Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Falcon10
Vandaag om 19:27:33
BNLS Rijweekend 19 en 20 juli 2025 door MOVisser
Vandaag om 18:59:34
Sfeer op je modelbaan door Frank 123
Vandaag om 18:45:06
Centraal Zwitserland: Trein, tram, kabelbaan en gondels. door johanw
Vandaag om 18:42:46
Gezocht info en foto's van standaard dwarsliggerwagen door Rob Hagg
Vandaag om 18:40:47
Raadplaatje door Eric B
Vandaag om 18:32:51
Mooi weer om buiten te spelen door puntenglijder
Vandaag om 18:18:39
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 18:13:14
"Ein kleines Kalkwerk", een nieuwe tentoonstellingsbaan door Ferdinand Bogman
Vandaag om 18:04:52
Overstap naar HTM door Dave.......
Vandaag om 17:49:55
Br 38 Piko Superen. door Silvolde
Vandaag om 17:32:46
Spoor- en tramweg parafernalia door Eric B
Vandaag om 17:32:02
Gezocht: foto's NS Ks/Us (nu Klmos) door marco
Vandaag om 17:15:33
Da's Daz 2 door BartvD
Vandaag om 17:06:02
NS 1700 transfers door Roy van Dijk
Vandaag om 17:03:17
Stationsplein Baden Baden door Dion
Vandaag om 17:00:00
Dat overkomt mij niet. door Benelux795
Vandaag om 16:07:49
Het einde van de RhB- Chiavenna Stazione Merci door Hollandserhbfan
Vandaag om 15:38:11
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door tothebeach
Vandaag om 15:29:18
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 15:24:49
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 14:40:06
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 14:28:28
Bentheimer Eisenbahn Stations gebouwen "Laarwald" door Hans Reints
Vandaag om 14:10:16
Alt-Wutachtalbahn 2025 door Hans Grasmaijer
Vandaag om 14:06:48
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 13:24:11
Toon hier je (model)TRAM foto's. door R1954
Vandaag om 12:07:17
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door thevandijks
Vandaag om 11:46:46
Verlichting feller, Roco zimo door Klaas Zondervan
Vandaag om 11:46:21
Bezetmelder brug in rolbrug blijft actief als rolbrug gestopt is door Roelof Hartholt
Vandaag om 11:44:44
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Bertholdowitsch
Vandaag om 10:41:20
  

Auteur Topic: Euro Tank Car ketelwagens (nieuw merk)  (gelezen 1225 keer)

rail4marcel

  • Offline Offline
  • Berichten: 5275
    • grootspoorfoto's
Euro Tank Car ketelwagens (nieuw merk)
« Gepost op: 09 March 2013, 21:15:02 »
Een paar maanden geleden sprak ik met Van Biervliet op Houten en wist de eigenaar mij te melden dat hij bezig was met een nieuw project. Naast de bekende goederenwagens en locomotieven die al op de markt zijn is hij begonnen met ketelwagens. Helaas is zijn site al tijden in onderhoudt maar een paar weken terug zag ik dat de eerste set leverbaar was. Vandaag in Houten maar is gaan praten en op 2 sets na was alles al op. Snel de één na laatste set gescoord want was wel benieuwd naar de kwaliteit van het product. Ook nog even staan kletsen met de beste man en over ongeveer 6 weken moeten er andere versies uit komen. De ketel wagens worden in setjes van 2 verkocht zoals we van Van Biervliet bekend zijn van zijn B-Models lijn. De sets zijn gelimiteerd op 100 sets per artikelnummer en dat verklaard ook waarom ze zo snel gaan. Zeker omdat de prijs slechts 49,90 is per set van 2. Het type ketelwagen is hetzelfde als die we kennen van Piko en in het huidige spoorvervoer al jaren voorkomt in diverse kleurstellingen. De ketelwagens zijn iets zwaarder gemaakt dan de Piko's om ze zo iets rustiger en mooier te laten lopen en om ontsporingen te verminderen. Kwa kwaliteit zou ik de Euro Tank Car's iets hoger plaatsen dan de Piko's. De verschillen zijn niet enorm maar wel aanwezig. Zo zijn de looproosters over de hele wagen zowel op het dak als het bordes net iets fijner uitgevoerd. Ook hebben bijvoorbeeld de rangeert reden ook een rooster bedrukking terwijl dit bij Piko ontbreekt. Op het dak valt op dat de loop roosters iets anders zijn gemaakt dan bij de Piko's en dat de aansluitingen op het dak verschillen. Ik heb nog niet uitgezocht welke realistischer zijn. Ook de losinrichting is fraaier gemaakt met diverse kleurtjes en details terwijl dit bij Piko gewoon zwart is. Het model heeft ook verende buffers. De modellen worden geleverd in een zeer fraaie stevige verpakking in het donker blauw met tekeningen van de ketelwagens erop. Van binnen ziet de doos eruit zoals we bijvoorbeeld bij LSM zien.

Persoonlijke mening: ik vind het echt een knap staaltje werk dat er zoveel kwaliteit kan worden geleverd voor een relatief kleine prijs. Voor 50 euro heb je 2 ketelwagens, terwijl de grootste concurrent van dit model bij Piko ongeveer 40-45 euro kost voor één ketelwagen. Grootste nadeel is uiteraard dat de wagens steeds in setjes van 2 worden gemaakt, terwijl er ook genoeg varianten zijn waar 1 wel leuk is maar 2 een beetje overdreven.

De set die nu geleverd was en uitverkocht is was set 81002 met 2 KVG ketelwagens. Nu volgen nog een set met KVG en Shell logo's, Onrail, Millet en Nacco wagens. Deze laatste wagens zijn in Lutterarde gestationeerd en zijn dus erg leuk voor de Nederlandse markt.

Als er interesse is in foto's dan laat maar weten. Wat mij betreft een grote aanrader, en nee ik heb verder geen aandelen in Van Biervliet  ;D. Er was nog niks verschenen van deze ketelwagens op BNLS volgens mij, dus ik dacht ik zal er eens een melding van maken.
Voor grootspoorfoto's zie site

Gert1

  • Gast
Re:Euro Tank Car ketelwagens (nieuw merk)
« Reactie #1 Gepost op: 09 March 2013, 21:21:30 »
Een foto zou wel leuk zijn. Dus graag!   (y)

mvg,
Gert

metpetergaathetbeter

  • Offline Offline
  • Berichten: 1106
  • http://www.amsac.be/
Re:Euro Tank Car ketelwagens (nieuw merk)
« Reactie #2 Gepost op: 09 March 2013, 21:22:19 »
website VBV werkt (nog) niet maar hier een http://www.euro-tank-car.eu/81002.html

groeten Peter ;)