BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: W. Dagevos op 21 June 2010, 20:45:48
-
Beste forumvrienden,
Vandaag heb ik een frame-ontwerp + hout gehaald voor de eerste fase van de aanleg van een treinbaan op zolder.
Het gaat uiteindelijk om 3 grote bakken, van deel 1 zijn de afmetingen 2m 95 lengte op 1m 22 breedte en ca. 80cm hoog.
De uiteindelijke vorm wordt een U-vorm en dit gaat het rechterdeel ervan worden.
Deel 2 het midden gaat ongeveer 1m 50 lang 1m 22 breedte worden.
Deel 3 wordt ongeveer 3m 80 lang 1m 22 breedt. dit wordt dan het linkerstuk.
Een baanplan is er nog niet, zou iemand mij mischien tips kunnen geven hoe ik het best een baanplan maak met Flexirails van fleischmann etc. De bochten worden zeer ruim want daar is ruimte genoeg voor,
Aan de zijkanten van de einden van de U komt een uitneembare plank met 2 rail-staven zodat rondrijden mogelijk is.
Uiteraard uitneembaar voor als je erheen wilt lopen.
PS. Hoe krijg ik een afbeelding hier groter?
De treinbaan zelf wordt geheel naar nederlands voorbeeld (1 kant met spoordijk, midden en andere kant niet)
Al het materiaal is ook nederlands, Ik rijdt digitaal gewoon simpel met een Roco lokmouse waar ik nog steets tevreden mee ben.
De baan wordt geen modulebaan dus de 3 bakken komen later gewoon vast te staan en het decor wordt gewoon doorgebouwd van bak naar bak net zoals de rails. die gaat ook niet doorgeslepen worden.
onder de treinbaan komt opslag voor dozen en dergelijke, die later afgewerkt worden met gordijnen o.i.d.
Ik zou het leuk vinden om tips te krijgen, de vordering laat ik zeker hier achter.
Dit wordt eigelijk mijn eerste eigen project als spoorbeginner, dus de tips zijn zeker nodig ;)
(hier nog het frame ontwerp)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Baanplan_deel_1.jpg)
Enig commentaar hierop? hoor het graag, daar leer ik van.
Mvg, Waylon
-
Hej,
Leuk dat je ook digitaal rijdt met roco en modelgleis gebruikt ;D!
ik heb zelf geen ervaring modulebaan maar ook een vaste, maar het oppervlakte is wel aardig groot
je kan die modelgleis trouwens mooi mixen met pico A-rails
M.v.g.
-
Hierbij de update van vanmorge,
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34531.jpg)
Het buitenraam + 1 dwars en diagonaal.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34541.jpg)
De verbindingen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34551.jpg)
Maat 116,2 ;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34561.jpg)
De hoek van 122 op 295.
Je moet wel weten ik heb 12 weken zomervakantie (y)
Ik heb hier nog de hele dag aan bezig dus in de loop van de avond een update.
Mvg.
-
Hallo,
Leuk, weer een Nederlandse spoorbaan. Vraagje, waarom geen modules daar kun je gemakkelijk aan werken.
Je kunt dan in de zomers ook buiten werken ;).
Zelf moet ik ook nog beginnen met het railplan, kan je daarbij niet helpen. Dit moet ook ergens in de zomervakantie gaan gebeuren.
Veel succes met de bouw! En veel posten hier (y).
groeten,
Martijn
-
zozo lekker lange vakantie heb je! geslaagd ofzo?
Dat balkenframe ziet er al erg solide uit;D
-
Nee ben 14 jaar, Zit op technisch instituut maaseik (belgie) Daar hebben ze vanaf 21 juni tot altijd 1 september vrij.
Al mijn exames achter de rug nu mijn tijd nuttig besteden aan een treinbaan die er eigelijk al veel eerder had moeten komen.
En ja ik hoop ook dat het goed stevig wordt, Hout is wel echt een kleine tegenvaller (is allemaal Gamma hout) en dat is best krom >:( Zijn namelijk van die hout pakketten die per 4 of 6 verpakt zijn (goedkoper, afgewerkt, juiste aantal en minder krom als losse) al zou je dat niet zeggen.
Maar dat hout los is voor de prijs echt WAAR-DE-LOOS. Als ik het zo mag zeggen.
@ martijn.
Module bakken waren eigelijk ook eerst het plan, maar ik vind zoals Rocomark het al mooi vertaald een Solide en grote vaste tafel mooier, In princiepe wordt alles gereedgemaakt van materialen daar heb ik een grote tuin voor beschikking.
En als dan alles is afgewerkt als een IKEA bouwpakket in elkaar gaan zetten op de zolder.
Nadeel is namelijk dat wij een fleese-trap hebben (verbeter me als ik het fout typ :P)
Ben nu alle verbindingen voor de dwarsliggers aan het frezen (heel karwei en ook een precisie werkje)
alles is wel al op maat gezaagt behalve de poten en een plaat, die van 51cm
Dat was het weer voor 13.08 op een dinsdagmorgen.
Helaas geen foto's nu, vanavond waarschijnlijk wel weer ;D
Mvg. Waylon
-
...fleese-trap...
Ajb:
Vlizo-trap (http://www.bouwpakkettrappen.com/vlizo-trappen/) ;)
Grtzz,
Karst
-
Ja die ja (y) Bedankt Karst.
Hierbij een foto update.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34571.jpg)
Alles op maat gezaagt, In totaal 4 tussen stukken en 6 kopse stukken.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34581.jpg)
Hier is goed te zien dat ze ongeveer 1,5 cm insteken.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34591.jpg)
Niet superrecht maar het gaat toch goed?
Denken jullie dat het voldoende is om deze dwarslatten met 2 schroeven en wat houtlijm in de sleuf te verbinden zijn of moet er nog iets anders aan tepas komen?
Mvg. Waylon
-
Waylon, of watervaste houtlijm gebruiken, nog beter is de constructielijm van Bison of Pattex.
Over de bundels.... tja, da's bouwmarkt hout. Meestal koop ik ze los en kijk goed of ik redelijk recht spul heb. De bundels lijken recht, maar als je de banden los knipt knalt het hout alle kanten uit ;D ;)
Succes met je constructie. Enig punt van kritiek; beter eerst een plan maken en dan de tafel.... ;)
-
Hej,
persoonlijk zou ik het hout gehaald hebben bij een professionele houthandel.
ik denk dat een flinke schroef (60mm?) en een kloddertje houtlijm wel voldoende zouden moeten zijn. (y)
zoals al eerder gezegd; ziet er solide uit. en die sleuven waar de dwarsbalken in verlijmd worden bevorderen dat alleen maar.
M.v.g. Mark
-
Gewone houtlijm is behoorlijk sterk (sterker dan hout). Watervast lijkt mij niet nodig. Met 2x 60 mm schroeven erbij zit het als een huis.
Maarten
-
Ik heb toevallig vandaag ook wat hout gehaald bij de Gamma. Van de losse planken die ik uit het schap trok was ongeveer de helft beter geschikt voor het maken van hoepels dan voor de onderbouw van een treinbaan. het is dat ze zo lekker dicht in de buurt zitten en ik geen auto rij, maar anders kwam k er nooit meer voor hout.
peter
-
Nee inderdaad Peterkloosterboer.
Zit inderdaad niet veel goed spul tussen, of heel erg krom of wel gespleten/gebroken.
Heb vanmiddag mijn frame af gemaakt en al (gemonteerd met 8 schroeven) om te kijken of het recht is.
Het monteren van de tafel op zolder gaat nog wel een weekje duren omdat de vloer voor een deel opnieuw gelegd wordt en er komt nieuwe dakisolatie met schrootjes. Zo ziet het weer een beetje netjes uit op onze stortzolder :P
Hier de foto's van nu het af is.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34601.jpg)
Hier zie je eigelijk pas de werkelijke grote van deel een.
dus dit kan je ongeveer keer 3 doen en in een u vorm leggen en je hebt de uiteindelijke grote (ONGEVEER).
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34611.jpg)
Hier vanaf de voorkant eroverheen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34621.jpg)
En de 90 graden hoek in verstek met 2 schroeven.
Was eigelijk wel heel degelijk weer vandaag en de zon scheen heerlijk.
Heb toch goed kunnen doorwerken. Zodra er weer wat gedaan wordt komen er weer foto's.
> volgende stap is de omlijsting maken + de poten zagen.
> Daarna kijken of het geheel een kleurtje krijgt.
Nu heb ik wel een vraag aan jullie:
Ik wil de bak gaan opvullen met van zon platen blauw schuim in totaal zon 2 cm,
Waar krijg ik dit soort materiaal want gamma had alleen piepschuim platen van 2 cm 4 cm 8 cm...
Zijn er andere materialen die te gebruiken zijn?
Waarom eigelijk geen piepschuim? ik heb gehoort dat het slecht was en heel iritant??
Vind het maar raar. Denk jij hier anders over? Heb je er ervaring mee? Ik hoor het graag.
Mvg. Waylon
-
Hoi Waylon
ik zou waar de rails komt hout leggen anders krijg je verzakkingen in het spoor en dat is niet handig.
en dat blauwe spul wat je bedoelt heet als ik het goed heb roofmate en is goed spul.
en nog veel bouwplezier.
groet Martijn
-
Je bedoelt Styrofoam IB / Roofmate / Wallmate deze zijn allen te krijgen bij de Bouwmaat,
Dit is echter wel een bouwhandel voor bedrijven ( maar ze doen niet moeilijk als je t vraagt, )
Als je in de buurt woont dan kan je het bij ons kopen ( zag dat je in limburg woont )
Overigens het houtprobleem is overal in de bouwmaterialenzaken waar het hout niet buiten open ligt
of waar er een luchtvochtheidsregeling is. Wij hebben ook niet altijd even recht hout namelijk.
Complimenten over je frame trouwens, ziet er top uit
-
maar dat ze de balken rechtop zetten is ook niet handig.
-
Ha Waylon,
Kijk even hier: http://www.floodland.nl/aim/info_polders_piepschuim_1.htm Dat is de website van Huub Maaskant. Het kan wel, maar eerst de rails op hout leggen en isolatie, daarna het landschap opvullen.
@Martijn van m: Waarom is het niet handig als ze de balken niet rechtop zetten? Dat snap ik niet. Leg eens uit? Voor de sterkte is een balk op de "zijkant" is niet zo sterk als een balk "rechtop" in jouw woorden. De belasting van "rechtop" kan veel hoger zijn dan op zijn kant. Ik zie voor de rest geen problemen of bezwaren om het zo uit te voeren.
Groeten Ronald.
-
Hee Waylon,
ziet er al stevig uit. Als je het extra wilt verstevigen kan je nog metalen hoekjes erin schroeven, maar zolang je er niet direct op wil gaan staan zal het denk ik zo ook wel stevig genoeg zijn.Ik ga ervan uit dat je met een vaste plaat op het frame gaat werken? In dat geval zou ik de roofmate alleen onder de rails leggen (wat breder als de rails zelf) ter geluidsisolatie. Het opvullen van de vrije ruimte in de vakken onder de baan helpt denk ik maar marginaal en maakt ook het bevestigen van draden e.d. lastiger.
Ik ben benieuwd hoe het er over 12 weken uit ziet. Een nieuwe nederlandse baan in Limburg is altijd welkom. Met deze bouwsnelheid ga je me gauw inhalen.
Marc
-
@ Ronald Koerts
ik bedoel dat in de bouwmarkt de balken recht opstaan en daardoor krom worden.
als ze ondersteund liggen is de kans op kromtrekken kleiner.
Het frame van Waylon is sterk genoeg om er een treinbaan op te bouwen.
-
nog over het piepschuim: ik heb zelf ooit op een houten plaat piepschuim geplaatst d.m.v. tandenstokers omdat het met alleslijm als het ware 'oplost' en je dus geen piepschuim overhoudt :'( maar piepschuim is wel erg makkelijk te bewerken doordat het erg makkelijk smelt. je kan dus met een oude soldeerbout prima een slootje "baggeren" en dan netjes afwerken, maar mijn voorkeur zou toch naar dat styrofoam spul gaan omdat het steviger is en nog makkelijker te bewerken dan piepschuim. trouwens, piepschuim geef een ongelovelijke #$%^&* zooi als je het gaat snijden of zagen ::) ;D
M.v.g.Mark
-
Als een balk krom trekt , dan is het hout op de verkeerde manier gezaagd .
Of die balk nou staat , ligt of hangt , kromtrekken doet ie dan altijd .
Uit een boom kan je maar een paar goede balken zagen , natuurlijk kan je de rest ook opzagen , en dat wordt dan het goedkopere hout.
Dit is wat ik mij ooit heb laten vertellen , maar het klinkt wel logisch.
-
Klopt helemaal ronald, je hebt je niks laten wijs maken!
-
Bedankt allemaal ;D
@ Mave,
Wat is in de buurt? want ik wist niet dat dat zo moeilijk te krijgen was?
@ Martijn,
Nee dat is zeker niet slim, maar dat het niet daar aan licht zie je aan de los liggende balken in de schappen, Die zijn echt heel erg verbogen, Terwijl die pakken rechtopstaan, en ik heb nog best goede uitgezocht want ik had maar 2 kromme balken in 3 pakken.
@ Ronald,
Ja die site heb ik ook al helemaal doogespit :P
Maar wat rocomark al zei, Het maakt heel erg veel rotzooi en styrofoam is inderdaad steviger.
@ Marc,
Ja die ijzere hoekjes waren al een idee, maar dat kan later altijd nog mog de stevigheid niet helemaal naar wens zijn :P
En dit ook nog eens, Een limburgse baan in Limburg, Een klein beetje heuvelland en veel natuur en bomen zijn toch wel preoriteit :)
Mischien klein dorpje her en der maar natuurlijk heel veel landbouw, veeteelt e.d.
Hopelijk kan ik ergens deze week de vloer maken want dan komt er vooruitgang.
Wel die bak randen ga ik binnekort maken.
