Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door meino
Vandaag om 12:17:58
Piko 2025 door Edwin2121992
Vandaag om 12:11:49
Da's Daz 2 door spoorijzer
Vandaag om 12:07:48
Line-up foto's van modellen door 1200blauw
Vandaag om 11:58:56
15 November Modelspoorbeurs en Houten digitaal door VAM65
Vandaag om 11:57:57
Zoutkamp 1921 - 1942, Het plan door Gerrit H
Vandaag om 11:54:11
Fotodijkje en fotodiorama door Eric B
Vandaag om 11:50:38
De Projecten van RetroJack door spoorijzer
Vandaag om 11:44:38
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Frank103
Vandaag om 11:26:14
Het einde van de RhB- Chiavenna Stazione Merci door Hollandserhbfan
Vandaag om 11:18:52
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door AndrevdG
Vandaag om 10:57:33
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 10:52:20
Bouw van tijdperk 1 HSM en SS rijtuigen door TonM
Vandaag om 10:48:15
Rondom Charlois door Montanbahn
Vandaag om 10:24:56
Digitaal-delta door Montanbahn
Vandaag om 10:06:46
Vraag over vervangmotor Lima-locomotief door Pauldg
Vandaag om 10:06:35
mDDM, waarom 3 draaistellen? door spoorijzer
Vandaag om 09:58:20
modulebaan in spoor 1 door rjr
Vandaag om 09:39:51
Fleischmania Nostalgia door hervé
Vandaag om 09:38:29
Pfarrerwinkel bahn door Hans GJ
Vandaag om 09:30:56
Problemen met rookgenerator KM1 materiaal in spoor 1 door rjr
Vandaag om 09:04:05
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 08:36:29
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door Jelmer
Vandaag om 08:22:39
Had de NS4903 rangeerlicht? door Edwin2121992
Vandaag om 08:12:22
Lemke 2025 door arnaud-ns/htm
Vandaag om 00:05:10
CIWL of toch niet?? Maar wat dan wel? door Dennis1984
27 October 2025, 23:54:05
Scandinavië-IG: Skandinavisk bangården. Voor op Scandinavië gerichte spoorzaken door Ronzol
27 October 2025, 22:25:58
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
27 October 2025, 22:04:19
Yet Another Servo Decoder door Dennis1984
27 October 2025, 22:00:56
NS-1000 in spoor-1 door FritsT
27 October 2025, 21:17:04
  

Auteur Topic: Sbs6 huis op orde  (gelezen 13348 keer)

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8087
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #75 Gepost op: 21 March 2023, 08:12:48 »
Heb het gisteren toch ook maar even terug gekeken na al die reacties.

Dat er wat aan dat huis gedaan moest worden was wel duidelijk. Maar dat er zo rücksichtsloos in de treinenhobby gesnoeid werd. No way dat dat bij mij gebeurd zou zijn.
Een klusser die wel even een baantje voor je aanlegt wat helemaal nergens op slaat. 🙄
En dan zou de eigenaar er ook nog blij mee moeten zijn. Sorry hoor maar echt tenenkrommend zo'n insteek.

Bij mij thuis is het heel simpel. Het is mijn hobby en mijn wederhelft komt er met geen vinger aan. Laat staan de poetsvrouw. Die blijft er ver van weg.
Als er iets weg moet beslis ik daar zelf wel over. En de ruimte schoonhouden doe ik ook zelf. hebben we een simpele duidelijke afspraak over waar iedereen blij mee is  ;D
Gr.
Eric

KNed

  • Offline Offline
  • Berichten: 3378
    • nederlof.net
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #76 Gepost op: 21 March 2023, 09:39:09 »
Hoeveel heb jij dan aan rollend materieel? Ik ben wel eens benieuwd.

Als de persoon in de uitzending alleen als meer dan 700 wagons/rijtuigen heeft dan zit ik op ongeveer dan een kwart daarvan. En dat vind ik zelf al best veel.
Hangt er wel vanaf hoe ze tellen. Per wagon/rijtuig/loc? Of per doos?

Maar gezien jouw vraag vind je een aantal van 700 dus niet gek?

