Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door nighttrain1
Vandaag om 17:06:04
Aachenau West door Peter J K
Vandaag om 17:05:42
Traincontroller software gaat stoppen. door reinderlf
Vandaag om 16:58:49
Contact met de NVBS door Marc tramt
Vandaag om 16:58:18
Gezocht: Informatie/tekeningen/afbeeldingen NS seinstelsel 37 door AB 7216
Vandaag om 16:56:15
Lima IRM gaat niet lekker door de bocht door Joz
Vandaag om 16:52:36
US diorama in H0 door Ronald Halma
Vandaag om 16:47:44
Speedbuild; "Switch'n Play" -> Minimalist Approach door Ronald Halma
Vandaag om 16:43:45
Raadplaatje door Gerrit H
Vandaag om 16:32:27
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 16:05:20
Foto's gezocht van SNCF BB 20011 in Nederland door Olaf
Vandaag om 16:03:06
NS GZAW zandwagen (ex-usatc) door Eric B
Vandaag om 15:49:34
Bouw van de ElD3 mat' 36 van MK Modelbouwstudio's door Pauldg
Vandaag om 15:43:00
Buffer voor RGP X2700 van Roco gezocht door Blausee-Mitholz
Vandaag om 15:08:34
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Gino
Vandaag om 15:05:12
Analoog overstap naar digitaal door Reinout van Rees
Vandaag om 15:01:26
Albula 2. 0m door maartenvdb
Vandaag om 14:32:42
Nieuwe MTB wisselaandrijvingen DP4 en DP10 door bask185
Vandaag om 14:30:34
PB Models, ICR-rijtuigen door gtw6016
Vandaag om 14:25:49
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 14:16:28
Roco 4150 H0e ombouwen? door Herb73
Vandaag om 13:06:51
Leubachtalbahn door Krokodil68
Vandaag om 13:03:41
Bouw van tijdperk 1 HSM en Staatsspoor rijtuigen door jan47
Vandaag om 13:02:52
Upgrade van analoge Roco V200 loc naar DCC. door Silvolde
Vandaag om 12:58:29
Mijn LEGO modellen. door Charles_
Vandaag om 12:24:28
datalek bij Flickr door Ronald Halma
Vandaag om 10:45:20
Rheinburg, TP V/VI door Dave.......
Vandaag om 10:41:23
Modellbundesbahn in Brakel sluit in mei 2026 door Reinout van Rees
Vandaag om 10:07:13
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Jelmer
Vandaag om 09:15:41
Toon hier je (model)TRAM foto's. door hervé
Vandaag om 08:59:22
  

Auteur Topic: Frisse start  (gelezen 4704 keer)

Marc Riswick

  • Offline Offline
  • Berichten: 1029
    • Stuyteweg
Re:Frisse start
« Reactie #15 Gepost op: 10 September 2012, 20:34:16 »
Als je digitaal gaat rijden is het niet gebruikelijk om de bovenleiding functioneel (dus voor stroomtoevoer) in te zetten. Veel van de nieuwere E-locs hebben dan ook niet meer de vroeger gebruikelijke omschakelaar tussen voeding via de rails of via de bovenleiding.

Marc
H0, 2-rail DCC, NL en grensverkeer, IB en Koploper

AppieHeijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 71
Re:Frisse start
« Reactie #16 Gepost op: 12 September 2012, 13:44:49 »
Bedankt!

Ik heb trouwens een set gespot die mij ook wel interesseerd. Vrij hoge prijs maar lijkt mij wel erg interessant om met Loconet aan de slag te gaan.

Het gaat mij om de volgende set:
http://mchminiatuurnieuws.punt.nl/?id=440882&r=1&tbl_archief=0&
En dan de onderste 636881 , NP €379 schijnt. Ik heb hem gespot voor net geen €300. Volgens mij wel een ideaal startpunt omdat de profi-boss Loconet.

Heeft iemand nog op-aanmerkingen op deze set?
« Laatst bewerkt op: 12 September 2012, 16:57:32 door JeroenJens. Reden: Onnodig citaat verwijderd »

Railroadtycoon

  • ICT Prof., detailneuzelaar ;-) en liefhebber van DUVEL!
  • Offline Offline
  • Berichten: 1976
  • Treinen rijden niet op tijd maar op rails!!
    • Treinen; kijk ook eens hier......
Re:Frisse start
« Reactie #17 Gepost op: 12 September 2012, 14:04:41 »
Wil er nog iets aan toevoegen;
Wanneer je digitaal rijdt is het beter (en in elk geval niet nodig) om niet met werkende, dus stroomvoerende, bovenleiding te rijden. De eventuele vonkvorming beïnvloed de levensduur van je decoders meestal niet positief.


Allie
Als een probleem kan worden opgelost, zal dit ook gebeuren. Als het toch niet opgelost kan worden, heeft het ook geen zin om je er druk om te maken....

AppieHeijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 71
Re:Frisse start
« Reactie #18 Gepost op: 12 September 2012, 14:21:30 »
Bedankt voor de aanvulling, ALS er al wel bovenleiding komt dan komt er geen spanning op :)
« Laatst bewerkt op: 12 September 2012, 16:56:03 door JeroenJens. Reden: Onnodig citaat verwijderd. »

Falkenberg

  • Offline Offline
  • Berichten: 4102
Re:Frisse start
« Reactie #19 Gepost op: 12 September 2012, 14:23:41 »
een fleischmann startset heeft als nadeel de fleischmann profi rails. Die is uit de jaren 70 en heeft een aantal punten die ervoor zorgt, dat 'moderne' loks weleens problemen geven op deze oude rails. Wellicht is het handiger als je een Profiboss los koopt (uit sets gerukt) en een moderne set met moderne rails (trix C of Roco Geoline oid) erbij koopt, daar loopt wel al het moderne (leeftijd niet van voorbeeld) materieel doorheen.

dirkjan

AppieHeijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 71
Re:Frisse start
« Reactie #20 Gepost op: 01 October 2012, 14:26:33 »
Ik ben inmiddels weer een paar stappen verder.

Ik heb de Piko ICE3 digital set gekocht, reden: goede prijs en ben gecharmeerd van het model.
Daarna heb ik nog een Roco BR44 (43261) aangeschaft.
Verder heb ik nog een Roco 294 808-5 Railion(41346) gekocht welke in nieuwstaat is.

Wat ik tot nog toe heb ervaren:
De ICE3 ziet er best mooi uit, ok hij is niet gelijk aan de "echte" maar qua detailering vindt ik hem best ok. Qua rijden valt hij mij wat tegen. Op hoge snelheid gaat het goed(tis een hs trein). Maar op lagere snelheid doet hij de eerst 4-5 stappen alleen wat brommen en rijdt nog niet. Daarna gaat hij langzaam rollen. Op 1/4 snelheid mindert hij "automatisch" snelheid. Net of de motor het niet aan kan, zowel op binnen als buitenparcour.

De BR44 loopt erg mooi en ook langzaam als het moet. Toch heeft hij nogal wat moeite met de wissels in de bochten(hoort bij ICE set) het buitenparcour gaat nog wel. Binnenparcour blijven de wielen stil staan aan de binnenzijde hij blijf wel rijden. Bij langzame passages van de wissels blijft hij soms staan. Ik gok dat die bochten te krap zijn.Verder is de verlichting erg zwak. Ook komen er 2 draadjes uit de tender welke niet aangesloten zij(op de lok?). Waar zijn die voor? Contact lok-tender verloopt nu dmv een "vreemde" koppeling. Balletje op lok en bekje op de tender met een metaalstripje rondom.

De 294 loopt uitstekend, helemaal niets op aan te merken. Dit is ook de enige lok die nooit met verlichting knippert(ICE+BR44 doen dit wel af en toe)Nu nog een setje passagiers treinstellen(EPIII) en een aantal goederen waggons(EPIII).

Ik twijfel nog een beetje over het spoor welke ik zal gaan gebruiken, verder met PIKO of zal ik voor wat "beters"gaan?

Marc Riswick

  • Offline Offline
  • Berichten: 1029
    • Stuyteweg
Re:Frisse start
« Reactie #21 Gepost op: 01 October 2012, 19:34:29 »
Piko A-rails zijn best in orde. Ook Rocoline is een goede keuze (Geoline zou ik niet nemen, daar zijn wat minder mogelijkheden mee en het ziet in mijn ogen ook wat minder uit. Fleischmann profirails zijn prima (ik zou alleen geen meegebogen wissels gebruiken en de straal minimum 420mm kiezen), op mijn baan rijdt ook het moderne materieel hier prima mee (is voorzien van een bedding, als je zelf een bedding wil maken dus minder geschikt). Wil je nog wat natuurgetrouwer, dan is Tillig Elite 83 een mogelijke keus (wel iets lastiger te solderen). Ook erg mooi, maar met nog wat weinig keuze, is "Mein Gleis".
Bekijk de verschillende mogelijkheden gewoon eens op internet en in de winkel (of op de beurs).

groet Marc
H0, 2-rail DCC, NL en grensverkeer, IB en Koploper

AppieHeijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 71
Re:Frisse start
« Reactie #22 Gepost op: 01 October 2012, 22:08:00 »
Piko A-rails zijn best in orde. Ook Rocoline is een goede keuze (Geoline zou ik niet nemen, daar zijn wat minder mogelijkheden mee en het ziet in mijn ogen ook wat minder uit. Fleischmann profirails zijn prima (ik zou alleen geen meegebogen wissels gebruiken en de straal minimum 420mm kiezen), op mijn baan rijdt ook het moderne materieel hier prima mee (is voorzien van een bedding, als je zelf een bedding wil maken dus minder geschikt). Wil je nog wat natuurgetrouwer, dan is Tillig Elite 83 een mogelijke keus (wel iets lastiger te solderen). Ook erg mooi, maar met nog wat weinig keuze, is "Mein Gleis".
Bekijk de verschillende mogelijkheden gewoon eens op internet en in de winkel (of op de beurs).

groet Marc
Thanks denk dat ik dan toch voor de Piko ga. Begin is er. Alleen die wissels lopen niet echt lekker met de trein(BR44) die ik nu heb. Ook de ICE hapert wel eens even. Zal het spoor morgen even schoonmaken. Volgens mij heb ik er een oliedruiper tussen.

Hier nog 2 video's voor de liefhebbers:
http://youtu.be/jguiEBcuk7s ICE3
http://youtu.be/d4PRrwUJCno Alle 3 tegelijk
Dat de voeding het nog trekt :)