Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€0.00
Per saldo:
€-250.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Ervaringen met Van Perlo ( DinaSys ) draaischijfbesturing
door
Ronald Halma
Vandaag
om 09:31:13
Probleem met inloggen
door
Gerrit H
Vandaag
om 09:29:27
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
Vandaag
om 09:20:24
Probleem met Trix wagon
door
klusser
Vandaag
om 09:17:36
De bouw van een modulebaan met Nederlands landschap.
door
Eric B
Vandaag
om 09:05:56
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Jelmer
Vandaag
om 08:40:48
Station Odijk Rangeer terrein - Marklin C - H0
door
tothebeach
Vandaag
om 07:50:19
ratelende 1300 van Electrotren
door
Ferdinand Bogman
Vandaag
om 07:38:10
EifelBurgenBahn
door
Eric B
Vandaag
om 07:31:26
Wat hebben treintjes met Kerst te maken?
door
ES44C4
Vandaag
om 07:02:26
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Maartenw
Vandaag
om 07:00:36
Ombouwen Roco 1100 naar digitaal
door
Martijn193
Vandaag
om 06:09:27
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Wim Vink
Vandaag
om 05:00:02
Resin kits best met of zonder grondlaag
door
Svenn
Vandaag
om 04:25:57
Rondom Charlois
door
hervé
Vandaag
om 00:12:39
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost.
door
roadster36
17 December 2025, 23:56:22
Piko EUROCITY 2969 traxx
door
the_gold
17 December 2025, 23:45:49
Contact gegevens Roco NL
door
Rob Ellerman
17 December 2025, 22:48:29
Modellbau Lingen 2026
door
Ronald Halma
17 December 2025, 22:27:56
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
1200blauw
17 December 2025, 21:55:27
Toon hier je (model)TRAM foto's.
door
ChrisH
17 December 2025, 21:44:48
Rivarossi br 56 HR2891S
door
Stefan88
17 December 2025, 21:25:45
Onshape gebruikersgroep
door
Frank 123
17 December 2025, 21:24:20
interface RocRail en fysiek rijweg gestuurd bedieningspaneel
door
Eric v C
17 December 2025, 21:14:33
Minibaan Visserskaai H0
door
gdh
17 December 2025, 20:54:05
Bevestigen Digikeijs DR7111 lichtsein
door
Pukkie
17 December 2025, 20:51:00
ESU V5 Decoder setting
door
ATSF2
17 December 2025, 20:48:10
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes
door
Jeronimos
17 December 2025, 20:32:43
Treinbaan (winterlandschap) in winkeletalage
door
WimC
17 December 2025, 20:18:10
Ervaringen met bezorgdiensten (PostNL, DHL, etc)
door
Frank 123
17 December 2025, 20:09:27
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Algemeen
|
Ditjes en datjes
|
Activiteiten NVBS
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Activiteiten NVBS (gelezen 1935 keer)
Bruno
Offline
Berichten: 612
Activiteiten NVBS
«
Gepost op:
11 July 2013, 08:55:10 »
De NVBS-afdeling Jongeren organiseert op vrijdag 23 augustus 2013 weer een dagtrip naar een Duitse bestemming.
Het plan is om 8.50 uur in Venlo te verzamelen en met eurobahn naar Mönchengladbach te reizen. Hier wordt overgestapt op de RegionalExpress naar Grevenbroich, waar dieseltreinstellen Baureihe 628 kunnen worden gefotografeerd. Via de Erftbahn en langs de bruinkoolgroeves gaat het verder naar Horrem, waar de S-Bahn wordt genomen naar Buir. Hier ligt de Hambachbahn, die het dagbouwgebied Hambach verbindt met diverse energiecentrales, naast het station waardoor de excursiegangers het treinverkeer tussen de groeves en de centrales kunnen fotograferen.
De volgende stop is Köln Hbf. Na een korte wandeling over de Hohenzollernbrücke wordt de overkant van de Rijn bereikt. Nadat het drukke treinverkeer op de foto is gezet, gaat het over de Rijn naar station Köln West. Hier rijden goederentreinen af en aan en deze zijn goed te fotograferen. Aan het einde van de middag wordt met een elektrisch Desiro ML-treinstel van Mittelrheinbahn teruggekeerd naar Köln Hbf, waar gelegenheid is om wat te eten en uiteraard nog een aantal treinen te fotograferen.
Vervolgens gaat het weer naar Venlo, waar om 20.56 de excursie eindigt. De kosten bedragen minder dan 15 euro per persoon. Zin om mee te gaan? Geef je dan voor 16 augustus op via jongeren@nvbs.com. De excursie is bedoeld voor iedereen, dus ouderen zijn ook van harte welkom.
Gelogd
Bruno
Offline
Berichten: 612
Re: Activiteiten NVBS
«
Reactie #1 Gepost op:
17 November 2013, 21:57:58 »
Op zaterdag 21 december 2013 organiseert de NVBS-afdeling Jongeren een dagje uit naar Miniworld Rotterdam.
Miniworld Rotterdam telt ruim 27.000 miniatuurinwoners op een oppervlakte van zo’n 500 vierkante meter en is hiermee de grootste miniatuurwereld van de Benelux. In deze wereld zijn naast de vele druk bereden spoor- en tramlijnen vele herkenbare punten uit de echte wereld terug te vinden zoals diverse bouwwerken uit Rotterdam, het Rotterdamse havengebied en vele andere delen van Nederland. Een dag duurt hier slechts 24 minuten waardoor je de miniatuurwereld zowel bij dag- als nacht kunt beleven!