Weet iemand, Als ik de hele bak verf/lak/spuit heeft dit gevolgen voor de lijmen en toestanden?
Nogmaals bedankt voor de complimenten ;)
Mvg, Waylon
-
Waylon,
ik lijm altijd eerst en verf daarna.
Mijn baan is ook in Limburg gesitueerd (zie mijn site), zo heb ik meteen de mogelijkheid van grensverkeer en heuveltjes maakt het wat makkelijker sommige sporen uit het zicht te laten lopen. Grasland en bomen laten de baan wat groter lijken en het is nog mooi ook.
Succes verder
Marc
-
Erg mooi Marc,
Alleen heb je ook een fotoalbum? dat zou helemaal mooi zijn.
Ziet er verder wel super uit!
Mvg, Waylon
-
Hoi Waylon.
Welkom op Beneluxspoor.net
Dat is een heel mooi houten tafel frame wat er gebouwd wordt.
Ga je een open constructie hanteren, of wordt de tafel geheel gesloten.?
Komen er schaduwstations om de treinen op te plaatsen.?
Ik ben wel nieuwsgierig hoe alles zo vorm gaat krijgen wat het hollandse landschap betreft.
Welk delen van nederland ga je na bouwen.?
Wordt de baan analoog of ook digitaal, zo ja welk systeem had je in gedachten.?
Er komen van mijn kant nog wel meer vragen tijdens de bouw.
Als de rest net zo mooi wordt als het frame, nou dan zit dat wel snor ;)
Kortom ik ga dit zeker op de voet volgen.
Sucses en veel bouwplezier toe gewenst.
Martin.
-
Dag Waylon, welkom!!!
Mocht je nog een voorbeeld zoeken voor een ontwerp van je sporenplan (ik maak ook een U-baan) dan kun je deze link over het ontwerp van Wassedam (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,20419.0.html) bekijken.
Voor de bouw van de tafels deze link over de bouw van Wassedam (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,20580.0.html).
En natuurlijk kun je ook klikken op het wereldbolletje onder mijn afbeelding links.
Mag ik vragen waarom je kopse houtverbindingen maakt en geen half-hout verbindingen? Die laatste (zie bouw Wassedam) zijn echt veel steviger... Het is maar een klein beetje meer moeite.
Gerard Wassink
-
Allemaal ten eerste harstikke bedankt, Een nadeel is wel van het frame: Het is echt LOEIzwaar :P
Martin,
Ga je een open constructie hanteren, of wordt de tafel geheel gesloten.?
De tafel wordt geheel gesloten met MDF platen 8mm dik, Om de tafel komt een rand dus boven op de MDF platen omringd door de rand komt een laag piepschuim of
roofmate, daar ben ik nog niet helemaal uit.
Komen er schaduwstations om de treinen op te plaatsen.?
Dat weet ik absoluut niet, klinkt heel gek maar ik ga mijn baanplan baseren met fleischmann flexirails, en natuurlijk moet alles afgestemd worden op materiaal dat verkrijgbaar is, Ik ga gewoon eens tekenen op een papiertje als ik tevreden ben haal ik mijn materiaal, Ik leg de rails eens los en bekijk waar mischien nog wat veranderd mag worden, Als ik denk dat alles goed ligt komt er een hardboard plaat onder in de vorm van de rails mee, Dus op het piepschuim/roofmate. die hardboard dient dan voor de verhoging van de rails.
De baan komt ook maar in 1 verdieping dus mischien wel mischien niet, eigelijk niet eens zon gek idee ;)
Welk delen van nederland ga je na bouwen.?
Niet specefiek delen nabouwen maar wel een beetje de natura van Limburg bijhalen, Een beetje het heuvelachtige van het zuyden, met het bijbehorende vele groen.
Wordt de baan analoog of ook digitaal, zo ja welk systeem had je in gedachten.?
De baan wordt zoals al eerder gezecht digitaal DCC aangestuurd met een Roco lokmouse, Simpel en betrouwbaar. Waarom? omdat dit voor mij geen honderden euro's hoeft te kosten alleen om de treinen aan te laten sturen, En ik heel tevreden ben met een Lokmousje, Uiteraard worden wel secties geisoleert voor bv. latere aansluit van Boosters. Maar dat wordt later nog wel besproken.
@ Gerard
Dat is een hele mooie baan wat je daar hebt. Ik ben al vaker op jou site uitgekomen "ook andere sites dus niet treuren :P"
En het zijn allemaal zeer mooie banen decorstukken echt top.
Verder hoop ik deze vakantie veel te kunnen doen aan deel 1, dat gaat waarschijnlijk ook wel helemaal lukken.
Als ik help nodig heb plaats ik hier zeker mijn vragen.
Mvg, Waylon.
-
Kon het niet laten, Gisteravond even mijn ballastskills getest aangezien ik dit nog nooit gedaan had,
Ook meteen mijn fantasie vrije loop gegeven ;D
eerst railstaven bruin geverft toen vastgezet en toen ballast, hier en daar wat groen erdoor :D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34711.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34741.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34761.jpg)
Vertel eens, ziet het er een beetje goed uit? dan kan ik dit natuurlijk toepassen op de echte baan.
Mvg. Waylon
-
dat ziet er zeker goed uit (y) (y)
als ik jou was zou ik het op de baan ook zo doen ;D
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34621.jpg)
En de 90 graden hoek in verstek met 2 schroeven.
Dit heeft niets met verstek te maken. Dit is gewoon een balk op de kopse kant van een andere balk geschroefd.
Wat ik uit je verhaal nog niet kan opmaken is hoe de tafels in je kamer geplaatst worden. Vrij in de ruimte of langs de muren? Waarom ik dat vraag? Kijk maar eens hoe lang je armen zijn. Waarschijnlijk geen 1,22 m oftewel hoe ga je bij de achterkant komen als daar iets gebeurd (en Murphy kijkt altijd mee dus gebeurd daar wel wat).
Verder sluit ik me aan bij het kritiekpuntje wat Ronald halsma al eerder had. Beter eerst een plan maken en daarna pas een tafel. Nu moet je je baanplan aangepassen aan de tafel ipv andersom. En dan gaat het niet alleen om de afmetingen van de rails (radius van bochten) maar ook om de posities van wisselaandrijvingen. het zal je misschien verbazen maar die komen uitgerekend altijd op de plaats waar jij de balekn hebt zitten.
Je gaat voortvarend van start maar enig denk en planwerk van tevoren voorkomt een hoop teleurstelling achteraf.
Gr.
Eric
-
hej waylon,
dat ballast ziet er netjes uit. op mijn eigen baan heb ik het niet omdat het een baan is om een alles een beetje te proberen en om te rijden enz. en omdat ik de rails eerst netjes wil houden voor een volgend project.
M.v.g.
-
@ Eric,
Daar is allemaal al lang over nagedacht ;)
De wisselaandrijvingen worden allemaal verwerkt in de MDF platen en in de Roofmate.
Ik ga geen gebruik maken van servo's gewoon met een standaard fleischmann wisselaandrijving.
Dus van de balken heb ik geen last omdat de roofmate + MDF Plaat 2cm 8mm dik is.
@ Marc,
Bedankt, dat is wel waar maar ik denk dat hier niet gauw een volgend project komt ;)
Zeker even melden als je gaat beginnen met een project, kan ik wat ideeën stelen ;D
Mvg, Waylon
-
Waylon,
Als je een hoofdlijn wilt uitbeelden waar veel gereden wordt, zou ik er niet zoveel groen door de ballast doen. Kijk maar eens op foto's van het grote voorbeeld. Zoveel groen en van die grote bloemen zie je alleen tussen sporen waar (vrijwel) niet meer gereden wordt.
Maarten
-
Nee dat is waar, was ook maar om alles even te proberen.
Als je het zo kan kan het ook zonder groen uiteraard ;)
Maar je hebt gelijk daar kan ik niet onderuit ::)
Mvg.
-
Ziet er goed uit je Ballast laag
-
Hoi Wajlon.
Als er voldoende ruimte op de baan komt.
Bij station bijvoorbeeld een mooi emplacement.
Dan is een schaduw station niet echt nodig
Om toch steets beschikking over de treinen te hebben die je inzet.
Het digitaal verhaal is duidelijk goed doordacht.
Oja bijna de foto,s vergeten :o
Die zien er echt natuurlijk uit zo in de buiten lucht.
Daar hoeven we ons niet druk over te maken.
Dat gaat je ook al goed af.
Dit belooft erg mooi te worden.
Sucses.
Martin.
-
Verder sluit ik me aan bij het kritiekpuntje wat Ronald halsma al eerder had.
Doe maar Halma...... ;D ;D ;)
Je gaat voortvarend van start maar enig denk en planwerk van tevoren voorkomt een hoop teleurstelling achteraf.
Ik denk dat Eric helemaal gelijk heeft.... beter eerst goed te plannen. En ik had ook al bedenkingen tegen de enorm grote tafels. Een centimeter of 90 is echt wel het meest dat een persoon kan reiken. Anders kom je aan inspectie gaten, en da's ook niet erg handig.
het piepschuim/roofmate
Piepschuim? Ga je spijt van krijgen. Je wordt gek als je dat spul verwerkt. Het wordt statisch en je wilt niet weten waar het dan allemaal te vinden is in huis....
Als er voldoende ruimte op de baan komt.
Bij station bijvoorbeeld een mooi emplacement.
Dan is een schaduw station niet echt nodig
Om toch steets beschikking over de treinen te hebben die je inzet.
Ben ik niet met je eens.... een schaduwstation geeft veel meer vrijheid aan de treinenloop en laat een werkelijkheidsgetrouw beeld zien. Je treinen gaan ergens naar toe en komen ergens vandaan. Dat kun je met een schaduwstation o.i.d. mooi nabootsen.
Waylon, plan de baan goed van te voren, zeker bij dit formaat. Anders ga je geheid op je gezicht... ;)
-
Petje af voor je plannen en dat je daadwerkelijk wat doet!
Gewoon bouwen en kijken waar het schip strandt is een methode die ook graag hanteer, maar bij dit soort formaten geloof ik niet dat dat slim is..
Afgezien dat je wissels, bruggetjes etc. etc. altijd fout uitkomen, weet je van te voren nooit echt waar je hart ligt, de een wil alleen maar rondjes rijden op een soort van achtbaan en een ander, is uren zoet op een rangeer plankje.
Het zou tog zonde zijn als jij een hele zolder vol met spoor hebt liggen en maar een, of twee favoriete spoortjes gebruikt.
Ik ben na mijn tweede baan erachter gekomen, dat ik de meeste tijd op het programmeer spoor door breng.....
-
Ben ik niet met je eens.... een schaduwstation geeft veel meer vrijheid aan de treinenloop en laat een werkelijkheidsgetrouw beeld zien. Je treinen gaan ergens naar toe en komen ergens vandaan. Dat kun je met een schaduwstation o.i.d. mooi nabootsen.
Waylon, plan de baan goed van te voren, zeker bij dit formaat. Anders ga je geheid op je gezicht... ;)
Ik snap wat je bedoeld.
Ik ben het wel met jou eens, gezien het belangrijke nut van een schaduw station.
Mijn iedee was ook als alternatieve oplossing als je geen behoefte of geen plenning hebt voor een schaduw station.
En toch je treinen wilt stallen, bij Utrecht cs is zo,n voorbeeld wat ik voor ogen had.
Gezien de Nederlandse baan.
Maar ingeval van wel een schaduwstation, zal de bouwer Wajlon daar constructief nu al rekenning mee houden.
En inderdaad goed de gedachte laten spelen hoe de baan zal worden.
Bij de bouw van de frame,s en tafel hoogtes en ruimte voor op/af ritten eventuweel klimspiraal.
De constructie zal dan moeten wijzigen.
Dus niet eerst tafels bouwen en daarna ,we zien wel, dat werkt dan niet. :-\
Martin.
-
Ik schrik altijd een beetje van grote banen. Waarom begin je niet eerst met wat kleins, om technieken te proberen en ook iets af te krijgen? Als je een aansluitspoor maakt, kun je daar je volgende project op aansluiten. Jonge mensen maken vaak de fout groot te willen beginnen. Projecten zoals deze raken in het slop als de baan eenmaal ligt en de treinen kunnen rijden. Dan ga je "testrijden". Zo'n groot project gaat je op een gegeven moment tegen staan. Ik wil je niet ontmoedigen, alleen maar waarschuwen.
Aan de andere kant is het uiteraard wel een mooie basis als je er de komende ca 6 jaar, tot je het huis uit gaat, aan gaat werken. Maar ik zie de oudere bouwers met mij al twifelachtig kijken.
Even voor de duidelijkheid: je wil deze baan toch niet over 12 weken afhebben? Anders wordt dit een interessant draadje.
-
kan het helaas niet allemaal beantwoorden dus een beetje algemeen.
Je moet weten, Ik heb 12 weken de tijd om 1 kant van de tafel af te maken.
Hier komt gewoon een stuk flexirails op in een soort U vorm maar dan heel ruim.
De tafel komt nog los te staan dus kan gewoon naar het midden van de ruimte geschoven worden zou je iets moeten doen, neem je de tafel er even uit en kan je aan de achterkant komen.
Natuurlijk krijg ik veel hulp van jullie hier, ervaren modelbouwers.
En mijn vader helpt natuurlijk ook mee.
Ervaring in technieken heb ik toch al redelijk, heb vroeger veel meegewerkt aan projecten van mijn vader, opa, oom die toendertijd nog ermee bezig waren.
Helaas ben ik de enige in de familie die de draad weer opgepakt heeft en de toch wel familietraditie voortzet.
Verder, Ik houd wel van een uitdaging. Je gaat nog versteld staan dat alles toch wel een beetje met voorbedachte raden gedaan wordt. op dit stuk van de tafel komen geen wisselstraten, hoogstens 1 of 2 wissels als extra oprit om even iets kwijt te kunnen :P
Dus iedereen die zijn vragen hierbij trekt, Houden zo ;D
Mvg. Waylon
-
Even terugkomend op mijn ballast.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3288.jpg)
Hier, deze foto is gemaakt op maastricht CS op de paserell.
