Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Stalen D 4 deurs spoor 0 door FritsT
Vandaag om 19:54:59
Hoe TrainController met Z21 start te runnen op laptop die alleen wifi heeft? door Ronaldk
Vandaag om 19:50:20
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 19:47:23
CIWL type P door grossraumwagen
Vandaag om 19:43:16
Een nieuw begin door dreezy
Vandaag om 19:31:32
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door René 4312
Vandaag om 18:56:50
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 18:24:53
Piko 1136 van AC naar DC door Remco vM
Vandaag om 18:20:51
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 16:17:50
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door Wim Vink
Vandaag om 16:17:01
Rails roestig verven door jandcargo
Vandaag om 15:57:33
Reizigersmaterieel Twentelijn in de jaren '70 door 1200blauw
Vandaag om 15:56:45
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 15:48:33
Heeft de nieuwe oplage reeks 55 van B-models verbeterde aandrijving ? door Tedo
Vandaag om 15:44:35
Polderbaan(tje) 0,3m2 door defender
Vandaag om 15:40:19
BR-18.6 Schaal-0. door Frits C
Vandaag om 15:36:20
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 15:34:14
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door saskia
Vandaag om 15:05:38
Roco DB Interfrigo Isothermal Wagon. Epoche IV. door jandcargo
Vandaag om 14:45:36
Ruimte van 8.15m x 2.8m + zolder. door olaf99
Vandaag om 14:45:31
Bentheimer Eisenbahn AG- dochterbedrijven. door Hans Reints
Vandaag om 13:42:56
Reactiveren van de 0N30 Mumby Lumber baan (ex-JD) by Ronald door Ronald Halma
Vandaag om 13:04:26
Vraag: Roco loc rijdt heel traag, tips? door Jasperr
Vandaag om 12:49:13
Draaischijf digitaal aansturen. door Eenerspoor
Vandaag om 12:11:59
20 jaar BNLS door Hans Reints
Vandaag om 11:42:29
EifelBurgenBahn door meino
Vandaag om 11:09:47
"Kolenbakken" voor achter Railion 6400-en? door MOVisser
Vandaag om 10:52:16
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 10:45:05
Gewoon wat busfoto's door Hans Reints
Vandaag om 10:12:38
Br 38 Piko Superen. door puntenglijder
Vandaag om 10:05:06
  

Auteur Topic: Marienbad (2)  (gelezen 32942 keer)

deRossa

  • Offline Offline
  • Berichten: 229
    • Zolderbaantje
Re:Marienbad (2)
« Reactie #30 Gepost op: 03 July 2009, 17:33:13 »
Wauw! super gemaakt! :D
Modelbaantje, oog voor het detail! - deRossa | H0 | Tijdperk II/III | Website: Er komt een nieuwe!-

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8301
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re:Marienbad (2)
« Reactie #31 Gepost op: 07 July 2009, 10:18:58 »
Een van mijn favoriete dingen om te doen is deurtjes maken, dus ik was enthousiast om te beginnen aan de deur van mijn (ondertussen tot levenswerk geworden) vuurtoren. Helaas wist ik niet hoe de deur er in het echt uit zag, daar ik de vuurtoren pas bezocht heb nadat ik de toren getekend en de basis gebouwd had. Ik realiseerde nu dat de opening te laag is. Maar omdat ik de vuurtoren expres iets korter heb gebouwd, zou de deur ook te groot worden in verhouding met de rest als ik de werkelijke grootte had aangehouden. En de mensen waren in die tijd kleiner... Excuses genoeg om door te gaan met bouwen en niet te corrigeren. Soms staar ik me blind op exacte maten, ipv het aan te passen wat goed lijkt.

De boog voor/om de deur is gemaakt van twee lagen 2 mm dik karton, met een dunne laag plamuur. Zoals je kunt zien op de eerste foto, heeft de vuurtoren zelf ook een laag plamuur. Dit geeft het een realistischere uitstraling, alhoewel het nog niet geverfd is. De stoep voor de deur is overigens gemaakt van hout, met alweer een laagje plamuur.