En wat is representatief? Er zijn zoveel parameters: wanneer begonnen, hoe oud ben je, hoeveel financiën heb/maak je ervoor beschikbaar, heb je een verzameling van je vader overgenomen, etc, etc. Daar zou je heel wat statistiek op los kunnen laten.
Ergens in de uitzending wordt genoemd dat hij al sinds z'n achtste ermee bezig is. Als hij al die jaren flink verzameld heeft dan gaat het wel door. Al zijn veel modellen die zichtbaar zijn vrij recent. 

Koen
H0: Periode: 1980-heden, vooral NL, 3-rail digitaal
Beheerder van: NL in Model | modelspooradressen | Marklin dipswitch[/u

spoorijzer

  • Offline Offline
  • Berichten: 3004
    • Website over Spoorijzer Railtractoren
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #77 Gepost op: 21 March 2023, 09:57:42 »
Het denigrerende van het programma tov de modeltreinen viel mij niet op dit keer. De gebruikelijke verwijzingen (zoals het liedje "I'm a train" of "Kedeng Kedeng") zaten er niet in. 700 stuks vind ik erg fors, zeker als je ziet dat het merendeel van de collectie relatief nieuw is (de witte Märklin doosjes, C-rails). Niet in de categorie: "ik heb de collectie van een familielid erbij gekregen en daardoor veel". Overigens was dit niet de enige verzameling van de man, hij had ook platen, Donald Ducks etc. Dus ik vermoed dat we echt met een verzamelaar te maken hebben. Zelf heb ik mijn collectie meerdere keren tegen het licht gehouden, wat wil ik echt bewaren en wat kan weg. Ik denk dat ik daardoor op minder dan 100 zit? Maar dat zou ik moeten tellen  ;D Ik ben trouwens voor mijn 7e begonnen en nu 41  ;)

Iedereen beleeft onze hobby anders, en dat vind ik ook juist het leuke eraan. De ene heeft een rondje met een vliegende ICE, de andere een smalspoormodule met meer landschap dan rails. Dat diverse geeft veel mensen de kans om hun hobby op hun eigen manier vorm te geven.

De man in kwestie had een mooie verzameling van (lange) treinen, maar of hij daar werkelijk wat mee deed? In de serie reed hij met 1 stoomlocje met 2 wagonnetjes erachter, geen lange sleep met rongenwagens, Harry Potter etc. Hoeveel hij van de verzameling heeft overgehouden weet ik niet, maar bij de stapel Verkoop lagen geen 700 doosjes. Ik denk dat het dus wel meevalt hoeveel er echt weg is gegaan. Dat hij nu wel een (klein) baantje over heeft gehouden, een hobbyplek én de plek om enkele bijzondere stukken tentoon te stellen, vind ik voor hem positief. zeker als je bedenkt dat het alternatief "alles in dozen achter opgeborgen" was. 

Het leven is nu eenmaal keuzes maken, sommige keuzes zijn tijdelijk, andere definitief. Ik denk dat het voor het gezin goed is dat ze meededen met het programma.

Groeten,
Rogier

Arjan6511

  • Offline Offline
  • Berichten: 4763
    • Filmpjes op YouTube
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #78 Gepost op: 21 March 2023, 10:06:03 »
"Hoeveel hij van de verzameling heeft overgehouden weet ik niet, maar bij de stapel Verkoop lagen geen 700 doosjes"

Daar lagen in ieder geval niet de NME-wagens en setjes van B-Models. Die later ook niet zichtbaar waren in het huis.

Het zou maar zo kunnen dat er een en ander "in het geheim" is bewaard.
https://www.youtube.com/@arjans3459/videos > abonneer want er komt meer! Treinenvideo's uit NL/D/AT

Daan!

  • Offline Offline
  • Berichten: 4567
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #79 Gepost op: 21 March 2023, 10:15:23 »
Als de persoon in de uitzending alleen als meer dan 700 wagons/rijtuigen heeft dan zit ik op ongeveer dan een kwart daarvan. En dat vind ik zelf al best veel.
Hangt er wel vanaf hoe ze tellen. Per wagon/rijtuig/loc? Of per doos?

Maar gezien jouw vraag vind je een aantal van 700 dus niet gek?

