Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€0.00
Per saldo:
€-250.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
heeft iemand ideeën voor een baan van 120CM bij 240CM?
door
Ronald69
Vandaag
om 15:44:04
NS-1000 in spoor-1
door
edwin1974
Vandaag
om 15:40:37
Yamorc YD8116 & MP1 vraag
door
Bert_Apd
Vandaag
om 15:30:00
Welke central is betrouwbaar?
door
Michiel VL
Vandaag
om 15:28:00
Bahnstrecke 5867
door
Frank 123
Vandaag
om 15:26:34
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
basjuh1981
Vandaag
om 15:26:14
US diorama in H0
door
basjuh1981
Vandaag
om 15:25:19
Oudere Marklin S3/6 opleuken
door
Robkop
Vandaag
om 15:19:07
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Jelmer
Vandaag
om 15:05:32
Ervaringen met bezorgdiensten (PostNL, DHL, etc)
door
Pauldg
Vandaag
om 14:44:52
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Silvolde
Vandaag
om 14:02:47
Ontraxs 2026
door
Simplex
Vandaag
om 13:46:32
Handleiding Trix Express 2232 BLS 255
door
stoombr38
Vandaag
om 13:36:46
ICR-rijtuigen, voor welk merk ga je? LSmodels, PBmodels, Exact Train of Piko?
door
Hammondman
Vandaag
om 13:28:12
19 Toen
door
Ferdinand Bogman
Vandaag
om 13:26:52
Brawa 2026
door
hans nahon
Vandaag
om 13:11:24
Big Scale Trains - NS SLT in H0
door
hmmglaser
Vandaag
om 13:11:19
PB Models, ICR-rijtuigen
door
MikeMike
Vandaag
om 13:05:26
Bruine NS 1200s - Treinsamenstellingen.
door
MathynK
Vandaag
om 12:57:21
Albula 2. 0m
door
maartenvdb
Vandaag
om 12:43:10
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost.
door
FritsT
Vandaag
om 12:15:18
Bouw van de DE-5 uit een bouwset van FRIE
door
Gerco van Beelen
Vandaag
om 11:39:27
W.V. Kalender 2026
door
Ferdinand Bogman
Vandaag
om 11:35:10
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
Vandaag
om 11:24:21
24 en 25 Januari 2026 modelspoorweekend Ewijk
door
Forever Rocofan
Vandaag
om 11:19:35
Serre bergbaan, knutselproject van mijn zoon Jamie en mij
door
svries1
Vandaag
om 10:54:35
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ
door
Benrail
Vandaag
om 10:41:34
Raadplaatje
door
V200-G2000
Vandaag
om 10:23:03
Baanplan De Oosthoek (h0, 360 bij 140)
door
Benelux795
Vandaag
om 10:02:43
Fietsen in h0
door
Eric B
Vandaag
om 09:10:35
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Vraag en antwoord
|
Algemeen
|
De Ks voor de Mobile werkplaats
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
3
Vorige
-
1
2
[
3
]
Omlaag
Auteur
Topic: De Ks voor de Mobile werkplaats (gelezen 12191 keer)
spoorfan
Offline
Berichten: 442
Re:De Ks voor de Mobile werkplaats
«
Reactie #30 Gepost op:
01 April 2012, 08:39:47 »
Met de onderdelen van Arjan ben ik inmiddels aardig onderweg om het Ks wagentje te bouwen. T.z.t een foto.
Heb wat contacten met deskundigen gehad en de samenstelling is standaard een standaard K-rongenwagen waarvan de rongenbevestigingen (de kibriwagen is daarvoor heel geschikt) zijn verwijderd de werkplaats en het Ks wagentje wat ooit door de Ns is gebouwd op basis van een onderstel van een standaard Gs geslotengoederenwagen.
De wagens die Kleinspoor heeft gebruikt zijn geen Rocowagens. de in de zijschotten meegegoten boorden voor opschriften komen daar niet voor. Waarschijnlijk is het Rivarossie.
Spoorfan
Gelogd
ruudns
Offline
Berichten: 6434
***
Re:De Ks voor de Mobile werkplaats
«
Reactie #31 Gepost op:
01 April 2012, 10:04:29 »
waarom tzt een foto als het klaar is? Laat ons ook een kijkje nemen tijdens de bouw van de wagen, eventueel met een bouwverslagje
.
