Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Flevodienst 1976
Vandaag om 18:25:30
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 18:19:55
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 18:17:37
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Prutsert
Vandaag om 18:12:05
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door Thom
Vandaag om 18:04:49
BR-18.6 Schaal-0. door Frits C
Vandaag om 17:55:33
Brawa goederenwagen Kassel ( Cassel ) h0 door Stefan88
Vandaag om 17:46:27
Microstepper motoren voor armseinpalen door Menno
Vandaag om 17:43:02
Overstroomd spoor in Schotland door Hendrik Jan
Vandaag om 17:30:51
Gezocht: foto's NS Ks/Us (nu Klmos) door ES44C4
Vandaag om 17:16:10
LS Models CIWL LX slaapwagens door Rob Ellerman
Vandaag om 16:59:53
Spoor- en tramweg parafernalia door Eric B
Vandaag om 16:27:24
Terug in de tijd met trein en tram rondom groningen door tijgernootje
Vandaag om 16:24:47
Montanbahn ergens in het 'Geroerde Gebied' door Montanbahn
Vandaag om 16:18:48
DB Cargo gaat op Betuweroute proeven doen met automatisch rijdende locomotief door Rick
Vandaag om 16:00:54
Sfeer op je modelbaan door meino
Vandaag om 14:48:00
"Ein kleines Kalkwerk", een nieuwe tentoonstellingsbaan door tijgernootje
Vandaag om 14:36:26
"moderne" kolenbakken en kolenwagens in Nederland. door ES44C4
Vandaag om 14:30:11
Bauarbeiten im gange door MOVisser
Vandaag om 13:45:56
lampjes in huizen willekeurig schakelen door AP3737
Vandaag om 12:47:46
Acherntal H0. (TP III/TP IV) door tijgernootje
Vandaag om 12:30:10
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 12:26:46
Dat overkomt mij niet. door Benelux795
Vandaag om 11:45:04
Raadplaatje door Eric B
Vandaag om 11:41:14
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door Jelmer
Vandaag om 11:07:40
Br 38 Piko Superen. door Jelmer
Vandaag om 11:05:27
NS 1700 transfers door Gerco van Beelen
Vandaag om 08:11:51
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 05:13:26
Bezetmelder brug in rolbrug blijft actief als rolbrug gestopt is door spock
21 July 2025, 23:18:52
Toon hier je (model)treinfoto's door Frank 123
21 July 2025, 22:05:35
  

Auteur Topic: nieuwe ruimte  (gelezen 1719 keer)

rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2050
nieuwe ruimte
« Gepost op: 17 November 2008, 14:39:51 »
Weet niet helemaal of het hier hoort of bij nieuwe aanwinsten:)

Mijn nieuwe ruimte voor de hobby is bijna zo ver dat we met de nieuwe baan kunnen beginnen, hier een klein overzicht van de nieuwe ruimte:

en naar de andere kant:


Afmetingen worden 445X330, min wat kleine hoekjes.
Heb natuurlijk al vast enkele lokjes een rondje laten rijden in hun nieuwe ruimte.

Planning is dat hier een modelbaan gaat komen rond tijdperk III ( ben hier niet heel streng in, als ik het leuk vindt is het welkom, wel nadruk op stoom)
Schaal is H0.

Baanplan wordt aan gewerkt maar is nog niet klaar. Nu de kamer af is ga ik enkele van de ideeen uitleggen op de grond om te kijken of de theory klopt met de praktijk. Dit met name ook met het oog op de schuine delen.

Het idee gaat worden 1 middelmatig kopstation, 1 kleiner station aan de doorgaande baan, en een groot opberg station van minimaal 20 sporen, al zou ik graag 30 willen hebben. (praktijk zal dit niet 1 maar meerdere stations worden )

Bij het kopstation komt de draaischijf met lokverzorging. Het tweede station komt op een lager nivo, en loop nog te spelen met het idee om de lokverzorging zo te situeren dat deze vanuit biede stations bereikt kan worden. Maar of dat gaat lukken.

Verder nog eens kijken wat de beste tafel hoogte gaat worden om goed uit te komen met de verschillende lagen, de schuine stukken in de kamer, en dat ik overal ook nog een beetje bij kan.

