Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 16:52:03
Tams app door Hasenwald
Vandaag om 16:44:54
US diorama in H0 door puntenglijder
Vandaag om 16:34:28
DDAR op basis van een Artitec DDM door Daan de leeuw
Vandaag om 16:28:45
Br 38 Piko Superen. door puntenglijder
Vandaag om 16:24:01
De bouw van 'Ommelanden' (H0) door Jan Pieter
Vandaag om 16:16:18
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Merlin674
Vandaag om 15:57:00
Aanpassen baanplan bestaande baan door henk
Vandaag om 15:49:58
Sfeer op je modelbaan door hervé
Vandaag om 15:40:47
Fleischmann Anna ombouw. door puntenglijder
Vandaag om 15:19:33
EL11 NSB sound file door bellejt
Vandaag om 15:19:30
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 13:47:21
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 13:46:57
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Benrail
Vandaag om 13:29:50
booster vraag door Klaas Zondervan
Vandaag om 13:24:09
Raadplaatje door HIJ
Vandaag om 13:20:55
Trix BR94 ontspoort door Nico Hoogerwerf
Vandaag om 12:41:52
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door R1954
Vandaag om 12:41:36
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
Vandaag om 11:49:58
Stichting 3rail 20 jaar jubileumwagen! door Sascha [St. 3rail]
Vandaag om 11:46:25
Edelweisz in model door sncf231e
Vandaag om 11:45:55
Interieur ideeën voor gebouwen door Martin Domburg
Vandaag om 11:39:52
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Wim Vink
Vandaag om 11:19:01
Hochdraußen van Mischa door MischaCT
Vandaag om 10:44:11
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 10:32:20
Mobadaten.info uit de lucht door Hasenwald
Vandaag om 10:17:40
M.s.v. De Percee bouwt aan nieuwe clubbaan door MOVisser
Vandaag om 09:40:57
Piko 1136 van AC naar DC door Automatic-rock
Vandaag om 09:40:08
Modules van Kees Gorter (vervolg) door NS264
Vandaag om 09:23:13
DCCNext, een nieuwe DCC decoder! door NTeering
Vandaag om 09:21:42
  

Auteur Topic: CAD Tekeningen delen  (gelezen 2831 keer)

Rockerbox2

  • Offline Offline
  • Berichten: 968
  • Als 'tie rijd zie je d'r nix van.
CAD Tekeningen delen
« Gepost op: 25 January 2014, 15:39:11 »
Hoi,

Ik ben voor mezelf wat aan het klooien met een Computer Aided Design programma kortweg CAD programma genoemd. Hoewel Design bij mij met een kleine d geschreven dient te worden.
Zelf gebruik ik CadStd Klik als 2D tekenprogramma, voornamelijk omdat het gratis is en ik er (voor mijn gevoel) wel goed mee overweg kan. Ook kan het in verschillende formaten geëxporteerd worden o.a. PDF en DXF oftewel Drawing Exchange Format, deze laatste is interessant  omdat het gelezen kan worden door andere programma's zoals AutoCad en Silhouette Studio Klik.
Ik zal ter zake komen, het is zonde al die tekeningen in een mapje te laten zitten en lekker voor mezelf te houden. Ik mag graag kennis delen, dus ga ik mijn probeersels hier ter beschikking stellen. Iedereen mag er gebruik van maken en aanpassingen doen. Heb je wijzigingen aangebracht dan graag weer posten. Ben je van plan het commercieel te gaan gebruiken dan graag eerst overleg i.v.m. © van de maker.
Het zou mooi zijn als ook anderen hier hun ontwerpen ter beschikking zouden stellen zodat er een mooie database ontstaat
Ik heb mijn tekeningen Hier bij BOX gestald.
Ik ga snel stoppen want mij Compu wordt heeeel erg traag.

Wordt vervolgd

Rino
Ride On

Rino

Pauldg

  • Offline Offline
  • Berichten: 7485
Re: CAD Tekeningen delen
« Reactie #1 Gepost op: 25 January 2014, 16:53:54 »
Uitstekend initiatief. Het zou mooi zijn wanneer we samen een wolkje met treingerelateerde tekeningen zouden hebben die we onderling konden delen. Ook een bibliotheek met losse onderdelen zoals wielen en koppelingen etcetera zou zinvol zijn, dan gaat het allemaal een stuk sneller.

Tip: koop de pro versie van Cadstd. Het kost geloof ik maar 25 dollar en dat is echt de moeite waard! Ik gebruik het zelf ook en ben er zeer tevreden over.

