Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Stalen D 4 deurs spoor 0
door
j.ossebaar
Vandaag
om 21:40:28
Marklin My world, motor heeft kuren
door
Hans.F
Vandaag
om 21:40:10
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
grossraumwagen
Vandaag
om 21:39:50
Piko NS 5/600 Hippel 2025
door
De eerste Ivo
Vandaag
om 21:39:15
Oud model gangbaar maken
door
Bahn-AG
Vandaag
om 21:36:25
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
Charles_
Vandaag
om 21:21:15
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
741230
Vandaag
om 21:08:06
Piko Eas-z gebracht als Eaos
door
grossraumwagen
Vandaag
om 21:06:11
Eindstation Daarhuizen
door
Sikko
Vandaag
om 20:58:00
De bouw van “Bahnstrecke Lahr”
door
Eric v C
Vandaag
om 20:39:19
Project X......
door
Ivo tB
Vandaag
om 19:57:23
Lenz Standard+ V2 doet gek
door
Albert de Heer
Vandaag
om 19:56:20
Bahnstrecke 5867
door
Frank 123
Vandaag
om 19:42:39
0n30 diorama: Sedona Verde River Canyon
door
Hans1963
Vandaag
om 19:10:02
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
Vandaag
om 19:05:46
Digikeijs DR4024 gedeeltelijk defect?
door
BertOK
Vandaag
om 18:53:53
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost.
door
FritsT
Vandaag
om 18:31:46
Seinen programeren met de Pro-Link naar de 10837 dec.
door
Bert_Apd
Vandaag
om 17:50:40
De Projecten van RetroJack
door
RetroJack
Vandaag
om 17:43:48
Vervangen wissels flm profi
door
Luc2000
Vandaag
om 17:28:12
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes
door
spoorzeven
Vandaag
om 17:24:31
Zoek DIGIRAILS DR 5020 Booster Schema
door
Gerard
Vandaag
om 17:12:17
Lodewickshaven
door
Ronald Halma
Vandaag
om 17:03:44
Line-up foto's van modellen
door
R1954
Vandaag
om 16:54:51
Nieuw huis, nieuwe baan
door
aad52
Vandaag
om 16:50:26
Ucci en IB1 met Itrain
door
Henk G
Vandaag
om 16:49:05
Combine als lading: welke wagon geeft het beste resultaat
door
Luit
Vandaag
om 15:17:58
Woensdag 19 november 10 jaar Arnhem Centraal
door
Seinhuis
Vandaag
om 14:38:02
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
RetroJack
Vandaag
om 13:47:20
Nieuwe forumgebruiker
door
Ploeger
Vandaag
om 12:51:33
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Baanplannen
|
Thirza's N spoor baan.
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Thirza's N spoor baan. (gelezen 5767 keer)
TurboTon
Offline
Berichten: 55
Thirza's N spoor baan.
«
Gepost op:
20 February 2011, 09:26:54 »
Zoals aangekondigd in de (her)beginners ga ik samen met mijn dochter Thirza een N spoorbaan maken.
Het word een eenvoudige ovaal met aan beide zijde een station. En aan de onderzijde een uitgebreid rangeerterrein.
Onder de mom beter goed gejat als slecht bedacht. Zoals een leraar mij dat ooit leerde. Heb ik een baan gevonden die aan onze eisen voldeed op de website van Anyrail.
N-fleischemann-piccolo-Peter-2. Deze hebben we aangepast aan onze ideeën. THirza is een echt meisje dus ze wilde een groot meer waar een zwembad gedeelte is.
En een tweede station.
Wat Thirza en ik hebben afgesprokken is dat de rails min of meer vast ligt volgens het ontwerp en alles wat daar binnen en/of buiten gebeurt dat is allemaal aan haar fantasie.
Gisteren op de beurs in houten hebben we een gedeelte van de rails gekocht. Voldoende om 1 ovaal te leggen en twee rangeersporen te maken.
Tevens heb ik hout gekocht voor de module's. Ik had gevraagd om berkenmultiplex wat ik op de site had zien staan. Maar dat hadden ze vervangen door populierenmultiplex in hun assortiment Het is een lichte sterke plaat. Hierdoor ben ik soort van eigenwijs. Ik maak 2 module's van 100x90 cm. En bekijk of dat nog te tillen is. Als dit niet te tillen is gaat de zaag er in en worden het module's van 45x90cm omdat dit met rails en wissels het mooiste uitkomt.
Later als we weer wat gespaard hebben worden de extra wissels gekocht en de rest van de rails. Een mooi verjaardags kado of sint. Hoeven we daar ook niet over na te denken.
Ik zal straks kijken of ik de anyrail bestanden kan uploaden net zoals een plaatje als dat niet kan dan plaats ik het plaatje van de baan.
Doordat ik geen licentie heb gekocht nog van Anyrail zitten de wissels bij het tweede station nog niet ingetekend.
