BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: genincr op 17 December 2007, 07:37:04
-
Naar aanleiding van een vraag om een topic te starten over bouwen met styreen, bij deze een bijdrage aan het forum.
Ik ben vele jaren werkzaam geweest als maquettebouwer en wil wat tips en trucs delen.
Basismateriaal: polystyreen(plaat) in diktes van 0,3-0,5-1-1,5-2-3-4-5-10mm.
Lijm: UHU-plasticlijm of vergelijkbare andere merken.
Gereedschap: stanleymes, stalen lineaal, potlood, geodriehoek, schuifmaat.
Het begin: maak een werktekening afgeleid van de bouwtekening waarin je materiaaldiktes verwerkt. Schrijf alles op !!!
De schuifmaat is heel belangrijk in het geheel. Je kunt hiermee heel eenvoudig tot op 0,05mm nauwkeurig werken.
Jawel tot op één-vijfhonderste !!
En zonder moeite, maar je moet het wel willen.......
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/den_bosch_schaal_1_200.jpg)
Den Bosch, Pettelaarseweg, schaal 1:200
-
Leuk initiatief voor een draadje!
Wat zou het stoer zijn om het niveau van de gemiddelde modelbaan eens wat op te krikken en ons niet alleen te beperken tot de bouwpaketjes en aanverwanten maar eerst eens goed buiten te kijken en dan iets realistisch te bouwen!
Aan "FLMtreintjes"
Heb je ook een modelbaan? en zo ja heb je daar ook eigen bouwwerken op staan? Lijkt me erg intresant om te zien!
En wat is de schaal van bovenstaand appartenemten complex?
m.v.g.
Mark
-
en voor de vele mensen die elke keer weer met de vraag zitten, waar haal ik die styreenzooi nou toch ?? :)
Modelspoorzaken hebben evergreen, maar is lachwekkend duur voor het materiaal.
De stripjes zijn ongeevenaard, en ga niet zelf proberen stripjes van 0.5x1.5 mm te snijden, haal die gewoon van evergreen.
Plaatmateriaal daarintegen, bel eens de plaatselijke reclameboer/beletteringsbedrijf.
Deze hebben bijna allemaal grote platen styreen op voorraad voor een fractie van de prijs die modelspoorzaken MOETEN rekenen.
Maar dit gezegd hebbende, zijn er al niet heel veel draadjes waarin staat hoe je styreen goed kan bewerken ??
-
Dat zal best, maar deze hebben dan geen muur of dakpanprofiel.
En voor het maken van kozijnen en bv een dakkapel zal ik toch die smalle strookjes moeten hebben dus wat heb ik dan aan die grote plaat ???
Momenteel kan ik toch niet werken aan de baan dus wil ik graag mijn nieuwe huis op schaal nabouwen in karton/papier(1:100). Zodoende kan ik mooi de meubels op schaal inrichten en ziet mijn vrouw daadwerkelijk hoe het er uit kan komen te zien want ze kan het zich zo op papier moeilijk voorstellen.
Mocht het lukken met karton dan wil ik het later ook proberen in styreen(1:87)zodat ik deze kan plaatsen op de modelbaan.
Maar eerlijk gezegd vind ik het moeilijk worden bij de kozijnen, dakgoten en de dakkapellen.
Gewoon proberen, ik weet het, maar het valt erg tegen :'(
Niet iedereen is even handig en een vaste hand heb ik al helemaal niet :-|
-
Geoffrey, ik zei ook niet voor niets dat je voor stripjes evergreen ongeevenaard zijn, en je niet moet proberen om die zelf net zo mooi en strak uit te snijden.
Als je 1 huisje bouwt heb je inderdaad niets aan grote platen, maar voor al die andere dan jouw die wel meer willen bouwen scheelt het al gauw een extra lokkie, zoveel scheelt het namelijk.
Voor muur en dakprofielen moet je inderdaad bij de modelzaak zijn, maar je vergist je in wat voor gewoon wit styreen je al nodig hebt voor een paar huisjes, aangezien dit de basis is voor elk voorwerp wat je bouwt.
Wat kan je nou verliezen door een meter styreen te halen voor een paar euro en gewoon te gaan snijden??
Kijken wat je mesje doet als je snijd.
Je hebt zelfs geen vaste hand nodig, daar hebben ze een lineaal voor uitgevonden.
het is een kwestie van de tekening overtrekken, maar dan met een mes ipv een pen.
Zolang je een paar kleine basis regels aanhoud kan je oefenen wat je wil.
- snij met een scherp mes, en laat het mes het werk doen, beter een paar keer snijden zonder druk langs je lineaal dan er in 1 keer doorheen willen
-plak een schuurpapiertje onder je lineaal tegen het verschuiven van je lineaal (metalen zonder coating!!)
-snij eerst je ramen en dan pas de muren uit
Op de site van Sleutelspoor staat goed beschreven hoe en wat, en ergens moet nog een artikel van Floris zwerven over een Dg waar veel nuttige tips in staan.
Denk als je eenmaal styreen hebt, het makkelijker werkt dan karton en papier, maar daar ga je me pas gelijk ingeven als je er zelf mee gewerkt hebt. :)
-
http://home.wanadoo.nl/roeland_dilz/blaat/dg.htm
astu.
-
Even voor de statistiek; ik doe ook wel es wat met maquette's;
Een recente (http://s39.photobucket.com/albums/e159/gertarkema/maquette%20Maat/Afbeelding041.jpg), de achterzijde weliswaar, maar hij is vrij groot. onderplaat 1,40 x 2,40 m.
Weglaten? Deze opdrachtgever wil detail.
kijk maar; showroom (http://i39.photobucket.com/albums/e159/gertarkema/maquette%20Maat/Afbeelding187.jpg) en nog eentje van de buitenkant (http://i39.photobucket.com/albums/e159/gertarkema/maquette%20Maat/Afbeelding188.jpg).
Ik zal nog even op zoek naar een goede overzichtsfoto.
EDIT: bij dit projectje was er een glansrol voor Marty (of een rol glans ;) folie)
-
http://www.sleutelspoor.nl/technieken/styreen.htm
Gr. Gerco
-
We kopen inderdaad bij de groothandel of reklameburo een grote plaat wit styreen 1x2 meter in de dikte van 0,5 en 1mm. Die laten we niet oprollen maar snijden in 4 handzame delen van 50 x 100 cm. Koop niet dezelfde gladde plaat van Evergreen (sorry) want die zijn te duur. Die andere spullen van Evergreen zijn zeer bruikbaar, komen we later op terug.
