Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Falkenberg
Vandaag
om 11:05:59
Aanbrengen van (kleine) nummerplaten en dergelijke
door
Ferdinand Bogman
Vandaag
om 10:46:21
Het einde van de RhB- Chiavenna Stazione Merci
door
Hollandserhbfan
Vandaag
om 10:29:58
Molenbaan (werktitel)
door
Valentijn
Vandaag
om 10:24:29
Schwarzburg-Neuffen-Bahn
door
Ronald Halma
Vandaag
om 10:13:57
Wat was jullie allereerste loc?
door
Wil uit ZO drenthe
Vandaag
om 10:06:56
Trix DXI van DC naar AC
door
Robert vh Prutsert
Vandaag
om 10:01:59
Terugverende koppeling
door
Klaas Zondervan
Vandaag
om 09:05:05
Vijfhuis (v.h. Frotterdam)
door
Ben
Vandaag
om 09:02:51
Schets Weistra regeling met arduino UNO
door
bask185
Vandaag
om 08:21:30
Site DTS Modelspoor uit Ermelo doet het (bij mij) niet meer...
door
Martin Domburg
Vandaag
om 00:23:02
Liliput karwendel expres onderdelen
door
Stefan88
04 August 2025, 23:10:39
Verwijderen van het nummer op Roco 1631 – tips gezocht
door
Jos B.
04 August 2025, 23:07:18
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
GerardvV
04 August 2025, 22:31:17
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Wim Vink
04 August 2025, 22:31:16
Artikelen over de CIWL in Spoorwegjournaal
door
nighttrain1
04 August 2025, 22:30:14
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Schachbrett
04 August 2025, 22:23:01
Spoor- en tramweg parafernalia
door
Marc tramt
04 August 2025, 22:08:54
Nieuwe ruimte voor baan na ca. 30 jaar
door
defender
04 August 2025, 22:05:30
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0
door
MOVisser
04 August 2025, 22:02:33
Da's Daz 2
door
defender
04 August 2025, 21:59:07
Vreemd probleem
door
Klaas Zondervan
04 August 2025, 21:56:18
Dordrechtse Dwarsliggerwagens
door
defender
04 August 2025, 21:50:24
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
defender
04 August 2025, 21:47:12
Waldbrunn an der Veluwe. Romantiek in H0 (2R)
door
Martin Domburg
04 August 2025, 21:26:42
Aachenau West
door
Overet
04 August 2025, 21:24:03
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm
door
grove den
04 August 2025, 21:21:35
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost.
door
FritsT
04 August 2025, 20:56:59
De Hasseberg (spoor nul op 9mm)
door
spoorijzer
04 August 2025, 20:36:11
lampjes in huizen willekeurig schakelen
door
Bert55
04 August 2025, 20:18:33
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Algemeen
|
Ditjes en datjes
|
Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka? (gelezen 5078 keer)
Hans Reints
हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
Online
Berichten: 12462
Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?
«
Gepost op:
04 February 2014, 11:08:44 »
Spoedig einde aan Piraterij in de Straat van Malakka.
Voor eeuwen is de Straat van Malakka de belangrijkste handels route over zee geweest. Al in de 15e eeuw was dit een belangrijke handelsroute voor specerijen, kamfer, porselein, zijde parfum en waardevolle edelstenen. In de 21ste eeuw gaat de helft van de olie en een derde van de wereldhandel door deze zeestraat. Nu deze zeeroute tot de gevaarlijkste ter wereld is uitgeroepen, zij is nog gevaarlijker dan de zeeën bij Somalië, lijken er belangrijke veranderingen opkomst te zijn. Na iedere aanval op zee word de roep om de railverbinding tussen China-Singapore en andere Chinese havens steeds sterker.
Schepen met zwarte zeilen en doodskopvlaggen lagen in hun schuilplaats te wachten tot dat er een rijk beladen VOC schip of een Chinese Jonk aan de horizon verscheen. Dan kwamen de mannen met hun houtenpoot, ooglapje en in hun afgeragde veelkleurige kleding in actie. Als het schip dicht genoeg genaderd was sprongen zij aan boord en plunderde de lading en slachten iedereen af die hen in de weg stonden. Zo ging dat er vroeger aan toe. Straat Malakka met al die doorgaande goederen uit China, India en het Midden Oosten was een goudmijn .
