Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Betrouwbare Stroomafname met Trix C-Rail door VulcanRaven
Vandaag om 14:20:13
De Projecten van RetroJack door NS264
Vandaag om 14:19:26
Arlbergbahn.. ? door Benelux795
Vandaag om 14:17:16
Interesse stamtafel/club Amersfoort? door NS264
Vandaag om 14:16:53
3weg wissel rocoline in iTrain door Steven Loosman
Vandaag om 14:14:19
Beekdaelen in H0 door VulcanRaven
Vandaag om 14:13:49
De (3d) knutsels van Ronald. door NS264
Vandaag om 14:13:35
Holland Scale huisjes bouwen en pimpen. door NS264
Vandaag om 14:08:56
Oudere Marklin S3/6 opleuken door Robert vh Prutsert
Vandaag om 14:04:35
Artitec 2026 door spoorijzer
Vandaag om 13:54:48
Mte korting door Forever Rocofan
Vandaag om 13:53:00
Raadplaatje door Eric B
Vandaag om 13:28:57
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Simplex
Vandaag om 13:12:44
Bouw van tijdperk 1 HSM en SS rijtuigen door Simplex
Vandaag om 13:10:59
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 12:35:07
Albula 2. 0m door maartenvdb
Vandaag om 12:34:10
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Benrail
Vandaag om 12:29:18
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 12:19:53
NS Stempelautomaat 1:87 door Eric B
Vandaag om 12:00:12
Rheinburg, TP V/VI door Wim Vink
Vandaag om 11:48:30
Pfarrerwinkel bahn door Wim Vink
Vandaag om 11:44:28
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Nebenbahn Ep3
Vandaag om 11:43:20
Digikeijs DR4088cs extra installeren door Sjack
Vandaag om 11:16:08
LEDs aansturen met oude Conrad stadsverlichting module (191906) door Peter van der Leek
Vandaag om 11:06:00
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 10:20:07
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 09:47:28
Baanplan De Oosthoek (h0, 360 bij 140) door spoorijzer
Vandaag om 09:20:13
Faller 2026 door Besselspoor
Vandaag om 08:52:22
NS rongenwagen type S-HTS 89301-89330 door MathynK
Vandaag om 08:20:54
Auhagen 2026 door Lucien
Vandaag om 07:12:54
  

Auteur Topic: Albula 2. 0m  (gelezen 20368 keer)

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #105 Gepost op: 27 February 2025, 21:40:51 »
End da heeft dies stuuk miestvieh ook noch een plakaat an die tuur, en da sagt er "DEMONratische" landen en das also ooch uuber onseren schoonen Schweiz wo ja auch die vrouwen al stimgeregtigd sein en wir auch van dorf bisj region bisj kanton bisj landeshoofdregierung oensere infloes haben en als es ons dan noch niet goet is machen wir weder soon referendarische aangelegenheit, oend dieser noemt ons DEMONratisch ?

en da heeft er ooch noch de doppele aadler als simbool seins land.



maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #106 Gepost op: 27 February 2025, 21:52:42 »
Aber jah, soo kan ich es ook, ich ben ja ook noch flieger gewezen als ik aus de armee geflogen ben en auf die fliegeheuhe sein meine freunde die ook gerne de steinmausen fressen en da habe ich eener gefragt mit zu kommen om mal te zeigen en laten sien en ook noch uit zu bilden dat we gaar niet oenter de eindruk sein en uns teweer sullen gehen tegen so een vullig misgeplatsten gedachten over oens schoner land.



maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #107 Gepost op: 10 March 2025, 21:49:42 »
Zucht.
Maar niet van het carnavallen. Was op een rustige plek zonder Wilmi-gedruis en waar ook geen carnaval gevierd werd, dus wat noordelijker.

