Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
BR-18.6 Schaal-0.
door
FritsT
Vandaag
om 21:03:50
Mooi weer om buiten te spelen
door
sncf231e
Vandaag
om 20:58:05
Ronald doet de Fork Challenge!
door
Ronald Halma
Vandaag
om 20:52:05
RhB 1:87, terug naar 25 jaar geleden
door
Sylvester
Vandaag
om 20:24:27
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw?
door
BartvD
Vandaag
om 20:20:35
Modules van Kees Gorter (vervolg)
door
ca.gorter
Vandaag
om 20:00:50
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Frank103
Vandaag
om 19:52:05
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
guus43
Vandaag
om 19:18:35
Welke kleur is Roco oud bruin?
door
grossraumwagen
Vandaag
om 19:05:24
lampjes in huizen willekeurig schakelen
door
Bert55
Vandaag
om 19:04:24
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
grossraumwagen
Vandaag
om 19:00:46
LED / Lampjes (Viessmann) seinpalen aansturen. Vraagje aan electronica experts
door
Klaas Zondervan
Vandaag
om 18:55:33
Raadplaatje
door
Klaas Zondervan
Vandaag
om 18:48:57
0n30 diorama: Sedona Verde River Canyon
door
Ronald Halma
Vandaag
om 17:44:09
Rheinburg, TP V/VI
door
rail4marcel
Vandaag
om 17:42:27
Lokpilot 4 defect
door
bellejt
Vandaag
om 17:40:40
Seuthe gaat stoppen
door
Eric B
Vandaag
om 17:04:15
BMB 00-Modulebaan, BMB-Rijdagen en BMB-Deelname aan Beurzen & Evenementen
door
Hans van de Burgt
Vandaag
om 17:02:03
Da's Daz 2
door
BartvD
Vandaag
om 16:55:33
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
door
Hans Reints
Vandaag
om 16:45:15
Aachenau West
door
Arjan6511
Vandaag
om 16:41:30
reserve onderdeel gezocht voor Minitrix 12593 BR132
door
tijgernootje
Vandaag
om 14:26:36
Roco 63432 loksound 2 vraag
door
bellejt
Vandaag
om 14:12:27
Mijn geweatherde modellen
door
hervé
Vandaag
om 13:48:44
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
defender
Vandaag
om 13:29:17
schok bij vertrek
door
Bahn-AG
Vandaag
om 12:13:30
Bauarbeiten im gange
door
741230
Vandaag
om 12:08:04
Toon hier je (model)TRAM foto's.
door
R1954
Vandaag
om 12:02:09
"Ein kleines Kalkwerk", een nieuwe tentoonstellingsbaan
door
Jip
Vandaag
om 11:40:32
Chinese prut kabel
door
Lobomotion69
Vandaag
om 11:30:22
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Baanplannen
|
Thirza's N spoor baan.
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Thirza's N spoor baan. (gelezen 5714 keer)
TurboTon
Offline
Berichten: 55
Thirza's N spoor baan.
«
Gepost op:
20 February 2011, 09:26:54 »
Zoals aangekondigd in de (her)beginners ga ik samen met mijn dochter Thirza een N spoorbaan maken.
Het word een eenvoudige ovaal met aan beide zijde een station. En aan de onderzijde een uitgebreid rangeerterrein.
Onder de mom beter goed gejat als slecht bedacht. Zoals een leraar mij dat ooit leerde. Heb ik een baan gevonden die aan onze eisen voldeed op de website van Anyrail.
N-fleischemann-piccolo-Peter-2. Deze hebben we aangepast aan onze ideeën. THirza is een echt meisje dus ze wilde een groot meer waar een zwembad gedeelte is.
En een tweede station.
Wat Thirza en ik hebben afgesprokken is dat de rails min of meer vast ligt volgens het ontwerp en alles wat daar binnen en/of buiten gebeurt dat is allemaal aan haar fantasie.
Gisteren op de beurs in houten hebben we een gedeelte van de rails gekocht. Voldoende om 1 ovaal te leggen en twee rangeersporen te maken.
Tevens heb ik hout gekocht voor de module's. Ik had gevraagd om berkenmultiplex wat ik op de site had zien staan. Maar dat hadden ze vervangen door populierenmultiplex in hun assortiment Het is een lichte sterke plaat. Hierdoor ben ik soort van eigenwijs. Ik maak 2 module's van 100x90 cm. En bekijk of dat nog te tillen is. Als dit niet te tillen is gaat de zaag er in en worden het module's van 45x90cm omdat dit met rails en wissels het mooiste uitkomt.
Later als we weer wat gespaard hebben worden de extra wissels gekocht en de rest van de rails. Een mooi verjaardags kado of sint. Hoeven we daar ook niet over na te denken.
Ik zal straks kijken of ik de anyrail bestanden kan uploaden net zoals een plaatje als dat niet kan dan plaats ik het plaatje van de baan.
Doordat ik geen licentie heb gekocht nog van Anyrail zitten de wissels bij het tweede station nog niet ingetekend.
