Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door TonM
Vandaag om 16:19:31
Aachenau West door tijgernootje
Vandaag om 16:03:25
LED / Lampjes (Viessmann) seinpalen aansturen. Vraagje aan electronica experts door AP3737
Vandaag om 15:54:53
Ronald doet de Fork Challenge! door Ronald Halma
Vandaag om 15:40:47
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Wim Vink
Vandaag om 15:36:10
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door robschuurhof
Vandaag om 15:02:27
0n30 diorama: Sedona Verde River Canyon door tijgernootje
Vandaag om 14:49:27
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw? door Eric B
Vandaag om 14:33:42
reserve onderdeel gezocht voor Minitrix 12593 BR132 door tijgernootje
Vandaag om 14:26:36
Roco 63432 loksound 2 vraag door bellejt
Vandaag om 14:12:27
Rheinburg, TP V/VI door defender
Vandaag om 14:10:27
Raadplaatje door hervé
Vandaag om 14:09:34
Mijn geweatherde modellen door hervé
Vandaag om 13:48:44
Seuthe gaat stoppen door hervé
Vandaag om 13:42:05
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 13:29:17
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 12:40:29
schok bij vertrek door Bahn-AG
Vandaag om 12:13:30
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 12:08:04
Toon hier je (model)TRAM foto's. door R1954
Vandaag om 12:02:09
"Ein kleines Kalkwerk", een nieuwe tentoonstellingsbaan door Jip
Vandaag om 11:40:32
Chinese prut kabel door Lobomotion69
Vandaag om 11:30:22
Line-up foto's van modellen door wob
Vandaag om 11:13:25
Show je werkplek door Ronald Halma
Vandaag om 11:00:21
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Bert V
Vandaag om 10:08:08
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door Prutsert
Vandaag om 09:35:12
Heroplage Artitec Plan W? door Jeroen Water
25 July 2025, 23:14:02
US diorama in H0 door Wim Vink
25 July 2025, 23:10:40
Iemand ervaringen met een Lima Astora RaBe 503 018, art 1680 ? door Dave.......
25 July 2025, 22:58:55
Microstepper motoren voor armseinpalen door AP3737
25 July 2025, 21:00:32
Gezocht: foto's NS Ks/Us (nu Klmos) door grossraumwagen
25 July 2025, 18:59:13
  

Auteur Topic: Workshop messing solderen  (gelezen 16345 keer)

Ed K.

  • Online Online
  • Berichten: 518
  • Ideale combinatie van mijn hobbies
Re: Workshop messing solderen
« Reactie #30 Gepost op: 13 August 2008, 11:44:59 »
Ik heb ook belangstelling voor de workshop solderen, Het liefst bij Railz maar in het noorden kan ook, het is voor mij even ver.

Ed
NS 1930/1958 Stoom en Diesel H0, DCC, MultiMaus, S88ExpressNetLi, Koploper. Lid MSC Zutphen

martijn tiebie

  • Assendelft
  • Offline Offline
  • Berichten: 26
Re: Workshop messing solderen
« Reactie #31 Gepost op: 13 August 2008, 13:00:44 »
Ben reeds bezig met een messing rongenwagen van MK Modelbouwstudios!! Nog nooit eerder met messing gewerkt, maar zo leuk om te doen!!
Om het te leren wil ik graag ook een workshop bij wonen om de techniek beter onder de knie te krijgen.

Groetjes Martijn Tiebie
(net nieuw op dit forum)

Marnix van Lit

  • Offline Offline
  • Berichten: 252
Re: Workshop messing solderen
« Reactie #32 Gepost op: 13 August 2008, 13:27:18 »
Ook ik ben mijn eerste stapjes in messing al aan het maken met een Plan E van MK Modelbouwstudio. Een workshop zou wel goed zijn om de techniek echt goed te leren.

Groeten, Marnix

MR

  • Offline Offline
  • Berichten: 3185
Re: Workshop messing solderen
« Reactie #33 Gepost op: 08 February 2010, 12:04:15 »
De workshop bij Railz is de vorige keer door mij gegeven. Dat was een enorm succes en de bedoeling was ook om daar snel een vervolg op te geven. Om verschillende redenen is dat toen niet gebeurd.

Misschien moet er maar weer eens gekeken worden of het mogelijk is hier weer een vervolg aan te geven. Gezien dat er de huidige periode veel mensen met vakantie zijn zal de workshop denk ik toch pas na de zomer plaats gaan vinden. Misschien is het een idee om ook een workshop in het noorden van het land te houden.

