Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 10:47:27
Rondom Charlois door Hans Reints
Vandaag om 10:45:19
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Eric B
Vandaag om 10:31:35
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Frank103
Vandaag om 10:28:20
Cranicher Altbahn door Arjen52
Vandaag om 09:51:11
13 december modelspoorbeurs Houten door maartenvdb
Vandaag om 09:50:27
Rail away door henk
Vandaag om 09:49:23
Onshape gebruikersgroep door Joz
Vandaag om 09:41:00
Surava in modules door Boertje
Vandaag om 09:28:39
RhB H0m, Albulisch door Boertje
Vandaag om 08:34:25
GoVolta treindiensten naar Berlijn & Hamburg door Quinzeedied
Vandaag om 07:51:53
Staion Odijk Rangeer terrein - Marklin C - H0 door Martijnstein
Vandaag om 06:17:52
3 januari NVBS oliebollenrit door FreekH
Vandaag om 00:51:31
NS 8100 in 0 door roadster36
12 December 2025, 23:18:52
Rondje door Lissabon met Lijn 28 door Sven
12 December 2025, 22:51:15
HTM PCC tram en wat gefrutsel er bij door Sven
12 December 2025, 22:44:00
Pfarrerwinkel bahn door DJV
12 December 2025, 22:06:32
Bitry Bascule in 0e, een nieuw baantje op Micromodules door moonlicht
12 December 2025, 21:29:32
Alternatieven voor de messing lagers van een Fleischmann rondmotor door GerardvV
12 December 2025, 21:25:41
Kersttrein door 008200
12 December 2025, 19:12:13
'Worst Case' materieel voor testen vrije ruimte, etc... door Frans Peeters
12 December 2025, 18:48:53
Testbaantje wordt Kerstbaantje (N-spoor, 0,31 M²) door Rico [momfer]
12 December 2025, 18:44:25
ProRail kan spoor in Nederland niet langer ’toekomstklaar’ houden door Huup
12 December 2025, 18:37:56
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Jeroen Water
12 December 2025, 16:45:42
De spoorhaven van Zuidbarge. door cor_b
12 December 2025, 15:46:17
blablabla door Duikeend
12 December 2025, 15:24:15
Spoor op industrieterrein Lage Weide door R1954
12 December 2025, 15:14:11
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door roco
12 December 2025, 15:06:54
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ door Ronald Halma
12 December 2025, 14:05:52
Bauarbeiten im gange door 741230
12 December 2025, 12:57:20
  

Auteur Topic: Baanplan van Daan (h0)  (gelezen 1496 keer)

Daan Knoben

  • Offline Offline
  • Berichten: 116
Baanplan van Daan (h0)
« Gepost op: 12 February 2022, 15:31:42 »
Hoi allemaal,

Na jaren de hobby weer opgepakt, en mijn account weer afgestoft, evenals bij de buren.
Zolder helemaal leeggeruimt, en een schaduwstation met 10 sporen plus tafel gemaakt.

Nu bezig met het baanplan voor het zichtbare gedeelte, en hier wil ik graag jullie feedback voor ontvangen.

Het is een C vormige baan van 4,5 x 3,75 x 2,60m volgens Nederlands thema tijdperk V/VI.
De bedoeling is dat een dubbelsporige lijn (vanuit spiraal 2) met internationaal karakter eindigt in een groot station, van waaruit de lijn enkelsporig nog doorloopt naar een denkbeeldige haven met daarbij een kleine personenlijn met boemeltjes (spiraal 1).

Ik heb mezelf enkele doelen gesteld:
  • Minstens 1 perronspoor van 4m voor een complete ICRm trekduw-stam
  • Boogstralen boven de 1 meter, langs de perrons liefst groter
  • Rangeermogelijkheden
  • Uithaalsporen voor tractie
  • Alleen slanke wissels
  • Perronsporen liefst via maximaal 1 afgebogen wissel te bereiken
  • Opstelsporen voor leeg materieel a la Plan-V, Lint, etc.



De donker blauwe sporen zijn de 2 perronsporen waartussen het grote eiland perron komt. Het onderste perronspoor krijg een a/b, waar vanuit het rechtse gedeelte de boemeltjes kunnen vertrekken richting spiraal 1). De roze sporen zijn uithaalsporen voor tractie. Groene sporen zijn voor goederentreinen, allemaal tussen de 2,5 en 3,5m lang. De bruine sporen zijn voor het opstellen van lege treinstellen/werktreinen/tractie. Het beige spoor is een kleine goederenaansluiting (had hier liefst 2 sporen gehad maar dat wordt teveel proppen).