Gelogd
Ho, NS periode III tot V. Artitec, Roco, Hamo, FM, Piko, Rivarossi en Liliput.
Verwerken van NS H0 modellen in de NSinmodel treinenlijst (
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=67158.0
).
rard
Vriend van SpoorH0.nl
Offline
Berichten: 3029
Re:De Ks voor de Mobile werkplaats
«
Reactie #32 Gepost op:
01 April 2012, 10:26:49 »
@spoorfan, @ruudns:
Inderdaad, dat wilde ik net vragen. Een bouwverslagje incl foto's zou leuk zijn en hiermee help je de medebouwers!
Thanks.
Grt,
Gerard
Gelogd
Spoorh0.nl - dedrijfstang.nl - Maasfoort.nl
rard
Vriend van SpoorH0.nl
Offline
Berichten: 3029
Re:De Ks voor de Mobile werkplaats
«
Reactie #33 Gepost op:
06 April 2012, 19:39:48 »
Hoi,
Ben je er al verder mee gekomen?
Grt,
Gerard
Gelogd
Spoorh0.nl - dedrijfstang.nl - Maasfoort.nl
spoorfan
Offline
Berichten: 442
Re:De Ks voor de Mobile werkplaats
«
Reactie #34 Gepost op:
18 April 2012, 14:11:20 »
Bijna klaar, maar door verblijf in het buitenland en wat andere prioriteiten lag het even stil. Ik heb een paar foto's van de stappen en de complete trein. Die was voor wat betreft het standaard deel van de Kleinspoorset wel al vrijwel helemaal klaar toen ik begon te zeuren over de zijschotten die ik nodig had. Daar heb ik dus alleen maar een foto van in de einversie. Overigens heb ik dat model met behulp van wat eigen foto's (nog uit het analoge tijdperk voor diegene die ze ook graag had willen zien) nog wat gesuperd. Ik ben nog bezig met de luidsprekers voor de containers.
In houten krijg ik wat. Artitec heeft waarschijnlijk wat ik zoek setje 10 149. Artitec zelf heeft er nog maar twee. Dus als iemand ze nog weet te liggen dan ben ik vrijwilliger.
Nog even geduld en dan komt het verslagje van de bouw van het wagentje en de foto van alles klaar.
Spoorfan
Gelogd
kraansik
Offline
Berichten: 120
ik blijf eeuwig van treinen houden
Re:De Ks voor de Mobile werkplaats
«
Reactie #35 Gepost op:
18 April 2012, 20:08:22 »
hallo,
net stond er zo'n ks in apeldoorn samen met een ballastprofileermachine:
groet robin,
Gelogd
met vriendelijke groet robin
http://www.youtube.com/channel/UCj8R--LX8jFAX4EKBFpl3nA
spoorfan
Offline
Berichten: 442
Re:De Ks voor de Mobile werkplaats
«
Reactie #36 Gepost op:
21 April 2012, 11:42:09 »
Hierbij een poging tot een beschrijving van de bouw van het Ks-je.
Stap 1
Men neme een Gs. Ik heb een oud onderstel van een Roco Gs gebruikt welke ooit als postwagen achter een motorpost hing en is vervangen door een andere. De afmetingen van de Roco Gs zijn gelijk goed.
Sloop alles er af zodat je alleen het onderstel overhoud.
De assen zitten in een soort van draaistel. Dat werkt niet voor de Ks dus heb ik dat draaistelletje vastgelijmd.
De ruimte tussen de draaistelletjes en tussen de draaistelletjes en de bufferbalk moet worden opgevuld met een 1,5 mm dik plaatmateriaal. Even de buffers er af en dan alles even vlak maken door het over een schuurpapier te halen. Het zijn vooral de draaistelletjes die er nog boven uitsteken.
Daarna aan de zijkanten 2 strips aanbrengen van 1,5 mm dik en 4mm hoog. De bak wordt dan de goede breedte en de hoogte komt ook overeen met de werkelijkheid. Op de hoeken zitten ook rangeer treden, dat zijn Philotrain onderdelen. Voor de plaats zie foto's van het grootbedrijf.. Vervolgens links en rechts van de buffers driehoekjes aanbrengen voor het steunen van de neergelaten kopschotten. (zie hiervoor foto's van het grootbedrijf in dit forum).
Daarna even alles zwart schilderen. Op de foto zie je het onderstel klaar. De witte strip is al het begin van het neergeklapte kopschot.