De link naar sleutelspoor is heel goed en duidelijk -een dergelijk stuk gereedschap is heel bruikbaar- maar wij gaan het een beetje anders doen.
Wij zetten geen potloodstreepjes (hooguit als "hulp") maar gebruiken een schuifmaat om direkt de afstand te bepalen. Dan halen we er gelijk een aantal onnauwkeurigheden uit.
Driehoek is "onnauwkeurig", potlood heeft een dikte van 0,5 mm en aan welke kant van het streepje ga je snijden ? En wij willen op tienden-van-millimeters werken.........
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0261.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0262.jpg)
We gebruiken de onderkant van de schuifmaat voor de juiste afstand, we snijden nu langs de lineaal, de afstand bedraagt 22,5mm.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0263_1.jpg)
Je kunt ook een doorzichtige driehoek gebruiken: meteen haaks en je ziet waar je bezig bent.
De potloodlijnen zijn slechts hulplijnen om te zien waar de ramen eruit moeten.
Let op: we werken aan de binnenkant van de gevel, de zichtzijde bijlft zodoende vrij van schade.
-
Prima start! Dit smaakt naar meer. :)
Groet Jaap
-
K zou het ook graag leren ;) het lijkt me leuk om te doen ;D
-
Ziet er super uit ga dit draadje zeker volgen.
-
Jaa ziet er echt goed uit!
Je ziet het er niet aan af dat het 1:200 is.
Willem
-
Wat bedoelen we met "de kunst van het weglaten" ?
Een maquette bouwen is eigenlijk wat anders dan modelbouwen. Een maquette moet meestal snel worden gebouwd, betaalbaar zijn voor de klant en er moet voor de bouwer iets aan verdiend kunnen worden.
Modelbouw is een hobby en detaillering ligt op een ander nivo.
Afhankelijk van de schaal zal er een meerdere of mindere detaillering zichtbaar/noodzakelijk zijn. Op heel kleine schaal van 1:500 zoals op de volgende 2 foto's, is het detail niet van belang, en toch is er veel informatie in beeld gebracht. Plaatsbepaling van de woning, stratenplan, begroeing, sfeer e.d. zijn belangrijker dan de klink van de voordeur......
Iedereen heeft de vrijheid om op welke schaal dan ook bepaalde details aan te brengen of juist weg te laten, gebruik je fantasie.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0269.jpg)
schaal 1:500
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0270_1.jpg)
´t Heiderijck Heerenveen, schaal 1:500
-
Hoe bouw je in dit geval die kleine huisjes, zitten daar nog andere technieken in als bij schaal 1:160/1:87?
Groetjes Michiel
-
Om even wat vragen te beantwoorden:
1. nee ik heb momenteel geen modelbaan, we zijn nu echt te klein behuisd daarvoor, in de toekomst komt het er hopenlijk wel van. Treinen heb ik nog genoeg, daar is het (=maquettebouw) allemaal mee begonnen.
2. de hele kleine huisjes bestaan uit gezaagde basisblokjes in diktes van 10 en 5 mm (woning en garage). Daar tegenaan en erop worden kleine plaatjes -dikte 0,5 en 1 mm- geplakt. Elk onderdeeltje veroorzaakt een schaduw, het is een tijdrovend werk.
Het is wel heel goed te doen, met de schuifmaat (reeds eerder besproken) is elk onderdeeltje goed aan de maat te maken en te houden.
Wordt alles wit dan is het in-elkaar-plakken-en-spuiten. In verschillende kleuren: de onderdelen worden eerst gespoten en vervolgens aan elkaar verlijmd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0279.jpg)
maquette schaal 1:500
-
We gaan nu de werktekening maken, we rekenen alles om naar de schaal waarin we gaan bouwen. We gaan gewoon in tienden-van-millimeters dat is geen enkel probleem. We letten ook goed op waar e.e.a. “lijnt”. Dat is wel belangrijk, meestal is dat door de ontwerper ook zo bedoeld en het maakt het uitsnijden iets gemakkelijker.
Op het voorbeeld zien we het volgende:
- maten in mm
- hulplijnen: deze geven aan dat hier e.e.a. lijnt
- pijlen: vanuit deze richting is gemeten.
- totale afmeting.
- arcering: deze vlakjes moeten eruit.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0281_1.jpg)
We hebben in dit voorbeeld 16 maten, dus we moeten onze schuifmaat 16 keer instellen. Voor deze gevel niet zo erg, maar als je veel moet herhalen kan het wel vervelend worden. Daarom had ik 12 schuifmaten ter beschikking die ik vantevoren instelde.
Eigenlijk doen we nu niets anders dan "CADCAM" en “plotten”, alleen doen wij alles met het handje.
Denk eraan dat we aan de achterkant snijden van ons materiaal (in dit geval gaan we uit van 1mm polystyreen). Dus je werkt in spiegelbeeld, gaat vast een keer fout, maar daar leer je van.
Dus nu aan de slag: instellen, aanleggen en snijden.
Snij rustig voor (niet forceren, maat is belangrijk) en snij naderhand door het materiaal heen, bij 1mm materiaal is dat geen probleem. We snijden natuurlijk alleen waar de vlakjes eruit moeten.
Je kunt hier zien wat je krijgt als je maar alles vantevoren uitrekent en konsekwent doorgaat.
Niet zichtbaar op de foto maar het was er wel: horizontale en verticale ribbeltjes, ook handmatig aangebracht.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0280.jpg)
maquette schaal 1:100, units van De Meeuw t.b.v. tijdelijk kantoorgebouw
-
:o Dat gebouw ziet er strak uit, hoe heb je bijvoorbeeld die snedes erin gemaakt?(tussen 2 ramen in)
Willem
-
Kijk nog maar eens goed naar de foto op originele grote.
https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0280.jpg
Deze strips liggen er dus op.
-
Voor met name de N spoorders met het idee "ik wil ook wel een gebouw maken maar ik heb nog wat inspiratie nodig..." lopen....
De volgende site heeft in ieder geval voldoende voorbeelden van zelfbouw, want geloof me stuttgart is niet te koop in een bouwpaketje ;D
Persoonlijke mening is wel dat ik denk dat in dit voorbeeld de kwaliteit iets te lijden heeft in onder de quantiteit maar zie het als een verbeterpuntje ;)
www.freymodell.de
m.v.g.
Mark
-
Waar doen we inspiratie op en hoe beginnen we ?
We beginnen natuurlijk niet met een moeilijk bouwwerk en we gaan er ons ook niet aan spiegelen, want dan zakt de moed direkt in de schoenen.
We beginnen in de achtertuin, jawel.........
Een oefening met de garage bijvoorbeeld. We gaan kijken hoe die in elkaar zit en vertalen dat naar een werktekeningetje.
