Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Piko NS 5/600 Hippel 2025 door D_Loc
Vandaag om 22:23:58
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 22:12:13
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door wob
Vandaag om 22:03:38
De dingen die je kan maken uit een plaat. door bask185
Vandaag om 21:45:58
Zelfbouw HSM stoomloc Argus-Vesta serie door janw
Vandaag om 21:44:27
Led schakeling ed. door Albert de Heer
Vandaag om 21:43:07
Bouwbeschrijving mat' 36 ElD-4 van MK-Modelbouwstudio's door Rob Bennis
Vandaag om 21:05:09
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Besselspoor
Vandaag om 20:55:24
NS-1000 in spoor-1 door daempfer
Vandaag om 20:42:19
Au bord de la Cèze door Paul1969
Vandaag om 19:23:18
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 18:47:29
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 18:35:58
Mijn eerste baan, Hexental in ho. 380x 120cm door Ronald69
Vandaag om 17:49:16
Spoorwegkanon Leopold Krupp K5 (E) door _Sjors_
Vandaag om 17:32:31
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 17:23:46
Modules van Kees Gorter (vervolg) door ca.gorter
Vandaag om 17:03:11
Korneschans. Een fictief Duits Nederlands grensstation. door DJV
Vandaag om 16:41:42
't Boemeltje door Huup
Vandaag om 16:20:13
Scandinavië-IG: Skandinavisk bangården. Voor op Scandinavië gerichte spoorzaken door Loki
Vandaag om 16:03:43
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Rick
Vandaag om 15:20:48
Polderbaan(tje) 0,3m2 door GD
Vandaag om 14:36:26
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 14:31:05
Afscheidsrit ICR rijtuigen 27 september 2025 door Hennie
Vandaag om 14:28:53
Bollenwagen, diverse vragen door grossraumwagen
Vandaag om 14:03:58
Klompentrein door grossraumwagen
Vandaag om 13:15:21
4 oktober modelspoorbeurs Houten door Martijn193
Vandaag om 13:11:02
Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
Vandaag om 12:11:02
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 11:59:26
Station Roodeschool door Benelux795
Vandaag om 10:34:41
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door william_2
Vandaag om 10:18:35
  

Auteur Topic: op en afrit  (gelezen 3132 keer)

duitser

  • Offline Offline
  • Berichten: 83
op en afrit
« Gepost op: 17 September 2008, 12:19:14 »
Hallo, moet voor mijn baan een oprit en afrit hebben met als hoogste punt 4 cm, hier komt dan een klein viaduct onder en dan daalt de baan weer nu is de lengte van de baan voldoende om dat voor elkaar te krijgen maar nu is mijn vraag hoe maak ik die op en afrit, heb al zitten knutselen met roofmate maar dat lukt me niet erg, is er niet een setje met pijlers te koop die ik zo kan toepassen, de tussenruimtes wil ik dan gaan opvullen zodat het een langzaam stijgende spoordijk lijkt. Ik werk met Fleischmann profi gleis.

Vraag , is er een kant en klaar setje om dit dus voor elkaar te krijgen?

Bertje

  • Offline Offline
  • Berichten: 86
Re: op en afrit
« Reactie #1 Gepost op: 17 September 2008, 13:20:46 »
ik zou zeggen, kijk eens op de sites van de fabrikanten (Faller,Kibri,Vollmer enz..)

neudalhausenstadbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 2888
Re: op en afrit
« Reactie #2 Gepost op: 17 September 2008, 14:32:22 »
Waarom niet gewoon zelf met triplex en blokjes hout de basis maken? als je bij de bouwmarkt een balkje koopt dat breed genoeg dat je spo(o)r(en) erop kan/kunnen rusten dan kan je die steeds op de gewenste hoogte afzagen en dan je stuk triplex of een ander latje er lijmen en je hebt een stevige ondergrond voor je rails, als je het goed doet kan je er zelf nog op zitten ook.

Groetjes Michiel
"Demoteam Imherloher Bahnhof, das demoteam für Ihre Modellspur Messe"

Herwim Frank

  • Offline Offline
  • Berichten: 2403
  • De Franklin Rail Compagnie
Re: op en afrit
« Reactie #3 Gepost op: 17 September 2008, 15:14:03 »
Hallo Robert

Je kan wel zoeken naar kant en klare pijlers etc, maar deze zijn in verhouding duur niet kompleet met de klim hellingen die jij wil terwijl met weinig materiaal en niet al te vell geld op zak je dit zelf makkelijk kan maken.

1e manier
Het is niet zo moeilijk om dit te maken.
Je kan op het punt waar je je hoogste punt wil hebben links en rechts van de weg die je daar onder door wil laten lopen een pijler maken van ± 4 à 5 cm hoog dit maak ik meestal van een vuurenhouten lat van 2 x 7 cm in bouwmarkten te koop.
Vanaf deze pijlers laat je een strook triplex van ± 4 à 5 mm dik en 3,5 cm breed en ± 130 cm lang lopen schuin naar beneden de klimhelling is dan niet zo groot, tussen de twee pijlers natuurlijk met het zelfde triplex een strookje plaatsen tussen de pijlers.
Hierna de lange stroken beplakken met gips band zodanig dat dit van de bovenkant triplex strook loopt tot op het tafeloppervlak, vergeet hierbij niet dit schuin te laten lopen en niet recht naar beneden
Je kan het geheel daarna kleuren cq met wat gras beplakken en struikgewas, vergeet ook niet aan de onderkant van de dijk een zandpaatje aan te leggen en daarnaast mischien een sloot die je weer met een duiker onder je weg door kan laten lopen die zelf onder je viaduct door loopt.

