Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Artikelen over de CIWL in Spoorwegjournaal door sncf231e
Vandaag om 21:51:06
Dordrechtse Dwarsliggerwagens door defender
Vandaag om 21:50:24
Vreemd probleem door AP3737
Vandaag om 21:49:16
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door defender
Vandaag om 21:48:32
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 21:47:12
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Benelux795
Vandaag om 21:36:16
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 21:31:30
Waldbrunn an der Veluwe. Romantiek in H0 (2R) door Martin Domburg
Vandaag om 21:26:42
Aachenau West door Overet
Vandaag om 21:24:03
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door grove den
Vandaag om 21:21:35
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Jelmer
Vandaag om 21:08:52
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 20:56:59
Wat was jullie allereerste loc? door marctrein
Vandaag om 20:43:35
De Hasseberg (spoor nul op 9mm) door spoorijzer
Vandaag om 20:36:11
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 20:18:33
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Sven
Vandaag om 20:17:22
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 19:47:50
DE II van DKM opnieuw bedraden. door Huup
Vandaag om 19:34:29
Schets Weistra regeling met arduino UNO door keesg
Vandaag om 19:04:13
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 18:21:43
Lokpilot 4 defect door spock
Vandaag om 16:12:46
Ombouw Hornby LMS Class 2P 4-4-0 naar NS 2100 door vpeters1984
Vandaag om 16:08:38
Nieuwe ruimte voor baan na ca. 30 jaar door ruudns
Vandaag om 16:05:18
Roco 1100 verwijderen koppeling nem schacht door Dick55
Vandaag om 15:44:02
24e smalspoormodelbouwdagen 30 en 31 augustus 2025 bij Stoomtrein Katwijk Leiden door Ronald Halma
Vandaag om 14:39:19
Schwarzburg-Neuffen-Bahn door Ronald Halma
Vandaag om 14:38:13
Fleischmann Profi rails aan Roco Line rails zonder bedding koppelen door Ferdinand Bogman
Vandaag om 14:37:17
Camp 3 door Ronald Halma
Vandaag om 14:35:52
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door 1200blauw
Vandaag om 13:51:41
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 13:22:20
  

Auteur Topic: Bahnhof Buchau 1916  (gelezen 28623 keer)

Lucien

  • Offline Offline
  • Berichten: 956
  • narrow minded and proud of it
Re: Bahnhof Buchau 1916
« Reactie #75 Gepost op: 16 April 2021, 19:49:36 »
Niet 1916, wel een beetje Buchau.

Ik heb een verzameling DB modellen waarvoor ik vage ideeën heb om daarvoor een eigen minibaan te bouwen, namelijk het station Wennedach aan de lijn (Biberach -)Warthausen - Ochsenhausen, en dan rond 1954.
Toen was er nog de 3e klasse, en was de nummering anders dan de latere versies zoals Bemo deze uitgebracht heeft.

Ik heb hiervoor een set decals laten printen bij Decalwinkel.nl, en ben eens begonnen met een eerste goederenwagen om te nummeren.
Ik moet nog wel iets doen aan het glimmende oppervlak, en ook de nummers dan iets anders uitsnijden, maar het eerste resultaat is volgens mij wel acceptabel.

Bovenste wagen origineel Bemo, onderste voorzien van eigen beschrifting.





Lucien

Reinout van Rees

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 7751
  • Forummoderator
    • Persoonlijke website + weblog
Re: Bahnhof Buchau 1916
« Reactie #76 Gepost op: 17 April 2021, 20:08:40 »
Lekker scherpe opschriften, moet ik zeggen!
Ik had gedacht dat je voor mooie opschriften naar gespecialiseerde opschriften-drukkers ("Andreas Nothaft" enzo) moest gaan, maar als "een normaal A4tje" via decalwinkel.nl ook zulke mooie resultaten oplevert, dan is dat een mooie optie. En veel goedkoper. Interessant!

