Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw? door Peter Kleton
Vandaag om 16:30:21
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Huup
Vandaag om 16:28:57
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Huup
Vandaag om 16:28:23
Vraag Lima DDM 149868 handleiding door henk
Vandaag om 16:26:56
Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D] door henk
Vandaag om 16:23:28
Welke winkel voert deze merken? door Wim1969
Vandaag om 15:51:58
Mijn-bouw Indonesie door NS264
Vandaag om 14:45:14
44 Roco vs 44 Brawa door Nico Hoogerwerf
Vandaag om 13:47:07
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Eric B
Vandaag om 13:23:27
Veevervoer ss/ ns door klusser
Vandaag om 12:27:17
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door william_2
Vandaag om 12:21:52
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 11:37:38
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door nighttrain1
Vandaag om 11:33:42
13 en 14 september Pairi Daiza Steam Railway 10 jaar door grossraumwagen
Vandaag om 11:21:29
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door MichielB
Vandaag om 10:17:55
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door Simplex
Vandaag om 10:01:07
Minder wissels door Eric B
Vandaag om 09:41:54
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 08:41:57
Plaatdikte van een rangeerbaan door ruudns
Vandaag om 08:23:41
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door Lambert
Vandaag om 07:50:01
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 06:18:08
6 en 7 september terug naar toen door Wim Vink
06 September 2025, 23:34:38
Alweer is de Weller soldeerbout defect door Peter Kleton
06 September 2025, 23:05:54
Raadplaatje door Modellbahnwagen
06 September 2025, 21:50:45
Spooraccessoires in diverse schalen, 3D-geprint. door Huup
06 September 2025, 20:12:59
Deining in Dönsdorf door Basilicum
06 September 2025, 19:19:21
Treinsamenstelling vooroorlogse D treinen door Martijnstein
06 September 2025, 17:56:43
PB Models, ICR-rijtuigen door Wilma1970
06 September 2025, 17:38:35
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
06 September 2025, 17:26:39
Fleischmania Nostalgia door Scratchbuilt
06 September 2025, 14:51:46
  

Auteur Topic: Vergoeding voor beurs  (gelezen 3332 keer)

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8358
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Vergoeding voor beurs
« Gepost op: 28 June 2009, 10:32:20 »
Ik vroeg me af of het de moeite waard is om op een evenement je baan te presenteren. Ja, ik snap dat je het voor het geld niet moet doen, maar meer voor het delen van je creatie, maar uiteindelijk verdient de organisatie ook (Eurospoor is echt geen hobby). Dus is het de moeite waard (en risico tot schade van kinder- en volwassen vingertjes) om op een beurs te staan? Anders ga ik net zo lief rondkijken.
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

stig

  • Offline Offline
  • Berichten: 10080
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #1 Gepost op: 28 June 2009, 12:07:26 »
Het is altijd de moeite waard om met je spullen op een beurs te staan. Het is hartstikke leuk om je ervaringen met anderen te delen. Over de vergoeding. Die is soms onderhandelbaar. Maar, ga niet te ver, want dan kan je misschien wel thuis blijven of een kaartje kopen... En wat kan jou het nou schelen dat een organisator er geld aan verdient. Dat geld overigens echt niet voor alle organisaties. Het gaat er toch om dat jij een leuke dag hebt? Nou dan. Vaak is er wel een reis- en overnachitngsvergoeding, of wordt die georganiseerd. Of jij het de moeite waard vind, moet je zelf achterhalen. Heb je al een leuke baan? Meld hem aan daar waar je hem hebben wilt. Of regel een artikel in een blad voor de nodige "exposure". Veel succes.
Als je de lat op de grond legt, is veel een verademing... (Grunberg VK 20-05-2011)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12479
    • sleutelspoor
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #2 Gepost op: 28 June 2009, 12:22:49 »
Hoi,
Ik ben het in grote mate met Stig eens over het meedoen aan zo'n manifestatie.
 In het vragen en krijgen van een onkostenvergoeding zit een wezelijk verschil; als je je zelf aanmeld dan weet je dat de hobby geld kost en daar moet je dan ook niet over zeuren, maar als de org. jou vraagt om te komen dan kan jij jou voorwaarden en onkosten zelf bepalen. Er zit een(1) maar aanvast:  als je overvraagt dan mag je thuis blijven.
Its up to you in goed Nederlands ;D
SK
« Laatst bewerkt op: 29 June 2009, 11:51:08 door Sobat Kras »
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

dennie

  • Offline Offline
  • Berichten: 1472
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #3 Gepost op: 28 June 2009, 15:21:04 »
Ik vind zelf de vergoeding soms absurd hoog,veel verenigingen vragen rond de 250 euro onkosten vergoeding.
Maar dit heeft ook te maken met de grote van de modelbaan.
Maar je kunt ook niet echt zonder expo want dit trekt de mensen,bezoekers zien graag voorbeelden voor eigen inspiratie en ook al hebben veel verenigingen hun baan op internet staan in het echt kun je alles veel beter zien.