We moeten gaan denken in lagen:
1. glas
2. kozijnen
3. garagedeur
4. muur
5. boeiboorden
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0283.jpg)
We zetten het geheel op een bodemplaatje, dakje erop, boeiboordjes rondom en klaar.......
Dakje erop ? Nee dakje erin ! Plaatje beplakt met schuurpapier geeft een mooi effect. Dan moet je dus ergens randjes of nokjes maken waarop het platte dak kan rusten.
Zo geeft een eenvoudig bouwwerkje het nodige denkwerk en al doende krijg je ervaring met het zoeken naar -bij voorkeur simpele- oplossingen.
-
We hebben inmiddels de gevels en ramen uitgesneden en natuurlijk overal de bramen weggehaald zodat er mooie raamopeningen zijn ontstaan. Nu gaan we de vensterbanken erin lijmen. We maken de onderkant van de raamopening een beetje schuin met een mesje of vijltje. Daarna lijmen we het vensterbankje erin (0,5mm styreen).
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0285_2.jpg)
Dit is natuurlijk niet zo’n probleem, en de volgende stap is de gevels haaks op elkaar lijmen. We gaan niet in 45% verstek werken, is veel te moeilijk. Gewoon koud op elkaar en aan de binnenzijde plakken we een verstevigingsstripje van 2x2 mm (Evergreen).
Zet de gevels op een passende bodemplaat van 1mm dik, dan krijg je een degelijk bouwwerk.
Breng de “plamuur” aan nadat je zeker weet dat de gelijmde onderdelen goed op hun plaats zitten. Laat het tenminste een halve dag drogen/uitharden en vervolgens kun je het vijlen en schuren.
Tip 1: om met dit materiaal op een fijne vlakke ondergrond te werken, kopen we bij de “glasboer” een glazen plaat van ±50x50 cm 6 mm dik (float glas). Die laten we wel plat-poly slijpen anders wordt het een beetje link. Glas is mooi vlak dus je ziet meteen en heel goed of je netjes aan het werken bent of niet.
Tip 2: als je gevels koud op elkaar zet, heb je natuurlijk naden en die kun je vullen met plamuur. Wij maken onze “plamuur” zelf. Pak een 2e flesje UHU-Plast (of vergelijkbaar) en doe daar restanten polystyreen in. Dat lost mooi op, de lijm wordt dikker en je krijgt zo je eigen plamuur.
Natuurlijk ook een plaatje van de inspiratiebron: garage in de achtertuin.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0288_1.jpg)
maquette schaal 1:100 (bergen op zoom)
-
Dit is een meesterlijk draadje aan het worden!
Groet Jaap
-
De vraag gekregen om een foto te plaatsen van de andere kant van het kantoorpand, bij deze........
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0284_1.jpg)
maquette schaal 1:100.
Het gebouw was een tijdelijke behuizing voor een bank in Utrecht, gebouwd door De Meeuw uit Oirschot, zelfde bedrijf dat de tijdelijke behuizing op het centraal station in Rotterdam heeft neergezet.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rdam_cs_1_1_1.jpg)
Rotterdam Centraal 1:1
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0288_1.jpg)
maquette schaal 1:100 (bergen op zoom)
Waar zijn de Nederlandse Gamma schuttingen? ;)
Maar ff serieus, de professionele maquette bouwer, werkt die niet met een cad/cam achtige styreen snij methode? Ik bedoel, zit je echt 50 huisjes uit de hand te snijden?
-
Ik ben eind 1999 gestopt na 25 jaar maquettes bouwen. In die tijd waren automatische snij-systemen niet betaalbaar (voor een kleine zelfstandige), dus inderdaad: alles met het handje.
De meeste modelbouwers zullen niets zien in de aanschaf van een computergestuurde snijmachine. Mijn tips en trucs zijn daarom met name geschikt voor de "kleine doe het zelver".
Om tijd te winnen was het belangrijk een systeem te bedenken dat snel en praktisch werkt. Daarom bijvoorbeeld mijn keuze voor voornamelijk één materiaalsoort (styreen). Daarom geen potloodstreepjes op materiaal maar meteen de goede maat met behulp van de schuifmaat. Dat scheelt een aantal handelingen, en dus tijd.......
Gamma-schutting ? Heel gemakkelijk en snel te maken m.b.v. Evergreen.
-
En nu moeten de buitengevels een kleurtje krijgen......
Volgen we de (Duitse) lijn van veel modelhuisjesfabrikanten, dan kunnen we de gevels spuiten. Gebruik tenminste 3 kleuren, geen enkele gevel is helemaal geel of helemaal steenrood, het is altijd een mix van kleuren. Fijne spikkeltjes geeft het mooiste effect, we kunnen dat doen met verf uit de spuitbus of m.b.v. airbrush.
Maar waar zijn nu de stenen met voegen.......???
Deze draad heeft als titel: ........de kunst van het weglaten.......
Voor een maquette is dat steentjesmotief niet van belang, maar je kunt natuurlijk gerust i.p.v. glad styreen, plastic plaatjes gebruiken met een steentjesreliëf. Of je gebruikt steentjespapier uit de handel, of je print zelf.
Voor mij is dit geen diskussiepunt: ieder doet wat hij mooi vindt en – misschien wel belangrijk- beetje passend bij de bebouwing waar je eigen model straks tussen wordt geplaatst.
Een combinatie kan natuurlijk wel, zie foto.......
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0257.jpg)
studie-maquette 1:100, Prinsenkade, Breda.
-
Vandaag geen vervolg met tekst over hoe en wat maar wel een plaatje......
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0287.jpg)
maquette schaal 1:100, Veendam.
-
Dat wordt wat moois als jij een modelspoorbaan gaat maken. Over de dure huisjes hoef jij niet in te zitten, sjonge wat knap zeg! Ik krijg het al niet voor elkaar om een faller pakketje zonder lijmresten in elkaar te zetten :(
-
We gaan nu verder met ons model.
Het is de bedoeling dat we de hele gevel op kleur brengen. Dat wil bijvoorbeeld zeggen dat we ook speklagen nu een kleur gaan geven. Masker aanbrengen en snijden met gebruik van de schuifmaat. Vantevoren al uitgerekend waar die komen, en zo het gaat allemaal weer op ééntiende nauwkeurig (zonder moeite). Bij grote complexe bouwwerken is dit afentoe een héél onderhandig en tijdrovend werkje, maar het is voor "het goede doel".
Als we vensterbanken hebben aangebracht, natuurlijk ook deze een kleurtje geven (penseeltje).