Mvg. Waylon
-
Hoi Wajon.
Met hoeveel treinen wil je gaan rijden.
2 wissels hooguit is nou niet echt veel om een leuke variatie in treinbedrijf te verkrijgen.
Ik heb zelf een N spoor baan daar heb ik ook niet te gek veel wissels.
Maar wel meer dan 2.
Ik heb het zelfde gedaan wat jij van plan bent te hanteren.
Maar met het verschil, ik had wel een voorbeeld baanplan.
Voor Marklin bestemt, dus dat moest ik geheel omschalen naar N spoor.
Toen ben ik gaan bouwen en uitwerken.
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22768.0.html (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22768.0.html) hier staat het resultaat tot nu toe.
Mijn gedachte gang gaat wel met het totaal plan mee, maar...
Zelf dingen anders doen had mijn gewilde resultaat, en het legde geen windeieren.
Met digitaal rijdende treinen nu al tot resultaat.
Heb je niet een beetje voorbeeld, hoe je het geheel gaat uitwerken.
Je hebt al frame,s vervaardigt, de maten daarvan moeten wel overeen komen met wat je wilt bouwen.
Anders heb je tijd en geld in de tafels gestoken, maar past je iedee niet op de tafels.
Een schilden kan toch ook niet verven zonder kwast ;)
Ik ben zeer benieuwt hoe je het verder gaat doen, jij bent de bouwer en het brein er achter ;).
Dus jij zal wel weten wat er gaat gebeuren, maakt het wel interresanter voor ons.
Sucses.
Martin.
-
Ik denk dat niet iedereen het meerdere delen princiepe begrijpt.
Dus hierbij even snel een paint tekening.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/plan_9.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/plan_9.jpg)
<klik>
Ik heb bezig nu met Deel 1 (aangegeven met rood) Deze afmeting is 2m 95 lang op 1m 22 diep baan 2, 3 en 5 worden ook 1m 22 diep maar deel 3 wordt ongeveer 3m 50 lang.
Op deel 1 wordt niet veel wisselstraten en toebehoren geplaatst. Een stukje opstel komt later op deel 5.
Deel 4 is uitneembaar zodat je wel nog langs kunt.
Deel 2 komt alleen maar een stuk dubbelspoor en geen wissels en toestanden. Natuurlijk wordt alles wel opgevult met scenery enzo.
de afmeting van deel 2 is nog onbekend omdat dit allemaal nog niet van toepassing is.
Hopelijk is nu alles een beetje duidelijker?
Mvg. Waylon
Ps. Uiteraard komt de rails niet zo te liggen maar zo snap je het dat er maar 2 wissels op deel 1 komen omdat op deel 3 een hele wisselstraat komt.
-
Oh ja met welke treinen?
Even opsommen.
rijdend materieel.
Roco 1765
Roco 1823
Fleischmann Plan-V
Rivarossi IRM
Mehano G2000
Liliput 6400
Liliput 6520
Verlanglijstje locomotieven:
Roco 16/17/1800 (2 stuks)
L.S.Models 1100
Rijtuigen
L.S.Models ICR rijtuigen (3 stuks)
Roco ICK rijtuigen (2 stuks)
Verlanglijstje rijtuigen:
Artitect DDM set.
L.S.Models ICR stuurstand (besteld)
L.S.Models ICR Benelux rijtuigen (2/4 stuks)
Goederen
Roco kalk rijtuigen (4 stuks)
Roco VTG tankwagens (2 stuks)
Roco staalwagens railion (2 stuks)
Roco VAM groen (oud model) (4 stuks)
Roco VAM groen (nieuw model) (3 stuks)
Roco VAM oranje (nieuw model) (1 stuk)
Roco kolenwagens blauw (3 stuks)
Roco ballenwagen? grijs (2 stuks)
Fleischmann containerwagenset (1 set)
Verlanglijst goederenwagens.
Roco zwaarladers (aantal onbekend)
Nog wat goederen wagens, is wel eens leuk om een treinenwinkel te bezoeken ergens niet in de buurt, en dan neem je wel eens wat mee. de ene keer 2 kalk rijtuigen de andere keer een 1600.
Zo blijft het verzamelen ook een hobby.
-
Hoi Wajon.
Ik ben mischien lastig.
Alleen rond rijden gaat wel snel vervelen.
Zorg voor wat actie,s op de baan.
Rangeren is een leuke bezigheid.
Van bedrijf naar bedrijf.
Treinen samenvoegen, wisselen enzo...
Je hebt een geschikt stel locs waar je die taak mee kunt uitvoeren.
De ruimte laat dat makkelijk toe
Ik zou de gehele baan uitvoeren in dubbelspoor.
Rij variatie is zo belangrijk.
Welke stations gaan er komen met alles er bij.
Kijk eens bij het grote voorbeeld, wat je daar in de omgeving vindt.
Met deze ruimte is veel meer mogelijk dan gewoon rond rijden.
Kijk maar wat je er mee kunt, het is alleen een advies, geen verplichting.
Maar zo bekijk ik het verhaal, het is jou project.
Sucses.
Martin.
Martin.
-
Doe maar Halma...... ;D ;D ;)
Solly ;D 8) Typevautje, en dat terwijl de s niet eens in de buurt van de l en m zitten.
Gr.
Eric
-
Martin.
Wacht het nou maar even af ;)
Komt wel goed hoor.
Mvg, Waylon (y)
-
O.k. ;)
Is goed.
Ik heb er vol vertrouwen in.
Als er vragen zijn, we horen(lezen)ze wel.
Martin.
-
De tafel komt nog los te staan dus kan gewoon naar het midden van de ruimte geschoven worden zou je iets moeten doen, neem je de tafel er even uit en kan je aan de achterkant komen.
Ik denk dat niet iedereen het meerdere delen princiepe begrijpt.
Ik heb bezig nu met Deel 1 (aangegeven met rood) Deze afmeting is 2m 95 lang op 1m 22 diep baan 2, 3 en 5 worden ook 1m 22 diep maar deel 3 wordt ongeveer 3m 50 lang.
Het zal je verbazen wat we hier op BNLS allemaal begrijpen. :)
Maar daar gaat het niet om. Nu kan je er nog goed bij terwijl je aan deel 1 bezig bent.
Het gaat erom als je alle delen klaar hebt. Kom je er nog bij als alle delen klaar zijn en geplaatst zijn.
Daarom vroeg ik al eerder:
Wat ik uit je verhaal nog niet kan opmaken is hoe de tafels in je kamer geplaatst worden. Vrij in de ruimte of langs de muren? Waarom ik dat vraag? Kijk maar eens hoe lang je armen zijn. Waarschijnlijk geen 1,22 m oftewel hoe ga je bij de achterkant komen als daar iets gebeurd (en Murphy kijkt altijd mee dus gebeurd daar wel wat).
En daar geef je geen antwoord op. :(
Het is jouw baan maar we proberen je te behoeden voor beginnersfouten. En geloof ons maar, die hebben wij ook gemaakt. Genoeg ervaringsdeskundigen hier op het forum. Vandaar onze adviezen.
Gr.
Eric
-
Eric,
Tafel 1 komt tegen de schuine kant van het dak en met de kopse kanten tegen de muren (1 kant is een steunmuurtje)
Tafel 2 komt met de kopse kanten tegen tafel 1 en tafel 3 en met de zijkant tegen een (best wel iritante) Bok (uitsteeksel van de muur, omdat de schoorsteen daar loopt)
Tafel 4 komt in het midden uiteraard 8)
Tafel 5 komt aan de andere kant van het steunmuurtje waar de beruchte tafel 1 ook tegen komt. daar ga ik met een bocht om heen via tafel 1 om tafel 5 te bereiken (zie paintfabrikatie :P)
Hier het frame zit eindelijk vast geschroeft zodat ik alle gaten van de platen kan voorboren. Morgen avond of zaterdag komt dan de bak erom heen + gaat de vloer erin op zolder.
Hier de foto's:
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34771.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34771.jpg)
De eerste plaat zit al met 2 schroeven vast. Natuurlijk duurt dit lang omdat alles haaks moet liggen.
Moet vanavond wel even 1 plaat van 61 naar 51 zagen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34781.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34781.jpg)
Wordt al steets meer hé die hoek :P
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34791.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34791.jpg)
en jawel precies op het midden van de dwarslat :D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34801.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34801.jpg)
Nog even 1 foto van de drukke werkzaamheden.
Nou Eric, hopelijk is alles nu een beetje duidelijk.
Mischien dat ik vanavond nog even snel wat post van de laatste dingetjes, Maar je weet. Nederland tegen Kameroen (y)
Al gaat dit een saaie wedstrijd worden ::)
Mvg. Waylon
-
Hej,
zoals meerdere mensen gezegd hebben over het baanplan: dit baanplan biedt niet erg veel rangeermogelijkheden, het is misschien leuker om bijvoorbeeld een paar sporen voor een containerterminal o.i.d. te leggen en om ergens een paar rangeersporen te leggen want dit gaat op den duur vervelen ;)
M.v.g.
-
Hier de laatste update van vandaag.
voetbal kijke ;)
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34811.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34811.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34821.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34821.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34831.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34831.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34841.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34841.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34851.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34851.jpg)
Zo nu alleen nog die bak.
Veel kijkplezier Hup Holland Hup! (y)
Mvg. Waylon
-
ik ben geen timmerman, maar ik heb vaag een voorgevoel dat dit behoorlijk krom gaat trekken en een behoorlijke spanning op komt, als dit het is wat het gaat worden.
maar goed je geeft aan er meerdere keren veel over nagedacht hebt ;)
-
Jep, ga de exact zelfde temperatuur aanhouden voor iedere dag en een precieze luchtvochtigheidsgraad.
;D
-
Hoi Waylon.
Dat ziet er niet slecht uit.
Maar..
Ik zou willen adviezeren in de midden nog zeker wel een balk plaatsen.
Zo gaat het tijdens werking krimp en uitzetting van, het hout krom trekken.
En goede ondersteuning is van esensieel belang.
Een constante exakte temperatuur en luchtvochtigheid is erg lastig te hanteren in huis.
Als eerst de platen even een verfje aan beide zijden en kopse kanten geven.
Dan kan eventuweel vocht niet in het MDF trekken.
Anders gaat het zwellen.
Martin.
-
Ik ben blij dat een beginner van 14 jaar het beter weet dan de ervaringsdeskundigen hier op het forum. :-X
Gr.
Eric
-
Jep, ga de exact zelfde temperatuur aanhouden voor iedere dag en een precieze luchtvochtigheidsgraad.
;D
Hoe ga je dat aanpakken, daar ben ik wel benieuwt naar.
In welke ruimte komt deze baan te staan.
Als hij op een zolder komt, kun je een klimaatregelaar of airco die tempratuur en luchtvochtigheid.
Computergestuurt regelt en beheerst, niet echt optimaal gebruiken.
Denk maar aan het feit, als de zon nu op het dak staat te branden, plat of schuin dak maakt niet uit.
Ruimte groot of klein.
Dan schiet de temperatuur toch al snel boven 30^ uit.
Krijg die dan maar eens omlaag.
Daar is laatst een hele test over geweest op tv.
Van verschillende soorten klimaat beheersmethodes.
Mijn baan staat ook op zolder, daar is de temperatuur nu al 23 graden.
Ondanks isolatie etcetera...
Toch heb ik nu op dit moment mijn raam open en tocht het goed door.
Mijn bergen moeten immers drogen. ;)
Beste Wajon, kijk eerst eens goed naar de aangewezen ruimte.
Mischien moet je daar dan eerst iets van maatregelen gaan nemen.
Isoleren en ventileren.
Alvorens er een modelbaantafel met deze constructie op te bouwen.
Denk er eerst goed over na ;)
Sucses
Martin.
-
Ik ben blij dat een beginner van 14 jaar het beter weet dan de ervaringsdeskundigen hier op het forum. :-X
Gr.
Eric
Toppertje voor de toekomst (y)
-
Dat van de temperatuur en de vochtigheidsgraad,
Dat was niet letterlijk... :-\
Dus Eric, Jij durft jezelf ervaren te noemen?
Wat een eigendunk zeg.
Ik ben hier geen ervaringsdeskundigen, daar heb ik ook mijn mensen voor.
En niet alleen op dit forum.
Martin, Niet zo gestrest :P die middelbalk hoeft niet omdat het geheel stevig genoeg is. en de balken standaard krommer zijn voor ik ze inbouw dan erna.
Die middenbalk gaat niks uithalen hoor. Maar er komen wel hoekijzers in. Dat was wel een goede tip.
Zolang je hout de ruimte geeft om uit te zetten en in te krimpen trekt er niks krom.
Mvg. Waylon
Ps. Schrijf mijn naam eens goed majtin
-
Dus Eric, Jij durft jezelf ervaren te noemen?
Wat een eigendunk zeg.
Ik ben hier geen ervaringsdeskundigen, daar heb ik ook mijn mensen voor.
En niet alleen op dit forum.
Dat durf ik ja. En dat heeft niets met eigendunk te maken. Dat noemen ze ervaring. En daar ben ik door schade en schande achtergekomen. Heb diverse keren de zaag in de tafel moeten zetten om het frame aan te passen aan het sporenplan omdat het net niet uit kwam zoals ik dacht.
Ik dacht ook dat het wel handig was om alvast met de tafel te beginnen en dan sporen te gaan leggen.
Een volgende keer ga ik het van te voren eerst allemaal goed bedenken en uitproberen voor er daadwerkelijk iets in elkaar gezet wordt.
Dus een ervaringsdeskundige? Ja.
Maar laat je vooral niet ontmoedigen. Houdt zaag en ander gereedschap in de buurt.
Gr.
Eric
-
Hoi Waylon
Hier is antwoord op de vragen.
Da,s duidelijke taal.
Ik ben niet gestrest. ;)Modelspoorders zijn niet gestrest, eerder ontstrest.