Helaas is er tot op de dag van vandaag niet veel veranderd. Het zijn nog steeds de mannen met het zwarte lapje die de plundering van de lading voor dat ene oog hebben. In deze tijd zijn de zwaarden en messen vervangen door vol automatische wapens, en is hun aantal aanzienlijk uitgebreid. Wie in de weg staat word nog steeds uit die weg geruimd. Volgens het International Maritime Bureau nemen de aanvallen door zeerovers in Indonesische wateren steeds meer toe in plaats van af. Wereldwijd waren er in het eerste halfjaar van 2013 138 piraten aanvallen. 48 komen op rekening van de Indonesische wateren. De meeste piratenaanvallen komen voor in de waters van de Provincie Riau en met name rond de havens Dumai en Belawan.
Als een handelsroute zo vol gevaren is en daar door de verzekeringspremie drastisch omhoog gaan zal men ijverig gaan zoeken naar alternatieven. De handel in Zuid Oost Azië hoef in ieder geval niet te rekenen op medelijden van de piraten(organisaties)
Veilige routes over land zijn al decennia onderwerp van besprekingen, door verschil van mening in de diverse landen is het altijd bij plannen makerij gebleven. Besluiten bleven uit. In de 17e eeuw was er al sprake om een kanaal te graven door het zuidelijkste deel van het schiereiland Maleisië bij Isthmus of Kra. Dit is het smalste deel van het schiereilanden en project stond bekent als het zogenaamde Thai Canal Project. Vanwege de zeer hoge kosten en het doorbreken van een hoge bergrug is dit plan nooit tot uitvoer gebracht, al hoewel het nu weer op tafel ligt. In de voorgaande eeuwen hadden de Japanners wel weer interesse maar zijn nooit verder gekomen dan het “praatplan”.
In 1930 is de the British Administration in India begonnen met de aanleg van de railverbinding van de Baai van Bengalen naar Kunming in de Chinesche provincie Yunnan. De Britten dachten met de korte route over land een groter aandeel in de Chinese markt te kunnen veroveren. Helaas gooide de tweede Wereldoorlog roet in het eten en werd de bouw stop gezet.
Railverbinding van Kunming naar Singapore
The Yangzte Rivier is de drukst bevaarbare binnenlandse waterweg van de wereld. In 2011 werd 1.6 biljoen metric ton aan goederen over deze binnenlandse waterweg vervoerd. Voorwaar een respectabel gewicht. De grote steden langs deze rivier vormen een economische corridor. Dit is de slagader van de Chinese economie. Deze corridor is over land moeilijk bereikbaar en stokt de afvoer regelmatig naar de grote havensteden. China zag graag dat er railverbindingen vanuit deze economische corridor met de andere grote havens in het Zuid-Oosten kwamen.
China heeft zijn hoop gevestigd op Kunming, de hoofdstad van de provincie Yunnan, Deze stad welke vlak bij de noordelijke grens van Thailand is gelegen en met Myanmar aan zijn westelijke zijde moet de spil worden in het aan te leggen spoorwegnet. Als voorproefje hebben de Chinezen de gas terminal Kyaukpyu op Ramree Island aan Myanmar’s westkust aangelegd. In februari van 2013 is het eerste deel van de Pan-Asia railway geopend. Kunming heeft hier mee een verbinding via het schiereiland van Malaysia met Singapore gekregen. Door deze 141 km lange lijn worden de Chinese steden Yuxi en Mengzi met het spoor verbonden. Over de lijn worden nog hoofdzakelijk goederen getransporteerd maar het geeft China toegang tot de havens van Vietnam, Thailand, Malaysia en Singapore. Gewerkt word vanuit Kunming aan de toegang per spoor tot Chittagong in Bangladesh. Helaas ligt het aanleggen van deze lijn nog al gevoelig in Myanmar,Zij zijn daar niet zo gecharmeerd met het geven dat de spoorlijn dwars door hun geliefde land gaat. Gelukkig gaan op politiek niveau de bilaterale gespreken over deze kwestie gewoon door. Als de Pan-Asia railroadline naar Chittagong een feit is dan is de nieuwe zijderoute over land geboren. Nu eens niet per kameel maar gewoon met de trein en behoren de probleem van de zeeroverij in Straat Malakka tot het verleden
bron:maasmondmaritime/piet sinke/establishmentpost
Kaart 705 geeft de spoor situatie en straat Mallaka aan De kruisjes zijn de nu nog ontbrekende verbindingen.
