Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 21:10:35
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Wil uit ZO drenthe
Vandaag om 20:55:45
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 20:26:23
Roco 2025 door IJmc
Vandaag om 20:10:10
Alternatieven voor servo's door Klaas Zondervan
Vandaag om 19:56:02
Baan in Los Angeles door AndrevdG
Vandaag om 19:51:16
Lodewickshaven door Ronald Halma
Vandaag om 19:39:08
Aanpassing dressoirbaan door Syb030
Vandaag om 19:26:59
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door dennie
Vandaag om 19:23:22
Messing en Profirails door elkaar gebruikt, oa op klimspiraal. door Mark D.
Vandaag om 19:16:54
Tapatalk door Hasenwald
Vandaag om 19:16:12
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Gerrit H
Vandaag om 19:11:18
Alternatieven voor de messing lagers van een Fleischmann rondmotor door Ferdinand Bogman
Vandaag om 19:04:21
Halte Assel, een nieuw baantje in H0 door Klaas Zondervan
Vandaag om 19:04:19
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 18:51:23
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door D_Loc
Vandaag om 18:44:21
BLS Vectron ( LS Models) Function Mapping door erwin janssens
Vandaag om 18:41:37
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Vroeger
Vandaag om 18:26:32
Jacquelinger Lokalbahn goes DCC-EX (met wired throttle !) door Marijn
Vandaag om 18:18:28
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 18:11:15
Korneschans. Een fictief Duits Nederlands grensstation. door DJV
Vandaag om 17:57:28
Bahnstrecke 5867 door DJV
Vandaag om 17:55:26
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Bob R.
Vandaag om 17:35:16
Fleischmania Nostalgia door Scratchbuilt
Vandaag om 17:27:52
Acme nieuwe ICNG door Huup
Vandaag om 17:21:10
0-spoor smalspoor Lynton & Barnstaple door Scratchbuilt
Vandaag om 17:20:38
Bahnbetriebswerk "Altendorf" door william_2
Vandaag om 17:20:23
Welke instellingen voor een MicroMotor op een Lopi V5 door ruudns
Vandaag om 17:19:01
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door Bor de Wolf
Vandaag om 17:16:58
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 17:06:11
  

Auteur Topic: verlichting front en achterzijde na inbouwen decoder  (gelezen 1038 keer)

Berttrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 274
verlichting front en achterzijde na inbouwen decoder
« Gepost op: 11 July 2009, 21:29:44 »
Hallo allemaal,

Ik heb in mijn Fleischmann lint een decoder ingebouwd. Ik heb de decoder los gekocht (in officiele winkel) en heb dus geen idee van welk merk het is.
De trein werkt maar de verlichting voor en achter doen het alleen als ik de functietoets verlichting intoets.
Kunnen de voor en achterlichten ook branden zonder dat de functie toets in ingeschakeld (waarbij dus ook de binnenverlichting werkt).

Een tweede vraag betreft het uitlezen van de decoder. Ik heb een Fleischmann twin center. In welke modus moet ik dit doen en moet de loc op het programmeer rail staan? Wellicht voor velen van jullie een domme vraag maar als niet techneut weet ik het niet.

Alvast bedankt voor jullie reactie!

met vriendelijke groet,

Bert

Wim Ros

  • BHV
  • Offline Offline
  • Berichten: 7819
  • Alleen de waarheid ligt in het midden.
    • Perrongeluk
Re:verlichting front en achterzijde na inbouwen decoder
« Reactie #1 Gepost op: 11 July 2009, 21:45:38 »
De verlichting aan en uit schakelen doe je zo als je dat beschrijft, zo is het ontwerpen en ook bedoeld, dus niet mis mee. Binnenverlichting wordt via een aparte functie aangesloten bijvoorbeeld de functie die je met F1 aan en uit kunt zetten.

Hoe je een DCC lokdecoder moet programmeren staat in de handleiding van zowel het Twin-Center als die van de decoder. Gewoon die eens doorlezen misschien??
M.a.w. als niets meer helpt RTFM en daarna DWEIS.

