Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Lobomotion69
Vandaag om 14:45:44
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door MathynK
Vandaag om 14:42:31
US Sandtower in messing Spoor-0 door FritsT
Vandaag om 14:07:58
Spoor- en tramweg parafernalia door Rob Ellerman
Vandaag om 14:05:02
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 14:01:11
Yet Another Servo Decoder door AP3737
Vandaag om 13:54:31
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door puntenglijder
Vandaag om 13:53:03
Raadplaatje door Nohome
Vandaag om 13:47:18
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 13:47:06
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door bellejt
Vandaag om 13:43:46
De Projecten van RetroJack door NS264
Vandaag om 13:39:13
Klein baantje 1200x1200mm door Prutsert
Vandaag om 13:36:59
Locverlichting dmv micro-LEDS door Bahn-AG
Vandaag om 13:33:07
Acherntal H0. (TP III/TP IV) door NS264
Vandaag om 13:28:45
Arlbergbahn.. ? door Benelux795
Vandaag om 13:24:23
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 13:23:26
digitaal veranderd in 15 jaar door Henk G
Vandaag om 13:10:27
Een nieuw begin door dreezy
Vandaag om 13:02:35
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door tijgernootje
Vandaag om 13:00:44
Harzwald Hafen Bahn (spoor 0) door tijgernootje
Vandaag om 12:55:16
Göhrener Viaduct door MaraNCS
Vandaag om 12:00:19
Piko 2025 door Sicco Dierdorp
Vandaag om 11:50:21
Aachenau West door Eric v C
Vandaag om 11:39:38
BR-18.6 Schaal-0. door Frits C
Vandaag om 11:13:19
Ronald doet de Fork Challenge! door MaraNCS
Vandaag om 11:04:36
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door thevandijks
Vandaag om 10:38:13
LTM 51 Garratt op basis van Harry Kaffa† ets door orientexpress
Vandaag om 07:58:41
Brawa goederenwagen Kassel ( Cassel ) h0 door hervé
Vandaag om 01:26:30
Bezetmelder brug in rolbrug blijft actief als rolbrug gestopt is door Karst Drenth
18 July 2025, 22:55:21
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
18 July 2025, 21:43:07
  

Auteur Topic: 22 juni modelspoorbeurs Houten  (gelezen 19964 keer)

ingenium

  • TM
  • Offline Offline
  • Berichten: 4350
    • Modeltrein projecten
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #105 Gepost op: 23 June 2024, 17:45:53 »
Ben geitjes voeren en bloemetjes plukken, doei...

FritsT

  • Offline Offline
  • Berichten: 11248
    • nulpunt
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #106 Gepost op: 23 June 2024, 17:49:33 »
schaal. 0? Daar zul je weinig tot niets vinden in Houten.

Ja, dat zeg ik nou net. Herhaling van zetten (of is het schrijven om het schrijven ?).

Als er nou meer op de beurs te vinden zou zijn, wordt het ook voor die groep geÏnteresseerden ook eens interessant. En die groep geïnterseerden is echt niet klein.

MOVisser

  • Offline Offline
  • Berichten: 7084
    • Modelbouw in't algemeen. 3D printen etc..
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #107 Gepost op: 23 June 2024, 18:19:06 »
Ik heb 5e klasse station in schaal 0.
Neem ik de volgende keer mee....

Maar dat is niet genoeg want dat wordt net niet gezocht......
Beter is dus aangeven/bestellen voor ophalen op de beurs......
Geldt voor elke beurs....

Ronald Visser
Je kunt me vinden op diverse treinenbeurzen. Zaterdag 23 augustus ben ik er weer...

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 17821
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #108 Gepost op: 23 June 2024, 18:19:46 »
Ja, dat zeg ik nou net. Herhaling van zetten (of is het schrijven om het schrijven ?).


Frits, doe eens rustig man. Met je verkeerde poot uit je nest gestapt vanmorgen? Of ben je altijd zo? ::)

FritsT

  • Offline Offline
  • Berichten: 11248
    • nulpunt
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #109 Gepost op: 23 June 2024, 18:32:04 »
Nou, laten we het erop houden dat ik altijd zo ben als er iets ten onrechte wordt geschreven of gezegd.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 17821
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #110 Gepost op: 23 June 2024, 20:46:46 »
Ja, dat moge duidelijk zijn :-X

Cegielski

  • Offline Offline
  • Berichten: 100
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #111 Gepost op: 23 June 2024, 21:17:40 »
Mijn aanwinsten van de beurs in Houten.



