Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 23:17:55
Les Billards du Vivarais door Hans1963
Vandaag om 22:52:12
Aachenau West door Ronald Halma
Vandaag om 22:50:09
Locomotieven doen niets meer bij gebruik van led-trafo door Ferdinand Bogman
Vandaag om 22:49:06
PB models: koplopers (voorbespreking) door gtw6016
Vandaag om 22:48:36
Raadplaatje door Hlv53
Vandaag om 22:43:03
Bouw van de ElD3 mat' 36 van MK Modelbouwstudio's door MathynK
Vandaag om 22:41:44
Spotten op station Lage Zwaluwe door Klaas Zondervan
Vandaag om 22:27:37
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 22:18:30
Repareren van gebarsten tandwielen door Eric B
Vandaag om 22:03:21
Tramrail geometrie door Pauldg
Vandaag om 21:41:26
PB Models kondigt een NS Buffel aan! door Bahn-AG
Vandaag om 21:34:11
Rail away door Eric B
Vandaag om 21:22:01
Roco 42616 door maartenvdb
Vandaag om 21:10:50
Tram groefrail door Jan Bennink
Vandaag om 21:10:39
MoBaBro.de door Dennis1984
Vandaag om 20:43:10
Update: baan in de tropen door Arjen52
Vandaag om 20:29:17
Slijptrein door Gerco van Beelen
Vandaag om 19:31:40
Railz Miniworld door Huibert
Vandaag om 19:28:53
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 18:58:06
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door william_2
Vandaag om 18:31:52
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 17:10:30
Wohnzimmer Rbf materieelshow door Ferdinand Bogman
Vandaag om 16:57:26
Artitec Hondekop maakt geluid alsof er iets aanloopt, maar kan niks vinden door B2
Vandaag om 15:29:15
Op Zuid (NL H0) door spoorijzer
Vandaag om 14:10:20
Platen (tekeningen) behorende bij de handleiding van C.C.van Hall door Jan den Haan
Vandaag om 14:06:57
"Jede Stunde, jede Klasse": DB Intercity '79 door Quinzeedied
Vandaag om 13:33:46
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Karben
Vandaag om 12:32:58
Modelbaan: Station Haren in de jaren 80/90 door NS264
Vandaag om 10:11:01
Bahnstrecke 5867 door Wim Vink
Vandaag om 09:59:48
  

Auteur Topic: Man bakt kaassoufflés in trein  (gelezen 4520 keer)

Dave.......

  • Offline Offline
  • Berichten: 4523
Re: Man bakt kaassoufflés in trein
« Reactie #15 Gepost op: 16 December 2022, 10:32:28 »
Met hartelijke groet.
Dave

Rheinburg tijdperk V/VI

Thom

  • Offline Offline
  • Berichten: 4098
Re: Man bakt kaassoufflés in trein
« Reactie #16 Gepost op: 17 December 2022, 09:30:38 »
Klaas, dat verbaast mij ook. Wij hadden dit voorjaar een nachttrein naar Verona geboekt waarbij er schriftelijk aangegeven werd dat er netspanning in de slaapcoupe aan boord was om het zuurstofapparaat van mijn partner (longpatiënt) te voeden. Dit apparaat vraagt 150 Watt; de stopcontacten waren maximaal met 90 Watt te belasten. Om die reden hebben we de reis moeten annuleren.

Weliswaar hebben we het hier over verschillende situaties maar het blijft ook voor mij wonderlijk dat er zo'n vermogen uit de netaansluiting te halen is.

Rob
In dat geval gaat het over rijtuigen, die zijn hoofdzakelijk gebouwd op 24 volt, en voor de stopcontacten is er een aparte omvormer 24 volt naar 220 volt van een beperkt vermogen.