De deur is zelf gemaakt van 0,5 mm polystyreen, belegd met Evergreen strips. De ramen in de boog zijn uitgezaagd met een figuurzaag. De deurklink (gesneden van  Evergreen strip) is zo klein, dat als je een beetje te hard ademt hij nooit meer terug te vinden is.

Het werk zal nu wel even stilliggen, daar ik over twee weken naar London ga verhuizen.







Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8301
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re:Marienbad (2)
« Reactie #32 Gepost op: 07 July 2009, 10:20:53 »
O ja, bedankt voor de leuke reacties!
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

Marc tramt

  • Offline Offline
  • Berichten: 10743
Re:Marienbad (2)
« Reactie #33 Gepost op: 07 July 2009, 10:31:32 »
Het is dan ook wel erg fraai Sven!  (y)
No dress rehearsel, this is our life.

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8301
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re:Marienbad (2)
« Reactie #34 Gepost op: 07 July 2009, 10:39:26 »
De reacties van eerder, bedoel ik, niet die ik verwacht dat komen gaan.  :-[

Bedankt, Marc! Zat vorige week nog op je website. Zit er nog een beetje vordering in bij jou?
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

Marc tramt

  • Offline Offline
  • Berichten: 10743
Re:Marienbad (2)
« Reactie #35 Gepost op: 07 July 2009, 11:33:28 »
Nee, al een paar maanden niets gedaan. Afgelopen weken in Karlsruhe e.o. geweest en daar weer veel inspiratie opgedaan om verder te bouwen, veel foto's gemaakt ook. Binnenkort weer verder, maar ik heb me ook nog ingeschreven voor de minidioramawedstrijd dus dat wordt de tijd een beetje verdelen over 2 projecten.
No dress rehearsel, this is our life.

neudalhausenstadbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 2875
Re:Marienbad (2)
« Reactie #36 Gepost op: 07 July 2009, 11:39:09 »
Sven mooi werk weer, ziet er goed uit die vuurtoren, succes met de verhuizing, groetjes Michiel
NDS mit uns kommen Sie dort. Nog maar heel weinig op BNLS, dus graag geen PB's sturen want ik log zelden in.

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8301
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re:Marienbad (2)
« Reactie #37 Gepost op: 29 July 2009, 23:47:39 »
Afgelopen week ben ik verhuisd en heb een mooier en groter plekje voor mijn baan gekregen. Foto's heb ik nog niet, maar dat volgt nog. Ik had eigenlijk een vraag:

Ik merk dat mijn website voor mijn modeltrein www.svencentral.com/marienbad heel weinig gelezen wordt als ik er hier niets over bericht. Is het voor mensen vervelend dat het in het Engels is en niet in het Nederlands? Ik hoor graag wat ervaringen. Want nu kan ik net zo goed alleen maar hier de voortgang vermelden, terwijl ik veel meer kan laten zien op mijn website. Nu is mijn website een beetje verspilde moeite. Ik hoor graag jullie mening hierover.
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

Marc tramt

  • Offline Offline
  • Berichten: 10743
Re:Marienbad (2)
« Reactie #38 Gepost op: 30 July 2009, 08:24:44 »
Herkenbaar, ik merk dat bij trambaantje ook aan de bezoekersaantallen. En daar kan ik me wel wat bij voorstellen want mijn eigen surfgedrag sluit daar bij aan. Als ik hier een interessant bericht van iemand lees dan klik ik ook even op het bolletje van de website. Een bericht van de bouwers is op die manier een reminder om op zijn site te kijken. Ik hou zelf geen lange lijsten met favorieten of bladwijzers bij waar ik regelmatig op kijk. Engelse taal is overigens voor mij geen bezwaar.

Marc
No dress rehearsel, this is our life.

Julien

  • Offline Offline
  • Berichten: 378
    • Schwarzfelsen
Re:Marienbad (2)
« Reactie #39 Gepost op: 30 July 2009, 10:48:26 »
Hoi Sven,

Voor mij geldt eigenlijk wat Marc al zegt: Als ik een bericht van een bouwer lees, dan is dat voor mij vaak een reden om even door te klikken naar zijn site.
Het gebeurt inderdaad minder vaak dat ik "zomaar" even op de site kijk. Dat is vaak alleen maar als ik echt iets wil opzoeken of zo.

