Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Piko blauwe 1000 door spoorijzer
Vandaag om 14:18:09
Diorama Oelde Mittelweg Hp door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 14:15:19
Aachenau West door Jelmer
Vandaag om 14:13:13
Treinverkeer in het oostblok, grensoverschrijdend? door Karben
Vandaag om 14:13:06
Revier Rheinbrenner (H0) door Arjan6511
Vandaag om 14:12:40
ICR-rijtuigen, voor welk merk ga je? LSmodels, PBmodels, Exact Train of Piko? door spoorzeven
Vandaag om 14:11:58
NS bestelt 36 Flirt Flex treinstellen door dh3201
Vandaag om 14:08:15
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 14:04:00
Liliput kortkoppeling mechaniek defect door Robert vh Prutsert
Vandaag om 13:32:38
Piko 2025 door Reinout van Rees
Vandaag om 13:24:22
Raadplaatje door dennie
Vandaag om 13:20:49
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 12:37:27
Kersttrein door R v/d Hoven
Vandaag om 12:29:22
US diorama in H0 door Jelmer
Vandaag om 12:06:15
Modelbaan Beltheim. door Bertje B
Vandaag om 12:01:03
Pantografen mat.'46 (en mat.'54) door Huup
Vandaag om 11:50:18
Veevervoer ss/ ns door Huup
Vandaag om 11:01:27
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Jelmer
Vandaag om 10:37:08
Invoering SGNS containerwagens bij NS door RodeDuivel
Vandaag om 10:19:42
NS stoomlocomotief serie boeken door orientexpress
Vandaag om 10:06:20
De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 09:44:28
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 09:16:18
Zelfgemaakt BiDiB modules door bask185
Vandaag om 08:51:10
BMB 00-Modulebaan, BMB-Rijdagen en BMB-Deelname aan Beurzen & Evenementen door Bert Senden
Vandaag om 08:49:40
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door emmenaar
Vandaag om 08:09:21
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door BrightonBelle
25 November 2025, 22:59:38
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Hans van de Burgt
25 November 2025, 22:53:11
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door NS264
25 November 2025, 22:11:46
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door sncf231e
25 November 2025, 22:06:34
Piko Eas-z gebracht als Eaos door Te 2/2
25 November 2025, 21:52:56
  

Auteur Topic: Merlijn's (2,5) eerste modelbaan, h0 analoog 1.10 x 1.70 'freelance'  (gelezen 1552 keer)

Mudhen

  • Offline Offline
  • Berichten: 968
  • AKA Genx Diorama
Merlijn's (2,5) eerste modelbaan, h0 analoog 1.10 x 1.70 'freelance'
« Gepost op: 03 December 2013, 14:48:28 »
Hi,

Dit is Merlijn en hij is iets ouder dan 2,5 jaar. Naast mijn [langlopende] eigen project heb ik mijn zoontje verrast met een eigen modelbaan. Een vriend van mij had nog een doos met wat spulletjes staan waar hij niks meer mee ging doen. Had dit ook ooit gekregen, maar zijn eigen zoon toonde weinig interesse helaas. Ik kan daarover niet klagen gelukkig en zodoende heb ik de doos bij hem opgehaald om eens te kijken of het werkzaam was en wij er misschien wat mee konden.

De inhoud van de groentebox bestond uit een groot deel van twee Mehano startsetjes en wat losse toebehoren en andere rommeltjes. Eerst de rails maar eens gesorteerd en gereinigd om daarna eens een simpel rondje in elkaar te leggen...

Wat is dit toch leuk! De basis van het hele modeltreinen gebeuren; wat stukjes sectierails, loc en een handregelaartje van 12v en 'gaan met die banaan'. Samen met ons hoofd op de grond kijken hoe de trein voorbij raast. "komt ie, komtie, kottie papa! Wooooeeeiii...". Die Mehano SNCF loc [is dit een bestaand type ook nog?] rijdt nog best aardig ook voor zo'n plastieke speelgoedtrein. Redelijk lage startsnelheid, geruisloos en een mooie maximum snelheid. Haha, papa vind het ook leuk!

