Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Ketelwagens, welke hebben jullie? door Pauldg
Vandaag om 15:05:43
uitbouw / hokje op veel oudere stations, waar diende dat voor? door NL-modelspoor
Vandaag om 15:00:15
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 14:48:45
Leubachtalbahn door Paul1969
Vandaag om 14:48:24
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door spoorijzer
Vandaag om 14:44:59
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 14:42:38
Roco 2400, h0 door Ben
Vandaag om 14:13:34
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door RetroJack
Vandaag om 14:01:30
Big Scale Trains - NS 1200 in Spoor G (1:27) door spoorzeven
Vandaag om 13:59:40
Alweer is de Weller soldeerbout defect door Pauldg
Vandaag om 13:22:39
Gewoon wat busfoto's door GerardvV
Vandaag om 13:21:00
MB-module: "Charleroi Route de Mons" door martijn v m
Vandaag om 13:03:59
Minibaan Visserskaai H0 door Hans GJ
Vandaag om 12:52:42
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Edwin2121992
Vandaag om 12:37:57
Arlbergbahn.. ? door spoorijzer
Vandaag om 12:35:28
11e Grote Modelspoorexpo Leuven, 27 en 28 september door tothebeach
Vandaag om 12:29:57
4 oktober modelspoorbeurs Houten door cor_b
Vandaag om 11:24:34
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Ronald Halma
Vandaag om 11:24:33
SPIJKSPOOR: 11 oktober te Poortugaal. door MOVisser
Vandaag om 11:20:05
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door basjuh1981
Vandaag om 11:06:52
Het bouwen van een Philotrain 2400 kit door Duikeend
Vandaag om 11:02:37
Big Scale Trains - NS 2400 in Spoor G (1:27) door Duikeend
Vandaag om 10:48:14
Afscheidsrit ICR rijtuigen 27 september 2025 door Blausee-Mitholz
Vandaag om 10:08:28
NS-1000 in spoor-1 door FritsT
Vandaag om 10:02:35
Een insulfrog polariseren. door Albert de Heer
Vandaag om 08:08:29
Een secundair lijntje in de Puy de Dome en de (Haute) Loire anno 1968 door Wim1969
Vandaag om 07:24:31
Bouw van tijdperk 1 HSM en SS rijtuigen door janw
Vandaag om 00:16:58
NS 3502 van zwart naar groen door Ivo tB
29 September 2025, 23:30:30
IMA 2025 (40e) / Marklin Tage 2025 door Jan-Peter
29 September 2025, 22:44:21
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Jan-Peter
29 September 2025, 22:08:23
  

Auteur Topic: Fleischmann of Märklin?  (gelezen 22362 keer)

Mark D.

  • Online Online
  • Berichten: 1208
Re:Fleischmann of Märklin?
« Reactie #15 Gepost op: 26 March 2012, 11:39:06 »
Een meid van 12 die treinen waardeert en lekker kan trommelen.

Als ik dan een treinprofiel schets moet maken staat daar N-spoor, dan twee rail DCC fine scale, een tijdje niks, nog een tijdje niks en dan misschien märklin pfff.


maar beter is het om even op die ICE te wachten en kijken of dat formaat een beetje bevalt kwa handeling.

Groet Mark

iarnrod

  • Offline Offline
  • Berichten: 1620
  • Is fada an bóthar nach mbionn casadh ann
Re:Fleischmann of Märklin?
« Reactie #16 Gepost op: 26 March 2012, 13:22:33 »
Ok! Railprofielen dan:

Marklin:
Ikzelf ben gestart met een klassiek ovaaltje M-rails => = robuuste metalen rails met opgedrukte ballastmotieven, en met een relatief eenvoudige geometrie
(= gemakkellijke lay-outs te ontwerpen zonder al te veel compensatie railgedeelten).
Dit type van rails is nu, na een lange overgangsperiode & ivm met de moderne veiligheidsnormen, vervangen door
het C-rail systeem. (hier heb je wel al een aantal compensatie rails nodig bij het aanleggen van wisselstraten)
Daar waar je, de bochten van M-rails toch héél lichtjes bij kon plooien, kan je nu met de huidige C-rails geen aanpassingen meer doen (was eigenlijk wel een on-Orthodoxe manier van werken)
De M-rails & C-rails hebben géén flexibele rails in het assortiment
-
Ik ben later overgestapt op K-rails. Deze kunsstof rails zijn natuurgetrouwer, hééft wel een lange flexibele rail in het assortiment. Maar heeft de moeilijkste rail-geometrie van de 3 systemen.

