Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Wereldhavendag 2025 Rotterdam
door
Nullem
Vandaag
om 15:38:02
Museumdepot Beekbergen in H0
door
Ronald69
Vandaag
om 15:32:12
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Bob R.
Vandaag
om 15:24:15
Ronald doet de Fork Challenge!
door
Martin Welberg
Vandaag
om 15:03:30
Raadplaatje
door
HIJ
Vandaag
om 14:35:17
Fleischmann Anna ombouw.
door
puntenglijder
Vandaag
om 14:18:52
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0
door
nighttrain1
Vandaag
om 14:06:04
Spoor op industrieterrein Lage Weide
door
R1954
Vandaag
om 13:34:06
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
puntenglijder
Vandaag
om 13:24:31
Sfeer op je modelbaan
door
Hans Reints
Vandaag
om 13:22:42
trein of metro naar Hoek van Holland
door
R1954
Vandaag
om 13:17:00
US diorama in H0
door
Frank 123
Vandaag
om 12:44:13
Verwijderen van het nummer op Roco 1631 – tips gezocht
door
MikeMike
Vandaag
om 11:55:27
Acherntal H0. (TP III/TP IV)
door
Joz
Vandaag
om 11:16:39
RocRail locomotief verandert van rijrichting na wachten in blok
door
AlbertG
Vandaag
om 10:25:46
Fleischmann Profi rails aan Roco Line rails zonder bedding koppelen
door
Wil uit ZO drenthe
Vandaag
om 10:24:43
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
door
Hans van de Burgt
Vandaag
om 10:23:04
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost.
door
FritsT
Vandaag
om 10:03:48
Toon hier je (model)TRAM foto's.
door
Keska
Vandaag
om 08:52:06
Line-up foto's van modellen
door
1200blauw
Vandaag
om 07:43:35
Pimpen Rivarossi DD-AR
door
StefanNL_Plays
Vandaag
om 05:54:25
Artikelen "Het matblad"
door
ES44C4
Vandaag
om 00:27:57
Nieuw Vlieringen
door
Wil uit ZO drenthe
31 July 2025, 21:45:15
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
puntenglijder
31 July 2025, 21:00:16
Stalen D 4 deurs spoor 0
door
FritsT
31 July 2025, 20:54:32
Alt-Wutachtalbahn 2025
door
Eric v C
31 July 2025, 20:52:41
Vitrinekast gaat moeilijk open/dicht
door
Overet
31 July 2025, 20:43:51
artikel nummers kloppen niet met spurweite n-spur
door
Rick
31 July 2025, 20:35:07
Mooi weer om buiten te spelen
door
Vroeger
31 July 2025, 20:15:18
Stichting 3rail 20 jaar jubileumwagen!
door
Sascha [St. 3rail]
31 July 2025, 19:23:30
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Baan in H0
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
Vorige
-
1
[
2
]
Omlaag
Auteur
Topic: Baan in H0 (gelezen 7527 keer)
JasperV
Offline
Berichten: 58
Re:Baan in H0
«
Reactie #15 Gepost op:
31 January 2011, 00:52:27 »
In de categorie met veel te veel dingen tegelijk bezig. Het afgelopen weekend besteed aan het in elkaar zetten van een mini-vitrine (met dank aan het wijnkistje uit het kerstpakket), wat huisjes en het maken van lading voor een aantal wagons.
minivitrine
- stap 1
Binnenkort een geschikt plaatje zoeken en aanpassen voor de achtergrond en zijkanten. Stukje spoor op maat is er al, boompje op de achtergrond, etc. Stap 2, 3, enz. zijn dus nog 'under construction'.
huisjes
Rechtse huisje is een bouwplaat van Peard waar ik semi-tevreden over ben. Zitten wat kleine foutjes in, deels te wijten aan mijn eigen onhandigheid en deels te wijten aan de lijm die meer weg had van kauwgom en overal aan bleef plakken, behalve het papier. En nee, ook dat is nog niet helemaal af.
Het linkse huisje is een eigen ontwerp van mijn vader (pavis op het forum). Die is wel helemaal af.
wagonlading
Vormpje maken van piepschuim, insmeren met lijm en dan strooisel er over. Morgen kijken hoe het resultaat is, nu eerst de lijm nog even verder laten drogen. Nog niet helemaal af dus. (Ik zei toch dat ik met veel dingen tegelijk bezig was?
)
Meteen ook even geprobeerd met een aantal proefstukjes of je piepschuim kunt lijmen met BisonKit. Conclusie: Piepschuim 0, BisonKit 1. Piepschuim lost dus op in BK.
Daarnaast nog wat voorbereidingen getroffen voor het aanleggen van De Helling, die in bovenstaande posts al flink is bediscussieerd. Komende dagen heb ik gelukkig flink wat tijd hier aan te beginnen; pavis kot zelfs een dagje helpen!
Maar morgen eerst mijn treinkast van laatjes te voorzien. Mijn complete wagenpark staat nu uitgestald op tafel, de eettafel wordt in beslag genomen door de huisjes en het kastje zelf is (bij gebrek aan laatjes) ook vol. Dat kan niet helemaal de bedoeling zijn geloof ik.
