Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door Wisselwachter
Vandaag om 14:10:00
Vraag over aandrijving / tandwielen Roco Blokkendoos (oud) door AP3737
Vandaag om 13:47:25
Alweer is de Weller soldeerbout defect door Ronald Halma
Vandaag om 13:45:48
Spooraccessoires in diverse schalen, 3D-geprint. door spoorfreak
Vandaag om 13:30:42
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door AndrevdG
Vandaag om 13:16:08
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door RetroJack
Vandaag om 12:43:00
NAM ex USATC MK modelbouw studio kit door orientexpress
Vandaag om 12:21:06
Fleischmania Nostalgia door Floris Dilz
Vandaag om 11:45:38
01TREFF 2024, 26&27 OKTOBER door Ad Cleijsen
Vandaag om 10:24:10
6 en 7 september terug naar toen door AB 7216
Vandaag om 10:18:41
Swalbenburg, N modulebaan door william_2
Vandaag om 10:18:22
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 09:38:28
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 09:30:55
Welke winkel voert deze merken? door Wim1969
Vandaag om 09:29:54
Modelspoorbaan van Einte door Frank 123
Vandaag om 09:16:20
LIMA IRM Cardanassen door 008200
Vandaag om 09:05:27
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Loki
Vandaag om 07:30:39
Toon hier je (model)TRAM foto's. door Loki
Vandaag om 07:28:33
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Loki
Vandaag om 07:24:10
PB Models, ICR-rijtuigen door Wilma1970
Vandaag om 06:50:44
Veevervoer ss/ ns door grossraumwagen
05 September 2025, 23:11:25
Minder wissels door Thom
05 September 2025, 22:27:50
Stalen D 4 deurs spoor 0 door arnout
05 September 2025, 21:52:54
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
05 September 2025, 21:48:22
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Frank 123
05 September 2025, 21:46:50
Digitale kraan Roco 46801 door VAM65
05 September 2025, 20:23:33
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
05 September 2025, 19:34:23
Kato 2026 door Gino
05 September 2025, 19:16:07
Microstepper motoren voor armseinpalen door bask185
05 September 2025, 19:14:38
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
05 September 2025, 18:50:20
  

Auteur Topic: motoriseren en digitaliseren stopmachine  (gelezen 3221 keer)

Kronefan

  • Offline Offline
  • Berichten: 265
motoriseren en digitaliseren stopmachine
« Gepost op: 16 October 2009, 00:12:59 »
Hallo,

Allereerst zal ik me even voorstellen;

Ik ben Ingo (19) en kom uit het Noord - Limburgse Venray. Ik heb van jongs af aan al heel veel interesse in het spoorleventje. Zo kreeg ik voor mijn communie mijn eerste modeltrein van marklin cadeau, heb ik een half jaar stage gelopen bij Strukton Rail op de MFS'en, kettinghor 2 en 4 en de ombouwtrein, ook heb ik in de werkplaats te Zutphen gewerkt.

Mijn Strukton loopbaan krijgt komend jaar een vervolg.

Door het bovenstaande verhaal, ben ik mij gaan interesseren voor werktreinen, zo heb ik een MFS 100 in elkaar gezet van Kibri, en deze verfraaid met transfers van Kleinspoor. Mijn volgende projecten worden een stopmachine en ploeg, wederom van Strukton. Nou is het zo dat ik deze waarschijnlijk ook weer wil verkopen omdat ik toch thuis woon en nog lang geen ruimte heb voor zoiets. ( ik heb namelijk ook nog een modelcircus van circus Krone).

Maar voor het verkopen, wil ik er over denken om de modellen te motoriseren en digitaliseren. Echter ben ik een echte leek op dit gebied. Daarom wil ik jullie hulp inschakelen, want ik heb nogal wat vragen;

Wat heb ik nodig om dit te realiseren? Wat is een decoder, wat voor motor moet ik hebben, wat moet ik voor onderstel gebruiken, Waar haal ik de benodigdheden? Of raden jullie het me af?

M.v.g. Ingo

santerdam

  • Offline Offline
  • Berichten: 3865
Re:motoriseren en digitaliseren stopmachine
« Reactie #1 Gepost op: 16 October 2009, 00:39:41 »
Zou het niet een idee zijn om op een of andere modelbeurs een donorloc te kopen, compleet met motor en aandrijving. Een loc, die al digitaal is voorbereid. Je zult natuurlijk wel moeten kijken naar iets wat qua afmetingen overeenkomt.

In de kalender (links op het scherm) kun je zien waar beurzen worden georganiseerd. Een goede loc, wellicht met beschadigde kap, hoeft niet zo erg duur te zijn.

Sander

System-M

  • Offline Offline
  • Berichten: 509
Re:motoriseren en digitaliseren stopmachine
« Reactie #2 Gepost op: 16 October 2009, 00:58:07 »
GM&S heeft een zgn. BA-aandrijving (motordraaistel), in de juiste radstand. Moet je alleen wel zelf digitaliseren, maar dat wordt bij de betere locdecoders (bijv. Lokpilot) in de handleiding wel uitgelegd.
Het is op zich niet moeilijk, maar enige basiskennis m.b.t. het digitaliseren van locs is wel handig. Sowieso is het wel een gepriegel, i.v.m. de beperkte ruimte in de stopmachine.

grt
Marc
Grt
Marc

fissy

  • Offline Offline
  • Berichten: 4306
    • Gouda in H0
Re:motoriseren en digitaliseren stopmachine
« Reactie #3 Gepost op: 16 October 2009, 07:56:01 »
Er was eens een bericht over de ombouw van een Stopfexpress met een Amerikaanse Dieselok. Toen word er slechts een van de draaistellen gebruikt. Helaas kan ik de juiste nummer niet terugvinden...