Groet Arjan



Treintje_komt_zo

  • Offline Offline
  • Berichten: 55
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #112 Gepost op: 24 June 2024, 10:28:19 »
Ik ben een regelmatige Houten- en Rijswijkganger en tot mijn prettige verbazing struikelde je deze keer wel weer eens over de N-stands, of zoals een andere beursganger wist te vertellen "de wind ligt, dus dan blijft het op de tafel liggen  ;D ". Een fijne ontwikkeling (het grotere aandeel N), hoewel ik zelf voor de h0 er ben. Met m'n huidige handicaps is zelfs h0 al te klein, maar ooit....!

Er kunnen mij niet genoeg verschillende schalen aangeboden worden. Overigens vrees ik wel dat Houten een uitstervend verschijnsel zal worden. Ik had zaterdag zelf, al zoekend naar een heel specifiek onderdeel, een grote behoefte aan een digitale lijst van de standhouders met hun aangeboden artikelen zodat het zoeken eenvoudiger is (CTRL-F). Soms is het wel erg lekker om snel ietste vinden. Het zelf lekker voelen en vergelijken heeft een waarde maar of dit houdbaar blijft?????

Ncio

Martin Domburg

  • Offline Offline
  • Berichten: 1807
  • Discussie is gezond
    • Domburg Train Support
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #113 Gepost op: 24 June 2024, 10:59:01 »
Ik denk dat het slim is als er een wat inzage komt in hoe de N-spoor markt in Nederland werkt zoals ik het zie en achter de schermen beleef.

N-spoor is in Nederland zeker de grootst groeiende markt momenteel, sterker nog veel starters kiezen hiervoor, of vanuit nostalgie voor Marklin. Ook veel H0 rijders stappen over nu de detailering, rijeigenschappen en mogelijkheden groter zijn dan een 15 jaar geleden. Toch blijft het aanbof achter ten opzichte van H0. En dat is te verklaren.

Jarenlang was de N-spoor markt het domein van Freebit. Hans en Ineke hebben deze schaal op de markt gezet en populair gemaakt. Hierdoor wisten veel N-spoorders hun winkel te vinden en door hun goede service bleven ze ook trouw als klant. Het aandeel n-spoorders die elders kocht was niet heel groot in vergelijking met Freebit. Even ter vergelijk, wij werden gezien als de nummer 2 in de n-spoor markt, maar wij deden per jaar nog geen halve ton aan omzet, waar Freebit daar gewoon een paar nullen achter wist te zetten. Veel collega's zagen dus ook meer heil in de H0 markt dan de N-spoor markt.

Nu Freebit gaat stoppen, wat ik persoonlijk een aderlating vind en erg spijtig, komt er hopelijk ruimte voor de n-spoor markt om door onze collega's op te pakken. Wellicht, en dat hoop ik, zullen zij in gaan zien dat het gat wat Freebit achterlaat mogelijkheden bied tot meer omzet in hun winkels. Dit zal een jaar gaan duren zeker, maar er zal absoluut wat gaan verschuiven. Uiteraard zal dit eerder zijn bij de collega's die een goede webshop hebben, dan die alleen een leuke winkel hebben. Het aandeel online verkopen is aanzienlijk groter dan het aandeel winkelbezoekers. En daar zullen we mee moeten leren leven.

Dan kan je jezelf de vraag stellen, terecht, waarom wij dan stoppen met de winkelverkoop van modeltreinen?

Dit is vrij eenvoudig uit te leggen. DTS is een dienstverlener, gespecialiseerd in digitale techniek en baanbouw. Na 4 jaar van een fysieke winkel hebben we geleerd dat 90% van onze klanten niet bij ons komt voor een modeltrein, maar voor die mooie doosjes met techniek. Het aandeel techniek is in onze winkel 77%, 16% is scenery en 7% modeltreinen. Waarvan meer dan 80% gaat via onze online winkel, de bezoekers in de winkel komen veelal voor advies. Dit blijkt voor ons niet rendabel te zijn waardoor we hebben besloten de modeltreinen alleen op bestelling te leveren, en onze aandacht meer te richten op waar wij goed in zijn. De modeltreinen blijven we gewoon op bestelling leveren, maar ik heb liever dat mijn collega's dat doen, en dat ik mij kan richetn op het bouwen van banen en levering en ondersteuning op de techniek. Dat vind ik veel leuker!

Modeltreinen is een product waar mijn collega's meer aan kunnen verdienen dan wij. Waar onze collega's de techniek weer zien als een bijproduct.