Het idee is dat we hierna niet meer met verf aan de gevel hoeven te komen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0293.jpg)
maquette schaal 1:100, Steenwijk.
-
Mooie draad, de Bergse plaat is er ook zie ik :)
-
Een beetje herkenning is altijd wel leuk. Bij deze nog een voorbeeldje waarbij de nodige details zijn weggelaten. Nou ja, dat was in schaal 1:200 ook niet echt nodig. Het dak(je) was afneembaar waardoor de binneninrichting zichtbaar werd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0316.jpg)
maquette 1:200, showroom + bedrijfsruimte garagebedrijf Rotterdam.
Dit gebouw is zichtbaar vanaf de snelweg dichtbij de Brienenoordbrug (voorzichtig als je al rijdend rond gaat zitten kijken).
Om het iets gemakkelijker te maken: BMW-dealer.
-
BMW-dealer
Logisch toch.. ;D
Gaaf wat je hier allemaal laat zien FLM!
Groet Jaap
-
Na de nodige "verplichtingen" rondom Kerst gaan we weer verder met de bouw. De kozijnen komen nu aan de beurt, het moet een beetje strak gaan ogen, zoiets als dit........... Hoe doen we dat ?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0290.jpg)
maquette schaal 1:100
-
Ik herken dat 'BMW pant' duidelijk! knap hoor!!
Gr.
ajs
-
Nu we de gevels helemaal gereed hebben kunnen we aan de kozijnen beginnen.
We gaan weer uit van hetzelfde materiaal: transparant styreen van 2mm. Niet zo duur als acrylaat en direct verlijmbaar met het andere materiaal dat we gebruiken (styreen dus).
We nemen weer onze tekening erbij en maken een plaat die 6mm smaller en 3mm lager is.
Waarom ? Smaller omdat het tussen de eventuele hoeksteunen moet passen, en lager omdat we hierop later het platte dak willen laten rusten.
We kunnen op een aantal verschillende manieren kozijnen gaan maken:
1. met behulp van plakfolie
2. verf
3. van styreen
In alle gevallen zullen we de juiste maten vast moeten stellen. We gaan terug naar onze tekening.
Voor het gemak maken we kozijnen met een breedte van 0,9mm.
Voor het gemak ?? Jawel, we hebben toch een schuifmaat !?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0337.jpg)
De maten voor de kozijnen staan in de kleur rood in dezelfde tekening, er is rekening gehouden met de 6mm smallere plaat.
Kun je het nog volgen ?
We willen zoiets als dit, lekker strak aan de maat en overal hetzelfde........
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0277.jpg)
Maquette kantoorgebouw, schaal 1:100.
-
Heel preciesjes werken kan ook in schaal 1:200, het maakt eigenlijk niet zoveel uit. Konsekwent rekenen en meten is wel heel belangrijk.
Voorbeeldje van appartementen in schaal 1:200
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0271.jpg)
Heerhugowaard, schaal 1:200
-
Bij deze nog een plaatje van een industrie/kantoorpark in schaal 1:200. De bouwwijze is iets anders dan eerder beschreven, het verschil zit 'm in de ramen/kozijnen. Ik kom daar nog op terug.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0347.jpg)
-
Het zijn stuk voor stuk plaatjes!
Groet Jaap
-
Kan je niet is het oude station van Alphen aan den Rijn maken? Ik weet dat iemand hier op het forum er ooit is aan begonnen, alleen heb ik het eindresultaat gezien. ???
-
Ziet er werkelijk ongeloofelijkj mooi uit.
-
FLMtreintjes,
Ziet er zeker goed uit!!
Wellicht een keer een doe middag ergens geven zodat we zelf deze dingen in de goede schaal kunnen bouwen?
Ik hou me aanbevolen.
Vraag: is dit allemaal plotwerk of zelf gesneden?
mvg,
Sander
-
Ik ben vanuit het modelsporen in de maquettebouw terecht gekomen. Alles met het handje uitgesneden, grotere stukken met een zaagmachine, maar nooit met een plotter. Wel ALLES met de schuifmaat en konsekwent meten en snijden. Houd je je mes een beetje scheef, scheelt meteen een paar-tienden maar dat is nog niet zo erg. En met nog een keer meten is het meestal wel weer te corrigeren.
Een doe-middag ? Prima idee maar daarvoor ik woon te ver weg en kom nog maar zelden in Nederland.
Bij deze weer een afbeelding, een maquette in schaal 1:100, gebouwd in 1984, de autootjes waren iets te groot......
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0353.jpg)
-
Wel leuk om zo'n garagebedrijf op je modelspoorbaan te hebben maar neemt wel redelijk wat ruimte in. Met behulp van deze foto van bovenaf kun je dat goed zien. Deze garage staat overigens in Eindhoven, aan de rondweg bij de rotonde met de Karel de Grotelaan.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0352.jpg)
maquette schaal 1:100
-
We willen zoiets als dit, lekker strak aan de maat en overal hetzelfde........
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0277.jpg)
die staan in Goes toch>???
100 meter verder heb ik op school gezeten alleen door fusie verplaatst... :-X
-
Dat zou wel kunnen maar ik heb er geen gegevens meer van, de architekt had dit soort kantoorgebouwen in gedachten op mogelijk meerdere plaatsen.
Kijk eens op de foto van het industrie/kantoorpark van 3 januari, dat is van dezelfde architekt. Er is enige overeenkomst in stramienen zichtbaar.
-
Fantastisch draadje! Deze foto's en uitleg hebben me eindelijk de stap doen zetten om ook eens te beginnen met zelfbouw gebouwen.
Ik heb reeds enkele pogingen ondernomen met wat styreen plaatjes maar ik heb wat problemen met het uitsnijden van de raam- en deuropeningen. Het lukt me namelijk niet echt om mooi recht te snijden dus het resultaat ziet er nogal slordig uit.
Ik heb de schuifmaat gebruikt en snij met een scherp mesje langs een metalen lineaal, maar toch heb ik niet altijd mooi rechte randen. Ook het inkrassen en daarna 'breken' van het styreen werkt niet optimaal, er breken namelijk kleine stukjes styreen af zodat ook op deze wijze geen mooi rechte randen bekomen worden.
Heb je misschien enkele tips ivm het snijden van styreen?
Alvast bedankt,
Anthony ;)
-
Als er kleine stukjes afbreken, vraag ik me af of het wel styreen is, aangezien het vrij zacht materiaal is.
Als het breekt waar het niet mag breken, heb je het niet diep genoeg gesneden, maar in principe moet het mooi afbreken op de snijlijn, maar hoe dieper de snijlijn, hoe rechter de breeklijn.