Ik geef je alleen maar gericht advies uit eigen ervarring met problemen die je gegarandeert tegen komt tijdens het bouwen..
Vooral met houtconstructies, 9 jaar ervaring in stacaravanbedrijf opgedaan, als meubelmaker, enzo....
Eigendunk, nee.
Ik denk en weet vrij wel zeker zelf dat Erik er echter veel meer van weet dan menig modelbouwer.
Ik zelf kan ook nog veel van hem leren, hij bedoeld het goed.
Ervaringsdeskundige ben je niet dat komt vanzelf als je heel veel aan modelbouw doet.
Dan mag je je ervarings deskundige noemen.
Het is jou project, dat schrijf ik steets.
Kijk maar wat je zelf het beste vindt.
Ik blijf je wel trouw volgen, collega modelspoorder in spee ;)
Geef me wel garantie dat je er iets moois van gaat maken, daar sta ik op.
Tot nu toe heb ik daarover niets te klagen, het ziet er steets erg goed uit.
Als je vragen hebt stel ze gerust.
Martin.
-
Oke super (y)
Somige opmerkingen klonken gewoon een beetje ontmoedigend, vooral als je bedenkt met hoeveel ervaring ik begin :-X
Heb de tik van mijn opa. Maar helaas kan die mij niks meer leren. Oorzaak lijkt mij dan duidelijk genoeg.
Gelukkig heb ik er veel aan dat ik op een technische school zit. Daardoor ook veel gereedschap tot beschikking heb.
Sorry heb vandaag niks meer gedaan omdat het erg warm is, ik een onstoken oog heb/had, wij bezoek hadden.
Maar natuurlijk gaat het morgen weer verder.
Wel even een vraagje, ik maak alles van flexirails met welk merk rails ben ik dan het goedkoopst uit?
Je moet ook denken aan slanke wissels uiteraard.
het moet wel degelijk zijn maar het gaat niet om stevigheid omdat als alles vast ligt, ballast is wordt het toch een net groot geheel.
Opties zijn bijvoorbeeld: Tillig, Fleischmann, Roco.
Nog suggesties?
Mvg. Waylon
-
Hoi Waylon
het is het handigst om de flex rails en wissels van hetzelfde merk te nemen dan weet je namelijk dat het goed overloopt in elkaar.
groet martijn
-
Dat snap ik maar noem eens een goed maar ook goed betaalbaar rails voor een budget van een 14 jarige 8)
Natuurlijk moeten de wissels zowel de flexirails degelijk zijn! (en rails zonder vaste bedding)
Mvg, Waylon
-
fleischmann heb je bijna alleen nog de profi, en als je daar het zakje ballast bijkoopt dan is dat een hele andere kleur, dan moet je aardig wat roestkleur op de vaste bedding doen om het een beetje gelijk te krijgen.(ervaring, heb dat geval dus hier)
ik was laatst naar Railz gegaan in rotterdam, en daar hebben ze de roco rails zonder bedding. dat zag er erg mooi uit.
ik ben in de catalogus gaan kijken, en ik moet zeggen dat is toch wel een stukie goedkoper zeg dan fleischmann.
tillig heb ik geen ervaring mee. ik zou als ik jou was op de sites gaan kijken wat er mooi uitziet en wat een redelijke prijs is.
mathynk
ps: ik ben ook 14 ;)
-
ik denk dan roco fleishmann of piko.
En ik heb in geen tijden rails gekocht en ik ben ook pas 15.
groet martijn
-
ik bijna :D
maar ik zie (heb net het hele draadje doorgelezen) dat je de oude fleischmann rails heeft, tenminste dat heb je wel voor je proefstuk gebruikt. het is niet slim als je met verschillende soorten rails gaat werken, helemaal niet fleischmann en roco bijv. want er zit daar een hoogte verschil in waar je treinen soms van kunnen ontsporen, en het is in ieder geval al helemaal niet goed voor je wielen. en om dat nou helemaal mooi te gaan slijpen is ook een werk. en dan maar niet hopen dat je uitschiet.
dus je moet goed over de rails nadenken, voor de rijeigenschappen, en voor het oog. de meeste rails zijn een wereld van verschil, qua kleur en qua structuur.
mathynk
-
Hej,
Ik ben 17 en had mijn baan met 25 electrische wissels allemaal van Fl* Modelgleis en een stukje piko A-rails gerealiseerd dus modelrails is volgens mij nog steeds gewoon te koop
M.v.g.
-
ik bijna :D
maar ik zie (heb net het hele draadje doorgelezen) dat je de oude fleischmann rails heeft, tenminste dat heb je wel voor je proefstuk gebruikt. het is niet slim als je met verschillende soorten rails gaat werken, helemaal niet fleischmann en roco bijv. want er zit daar een hoogte verschil in waar je treinen soms van kunnen ontsporen, en het is in ieder geval al helemaal niet goed voor je wielen. en om dat nou helemaal mooi te gaan slijpen is ook een werk. en dan maar niet hopen dat je uitschiet.
dus je moet goed over de rails nadenken, voor de rijeigenschappen, en voor het oog. de meeste rails zijn een wereld van verschil, qua kleur en qua structuur.
mathynk
Sorry, Mathynk, maar wat je schrijft is niet juist. Piko heeft overgang rail lasjes om van 2,5 mm hoge rails naar 2,5 mm. hoge , maar slankere Piko rails te gaan.
En Roco heeft rail lasjes om van code 83, 2,1 mm hoge rails naar code 100 , 2,5 mm hoge rails te gaan. Dus de bovenkanten blijven dan van diverse rail fabrikanten gelijk. Zonder verhogingen of slijpen.
De vaste raillasjes zijn eenvoudig met en tangetje van de wissels of rails af te halen.
Succes met je treinbaan Rocomark. Het maakt echt niet uit wat voor rails of wissels je gaat gebruiken. Als je maar geen Marklin rails gaat gebruiken.
Ik heb Lima, Roco, Mehano, Peco, Fleischmann, Jouef en Fleischman wissels en rails door elkaar gebruikt.
Groetjes
Wil
Een ervaren modelspoorder.
Ik ben pas 57 jaar en 33 jaar bezig met modelspoor.
-
Oke bedankt denk toch dat het Roco zonder bedding wordt (y)
Alleen maar wissels en flexi-rails halen.
-
Ze hebben inderdaad raillasjes waarbij je de hoogte kan veranderen. Maar leg jij maar eens een fl profirail tegen een rocorail zonder bedding. Dan zit je toch echt met hoogte verschil. Die moet je op de een of andere manier toch verhelpen.. :-X
Nu weer on-topic mooi keuze rocorail, dan kan je de bedding zelf bepalen, en het is niet gek duur. Is het alleen wel handig om alleen maar flexrails te gebruiken. Misschien kan iemand met wat meer ervaring daar zijn mening over geven.. Ik bedoel het alleen maar als hulp, niet dat er weer iemand voor zogenaamde ervaringsdeskundige wordt uitgemaakt.
-
Hej,
Ik ben 17 en had mijn baan met 25 electrische wissels allemaal van Fl* Modelgleis en een stukje piko A-rails gerealiseerd dus modelrails is volgens mij nog steeds gewoon te koop
M.v.g.
Het is nog wel te koop hier en daar maar het wordt steeds schaarser, fleischmann is gestopt met het produceren ervan, dus bestellen kan ook niet meer. Natuurlijk is marktplaats ook een optie, daar kan je veel moois vandaan halen.
-
Hoi Waylon.
Rail keuze valt nog niet echt mee.
Daar tussen kom ik nog met ook leuke vragen, die ik heb aan jou, de bouwmeester himself heb.
Nou daar gaat ie dan, je mag er rustig bij blijven ademen :)
Maar..
Mischien kan je zelf eens wat meer vertellen wat er zo al op deze baan zal verschijnen.
Wat is jou kijk van zo,n mooi toekomstig project als dit. Hoe ga jij het geheel aanpakken.
Er is zo veel mogelijk, bijvoorbeeld wat voor soort station.?
Groot, klein, internationaal.?
Worden er steden gebouwd, dan al wel of niet met industrie daarbij.?
Of meer het iedee van het platte land met molens, schapen, koeien, boerderijen enzo.
Vertel ons lezers er eens iets over, wat jou plannen zijn.
Ga je ook nog bepaalde dingen zelf nabouwen.?
Havens zijn ook erg interresant. ;)
Maar het kan ook...
Licht heuvel landschap denk maar aan Limburg bij voorbeeld.
Kortom zo veel om op te noemen.
Martin.
-
Erg lastige vragen waarmee ik eigelijk nog niet zo mee bezig ben.
Maar hier probeer ik je te antwoorden (mischien wordt dit wel nog aangepast hoor.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wat is jou kijk van zo,n mooi toekomstig project als dit. Hoe ga jij het geheel aanpakken.
Gewoon rustig aan. Beginnen bij het begin, en tafel voor tafel afwerken.
Er is zo veel mogelijk, bijvoorbeeld wat voor soort station.?
Nou de preoriteit nijgt naar het station van Maastricht.
Niet makkelijk na te bouwen maar dat zou echt top zijn.
Maar het station komt op deel 3 dus helaas zeg ik daar nog niet teveel over.
Groot, klein, internationaal.?
Wat is klein? je weet de afmetingen van de tafels zo ongeveer, dus dat kan je denk ik zelf wel inzien.
Ik beschik in ieder geval over de benpdigde ruimte voor genoeg natuur dus dat zie ik dan wel.
Worden er steden gebouwd, dan al wel of niet met industrie daarbij.?
Nee geen stad zelf, wel wat huisjes / dorpjes. Wat wegen en de Maas.
Die komt ergens in een hoek op deel 1 van de tafel.
Dus daar ga ik nog veel over vragen hoe ik dit allemaal het best kan doen.
Of meer het iedee van het platte land met molens, schapen, koeien, boerderijen enzo.
Ik weet niet waar jij woont, Of dat je wel eens in limburg komt.
Maar het fenomeen: boerderijen en de bekende "boeren" in de dorpen is meer het fabeltje van de buitenprovincies.
Natuurlijk tellen we veel boerderijen en koeien schapen. En ook een aantal molens. Maar dit is niet echt het Typische limburg.
Dat is toch echt meer. Begrassing begroeiing beberging onbewoonde gebieden.
Verder vertel ik nog niet omdat dit de tijdelijke plannen zijn.
er kunnen altijd nog aanpassingen gedaan worden.
Wel is tafel 1 bijna af.
Hij gaat vanavond of morgen de zolder op, waar ik hem ga monteren en de rand erop kan zetten.
Dan ga ik er tijdelijk wat rails op leggen (profirails) Dan heb ik er toch nog even wat aan.
Rails halen wordt mischien donderdag of anders volgende week weekend.
Afwachten dus.
Mvg, Waylon
-
Jah mensen deel 1 is al ver klaar :D
Foto's.
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34861.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34861.jpg)
Hier nog leeg.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34881.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34881.jpg)
Hier nog steeds leeg.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34891.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34891.jpg)
Vanaf de zijkant
hier wat profi-rails erop gezet
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34931.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34931.jpg)
overzicht
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34901.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34901.jpg)
hier wat test materieel erop gezet ;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34911.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_34911.jpg)
1765 Roco + 2x ICK Roco nieuwe serie.
morgen rand monteren en dan is het alweer ver af.
Mvg, Waylon
Ps. Sorry voor de donkeren foto's, tis donker op zolder 8)
-
toch misschien een beetje late tip...
waarom niet eerst het dak aan de binnenkant gipsplaten dicht maken want voorzie een heleboel
stof wat straks vanuit de dakombouw naar beneden gaat vallen.
-
Hoi Waylon.
Toen ik al de antwoorden terug las van mijn vragen.
Hij weet dus wel waar hij mee bezig is.
Een gerust stellende gedachte.
Dat maakt het een heel stuk compleet.
Ik hoef niet alles te weten, verras me maar.
Toen zag ik de foto,s ik kreeg kippenvel.
Mijn reactie wat,WHOW dat ziet er te gek uit.
Je hebt niet stil gezeten, prachtig gedaan, de tafel.
Dit gaat helemaal goed komen, wat de modelbaan betreft die start is O.K.
Hier gaan mooie dingen komen, alleen een paar tl,s voor de goede werkverlichting.
De daken even gipsplaten, dan wordt het nog mooier.
Veel sucses en bouw prezier.
Ik woon zelf in Dordrecht erg mooi.
Limburg daar is vakantie tijd mij niet onbekend.
Ik ben al heel vaak in Valkenburg, schin op Geul, Maastricht, landgraaf, vaals, Geleen, sittart geweest.
Ons schone limburg, Prachtig elk jaar moet ik er wel geweest zijn.
De trekpleister bij uitstek is de Limburgse stoomtrein en de mergelgrotten, burgt enzo.....
Dit jaar door maastricht naar luxemburg, altans het noord oosten, de plaats Hosingen.
Maar ik ga na mijn vakantie zeker weer naar het mooie valkenburg toe, dat staat vast.
Martin.
-
Martin.
Bedankt ;)
Gelukkig raakt jou positiviteit nooit op ;D
Ja Limburg is best mooi, maar laat ik maar niet de chauvinist uithangen.
Het dak wordt zeker nog afgemaakt, zo ook de vloer.
Wat is de bedoeling:
Latten tegen de houten balken voor het glaswol.
Op die latten komen strakke witte kunstof schrootjes.
De muur met de schoorsteen uitsparing komt een houten wand voor.
Dus helemaal recht.
Achter de dwarsbalk boven de tafel komen 2 tl's te hangen uit het zicht.
De vloer wordt een parketvloer.
Dus nog genoeg te doen maar ondertussen kan ik zeker verder met de treinbaan.
Daar heb ik immers tijd genoeg voor.
Helaas kan/ga ik de zolder niet zelf verbouwen.
Dus dat wordt nog even wachten tot mijn vader vakantie heeft (y)
Mischien ga ik vandaag de eerste rails halen.