Groet

Bernd
Project Gouda in H0 - Nederland - Tijdperk V - Digital: DCC Loconet (Digitrax DCS 100)
OBB bezoekje: 2008

Sven Kerkvliet

  • Gast
Re:motoriseren en digitaliseren stopmachine
« Reactie #4 Gepost op: 16 October 2009, 09:26:37 »
Hallo,

Wanneer je HIER even klikt en dan een klein stukje naar beneden scrollt vind je wellicht ook e.e.a. aan nuttige info over dit onderwerp.

Succes en groet,

Sven

RobertvM

  • Offline Offline
  • Berichten: 112
Re:motoriseren en digitaliseren stopmachine
« Reactie #5 Gepost op: 16 October 2009, 10:53:40 »
Hoi Ingo,

In dit draadje loopt een zelfde discussie, maar dan over de 09-3x van VolkerRail. Gezien de kleine verschillen (op het gebied van motoriseren dan) tussen de Strukton CSM4 en VolkerRail 09-3x kun je hier veel informatie weghalen. Op mijn eigen website heb ik indertijd hierover ook een stukje geschreven.

Voor de Kibri profileermachine en 09-3x is er ook een motor van SB-Modellbau te koop. Deze zijn echter wel aan de prijs.

Een uitbreidingsset en Transfers voor de 09-3x zijn te koop bij Kleinspoor en eventuele aanvullen transfers voor de 09-3x en profileermachine bij TL-modellbau.

Ikzelf heb inmiddels een paar 09-3x'en gebouwd en het is niet het gemakkelijkste model om direct om te bouwen. Dan kijk ik met name naar de inbouw van de motor, het verzorgen van een goede stroofafname en het gepriegel met verlichting inbouwen. Daarnaast zul je het apparaat opnieuw moeten verven/spuiten... Maar het bouwen geeft zeker veel voldoening en plezier!

Groet,
Robert

Kronefan

  • Offline Offline
  • Berichten: 265
motoriseren en digitaliseren stopmachine
« Reactie #6 Gepost op: 16 October 2009, 14:52:42 »
Bedankt voor de snelle tips.. Maar volgens mij wordt het niks voor mij.
Misschien toch eens kijken of er niks van een modelspoor club in de buurt zit waar ik kan aankloppen.

Met lezen kom ik namelijk niet zo ver.. Ik moet het echt zien denk ik.
Het is namelijk zo dat ik wel naar een site kan gaan en iets bestellen, maar heb ik dan het goede besteld. en hoe sluit ik een decoder aan op de motor. en diezelfde motor weer op een draaistel etc.

toch bedankt

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8110
Re:motoriseren en digitaliseren stopmachine
« Reactie #7 Gepost op: 16 October 2009, 15:00:05 »
Hoe je iets aansluit kun je in de handleiding lezen die met de producten worden meegeleverd. In elke decoderhandleiding vindt je een plaatje met de kleuren en functie daarvan. Dat is gelukkig genormaliseerd zodat het niet uitmaakt welk merk je koopt. De SB aabdrijvingen hebben ongetwijfeld ook een handleiding.
En wat je nodig hebt vindt je o.a. in de genoemde draadjes terug.

Gezien je woonplaats zou ik eens bij de Modelspoorgroep Venlo langsgaan. Wie weet kan je daar ook wat wijzer worden.

Gr.
Eric
Gr.
Eric

Kronefan

  • Offline Offline
  • Berichten: 265
Re:motoriseren en digitaliseren stopmachine
« Reactie #8 Gepost op: 16 October 2009, 15:25:01 »
Hallo Eric,

Bedankt voor je reactie,
Ik heb hun toevallig net een mail gestuurd om er een keer langs te gaan.
En anders kun jij me helpen, gezien je woonplaats? ??? haha. geintje.

Ik ben in de 3 dagen dat ik nu aan het lezen en het zoeken ben heel wat wijzer geworden. Maar eigenlijk wil ik gewoon weten van je moet dat en dat wielsetje van die en die firma hebben, daarbij pak je deze motor van de volgende firma en de decoder bestel je via bijv. conrad. (y)

Mja, het is natuurlijk lastig, daar ben ik inmiddels al achter. Maar het kopen van een startset voor een eigen modelbaan begint me in ieder geval steeds meer te lonken. :o

Sander

  • Offline Offline
  • Berichten: 4670
Re:motoriseren en digitaliseren stopmachine
« Reactie #9 Gepost op: 17 October 2009, 14:42:15 »
Heb dat project hier ook nog liggen.

Aandrijving zit erin, model is gespoten, stickers erop, ligt een decoder met locsound in echter alleen de verlichting wil niet vlotten.

Als aandrijving heb ik geloof ik een sput gebruikt, gekocht bij GM&S.

mvg,
 Sander
mvg,
 Sander