Mocht je het niet diep genoeg gesneden hebben, breekt het juist niet af maar buigt het meer.
Mochten er in de hoeken wat styreen blijven zitten is geen probleem, dat vijl je gemakkelijk weg.
Oorzaak van scheef snijden in 99 van de 100 keer dat je teveel druk op je mesje zet.
Beter 6 keer door het materiaal heen dan proberen in 1 keer, want dan gaat je mesje zoeken, en heeft een lineaal weinig zin meer.
Heb je ook onder je lineaal een stukje schuurpapier geplakt?? dat voorkomt het verschuiven van je lineaal, en hoef je daar ook geen druk op uit te oefenen..
Als je een raampje uit wil snijden, en je hebt de contouren gesneden, kan je van de hoeken kruidlings ook doorsnijden, zodat je raam uit 4 punten bestaan en die kan je makkelijk uit het raam buigen waarna ze netjes op de snijnaad breken.
Als je je lineaal met snijden Op de muurkant legt en niet op het gedeelte wat er uit moet, en het gaat mis, dan gaat het mis op het deel wat weg moet, en snij je niet per ongeluk een halve muur weg :)
Op onze stand in Rijswijk zijn er meerdere die demo's geven met styreen, als je het eenmaal gezien hebt, is het makkelijker dan papier knippen :)
-
Als er kleine stukjes afbreken, vraag ik me af of het wel styreen is, aangezien het vrij zacht materiaal is.
Heel oud styreen ( een paar jaar oud) is wel degelijk hard en bros. Zeker de dikkere platen, dan snijden ze ook niet echt fijn meer. Zo'n 20 jaar geleden kreeg ik regelmatig grote platen styreen uit een museum in R'dam en je kon dan goed merken als een plaat al enkele jaren in gebruik was geweest...dan braken er idd stukjes af en de buigzaamheid was een stuk minder geworden...( maar misschien was de kwaliteit in die tijd ook wel een stuk minder..)
Ron
-
Er zijn al enkele tips gegeven maar ik heb er ook nog een. Wat al geschreven werd over meerdere keren in het materiaal snijden is heel belangrijk, inderdaad beter dan in één keer door het materiaal. Bij dikker styreen van 1,5 mm of meer is dat ook al bijna helemaal niet mogelijk.
Ga niet steeds geforceerd langs die lineaal snijden, maar snij -zonder lineaal- enkele malen rustig in het groefje.
Als je enkele malen in het styreen hebt gesneden maar er nog niet doorheen bent, zou je het eens een beetje kunnen buigen. Je ziet dan aan de kant waar je niet gesneden hebt, het materiaal witter kleuren dan de rest van het styreen. Dat is je snijlijn.
Je hebt de exacte maat met behulp van de schuifmaat en snij nu (rustig en voorzichtig) ook aan deze kant van het materiaal. Doe je dat op alle 4 zijden van een raamopening, dan zal je zien dat het raampje er bijna zonder druk uitgehaald kan worden.
Misschien zit je er een paar-tienden langs maar dat is geen probleem, beetje vijlen en schuren en het ziet er prima uit.
Veel raampjes uitsnijden was soms wel vervelend.......
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0358.jpg)
kantoorgebouw, schaal 1:100
-
Bedankt voor de tips, ik probeer het zeker eens uit ;D
Anthony ;)
-
Gedeelte van een maquette in schaal 1:200. Een trein is er niet op te zien maar wellicht is er de herkenning........??
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0354.jpg)
-
In de buurt van de afsluitdijk ?
-
Misschien Den Helder noord?
-
nope, is duidelijk harlingen :D
-
Na de tips ivm het snijden van Styreen gaat alles inderdaad al een heel stuk beter. Volgens mij waren de stukken styreen van Evergreen inderdaad al een paar jaar oud. Ik heb deze week namelijk in een plastic verwerkend bedrijf enkele nieuwe platen styreen gekocht en deze styreen kan ik veel makkelijker snijden zonder dat er stukjes afbreken.
Even een foto van een eerste test:
(http://www.treinbestuurders.be/ferrari/garage6.jpg)
Nu nog wat rechter leren snijden en alles komt goed ;)
-
Nu nog wat rechter leren snijden en alles komt goed
Nou, ik doe het je anders niet na, zo'n auto snijden uit een plaatje styreen
-
Een trein is er niet op te zien maar wellicht is er de herkenning........??
Volgens mij ook Harlingen-Haven. Alleen is volgens mij het rechter "open" gedeelte van het gebouw nooit gerealiseerd in die vorm, of later bij het gebouw getrokken. Is nu onderdeel van de Chinees aldaar. Ik was er 30 december j.l. nog en merk nu eigenlijk dat ik er nooit zo op gelet heb. Tja, 40 jaar lang naar Vlieland gaan. Als je van de boot af komt heb je eigenlijk de pest in dat je weer in Harlingen staat en heb je een soort kokerblik zal ik maar zeggen........ 8) Pendelbus naar het parkeerterrein pakken en wegwezen......
Gr. Rob
-
Het raadplaatje is inderdaad de veerbootkade in Harlingen. Of het uiteindelijk ook zo gebouwd is weet ik niet, maar daar worden maquettes vaak voor gebruikt. Op tekening lijkt het heel wat, maar als het wordt gepresenteerd als ruimtelijk model, wordt er vaak nog een en ander gewijzigd.
Een totaalfoto heb ik er niet van, wel een ander stukje van de maquette, bij deze. Alweer meer dan 15 jaar geleden dat ik deze maquette heb gebouwd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0355.jpg)
veerbootkade in Harlingen, schaal 1:200.
Overmorgen gaan we weer verder met "de kursus".
-
Overmorgen gaan we weer verder met "de kursus".
je was mijn vraag net voor ;D
Het zijn mooie plaatjes allemaal, maar dit draadje werd meer een showroom dan een cursus draadje, niet dat ik het erg vind, maar een beginner zou eerder afhaken door alleen maar mooie plaatjes te zien.
Toch zit ik al een hele tijd met een bedeking over je schuifmaat methode.
Ik heb het uitgeprobeerd en het werkt prima, dus goeie tip, niets mis mee.
Echter werkt het alleen bij moderne recht toe recht aan huizen.
Veel mensen die zelf willen gaan bouwen willen ook oudere huizen maken en dan is alles niet meer zo recht toe recht aan, aangezien daar veel meer rondingen en siermetselwerk inzitten.
Hoe pak je dat aan met jouw methodes?? of komt dat nog in een volgende les :) ??