Ik zit er ook aan te denken iets speciaal voor de workshop te ontwikkelen wat een iets groter draagvlak treft dan het smalspoorgoederenwagentje wat tijdens de vorige workshops gebouwd is.

Groet,

Erwin
Dit draadje maar eens uit zijn sluimer gehaald....

Is er nog belangstelling voor een workshop in het noorden, zeker nu Erwin ook de noordelijke trammaatschappijen niet vergeet wat betreft bouwsetjes.

Groet Marco

Matheus 18

  • Nog iets te plat voor Profi.
  • Offline Offline
  • Berichten: 2513
  • poging tot Steentje bijdragen.
Re:Workshop messing solderen
« Reactie #34 Gepost op: 08 February 2010, 15:35:23 »
Messing solderen is niet zo moeilijk en kan ook geleerd worden zonder workschop, gewoon een goed vloeimiddel, de geschikte bout. ik beschik over een soldeerbout 25W, 65W en 150W, hiermede kan alles gesoldeerd worden.

Hier is een te lichte soldeerbout gebruikt vandaar de ruwe zijkanten, had ik mijn bout van 65W gebruikt dan had dit een vloeiend geheel geweest.
Messing solderen kan heel makkelijk zelf geleerd worden zonder onnodige verplaatsingskosten, koop gewoon een paar messing stukken van verschillende diktes en experimenteer eens een avondje, noteer wat u ondervind met de verschillende diktes en vertrokken bent u.
Er is wel een verschil als u een lokomotief gaat bouwen met wit metaal en messing, wit metaal kan veel minder warmte hebben als messing, hiervoor dient u low flued tin aan te schaffen om te beletten dat het wit metaal gewoon wegsmeld.
Matheus.
Tenzij het weerstand solderen betreft, daar doe ik geen moeite voor om dit te leren.
« Laatst bewerkt op: 08 February 2010, 15:47:42 door Matheus 18 »
Wisselend analoog-digitaal. Roco-Flm-Piko en Marienberg loc's.

Marty

  • Offline Offline
  • Berichten: 3432
  • team Mitropa
    • Team Mitropa
Re:Workshop messing solderen
« Reactie #35 Gepost op: 08 February 2010, 16:18:11 »
Messing solderen is niet zo moeilijk en kan ook geleerd worden zonder workschop,

Dat kan inderdaad maar er zijn mensen die wilen weten of wat ze geleerd hebben ook daadwerkelijk goed doen.
En als ze goed gelezen hebben, maar het gaat niet zoals het moet, willen mensen gelijk een vraag stellen aan een fysiek iemand die er verstand van heeft, en kan bekijken waarom het niet gaat zoals het moet gaan.
Buiten dat, het is rete gezellig , en 100 maal leerzamer dan naar een suf PC scherm te staren. En je komt nog eens van je zolder af, dus goed voor je beweeg en lach spieren.............tenzij je hier geen enkele behoefte aan hebt natuurlijk.
Maar ik weet uit ervaring ( ik heb toen met Erwin de eerste WS georganiseerd) dat het echt zeer leerzaam is, en je juist de vele handigheidjes leert, en direct antwoord heb op je vraag.
Ook handig dat de Meester zelf kan zien of je uberhaupt wel het het juiste gereedschap werkt, en of de bout uberhaupt de temperatuur bereikt die de wattage vermoed te geven :)

Ps, weerstand solderen is misschien nog tig keer makkelijk dan gewoon solderen, zeker met wagen en lok bouw, en als het echt zo makkelijk was geweest als je stelt, had je dat ook geweten ;)
« Laatst bewerkt op: 08 February 2010, 16:20:20 door marty »
Mvg Marty,

Matheus 18

  • Nog iets te plat voor Profi.
  • Offline Offline
  • Berichten: 2513
  • poging tot Steentje bijdragen.
Re:Workshop messing solderen
« Reactie #36 Gepost op: 08 February 2010, 19:24:28 »
ik ken het weerstand solderen, alsook hoe een koolstift uit een lege battery(pil) te halen,maar heb helepaal geen behoefte om met dit systeem te werken, ik bouw niet zo veel met messing en naar mijn behoefte is het werken met een soldeerbout  meer als voldoende.
Ik wens niet het leuke van het leren in groepsverband te vermijden, dit was enkel de bedoeling om duidelijk te maken dat met wat oefening dit best zelf kan geleerd worden, ieder zijn manier van werken zou ik zo zeggen.
Matheus.
Wisselend analoog-digitaal. Roco-Flm-Piko en Marienberg loc's.