Alles van RocoLine (zonder bedding)
8x Flex-rail ??????
1x 920mm recht rail ??????
1x linkse wissel 42440
1x linkse engelse wissel. 42496
Wel een vraag.
Klopt het dat je na een linkse wissel een engelse wissel kan plaatsen?
Of zijn daar die 2 kleine stukjes voor?
Mvg, Waylon
-
Hallo Waylon,
Ja, daar zijn die kleine stukjes voor.
Een ervan (De korste) komt aan de aftakking van het linkse wissel en daaraan het kruis wissel.
Als je twee kruiswissels aan elkaar wil maken dan moeten er twee kleinste stukjes in het schuine kruisende spoor, maar twee kleinste stukjes passen niet op elkaar, dus dan heb je dat iets langere stukje nodig, die gelijk is aan twee kleinste.
Doe wel die overgangs rail lasjes tussen de rocoline en de fleischmann rails, dan gaat het helemaal goed komen.
Veel succes. Het gaat al mooi worden.
Groetjes
Wil
-
Hoi Waylon.
Dat klinkt niet verkeert wat je op zolder nog van plan bent.
Ik heb een heel speciaal draadje dan voor jou van mij.
Nooit gedacht dat het nog van pas zou komen.
Maar toch, lees dit maar eens op je gemak door.
Dan heb je meteen een voorbeeld wat mijn eigen zolder heeft ondergaan.
Die was het zelfde als jou zolder nu is.
Ik herkende op de foto,s heel bekende dingen.
Compleet verslag zolderverbouwing.
Deel 1http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,20356.0.html (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,20356.0.html)
Compleet bouwverslag van mijn treinbaan.
deel 2http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22768.0.html (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22768.0.html)
Veel lees en bouwplezier.
Martin.
-
Martin :o
Dat... is... echt... wel... mijn... idee :P
Ff serieus, nu snap ik dat dit heel bekend voorkwam.
De kleur vloer is hetzelfde (ahorn?)
Witte schrootjes.
alleen de rechte stukken die jij met schrootjes gedaan hebt, doen wij met houten panelen bekleden en dan wit verven.
Die spotjes zijn een mooi idee.
Die ga ik zeker aan mijn vader voorstellen als je het goed vind :P
erg netjes, ik zal eens kijken of ik de verbouwing ook online hou 8)
Mvg.
-
Hoi Waylon.
Ik vindt het prima.
Martin.
-
Helaas was de treinenzaak gesloten.
Terwijl er wel koopzondag was in het centum.
Nou ja hierbij nog wat vragen over de Roco rails.
Ik kom er niet wijs uit.
Zoals eerder vermeld heb ik
8x Roco flexi-rails 920mm nodig.
1x Roco rails 920mm nodig.
1x Roco wissel links 10° 42488
1x Roco engelse wissel 10° 42496
Eerste vraag:
Weet iemand de artikelnummers van de Roco flexi rails 920mm?
Tweede vraag:
Weet iemand het artikelnummer van de Roco rail van 920mm lang (dit is gewoon een rechte lange spoorstaaf.)
Derde vraag:
Roco heeft verschillende kleuren.
Ik heb de bruine kleuren nodig (dus hout)
Weet iemand of ik dan goed zit met de wissels?
Of zijn die een andere kleur?
Ik hoor,
Mvg. Waylon
-
heb je geen roco catalogus, kijk anders even hier:
http://www.roco.cc/produkteshop/uebersicht/detail/cat/6064/d/2/p/6064%2C140.html
spoorstaaf is 2,1 mm en geen bedding.
het is wel stom de site van roco is www.roco.cc ipv .com oid voor als je het nog niet wist ;)
-
Ja die had ik al gezien die site.
Maar ik kan daar niet aan uitmaken of de bielzen allemaal houtkleurig zijn?
Neem aan van wel maar ik weet niet zeker.
Of mischien ligt het aan mij?
-
volgens mij is alleen die 2e flexrail betonkleur, en anders kijk je(of ik) in de catalogus, daar is het heel duidelijk.
-
Als je wilt, graag ;D
Waar is zon catalogus te halen en wat kost die?
Of gewoon kopen bij de treinenwinkel?
Mvg.
-
Gewoon bij de treinen winkel
-
Duur? (y)
-
iets van 3 euro.
waren eerst gratis
-
ik kreeg hem gratis, maar hij kost een paar euro, en dan heb je het hele h0 assortiment, en hijs dik^^
dus dat is heerlijk genieten op een warme dag wanneer je niks te doen hebt.
op de achterkant bij mij staat €2,50
nu even kijken wat de best. nrs zijn:
roco flex-rails 920mm: 42400 €5,00
roco lange rails 920mm: 42406 €5,80
roco 42488 kost €26,60
roco 42496 kost €49,00
dit zijn allemaal advies prijzen.
trouwens, hou je er rekening mee dat alleen al die engelse wissel een dikke 34,5 cm lang is!
en die wissels ook, als je een beetje rangeerterrein maakt dan hou je niet veel ruimte over met opstel sporen misschien.
en je hebt wel een grote tafel, maar zodra alles gelegd is en je gaat met grote treinen rijden kan het misschien gaan tegenvallen. dus denk er goed over na ;)
maar iig heb je nu de prijzen en catalogus nummers, dus je kan gaan bestellen ;D
mathynk
-
Ik kreeg hem ook gratis, maar dat zal wel zijn omdat ik daar gewoon soms nog wel eens wat koop....
Ik zou gewoon voor de 15 graden wissels gaan, deze zijn wat makkelijker in te passen als je de rest al 15 graden hebt.
Groeten Ronald.
PS Alles wat je nu vraagt is gewoon via de rocosite: www.roco.cc of conrad gewoon op te zoeken.... een beetje zelfredzaamheid is misschien wel makkelijk :)
-
wissels en engelse wissel is allemaal 10 graden, erg natuurgetrouw maar het neemt ruimte in....
dus idd ronald ik zou ook voor de 15 graden gaan. zo super veel verschil is het nou ook weer niet, ja iets scherper, nou en....
zolang je de bochten met een radius van 358mm maar probeert te vermijden, dat is pas scherp. en met bovenleiding heb je dan soms ook een probleem ::)
daarom ga ik dus helemaal opnieuw beginnen, ooit zodra ik een nieuw bed kan gaan kopen...
je hebt al goed duidelijk gemaakt dat je al een baanplan weet, maar neem het nog een keer goed door, je denkt al gauw te makkelijk na, vooral als het je eerste echte baan is wat het denk ik ook is.. ???
gr. mathyn
-
het wordt maar 1 opstelspoor van ongeveer 1 meter voor een fabriek.
Waarschijnlijk een staalfabriek ofzo.
Met wat railion staalwagens en Roco zwaarladers :)
maar dat stuk zet ik nog niet vast mischien worden het er 2 (y)
Met bovenleidingen krijg ik geen problemen en ik heb een recht stuk van ongeveer 1m50 daar krijg ik makkelijk een engelse wissel en 1 wissel in hoor.
Is een stuk realistischer ruime wissels.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/plan_uitgebreider.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/plan_uitgebreider.jpg)
(Bruin = bebouwing)
(Rood = rails)
(geel = railbedding)
(lichtgroen = gras/vegetatie)
(donkergroen = dijk voor water)
(lichtgrijs = bestrating)
(blauw = water)
Zeer simpel getekend. We gaan nog zien hoe het wordt, maar dit zo ongeveer.
hier heb ik 1m22 op 2m95 voor ;D
Hier heb ik het piepschuim vanmorgen bevestigd en net even foto's gemaakt.
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35031.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35031.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35051.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35051.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35061.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35061.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35081.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35081.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35101.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35101.jpg)
Beetje donkere foto's sorry daarvoor.
Verder lijkt me duidelijk?
Mvg. Waylon
-
dat ziet er goed uit (y)
en qua ruimte is het dan idd geen probleem, dan moet je het eigenlijk doen, het is alleen maar mooier en echter (y).
en met het bouwen van een baan streef je natuurlijk naar de werkelijkheid ;D
het ziet er goed uit die isolatie, dan heb je tenminste niet veel lawaai van de treinen, die rand heb je ook mooi gemaakt,
veel succes verder.
geniet maar van je vakantie, ik moet morgen nog naar school toe, maar het duurt niet lang meer :D
mathyn
-
Hoi Waylon.
Nu wordt het weer een stuk duidelijker.
Mooi gedaan met die randen, het geeft zo,n tafel echt body.
Ik vindt dit al zeer netjes gedaan, ziet er heel goed uit.
Nota:
Maar toch even een paar extra schroefen in de liggende bladen zetten.
Dat loopt wat bol.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35051_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35051_1.jpg)
Martin.
-
@ Mathyn,
Bedankt, Tja veel succes nog op school ;)
Maar je hebt dalijk toch vakantie, iets om naar uit te kijken.
@ Martin,
Ja alleen een klein rekenvoutje,
De tafel staat tussen de schoorsteen en dat draagmuurtje in.
Dat is precies 2m 96.
Maar de tafel is 2m 95 (zonder rand)
+ 2x 8mm van de rand is 2m 96cm 6mm
dus de rand heb ik al een oplossing voor.
Dat stuk dat jij aanduid staat niet bol, dat steekt een beetje uit omdat de cirkelzaag niet supernauwkeurig is
Op de foto lijkt het dan alsof het bol staat.
Nou ik ga deze week rails bestellen op conrad.
De nummers die mij zijn toegestuurd kloppen inderdaad.
Alleen hebben hun geen rechte van 920mm.
dus die ga ik hier halen in de loop van de week.
Mvg, Waylon
-
Nou ik ga deze week rails bestellen op conrad. De nummers die mij zijn toegestuurd kloppen inderdaad. Alleen hebben hun geen rechte van 920mm. dus die ga ik hier halen in de loop van de week.
Zoek en gij zult vinden: Zie: Rocoline Flexirails 920mm lang (http://www2.conrad.nl/goto.php?artikel=214530)
Groeten Ronald.
-
Dat zijn de flex.
Ik heb 2 rechte nodig van 920mm
Roco : 42406 Die hebben ze alleen per 12 ik heb er maar 2 nodig.
Mvg.
-
Flex kun je ook recht leggen Waylon. ;)
Want rechte van 920 mm bestaan niet, dat is dus de flex.
En die zou je normaal ook los kunnen kopen. (tenminste in de meeste treinenshops)
Jos.
-
Hoi Waylon.
O.k
Dan heb ik toch even een andere belangrijke vraag, of liever geschreven een advies.
De zolder zelf even ter info. ;)
Waneer was je van plan dat te gaan doen.
Daar je lekker entausiast al met de modelbaan bezig bent.
Ik zou je adviezen dat dan toch eerst te gaan doen, alvorens verder te gaan met je modelbaan.
Daar dat een enorm groot karwei is, ik kan dat weten, heb het zelf net achter de rug.
Ik denk zelf uit ervaring dat de vloer ook wel nieuw bekleed moet worden.
Ligt lenoleum op de vloer, het zelfde wat ik ook had voor mijn verbouwing
Wat een zeer hardnekkig geel poederstofje los laat door het lopen op die vloer.
Oorzaak is de verlijming die hard is en verdroogd, ouderdom en daar door verblokkelt met stof tot gevolg.
Dat is slecht voor je gezondheid en je locomotieven.
Ik werdt daar tijdens het voor plennen door een vloerspecialist op gewezen.
Let wel, dit is geen kritiek maar een advies namens mij.
Dat je niet denkt, daar komt ie weer, dit is goed bedoeld naar jou. ;)
Ik heb het allerbeste met jou voor. :)
Denk er maar eens over na.
Sucses.
Martin.
-
Dat weet ik, maar dat is een klusje voor mijn vader (y)
dus laat hem maar lekker klusse als ie vakantie heeft.
Jos, rechte van 920mm bestaan zeker wel van Roco-Line,
Ik ga deze week 2 halen bij de treinenwinkel in de buurt.
En hij staat ook in het Roco-Line archive van Any-rail.
Onder het reeds genoemde nummer.
Mvg.
-
Hoi Waylon.
;D Arme paps, ik heb nu al medelijden met de beste man.
Zijn zoon noemt een zolderverbouwing een klusje, je moest eens weten. ;D ;)
Wens je vader veel sterkte toe namens mij, dat kan de beste man zeker wel gebruiken. :)
Heel veel werk, ik spreek uit ervaring mag ik wel zeggen.
Heb je nog info nodig.?
Stel of vraag het gerust.
Ik lees voor zover het mogelijk is wel mee.
Als ik op Beneluxspoor ben.
Sucses
Mvg Martin.
-
Flex kun je ook recht leggen Waylon. ;)
Want rechte van 920 mm bestaan niet, dat is dus de flex.
En die zou je normaal ook los kunnen kopen. (tenminste in de meeste treinenshops)
Jos.
zeker dat het bestaat, hier het bewijs:
flex:
http://www.roco.cc/produkteshop/uebersicht/detail/cat/6064/pr/roco-line-21-mm-flexigleis-f4-mit-holzschwellennbsplaenge-920-mm-vp-12-stg.html
vast:
http://www.roco.cc/produkteshop/uebersicht/detail/cat/6064/pr/roco-line-21-mm-gerade-g4.html
mathyn
ps: martin heeft wel een beetje boel gelijk waylon.... zo'n zolder is niet zo'n klein klusje hoor, en als er dan nog eens een grote tafel in de weg staat is dat ook niet prettig.
-
Zeg, die tafel is fors. Kan je straks als je er stukken aangezet hebt, nog wel in de hoeken bij? Gaat dat nu uberhaupt wel, aan de overkant wat pakken, indien het daar mis gaat, zonder de gehele tafel te verplaatsen?
-
Hoi Waylon.
Over een station.
Mijn iedee, Valkenburg het is een zeer markant mooi gebouw.
Hoe ga je dat verkrijgen, nou mijn zicht lijkt zelfbouw wel een leuke.
Daar dit gebouw zich bij uitstek leent voor zelfbouw.
Met z,n torentjes en mergelkleur, een mooi station.