Jan Bennink

  • Offline Offline
  • Berichten: 588
    • HTM Modeltrambaan
Re: nieuwe ruimte
« Reactie #1 Gepost op: 17 November 2008, 14:46:45 »
Het idee gaat worden 1 middelmatig kopstation, 1 kleiner station aan de doorgaande baan, en een groot opberg station van minimaal 20 sporen

Dat lijkt me ideaal! En tijdperk III DB ? ( :D)
Ben benieuwd naar je verdere plannen.

Met groet, Jan
Na een modelbaan in 1:87 naar voorbeeld van de RhB https://rhb1op87.blogspot.com nu een HTM trambaan in dezelfde schaal https://htm-modeltrambaan.blogspot.com
Website: https://www.htm-modeltrambaan.nl

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8327
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re: nieuwe ruimte
« Reactie #2 Gepost op: 17 November 2008, 17:09:55 »
Ga je de toegang naar het raam vrijhouden of komt de hele ruimte vol? Ik zou zorgen dat je makkelijk bij het raam kan, wellicht dat je daar een diepte van 30 cm kan bouwen.
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2050
Re: nieuwe ruimte
« Reactie #3 Gepost op: 18 November 2008, 09:21:26 »
tijdperk is III, land is duitsland, maar dan wel ruim, dus oost en west, als het gezamelijke duitsland, daarnaast ook wat nederlands materiaal, en een enkele oostenrijkse lok.
Ik kan er niets aan doen dat de 1:1 werkelijkheid zich niet houd aan mijn 1:87 werkelijkheid.

Voor het raam blijft een ruimte van ongeveer 50cm vrij zodat ik daar kan lopen. Om daar te komen moet ik onder de baan door.
 Over de volle lengte van de kamer komt vervolgens een tafel van 1.20 tot 150 breed. Het landschap zal hier ongeveer naar het midden omhoog lopen, en daarna weer af. Zo kun je op die tafel aan beide kanten een ander dal uitbeelden. Het dal aan de raam kant wordt eenvoudig zodat je daar bij normaal rijden niet echt hoeft te zijn, en vanuit de andere kant moet dat te overzien zijn.

Alleen bij opbouw moet je er dan onderdoor, en als er bezoek is kan die ook aan de andere kant gaan staan en daardoor een ander zicht op de baan krijgen.
hier een ruwe tekening van de tafel:


De rode lijnen geeft de tafel aan. In de schuine blauwe lijn onderin zit de deur.
In werkelijkheid zal het geheel iets meer afgerond gaan worden zodat we overal goed bij kunnen.
Tafelbreetes van 120 a 125 werkt voor mij prima, gebruik ik al tientallen jaren.
Het belangrijke treinverkeer speelt zich meer op de voorste helft af, waar je dus goed bij kunt.

Heb overwogen een smallere baan langs de wanden te maken, maar dan moet ik voor de deur langs, en dat is vorige keer niet goed bevallen.

Maar het ontwerp is nog niet definitief, en ga nu eerst wat opties uitleggen op de grond om te kijken hoe het uitkomt, dus het kan nog aangepast gaan worden.


rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2050
Re: nieuwe ruimte
« Reactie #4 Gepost op: 26 November 2008, 16:41:55 »
Heb nu een baanplan ( zie bij baanplannen ), en deze op de grond eens getest, en dat past allemaal. Het gedeelte rond de draaischijf is nog niet helemaal definitief, maar voor ik daar eens ben.

Afgelopen weekend de verwarming afgemaakt in de ruimte, eens kijken of ik komend weekend een begin kan maken met de tafel, het is er wat temperatuur betreft in elk geval goed uit te houden nu.

Intussen is mijn dochter op de grond al wat aan het rondrijden, en proeft mijn zoontje alles wat binnen zijn bereik komt.

rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2050
Re: nieuwe ruimte
« Reactie #5 Gepost op: 06 January 2009, 10:32:27 »
Afgelopen weken de tafel gemaakt. De brug voor de deur langs, en de eerste 5 sporen van het opberg station liggen op hun plaats.

Ook ligt er een baan voor de kleintjes klaar en wordt daar lekker op gereden.

Ben nu begonnen met het aansluiten van de wissels en de terugmelders zodat we kunnen beginnen met testen van deze 5 sporen. En terwijl de treinen daar dan hun rondjes draaien kan ik de volgende sporen neerleggen en aansluiten.