Huidige treinstellen hebben eigenlijk allemaal een grote statische omzetter, die 220 volt levert welke ook gebruikt word voor treingerelateerde zaken zoals oa de klimaatsystemen.

dennie

  • Offline Offline
  • Berichten: 1501
Re: Man bakt kaassoufflés in trein
« Reactie #17 Gepost op: 14 January 2023, 00:55:43 »
Nou wat in holland kan,kan ook in belgie moeten deze studenten gedacht hebben.
Verbaasd me wel dat de conducteur het toestond,en de rijtuigen genoeg vermogen levert,

Bijna iedereen heeft last van de inflatie en de hoge energieprijzen. Dus zeker ook studenten. Op zoek naar een creatieve oplossing dachten Dries en Senne, het socialmedia-duo achter het YouTube-kanaal @vijfentwintig_, aan de NMBS. Met een airfryer en een microgolfoven stapten ze in de trein richting Blankenberge, en maakten ze handig gebruik van de beschikbare stopcontacten in de wagons. BRUZZ ging op bezoek bij de twee vrienden.
link
https://www.bruzz.be/videoreeks/maandag-9-januari-2023/video-brusselse-studenten-koken-met-airfryer-tijdens-treinrit?fbclid=IwAR2RFf-caMAXnr6zxa7crdIRDji-Jt755t_OZKo-V30PLi6KrC

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3484
    • Mijn van-alles website
Re: Man bakt kaassoufflés in trein
« Reactie #18 Gepost op: 14 January 2023, 12:09:07 »
Mja, denk dat er nergens staat dat het niet zou mogen ?
Kan nog begrijpen dat je geen friteuze met olie gebruikt om fritjes te bakken, dus zou denken dat een airfryer geen probleem is.
Sorry, maar de airfryers die ik geroken heb in mijn leven tot nu toe roken allemaal behoorlijk, bijna net zo erg als olie-gevulde friteuses.

En al zou het bakken zelf mogen, dan heb je niets aan de inhoud want dát valt dan onder geurende etenswaren die je niet in de trein mag nuttigen (en terecht!).
Volgens mij hing er op het balkon bij Arriva ook een sticker met huisregels waarop iets stond als: geen sterk geurend eten nuttigen.
Maar tegenwoordig mag men blijkbaar (volgens de reisregels) niet meer eten in de Arriva treinen...
Volgens mij is dat ook min of meer de definitie bij andere vervoerders, of het is zo'n gedoogbeleid: nee, eigenlijk mag je helemaal niet eten of drinken, maar water en een broodje kaas wordt over het algemeen door de vingers gezien.
Maar stap je met een kapsalon of ander sterk geurend product de trein in, kun je daar gewoon een bekeuring voor krijgen (lees: ik gok dat je over het algemeen de trein uitgezet wordt en geen bekeuring krijgt wegens de tijd die dat kost)
Huidige treinstellen hebben eigenlijk allemaal een grote statische omzetter, die 220 volt levert welke ook gebruikt word voor treingerelateerde zaken zoals oa de klimaatsystemen.
Toch snap ik ook nog steeds niet waarom er niet ingegrepen wordt door een overstroom-beveiliging: Zo'n 220 Watt is over het algemeen voldoende om ook een serieuze laptop op te kunnen laden. Meer is echt niet nodig en aansluiten van iets dat ruim veel meer trekt zou gewoon meteen de beveiliging aan moeten spreken.

NS264

  • Offline Offline
  • Berichten: 9136
  • Het leven op de weg.
    • Midland
Re: Man bakt kaassoufflés in trein
« Reactie #19 Gepost op: 14 January 2023, 13:07:57 »
Gaat iemand nog bakken onderweg naar Rijswijk ;D

Gr. Koen.
Werkspoor modulen weer aktief. Swalbenburg in N de pauze stand.
Johnny Cash: All I do is drive.

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8133
Re: Man bakt kaassoufflés in trein
« Reactie #20 Gepost op: 15 January 2023, 10:35:05 »
Sorry, maar de airfryers die ik geroken heb in mijn leven tot nu toe roken allemaal behoorlijk, bijna net zo erg als olie-gevulde friteuses.
Geen idee wat jij daar dan mee uitspookt, maar gebruik je een airfryer op de normale manier dan ruikt die echt niet als een friteuse met vet.
Wij gebruiken dat ding gewoon binnen en na gebruik gaat ie gewoon de kast in.
En dat gebeurde met de friteuse echt niet. Die was verbannen naar de schuur.

Misschien dat die nep airfryers van andere merken stinken maar de originele Philips zijn prima dingen.
Gr.
Eric

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8133
Re: Man bakt kaassoufflés in trein
« Reactie #21 Gepost op: 15 January 2023, 10:36:10 »
Gaat iemand nog bakken onderweg naar Rijswijk ;D
Nee. Was gisteren veels te druk in de stoptrein naar Rijswijk. Kon niet bij een stopcontact  8)
Gr.
Eric