Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Van 2D afbeelding naar 3D model door Hans van de Burgt
Vandaag om 23:41:26
Rocky Rail 6400 door ceuleer
Vandaag om 23:22:35
Raadplaatje door Dpc Fo
Vandaag om 23:14:01
Bruggen-IG - brug over de Poldervaart Schiedam/Kethel door Taigagaai
Vandaag om 22:57:51
Bf Kibronn door Benelux795
Vandaag om 22:56:05
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 22:49:49
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 22:43:01
Aanstaande zaterdag en zondag Modelbeurs in De Goorn NH door wmrail
Vandaag om 22:19:20
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door 741230
Vandaag om 22:02:32
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door VulcanRaven
Vandaag om 21:08:50
Yet Another Servo Decoder door spock
Vandaag om 21:02:54
Artitec 6300 door ModelWessel
Vandaag om 20:57:33
Pendel module Viessmann 5214 door Te 2/2
Vandaag om 20:55:12
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door Rick
Vandaag om 20:35:22
sein decoder Z21 10837 programeren door n-driver
Vandaag om 20:18:02
Z21 Pro Link en Wifi door n-driver
Vandaag om 20:13:43
Overstap naar HTM door Jan Bennink
Vandaag om 19:46:22
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door HOHans
Vandaag om 19:44:52
Project seaside Germany door Frank 123
Vandaag om 19:35:40
Spoor 1 pendelbaan, maar dan rond (1:32) door rbroerse
Vandaag om 19:28:58
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 19:23:43
MoBaBro.de door henk
Vandaag om 19:22:58
Nederlands-materieel in Spoor-1 door FritsT
Vandaag om 19:20:09
Korneschans. Een fictief Duits Nederlands grensstation. door DJV
Vandaag om 19:18:31
Mijn geweatherde modellen door Casmir
Vandaag om 19:09:06
Ermehuizen, dienstregelingsjaar 1973/1974 door 1200blauw
Vandaag om 19:06:46
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door puntenglijder
Vandaag om 18:49:17
Stalen D 4 deurs spoor 0 door FritsT
Vandaag om 17:49:25
Klein mobiel ontwerp met thema stadsmuren door Slotticar
Vandaag om 16:22:48
Een nieuw baantje op Micromodules door Ronald Halma
Vandaag om 16:04:50
  

Auteur Topic: Vraag kwaliteit huidige n-spoor, koppelingen en startset  (gelezen 741 keer)

Paul552

  • Offline Offline
  • Berichten: 76
Vraag kwaliteit huidige n-spoor, koppelingen en startset
« Gepost op: 22 November 2023, 21:20:06 »
Als kind (10'er; nu 47...) speelde ik intensief met minitrix en bouwde er lekker op los op zolder; erg goed herinnering aan.

Nu onlangs de doos van zolder gehaald (aangemoedigd door mijn dochter) en ik moet zeggen wonderlijk dat het allemaal nog werkt en eigenlijk zou ik graag opnieuw willen (door)starten met n-spoor. Natuurlijk loop ik tegen keuzes aan en er is vanalles over te lezen, echter een paar aspecten kom ik nog niet uit, waarvoor hulp gevraagd.

Als eerste was altijd bijzonder storend dat de oude generatie n-spoor erg vaak stil valt op de baan; ik zie dat er tegenwoordig een vliegwiel ik locs zit dus dat helpt al maar wat kan ik verwachten mbt het stilvallen van locs op de baan? En is er hier een verschil tussen n en ho spoor?

Tevens; wat ik vroeger veel zag is dat minitrix degelijker was/oogt dan merken als fleisschman; is dat nu nog zo of is het meer naar elkaar toegegroeit?

En ook; zijn de koppelingen over alle n-spoor merken hetzelfde? Dus kan ik combineren met materiaal van minitrix uit 1990?

Stel ik neem een startset minitrix (met Mobile Station 2), kan ik daar ook omgebouwde locs op rijden? Of later aansturen met een z21?

Bedankt,
Paul

Jelmer

  • Offline Offline
  • Berichten: 5444
Re: Vraag kwaliteit huidige n-spoor, koppelingen en startset
« Reactie #1 Gepost op: 23 November 2023, 11:12:19 »
Hoi Paul,

Welkom op het forum en leuk dat je de hobby wilt oppakken.

Ik heb geen n-spoor, maar wil wel alvast wat handreikingen doen;

1: stilvallen is vaak het gevolg van slechte stroomafname. Dit speelt zowel in h0 als n, maar ik denk dat het bij n net wat meer kritisch is om de rails goed schoon te houden/regelmatig te poetsen. Hier laat ik me graag aanvullen door de mensen met praktijkervaring.

2: minitrix degelijker? Heb begin dit jaar een hoop n-spoor vastgehouden van de overleden oom van mijn vrouw, daar heb ik geen beeld van dat zijn fleischmann minder degelijk was dan minitrix.

3; koppelingen, weet ik niet

4; een mobile station 2 spreekt de in n-spoor gangbare taal voor digitaal gebruik (DCC). Vroeger werkte (mini)trix nog met Selextrix, lokomotieven die alleen selectrix "verstaan" zullen niet kunnen rijden op de mobile station 2 denk ik. alle omgebouwde lokomotieven met een DCC decoder zullen aangestuurd kunnen worden met een mobile station 2. Een z21 spreekt ook dcc.

Groeten,
Jelmer

Pfarrerwinkel de bouw:
Pfarrerwinkel

Besselspoor

  • Offline Offline
  • Berichten: 5401
  • Team Mitropa - OHMB
Re: Vraag kwaliteit huidige n-spoor, koppelingen en startset
« Reactie #2 Gepost op: 23 November 2023, 11:24:03 »
Welkom terug in de N wereld! Er is veel veranderd, het belangrijkste verschil is digitale techniek wat veel mogelijkheden meebrengt, en nauwkeuriger productie, wat betrouwbaarder materieel geeft. De verschillen in kwaliteit zijn dan ook niet zo groot meer, Minitrix was met Arnold pionier maar is wel bijgehaald door merken als Piko. Fleischmann is doorgaans ook prima, na de samengang met Roco is onder de naam Fleischmann het N assortiment geschaard en heet de resterende H0 collectie altijd Roco.
Er wordt nog steeds gebruik gemaakt van de universele koppeling waar alles op past, wel zijn er tegenwoordig ook in N kortkoppeltechnieken mogelijk met een meer starre koppelverbinding tussen rijtuigen.
Eén ding is niet veranderd: voor een betrouwbare loop is schone rails nodig, de relatief lichte N locs zijn nu eenmaal gevoeliger voor onderbrekingen, maar met digitale sturing en uitloop door vliegwielen is het schokken wel meer ondervangen.
Tip: ga eens op een beurs als Houten (9 dec. aanstaande) kijken wat er tegenwoordig zoal te koop is.
RETROBAHN A.G.