Na wat rondjes te hebben gecrosst de boel tijdelijk weer even opgeborgen, want ondanks het redelijke railsysteem laat het met de gebruiksvriendelijkheid van een 2,5 jarige toch allemaal vrij snel los en dergelijk. Dus had ik hem belooft dat ik dat op zou lossen en het niet iedere keer weer 'stuk' ging. Zogezegd, zogedaan, dus op naar de bouwmarkt voor een goedkope ouderwetse plaat hout. Het is alleen bedoeld om voor een eventueel korte periode op te lossen dat de rails vast ligt en we het geheel zo plat tegen de muur kunnen zetten als het niet wordt gebruikt. Want ik blijf enorm klein behuisd helaas, dus ruimte voor een vaste baan is er niet. Anders had ik die zelf al gehad  ;D

'Meneertje de koekepeertje' volgt momenteel ook zindelijkheidstraining, dus inmiddels heeft al aardig wat 'wagonnen' bij elkaar gescheten haha. En gezien hij bijna verslaafd is aan Thomas the Tank Engine is hij daarmee op zijn eigen manier ook al een soort van aan het rangeren. Ik vind het in ieder geval prachtig om te zien en nog leuker om mee te mogen doen! Er daarnasst heeft het als bijkomend voordeel dat ik nu alvast, voordat de dag komt dat mijn 'around the wall' baan eindelijk af is, een testbaantje heb liggen voor in de avonduurtjes. Daarop kan ik mijn eigen materieel [BR 10, BR 215 en nog wat technische snufjes] een beetje testen, instellen en uitlaten, natuurlijk wel eerst even een MM-etje aansluiten. Dat scheelt gunsten vragen van Norman en zijn baantje. Ook motiveert het om snel tijd en geld vrij te maken om mijn muurbaan af te ronden. Ik wil mooie treinen flink rond zien gaan!



Het is de bedoeling dat ik de plaat op korte termijn nog wat mooier afwerk voor 'm. Latjes erlangs, gras, wegen en weilanden erop. Wat scenery spulletjes waar hij ook nog mee kan spelen erbij en hopsa!

Keep you posted.




« Laatst bewerkt op: 06 December 2013, 22:37:55 door Mudhen »
-1- Sebas

Beneluxspoor USA shelf layout
Youtube: Genx Diorama

Mudhen

  • Offline Offline
  • Berichten: 968
  • AKA Genx Diorama
Re: Mijn eerste modelbaan, h0 analoog 1.10 x 1.70 'freelance'
« Reactie #1 Gepost op: 06 December 2013, 22:35:44 »
"Ik heb ook een station gekregen waar de trein kan stoppen en op het achterste spoor rangeer ik even wat 'wagonnen' heen en weer"



"Ik kan al zelf wagons erop zetten met de 'ramp', sorry voor mijn bouwvakkers houding, maar ik was eigenlijk op weg naar de douche en moest nog even een trein samenstellen"

-1- Sebas

Beneluxspoor USA shelf layout
Youtube: Genx Diorama

Chris80

  • Offline Offline
  • Berichten: 3376
    • Zeedoorn
Re: Merlijn's (2,5) eerste modelbaan, h0 analoog 1.10 x 1.70 'freelance'
« Reactie #2 Gepost op: 06 December 2013, 23:54:07 »
Leuk om die kleine zo te zien spelen! Ben benieuwd of mijn dochter het virus ook gaat krijgen.

Groet,
Chris

Mudhen

  • Offline Offline
  • Berichten: 968
  • AKA Genx Diorama
Re: Merlijn's (2,5) eerste modelbaan, h0 analoog 1.10 x 1.70 'freelance'
« Reactie #3 Gepost op: 06 December 2013, 23:56:12 »
Dank Chris, is ook echt superleuk! Hoe mooi sommige banen ook zijn er gaat niets boven het ouderwetse rondjes rijden met je eigen kind haha!
-1- Sebas

Beneluxspoor USA shelf layout
Youtube: Genx Diorama

NS264

  • Offline Offline
  • Berichten: 9068
  • Het leven op de weg.
    • Midland
Re: Merlijn's (2,5) eerste modelbaan, h0 analoog 1.10 x 1.70 'freelance'
« Reactie #4 Gepost op: 07 December 2013, 10:12:29 »
Ook goed voor de ontwikkeling van de fantasie en beleving van de wereld van een kind, mis ik wel eens bij de oudere jeugd.
De hobby biedt vele creatieve mogelijkheden, kun je je kind beter zo vroeg mogelijk leren onder goede begeleiding (y).

Groeten Koen
Werkspoor modulen weer aktief. Swalbenburg in N de pauze stand.
Flash & The Pan: waiting for a train.