Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Raadplaatje door Gerrit H
Vandaag om 18:59:22
Speedbuild; "Switch'n Play" -> Minimalist Approach door Frank 123
Vandaag om 18:58:31
Traincontroller software gaat stoppen. door Frank 123
Vandaag om 18:54:14
Buffer voor RGP X2700 van Roco gezocht door Rob Ellerman
Vandaag om 18:52:39
US diorama in H0 door defender
Vandaag om 18:41:57
Aachenau West door wob
Vandaag om 18:33:24
Lima IRM gaat niet lekker door de bocht door Deetrein
Vandaag om 17:14:34
Contact met de NVBS door Pauldg
Vandaag om 17:14:16
NS GZAW zandwagen (ex-usatc) door orientexpress
Vandaag om 17:13:45
Bauarbeiten im gange door Jelmer
Vandaag om 17:11:21
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door NS264
Vandaag om 17:09:19
Gezocht: Informatie/tekeningen/afbeeldingen NS seinstelsel 37 door AB 7216
Vandaag om 16:56:15
Foto's gezocht van SNCF BB 20011 in Nederland door Olaf
Vandaag om 16:03:06
Bouw van de ElD3 mat' 36 van MK Modelbouwstudio's door Pauldg
Vandaag om 15:43:00
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Gino
Vandaag om 15:05:12
Analoog overstap naar digitaal door Reinout van Rees
Vandaag om 15:01:26
Albula 2. 0m door maartenvdb
Vandaag om 14:32:42
Nieuwe MTB wisselaandrijvingen DP4 en DP10 door bask185
Vandaag om 14:30:34
PB Models, ICR-rijtuigen door gtw6016
Vandaag om 14:25:49
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 14:16:28
Roco 4150 H0e ombouwen? door Herb73
Vandaag om 13:06:51
Leubachtalbahn door Krokodil68
Vandaag om 13:03:41
Bouw van tijdperk 1 HSM en Staatsspoor rijtuigen door jan47
Vandaag om 13:02:52
Upgrade van analoge Roco V200 loc naar DCC. door Silvolde
Vandaag om 12:58:29
Mijn LEGO modellen. door Charles_
Vandaag om 12:24:28
datalek bij Flickr door Ronald Halma
Vandaag om 10:45:20
Rheinburg, TP V/VI door Dave.......
Vandaag om 10:41:23
Modellbundesbahn in Brakel sluit in mei 2026 door Reinout van Rees
Vandaag om 10:07:13
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Jelmer
Vandaag om 09:15:41
Toon hier je (model)TRAM foto's. door hervé
Vandaag om 08:59:22
  

Auteur Topic: Brawa loc analoog met pulsbreedtesturing?  (gelezen 656 keer)

Herb73

  • Offline Offline
  • Berichten: 290
Brawa loc analoog met pulsbreedtesturing?
« Gepost op: 20 December 2023, 15:15:59 »
Goedemiddag,

Is er iemand onder jullie die analoog rijdt met Brawa locs op pulsbreedtesturing? Zo ja, gaat dit goed samen?

Ik heb zelf nog geen Brawa locs, wel veel Roco. Sommige modernere - digitaal voorbereide - Roco locs rijden niet goed met pulsbreedtesturing, vermoedelijk door een gelijkrichter in de brugstekker, die bij analoog gebruik de plaats van een decoder inneemt.

Ik vind Brawa locs wel erg mooi en zo nu en dan worden ze aantrekkelijk geprijsd aangeboden.
Het gaat in dit geval om Brawa artikel 41160 (DB BR 216), de pulsbreedtesturing is van Gaugemaster (GMC-HH).

Graag verneem ik jullie eventuele ervaringen... heb het ook aan Brawa zelf gevraagd, maar die durven er geen uitspraken over te doen; dus kan ik me beter wenden tot de echte ervaringsdeskundigen  ;).

Groet, Herb73
Groet, Herb73

bask185

  • Offline Offline
  • Berichten: 5254
Re: Brawa loc analoog met pulsbreedtesturing?
« Reactie #1 Gepost op: 20 December 2023, 15:26:04 »
Citaat
Roco locs rijden niet goed met pulsbreedtesturing, vermoedelijk door...

Je hebt pulsbreedtesturingen en pulsbreedtesturingen. Volgens mij zitten de commerciele versies die je tegenkomt vaak op een tamelijk hoge frequentie. Dat zou in combinatie met condensatoren, spoelen ed problemen kunnen geven. In het algemeen hebben analoge treinen minder goed rijgedrag op hoge frequenties. Ofwel ik geloof eerder dat het aan je regelaar ligt dan aan de treinen.