En wat is representatief? Er zijn zoveel parameters: wanneer begonnen, hoe oud ben je, hoeveel financiën heb/maak je ervoor beschikbaar, heb je een verzameling van je vader overgenomen, etc, etc. Daar zou je heel wat statistiek op los kunnen laten.
Ergens in de uitzending wordt genoemd dat hij al sinds z'n achtste ermee bezig is. Als hij al die jaren flink verzameld heeft dan gaat het wel door. Al zijn veel modellen die zichtbaar zijn vrij recent. 

Koen

Als ik het aantal doosjes tel wat ik heb aan rollend materieel, kom ik op ongeveer 600. Dan reken ik één doos per treinstel, locomotief, wagon en rijtuig.

En eens met je laatste alinea. Dat was de reden dat ik niet schrok van 700 stuks. Immers was de man van middelbare leeftijd.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18281
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #80 Gepost op: 21 March 2023, 11:21:30 »
Heerlijke discussie... die jongen heeft vrijwillig meegedaan, is vooraf exact op de hoogte van wat er gaat gebeuren EN er was een kenner aanwezig. Denk dat je ervan uit mag gaan dat er niks verkwanseld is  ;)
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Joop_L

  • Offline Offline
  • Berichten: 1587
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #81 Gepost op: 21 March 2023, 11:39:05 »
Precies dat, Ronald.  (y)
Groeten Joop, machinist Lls

Ben

  • Offline Offline
  • Berichten: 6859
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #82 Gepost op: 21 March 2023, 11:44:03 »

Immers was de man van middelbare leeftijd.


Het is een jong stel.......

rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2068
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #83 Gepost op: 21 March 2023, 11:44:41 »
Ze geven zelf toestemming hoor, tis niet gedwongen  ...

Nog een keer; mensen doen vrijwillig mee ;) Wil je dat allemaal niet? Niet meedoen!  ;D ;)

... die jongen heeft vrijwillig meegedaan,

Is het de bedoeling dat we allemaal onze mening om de zoveel reacties opnieuw melden?
« Laatst bewerkt op: 21 March 2023, 11:46:13 door rjr »

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18281
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #84 Gepost op: 21 March 2023, 11:50:39 »
Je hoeft het niet te lezen  ;)
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Ben

  • Offline Offline
  • Berichten: 6859
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #85 Gepost op: 21 March 2023, 11:51:45 »
Het is nodig Roelco. Sommigen denken dat de SBS politie met de Rijdende Rechter op de achterhand een inval heeft gedaan en zijn bang dat het hen ook gaat overkomen.  ;D

Het publiek smult van dit soort series, kijkcijfers zijn hoog. Binnen gluren bij anderen is vermaak, het is emotie-tv, zeker als er iets schort in de genen. Slecht vermaak misschien maar toch, 700.000 - 800.000 kijkers dus veel advertentie inkomsten. 

Gr, Ben.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18281
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #86 Gepost op: 21 March 2023, 14:34:26 »
Dat (y)
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

spoorijzer

  • Offline Offline
  • Berichten: 3004
    • Website over Spoorijzer Railtractoren
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #87 Gepost op: 21 March 2023, 14:51:35 »
En wij hebben er ook alweer bijna 6 pagina's over volgeschreven  ;D.

Ik denk dat de opmerking van Ronald terecht is, om de emotie en de feiten te scheiden.

Rob Ellerman

  • Online Online
  • Berichten: 5483
  • Modelspoor is emotie...
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #88 Gepost op: 21 March 2023, 14:54:34 »
Zie hiernaast.... ;D ;D ;D
Tbinnebarretije…

rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2068
Re: Sbs6 huis op orde
« Reactie #89 Gepost op: 21 March 2023, 15:15:05 »
Ik denk dat de opmerking van Ronald terecht is, om de emotie en de feiten te scheiden.

Ik zeg ook niet dat het niet terecht is. Vraag me alleen af of het 3 keer moet. Andere die ergens drie keer iets over zeggen krijgen de wind van voren, en hier moet het blijkbaar wel. Maar ja, heb lang geleden al opgegeven het forum hier te willen begrijpen.

Roelco