Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
De Projecten van RetroJack
door
RetroJack
Vandaag
om 17:59:17
De bouw van 'Ommelanden' (H0)
door
Torikoos
Vandaag
om 17:48:40
Ronald doet de Fork Challenge!
door
Torikoos
Vandaag
om 17:34:00
Zelfbouw draaischijf 3D printer - Rocrail WIO Raspberry Pico (W)
door
Peter.v.L
Vandaag
om 17:17:00
S88n bus splitsen
door
Dave.......
Vandaag
om 17:06:53
Licht op Roco BR52 is niet (ana)logisch..
door
Martijn1974
Vandaag
om 16:59:03
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
MOVisser
Vandaag
om 16:35:18
Roco 290 digtaliseren
door
Herb73
Vandaag
om 16:31:45
Klein baantje 1200x1200mm
door
Prutsert
Vandaag
om 16:21:39
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
Wisselwachter
Vandaag
om 16:17:58
Vreemd probleem
door
RobVille
Vandaag
om 15:51:36
PB Models, ICR-rijtuigen
door
Ralf Wittkamp
Vandaag
om 15:45:47
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Ronald Halma
Vandaag
om 15:43:26
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N
door
Mispoes
Vandaag
om 15:40:46
Yet Another Servo Decoder
door
bask185
Vandaag
om 13:54:47
Sfeer op je modelbaan
door
Ronald Halma
Vandaag
om 13:35:45
Lagers vervangen DJH NS 3300
door
orientexpress
Vandaag
om 13:17:15
Philotrain NS6001-6006 (niet kijken als je blij met jou philotrain bent)
door
orientexpress
Vandaag
om 13:07:13
Philotrain 3737 rijeigenschappen verbeteren
door
Rico [momfer]
Vandaag
om 13:00:33
Spoor- en tramweg parafernalia
door
Eelco Storm
Vandaag
om 12:16:43
Toon hier je (model)treinfoto's
door
R1954
Vandaag
om 12:04:32
Piko 51916 NS 1100 blauw botsneus
door
spoorijzer
Vandaag
om 11:17:51
Lima IRM pimpen
door
008200
Vandaag
om 09:21:16
Piko 2025
door
Benelux795
Vandaag
om 08:44:21
Roco Plan T
door
grossraumwagen
Vandaag
om 08:33:30
Bahnstrecke 5867
door
Jelmer
Vandaag
om 08:33:24
Rhätische Bahn in 0m; van Filisur naar Stuls
door
Jelmer
Vandaag
om 08:22:47
365 "Het is weekend foto's"
door
Wim Vink
Vandaag
om 08:15:28
20 jaar BNLS
door
prutser
Vandaag
om 08:08:54
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
spoorijzer
Vandaag
om 07:47:50
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
'n Eigenwijs baantje in N schaal
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: 'n Eigenwijs baantje in N schaal (gelezen 1778 keer)
wke
Offline
Berichten: 59
'n Eigenwijs baantje in N schaal
«
Gepost op:
30 October 2022, 22:17:50 »
Dus, aangezien mijn plannen voor mij H0 schaal baan wat uitgebreid zijn, merk ik dat ik het wat jammer vind dat het behoorlijk lang gaat duren voordat ik leuk met treintjes kan rijden. Met dat idee in het achterhoofd begon er een plannetje te vormen om een klein N schaal baantje te maken. Daarvan heb ik het idee dat ik het wat vlotter kan afronden en zo eens goed kan oefenen voor de grote baan.
Daarmee kwamen er gelijk wat speerpunten voor het uiteindelijk plan naar voren:
klein oppervlak, 120x60 cm (nou ja, 122x61 cm, omdat we om een of andere reden inches en feet gebruiken voor standaard maten van hout werk...)
pendel baan, twee kleine stationnetjes waar tussen kleine treintje heen en weer pendelen
analoge aansturing, in ieder geval initeel aangezien digitaliseren nogal wat geld kost en ik er met dit baantje waarschijnlijk weinig mee zal kunnen
geen specifiek land/gebied/tijdperk, gewoon rijden wat ik mooie treinen vind
Na wat spelen in Scarm ben ik tot het onderstaande plan gekomen. Wel wat vals gespeeld (alle hellingen zijn 5%, al een snel proefje gedaan en het lokje dat ik heb lijkt het te kunnen trekken met een aantal wagens erachter).
3D beeld:
Niveau 1:
Niveau 2:
Niveau 3 in totaal baanplan:
Een pendel tussen twee stationnetjes (initieel 1 trein, later 3) en een simpel ovaaltje waar een goederentrein rondjes rijdt (om wat variatie te creeëren). Ik weet het niet zeker of ik het kleine schaduw stationnetje echt nodig ga hebben. Wellicht is het opstel spoortje (linker top) al voldoende om een andere trein op de baan te krijgen...
Voorlopig zal ik het baantje bij het bouwen aansturen met een analoge controller die ik zelf in elkaar ga knutselen. "Echte" modeltrein controllers/trafo's zijn schandalig duur (zelfs tweedehands) voor iets dat ik waarschijnlijk maar tijdelijk ga gebruiken. Misschien dat ik in de toekomst voor een doe-het-zelf DCC oplossing ga (ook leuk om in elkaar te hacken). Voor nu wil ik een analoge pendel module toepassen. Het extra spoor op het tweede niveau ga ik los aansturen (op een of andere manier). Ik heb op het moment deze twee op het oog:
Tams Helios-dc
BlockSignalling pts1
Heeft iemand ervaringen met een of beide modules? Ik vind het lastig om te kiezen (en ze zijn niet zo goedkoop dat ik ze maar op goed geluk wil aanschaffen), dus alle input is welkom.