Een ander feit waar wij last van hebben, en indirect de consument ook, is de manier waarop de handel bedreven word vanuit de fabrikanten. De winkelier moet lang van te voren gaan gokken wat ze in willen kopen. En vaak hebben ze geen idee wanneer de producten komen. Ergo, we bestellen vaak voor duizenden euro's voor, en een product komt soms hetzelfde jaar op de markt maar vaak pas na 2-3 jaar> Ondertussen zijn die producten niet courant meer, en blijven de winkeliers er mee zitten. Nog vervelender is dat de items vaak in de zomer worden geleverd, met een factuur van 30 dagen netto...... Kortom, de winkeliers lopen de risico's, wat in mijn optiek absoluut niet eerlijk is tegen de zeer lage marges die de modeltreinen opleveren. Van uitgaande dat het meestal gratis word verzonden en wettelijk de retour en reclamatie ook voor de winkelier is. Als winkelier verdien je vaak niet veel aan de treinen en moet je het meer hebben van randverkopen. Consignatie zoals er in veel professionelere branches normaal is, kent men niet.

Nu is bovenstaande een mening, waar ik mij enorm aan stoor. En dat is niet terecht naar de collega's toe. Want deze constructie werkt misschien wel weer in hun bedrijfsmodel. Veel voorraad, betekend veel omzet en meer verdiensten. In mijn bedrijfsmodel van dienstverlening is de verkoop van modeltreinen niet rendabel, wel weer die van digitale producten omdat ik daar veel meer van omzet en er voor mij meer randverkopen mee te behalen zijn.

Ook kan er gesteld worden dat de consument een aandeel heeft in de beschikbaarheid van producten in de winkels. Het gedrag van de consument bepaald merendeels het gedrag van de winkeliers en de fabrikanten.

Wat ik eigenlijk met bovenstaande wil vertellen is dat de wereld vol zit met aannames, en de wijze woorden "assumption is the mother of all fuckups" iets is wat wij wekelijks aan moeten denken. Nu Freebit stopt, zal de consument aan zet zijn. Ga naar je lokale favoriete dealer of winkel en vraag naar N-spoor. Ook op beurzen, vraag ernaar. Als veel mensen dat doen dan zullen de collega's geïnteresseerd raken en dit wellicht gaan aanbieden. Hierdoor stimuleert de markt beter en deze rimpel zal uitgroeien naar een golf richting de fabrikanten.

Rest mij niets anders dan Hans en Ineke (Freebit) te bedanken voor wat hun hebben betekend voor N-spoor in Nederland. Deze discussie is het bewijs van wat zij hebben bereikt. Ze zijn deze week nog open, dus bedankt vooral hun door daar wat te kopen nu het nog kan! En daar zit de adder, een gezonde markt is een samenwerking tussen consument en winkelier!

Groetjes
Ik heb een mening, helaas uit ik die wel eens.  Ach ja beter een ster op je ring, dan een ring in je ster. Dan vallen je treinen om.

Hé een vogeltje! sorry waar ging het over?

MOVisser

  • Offline Offline
  • Berichten: 7084
    • Modelbouw in't algemeen. 3D printen etc..
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #114 Gepost op: 24 June 2024, 10:59:44 »
Snel, sneller, snelst.  ???

De beurs is geen F1 race waarbij je om 10 uur binnenkomt en om 10 over 10 klaar bent en naar huis kan.
(extra kosten  € 1,25 per minuut).

De beurs is er om relext rond te wandelen, te kijken naar wat er is, tips te verzamelen en dan proberen een bepaald onderdeel te vinden en wellicht te kopen.
(extra kosten  € 0,07 per minuut).

Ben je dan ook nog naar het koekhappen geweest dan heb je daar ook nog wat leuke tips/gesprekken gehad.
(extra kosten -€ 0,77 per gekregen koek, winst € 0,70 )

Ik heb gezegd. Dit is de uitslag van MO Visser. :laugh:
« Laatst bewerkt op: 24 June 2024, 12:49:16 door MOVisser »
Je kunt me vinden op diverse treinenbeurzen. Zaterdag 23 augustus ben ik er weer...

Martin Domburg

  • Offline Offline
  • Berichten: 1807
  • Discussie is gezond
    • Domburg Train Support
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #115 Gepost op: 24 June 2024, 11:03:50 »
Snel, sneller, snelst.  ???

De beurs is geen F1 race waarbij je om 10 uur binnenkomt en om 10 over 10 klaar bent en naar huis kan.
(extra kosten  € 1,25 per minuut).


We lagen blauw toen de deuren open gingen. leek wel een uitverkoop in een mall zoals we dat alleen in de USA kennen....
Modeltreinen zijn hot, hot genoeg om voor te rennen
Ik heb een mening, helaas uit ik die wel eens.  Ach ja beter een ster op je ring, dan een ring in je ster. Dan vallen je treinen om.