In de afgelopen week heeft de hoofddirectie overigens weer een nieuw besluit genomen.  Jazeker, alweer.  Laten we dat maar vatten onder de in Nederland gangbare "voortschrijdende inzichten".  En daar hebben ze ook wel gelijk gelijk in.  Uiteindelijk is besloten, om nog meer stilleggen van de lijn in de toekomst te voorkomen, nu al de overbodige wissels in het tussentijdse plan direct te verwijderen.
Voordeel daarbij is ook, op grond van hergebruik, een behoorlijke reductie van de kosten van de totale ombouw.  Immers, de rechtse wissel zoals die er nu ligt kan naar de nieuwe plek verhuisd worden.  De andere moet helaas van een rechtse in een linkse wissel gewijzigd worden.

Derhalve dient komende weken weer een werkploeg geformeerd te worden die eerst de aanwezige wissels met alle voorzichtigheid dient te verwijderen en de ondergrond weer schoon op te leveren, waarna vervangende stukken rail aangebracht kunnen worden.
Daarna kan dan de plaatsing van de rechtse wissel (hergebruik) en de nieuwe wissel plaatsvinden.  Een tweede voordeel daarbij is ook het hergebruik van beide wisselbedieningen, terwijl die in een eerder plan vervangen zouden worden.  Maar ze komen nu dus toch voor hergebruik in aanmerking.

Om het overzicht niet te verliezen hierbij 3 schema's:   het oorspronkelijke baanplan, het tussen-ontwerp en als derde het definitieve ontwerp.






maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #108 Gepost op: 11 March 2025, 10:58:45 »
Voordat de werkzaamheden ter hand worden genomen (er is nog geen uitvoerder gevonden)  nog vlug even een foto gemaakt van de "proef"opstelling, zoals het middelste schema hierboven laat zien.  Dit beeld gaf de doorslag voor de directie om dit plan te laten varen.

Deze opstelling met de tijdelijk geplaatste wissels is inmiddels al weer verleden tijd, klaar voor de verdere ombouw.


maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #109 Gepost op: 11 March 2025, 11:39:55 »
Jahjah, haben de leuten na Carnaval toch nog was in de kopfen gekreigen.  En da heb ich zeruggesoecht en gefonden.

In aller meiner weishait, want da heb ik een groosser kopf vor, heb ich schoon in de erster moond van das vernieuwde jaar de direktionen een referendarium gedrooht, das het vollig idiote plan om daar de gleisverbinding doppel te lassen werklich vollig idioot war en da haben die dan mit Carnaval soveel getronken das da die kopfen meuglich ein wenig gespoelt sind en weder etwas mehr plats war voor bessere gedanken, die ich ja al in reactioon 11 van 22 januar verdergeleid heb en da ook noch een wedergehohling op 25 januar in genummerd 38, en das diese doemkopfe damals nicht toegehoord haben en nu da jetst wel,  das hab ich also perseunlich begereikt dat die kopfe sich een weinig met verstand opgefuult hebben.

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #110 Gepost op: 11 March 2025, 13:53:30 »
Als dankesjeun hebben da de beheurden eindgelijk op een beheurlijke weise zoals das beheurt meijnes scherpen gehersenen op de goete weert weten te schatsen.

Die haben als simboliek voor meine weisheit ene statuur opgericht en wel in Sankt geplasiert en neergesetzt.



En dan hebben die ook noch een angabe op ene planke gemaakt en geplatsgegeben.  maar de meining daarvan versteehe ich niet so goet, want meine name Wilhelm Zumtell maar beter gesagt Wilmi, die steeht niet daarauf.



maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #111 Gepost op: 22 January 2026, 15:33:42 »
Er ist wieder da.

Hah, die idiot neemt dar mehr dan de vijf en ook noch zestig jaren voor !

Ich doe das in maar één jahr.  En darvoor niecht eenmaal ne kriech verloren, ich gewinne alles was daar vor meine voeten treet.

