Het idee is dat bij een analoge loc de inductiespanning van de motor bij kleine stroomonderbrekingen vonken veroorzaakt, zodat het vuil in de wielen wordt gebrand. Bij digitale locs zit de decoder ertussen en zouden dat soort vonken niet ontstaan.Nou weet ik toch heel zeker dat ook bij digitale locs de wielen vuil op den duur vuil worden. In ieder geval kan deze 'verklaring' niets te maken hebben met weerstandjes tussen wielen van losse wagens.
........... hebben dat er zich een oxidatielaag vormt (of anders gezegd niet weggebrand wordt). Dit effect heeft sterke gelijkenis met wielen die wel/geen stroom afnemen.
Patrick,Het is zo dat het effect heeft op het gehele wiel en niet alleen op het loopvlak. Bijgaande foto geeft dat ook aan waar het ene wiel geheel koperkleurig is geworden.