1 enorm gróót voordeel van Marklin is, dat alle type rails van de laatste 50 jaar met elkaar te combineren zijn. Mits gebruik van een rechte overgangsrail (18cm). Één ander voordeel is dat ook de meeste loc's van zowat 30-40-50 jaar terug meestal digitaal kunnen omgezet worden. Zelf heb ik nog, bij een zolderopruiming van vrienden van m'n ouders, een meer dan 30 jaar oude loc SBB Re6/6 vanonder het stof gevonden (model met een 'jump' ompoolrelais). Ik heb gewoon het meeste stof vrijgemaakt op de M-rails geplaatst & weg was ie. Dit is ook nog zo met de eerste Digitale modellen, waarvan het adres nog te weizigen is met behulp van schakelaartjes. De huidige modellen, die te programeren zijn, verteren het landurig niet gebruiken moeilijker.

Fleischmann:
- Profi-Rail: Stevig & relatief eenvoudige rail-geometrie & zéér duurzaam bij het veel in/uit 'klikken' van rails. De kunstoffen ballast rails zijn van een iets lichtere kunsstof & de ballast gaat minder snel stuk dan deze van de Marklin C-Rail.
In tegenstelling tot de Marklin C-Rail, bestaat er in Profi WEL een flexibele rail
- Modelrail: Deze goud/koperen kleurige rails, zijn als ik me niet vergis, nu niet meer in de handel en compatible met Profi, mits gebruik van klassieke raillassen en niet die van Profi op de overgang.
Beide systemen hebben compensatierails (lengte van de rail = verstelbaar)

Bij het gebruik van beide Fleischmann rail-types, is het perfect mogelijk om daar de K-rails van Marklin te "recycleren" (bv in gebruik van tunnels. zolang er maar géén spoortoestellen bij zijn (= wissels; ontkoppelingsrails; aansluitrails;... => regelrechte korsluiting tot gevolg). De éne railstaaf = de ene pool- de ander de andere Pool & de middelpuntcontacten dienen dan tot niets. De overgangen verlopen dankzij de gelijkaardige railprofielen vlekkeloos.

Roco: heeft de voorbije 20 jaar de meeste wijzigingen gehad met z'n railsystemen

Trix: = reeds een aantal jaren de overgang gemaakt met een gelijkaardige Railsysteem als de Marklin C-Rail, maar dan zonder middenpuntcontacten

Piko: = wellicht de meest goedkoopste, bevat een relatief eenvoudige en doordachte railgeometrie en is goed voor wie op een goedkopere manier zelf z'n balast op de modelbaan wilt maken. Niet geschikt voor het veelvuldig in- en uitklikken van de rails.

Zoals in een vroegere post: iedereen moet voor zichzelf stellen:
Welk budget verwacht ik te hebben?
Is het voor een vaste baan of veel in-en uitklikken?
Ben ik een handige Harry/Hariette om zelf m'n ballast te maken?

m'n persoonlijke voorkeur?:
Ikzelf wens m'n modules straks uit te rusten met modelgetrouwe rails (ben er nog niet uit of ik voor Piko/Peco ga).
Als er Kids op bezoek komen, dan kunnen die goed overweg met m'n huidige Fleischmann Profi-Rails & hobby/Piko locjes.
En het Roco Rail-ovaatje uit de startset? Dat ligt ergens stof te verzamelen (= oud systeem met ballast)
Ní huasal ná íseal ach thuas seal agus thíos seal

H.

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 4
Re:Fleischmann of Märklin?
« Reactie #17 Gepost op: 31 March 2012, 11:19:47 »
Ik denk dat heel wat van mijn vragen beantwoord zijn.  (y) Dank jullie wel !