Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Märklin 2025 door barry1972
Vandaag om 16:54:01
MTB DP1 DCC aansluiten op C railwissel door bellejt
Vandaag om 16:53:03
Raadplaatje door Rick
Vandaag om 16:42:25
Rondom Charlois door Arjen52
Vandaag om 16:39:01
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door spoorzeven
Vandaag om 16:29:46
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Frank 123
Vandaag om 16:21:25
Ermehuizen, dienstregelingsjaar 1973/1974 door 1200blauw
Vandaag om 16:12:21
Duits transport, waar in NL? door 1200blauw
Vandaag om 16:01:02
De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 15:57:49
Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
Vandaag om 15:51:34
ESU 2025 door Marcel112
Vandaag om 15:44:52
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Marcel112
Vandaag om 15:43:53
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door RetroJack
Vandaag om 15:42:23
VAM containerwagens spoor-0 door FritsT
Vandaag om 15:41:47
Sluitseinlamp DB, kan iemand werking uitleggen? door Nijboer
Vandaag om 15:22:05
Bouw NTM Stationsgebouw Lemmer door Joz
Vandaag om 15:07:21
Het verdwenen spoorwegmuseum van Piraeus door Bob R.
Vandaag om 14:32:13
Zwederbaan door nighttrain1
Vandaag om 14:13:26
Artitec 6300 door MathynK
Vandaag om 14:10:08
Bruggen-IG - brug over de Poldervaart Schiedam/Kethel door Forever Rocofan
Vandaag om 14:02:35
"Bij nader omzien", een Nederlands spoorwegfotoarchief door Eelco Storm
Vandaag om 13:53:58
Camp 3 door Ronald Halma
Vandaag om 13:52:30
Project seaside Germany door Ronald Halma
Vandaag om 13:48:22
BrauWelt, fantasiebaan in H0 door Brouwersbaan
Vandaag om 13:29:15
Yet Another Servo Decoder door Menno
Vandaag om 12:46:04
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door Wim Vink
Vandaag om 12:38:20
BNLS-actie: Artitec DAF SRV door Ronald Halma
Vandaag om 11:39:44
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 11:32:10
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door william_2
Vandaag om 11:25:14
Stalen D 4 deurs spoor 0 door j.ossebaar
Vandaag om 11:04:50
  

Auteur Topic: Digitaal  (gelezen 1595 keer)

John Wouterse

  • Offline Offline
  • Berichten: 36
Digitaal
« Gepost op: 26 March 2009, 10:58:22 »
Hallo, ben nieuw op dit forum (John Wouterse) en spoorhobbyist.
Ik ben doende een spoor N baan op te bouwen waarbij ik seinen en wissels analoog wil bedienen (zoontje wil met knopjes kunnen werken en het is zowel voor hem als voor mij) maar de treinen wil ik digitaliseren.
Heb een DCC Command station van Elektor (bouwpakket) en moet daar nu een Booster én trafo bij aanschaffen. In de beschrijving van Elektor wordt gesproken over een trafo van 13-14 V, derhalve zouden de analoge trafo's niet bruikbaar zijn omdat die vaak een iets hogere spanning geven.
Wat betreft de Booster denk ik aan een bouwpakket van Conrad de B2.
Is er iemand die hiermee al ervaring heeft en dan misschien een advies / suggestie heeft wat te doen.
Alvast bedankt

Marcel (BR643 Talent)

  • Offline Offline
  • Berichten: 441
Re: Digitaal
« Reactie #1 Gepost op: 26 March 2009, 11:28:50 »
Met het DCC Command Station van Elektor heb ik geen ervaring, omdat ik gebruik maak van MRdirect. Voor de benodigde trafo moet je niet alleen kijken naar de spanning, maar ook of dit gelijk- of wisselstroom moet zijn en hoeveel stroom er nodig is. Als je wisselspanning nodig hebt en een niet te grote stroom (max. ongeveer 0,5 A), dan kun je volgens mij best de wisselspanningsaansluiting van een analoge modelspoortrafo gebruiken. Die geeft onbelast wel een iets hogere spanning, maar meestal is dit niet zo heel kritisch (er zitten waarschijnlijk toch wel spanningsregelaars op de print).

Met de B2-booster van Conrad (eigenlijk van Tams) heb ik wel ervaring. Deze gebruik ik met MRdirect en ik ben hier wel tevreden over. Ze doen gewoon wat ze moeten doen, en hebben een redelijke prijs. Er is wel ook nog een trafo nodig om de booster te voeden (is bij elke booster zo) en voor de B2 moet die volgens mij 16 tot 18 V wisselspanning geven. Zo'n trafo moet echter wel 3 A aan stroom kunnen leveren, dus dat lukt je in ieder geval niet met een 'analoge' trafo. Bij Conrad hebben ze wel geschikte trafo's voor deze booster (bijvoorbeeld van 52 VA). Deze gebruik ik zelf ook, en dat werkt goed.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22624
Re: Digitaal
« Reactie #2 Gepost op: 26 March 2009, 11:56:18 »
Beetje mosterd na de maaltijd, maar als je alleen maar de treintjes wil besturen, dan was een Roco Multimaus een betere aanschaf geweest. Voor pakweg 70 euro scoor je een compete set op internet, beurs of zelfs bij sommige winkels: Maus, trafo en booster. Sterker, als je nu alsnog een Multimaus zou aanschaffen, ben je goedkoper uit. Je hebt nu nog een trafo voor het Command Station, een booster, een trafo voor de booster en nog een handregelaar (de maus bijvoorbeeld) nodig.

Het kan natuurlijk dat je zelfbouwen leuk vindt en daar wel wat geld voor over hebt. In het artikel wordt een treintrafo afgeraden Marcel. Persoonlijk vraag ik me eerder af waarom 12 volt te weinig zou zijn. De ontwerper van het DCC Command Station is actief op dit forum. Als je in de titel het begrip Elektor Command Station opneemt John, dan heb je een grote kans dat Patrick zelf reageert.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

John Wouterse

  • Offline Offline
  • Berichten: 36
Re: Digitaal
« Reactie #3 Gepost op: 27 March 2009, 20:22:52 »
Ik dank jullie voor de reactie. Het alleen treintjes besturen is op termijn niet de bedoeling, ik wil alleen nu het plezier van bediening niet van mijn kleine man afpakken, maar toch al een begin maken met digitaal. Vandaar de voorlopige combinatie. Het aansturen van de treinen ga ik doen met een pc dus ik denk dat een multimouse niet nodig is.
En inderdaad ik heb lol in het bouwen, solderen etc. etc. dit is op dit moment voor mij een groot gedeelte van het modelbouwplezier. Ook is het voor mij een manier om als ICT docent eens wat anders te gaan doen met een pc.
Uiteraard zal ik nog wel eens verschijnen op dit forum omdat er naar mijn overtuiging veel kennis is te halen. Voorlopig kan ik even vooruit, nogmaals dank.