Of is dit een draadje puur over het weglaten en niet over het juist laten zien, want een gemetseld gebouw en daar de voegen weglaten, vind ik een beetje vergaan om dat ook weg te laten, dan is het geen kunst meer ;D
-
je was mijn vraag net voor ;D
Het zijn mooie plaatjes allemaal, maar dit draadje werd meer een showroom dan een cursus draadje,
Jij schrijft nu iets wat ik al heel lang zat te denken... ;D
-
Kan je de schuifmaat methode is uitleggen of heb ik daar over heen gelezen?
Marc
-
Met dit draadje over het bouwen van maquettes wil ik een handreiking en tips geven bij het bouwen van huisjes (en andere modellen). Als je de basis te pakken hebt, namelijk goed meten en snijden, dan kun je “alles” maken. Ik ben heel lang geleden eens begonnen met het bouwen van een simpele garagebox. En van daar uit stapje voor stapje verder gegaan. Als je één raampje goed op zijn plaats kunt krijgen, dan kan dat ook met tien of honderd, geen probleem.
Oude gebouwen zijn vaak moeilijker te bouwen en het weergeven van stenen/voegen is bij maquettebouw zelden of nooit nodig. Wil je dat wel, gebruik dan steentjespapier of van die reliëfplaatjes waar het motief in zit.
Of kijk eens hier http://www.sleutelspoor.nl/ >>>technieken >>>plotter.
Hier wordt met behulp van een plotter het motief in het styreen gemaakt. Heel erg mooi maar om dat met de hand te doen.......
Wat ik hier bedoel met “het werken met de schuifmaat” is vooral bedoeld om strak en precies te kunnen werken, en veel nauwkeuriger dan met potloodstreepjes of overtrekken. Of het gaat om een oud of nieuw gebouw, een beetje recht moet het wel zijn....... Begin eerst eens met recht-toe-recht-aan, en als dat goed gaat, maak dan dingen met een grotere moeilijkheidsgraad.
De mate van detaillering bepaal je zelf, passend bij de huizen die je hebt.
Plaatje: appartementen in Oirschot, schaal 1:100
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0371.jpg)
-
Welke trukendozen gebruik je om ervoor te zorgen dat je maquettes niet na een jaar zo krom als een hoepel staan?
-
De maquettes zijn gebouwd van kunststof met de nodige verstevigingsribben erin, dus dat gaat best lang mee.
Sommige waren van begin af aan al zo krom als een hoepel, dus dat viel niet op ;)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0369.jpg)
maquette, schaal 1:100.
-
Het lukt mij om zelfs de kleinste bouwsels krom te laten trekken. Dan maak je ribben, gaat het doodleuk daartussen hol staan. Niet in eerste instantie, maar na een jaar of 2 als het vocht eruit trekt ofzo... Gek wordt je d'r van...
-
Ik vraag me wel eens af of er verschil in kwaliteit tussen verschillende platen styreen bestaat, wat jij hier beschrijft ben ik ook tegengekomen, maar ik heb ook bouwsels die dat probleem helemaal niet hebben... en de kromgetrokken bouwsels zijn niet gemaakt met dunner styreen dan de andere..
-
Voordat we verder gaan nog eens even terugkijken en met name naar de vragen en opmerkingen. Ik heb vele honderden maquettes gebouwd, en elk bouwwerk had wel iets speciaals. Het heeft geen zin om hier elk probleempje met bijbehorende oplossing te bespreken. Al bouwende los je het op.
De grote lijnen zijn deze:
a. uitrekenen en meten (schuifmaat)
b. voornamelijk één materiaalsoort (styreen)
Uitrekenen en meten is een belangrijke basis om strak te kunnen werken, schrijf alles op. Eigenlijk doe je niets anders dan het werk van de plotter overnemen. En wat doet die ? Niets meer of minder dan een beetje snijden volgens de maten die jij hebt opgegeven.
Werken met één materiaalsoort heeft het voordeel dat verlijmen heel gemakkelijk gaat. Werk je met bijvoorbeeld styreen, papier, pvc, metalen en karton door elkaar, heb je altijd het probleem van het lijmen. Daarbij komt het voordeel dat je van styreen ongelooflijk veel kunt maken en er allerlei fijne onderdelen te koop zijn (Evergreen). Je gaat je oplossingen automatisch zoeken in styreen.
Bijgaande foto: gecombineerde toepassing van een woning in styreen beplakt met steentjespapier (schaal 1:100).
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0391.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0391.jpg)
-
Nog een even samenvatten:
- we hebben gemeten,
- uitgesneden met behulp van een schuifmaat
- gevel geplakt en met “plamuur” de naden weggewerkt
- de gevel op kleur gebracht (eventueel met steentjespapier)
- de kozijnen uitgesneden (plakplastic of styreen)
Die kozijnen waren natuurlijk aangebracht op transparant styreen en dat moeten we nu aanbrengen aan de binnenkant van de muur. Hebben we met plakplastic gewerkt dan doen we dat met dubbelzijdigklevend plakband. We nemen wel een goede kwaliteit want het moet lang meegaan en de wanden rechthouden.
De binnenkant van het glas decoreren we met bloemetjes-gordijnen-motief of net datgene wat je wil. Wil je later verlichting in huisjes aanbrengen, maak dan gedeelten zwart zodat het licht niet door alle ramen en muren schijnt.
Wat een gemak met maquettes: geen gordijnen en geen verlichting (het weglaten).
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0411.jpg)
woonhuis met erker en dakkapel, schaal 1:50.
-
Als ik heel eerlijk ben, vind ik de lessen wel wat karig,
Je zegt de ramen maken we met plakplastic.
Jij en ik weten wat je bedoelt, maar het gros weet denk ik niet waar je het over hebt, en hoe je het snijd, waar te krijgen etc.
Je brengt het aan met dubbelzijdigklevend plakband zeg je, hoe doe je dat? wat breng je precies aan en waarom dubbelzijdig plakband, want daar ontgaat mij even helemaal het nut ervan.
Wat moet wat recht houden ??
Bovendien moet me even van het hart, en ik zal nu wel weer neergemaaid worden, maar ..... steentjespapier ?? ?? ?? ?? als iets je uren bouwplezier bederft is het wel steentjes papier, doet echt afbreuk aan je bouwwerk.
Voor een maquette in 1:200 zal het prima zijn, maar voor een modelbouwer die wat meer wil, is dit echt goed uit de tijd :)
Nogmaals ik vind het mooi wat je allemaalgebouwd hebt en laat zien in je persoonlijke galerie, zeker gezien het nog allemaal handwerk is, maar je trekt het modelbouwen denk ik teveel naar het maquettebouwen.
Er zijn uiteraard veel overeenkomsten, maar net zoveel als er verschillen zijn.