Onder de bak horen ook een spanwerk aan beide zijden van het onderstel. Zie de foto's van het grootbedrijf. Die had ik nog in mijn rommelbak.
Stap 2
Nu de kop en zijschotten. Met behulp van de onderdelen van Arjan heb ik door passen en meten de strips met de scharnieren doorgezaagd en verdeeld over de lengte van de bak opnieuw aan elkaar gepast. Ik heb er geen stukjes tussen gezet, maar de verschillende lengtes zo gezaagd dat ik maar een lijmnaad per deel had. Ik heb een heel klein beetje 10 seconden gel gebuikt zodat de spleet wel vulde, maar er vrijwel geen schuurwerk nodig was. De scharnierpunten moeten gelijk over de lengte worden verdeeld. Let op dat de einden ook als einde worden gebruikt i.v.m. de sluithaken aan de einden.
Op de foto zie je een hele strip die ik voor de foto kon lenen en een paar in stukken gezaagde delen. Het zagen deed ik met een vesrstekbakje , zodat de einden mooi recht waren en goed op elkaar aansloten.
url=https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1010648.jpg]
[/url]
Voor de kopschotten heb ik geen gebruik gemakt van deze strips (zijschotten van een Fleischmann Rs), maar van een strip styreen van 7 mmx1,5 mm die ik passend heb gemaakt., die ik in profiel heb geschiird. Ook hierop de driehoekjes voor het steunen van de geopende schotten. Zie de foto's van het grootbedrijf.
Stap 3
Na het wegwerken van de lijmnaden, het verven en het plaatsen van de schotten. door de blauwe verf zie je niets meer van de lijmnaden. Dan: Simpel gewoon er op lijmen . De schotten moeten zover als mogelijk naar binnen staan.Het kopschot moet op de hoeken een klein beetje worden aangepast om de haak mooi over het schot heen te laten vallen. Tussen de scharnierpunten zitten een soort rongen. Dat is een stripje styreen dat loopt van de onderkant van de bak tot aan de bovenkant van het gootje wat daarvoor in de schotten zit.
Van traanplaat uit de set van Kleinspoor heb ik een bodem erin gelegd en:
Klaar is kees. Opschriften er op.Container erop en olietank. Zie foto
url=https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1010611.jpg]
[/url]
De container heb ik nog voorzien van de hijsogen, gemaakt uit het rest materiaal van de hekken en van hekjes die ik op mijn eigen foto's van de wagen heb staan.
Alles aan elkaar voor een hele trein.
Inmiddels zijn er ook bouwlampen opgezet, die wel is waar wat groot zijn, maar wel werken.
url=https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1010663.jpg]
[/url]
Voor de andere onderdelen van de trein verwijs ik naar de bouwbeschrijving van kleinspoor, waarbij ik ook een roco Kls heb gebruikt.
Spoorfan
Gelogd
ES44C4
Offline
Berichten: 1572
Re:De Ks voor de Mobile werkplaats
«
Reactie #37 Gepost op:
21 April 2012, 12:44:09 »
@Spoorfan: complimenten hoor voor het ombouwproject en de strakke afwerking.
Fijn dat de zijschotten goed terecht zijn gekomen.
Gelogd
Rick
Lid Houtense Koekenclub
Offline
Berichten: 8661
Spoor N
Re:De Ks voor de Mobile werkplaats
«
Reactie #38 Gepost op:
27 April 2012, 20:19:40 »
Mocht er nog iemand behoefte hebben aan foto's van de Ks, hier foto's van twee van deze wagens in een werktreinen en los:
de andere is verbouwd met lampen en een geel front:
Gelogd
N spoor, IV-V, Nederlands (met Duits en Zwitsers materieel).
Waarschuwing: overmatig gebruik van dit forum kan leiden tot klinknageltellerij, tijdperkfixatie en dwangmatig nummergebruik.
spoorfan
Offline
Berichten: 442
Re:De Ks voor de Mobile werkplaats
«
Reactie #39 Gepost op:
02 May 2012, 13:25:59 »
Volgens mij hoort deze Ks bij een railbauwmachine. Dat is ook de reden waarom er koplampen in zitten.
Spoorfan
Gelogd
Print
Pagina's:
1
2
3
Vorige
-
1
2
[
3
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Vraag en antwoord
|
Algemeen
|
De Ks voor de Mobile werkplaats