Neem nou de vereniging van sittard als je zelf het transport regelt (mag alleen meubeltransporteur zijn  is voorwaarde van voorzitter) zijn de kosten 200 euro .Moet de vereniging zelf transport doen dan is het 250 euro.
De meeste vereniging hebben een sponsor of te wel vaste transporteur.
Terwijl de modelbouwclub  spekholzerheide onkosten vergoeding vraagt van gemiddelt 75 euro ligt waar de expo is.ze doen zelf transport met busje en de aanhangwagen.

Tevens is de vraag hoeveel leden ze komen die dag,eten drinken.

Oke het moet wel de clubkas spekken want anders kan een vereniging niet overleven,of verder doorbouwen want de contributie van leden is meestal al bedoeld voor de clublokaal huur te betalen.

Als je zelf een tentoonstelling regelt wat zijn de meeste kosten
1 onkostenvergoeding verenigingen/transport.
2 verzekering
3huur locatie
4vergunning

stig

  • Offline Offline
  • Berichten: 10080
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #4 Gepost op: 28 June 2009, 16:23:23 »
Dannie, ik snap geen hout van wat je probeert te vertellen...
Als je de lat op de grond legt, is veel een verademing... (Grunberg VK 20-05-2011)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12479
    • sleutelspoor
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #5 Gepost op: 28 June 2009, 16:25:14 »
Gelukkig, dacht dat ik het alleen was :)
SK
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18032
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #6 Gepost op: 28 June 2009, 16:48:00 »
Ik vroeg me af of het de moeite waard is om op een evenement je baan te presenteren. Ja, ik snap dat je het voor het geld niet moet doen, maar meer voor het delen van je creatie, maar uiteindelijk verdient de organisatie ook (Eurospoor is echt geen hobby). Dus is het de moeite waard (en risico tot schade van kinder- en volwassen vingertjes) om op een beurs te staan? Anders ga ik net zo lief rondkijken.

Als je rijk wilt worden niet Sven..... ;) Ja, het is zeker de moeite waard, maar niet in financiële zin. Het is de moeite waard omdat het leuk is, gezellig en waarbij je de mogelijkheid krijgt het door jou gebouwde ook eens aan andere wel/niet spoorliefhebbers te tonen. Het kan dan ook behoorlijk verslavend werken, kijk maar naar mij  ;).
Uiteraard moet je creatie voor jou en de organisatie wel voldoen aan een bepaalde mate van kwaliteit.

Citaat
In het vragen en krijgen van een onkostenvergoeding zit een wezelijk verschil; als je je zelf aanmeld dan weet je dat de hobby geld kost en daar moet je dan ook niet overzeuren, maar als de org. jou vraagt om te komen dan kan jij jou voorwaarden en onkosten zelf bepalen. Er zit een maar aanvast  als je overvraagt dan mag je thuis blijven.

Deze uitspraak kan met alle respect verwezen worden naar het rijk der fabelen. Als ik bijvoorbeeld ergens kom zit er geen verschil in wat ik als onkosten vergoeding vraag wanneer ik het zelf vraag of het mogelijk is of dat ik uitgenodigd wordt (waarbij het laatste eigenlijk standaard is). En mijn collega exposanten doen dat ook niet, sommige clubs misschien uitgezonderd. De onkosten zijn in beide gevallen gelijk. Wie daar toch intrapt en zich aanbied voor de beruchte scheet en 3 knikkers (lees voor niets.... ;D) doet zichzelf tekort.

Een vast bedrag is er niet. Zoals al gezegd; onkosten maak je toch.

Citaat Stig:
Citaat
Over de vergoeding. Die is soms onderhandelbaar. Maar, ga niet te ver, want dan kan je misschien wel thuis blijven of een kaartje kopen... En wat kan jou het nou schelen dat een organisator er geld aan verdient. Dat geld overigens echt niet voor alle organisaties. Het gaat er toch om dat jij een leuke dag hebt? Nou dan. Vaak is er wel een reis- en overnachtingsvergoeding, of wordt die georganiseerd. Of jij het de moeite waard vind, moet je zelf achterhalen.