Sjefke wat denkt ge van het iedee. ;)
Met Das klei boetseren buiten met het mooie weer.
Of als je er vlak bij woont, stap op de fiets, foto,s maken.
En goed bestuderen, desnoots ga je daar op papier ter plaatsen eerst lekker de tekeningen maken.
Je bent handig zat , dat heb je bewezen.
Ik zou het wel weten, als ik Dordrecht als stations voorbeeld nam.
Maar ja ik wilde Zwitsers, das ver weg op de fiets. :-\.
Martin.
-
Hallo,
denk dat Valkenburg inderdaad een heel mooi station is. Zijn voldoende tekeningen en ook sporenplannen van te vinden. Weet dat "pa" Vleugels, toen ze nog de winkel in Schin op Geul hadden, een heel mooi model van dat station gebouwd heeft. En als je het model dan klaar hebt met das, wat mergel vermalen in de oude koffiemolen en die in je laatste verflaag gebruiken. Stond tot eind jaren 80 ook nog een heel markant seinhuis aan de overweg die meer dicht dan open was.
Veel succes met de bouw. En natuurlijk ook voor je vader met de verbouw van de zolder.
-
Inderdaad.
En het ligt nog in een boog wat perrons betreft.
Met een spoor overgang, dus dat zijn beslist dingen voor Waylon om op zijn baan vorm te geven.
Die ruiene bij de kauberg kan hij als hij wil ook nog op heuvels achter in plaatsen.
Ik zie het hele plaatje al weer voor mij, best interesant en erg mooi.
Kortom we denken mee. ;)
Martin.
-
Hallo Waylon,
Flexrails kan je recht leggen met behulp van een stalen of alluminium lat, maar je hebt het makkelijker met een rechte rail.
Toch is de metalen lat nog steeds aan te bevelen om er zeker van te zijn , dat de verschillende stukken rails recht aan elkaar komen te liggen.
Hou er rekening mee, dat je alleen witte houtlijm kan gebruiken om iets vast te plakken op het piepschuim.
Alle andere lijmen lossen het piepschuim op.
Het is maar een waarschuwing! het zou zonde zijn als je gaten en kuilen in het mooie vlakke piepschuim kreeg.
Verder ziet het er al heel mooi uit. (y)
Groetjes
Wil
-
Tja, die ruine. Ligt er aan van welke kant je het station wil maken. Als je het zicht vanaf het stationsplein hebt, dan kun je de ruine helaas niet plaatsen. aan de achterkant van het station bevind zich een (nieuwbouw)wijk. Maar als je de perronszijde wil maken dan kun je inderdaad een mooi stukje valkenbug op de achtergrond plaatsen.
-
Bedankt voor alle reacties en het meedenken.
Station tja daar ben ik nog lang niet hoor.
Maar Valkenberg wordt het echt niet hoor. Sorry.
Het heeft wel iets het station van valkenberg.
Maar wat erg klein: 4 spoors met 2 opstel achteraan.
Waarvan 1 de toeristenrit.
Dat is toch wel iets he, stoomtreintje door het heuvellandschap.
Maar nee helaas.
Het wordt , als ik zover ben toch echt Statie mestreech.
Ik ga dan research doen over de bouwtekeningen.
En ik ben daar nog wel vaak zat.
Nouja die tijd zit nog ver achteraan.
Gisteravond nog wat gedaan, Maar de warmte weerhield me ervan om te posten ::)
Dus hierbij.
De foto's
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35161.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35161.jpg)
Knauf gips : Geen snelgips!
Potje bruine verf.
Potje vernis.
Kwast (y)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35191.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35191.jpg)
Even snel het wisselplan getekend. (klop uiteraard niet qwa maten.)
Maar zo weet ik ongeveer hoe het zit.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35221.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35221.jpg)
Hier de dijk met 4 lagen piepschuim = +- 8cm hoog.
Wordt helemaal ingesmeerd met gips. Aan de andere kant wordt het verhoogt met hout.
Daar komt een straat, huisjes en er achter wat groen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35231.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35231.jpg)
Van de zijkant.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35241.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35241.jpg)
Een donker overzicht ;D
Sorry voor de donkere foto's.
Vanavond ga ik mijn rails bestellen.
Dan komen er weer foto's zodra ik het binnen heb.
Ook ga ik deze week de dijk afmaken het plateau afmaken van hout.
En het geheel ingipse bruin verven zodat het water erin kan :)
Alleen is het handig om het water te Gieten? Of te spuiten met de airbrush?
Het moet natuurlijk wel een diepte gevoel hebben.
Mvg, Waylon
-
Misschien is het handig dat je voordat je de boel gaat opbouwen goede verlichting te regelen? Dat werkt wat makkelijker en zie je je resultaat ook beter :)
-
Nee het is licht genoeg hoor.
Maar de camera doet moeilijk :P
-
En het geheel ingipse bruin verven zodat het water erin kan :)
Alleen is het handig om het water te Gieten? Of te spuiten met de airbrush?
Nou, als je bedoelt dat je het wilt gaan gieten met giethars, dat kun je wel vergeten. Dat brandt dwars door je piepschuim heen. Ook verven en dan vernissen/lakken is niet zo'n goed idee, dat gaat ook niet lukken op giethars. Misschien lukt het door eerst een dun laagje gips te gieten, en hopen dat het waterdicht is.
Succes, Bert
-
? hoe kom jij aan giethars ?
Er komt zoals gezecht toch eerst gips over en daarin wordt vernis gegoten..
Mvg.
Geef niet het is inderdaad erg warm :P
-
Alleen is het handig om het water te Gieten? Of te spuiten met de airbrush?
Nou, dat is niet zo heel moeilijk. Vernis giet je er niet in, dat doe je met (lucht)kwast of roller. Dus zoals jij het opschrijft begrijpt half modelbouwend Nederland dat het giethars is.
Of wil je inderdaad vernis gaan gieten in een dikke laag? Want dat kun je ook wel vergeten, ten eerste lost het het piepschuim op, ten tweede duurt het heel lang voordat het droog is, en ten derde krimpt het en scheurt het enorm bij het drogen.
Succes met je baan, ik heb de airco aan.
-
Hoi Waylon
Die bussen verf en meubellak{geen vernis) zij toch wel watergedragen, mag ik hopen.
Terpentine of verf weekmakers zullen je onder vloer tempex aanvreten.
Die meubellak wordt gebruikt voor onbehandelde zachte houtsoorten te beschermen.
En hun natuurlijke kleur te behouden,ook in kleuren verkrijgbaar.
En die kwast die verhaart snel, even over een schuurpapier heen rollen om de los latende haartjes eruit te halen.
Varkenshaar kwasten schilderen en vernisen mooier en beter dan zo,n kwast, met nylon haar.
Zo,n kwast herken je aan de extra draaddwikkel daar de haren slijten door gebruik.
Dan kan je dat touw er een stukje afhalen en kun je langer plezier hebben van zo,n kwast.
Martin.
-
Weet ik, maar is maar een beetje ruw werk verven he.
Groet toch gras overheen ;D
Mvg. waylon
-
weet niet hoe de ventilatie is op die dichte zolder maar draag wel een maskertje want anders staat
er één deze dagen een berichtje in de krant over een jongetje dat op zolder onwel is geworden. :-\
Even een gerichte vraag aan de kenners "is die meubellak/bootlak en dan speciaal die dampen ontvlambaar ????
-
Ja zeker weten ik zou er beslist geen vlam bij houden.
Uit de buurt houden van ontstekingsbronnen, geiser alles waar vuur bij komt.
Licht tot zeer licht ontvlambaar!!
Dat is zeker een van de vele goede adviesen, vluchtige giftige dampen kunnen ophopen, dan is vergiftiging nog het aller minst.
Explosie gevaar ligt ook op de loer als je een verwarmings bron boven hebt hangen, de ketel, booiler
Beste Waylon., ik zou goed de gebruiksaanwijzijng lezen, doe er je voordeel mee.
Verf en meubellak verwerken in goed geventileerde ruimte, staat ook op de bussen.
Ik gebruik zelf verf op waterbasis, ook daarbij moet je ook steets goed ventileren, het blijft tuig.
Martin.
-
citaat van martin: Dat is zeker een van de vele goede adviesen, vluchtige giftige dampen kunnen ophopen, dan is vergiftiging nog het aller minst.
Explosie gevaar ligt ook op de loer als je een verwarmings bron boven hebt hangen, de ketel, booiler.
wat dacht je van de zon... :-X
-
Das inderdaad wel zo.
Maar bij hen is geen daglicht op de zolder.
Nooit in de volle zon schilderen is ook zeker niet aan te raden
Droging van de verf en lak moet tijd krijgen om te hechten en uit te harden, hars en weekmaker=terpentine verf verdunner.
Het is nu zowizo niet erg geschikt bij zulke temperaturen te schilderen of te lakken.
Dat staat ook weer op de blikken vermeld, niet verwerken bij temp. lager dan en hoger dan.
Afhankelijk van de samenstelling.
Martin
-
Beste,
Ja allemaal waar, maar we zien wel.
Wordt ondertussen wel nog wat gedaan.
Maar zoals jullie weten is het heel erg benauwt/warm hier in Limburg.
Elders ook, maar gister werdt het beloofde 26 graden eerder 36 hier op het kwik.
Aangezien vandaag 32 oficieel wordt belooft.
Nou, dan gaan we het krijgen :'( .
Wel is de dijk ondertussen af met piepschuim. en heb ik hardboard gehaalt voor de rails onderlegging.
Zaterdag ga ik naar Brekelmans om eens te kijken, ben daar nog nooit geweest.
Dus dat wordt wat (y)
Mischien op een avond even al wat ingipse maar denk dat ik dat even laat voor wat het is.
Nou geniet van het weer of treur dat je werken moet ;)
Mvg. Waylon
-
Hoi Waylon.
Dat klinkt weer niet verkeert.
Een nieuwe modelspoor zaak bezoeken is zeker altijd de moeite waard.
Warm is het zeker, daarom ben ik blij dat ik nu lekker 2 weken met vakantie kan en mag.
In mijn geval.
Ik geniet wel van het weer, en treur dat ik niet werken mag, maar wel willende. ;)koos werkloos crisis :'(
Sucses en ik lees het verder verloop wel na mijn le vakanton, ari verdetsie, slecht gesproken ;D
Groeten uit zonnig Dordrecht.
Martin.
-
le vakanton, ari verdetsie
(y) (y)
-
Beste.
Nou het is weer wat afgekoeld "helaas/gelukkig" ::)
Naar brekelmans geweest. Niet erg bijzonder eigelijk.
Niks gekocht daar/niks gevonden daar :-[.
Dus doorgereden naar nijmegen :D.
Mijn grote vriend zit daar ;D
Althans na vandaag dikke vrienden :P
Hier mijn aankopen. Waardoor we nog wat bevriender zijn geraakt.
Weet alleen niet of dat door de prijs komt.
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35261.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35261.jpg)
3 grote wissels :D. (2 links 1 kruiswissel)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35271.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35271.jpg)
12 flexibele rails (dus geen rechte vaste gekocht want in het opstelspoor komt een zeer flauwe bocht)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35291.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35291.jpg)
Deze 3 vrachtauto laders.
Van DB cargo.
(even wat nieuw materiaal halen om mijn wissels te testen he :P
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35311.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35311.jpg)
Hier zie je hoe flauw de wissel loopt.
Ziet er best netjes uit toch (y)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35301.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35301.jpg)
Andere kant (let niet op het decor ;D)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35321.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35321.jpg)
Hier mijn (oude) LSModels rijtuigen. Hier gaat deze perfect door een wissel.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35341.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35341.jpg)
Een foto voor je nek :P
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35351.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35351.jpg)
Zijkant (slechte foto)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35381.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_35381.jpg)
Dit is het maximale dat een balg te verduren krijgt in een wissel.
Nou dat was het dan weer.
Veel foto's deze keer.
Binnekort rails op zolder leggen.
Een vraag, Roco aandrijving of servo's voor wissels. Omdat dit nu nog mogelijk is.
(Liefst ook een goedkope manier, want een wissel aandrijving van Roco kost zoals mischien niet iedereen weet 19,95.)
Beetje duur. Niet?
Mvg. Waylon
Oh ja!.
En rail lipjes vergeten te kopen -_-
Dus die worden besteld.
-
Servo's (y)
Is als je Uhlenbrocks neemt met hun servo's: +- 65 euro voor 4 servo's + decoder.
Gr. Remco.
-
Sorry, ik heb hier eigelijk niet zoveel verstand van.
Zou je me eens de nummers willen geven van de servo's (die ik het best gebruiken kan) 4 stuks + decoder nummer?
En dit allemaal betaalbaar dan.
En waar staat beschreven (In NL) hoe ik dit allemaal aansluit. Snap daar nooit veel van :-\
Mvg. Waylon
-
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,25676.0.html
Daar staat erg veel informatie (y)
Gr. Remco.
-
In het zicht zou ik servo's gebruiken uit het zicht de standaard roco aansturing!
Wij gebruiken de OC32 met Dinamo voor de servo aansturing in de zichtbare delen en al het andere met de normale Roco aandrijvingen.
-
Roco aandrijving kost toch 19 euro...
Veelste duur.
Hoe sluit ik de servo aan uit de wissel?
Bedoel ziet er naar uit dat het een ronddraaiende beweging maakt?
Dus dat snap ik even niet.
En is het ook mogelijk andere servo's te kopen.
Je moet natuurlijk een natuurgetrouw baan hebben.
Maar als je zelfs al gaat letten op hoe de wissels omslaan...
Nee gewoon zo goedkoop mogelijk, en blijkbaar is dat met een Servo.
Ik denk dan wel eens te kijken of ESU geen wisseldecoders heeft.
Mvg.
-
ESU heeft wisseldecoders.
Heb er ook 2.
4 aansluitingen voor magneetwissel aandrijvingen en 2 servo aansluitingen.
Externe stroombron mogelijk.