Overigens heb ik afgelopen week ook stiekem wat heen en weer gereden op de sporen die er al liggen. Eerste meters op mijn eigen baan: nice!
Voorlopig wel weer genoeg gepost. That's all folks.
Jasper
«
Laatst bewerkt op: 31 January 2011, 00:54:20 door JasperV
»
Gelogd
project n.t.b.
JasperV
Offline
Berichten: 58
Re:Baan in H0
«
Reactie #16 Gepost op:
31 January 2011, 12:39:53 »
Enfin, ik ben tevreden.
Gr.
Gelogd
project n.t.b.
MathynK
Online
Berichten: 3858
Re:Baan in H0
«
Reactie #17 Gepost op:
31 January 2011, 13:03:21 »
Dat ziet er netjes uit, ik zou alleen de binnenkant van de wagon een beetje wheateren, want dat schone grijs staat niet echt mooi bij die lading...
Gr,
Mathyn
Gelogd
Mijn projecten zijn ook te zien op
www.MCKmodelbouw.nl
Nu ook op
instagram
JasperV
Offline
Berichten: 58
Re:Baan in H0
«
Reactie #18 Gepost op:
03 February 2011, 21:21:28 »
De laatste dagen weer wat vorderingen gemaakt. Het stationsniveau is inmiddels uitgetekend en een aantal sporen liggen inmiddels ook al! Het leggen van de sporen ga ik de komende dagen maar mee verder; de positie van de wissels is inmiddels al wel vast. Foto's blijf ik jullie nog even schuldig; het is op dit moment nogal een rotzooi en dat zal ik toch eerst moeten opruimen, anders zie je er niets van.
@Mathyn: weatheren ga ik eerst maar eens proberen op een proefstukje, voor ik hier aan begin... voorlopig eerst de baan maar eens afmaken!
gr
Jasper
Gelogd
project n.t.b.
JasperV
Offline
Berichten: 58
Re:Baan in H0
«
Reactie #19 Gepost op:
05 February 2011, 23:24:08 »
Het sporen leggen van het rechterdeel van het station is inmiddels gebeurd. En zoals beloofd nu de foto's! (Let niet op de rotzooi.)
sporen leggen
rechterdeel station
Het wissel rechts bovenaan zijn de uitgaande sporen. De linkertak gaat naar een keerlus op 'niveau 2' en komt terug via het linkse spoor in de foto. De rechtertak gaat naar het schaduwstation op niveau 0, maakt daar een draai en komt aan de andere zijde het station weer binnen.
Morgen verder met het leggen van het linkerdeel van het station. Met een beetje geluk is dat in een dag te doen, omdat de wisselstraat daar een stuk eenvoudiger is. Moeten mijn andere werkzaamheden morgen ook wel even mee zitten
Volgens de planning moet daarna de helling naar het schaduwstation eraan geloven. Achter de tafel zoals die op de foto is te zien, zit een plank van 24 cm diepte waar deze helling op moet komen. Ik ben nog niet helemaal tevreden over de manier waarop deze vast zit, dus daar wil ik eerst wat aan doen. Daarna de helling, sporen erop en aansluiten op het station. Stap daarna is de electronica van het stationsniveau. De keerlus op niveau 2 (en de helling daarnaar toe) komt pas als laatste der grote constructiewerkzaamheden, want dat stelt in theorie niet zo veel voor (enkel spoor, geen wissels, geen ingewikkelde schakelingen). En daarna kan het afwerken beginnen!
Zo op
papier
internet klinkt het eenvoudig, maar ik vrees dat er nog wel de nodige tijd in gaat zitten voor het zover is.
Tot slot nog een foto met twee BR 212's, omdat ik het niet kan laten: één in het schaduwstation en één in het station op het niveau erboven. Geeft meteen het geringe niveauverschil aan.
Bovenste loc is overigens een dummy die ik een beetje heen en weer laat rollen om te kijken of de sporen wel vloeiend liggen. Uiteindelijke bedoeling is dat beide locs in 'dubbeltractie' gaan rijden met een aantal containerwagens. Maar dat kan natuurlijk pas als de sporen er liggen.
gr Jasper
Gelogd
project n.t.b.
JasperV
Offline
Berichten: 58
Re:Baan in H0
«
Reactie #20 Gepost op:
06 March 2011, 22:19:51 »
Weer een maandje geklust en (bijna) alle sporen liggen er, elektronica is voorbereid etc. Nu nog de printplaat die het uiteindelijk allemaal gaat aansturen afmaken en er kan echt worden gereden!
De foto's:
eindresultaat hellingen
stationsniveau links
stationsniveau rechts
Bij het proefrijden blijkt er nog wel één chronisch ontsporingspunt te zijn, maar dat is (hopelijk) snel te verhelpen.
gr Jasper
Gelogd
project n.t.b.
Print
Pagina's:
1
2
Vorige
-
1
[
2
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Baan in H0