Daar sluit ik me bij aan! En Dannie; nee, ik begrijp er ook niets van.... :o ;)
« Laatst bewerkt op: 28 June 2009, 16:50:13 door Ronald Halma »
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Marty

  • Offline Offline
  • Berichten: 3434
  • Het Achtergrondmannetje.nl
    • Het Achtergrondmannetje
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #7 Gepost op: 28 June 2009, 16:56:46 »
Nou Dennie, ik hoop niet dat je ooit in een organisatie komt te zitten, want ik denk dat je je teveel zou verbazen  :)

Nou ben ik een lichte ervaringsdeskundige in zowel de vragende als de betalende kant, maar zelfs dan kan ik je geen pasklaar antwoord geven.
Eigenlijk is het heel simpel een kwestie van vraag en aanbod, jouw aanbod wel te verstaan
Hoe graag wil jij ergens aan meedoen, en hoe graag willen ze jouw baan op hun evenement, dit bepaalt de prijs, zit jouw minimale prijs onder hun maximale dan kom je er wel uit. Zit jouw minimale prijs boven hun maximale, dan wordt het kaartje kopen,
alleen jij bepaaalt of commercieële organisators over jouw rug hun brood verdienen of niet, en helemaal aan hun de keus of ze jouw rug willen gebruiken :)
Maar wat jouw minimale prijs is, bepaal je helemaal zelf, wil je alleen je onkosten vergoed hebben en de rest prima, of wil je er ook nog lekker van 2 weken naar Kreta ( of malta) bepaal je helemaal zelf.
Een organisator kijkt naar je baan, hoe graag willen ze die hebben, hoe vaak is deze al in de buurt tentoongesteld, wat is de grootte, hoe is de afwerking, hoe is de kwaliteit, dit zijn allemaal argumenten om een prijs te bepalen en die kan erg variëren kan ik je vertellen.
Ditzelfde geldt ook voor de grotere clubs, als hun een vergoeding willen op basis van het aantal leden wat meekomt, dan is dat hun goed recht, maar van de organisator net zo goed het recht is om dit af te wijzen, of het niet waard te vinden.
hoe die verder het transport regelen zoals dennie vertelt, heeft helemaal niks te maken met de beslissing van een organisator, en eerlijk gezegd, al komt de hele club in een trapauto, zal me echt een worst zijn, als ze maar op tijd zijn :)
Neem bv een club die een veroeding vraagt van € 2500.00 ( ja die zijn er) met als argument dat ze heel veel dure materialen gebruikt hebben, dan is dat hun goed recht, maar ik zeg dan persoonlijk ( en dus niet als organisator voor de goede order) gebruik dan minder dure materialen, dat is niet het probleem wat een organisator hoeft op te lossen.
Tel daarbij op dat ze in een straal van 300 km gemiddels 4 a 5 keer te zien zijn per jaar, tja dan neemt het animo om zoveel neer te tellen voor een baan wel rap af.........

Kortom, pak je zakjappaner en maak je eigen prijs, en zie dan maar hoe het met de vraag(prijs) is gesteld  :)

Edit ronald was me voor dus misschien lijken sommigfe stukjes proza van mij dubbel op
Mvg Marty, aka het Achtergrondmannetje

Marty

  • Offline Offline
  • Berichten: 3434
  • Het Achtergrondmannetje.nl
    • Het Achtergrondmannetje
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #8 Gepost op: 28 June 2009, 17:00:57 »
en om nog even terug te komen, Ronald ik ben het niet helemaal me je eens
Sobat heeft wel degelijk een punt

je hebt gelijk dat de onkosten over het algemeen gelijk zijn, en maakt het niet uit of je gevraagd wordt of je je zef inschrijft bij een open inschrijving
Echter,als ik wordt uitgenodigd in iets waar ik eigenlijk geen zin in heb, om wat voor reden dan ook, dan gaat de prijs die gevraagd wordt weldegelijk behoorlijk omhoog :)
Zijn ze dan toch bereid dit te betalen, ja dan ben ik de eerste die wil toegeven dat ik dan ten eerste ga voor het geld, ik zou hypocriet zijn om dat niet toe te geven.
Maar dan kom je dus weer bij het eerste wat ik stelde, hoe graag wil je zelf en hoe graag wil een organisatie jouw hebben  :) en ik denk dat dat is wat Sobat bedoelt
« Laatst bewerkt op: 28 June 2009, 17:02:37 door marty »
Mvg Marty, aka het Achtergrondmannetje

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12479
    • sleutelspoor
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #9 Gepost op: 28 June 2009, 17:02:47 »
Deze uitspraak kan met alle respect verwezen worden naar het rijk der fabelen.