Mvg
Wim.




Intellibox via LocoNet-Interface met s88 via een s88 naar LocoNet adapter.Of L.NET-S88SD16-N Marklin 6021 via een 63820, LocoNet-Interface en een s88 naar LocoNet adapter. Lenz Digital Plus via  LI101F of s88XPressNetLi s88SD16-n. http://rosoft.boards.net

Wim Ros

  • BHV
  • Offline Offline
  • Berichten: 7819
  • Alleen de waarheid ligt in het midden.
    • Perrongeluk
Re:verlichting front en achterzijde na inbouwen decoder
« Reactie #2 Gepost op: 11 July 2009, 21:50:04 »
Hallo allemaal,

Ik heb in mijn Fleischmann lint een decoder ingebouwd. Ik heb de decoder los gekocht (in officiele winkel) en heb dus geen idee van welk merk het is.

RRAAAAARRRRRRR!!!, zat die decoder dan niet in een verpakking met een naam erop en een zat er dan geen gebruiksaanwijzing bij. Of kwam die decoder uit een rommeldoos??

Mvg
Wim.
Intellibox via LocoNet-Interface met s88 via een s88 naar LocoNet adapter.Of L.NET-S88SD16-N Marklin 6021 via een 63820, LocoNet-Interface en een s88 naar LocoNet adapter. Lenz Digital Plus via  LI101F of s88XPressNetLi s88SD16-n. http://rosoft.boards.net

Berttrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 274
Re:verlichting front en achterzijde na inbouwen decoder
« Reactie #3 Gepost op: 12 July 2009, 14:00:24 »
Hallo Wim,

dank voor reacties.
De uitdaging zit hem er in dat de front en achterverlichting dus alleen gezamenlijk met de binnenverlichting werken als ik de functietoets intoets. Dus alleen de front en achterverlichting zonder dat de binnenverlichting werkt is er dus niet bij.
Bij andere gedigitaliseerde treinen (met een ESU of andere decoder)werken deze twee wel apart.
In het boekje van een ESU decoder staan wel cv's voor verlichting maar om eerlijk te zijn ben ik bang dat ik iets verstoor in de aansturing als ik hier in ga rommelen (tot nu toe heb ik alleen nog maar de cv1 van de locs veranderd om een ander locnr te geven. Ervaring met andere zaken heb ik niet.

In de winkel heb ik gevraagd naar een standaard decoder. Na het lezen van andere berichten inmiddels duidelijk dat ik niet assertief genoeg ben geweest maar ja. op decoder staat een nr 21/04/34. Zegt dat iets?

Groet Bert


Spoorrelais

  • Offline Offline
  • Berichten: 571
Re:verlichting front en achterzijde na inbouwen decoder
« Reactie #4 Gepost op: 12 July 2009, 14:06:06 »
Bert,

Normaal gesproken zit een decodere in een verpakking met gebruikshandleiding. Al dan niet in de nederlandse taal. Ik denk dat Wim dat bedoeld met uit de verpakking of rommeldoos. Als je hem zonder verpakking hebt gekocht zou ik je aanraden om bij je officiele winkel eens te informeren naar type en handleiding. Ik heb inmiddels diverse decoders gekocht, en evenveel handleidingen. Als je weetwat vor een merk het is heb ik er mogelijk een voor je. Anders even op internet kijken. Daar staan ze ook.


Andre
De bouw van Berkendam is begonnen.

Berttrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 274
Re:verlichting front en achterzijde na inbouwen decoder
« Reactie #5 Gepost op: 12 July 2009, 14:16:04 »
Hallo Andre,

dank voor berichtje.
Via de electronica vraagbak kom ik nu een berichtje tegen waarin wordt gemeld dat de lint alle verlichting tegelijk schakelt. Om dit aan te passen moet je op de printpraat zaken aanpassen (bericht van roy op 12 juni). Dit ga ik als leek niet doen. Daarom maar accepteren dat alles tegelijk aan moet of uitblijft....

Dank in ieder geval voor jullie hulp!

Groet Bert :)