Engels is voor mij geen probleem.

groeten,
Julien
Bezig met het bouwen van "Schwarzfelsen" in H0. Materiaal: Fleischmann / Roco / profi-rails / S88XPressNetLI / LDT Wisseldecoders / RocRail.

neudalhausenstadbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 2875
Re:Marienbad (2)
« Reactie #40 Gepost op: 30 July 2009, 11:32:47 »
Sven, ik volg alle modelbouw activiteiten via BNLS, ik vind juist het fijne aan BNLS dat alles op één forum te vinden is. Daarnaast nog andere persoonlijke modelbouw sites bezoeken doe ik zelden. Ik vind het gewoon te onoverzichtelijke om vele internetsites bij te houden. Zo volg ik ook de activiteiten van BNLSers die vertrokken zijn om die reden niet meer.

Voor mij heeft het dus niks met taal te maken, maar met dat ik hier vele mooie en interessante dingen kan volgen onder één dak.

Groetjes Michiel
NDS mit uns kommen Sie dort. Nog maar heel weinig op BNLS, dus graag geen PB's sturen want ik log zelden in.

Joost V

  • Offline Offline
  • Berichten: 277
Re:Marienbad (2)
« Reactie #41 Gepost op: 30 July 2009, 11:34:49 »
Hoi Sven,

Ik sluit mij aan bij Julien en Michiel.
Mijn eigen site hou ik alleen bij voor vrienden welke niet op BLNS komen, maar wel geinteresseerd zijn in wat ik zoal uitspook.
Groet,
Joost

Bert van Gelder

  • Offline Offline
  • Berichten: 4385
Re:Marienbad (2)
« Reactie #42 Gepost op: 30 July 2009, 11:35:56 »
Sven,

Misschien is het een mogelijkheid een nieuwsletter uit te geven, net zoals 'JaJo' doet. Dan krijg je een mailtje als er weer wat nieuws op de site staat. Ik kijk eigenlijk altijd even als ik weer een mailtje van hem heb gehad. Moet je je wel eenmalig voor inschrijven. Kijk maar een s bij www.modeltreinbaan.nl

Succes, gr,

Bert

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8301
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re:Marienbad (2)
« Reactie #43 Gepost op: 30 July 2009, 12:05:42 »
Bedankt voor de terugkoppeling. Ik denk dat ik vaak zelf ook zo werk, maar voor een paar websites, zoals die van Jaap, modelbouwcentrum Hilversum heb ik de RSS feed aan mijn knoppenbalk toevoeg. Ik zie meteen als ik mijn browser open zet dat er een update is.

Ik link de plaatjes die hier komen te staan naar de plaatjes op mijn website, dus het is een kleine moeite om er ook wat tekst bij te zetten. Maar nu schrijf ik het eerst in het Engels en moet ik het vertalen voor hier. Misschien dat ik maar gewoon alles in het Nederlands doe en dan kopieer-plak. Het mooie vind ik dat je op een website alles onder een dak vindt en je nog even kan neuzen wat de bouwer allemaal nog meer doet. Mijn hoofdwebsite, svencentral.com wordt overigens zonder promotie wel spontaan veel bezocht, maar dat komt misschien omdat mijn Playmobilfilmpjes op veel websites besproken zijn/worden. Ik was dat een beetje gewend...
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

neudalhausenstadbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 2875
Re:Marienbad (2)
« Reactie #44 Gepost op: 30 July 2009, 12:18:18 »
Sven, waarom heb je je site eigenlijk in het engels?, met een Duitse modelbaan zou ik juist verwachten dat als je toch een andere taal kiest je voor Duits gaat en niet voor Engels.

Groetjes Michiel
NDS mit uns kommen Sie dort. Nog maar heel weinig op BNLS, dus graag geen PB's sturen want ik log zelden in.