End ik hab ooch al die beeldschermrechte gut verkoopt an ne amerikaneese firmen Woud TisNIe  in Heiligwoud, maar dat woud hat sich grootstendeels plat gebrent.  Was ich doch mooi in richtiger zeit.    Ich ben nu milionardair, wie so ein ochse wie Muskus, off wie so ein eend Donald.
Jah, jah, ich meen onsere Tromp,  mar das schreibt er self als Trump, wegen sein abkomst aus seinen familienheeimat Vrankreich.

Das weesen sie nieht?   Werkelich, sein voroudersten kommen daraus, wa die Tromp geheten haben, afgegleiten van het woort  "se tromper" wat zich vergegissen betekent, of da van abgegleit  trompage, vergisseling.

Dan sein die so schlecht dumm gewesen, die sein exportiert worden, maahr dat war natuurlich voor das het daar ICE kold geworden was.

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #112 Gepost op: 22 January 2026, 15:41:45 »
Wilde da die mischtmacher maal nar Davon fliegen.   Idiot, naar - davon, der weets wirklich nieht was er wol.

War ie im vloegzoig, war etwas nieht gans goet.   Alles nagezoekt, nicks gefonden.    Doch, was een draatjen los, niet im zoig mar bei hem selber !

Maar desalgenietentochgemin ben ich mooi op der leist van reijkste Zwetsers ter Europa gelandt.  Sein welisgewaar spagettiaanse lires, maahr das kann toch nicht ieder sagen: ich bin ein berlinionair.

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #113 Gepost op: 23 January 2026, 12:05:06 »
Nu sal eenieder sich vraghen, wat er dan passeert is, das ik jetz en nu weder hier ben.  Is gans geverwonderlijke geschiechtenis.

Na de platsierung meiner weisheit in de form des statuurs was da natuurlich een fest.  Wel en zwaar geen Münchener Bierfest, maar dennoch bier end zwaar.  Hab ik natuurgelich getronken en ben slahfen gegaan.

Dan hebben die onbeheurlieken beheurden me iets ongevoeggelijks gevoerd of da iets in bier verstopft, en me dann tranportiert.  In dieper schlaap heb ich niechts gespoort, maar ben dan heuchstmeuglich mit spoor gespoort naar, das willen sie niet wissen aber nun direkt en ooch noch ongemiddelijk zal ik das u zeggen:

naar eine Hollendische Kleine stadt:     MADURO-dam.

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #114 Gepost op: 24 January 2026, 12:43:10 »
Ik sal uu verzehlen gaan was daar allesmaal gepasseerd en al voorbeigegangen ist.
Maar ooch wie en waar en ook om ik da weder zerug ben gekomen in mein eigenen heim Sankt.

Eerstens was da mein erhuizing ein beesjen eng. Heb ich gefragt, want da waren veele leuten heerom, wa da die Kanzlerei von Zwetserland war.  Wieten die das niet.  Mahr doch, haben die die roote faan gezeigt mit wiessen krois en gesagt ist Zwitserland.
Valsch, aber mir egaal.
Bin naar bushalteplats geloopt maar heb nur rappen bei me en da hat me de fahrer me rap aus de bus geworpen.

Aanvangen met lopen en komme ergends aan ende van het noorden bij ne palast mit zimmer frei. Angeklingelt (ben ja geen hund mit bellen) en da kan ich schlafen. En bin gans vrolich want man heest Willem als mein urgrosaltvater en is auch lustige frouw da. 
Find ik da ins bet een draadjen was meine vorgegangene besucher los geworden en verloren hat.
« Laatst bewerkt op: 24 January 2026, 12:46:01 door maartenvdb »

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #115 Gepost op: 25 January 2026, 18:02:42 »
Vor enige tagen ben ik da spoorgeslagen abvertrokken wegen de groosse gevaar van een invasion van de andere zeide van de ozeaan.

Die Tromp met een draadjen los en verloren dreigt da die Niederlanden zoe uuberfallen of abzoe kaufen, desgenoods mit de armee.  Want niederland is ja een groenes land und da war voor enige tagen ooch ne eiskappe darover gelegt.