Ik zuig dit niet zomaar uit mijn duim. Daar wij als club en individueel iets bijzonders te bieden hadden, werden wij regelmatig, zowel in binnen als buitenland, uitgenodigd om aan een manifestatie deel te nemen. Als voorwaarde voor deelname stelde wij onze eigen onkostenvergoeding vast. Deze vergoeding moest de kosten van transport en verblijf dekken. Als er nog iets voor de kas overbleef dan was dat mooi meegenomen. In 99 van de 100 gevallen ging de organisatie daar mee accoord. Aan vaste bedagen hebben wij nooit mee gedaan.
Dus Ronald, het is echt geen fabeltje wat ik hier vertel.

SK

ps, Marty je was me net even voor.
« Laatst bewerkt op: 28 June 2009, 17:05:08 door Sobat Kras »
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Marty

  • Offline Offline
  • Berichten: 3434
  • Het Achtergrondmannetje.nl
    • Het Achtergrondmannetje
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #10 Gepost op: 28 June 2009, 17:03:52 »
dat zeg ik :)
Mvg Marty, aka het Achtergrondmannetje

HansQ

  • Offline Offline
  • Berichten: 2039
  • Daar waar de rook is, is de kortsluiting...
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #11 Gepost op: 28 June 2009, 17:05:39 »
Onze ervaring (RCU) is dat de vergoedingen steeds magerder worden.
Wij zijn allang blij als we onze transportkosten eruit krijgen en voor de begeleiders gratis toegang.

Als je een fantastisch 1e-prijs kwaliteit diorama ofzo hebt en je wordt bijvoorbeeld naar Engeland uitgenodigd ligt het vast wat anders, maar ook dan mag je blij zijn als je quitte speelt lijkt mij, het blijft tenslotte een hobby, toch?
HansQ, RailClub Utrecht
spoor N modulebouw, electronica, Selectrix

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12479
    • sleutelspoor
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #12 Gepost op: 28 June 2009, 17:08:08 »
Dat laatste, als we dat maar niet vergeten.
SK
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Marty

  • Offline Offline
  • Berichten: 3434
  • Het Achtergrondmannetje.nl
    • Het Achtergrondmannetje
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #13 Gepost op: 28 June 2009, 17:23:08 »
HansQ, mag ik dan een zeer goed bedoelde vraag stellen, die wellicht de dalende vergoedingen voor jullie ietwat verklaard ???
En eigenlijk geldt deze vraag voor alle grote clubs: Waarom bouwen alle grote clubs modulebanen van 50 modules en + ???
Als je in deze grootte bouwt beperk je jezelf in deelname in meerdere events, waarom? omdat de baan slopen binnen 10 jaar pure kapitaalvernieteging is, dus moet je minimaal 10 tot 15 jaar met dezelfde gigabaan de boer op moet
en met alle respect, na 5 jaar is de gemiddelde bezoeker wel uitgekeken op die grote  mega banen.
Waarom bouwt een grote club niet aan bijvoorbeeld 6 kleine banen, qua investering veel lager, bouwen is meer afwisseld, en je kan elk jaar bij wijze van spreke met dezelfde evenementen meedoen, je wisselt alleen je inzendingen af.
De reden waarom ik geen lid ben geworden van RCU is omdat ik geen zin heb om 15 jaar aan hetzelfde te werken, en je eigenlijk weet dat veel bezoekers bij voorbaat je baan vluchtig voorbij lopen, omdat ze de baan , op een paar wisselende stukjes scenery na, eigenlijk met hun ogen dicht kunnen beschrijven,

ik weet dat deze vraag behoorlijk afwijkt van de oorspronkelijke vraag, maar ik vind het eigenlijk wel interessant om te horen waarom grote clubs van die grote logge projecten beginnen
Mvg Marty, aka het Achtergrondmannetje

HansQ

  • Offline Offline
  • Berichten: 2039
  • Daar waar de rook is, is de kortsluiting...
Re:Vergoeding voor beurs
« Reactie #14 Gepost op: 28 June 2009, 17:35:12 »
Heel simpel, we bouwen die banen in eerste plaats voor ons eigen plezier.
En wat je ook niet moet vergeten is dat een heleboel bezoekers zo niet de meesten zo'n baan voor de eerste keer zien en er met heel andere ogen naar kijken dan 'modelbouw experts' (niet cynisch bedoeld) die alle beurzen afstruinen.
Dus, zolang wij er lol aan beleven en worden uitgenodigd...
HansQ, RailClub Utrecht
spoor N modulebouw, electronica, Selectrix