Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Pfarrerwinkel bahn door DJV
Vandaag om 22:06:32
Rondom Charlois door hervé
Vandaag om 22:02:07
PCC tram en wat gefrutsel er bij door Eef7260
Vandaag om 21:52:54
Bitry Bascule in 0e, een nieuw baantje op Micromodules door moonlicht
Vandaag om 21:29:32
Alternatieven voor de messing lagers van een Fleischmann rondmotor door GerardvV
Vandaag om 21:25:41
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 21:21:01
NS 8100 in 0 door moonlicht
Vandaag om 20:40:34
Cranicher Altbahn door Arjen52
Vandaag om 20:12:26
3 januari NVBS oliebollenrit door KNed
Vandaag om 19:24:20
Kersttrein door 008200
Vandaag om 19:12:13
'Worst Case' materieel voor testen vrije ruimte, etc... door Frans Peeters
Vandaag om 18:48:53
Testbaantje wordt Kerstbaantje (N-spoor, 0,31 M²) door Rico [momfer]
Vandaag om 18:44:25
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door niels1093
Vandaag om 18:38:05
ProRail kan spoor in Nederland niet langer ’toekomstklaar’ houden door Huup
Vandaag om 18:37:56
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Jeroen Water
Vandaag om 16:45:42
Staion Odijk Rangeer terrein - Marklin C - H0 door Mark D.
Vandaag om 16:30:02
Onshape gebruikersgroep door Hans van de Burgt
Vandaag om 16:11:45
GoVolta treindiensten naar Berlijn & Hamburg door Jelmer
Vandaag om 15:58:01
De spoorhaven van Zuidbarge. door cor_b
Vandaag om 15:46:17
blablabla door Duikeend
Vandaag om 15:24:15
Spoor op industrieterrein Lage Weide door R1954
Vandaag om 15:14:11
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door roco
Vandaag om 15:06:54
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ door Ronald Halma
Vandaag om 14:05:52
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 12:57:20
Van 2D afbeelding naar 3D model door Hans van de Burgt
Vandaag om 12:39:17
Rivarossi br 56 HR2891S door Stefan88
Vandaag om 12:26:49
Roco 2026 door Rob Ellerman
Vandaag om 12:22:41
13 december modelspoorbeurs Houten door Florisw
Vandaag om 12:08:21
Korneschans. Een fictief Duits Nederlands grensstation. door 741230
Vandaag om 12:06:18
Da's Daz 2 door spoorijzer
Vandaag om 11:55:12
  

Auteur Topic: Dyslexie (was: NS SLT in H0)  (gelezen 1695 keer)

Hans van de Burgt

  • Onshape Gebruikersgroep
  • Online Online
  • Berichten: 6646
Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Gepost op: 25 December 2024, 12:25:52 »
Sinds de oprichting van dit forum, zijn er gebruikers die vallen over het “slechte” taalgebruik in sommige berichten. Helaas kan niet iedereen hier iets aan doen. Als grootvader van kleindochters met dyslexie weet ik hoe vervelend dit is om te hebben. En hoe intolerant mensen daar soms op reageren. Helaas komt dit relatief vaker voor bij technisch onderlegde mensen. (de regio Eindhoven schijnt bijvoorbeeld het hoogste aantal mensen met dyslexie te hebben). Het zou me niet verbazen als (spoor-)modelbouwers hier relatief ook vaker last van hebben.

Gr, Hans

Ben

  • Offline Offline
  • Berichten: 6984
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #1 Gepost op: 25 December 2024, 12:35:17 »
Het eerste snap ik, het laatste is compleet onzin. En bovendien gaat dit topic over Big Scale Trains.

klusser

  • Herinner je gisteren, droom van morgen, maar leef vandaag
  • Offline Offline
  • Berichten: 1215
  • zwols......maar geen balletje!!
    • Kuyerbosch  H0
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #2 Gepost op: 25 December 2024, 13:42:05 »
Of het laatste complete onzin is?

Beroemde mensen met dyslexie
Leonardo DaVinci (1452 – 1519) Wie kent de Mona Lisa niet? ...
Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791) ...
Albert Einstein (1879 – 1955) ...
Pablo Picasso (1881 – 1973) ...
John Lennon (1940 – 1980) ...
Muhammed Ali (1942) ...
Steven Spielberg (1946) ...
Wubbo Ockels (1946 – 2014)

Om maar wat te noemen😉😁
Mij krijgen ze niet gek. Ik ben het al...

Hans van de Burgt

  • Onshape Gebruikersgroep
  • Online Online
  • Berichten: 6646
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #3 Gepost op: 25 December 2024, 15:11:39 »
@Ben,

En als de man achter Big Scale Trains nu een dyslexie heeft?

Gr, Hans

Pauldg

  • Offline Offline
  • Berichten: 7761
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #4 Gepost op: 25 December 2024, 15:25:51 »
Sinds de oprichting van dit forum, zijn er gebruikers die vallen over het “slechte” taalgebruik in sommige berichten. Helaas kan niet iedereen hier iets aan doen. Als grootvader van kleindochters met dyslexie weet ik hoe vervelend dit is om te hebben. En hoe intolerant mensen daar soms op reageren. Helaas komt dit relatief vaker voor bij technisch onderlegde mensen. (de regio Eindhoven schijnt bijvoorbeeld het hoogste aantal mensen met dyslexie te hebben). Het zou me niet verbazen als (spoor-)modelbouwers hier relatief ook vaker last van hebben.

Gr, Hans

Dyslexie is niet erg. Inderdaad de grootste geesten hadden het. Het issue is meer dat je je eigen beperkingen krachten en zwakheden kent en erkent. Laat iemand je teksten nakijken of gebruik op zijn minst de technische hulpmiddelen. Dat dat niet gebeurt vind ik irritant.
Don't be part of the problem. Be the entire problem!