In das niederige land saagt men so:  der heeft die niet alle acht auf ne reitje.   Und dats ist precies end genau was da de Tromp fehlt:   die kann noch niet tot tien tellen.  En auch noch een ontverbrekende draaht.

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #116 Gepost op: 25 January 2026, 18:09:35 »
Ben ich goet en gelukkig aanbeland en gekomen in mein eigen Zwetserland:   Ich bin wieder da HURRAH  !




en mein friend Joran Geerder heeft al diese zeit op mijn staan gewachten en groetels uitzenden.  Gluklicherwijze hebben de beheurden hem daarbei vullig ondergestutzt.



maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #117 Gepost op: 25 January 2026, 18:19:46 »
Maar daar ben ich beinahe maar noch niet helemahl spracheloos.

Was is da in al dese vergaande en voorgebeie zeit met ons Kreuzungsbahnhof Sankt gepasseerd ?

NICHTS  NIKS  NADA  NIENTE  NISJTA  NO THING  RIEN   enzoweiter en nog verder.

En dar is me doch een paunhaufen gemaakt.

Mar jetzt en nu en direct en auch noch ongemiddelijk kan ich wehr de leiting op mich nemen.   Bravo, da hebben die onbheurlichen beheurden auf mij gewartet.



maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #118 Gepost op: Vandaag om 12:15:42 »
Einige minuten voor mijn abvertrek in de Zwetserse Heimat heb ich noch een gespreeksel gehad met der minister die noch in de primer zat, maar die was ja verschofen naar een andere ort in den heg.
Hab gevonden en gesagt wir sein helegaar nieht zufrieden met die vergegissing van die tromp-etter, want die haalt ja die naam Maduro door de schmuts.

Dan is die Schoof direct naar Davon gegangen en weder davon gekommen. En wirkelich, laar die korn-opper als een korn-schoof maar schuiven, der heeft das toch moi voor almekaar gemacht.

Tromp hat gesagt das met Maduro ist een mischverstand. Der was ja deutlich een weing veel krank, kon ja niet so goet meer lopen, hat tromp hem laten ophalen en in een soort fliegmasjien naar amerika gebracht om da een wenig zu erholen en weder gesund te werden.

So war de kelte aus de luft, mahr noch niecht over groenigland en de kommende invasion.

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 640
Re: Albula 2. 0m
« Reactie #119 Gepost op: Vandaag om 12:34:10 »
Maar daar werd Schoof weder aan de seite geschoven, laat die mar schoofen, door sein ambstehrenvoorganger Pruttel.

En Pruttel hat da geprutteld tot die vergisseling, das da een vergissing war.   En da hat nach zwaren druck die vergisseling sich bedenkt en gesagt er hebt sich vergewist van ener vergegissing.  Groenland is ja niet de lage landen mit tijdigelijke eiskap, mar is een gans ander land.
Ander land met grootse eiskappe darauf.

En da hat Pruttel in al sein grootse weisheit ook noch gedeutlich gemaakt, das als vergisseling da die eiskappe umschmelzen wil, wo die al die ICE voor opgemaakt heeft,  om das land wirkelich groente machen, das er dan in sein stadt Neues Yorkes etwa  en auch ungefeer aber doch seer duitelijk een overgespoeling krijgt van 3 meter en 21 zentimer bis, in schlechtest gefal 4 meter en 92 zentimeter.

Das sou dan een catastrofe machen, wa ja das geschehen mit die 2 vliegzeugen niks dabei ist. En das onder de leiting van vergisseling.  Daarmit verspeelt er alle chance auf welche preis dan ook, allein der nobele preis vor vernichtigung der erde kan er dan noch haben.

Vergisselijk saagt dan er sal nachdenken was te doen, mahr nadenken is voor hem ja schwierig met een draadchen los en verloren !

Es lebe hoch die Schoof en Pruttel, onsere leuten van stavast en altmodelijke VOC mantaalgetijd,