Het enige probleem waar ik nog over na moet denken is dat het tweede station wat recht tegenover het rangeerterrein komt te staan. Op een verhoogde spoordijk komt, met een brug.
Dat lijkt Thirza heel leuk en mij wel een uitdaging om te kijken waar ik moet gaan beginnen met de spoorverhogingen/verlaging en welke materiaal we daarvoor gaan gebruiken.
Vanmiddag ga ik denk ik de plaat op maat zagen voor de kop en zijkant. Zodat we de module kunnen lijmen zodat die kan drogen. En we morgen kunnen beginnen met het leggen van de rails.
Of verder gaan met het maken van de module.
Kijken als dit plaatje wat groter is:
«
Laatst bewerkt op: 20 February 2011, 09:33:41 door TurboTon. Reden: Plaatje toegevoegd
»
Gelogd
Ik ben Ton Tenkink. En ga een module baan spoor N maken voor THirza en een HO zolderbaan voor mezelf.
WimC
Offline
Berichten: 1209
Spoor N
Re:Thirza's N spoor baan.
«
Reactie #1 Gepost op:
20 February 2011, 09:42:32 »
Hallo Ton,
't wordt druk met (her)beginners hier, ik ben ook net weer begonnen.
Waarom een tweede station aan de bovenkant? Ik denk niet dat je daar veel aan hebt, want zodra een trein het ene station verlaat, rijdt 'ie het andere al weer binnen.
Groeten,
Wim
Gelogd
Grt, Wim
TurboTon
Offline
Berichten: 55
Re:Thirza's N spoor baan.
«
Reactie #2 Gepost op:
20 February 2011, 10:01:39 »
Hallo Wim,
Ben ik met je eens, kinderlogica. Dat is het antwoord. Mijn dochter wilt het graag daarom doe ik het anders had ik het ook niet gedaan.
Nu kan je de trein wel een extra rondje laten rijden voordat je hem laten stoppen.
Maar het word zowel een boemeltje.
Gelogd
Ik ben Ton Tenkink. En ga een module baan spoor N maken voor THirza en een HO zolderbaan voor mezelf.
Besselspoor
Offline
Berichten: 5335
Team Mitropa - OHMB
Re:Thirza's N spoor baan.
«
Reactie #3 Gepost op:
20 February 2011, 10:28:32 »
Erg leuk, Wendy krijgt eindelijk wat concurrentie
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,18480.0.html
Mijn ervaring is dat je als vader de basis neerlegt en dochter (afhankelijk van haar leeftijd en creativiteit) zelf de scenery bepaalt. Af en toe een hint geven mag natuurlijk, maar het geeft de meeste voldoening als ze haar eigen werk herkent in het baantje.
In elk geval veel plezier met deze uitdaging...
Groet, Bessel
Gelogd
RETROBAHN A.G.
TurboTon
Offline
Berichten: 55
Re:Thirza's N spoor baan.
«
Reactie #4 Gepost op:
20 February 2011, 16:16:44 »
Dat van wendy is echt mooi geworden. Ik denk niet dat Thirza het zo mooi gaat maken.
Zij is vooral bezig met huisjes en scenery ergens neer zetten. En dan de volgende keer ergens anders. iets neer zetten.
Jij en wendy hebben mij wel op een idee gebracht Thirza zou voor mijn baan wat luchten ed schilderen. Maar dat ze natuurlijk ook voor haar eigen baan doen.
Nu moet ik bij iemand de kunst afkijken om te zorgen dat ze een mooie spoordijk met brug krijgt ik heb de spoordijk al in mijn hoofd zitten.
Als ik het plan zo bekijk moet ik in de bocht beginnen om te zorgen dat de baan niet te stijl gaat worden. voor de treinen.
Het leuke en moeilijke is dat dit ook mijn eerste spoorbaan gaat worden. Als kind heb ik er wel een gehad tot mijn 10e toen gingen we verhuizen en maakte mijn vader van de plaat waarop de trein lag een werkbank einde hobby plek.
Gelogd
Ik ben Ton Tenkink. En ga een module baan spoor N maken voor THirza en een HO zolderbaan voor mezelf.
TurboTon
Offline
Berichten: 55
Re:Thirza's N spoor baan.
«
Reactie #5 Gepost op:
22 February 2011, 10:59:05 »
Gisteren samen met THirza een begin gemaakt met het in elkaar zetten van de module's. Aangezien het de eerste keer was rustig aan gedaan.
Thirza heeft zelf gaten geboord in de kopschoten waar we de 2 module's met elkaar verbinden. En geholpen met aftekenen.
Straks gaan we de tweede module in elkaar zetten. En dan kunnen we vanmiddag of morgen beginnen met rails leggen.
Gelogd
Ik ben Ton Tenkink. En ga een module baan spoor N maken voor THirza en een HO zolderbaan voor mezelf.
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Baanplannen
|
Thirza's N spoor baan.