Ben

  • Offline Offline
  • Berichten: 6984
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #5 Gepost op: 25 December 2024, 16:38:13 »

En als de man achter Big Scale Trains nu een dyslexie heeft?


Dat zou kunnen. Maar ik vind de stelling dat het vaak voorkomt bij mensen met een technische achtergrond die ook nog eens in de regio Eindhoven wonen echt onzin.

C-rails

  • Gast
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #6 Gepost op: 25 December 2024, 17:47:01 »
Dyslexie is vooral hoe als de dyslect kijkt naar woorden. Dyslexie heeft best wel een bandbreedte. Zo had ik een leerling, die bij het voorlezen schuin gedrukte woorden domweg niet oplas. Voor hem was er een grote spatie tussen de woorden. Als ik dan het leeswerk schuin voor hem hield, kon hij alleen de schuine woorden zien.
Ooit in een gesprek met een optoloog dit aan de orde gehad. Hij hield zich bezig met hoe mensen 'keken' naar woorden. Sommige mensen met dyslexie kon hij helpen door anders te leren kijken.
Ook zijn er mensen met dyslexie, die woorden alleen maar fonetisch kunnen opschrijven, omdat hun woordbeeld fonetisch is. Dus erbek schrijven als airbag wordt bedoeld.

Het kost mensen met dyslexie in ieder geval veel moeite om veel woorden te kunnen lezen. Daarnaast wordt het daarbij ook lastig om te kunnen begrijpen wat het samenspel van de woorden betekent, het begrijpend lezen.

Zorgelijker is nu, dat veel leerlingen op de basisscholen door digitale leermethoden veel minder schrijven dan vroeger. Juist het schrijven van woorden is goed voor de ontwikkeling van het woordbeeld. Digitale methoden zijn teveel gericht op 'klikken'. Door niet meer te schrijven versmald het woordbeeld en daarmee ook de woordenschat. Laaggeletterdheid neemt daardoor toe. Nu zijn er ongeveer 1,5 miljoen mensen in Nederland, die laaggeletterd zijn, maar dit aantal zal in de komende jaren gaan toenemen.
Taal is belangrijk en we doen er te weinig mee. Kinderen lezen nauwelijks meer, omdat ze het lezen niet beheersen. Ook wordt hun nauwelijks meer voorgelezen. Ik weet nog van mijn tijd op het lager onderwijs, dat wij een bovenmeester had, die fantastisch kon voorlezen. Vrijdagmiddag, half drie: Meester Haverdings leest voor. We hingen aan zijn lippen.
En door de weeks als je klaar was met een taak, dan mocht je achter uit de klas van de plank een boek pakken en zelf lezen. Al deze zaken zijn er niet meer. Was het vroeger beter? Dit in ieder geval wel.

PS: Ik maak ook de nodige fouten, maar dat komt door een NAH. (Niet Aangeboren Hersenletsel)
« Laatst bewerkt op: 31 December 2024, 06:24:37 door Cor--24 »

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18560
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #7 Gepost op: 25 December 2024, 19:06:05 »
Het eerste snap ik, het laatste is compleet onzin.

Een "Hans-aanname". Idd complete BS. En de term dyslexie wordt vaak graag gebruikt als er een zeg maar achterstand in de ontwikkeling van de taal is. En dat zijn echt 2 verschillende dingen.
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Biessendorf

  • Offline Offline
  • Berichten: 1545
  • Carpe diem
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #8 Gepost op: 25 December 2024, 22:37:42 »
Ik heb ge-googled op dislesie maar kon nix vinden.
Carpe Diem

grossraumwagen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1522
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #9 Gepost op: 26 December 2024, 00:51:09 »
Mss is het wel zo dat mensen met dyslexie eerder geneigd zijn een baan in de techniek te zoeken, omdat het daar minder een beperking hoeft te zijn.
En in de regio Eindhoven is de kans groot dat je een baan in de techniek vindt en dat je daar dan ook gaat wonen...

Oorzaak en gevolg verwisseld?


WimC

  • Offline Offline
  • Berichten: 1221
  • Spoor N
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #10 Gepost op: 26 December 2024, 06:59:07 »
Eerder correlatie en causaliteit verwisseld. Doet me weer eens denken aan een voorbeeld dat een docent statistiek aanhaalde: een onderzoek kwam tot de conclusie dat katholieken meer kans hebben op longkanker. Bij nader inzien  was het verband roken: in het zuiden werd meer gerookt, in het zuiden zijn er echter ook meer katholieken.
Grt, Wim

Menno 1846

  • NS Tp3B/C- heden
  • Offline Offline
  • Berichten: 1888
  • Frl
    • Frieslandrail
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #11 Gepost op: 26 December 2024, 10:55:05 »
@Hans van de Burgt,
Je hebt een punt! Hulde hiervoor!

Ik mis overigens nog wel de reactie van de MODS hierin... Of vinden de moderators het allemaal wel prima, hoe het er hier soms aan toe gaat, richting de dyslectische personen...

Gr: Menno
« Laatst bewerkt op: 26 December 2024, 12:55:37 door Menno 1846 »
There's a plan in everything, kid, and I love it when a plan comes together!

Martijn1974

  • Offline Offline
  • Berichten: 868
    • Hanulveen.nl
Re: Dyslexie (was: NS SLT in H0)
« Reactie #12 Gepost op: 26 December 2024, 15:03:02 »
Ik heb ge-googled op dislesie maar kon nix vinden.
;D (y)
NS | H0 | DCC | ECoS-2.5 | Koploper v9.4.2 |
www.hanulveen.nl