-
Via Conrad is de volgende servo (http://shop.conrad.nl/hobby/modelbouw/toebehoren/servos/mini-servos/230500.html) te bestellen voor 5 euro
-
Ja bedankt die wordt het ook :P.
Nu alleen nog een decoder.
Heb je die (geen bouwpakket) voor onder de 20 euro? of tussen de 20 en 30?
Mvg.
-
Hmm daar heb ik geen ervaring mee omdat wij Dinamo gaan gebruiken dus ik heb nooit hiernaar gezocht! ::) ::)
-
Servo decoder van Uhlenbrock kost kant en klaar 25 euro.
Werken alleen de Conrad servo's niet mee wat mij is verteld. Dus zul je aan de Uhlenbrocks moeten :)
Gr. Remco.
-
kom je dus nog duur uit.
Hmmm, daar ga ik over moeten nadenken.
Anders toch maar een switchpilot van ESU.
Die zijn 27 euro.
Maar als ik daar de 5 euro servo's mee kan gebruiken bespaar ik daar weer op.
Het probleem is namelijk ik heb nu op dit stuk baan maar 4 wissel aandrijvingen.
Maar ik wil hetzelfde systeem hanteren voor mijn opstelsporen.
Wat dan niet over 4 maar denk aan zon 20 - 30 wissels gaat.
Die allemaal hun electronica nodig hebben.
Dan is zon servo van 5 euro t.o.v. 10 euro per stuk toch ineens niet zo gek meer!
MVg. Waylon
-
Zo, Het weer is minder.
Er is eigelijk weinig nog gedaan op zolder uiteraard vanwege de hitte.
Nu is het baanplan wel een beetje veranderd.
De bochten die eigelijk van flexi zouden worden gemaakt, worden vervangen door 6 roco 42426 (R6) voor de buitenbocht; 42425 (R5) voor de binnenbocht.
Dit is denk ik toch wel ruim genoeg?
Zo niet waarschuw me dan.
Rails wordt denk ik via conrad besteld.
alleen zijn ze daar per 12. maar dan hoef ik die al niet meer te kopen voor derest.
Met de wissel aansluitingen wordt nog even gewacht, mischien servo's mischien niet.
Weet iemand wel. Kan ik een elektrische wissel aandrijving van Roco op de kop inbouwen, zoals bij fleischmann?
En kan me iemand dan de maten even poste, dan kan ik hier rekening mee houden waar ik moet zagen ;)
Hier nog het nieuwe baanplan (probeerversie Anyrail)
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nieuw.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nieuw.jpg)
(alle rechten stukken worden met flexirail opgevuld.
Zo ook de tegenbochten van de wissel.)
Wat vinden jullie ervan?
Mvg. Waylon.
-
Dit is denk ik toch wel ruim genoeg?
Zo niet waarschuw me dan.
Ik betwijfel of het iets helpt als ik je onderschrift zie...
Ze zeggen dat ik nooit luister, Of zoiets...
Goed maar een poging:
Met de wissel aansluitingen wordt nog even gewacht, mischien servo's mischien niet.
Nee gewoon zo goedkoop mogelijk, en blijkbaar is dat met een Servo.
Omdat het toch goedkoop moet... en je toch alles bij Conrad wil bestellen.... kan je ook eens kijken naar de standaard wisselstellers van Conrad zelf. Deze zijn nog geen 7 euro per stuk. Met een klein hulpschakeling kan je deze op iedere wisseldecoder aansluiten. Zie voor meer informatie: Encyclopedie Hulpschakeling motorwisselaandrijvingen (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E10.04.01_-_Hulpschakeling_motorwisselaandrijvingen) En zie mijn draadje voor meer info over de conrads: Bouw van mijn baan (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22356.msg378705.html#msg378705)
Op de kop inbouwen van de roco-aandrijvingen? Nog nooit van gehoord... volgens mij kan dat niet.. maar neem eens een kijkje op de Roco website (http://www.roco.cc/) of je daar wat meer informatie kan vinden.
Succes met je keuze!
Groeten Ronald
-
volgens mij ben ik niet de enige ;D
Ik betwijfel of het iets helpt als ik je onderschrift zie...
Met de wissel aansluitingen wordt nog even gewacht, mischien servo's mischien niet.
Maar toch bedankt hoor ;)
Mvg. Waylon
-
Hoi Waylon,
Over die bogen! Gewoon doen R5 en R6 gebruiken wij voor de helix en de treinen lopen hier netjes en niet te krap doorheen. Terwijl je toch op een bescheide ruimte de bocht kan maken (1 meter 30 diameter van een halve boog!)
Groet, Paul
P.S. zie voor de helix ons bouwdraadje hieronder in mijn handtekening ;)
-
Erg mooi Paul.
Alleen vond ik het jammer dat je niet veel bouw-proces hebt geplaatst.
Had ik toch wel interessant gevonden.
Maar echt een prachtige baan, bergen met inspiratie.
Mvg. waylon
-
Het werk ligt wegens de bouwvak stil ;D ;D ;D
-
net gekocht. (ook in: Toon hier je nieuwe (model) spoor aanwinst(en) 2010 geplaatst)
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_36721.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_36721.jpg)
3 zakjes Busch gras en een zakje turf voor bomen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_36731.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_36731.jpg)
Busje universeel drijfgas voor de airbrush uiteraard.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_36741.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_36741.jpg)
Hehe! eindelijk :D een catalogus van Roco. (€2,50 had ik nooit verwacht!)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_36751.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_36751.jpg)
Roco Line zonder bedding R5 en R6 bochten (6 per soort)
Weer vooruit met dit weer, eindelijk afgekoeld.
Ik heb ook wat geoefend met begrassen.
Gaat me redelijk goed af, zal wel eens wat foto's poste.
Mvg, waylon
-
mooie aanwinsten waylon.
maar die rocoline.. zijn die bielzen nou zwart?
of donker bruin
gr,
mathyn
-
Donkerbruin. Ja sorry slecht te zien op foto's.
Maar dat is allemaal de nieuwe RocoLine (houtkleur)
Mvg.
-
okee ik schrok al, want ik heb oude rocorails liggen met die flexibele bedding, en die rails kan ik eraf halen, en bij de rocoline gaan doen voor mn nieuwe baan, maar als het zwart was moest ik meer gaan kopen.
dankje.
gr,
mathyn
-
Hoi Waylon.
Hoe staan de zaken er voor.
Wil het allemaal lukken volgens de plannen.
Mooie aanwinsten zijn er gedaan.
Sucses.
Martin.
-
Jawel hoor ik maak zo foto's van het uitgezaagd hout voor onderbedding rails.
Verder is er eigelijk niet zo heel veel vordering.
En hoe was vakance ?
Mvg. Waylon
Ps.
Hier de foto's
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37071.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37071.jpg)
Deel 1 (linkerdeel van de baan)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37081.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37081.jpg)
Dit is dus R5/R6 voor een standaard maat toch nog mooi ruim he?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37101.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37101.jpg)
Nogmaals met een fleurrijke achtergrond (en een nieuwschierig bedreigde diersoort)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37111.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37111.jpg)
Hier deel 2
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37121.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37121.jpg)
(Die er overigens aan zijn ogen te zien, niet veel aan vind ::))
Mvg. Waylon
-
Hoi Waylon.
Off topic
Lekker, zon erg warm.
En gisteren op de terugrit naar valkenburg geweest.
Daar kwamen we toch doorheen, dus waarom niet :)
On topic.
Klinkt goed, ben benieuwd.
Martin
-
Aha, en ook met de stoomtrein weg geweest?
Altijd leuk om eens te doen.
Tja erg warm inderdaad. Ook de preisers op zolder hadden zomervakantie he.
;D
-
Hoi Waylon.
:o :o
Ik zie dat er een nieuw benelux lid bij is.
Wat een prachtbeest.
Hij kijkt wat zijn baasje bouwt.
Mij bevald het zeer zeker, wat ik zie.
Deze delen liggen op de vloer in de woonkamer.
Dan zie je meteen wat goed licht met modelspoor doet.
Dit is alvast echt vakwerk, fantasties.
Je bent echt heel goed bezig, geweldig (y)
Dit is echt een genot om te zien.
Complimenten zijn voor jou.
Martin.
-
Nou harstikke bedankt.
Haha ja een nieuw lid, das een goeie ;D
Ik heb inderdaad goed licht nodig ja, is wel nodig he.
Ik heb nu het stuk van het opstelspoor afgewerkt.
Alleen nu zit ik even met een vraag.
Dus weer over die wisselaansluiting.
Even een gerichte vraag aan Martin.
Hoe zou jou verlanglijstje er uitzien, als je 3 wissels (waarvan 1 engelse dus 2 aandrijvingen) als je die moest motorizeren.
Ook in 2 manieren
Digitaal / Analoog. wissels besturen.
Daar zou ik alweer een stuk verder mee komen.
Weet dat hier al veel over gezecht is.
Maar kom er toch niet helemaal wijs uit.
De een zecht je moet dit en dat want dit en dat werkt anders niet.
Terwijl de ander het tegenspreekt.
Dus vandaar.
Mvg Waylon.
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37121_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37121_1.jpg)
Hoi Walon.
Ziet er best leuk uit.
Rara wat ? ;D
Mfg.
Matheus.
-
Ghehe ;D
Engelse cocker spaniel
Genaamt Luca ;D
3 lentes jong.
ongeveer 2 en een halfjaar modelspoor ervaring :P
::) jaja het is me wat, die honden tegenwoordig.
Mvg, Waylon & Luca
-
Hoi Waylon.
Verlanglijstje, ach ja... :-\
Ik weet wat je bedoeld, ik worstelde er zelf ook nog een beetje mee.
Dat is eerlijk gezegt een best moeilijke vraag.
Daar er toch best veel mogelijk is op electrificatie gebied.
Ik hou ik bij mijn baan voorlopig lekker zelf voor gewoon hand bediening.
En digitaal rijden, die combie is goed te doen.
Je wilt tensloten nog wat te doen hebben.
Dus in mijn geval is wel electrisch in de toekomst, dat wel.
Die electro standaard wissel aandrijvingen had ik er al aangezet, maar bij nader overpeinzingen, vondt ik dat niet kloppend.
Dus daar is namens mij geen gericht antwoord voor, helaas.
De een kiest hiervoor en de andere weer voor een heel ander versie.
Martin.
-
Oke dat is waar.
Maar wat zou jij doen in een soortgelijke situatie als je zou zeggen,
Ik wil het volgende week afhebben dus ik ga ... doen
snap je.
Kan ik tenminste ergens van uitgaan.
-
Sorry Waylon
Ik probeer mij in jou situatie te plaatsen.
Ik weet het echt niet :-\
Het komt ongeloofwaardig over van mijner zijds.....
Niet overhaast te werk gaan, met dat soort belangrijke werkjes.
Ook al wil je het zo ontzettend graag.
Dat had ik in het begin ook.
Je wilt zo snel mogelijk resultaat, dat begrijp ik maar al te goed, dat wilde ik zelf ook.
Maar gooi het op een andere boeg, neem er beslist de tijd voor.
Dat komt voor mijn zeggen raar over, als ik het teruglees, tempo was mijn moto.
Nu ga ik overal rustig over na denken, dat werkt in je voordeel.
Zo zou ik het doen.
Je kent het spreekwoord toch.
Haastige spoed is zelden goed
Op dit gebied kan ik jou niet echt helpen.
Hoe graag ik het zou willen.
Laat een beslissing niet te snel gaan door te gaan haasten.
Wel overwogen en bedachtzaamheid.
Wat wil ik, wat moet het kunnen, voldoet het ook voor later.
Hoe moet het totaal plaatje worden.
De kosten die ermee samen gaan.
Martin
-
Oke dan. ;D
-
Hoi Waylon.
Ik heb toch weer zitten denken en malen over je vraag.
Toen kwam ik na zoeken, het volgende tegen, hoe anderen het oplossen met verbluffend resultaat.
Schrijft u mee en huiver ;D
Als je echt snel vooruit wilt gaan.
Neem dan gewoon de wisselaandrijvingen van roco zelf.
Die kan je makkelijk onder bouwen sneller en simpel.
Wel moet je naast de wissels en kruiswissel een uitsparing zagen voor de aandrijving.
En op de aandrijving een kartonnetje heen leggen om daarop de ballast te strooien.
Snel en simplel, en nog mooi ook, wat wilt ge nog meer.
http://shop.conrad.nl/hobby/modelspoor/schaal-h0/h0-rails-bovenleiding/h0-rocoline-zonder-ballastbedden/ (http://shop.conrad.nl/hobby/modelspoor/schaal-h0/h0-rails-bovenleiding/h0-rocoline-zonder-ballastbedden/)
Een beetje onderaan staan de wisselaandrijvingen.
Martin.
-
Tja weet ik,
Bedankt maar zoals eerder vermeldt, is dat een enorme vertraging.
Omdat dat nog wel even sparen is om er 4 te kopen.
=87 euro (inc verzend)
Dat vond ik nou net zo jammer, de prijs.
Dus ik hou dit idee open als ik ze mischien goedkoop op een beurs vind.
en anders houdt het op.
Dus ik ga langzaam beginnen met scenery.
De rails laat ik nog los liggen, zodat ik daar nog makkelijk bij kan.
dus ik zal eens foto's plaatsen als er vordering is met scenery ;)
Mvg. Waylon
-
Yes ;D (y)
Ik kijk er naar uit.
Martin.
-
Nou, hier de foto's van het eerste gedeelte scenery (Is wel nog niet af maar is een beginnetje van het boerenland) ;D
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3726.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3726.jpg)
Een overzichts foto van de reeds begane vordering.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3725.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3725.jpg)
En nog een. (sorry voor de iet wat rommelige achtergrond, maar het bewijst wel dat er gewerkt wordt! ;))
Nog wat sfeerfoto's, die er volgens mijn ogen en weten niet slecht uitzien.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3727.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3727.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3729.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3729.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3730.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3730.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3728.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3728.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3731.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3731.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3737.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3737.jpg)
(Tracktors zijn van SIKU en dus 1/87) Verdienen wel eens een airbrush beurt he, spuitwerk van siku is niet zo super.
de Gele mitsubishi jeep is niet 1/87 maar 1/72 en dus te groot.