Wel een optie die flink wat werk betekent en ook planning, omdat je een A4tje in één keer vol "moet" krijgen :)

Reinout
Bouw v/d EifelBurgenBahn (h0, zijlijn in de Eifel)
Eifelgeschiedenis (verhalen en video's over de Eifelburgenbahn)

Tjalling

  • Offline Offline
  • Berichten: 3481
    • modulebaan.nl
Re: Bahnhof Buchau 1916
« Reactie #77 Gepost op: 17 April 2021, 20:17:33 »
Of gewoon een half A4-tje vol maken, en dan op de tweede helft een kopie van de eerste. Dan mag er ook nog eens wat mislukken. Om de prijs hoef je het niet te laten.

Groet,
Tjalling
modulebaan.nl

Lucien

  • Offline Offline
  • Berichten: 956
  • narrow minded and proud of it
Re: Bahnhof Buchau 1916
« Reactie #78 Gepost op: 17 April 2021, 20:34:05 »
Wat Tjalling zegt.
Dit A4-tje kost afgerond € 8,50, dan moet je niet tobben. Ik heb het ook gewoon volgemaakt met wat "reserveopschriften".
Gewoon een blad vol maken in Word, en vervolgens afdrukken als .pdf.
Mailen, en 2 werkdagen later in de bus.
Meer heb ik niet gedaan.

Ik had al eerder opschriften voor schaal 0 laten afdrukken en was erg content met de kwaliteit, en als ik nu zie wat ik in h0 krijg, en met hele kleine opschriften zelfs, hoef je daarvoor echt niet naar de duurdere Duitse drukkers.
« Laatst bewerkt op: 17 April 2021, 20:51:36 door Lucien »
Lucien

Reinout van Rees

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 7751
  • Forummoderator
    • Persoonlijke website + weblog
Re: Bahnhof Buchau 1916
« Reactie #79 Gepost op: 17 April 2021, 20:43:59 »
Bedankt voor de info en tips!

Reinout
Bouw v/d EifelBurgenBahn (h0, zijlijn in de Eifel)
Eifelgeschiedenis (verhalen en video's over de Eifelburgenbahn)

Lucien

  • Offline Offline
  • Berichten: 956
  • narrow minded and proud of it
Re: Bahnhof Buchau 1916
« Reactie #80 Gepost op: 28 June 2021, 12:53:13 »
Hmmm......het past hier misschien niet helemaal, maar omdat dit weer een van die vele impulsieve oprispingen is die wellicht de eerste maanden weer niet verder dan di ene hersenspinsel komt wil ik hem hier maar plaatsen als een soort vervolg op de post van 16 april.

De keuze voor een DB baan met thema Württemberg is gevallen op station Wennedach. Weinig bijzonders, een tweezijdig aangesloten losspoor voor hout en andere zaken, een klein stationsgebouwtje, baanwachtershuis, en de enige waterkraan onderweg op de lijn Warthausen - Ochsenhausen. Dit laatste omdat aansluitend een klim van 1:40 voor de boeg staat.

Het baanplan dat ik heb is ongeveer in 1:1000, dus heb ik de maten maar opgemeten om er een baanplan met een lengtemaat van 1:100 van te maken. Zelfs dan is het nog erg ruim opgezet, dus wil ik kijken waar we misschien nog iets moeten inkorten om het geen heel saai langgerekt stuk te laten lijken.
De brug aan de rechterkant wil ik ook meenemen, maar geheel tegen het voorbeeld in moet ik ook zorgen dat ik aan weerszijden de overgang wat camoufleer, dus dat zal links een brug over het spoor worden, en rechts een partij bomen en groen op de spoordijk. In werkelijkheid rij je lekker tussen de akkers en weilanden door.