Zelf rijd ik met een Weistra regelaar die tussen 50Hz en 100Hz werkt, daar ben ik erg over te spreken. Maar ik heb geen analoge brawa noch roco loks in huis.
Ik ben er ook een aan het ontwerpen voor de analoog rijders  (y)
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=105407.msg3222422693#msg3222422693

Mvg,

Bas
Train-Science.com
Train-Science github
It ain't rocket science ;-)

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3489
    • Mijn van-alles website
Re: Brawa loc analoog met pulsbreedtesturing?
« Reactie #2 Gepost op: 20 December 2023, 15:46:33 »
Roco locs rijden niet goed met pulsbreedtesturing, vermoedelijk door een gelijkrichter in de brugstekker, die bij analoog gebruik de plaats van een decoder inneemt.
Laten dat misverstand dan meteen uit de wereld helpen, want als dat zo zou zijn, zou de lok nooit werken of steeds maar 1 kant op kunnen rijden.
De gelijkrichter in de dummy-stekker zal eerder voor verlichtingsdoel-einden zijn lijkt me.

Dat een analoge lok niet goed werkt met hoge frequenties van pulsbreedtesturingen (dan denk ik dus aan alles boven de 15 kHz) kan ik me niet voorstellen: menig decoder zit geloof ik op 22 kHz of iets dergelijks en het principe blijft gelijk. Er is alleen terugkoppeling en ik kan me voorstellen dat die beter werkt bij hele hoge frequenties dan bij hele lage.

Herb73

  • Offline Offline
  • Berichten: 290
Re: Brawa loc analoog met pulsbreedtesturing?
« Reactie #3 Gepost op: 20 December 2023, 15:55:19 »
Laten dat misverstand dan meteen uit de wereld helpen, want als dat zo zou zijn, zou de lok nooit werken of steeds maar 1 kant op kunnen rijden.
De gelijkrichter in de dummy-stekker zal eerder voor verlichtingsdoel-einden zijn lijkt me.

Waar de gelijkrichter precies voor dient weet ik niet; echter. afgaande op mijn ervaringen met sommige moderne Roco locs die slecht regelbaar zijn met een GMC-HH, werd door Gaugemaster het vermoeden uitgesproken dat de gelijkrichter in de brugstekker van de analoge loc en de elektronica in de GMC regelaar elkaar tegenwerken. Je hoort dan ook een hoogfrequente zoem en op veel te hoge snelheid komt de loc ineens op gang. Overigens hebben niet alle brugstekkers die Roco gebruikt een gelijkrichter.

Hoe dan ook, dank voor de terugkoppeling  :); voor antwoorden op de oorspronkelijke vraag (Brawa analoog loc met pulsbreedteregelaar) houd ik me nog steeds aanbevolen.
Groet, Herb73

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 27240
    • Pagina van klaas
Re: Brawa loc analoog met pulsbreedtesturing?
« Reactie #4 Gepost op: 20 December 2023, 16:10:40 »
Ik werk al jaren met pulsbreedtesturing door een Weistra regelaar.
Die werkt op een tamelijk lage frequentie, tussen 30 en 100Hz. Het idee is al ruim 40 jaar oud, maar het uitgangspunt geldt nog steeds. Bij die lage frequentie krijg je een beter optrekgedrag. Ik heb ook wel geëxperimenteerd met hogere frequentie, 10 kHz, maar daarbij doet een loc in het onderst bereik niks, en schiet er dan ineens vandoor.

Waarom zou een Brawa loc anders reageren dan een Roco loc? Er is volgens mij geen principieel verschil.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Herb73

  • Offline Offline
  • Berichten: 290
Re: Brawa loc analoog met pulsbreedtesturing?
« Reactie #5 Gepost op: 20 December 2023, 16:30:43 »
Ik werk al jaren met pulsbreedtesturing door een Weistra regelaar.
Die werkt op een tamelijk lage frequentie, tussen 30 en 100Hz. Het idee is al ruim 40 jaar oud, maar het uitgangspunt geldt nog steeds. Bij die lage frequentie krijg je een beter optrekgedrag. Ik heb ook wel geëxperimenteerd met hogere frequentie, 10 kHz, maar daarbij doet een loc in het onderst bereik niks, en schiet er dan ineens vandoor.

Waarom zou een Brawa loc anders reageren dan een Roco loc? Er is volgens mij geen principieel verschil.

Dat denk ik ook niet; de pulsbreedteregelaar die ik van Gaugemaster gebruik is ook al meer dan 30 jaar oud. Ik weet nog niet op welke frequentie die werken... Met oudere Roco locs werkt het zonder uitzondering fantastisch. Misschien moet ik gewoon de gok wagen en eens een Brawa loc aanschaffen. Zijn de motoren kwalitatief vergelijkbaar, iemand? Volgens de Brawa catalogus hebben de locs standaard zeer goede "langzaam rij" eigenschappen, dus dat is positief.
Groet, Herb73