Heb de wisselstraat voorzien van 2 gebogen wissels van weichen-walter (op basis van 2274/2251), en de wisselstraat zo gemaakt dat tijdens het kopmaken van een loc op het bovenste perronspoor er nog steeds treinen van en naar het onderste perronspoor kunnen. Het spoor tussen de blauwe en de goederensporen in is bedoeld voor doorgaande treinen. Heb gepoogd hier ook zo min mogelijk afbuigende wissels in te stoppen, maar dat valt gelet op de ruimte tegen om te realiseren.

Het allerbovenste spoor zit ik nog over de denken om daar een autotrein perron met koplading van te maken, maar daar ben ik nog niet over uit.
Verder zie je dat er aan de rechterkant nog een aantal releatief scherpe knikken in zitten. Dit heb ik bewust gedaan zodat ik de rest juist veel ruimer kan leggen, en het idee om schuin vanuit A naar B een wegviaduct te maken, zodat het die knikken een beetje uit het zicht haalt. Geeft meteen ook weer wat diepte werking.

Ben benieuwd of jullie nog goede tips op- en aanmerkingen voor me hebben. Hieronder nog een 3D beeldje van de wisselstraat, en kijkt best lekker weg al zeg ik t zelf. Het Engels wissel onderin de wisselstraat had ook een half engels wissel kunnen zijn, maar aangezien marklin ze niet heeft, en laten bouwen erg duur is, neem ik t maar op de koop toe.


Groeten,
Daan
« Laatst bewerkt op: 12 February 2022, 16:03:28 door Daan Knoben »

VvKan

  • Gast
Re: Baanplan van Daan (h0)
« Reactie #1 Gepost op: 13 February 2022, 11:36:43 »
Komend vanaf spiraal 2 sla je af naar het groene gedeelte (goederen).  Als je nu iets wil rangeren moet altijd gebruik worden gemaakt van de hoofdbaan.  Dat zou ik veranderen, zodat het uitloopspoor bereikbaar wordt zonder het andere verkeer te hinderen.
Dat betekent waarschijnlijk, dat je daar de hele wisselstraat gaat veranderen en ook het "probleem" van de dubbele Engelsman mogelijk gaat voorkomen.   Ook als het zou betekenen dat je daar wat sporen verliest, zou ik er dat voor over hebben: je rangeren wordt aan die kant beter en het is daar behoorlijk overvol.

Het omloopspoor van het achterste perronspoor heb je bij de wisselstraat ook nog helemaal rechts buitenom geleid.  Dat is niet direct nodig, dus zou in het echt ook niet bestaan.  Immers, de loc die omloopt zou alleen een binnenlopende trein vanaf spiraal 2 naar het voorste perronspoor kunnen storen.  Dat zal in een dienstregeling opgevangen worden ipv door 2 (dure) wissels. De loc zal òf vóór de binnenlopende trein naar zijn wachtplaats gaan (of direct terug naar zijn oude trein) òf hij wacht even tot de andere trein binnengelopen is

Daan Knoben

  • Offline Offline
  • Berichten: 116
Re: Baanplan van Daan (h0)
« Reactie #2 Gepost op: 13 February 2022, 13:03:15 »
Komend vanaf spiraal 2 sla je af naar het groene gedeelte (goederen).  Als je nu iets wil rangeren moet altijd gebruik worden gemaakt van de hoofdbaan.  Dat zou ik veranderen, zodat het uitloopspoor bereikbaar wordt zonder het andere verkeer te hinderen.
Dat betekent waarschijnlijk, dat je daar de hele wisselstraat gaat veranderen en ook het "probleem" van de dubbele Engelsman mogelijk gaat voorkomen.   Ook als het zou betekenen dat je daar wat sporen verliest, zou ik er dat voor over hebben: je rangeren wordt aan die kant beter en het is daar behoorlijk overvol.

Het omloopspoor van het achterste perronspoor heb je bij de wisselstraat ook nog helemaal rechts buitenom geleid.  Dat is niet direct nodig, dus zou in het echt ook niet bestaan.  Immers, de loc die omloopt zou alleen een binnenlopende trein vanaf spiraal 2 naar het voorste perronspoor kunnen storen.  Dat zal in een dienstregeling opgevangen worden ipv door 2 (dure) wissels. De loc zal òf vóór de binnenlopende trein naar zijn wachtplaats gaan (of direct terug naar zijn oude trein) òf hij wacht even tot de andere trein binnengelopen is

Thanks dat had ik naar kijken.  Voor het omloop spoor achter echter denk ik dat ik zo laat.  Zeker als ik van het achterste spoor een perron voir autoslaaptreinen maak
« Laatst bewerkt op: 13 February 2022, 13:06:02 door Daan Knoben »