MR

  • Offline Offline
  • Berichten: 3185
Re:Workshop messing solderen
« Reactie #37 Gepost op: 08 February 2010, 19:58:47 »
Een workshop kan een middel zijn om je over een drempel heen te helpen waar je in je uppie voor blijft liggen. En als je al heel goed solderen kan, ja dan kan mij voorstellen dat je even wat minder behoefte aan een dergelijke workshop. Alhoewel.... daarover later.

Maar goed, de bouwsetjes van Erwin zijn heel bijzonder. Het zijn vaak (niet altijd) stoomtramsetjes. En had ik al gezegd dat stoomtram voor mij het modelbouwthema is? Het is een verdwenen wereld en via modelbouw is het weer tastbaar te maken. Krappe bogen? Geen probleem, want dat is bij de modeltrammaatschappijen heel realistisch. Bovendien vond je bij deze maatschappijen vaak oplossingen waarvoor een zichzelf respecterend spoorwegingenieur zou schamen, maar ja het was het niet duur en dat telde vaak bij deze maatschappijen, die soms niet al te kapitaalkrachtig waren. Mooie stationnetjes met redelijk wat emplacement en toch weinig ruimtebeslag. Veel afwisseling in de te rijden trams. Een fenomenale kleinschaligheid uit de tijd van toen geluk nog heel gewoon was. En ja! Werps heeft verschillende DSM-locs in zijn assortiment! Niet als lijdend voorwerp voor zo'n workshop, daarvoor wordt een eenvoudiger wagonnetje genomen.

Maar waar blijven die aanmeldingen nou?  ;D Goed, het noorden is iets minder dicht bevolkt dan het westen, maar hier wonen toch ook wel mensen? En bovendien we houden hier toch ook van geschiedenis? En wat is er nu mooier dan geschiedenis en modelspoor combineren? En je legt gelijk een persoonlijk contact met een heuse leverancier van modeltreinmodellen die terecht het stempel uniek dragen. Ook leuk als je stiekem wel kan solderen, maar dat doet hoeft Erwin niet te weten toch?
Groet,

Marco
« Laatst bewerkt op: 08 February 2010, 20:26:33 door MR »

Leon Bosma

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 3
Re:Workshop messing solderen
« Reactie #38 Gepost op: 08 February 2010, 20:52:23 »
Citaat
Maar waar blijven die aanmeldingen nou? 

Bij deze.

Lijkt me leuk. Heb hier al een tijdje (7 jaar ofzo :P) een pakketje van van MK Modelbouwstudio's in huis liggen. Vanwege koudwaterfrees eigelijk nooit aan begonnen. Zo'n workshop is dus zeer welkom.

Leon


erwin

  • Offline Offline
  • Berichten: 52
Re: Workshop messing solderen
« Reactie #39 Gepost op: 03 January 2018, 09:56:01 »

Modellbahnwagen

  • Offline Offline
  • Berichten: 3273
Re: Workshop messing solderen
« Reactie #40 Gepost op: 03 January 2018, 15:24:15 »
Ik heb me zojuist opgegeven, heb al wat ervaring opgedaan maar mis nog de finesses van deze mooie tak van modelbouwen.

Groeten, Richard Klijn
Groeten,
Richard

Met een sik

  • NS modellen wakkeren de hebberigheid aan
  • Offline Offline
  • Berichten: 844
  • mekkerend het leven door
Re: Workshop messing solderen
« Reactie #41 Gepost op: 03 January 2018, 18:44:13 »
Ik heb me ook opgegeven. Van zo'n vakman wil ik graag veel leren.
Groet,

Gerard

Modellbahnwagen

  • Offline Offline
  • Berichten: 3273
Re: Workshop messing solderen
« Reactie #42 Gepost op: 03 January 2018, 19:18:13 »
Dan zijn we iig al twee man sterk (y)
Groeten,
Richard

barry1972

  • Offline Offline
  • Berichten: 2010
  • A-C
Re: Workshop messing solderen
« Reactie #43 Gepost op: 03 January 2018, 19:21:30 »
Ook opgegeven, dus al met 3  :)
Hilversum is voor mij nog wel te berijden met de auto.

Ik mis wel wat info op de website, welke schaal gaan we solderen, en wat is het verschil tussen de ns en de hsm versie  :-[

Patrick1975

  • Offline Offline
  • Berichten: 2332
Re: Workshop messing solderen
« Reactie #44 Gepost op: 03 January 2018, 19:47:36 »
Ik heb me ook opgeven, heb nog wat B&K
modellen te fixen :P
Have fun every day, before you know it's..........