen voorafgaand aan een beurs in Houten).

mvg,
Ivo
mvg,
Ivo

*