Hé een vogeltje! sorry waar ging het over?

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8323
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #116 Gepost op: 24 June 2024, 11:15:37 »
Overigens vrees ik wel dat Houten een uitstervend verschijnsel zal worden.
Jemig, daar gaan we weer...  ::) Ik begrijp het nut niet van dit soort doemdenkende opmerkingen, die totaal niet op feiten gebaseerd zijn.
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

Martin Domburg

  • Offline Offline
  • Berichten: 1807
  • Discussie is gezond
    • Domburg Train Support
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #117 Gepost op: 24 June 2024, 11:19:37 »
Houten sterft zeker niet uit.

Het is meer dat de maanden juni tot augustus vakantielanden zijn voor consumenten en standhouders.

Qua omzet is dit jaar beter dan ooit, en het blijft vind ik altijd druk in de winterperiode.
Ik heb een mening, helaas uit ik die wel eens.  Ach ja beter een ster op je ring, dan een ring in je ster. Dan vallen je treinen om.

Hé een vogeltje! sorry waar ging het over?

Besselspoor

  • Offline Offline
  • Berichten: 5335
  • Team Mitropa - OHMB
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #118 Gepost op: 24 June 2024, 11:31:15 »
Ik denk dat Houten absoluut geen uitstervend fenomeen is. Met het steeds meer verdwijnen van fysieke winkels is een verkoopbeurs als Houten eigenlijk onmisbaar. Zowel voor kopers van nieuw materieel, zoekers van voordeeltjes of liefhebbers van ouder en antiek spul hebben er behoorlijk wat keuze, plus de modelspoorder die incidenteel zijn overschotten te gelde wil maken om het huishoudboekje weer kloppend te maken voor het de vrouw (M/V) opvalt ;D
In tegenstelling tot de modelbaan evenementen is hier voldoende kostendekking door de verhuurde tafels en betalende bezoekers.
Wel is het natuurlijk in de zomermaanden altijd rustiger, dat is elk jaar zo. Kijk maar naar de vraag- en aanbod kolom op het forum, daar gebeurt ook veel minder in deze tijd van het jaar.
En was afgelopen weekend de A12 nog dicht, dat heeft zeker invloed gehad op incidentele bezoekers uit west Nederland.
RETROBAHN A.G.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 17821
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: 22 juni modelspoorbeurs Houten
« Reactie #119 Gepost op: 24 June 2024, 11:49:37 »
@Martin: Duidelijk! In dat gat springen betekent ook een grote financiële investering en dat is denk ik ook een groot probleem voor bv een startende onderneming. Je ziet het aan het feit dat N-spoorstore geen opvolger kan vinden. Ja, misschien wel om de winkel te bedrijven maar niet om die financiële last te moeten dragen. Je praat snel over tonnen investering en daar hoef je ook niet mee bij elke bank aan te komen als starter.

Dat rennen? Zag ik al in 1999 toen wij (mijn pa en ik) voor het eerst tentoonstelden op Eurospoor. Tussen de 2 hallen in stonden wij en net na openingstijd vrijdag keken wij verbaasd hoe er als een soort marathon kopers voorbij renden die dan om half 11 weer terug liepen met grote tassen vol spul..  ;D ;D Creepy!

Jemig, daar gaan we weer...  ::) Ik begrijp het nut niet van dit soort doemdenkende opmerkingen, die totaal niet op feiten gebaseerd zijn.

Ja, erg he? Zoals zo vaak gezegd; de hobby veranderd en sterft niet. Doemdenken kan altijd nog  ;)

Houten sterft zeker niet uit.

Het is meer dat de maanden juni tot augustus vakantielanden zijn voor consumenten en standhouders.

Dat dus. En vakantieperiodes spreiden veel meer als pakweg 25 jaar geleden toen iedereen in dezelfde periode 3 weken bouwvak had. Nu heb je inderdaad van eind juni tot half september vakantieperiodes over heel het land en bv Duitsland (waar ook kopers en verkopers vandaan komen).

Positief blijven, er zal best iemand of meerdere iemanden in het N-gat springen.

... plus de modelspoorder die incidenteel zijn overschotten te gelde wil maken om het huishoudboekje weer kloppend te maken voor het de vrouw (M/V) opvalt ;D


;D ;D  Wil je er over praten?  ;)
« Laatst bewerkt op: 24 June 2024, 11:51:13 door Ronald Halma. Reden: Toevoeging tekst »