Gelogd
Groeten, Wouter.
bigboynl
Offline
Berichten: 480
Re: 'n Eigenwijs baantje in N schaal
«
Reactie #1 Gepost op:
01 November 2022, 11:00:31 »
als ik naar dit baantje kijk zou ik de volgende wijzigingen aanbrengen:
overloopwissels tussen klim/daalspoor en ovaal voor goederentreinen zou ik aanpassen: de wisselparen zou ik verwisselen. Hiermee voorkom je slingers en je klim/daal sporen worden net iets langer. Misschien geen 5% helling maar 4,5%
in beide stationnetjes kun je meer wissels aanbrengen. Een wissel zodat je een omloopspoor creeert. Dan hoef je niet alleen met treinstellen te werken. En een wissel er bij voor een opstelspoor. Dan heeft je goederentrein ook een bestemming
geen kopsporen maar doorgaande sporen als schaduwstation
Succes er mee. En ga je nu voor spoor N of spoor h0?
Gelogd
Met vriendelijke groet
Hans
bask185
Online
Berichten: 4964
Re: 'n Eigenwijs baantje in N schaal
«
Reactie #2 Gepost op:
01 November 2022, 11:57:43 »
In plaats van in de stations om te lopen, kan je ook kijken naar een spoor voor een evt overneem lok.
Onderin de berg zou je misschien met meegebogen wissels de kopsporen minder 'koppig' kunnen maken. Dan kunnen rondrijtreinen elkaar passeren in het ovaal.
Verder vind ik het goed sporenplan. Het ziet er in ieder geval goed doordacht uit. Die 5% vind ik wel spannend voor N treintjes. Met name in hellingen kan dat tegenvallen.
Mvg,
Bas
Gelogd
Train-Science.com
Train-Science github
It ain't rocket science ;-)
WimC
Offline
Berichten: 1209
Spoor N
Re: 'n Eigenwijs baantje in N schaal
«
Reactie #3 Gepost op:
01 November 2022, 12:32:10 »
5% gaat veel materiaal niet trekken, denk, zeker ook gezien de krappe boven.
Gelogd
Grt, Wim
wke
Offline
Berichten: 59
Re: 'n Eigenwijs baantje in N schaal
«
Reactie #4 Gepost op:
02 November 2022, 13:02:50 »
Goede tips allemaal! Bedankt hiervoor. Het wordt een N-baantje, trouwens.
Ik ga eens wat verder spelen met het plan. Sowieso de overloopwissels wisselen ga ik toepassen.
Ik had eerlijk gezegd nog helemaal niet nagedacht over de mogelijkheid van het toevoegen van opstel spoortjes voor overneem lokjes. Gezien de krapte had ik me gelijk (geheel tevreden, overigens) neergelegd bij het enkel pendelen met kleine treinstelletjes; Desiro, GTW, van dat spul. Zonder echt een ambitie om een grote vloot aan N schaal treinen aan te schaffen. Uiteindelijk is H0 wel mijn voorkeur schaal, maar ik vind de uitdaging van een simpeler N baantje juist ook wel een leuke afwisseling. Maar meer mogelijkheden is altijd een goed iets! En ik heb een zwak voor veel wissels en sporen.
In ieder geval wat extra inspiratie opgedaan. Nu nog even tijd vinden om wat te krassen in Scarm...
«
Laatst bewerkt op: 02 November 2022, 13:22:32 door wke
»
Gelogd
Groeten, Wouter.
WimC
Offline
Berichten: 1209
Spoor N
Re: 'n Eigenwijs baantje in N schaal
«
Reactie #5 Gepost op:
02 November 2022, 14:09:36 »
Op niveau 3 zou ik de rechts wissel vervangen door een links wissel, en direct laten aansluiten op de rechte rails.
Je kunt bij beide stationnetjes nog wat ruimte creëeren voor een omloopwissel door de wissels direct na de bocht te leggen. Dat kan als de wissel in dezelfde richting buigt als de boog. Dat heb ik ook op een paar sporen in mijn schaduwstation en leidt niet tot problemen.
Gelogd
Grt, Wim
wke
Offline
Berichten: 59
Re: 'n Eigenwijs baantje in N schaal
«
Reactie #6 Gepost op:
26 November 2022, 21:25:02 »
Zo, eindelijk eens een update van het baanplan kunnen doen. Ik moet zeggen dat ik vind dat de kleine aanpassingen en toevoegingen een verrassend groot verschil maken. Twee suggesties heb ik niet meer toegepast.
Voor de omloop wissels bij de stations had ik het idee dat er te weinig ruimte over zou blijven voor trein. Ik denk dat het alternatief van opstel sporen voor lok wissels ook erg goed werkt (en wat leuker zal zijn om zelf na te spelen...
)
Een industrie voor de goederen trein heb ik ook niet meer gedaan. Mijn doel met deze baan is eigenlijk het pendelen van klein personen vervoer. De goederen trein die op het ovaal op het tweede niveau rijdt is slechts voor visuele variatie. Eventueel zou ik daar ook een langere personen trein (die niet op de kleine stationnetjes zou stoppen) kunnen laten rijden om een zelfde effect te krijgen.
Zie hieronder het (eind?) resultaat. Ik ben er nu erg tevreden over en ga hier denk ik mee aan de slag.
Nogmaals dank voor de suggesties!
Gelogd
Groeten, Wouter.
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
'n Eigenwijs baantje in N schaal