Het enige probleem waar ik nog over na moet denken is dat het tweede station wat recht tegenover het rangeerterrein komt te staan. Op een verhoogde spoordijk komt, met een brug.
Dat lijkt Thirza heel leuk en mij wel een uitdaging om te kijken waar ik moet gaan beginnen met de spoorverhogingen/verlaging en welke materiaal we daarvoor gaan gebruiken.
Vanmiddag ga ik denk ik de plaat op maat zagen voor de kop en zijkant. Zodat we de module kunnen lijmen zodat die kan drogen. En we morgen kunnen beginnen met het leggen van de rails.
Of verder gaan met het maken van de module.
Kijken als dit plaatje wat groter is:
«
Laatst bewerkt op: 20 February 2011, 09:33:41 door TurboTon. Reden: Plaatje toegevoegd
»
Gelogd
Ik ben Ton Tenkink. En ga een module baan spoor N maken voor THirza en een HO zolderbaan voor mezelf.
WimC
Offline
Berichten: 1212
Spoor N
Re:Thirza's N spoor baan.
«
Reactie #1 Gepost op:
20 February 2011, 09:42:32 »
Hallo Ton,
't wordt druk met (her)beginners hier, ik ben ook net weer begonnen.
Waarom een tweede station aan de bovenkant? Ik denk niet dat je daar veel aan hebt, want zodra een trein het ene station verlaat, rijdt 'ie het andere al weer binnen.
Groeten,
Wim
Gelogd
Grt, Wim
TurboTon
Offline
Berichten: 55
Re:Thirza's N spoor baan.
«
Reactie #2 Gepost op:
20 February 2011, 10:01:39 »
Hallo Wim,
Ben ik met je eens, kinderlogica. Dat is het antwoord. Mijn dochter wilt het graag daarom doe ik het anders had ik het ook niet gedaan.
Nu kan je de trein wel een extra rondje laten rijden voordat je hem laten stoppen.
Maar het word zowel een boemeltje.
Gelogd
Ik ben Ton Tenkink. En ga een module baan spoor N maken voor THirza en een HO zolderbaan voor mezelf.
Besselspoor
Offline
Berichten: 5409
Team Mitropa - OHMB
Re:Thirza's N spoor baan.
«
Reactie #3 Gepost op:
20 February 2011, 10:28:32 »
Erg leuk, Wendy krijgt eindelijk wat concurrentie
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,18480.0.html
Mijn ervaring is dat je als vader de basis neerlegt en dochter (afhankelijk van haar leeftijd en creativiteit) zelf de scenery bepaalt. Af en toe een hint geven mag natuurlijk, maar het geeft de meeste voldoening als ze haar eigen werk herkent in het baantje.
In elk geval veel plezier met deze uitdaging...
Groet, Bessel
Gelogd
RETROBAHN A.G.
TurboTon
Offline
Berichten: 55
Re:Thirza's N spoor baan.
«
Reactie #4 Gepost op:
20 February 2011, 16:16:44 »
Dat van wendy is echt mooi geworden. Ik denk niet dat Thirza het zo mooi gaat maken.
Zij is vooral bezig met huisjes en scenery ergens neer zetten. En dan de volgende keer ergens anders. iets neer zetten.
Jij en wendy hebben mij wel op een idee gebracht Thirza zou voor mijn baan wat luchten ed schilderen. Maar dat ze natuurlijk ook voor haar eigen baan doen.
Nu moet ik bij iemand de kunst afkijken om te zorgen dat ze een mooie spoordijk met brug krijgt ik heb de spoordijk al in mijn hoofd zitten.
Als ik het plan zo bekijk moet ik in de bocht beginnen om te zorgen dat de baan niet te stijl gaat worden. voor de treinen.
Het leuke en moeilijke is dat dit ook mijn eerste spoorbaan gaat worden. Als kind heb ik er wel een gehad tot mijn 10e toen gingen we verhuizen en maakte mijn vader van de plaat waarop de trein lag een werkbank einde hobby plek.
Gelogd
Ik ben Ton Tenkink. En ga een module baan spoor N maken voor THirza en een HO zolderbaan voor mezelf.
TurboTon
Offline
Berichten: 55
Re:Thirza's N spoor baan.
«
Reactie #5 Gepost op:
22 February 2011, 10:59:05 »
Gisteren samen met THirza een begin gemaakt met het in elkaar zetten van de module's. Aangezien het de eerste keer was rustig aan gedaan.
Thirza heeft zelf gaten geboord in de kopschoten waar we de 2 module's met elkaar verbinden. En geholpen met aftekenen.
Straks gaan we de tweede module in elkaar zetten. En dan kunnen we vanmiddag of morgen beginnen met rails leggen.
Gelogd
Ik ben Ton Tenkink. En ga een module baan spoor N maken voor THirza en een HO zolderbaan voor mezelf.
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Baanplannen
|
Thirza's N spoor baan.