Denk dat er veel mensne best wel gebaat zijn bij een wat uitgebreidere uitleg
-
Iedereen kan doen en laten wat hij wil met de tips en ideeën die ik hier de revue laat passeren. Ik ben ook geen voorstander van steentjespapier, maar ik laat de keuze aan de ander.
Het bouwen van maquettes is wat anders dan modelbouwen. Het moet snel en betaalbaar en allerlei details zijn niet van belang, stenen en voegen bijvoorbeeld. Er wordt heel veel weggelaten, maar je kunt er ook een boel aan toevoegen en je gaat net zover met detaillering als jij wil.
Je pikt hier wat info op, bij andere, en gaat lekker aan de slag...... en je creëert de modelspoorbaan die jij voor ogen hebt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0259.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0259.jpg)
maquette schaal 1:100
-
Kun je wat tips geven ivm het schilderen?
Het snijden en bouwen met styreen lukt vrij goed. Deze week heb ik de muurdelen met een spuitbus een laagje verf gegeven. Eerst heb ik een algemene primer gebruikt en daarna een laag matte verf erover.
Het probleem is nu dat de uiteindelijke verflaag van de muren komt.
Als ik bijvoorbeeld afplaktape heb aangebracht en ik haal die nadien weer weg, komt ook de verf van de grondlaag eraf. Zelf de primer schilfert van de muren af. Ook als bepaalde delen met lijm aan elkaar gekleefd worden komt de verf los. Ik dacht eerst dat het styreen te glas was, maar na eerst schuren en daarna verf spuiten blijft het probleem zich voordoen :(
Anthony
-
Als de grondlaag er af komt dan is er iets mis met die grondlaag/primer in relatie met het styreen. Afhankelijk van het soort verf uit de spuitbus heb je zelfs helemaal geen grondlaag nodig. Proberen op een stukje styreen wat wel en wat niet hecht, eventueel in combinatie met elkaar.
Voorbeeldje: ik gebruikte alleen primer als ik met acryl-latex (jawel) ging spuiten. Zelfs bij afplakken met behulp van plakplastic als masker -wat behoorlijk kleeft- lieten de gespoten verflagen niet los.
Dus even experimenteren met de juiste verf.
-
Op 3 januari schreef ik iets over het verschil in het bouwen in schaal 1:200 t.o.v. schaal 1:100, het gaat hier met name om de kozijnen/ramen.
De ramen/deuren zijn uitgesneden uit 1mm styreen. Aan de achterkant is vervolgens een plaatje aangebracht. Op dit plaatje plakken we het raam.
Het raam hebben we geprint op overhead-sheet, de achterkant een kleurtje gegeven en er dubbelzijdigetape opgeplakt. Vervolgens het raampje (of deurtje) in de opening geplakt.
Dit werkt heel erg strak, je kunt ook eenvoudig meerdere kleuren voor kozijn en draaiende delen gebruiken.
Maar heeft voor de modelbouwer het nadeel dat er geen licht door de ramen kan schijnen. Maar met enige handigheid is dit te omzeilen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0477.jpg)
Industrie-kantorenpark in schaal 1:200
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0475_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0475_1.jpg)
-
Hoe krijg je een steentjes motief op een plaat styreen zonder kant en klare platen (Zoals slater's) te kopen en zonder behulp van een snijplotter.
In mijn geval zal het gaan om een vrij groot station . Dus heel veel steentjes in engels motief
gr
erik
-
Snijden/krassen langs een liniaal.
-
en ja, dat is veel werk ja.
-
Hoe krijg je een steentjes motief op een plaat styreen zonder kant en klare platen (Zoals slater's) te kopen en zonder behulp van een snijplotter.
In mijn geval zal het gaan om een vrij groot station . Dus heel veel steentjes in engels motief
Waarom wil je geen gebruik maken van deze opties?
-
Om even een tip te geven.
Bij ons in Leeuwarden zit een bedrijf dat styreenplaten van 2*1 meter verkoopt. Andere maten zijn niet mogelijk.
De platen zijn in verschillenden diktes te verkrijgen, echter alleen in de kleur wit.
Harm
-
Goeie tip Harm......... Als leeuwarden 1 bedrijf zou hebben ::)
Of heet dat bedrijf "Bij ons in Leeuwarden " ?? :)
Buiten dat, bijna elk reclameproductie bedrijf verkoopt styreenplaten in die maten, maar dat heb ik hier pas een keer of 12 lopen roepen, dus dat zal wel gemist zijn :)
-
He he, was het draadje even kwijt en kon het niet zo e'e'n twee drie terug vinden.
Maar goed, het is gevonden.
Ik wilde gisteren al de naam van het bedrijf noemen maar werdt even bij de computer weggeroepen. Toen ik terug kwam was het berichtje al verzonden. Blijkbaar toch op verzenden geklikt.
Het bedrijf heet Pyrasied, is gevestigd aan de Apollolaan 26 in Leeuwarden.
Het is een groothandel die aan reclamebedrijven levert, maar ook aan partikulieren.
Het bedrijf heeft een website, maar voor prijzen zul je even moeten bellen.
Harm
-
Waarom wil je geen gebruik maken van deze opties?
Het principe van "back to basic".
Ik vindt het leuk om iets te creeren en te leren van de valkuilen en/of technieken.
Om iets zelf te creeren mbv de computer/snijplotter (hoewel ik dit ook zeer interresant vindt voor in de toekomst, dus probeer elk draadje te volgen) vindt ik voorals nog te vroeg voor mij. Ik wil eerst de basics kennen / beheersen wel overweeg ik muurplaten te kopen van bijv. Slaters.
Zijn er nog meer merken die muurplaten verkopen op grote vellen. Ik heb nl. een 2 proefmuurplaten gekocht van Slaters maar die zijn niet groter dan een A4
gr
Erik
-
Erik,
als dit je eerste project wordt dan zou ik met iets kleins beginnen daar vind je al genoeg valkuilen in. Als je dan met je station begint dan worden er tenminste minder fouten gemaakt. ;D
Gr. Gerco
-
Gerco,
Ja, Mijn eerste zelfbouw van originele tekening
Je heb gelijk dat het verstandig is om met iets kleins te beginnen.
Het klinkt eigenwijs, dat weet ik, maar ik hou van uitdagingen en vindt het niet erg om fouten te maken. Dit station (Dordrecht CS) is altijd een wens geweest om na te bouwen al kost het me duizend jaar. (dat laatste is een grapje).