Het origineel:

20210625_102459 by Lucien Eijdems, on Flickr

Dan krijg je met AnyRail en wat draaien dit:

Wennedach 2 by Lucien Eijdems, on Flickr

Het raster is 45 x 45 cm, dan worden het dus 3 bakken van 50 diep en 90 lang. Omdat de wissels dan op de overgangen liggen korten we de zaak hier wat in, en ook aan de uiteinden kan het wel wat korter.
Ook hoef ik niet de boogstralen van het voorbeeld (500 m. links en 140 m. rechts), in model dus geen boog van 5 . en 1,40 m. maar 1,5 en 75 cm.
50 cm. is een veel gehoorde ondergrens voor betrouwbaar rolbockbedrijf, dus daar wil ik in ieder geval onder blijven.
Met wat kleurtjes erbij krijg je dan dit:

Wennedach 5 by Lucien Eijdems, on Flickr

Zo, eitje gelegd, hoofd leeg, idee gespuid, enzovoort. Dat dit nu weer stil ligt komt omdat ik nog zoveel andere dingen wil en moet doen.....eens proberen of ik mijn franse 0e baantje verder aangekleed krijg, en wie weet kan het zelfs nog ergens naar toe dit jaar, als de omstandigheden dat toelaten.





Lucien

Lucien

  • Offline Offline
  • Berichten: 956
  • narrow minded and proud of it
Re: Bahnhof Buchau 1916
« Reactie #81 Gepost op: 10 July 2023, 10:51:57 »
De plannen voor Wennedach, maar ook Buchau zelf, stonden een lange tijd op een laag pitje vanwege de beperkte ruimte om te kunnen bouwen.
Wennedach blijft nog even alleen p papier, maar Buchau zal in de komende dagen uit de winterslaap gehaald worden en krijgt een vast plekje thuis.
De baan is achteraf gezien toch niet zo stevig gebouwd dat vaak op- en afbouwen de baan goed zal doen. De tijd za leren of ik nog wat constructieve versterkingen kan aanbrengen om een show toch mogelijk te maken.
Maar eerst zal de baan een soort van permanente plek gaan krijgen zodat ik hem eindelijk eens kan gaan afbouwen. Materiaal voor de aankleding is er meer dan voldoende, en het jeukt toch wel een beetje om dit project eens tot een goed einde te gaan brengen.

Lucien

vanderHoek

  • Offline Offline
  • Berichten: 272
Re: Bahnhof Buchau 1916
« Reactie #82 Gepost op: 10 July 2023, 16:29:30 »
Leuk. Ik ga dit weer in de gaten houden.
met vriendelijke groet,

Martijn

Lucien

  • Offline Offline
  • Berichten: 956
  • narrow minded and proud of it
Re: Bahnhof Buchau 1916
« Reactie #83 Gepost op: 13 July 2023, 07:32:53 »
Nou, hij staat hoor. En daar is dan ook bijna alles mee gezegd.



Helaas heeft de opslag, en mijn knullerige bouwstijl van jaren geleden, de baan niet goed gedaan. Ofwel zijn de bakken gekrompen, of de rails gegroeid, maar de passing op de overgangen is op zijn zachtst gezegd beroerd. De materiaalkeuze zal daar ook debet aan zijn, vandaag de dag zou ik niet meer kiezen voor vurenhouten kopschotten en mdf zijkantjes. Goedkoop is achteraf duurkoop, dus investeren in goed hout voor de onderbouw is echt wel op zijn plek.
Nu kan ik heel lang gaan zitten prutsen om er nog wat van te maken, maar na wat nadenken en klankborden met vrienden is een afbraak en nieuwe opbouw waarschijnlijk de kortste pijn, die daarna lucht en tevredenheid gaat opleveren in plaats van blijven frotten en oplopende irritaties omdat het dan toch nèt even niet is wat je zou willen.

Dat neemt niet weg dat ik toch even wat plaatjes wou schieten met het materieel, om weer even te proeven aan de sfeer. Heel vele moe(s)t nog aan de baan gedaan worden, zoals bomen, struiken, figuurtjes, voertuigen, en allerlei kleine scenes en scenery. Dus als de baan wat kaal lijkt, dat kan kloppen.















Wordt vervolgd....maar wanneer is nog even niet duidelijk.
Lucien