Kaart706 een detail van de in de tekst besproken railverbindingen. Geel zijn de ontbrekende stukken.
Gelogd
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.
Bert van Gelder
Offline
Berichten: 4385
Re: Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?
«
Reactie #1 Gepost op:
04 February 2014, 18:18:12 »
Hans,
Op verzoek van een gebruiker, en ook om principiële reden heb ik dit bericht afgesplitst van het NS1500 draadje. Anders wordt er bij elk zelfstandig naamwoord een artikel uit Wikipedia geplaatst. Info over Straat van Malakka is wel leuk, maar niet echt spoorgerelateerd.
Gr, Bert
Gelogd
Hans Reints
हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
Online
Berichten: 12462
Re: Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?
«
Reactie #2 Gepost op:
04 February 2014, 18:51:48 »
Even voor de goede orde, dit artikel heeft niets maar dan ook niets met Wiki te maken. Komt zoals de bron aangeef uit de Maritime wereld. vertaling is wel van mij. Als Wiki wil ,mogen ze het wel gebruiken!!!
Gelogd
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.
Bert van Gelder
Offline
Berichten: 4385
Re: Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?
«
Reactie #3 Gepost op:
04 February 2014, 20:43:57 »
Zo, dit draadje even ontdaan van een paar onnodige opmerkingen over en weer. Laten we het gezellig houden.
Hans, ik bedoelde niet direct Wikipedia overigens. Meer dat het teveel info was over andere dingen dan het grappige draadje (over waar die lang verwachte boot nu blijft) voor bedoeld was. Namelijk niet piraterij in die straat...
Omdat het wel leuke info betrof over de spoorlijn, heb ik het even afgesplitst. Over de titel kunnen we nog even babbelen..
Gr, Bert
Gelogd
ingenium
TM
Offline
Berichten: 4350
Re: Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?
«
Reactie #4 Gepost op:
04 February 2014, 20:51:47 »
Grote Vriend, je bent vergeten te vermelden dat mijn vader in Tandjung Balai geboren is. Eigenlijk in Kisaran in het ziekenhuis. Toch mooi aan de straat van Malakka.
Gelogd
Ben geitjes voeren en bloemetjes plukken, doei...
roadster36
Offline
Berichten: 5554
Team Mitropa
Re: Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?
«
Reactie #5 Gepost op:
05 February 2014, 00:12:51 »
Vandaar dat jij je nu probeert te transformeren tot rovershoofdman.
Gelogd
ingenium
TM
Offline
Berichten: 4350
Re: Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?
«
Reactie #6 Gepost op:
05 February 2014, 06:25:40 »
Nee jij bent lekker, neem je morgen de AB mee?
Gelogd
Ben geitjes voeren en bloemetjes plukken, doei...
roadster36
Offline
Berichten: 5554
Team Mitropa
Re: Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?
«
Reactie #7 Gepost op:
05 February 2014, 18:46:48 »
Nee een C
Gelogd
Hans Reints
हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
Online
Berichten: 12462
Re: Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?
«
Reactie #8 Gepost op:
13 February 2014, 17:23:55 »
Volgens mijn ETA moet de MOL Compentence nu in Jeddha zijn. ISA gee3ft geen info.
Gelogd
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Algemeen
|
Ditjes en datjes
|
Valt NS1500-model ten prooi aan piraten in Straat van Malakka?