Ik denk gewoon structureel voorbereiden, goed je huiswerk doen, stapje voor stapje en dan hoop ik de fouten te minimaliseren
gr
Erik
-
hier de maker van je tekening: ik ben ook ooit begonnen met dordt. Uit slatersplaat. Die platen zijn overigens groot genoeg voor het station. Door de tussenranden tussen de bakstenen gedeeltes kan je telkens kleine stukjes maken. Je kan zo beginnen met bijvoorbeeld 1 stukje van het hoofdgebouw met drie deuren naast elkaar. Dit is toch echt vrij klein, ebn je tevreden dan ga je ermee verder, heb je aan het eind van dat stukje toch betere iedeeen of methodes dan begin je zo'n stukje gewoon opnieuw. Dat lijkt mij een goede manier om het station aan te pakken.
Let er overigens wel op dat de tekening in cad het orginele station betreft, bij de huidige versie zijn heel wat deuren vervangen door ramen en zijn er nogal wat dingen boven de deuren/ramen gewijzigd.
Sander
-
Ha die Sander,
Ja, goed idee om dat probleem (muurplaten) op te lossen.
Naast jouw tekening heb ik ook het origineel uit het archief.
Alleen deze tekeningen waren kopie van kopie dus de maten waren niet te zien. En met het dak kwam ik niet uit. Volgens mij is het een schuin dak.
Door jouw tekening en het origineel uit het archief is dit verholpen + ik heb tevens van jouw tekening geleerd hoe je in lagen dit project kan opbouwen/aanpakken, SUPER nogamaals bedankt
Hoe is het trouwens afgelopen met jouw station. Heb je toevallig foto's?
gr
Erik
-
Mijn station is nooit heel ver gekomen. Ik ben een eind gekomen met de voorgevel van het hoofdgebouw. Toen realiseerde ik me dat het allemaal een beetje te groot was voor de ruimte die ik had dus ben ik er mee gestopt. Wat een hele leuke is om te doen: print alle delen uit op a4-tjes en zet het eens in elkaar als een soort bouwplaat. Dan heb je een idee hoe groot het wordt, kan je mooi plannen hoe je het gaat neerzetten en kan je van lieverlee de papieren gebouwen vervangen door die die je van styreen hebt gemaakt.
Wat je ook nog kan doen, is een bezoekje brengen aan railzminiworld, daar hebben ze met mijn tekening als basis ook het station van dordt staan.
Sander
-
Ja dat had ik al gedaan, alleen op A3 formaat en op schaal.
Het wordt inderdaad een groot station.
Ik wist niet dat railzminiworld het station van dordt hebben, dus weer een extra reden om een keer daar naar toe te gaan, bedankt voor de tip.
gr
Erik
-
Ik ben nieuw op dit forum, maar een enthousiast styreen bouwer.
Ook ik heb alle fouten gemaakt die er te maken zijn.
Moet nog steeds dingen over maken omdat ik niet tevreden ben.
Ik bouw niet van plots, maar van tekeningen en foto's.
Soms alleen van foto's. Kijk dan goed naar verhoudingen, en naar dingen die een relatief vaste maat hebben. B.v. deuren.
En voorbeeld hiervan in het model van de Cooperatie te Leusden.
Verder bouw ik bijna al mijn rollend materieel in styreen.
Kijk maar eens op mijn site.
-
Kijk....
Onderstaande is handwerk.
Snij en denkwerk van Hein de Berk, onze teamleider van het atelier te Railz.
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/HUIS1.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/HUIS2.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/HUIS3.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/HUIS4.jpg)
Klik rechtermuis voor grotere foto.
Vakmanschap pur sang !
-
Ik heb zo'n idee dat dit niet voor Railz zelf is...
-
;)
Nope, is ons nieuwe huis.
-
Zie je wel!
-
Dat is gelijk de reden dat er nog geen foto's zijn van opbouw baan op mijn site he.
-
Zoooooooooooooo heeeeeeeeeee, dat is geen misselijk optrekje
-
sjit, kan nergens meer de solicitatiepapieren voor Railz vinden, Chris heb je nog een kopietje ??? :-*
-
;D
-
;D
-
pas jij in dat huisje?
zo zo ;D
MvG
-
mwah, dak dr op en flink aanduwen.
-
Dubbele garage, dubbele kelder, zwembad, grote oprijlaan,.. maar geen deuren, toch een beetje jammer :P.
Zal de kunst van het weglaten wel zijn.
-
De ramen op de begane grond zijn grote openslaande tuindeuren.
-
Toe maar!
Citaat Zus Stokvis: Bij ons in Emmer Compascuüm hebben we allemaal openslaande deuren, anders kunnen de koeien niet naar buiten.
Sorry hoor, maar deze schiet er bij mij dan altijd uit bij de woorden "openslaande deuren" ;D
Zeer fraai huisje, echt wel.
Groet Stephan
-
Nope, is ons nieuwe huis.
:o 8)
Komt dit stulpje in je huidige woonplaats?
Ben maar een beetje jaloers hoor, of iets meer ;D.
Wicher.
-
Zoooo..... :o
die gaat voor spoor O
En dan te bedenken dat die 25 miljoen nog moet vallen ::)
Mooi huisje Chris
Groeten,
Patrick
-
sjit, kan nergens meer de solicitatiepapieren voor Railz vinden, Chris heb je nog een kopietje ??? :-*
Dacht ik ook al... heb blijkbaar de verkeerde baan gekozen....
Projektleider bij Railz zei je? ;D ;D ;)
Alle gekheid; mooie keet!
Grtz, 8) Ronald 8)
-
Ach, een meubelmaker en technische dienst medewerker had ook gekund Ronald. ;D
-
vandaag nog even een bouwlamp en wat zwart karton dr bij gepakt voor wat sfeerplaatjes van t ding... ja, t is dus 1:100.
(http://i52.photobucket.com/albums/g15/emmer_van_floortje/restafval/maquette/IMGP8839.jpg) (http://i52.photobucket.com/albums/g15/emmer_van_floortje/restafval/maquette/IMGP8839.jpg)
(http://i52.photobucket.com/albums/g15/emmer_van_floortje/restafval/maquette/IMGP8843.jpg) (http://i52.photobucket.com/albums/g15/emmer_van_floortje/restafval/maquette/IMGP8843.jpg)
(http://i52.photobucket.com/albums/g15/emmer_van_floortje/restafval/maquette/IMGP8846.jpg) (http://i52.photobucket.com/albums/g15/emmer_van_floortje/restafval/maquette/IMGP8846.jpg)
(http://i52.photobucket.com/albums/g15/emmer_van_floortje/restafval/maquette/IMGP8849.jpg) (http://i52.photobucket.com/albums/g15/emmer_van_floortje/restafval/maquette/IMGP8849.jpg)