2e manier
Je kan op het punt waar je je hoogste punt wil hebben links en rechts van de weg die je daar onder door wil laten lopen een pijler maken van ± 4 à 5 cm hoog dit maak ik meestal van een vuurenhouten lat van 2 x 7 cm in bouwmarkten te koop.
De klimhellingen maak je nu niet van een strook triplex maar je snijd of zaagt met dezelfde maten als hierboven gegeven bij de triplex stroken maar nu in één keer 2 hele lange smalle driehoeken uit isolatie plaat wit of blauw ook verkrijgbaar bij de klusmarkt, daarna zou ik deze hellingen ook weer bestrijken met gips of beplakken met gipsband en vervolgens afwerken zoals al hierboven omschreven.
Ik hoop dat je hierwat aan hebt.
groetjes en veel succes

Herwim Frank
« Laatst bewerkt op: 17 September 2008, 15:17:29 door Herwim Frank »
Herwim is op 20-11-2016 overleden.

Het is een zegen om elke dag mee te mogen delen met jullie
kennis over deze hobby.
Hartelijk dank daarvoor
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,54820.0.html

duitser

  • Offline Offline
  • Berichten: 83
Re: op en afrit
« Reactie #4 Gepost op: 19 September 2008, 08:52:38 »
hallo Herwim Frank,

Ga dit weekend maar eens knutselen met blokjes hout, het moeilijkste lijkt me op ze steeds recht gezaagd te krijgen, heb je een indicatie hoeveel blokjes je moet hebben en van welke hoogte? Want als je de vorige scheef zaagt dan is de volgende automatisch toch ook scheef? Kortom dat zal met mijn twee linkerhanden wel wat gaan worden.

gr

Robert

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8086
Re: op en afrit
« Reactie #5 Gepost op: 19 September 2008, 09:15:48 »
Met een verstekbak en kapzaag kan je netjes recht zagen. Zelfs met twee linkerhanden  ;D

Gr.
Eric
Gr.
Eric

duitser

  • Offline Offline
  • Berichten: 83
Re: op en afrit
« Reactie #6 Gepost op: 19 September 2008, 11:58:48 »
Hoi Eric

ha, kijk daar had ik nu nog niet aan gedacht (blijkt dat ik dus niet echt handig ben  ;), heb je toevallig dan ook een suggestie hoe hoog ik de blokjes moet maken, de hoogste moet 4,5 cm worden?

Alvast bedankt voor het meedenken.

robert

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8086
Re: op en afrit
« Reactie #7 Gepost op: 19 September 2008, 12:41:53 »
De hoogte kan je een beetje mee spelen.
Zaag blokjes met telkens 5 mm verschil in hoogte.
Afhankelijk van de overspanning tussen de blokjes kan je uitproberen wat het mooiste uitziet en wanneer je brugdek gaat doorzakken (is natuurlijk ook weer afhankelijk van de dikte).
Gewoon een kwestie van probren.

succes

Gr.
Eric
Gr.
Eric

Herwim Frank

  • Offline Offline
  • Berichten: 2403
  • De Franklin Rail Compagnie
Re: op en afrit
« Reactie #8 Gepost op: 19 September 2008, 22:01:35 »
Hallo Robert

Als je de twee blokjes bij je viaduct hebt neer gezet kan je met een strook triplex van 3,5 cm breed en ± 100 cm lang deze op je viaduct blokje leggen en links en rechts naar beneden laten lopen, je kan dit ook doen met een stevige lat kijk of je de schuinte prima vindt en meet met een liniaal om de 12 à 15 cm de hoogte van je tafel tot onderkant lat.
Dan weet je hoe hoog de blokjes moeten zijn als je met een potlood de verticale lat van ± 2cm dik en hooger dan je schuine triplex lat aan de onderkant aftekend heb je ook nog direct de schuinte aan de bovenkant van je blokje (lees pijler) waar je hem op af kan zagen.
Dus niet met een verstekbak want dan is de zaagsnede recht terwijl hij juist aan de bovenkant van je steunblokje een beetje schuin moet lopen, anders krijg je een kier tussen steunblok en de triplex lat
succes

Herwim Frank
« Laatst bewerkt op: 19 September 2008, 22:04:36 door Herwim Frank »
Herwim is op 20-11-2016 overleden.

Het is een zegen om elke dag mee te mogen delen met jullie
kennis over deze hobby.
Hartelijk dank daarvoor
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,54820.0.html

Evert M

  • Offline Offline
  • Berichten: 129
Re: op en afrit
« Reactie #9 Gepost op: 27 October 2008, 19:04:48 »
Lekker laat, maar toch voor ieders

Ik zag laatst dat iemand de hellingen eerst ondersteunde met lego, daarmee de hoogte en steunpunten bepaalde en test ritten deed.

Dan is het vervolgens de lengte van de lego peilers opmeten en na te maken van serieus materiaal.