Mvg, Paul
Don't be part of the problem. Be the entire problem!

laurent

  • Offline Offline
  • Berichten: 2789
  • Broem broem!
    • Sporingerdam
Re: CAD Tekeningen delen
« Reactie #2 Gepost op: 23 February 2014, 01:06:38 »
Mag ik even reageren vanuit het beroepsveld alszijnde student/stagair? Ik vind het heel erg dapper om 3D objecten te gaan tekenen in 2D tekeningen. Het blijkt ontzettend moeilijk om zijdes correct te laten aansluiten, zeker wanneer we de in het spoorwereldje niet onbekende gebogen vlakken moeten toepassen. Verder blijft het correct uitwerken en voorzien van alle details een behoorlijke bak werk, vergis je daar niet in.

Ik zou ook proberen om enige beveiliging op de files te zetten, gezien het grote aantal copycats en profiteurs dat er tegenwoordig helaas rond loopt.
Neem ook eens een kijkje op mijn Youtube Kanaal:
Railion 6513
3railer | Teppichbahner | CS3 + MS2 | Tischbahner | LN + DAISY II Funk | C Rails | Multiprotocol | D | A | CH

Tischbahning.de

tijgernootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 12235
  • Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
    • treinen foto's 1 op 1 zowel modern als museum spul
Re: CAD Tekeningen delen
« Reactie #3 Gepost op: 23 February 2014, 11:44:33 »
De makkelijkste vorm van beveiliging is dat je een passwoord nodig hebt om in de map te komen.
Als dat te doen is dan moet een geinteresseerd persoon aan eigenaar/TS een pb sturen voor het passwoord.
Zo houd je het redelijk makkelijk en overzichtelijk denk ik,zonder passwoord kom je er dan niet in  ;)
Met vr gr

Floris

Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0

Ponytail

  • Offline Offline
  • Berichten: 402
Re: CAD Tekeningen delen
« Reactie #4 Gepost op: 23 February 2014, 13:32:02 »
Lijkt me inderdaad wel interessant.
Mijn ervaring me CAD is enig gerommel met Autocad 2008LT (demo).
Hoeveel wijkt CadStd hiervan af qua bediening?
Volgens de website is de Lite-versie ook hier 30-dagen werkend. Moet je dan opnieuw installeren, als dat al mogelijk is, of krijg je regelmatig zogenaamde 'nag-screens'?
Omdat mijn behoefte niet verder gaat dan een 2Dcadprogramma ben ik zoekende naar een betaalbaar alternatief voor AC...
 

Rockerbox2

  • Offline Offline
  • Berichten: 968
  • Als 'tie rijd zie je d'r nix van.
Re: CAD Tekeningen delen
« Reactie #5 Gepost op: 23 February 2014, 19:18:33 »
Mag ik even reageren vanuit het beroepsveld alszijnde student/stagair? Ik vind het heel erg dapper om 3D objecten te gaan tekenen in 2D tekeningen.

Zo ging dat vroeger ;)
En Ja.......ik ben heel erg dapper ;D

Bedankt voor jullie reacties en nee d'r hoeft geen W.W. op,  zie eerste deel hierboven. Wordt het toch commercieel gebruikt.....    Sue the bastard !
Ik weet niet of de Cadstd dezelfde bediening heeft als Autocad, gewoon proberen. De light is zover ik weet onbeperkt geldig loopt hier al een paar jaar.
Heeft er al iemand de link al uitgeprobeerd?
Ik ben benieuwd
Volgende keer "De Beerwagen"

Ride On

Rino
« Laatst bewerkt op: 23 February 2014, 19:26:09 door Rockerbox2 »
Ride On

Rino

laurent

  • Offline Offline
  • Berichten: 2789
  • Broem broem!
    • Sporingerdam
Re: CAD Tekeningen delen
« Reactie #6 Gepost op: 23 February 2014, 22:02:57 »
Hoeveel wijkt CadStd hiervan af qua bediening?
De overstap zal hem zitten in de details. Net even andere manier van werken. In grote lijnen zijn alle programma's eigenlijk wel hetzelfde. Ik ervaar dat zelf ook bij het overstappen van SolidWorks naar bijv. Inventor en vv., je hebt een tijd met een bepaald pakket gewerkt en dan ga je knopjes gebruiken die in het andere pakket weer onder een ander knopje zitten. Vergelijk het met het overstappen van een auto op een andere. De knopjes zitten anders, functies verschillen net, maar in de grote lijnen is alles gewoon hetzelfde. Je hoeft niet opnieuw te leren autorijden, je zit alleen in het begin even te zoeken waar die verdraaide uitknop van de airco zit. ;D
Neem ook eens een kijkje op mijn Youtube Kanaal:
Railion 6513
3railer | Teppichbahner | CS3 + MS2 | Tischbahner | LN + DAISY II Funk | C Rails | Multiprotocol | D | A | CH

Tischbahning.de