We volgen een uitgebreide rondleiding van een uur waarin we een kijkje achter de schermen van deze miniatuurwereld krijgen. In deze rondleiding komen we op plaatsen die normaal niet voor bezoekers toegankelijk zijn en krijgen we te zien hoe de treinen bestuurd worden, maar ook hoe het landschap en de gebouwen zo realistisch mogelijk nagemaakt worden.
Uiteraard is er ook voldoende tijd om op eigen gelegenheid alles rustig te bekijken en eventueel een hapje en drankje te nuttigen. Ook de EETC 1254 met NVBS bestickering rijdt in deze miniatuurwereld rond. Voor degene die tijdens ons bezoek de leukste foto maakt van de EETC 1254 bij Miniworld Rotterdam hebben we een leuke verrassing in de aanbieding!
We verzamelen rond de klok van 12.00 uur op Rotterdam Centraal en lopen daarna gezamenlijk in zo’n 5 minuten naar Miniworld Rotterdam. Deelname aan deze dag kost € 15,- en deelnemers tot 30 jaar krijgen voorrang bij aanmelding.
Voor de liefhebbers hebben we ook nog een ochtendprogramma, we maken een rondje per tram en metro door Rotterdam en omgeving met een aantal fotomogelijkheden. Voor dit ochtendprogramma verzamelen we om 9.30 op Rotterdam Centraal, een dagkaart van de RET kost € 7,-.
Lijkt het je leuk om eens een kijkje bij Miniworld Rotterdam te nemen en andere jonge (model)spoor-hobbyisten te ontmoeten? Meld je dan snel aan via email: jongeren(a)nvbs.com onder vermelding van je leeftijd en of je deel wilt nemen aan het ochtendprogramma. Je kunt je uiterlijk aanmelden tot 16 december, maar er zijn maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus vol is vol!
Actuele informatie vind je op onze Facebook-pagina voor dit evenement:
https://www.facebook.com/events/539983139421482/
«
Laatst bewerkt op: 18 November 2013, 10:02:08 door guest7823. Reden: e-mailadres aangepast
»
Gelogd
Bruno
Offline
Berichten: 612
Re: Activiteiten NVBS
«
Reactie #2 Gepost op:
18 November 2013, 20:12:06 »
In april 2003 werd begonnen met de aanleg van een metrolijn van 9,7 kilometer dwars door Amsterdam, de Noord/Zuidlijn. Zoals de naam al doet vermoeden wordt de lijn aangelegd van het nieuw te openen station Noord naar het bestaande station Zuid. Om het traject door de dichtbebouwde binnenstad aan te leggen werd een tunnel onder het IJ en het Centraal-station geboord van 3,8 kilometer lengte. Sinds 27 februari 2013 is de ruwbouw van de tunnel gereed en is gestart met de afbouwfase waarin onder andere de rails worden aangelegd en de stations worden aangekleed. Als alles volgens de huidige planning verloopt wordt de lijn in 2017 in gebruik genomen.
Voor het zover is moet er echter nog een hoop gebeuren, om hiervan een indruk te krijgen brengt de NVBS-afdeling Jongeren op zondag 8 december 2013 een bezoek aan de Noord/Zuidlijn in Amsterdam.
We verzamelen om 12.30 bij het Centraal station en maken daarna een korte wandeling naar het bezoekerscentrum op het stationsplein. Aldaar krijgen we informatie over de technische hoogstandjes die gebruikt zijn bij de aanleg van de lijn, maar ook over onderwerpen zoals de overlast die de aanleg heeft veroorzaakt. Vervolgens volgt het hoogtepunt en zullen we afdalen naar de "Kathedraal", het in aanbouw zijnde metrostation onder het voorplein van het Centraal Station, om daar alles met eigen ogen eens te kunnen aanschouwen. Een unieke gelegenheid om een metrostation in aanbouw te bezoeken!
Aan deelname van dit bezoek zijn geen kosten verbonden. Deelnemers tot 30 jaar krijgen voorrang bij aanmelding. Omdat we een bouwplaats bezoeken waar wordt gewerkt kunnen alleen deelnemers vanaf 9 jaar en schoenmaat 36 mee en moet gebruik worden gemaakt van de veiligheidskleding die wordt uitgereikt zoals een helm en veiligheidsschoenen. Deelname is voor mensen met hoogtevrees afgeraden.
Voor de liefhebbers van trams en metro’s hebben we ook nog een ochtendprogramma, we reizen kriskras door Amsterdam om wat foto’s van deze vervoersmiddelen te maken. Voor dit ochtendprogramma verzamelen we om 10.00 op Amsterdam Centraal, een dagkaart voor het reizen met de GVB kost € 7,50.
Lijkt het je leuk om mee te gaan en eens een metrostation in aanbouw te bezoeken? Meld je dan snel aan via jongeren(at)nvbs.com onder vermelding van je leeftijd en of je deel wilt nemen aan het ochtendprogramma. Je kunt je uiterlijk aanmelden tot 6 december, maar er zijn maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus vol is vol!
Kijk voor actuele informatie op onze Facebook-pagina over deze activiteit:
https://www.facebook.com/events/584749281599054/
Gelogd
Bruno
Offline
Berichten: 612
Re: Activiteiten NVBS
«
Reactie #3 Gepost op:
15 December 2013, 20:14:22 »
Voor het bezoek van de NVBS Afdeling Jongeren aan Miniworld Rotterdam aanstaande zaterdag 21 december hebben we nog een paar plaatsen vrij!
Heb je zin om mee te gaan? Zie voor meer informatie het bericht eerder in dit topic en meld je aan via jongeren (at) nvbs.com!
Gelogd
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Algemeen
|
Ditjes en datjes
|
Activiteiten NVBS