Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Bertje B
Vandaag om 16:27:04
DDAR op basis van een Artitec DDM door Daan de leeuw
Vandaag om 16:23:24
Fleischmann Anna ombouw. door puntenglijder
Vandaag om 16:22:48
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ronald Halma
Vandaag om 16:14:10
EL11 NSB sound file door bellejt
Vandaag om 16:10:59
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door puntenglijder
Vandaag om 15:47:25
Sfeer op je modelbaan door tothebeach
Vandaag om 15:15:39
Tams app door Ronald Halma
Vandaag om 15:10:56
Wielen bruineren. Hoe? door Forever Rocofan
Vandaag om 14:52:41
Aachenau West door Montanbahn
Vandaag om 14:16:53
Waldbrunn an der Veluwe. Romantiek in H0 (2R) door Edsko Hekman
Vandaag om 13:53:03
Wat was jullie allereerste loc? door Sven
Vandaag om 13:42:59
RhB H0m, Albulisch door martijn v m
Vandaag om 13:37:39
Wie is Hans Reints door Hans Reints
Vandaag om 13:05:40
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 12:39:27
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 12:18:55
23 augustus modelspoorbeurs Houten door Ronaldk
Vandaag om 12:11:08
De modeltreinen van Spoorijzer door spoorijzer
Vandaag om 12:03:21
Hoe een Train-O-Matic lokdecoder voorzien van een lang adres ? door bellejt
Vandaag om 11:59:57
BR-18.6 Schaal-0. door Frits C
Vandaag om 11:46:52
Rijnstraat door Gerco van Beelen
Vandaag om 11:45:26
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Rick
Vandaag om 11:10:15
booster vraag door Montanbahn
Vandaag om 11:02:35
Her-(her-)beginnen door Ronaldk
Vandaag om 10:53:47
Van welk bouwpakket zijn dit onderdelen? door Karben
Vandaag om 10:41:39
Spoor- en tramweg parafernalia door R1954
Vandaag om 09:48:16
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 09:32:45
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 09:32:06
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 00:36:04
Toon hier je (model)TRAM foto's. door prutser
07 August 2025, 23:33:45
  

Auteur Topic: Bomen en spuitlijm  (gelezen 1247 keer)

wimk

  • Offline Offline
  • Berichten: 827
    • kusee.nl
Bomen en spuitlijm
« Gepost op: 31 March 2014, 08:18:05 »
Gisteravond ben ik voor het eerst van mijn leven bezig geweest met het maken van bomen. Nou ja, proberen dan.
Voor mij is belangrijk, dat het niet teveel kost. Bomen van 10, 20 euro per stuk zijn voor mij niet weggelegd. Ik had me dus voorgenomen om oasis (dat spul waar je planten insteekt) in kleine vlokjes te snijden, en dat met lijm op een constructie te plakken. Volgens mij krijg je dan door die vlokjes een redelijke structuur van een boom. Oasis heeft de goede kleur en kost vrijwel niets. Desnoods neem je twee kleuren oasis om wat variatie in de kleur te krijgen.

1. Eerste poging: van coax-kabel van een deel het metalen vlechtwerk uiteengerafeld (het niet-uitgerafelde deel van de coaxkabel onderaan kan dan de stam vormen). Op dat metalen vlechtwerk met houtlijm geprobeerd oasis op te krijgen. Behalve enkele blokjes die bleven hangen had ik vooral bomen van koperdraadjes in de lucht.
2. Tweede poging. Van piepschuim een eivormig blokje (ca. 5 cm) gemaakt. Geprobeerd met houtlijm daar oasis op te krijgen. Idem resultaat, blijft niet plakken. Resultaat: een boompje van witte piepschuim met slechts enkele korreltjes oasis.
3. Derde poging. De oasis eivormig gesneden. Geprobeerd met houtlijm daarop de voorgesneden kruimeltjes oasis erop te plakken (gedachte was dat je dan de structuur van de boom goed hebt). Idem resultaat, blijft niet plakken.
4. Vierde poging. De oasis eivormig gesneden, een stukje coax-kabel als stam (schilder ik nog wel bruin), en verder niets. Maar dan mis ik de struktuur van de bladeren. Het eitje is te glad, te steriel. Het is niet mooi genoeg.
5. Vijfde poging. Idem van oasis eivormig een eivormig blokje. Met wat verf (groen, bruin) er wat stipjes op te zetten. Het resultaat is van de vijf nog het minst slechte, maar ik ben nog niet tevreden. Achteraan de baan zou nog wel kunnen, maar vooraan zeker niet.

Nu is oasis nogal poreus, en houtlijm is waarschijnlijk niet de juiste lijm.
Toch houdt het me bezig, dat ik van oasis (goedkoop) en een stukje coaxkabel als stam, toch bomen zou kunnen maken.



Ik lees regelmatig van spuitlijm van de action. Ik had begrepen dat die lijm houtlijm is, die je dan suitend opbrengt i.p.v. uit de tuit van de houtlijm-fles. Nu mijn vraag: Is mijn gedachte dat spuitlijm = houtlijm is, is dat correct, of gaat het dan om andere lijmsoort? En eigenlijk mijn vraag: zou ik oasis toch met iets kunnen lijmen op b.v. een eivormig blokje van b.v. oasis? Welke (goedkope) lijm?

p.s. als ik de slag te pakken heb wil ik toch wel vele tientallen bomen maken op de berg van mijn baan. Goedkoop en snel werkend is datn toch wel een punt van aandacht.

ingenium

  • TM
  • Offline Offline
  • Berichten: 4350
    • Modeltrein projecten
Re: Bomen en spuitlijm
« Reactie #1 Gepost op: 31 March 2014, 08:59:41 »
Spuitlijm is geen houtlijm.

Er staan zeer waardevolle draadjes op dit forum, oa. van Grove Den. Wij hebben het geleerd van Martin Welberg, en die heeft het denk ik van Grove Den geleerd.

Heel in't kort: Frame van bloembindersdraad, op dikte gebracht met houtlijm/acrylverf en MDF schuursel/zaagsel. Daarna lange vezels erop plakken met spuitlijm. Lange vezels geknipt uit vijverwatten bijvoorbeeld.

Daarna 6mm en 2mm vezels met spuitlijm aanbrengen.

Afwerken met blended turf als loof of blaadjes van Polak of Noch.

Je boom hoeft dan nog steeds geen 10-20 euro te kosten. Je moet er wel even wat voor in huis halen.

Dan krijg je zoiets:

Ben geitjes voeren en bloemetjes plukken, doei...