Maar staat er om de sfeerfoto compleet te maken.
Wat is nou nog de bedoeling.
Op het gras dat reeds gelegd is komen koeien.
erachter (wat dus nog niet helemaal gedaan is) komt een boerderij.
Wel te verstaan :
Een loods. (voor dieren)
Een silo (voor voer)
Een woonhuis (voor de familie ;D)
Een stalplaats (voor de voertuigen)
Mischien nog een 2e kleinere loods.
en aan de overkant omdat de weg dalijk schuin naar de overkant gaat komt een paardenstal.
Dus nog een hoop te doen.
Ook ga ik rijdraad aanleggen in het zand.
Moch dit later nodig zijn.
Komt gewoon in het zand te liggen en wordt erin verlijmt en daarna afgedekt met een dun laagje zand.
Dan druppel ik alles in met houtlijm zodat alles goed stevig wordt.
Nou weer een heel fotoboek en een lang verhaal.
Hopelijk is het mooi geworden in jullie ogen.
En tot de volgende update.
Mvg. Waylon.
-
Nou Waylon,
Ziet er goed uit ;)
-
Mooie baan!! (y)
Waar heb je dat zandpad van gemaakt waar die tractors over rijden?
Mvg, maarten
-
Tipje,het kan met echt zand uit de zandbak.
mvg
Andre
-
Gewoon zand.
Hoe heet dat toch.
Je weet wel dat speelzand ?
Wij hadden een nieuw terras laten leggen en daar hoorde 2m³ zand bij.
En dat heb ik gebruikt.
Beetje strandkleurtje, maargoed.
Bedankt voor jullie (snelle) reacties.
Net een nieuwe bus blanke lak gehaald, houtlijm en een kwastje.
Deze week ergens even naar Hünerbein voor:
Faller rijdraad.
De boerderij atributen.
Wat plastic onkruid/bloemen e.d. voor aankleding.
Zeeschuim
En verder nog even wat neuzen.
Nogmaals bedankt. Ik ga genieten van het weer.
Mvg. Waylon.
-
(Andre was me net te snel 8))
-
Soms word er heel duur gedaan naar mijn idee.
Als je nagaat wat het in het echt is kan je meestal het echte ook gebruiken alleen 87 of 160 keer kleiner.
mvg
Andre
-
mooie baan!!!! (y)
ik vind het eerste stukje scenery er al heel erg mooi uit zien!!! :o
dat belooft nog heel veel moois!!!! :o
mvg Myron
-
Hoi Waylon.
Tja eens modelbouwer altijd modelbouwer, dat zie je meteen.
Wat is de tijd die je daar voor hebt uitgetrokken.
Om dit verbluffende goede resultaat neer te zetten?
Ging jij ook nog digitaal of gewoon analoog?
Dit vraag ik eerst even voor we verder gaan.
Martin.
-
dat stukje scenery ziet er heel mooi uit zeg :o
verheug me op de volgende update :D
gr,
mathyn
-
Allemaal harstikke bedankt.
Digitaal uiteraard ;)
Ik heb hier ongeveer 2 uurtjes over gedaan.
Andre,
Hoe bedoel je precies?
Voorderest, Ook de banen van andere die ik hier op het forum gezien heb zijn absoluut (y)
Geen woorden voor.
De baan van Myron is erg netjes gedaan, en die snelweg is echt super gemaakt.
Ook Martin is hard bezig, Ik had eerst eigelijk niet gezien dat je een baan had.
Toen kwam ik erachten dat het uit zon 110 pagina's bestond.
Maar ben al op de helft ofzo! ;D
Andre,
Al ben je pas ff bezig met posten, Ik blijf je volgen ! ziet er tot nu toe al erg goed uit.
Mathyn,
Heb jij ook een baan?
Zou ik heel veel van kunnen leren *jatten ;D
Allemaal trouwens.
Nogmaals bedankt.
Mvg Waylon
-
ja ik heb een treinbaan, het is mn allereerste en ehm... iets langer dan 1 jaar oud.
maar het is niet zoveel hoor, scenery is niet zo super mooi, en de sporen liggen niet goed..
dus rijden gaat ook niet altijd lekker :-X
maar door dit forum heb ik zoveel inspiratie opgedaan, dat ik al een paar maanden van plan ben de hele boel te slopen, en iets anders te gaan maken. maar dat gaat nog wel ff duren :(
als je wilt kan ik wel een paar foto's posten.
ps: bouwdraadje heb ik niet, tegen die tijd wil ik dat wel gaan doen.
-
voor als je het leuk vind andere banen te zien,
het is al een tijdje stil maar dit is ook zo'n super geweldige baan: http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,7997.msg443266.html#new
moet je maar eens doorlezen, is de moeite waard
-
Ja die baan ken ik, lang gevolgd ook.
Alleen vind ik die kant en klare bomen een beetje jammer.
Als je die zou veranderen zou het al een stuk echter ogen.
Maar wie ben ik om te oordelen.
Erg netjes
Mvg. Waylon
-
Hoi Waylon.
Ik heb zelf ook nog een hele zak van die zelfde type steeksparen liggen.
Die ga ik eerst bewerken met lijm en strooisel, dan worden ze mooier.
Dan is de fabriekslook verdwenen.
Martin
-
Ja die baan ken ik, lang gevolgd ook.
Alleen vind ik die kant en klare bomen een beetje jammer.
Als je die zou veranderen zou het al een stuk echter ogen.
Maar wie ben ik om te oordelen.
Erg netjes
Mvg. Waylon
bedoel je die bollen van busch?
-
Hoi Waylon.
Ik schuif het niet onder stoelen of banken, maar..
Als er een maar komt weet je, er komt weer een vraag.
Het onderwerp betreft de omgeving waar de baan wordt gebouwt.
Je bent al met de opbouw bezig van de baan, fantastie,s.
De zolderverbouwen, daar is plaats voor nodig om deze goed te kunnen uitvoeren.
Kan je vader er nog makkelijk overal bij, zonder dat je baan het slachtoffer wordt.
Dat er tijdens het werken dingen kapot gaan, het hoeft niet expres te gebeuren.
Ik maak mij daar wel wat zorgen over als ik dit zo volg en zie, ik leef positief met jou mee, daar niet van.
Maar toch, als je begrijpt wat ik bedoel, ik spreek uit ervarring vandaar.
Ik zou de modelbaan niet verder bouwen, en eerst deze klus gaan doen.
Martin.
-
Ik zou ook eerst de zolder afwerken, en daarna pas de baan gaan opbouwen. Zo staat de baan in de weg, en loop je risico dat hij schade oploopt.
Maarten
-
Komt wel goed. (zecht pa :P)
Nou hier de gister gehaalde spullen.
(geen tijd om te poste gister. had een bouwpakket te bouwen ;D)
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37381.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37381.jpg)
Hier heb ik alles gehaalt.
Fijne zaak alleen lastige taal ;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37461.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37461.jpg)
2 DHL containers van L.S.Models. (wel nog gaatjes maken voor Fleischmann draagwagons.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37491.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37491.jpg)
Schuur van faller. (Die inmiddels al in elkaar staat)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37501.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37501.jpg)
Noch leaves. (Goed spul trouwens)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37511.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37511.jpg)
Hier goed te zien.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37471_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37471_1.jpg)
Klein doosje zeeschuim van Busch.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37521.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37521.jpg)
Klein pakje donker gras (3mm) en een flinke zak wild gras (6/8mm)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37531.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37531.jpg)
Busch leaves. Niet zo mooi als de Noch maar wel leuk resultaat mee te halen.
(sorry voor wazige foto.)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37541.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37541.jpg)
En een 6 kleuren pakket. (voor de extra details)
Ik zal vanmiddag het resultaat fotograferen en posten.
Was wel weer een flinke aanwinst, maar dan heb je wat 8)
Mvg. Waylon
-
mooie aanwinsten!!
die DHL containers zijn ook erg mooi!!
GR Myron :D
-
mooie aanwinsten,
maak jij je bomen zelf?
gr,
mathyn
-
Jazekers, met zeeschuim.
Erg makkelijk en een mooi resultaat.
Als je wil maak ik een fotoverslag.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3764.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3764.jpg)
Bedankt voor de complimenten.
Hier een foto update.
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3755.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3755.jpg)
Klein overzicht van wat er is gebeurt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3756.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3756.jpg)
kijkje tussen de bomen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3757.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3757.jpg)
De nieuwe schuur :) (bomen zijn allemaal zelfgemaakt Mathyn.)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3758.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3758.jpg)
gewoon een foto ::).
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3760.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3760.jpg)
Mijn nieuwe DHL containers op de Fleischmann draagwagons.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3761.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3761.jpg)
kijkje over de straat heen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3765.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3765.jpg)
Foto van een siku (y)
(overzichten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3766.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3766.jpg)
Deel 1
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3767.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3767.jpg)
Deel 2
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3768.jpg)
Deel 3
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3771.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3771.jpg)
Het reeds gedane stuk.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3770.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3770.jpg)
Een tafel overzicht.
Nu alleen de silo's nog en koeien.
Silo's ga ik een poging wagen zelf te maken.
Daar maak ik een fotoverslag van.
Koeien bestel ik wel eens.
Maar nog even niet.
Tot de volgende update!
Mvg. Waylon
-
Hoi Waylon
Jammer.
Maar ja het is jou modelbaan
Ik persoonlijk zou het zo niet doen.
Wat werkwijzen betreft.
Ik bemoei me er verder maar niet meer mee.
Sucses en verder heel veel bouwgenot.
ik zal het wel verkeerd hebben gezien
Eerst de ham dan de boter dan de boterham.
Martin.
-
wow die bomen zijn mooi gelukt zeg :-[ (y)
gr,
mathyn
-
wauw!! :D :o ik vind het echt heel erg mooi!!!! :o (y)
een vraagje: hoe maak je die bomen?? mischien ga ik ook wel is wat proberen! :D
nogmaal heel erg mooi allemaal!! (y)
Gr. Myron :)
-
@Myron:
een vraagje: hoe maak je die bomen?? mischien ga ik ook wel is wat proberen! :D
Misschien handig als je ook eens goed het topic leest want echt letterlijk 3 berichten terug:
Jazekers, met zeeschuim.
Erg makkelijk en een mooi resultaat.
Dus volgens mij geeft dat antwoord op je vraag... en anders kijk eens in de Encyclopedie: Maken van bomen uit zeeschuim (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E06.07.05_-_Teloxys_Aristata_Ecume_de_Mer_/_Zeeschuim)
Groeten Ronald.
-
Misschien handig als je ook eens goed het topic leest want echt letterlijk 3 berichten terug:
Dus volgens mij geeft dat antwoord op je vraag... en anders kijk eens in de Encyclopedie: Maken van bomen uit zeeschuim (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E06.07.05_-_Teloxys_Aristata_Ecume_de_Mer_/_Zeeschuim)
Groeten Ronald.
hoe het verder in elkaar steekt weet ik niet, heb nog geen ervaring met het materiaal...
daarom de vraag.
en ik zal ook even in de encyclopedie kijken.
-
maar hij had niet nog niet vertelt dat er strooisel overheen moest. bedankt voor de link! ik snap het nu. :D
-
@MathijnK: Het berichtje was ook niet voor jou bedoeld ;) Wout, die legt het na jouw vraag uit met wat hij de bomen heeft gemaakt... maar Myron leest blijkbaar niet de rest van de berichten of kijkt alleen maar plaatjes... Want hij stelt precies dezelfde vraag...
Maar even kijken in de Encyclopedie kan natuurlijk geen kwaad ;) Je kan het ook zelf kweken in plaats van kopen: zie kweken zeeschuim 2009 (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,18803.0.html). Leuk om te doen en krijg je wat groenere vingers van :)
Groeten Ronald.
-
... maar Myron leest blijkbaar niet de rest van de berichten of kijkt alleen maar plaatjes... Want hij stelt precies dezelfde vraag...
Groeten Ronald.
:-\ ik lees gewoon alle berichten. ik stelde de vraag om duidelijk te maken dat ik er ook nieuwschierig naar was.
-
@Wout: Je maakt aardige vorderingen met het landschap. Ik blijf benieuwd hoe je vader het aanpassen van de zolder gaat aanpakken als de complete baan er al staat :) Succes met de bouw!
Groeten Ronald.
-
@Wout: Je maakt aardige vorderingen met het landschap. Ik blijf benieuwd hoe je vader het aanpassen van de zolder gaat aanpakken als de complete baan er al staat :) Succes met de bouw!
Groeten Ronald.
Tja :-\
Dat probeerde ik hem ook al duidelijk te maken. :'(
Maar hij geeft aan, zijn vader vindt het geen probleem.
Dat zal nog vies tegen gaan vallen.
Dat is een ding wat zeer zeker zal zijn, ik spreek uit een verbouw ervarring.
Schroten van 240 hoe ga je die verwerken in een ruimte die vol staat.
Dat is onmogelijk.
Overal onvemijdelijk tegenaanstoten, het staat immers giga in de weg.
Zo,n zolder is toch al krap en laag, dus beschadigt alles.
Terwijl je dat niet wilt, en nu nog kunt voorkomen.
Zonde nu juist het al zo ontzettend mooi worden gaat, Ik zie het al geheel spooksenario voor me.
Ik had het nimmer zo gedaan, niet wat de modelbaan betreft die gaat perfect daar zal je mij niet over horen..
Meestal is eerst de ruimte aan de beurt, dan de modelspoorbaan.
Hier is het presies anders om, tja je moet het maar zo willen... ???
Moedig maar erg onverstandig, maar ja t,is zijn keus.
Martin.
-
Je zult verstelt staan van zijn bouwkunsten Martin.
Zo vader zo zoon.
Mvg, Waylon.
(PS. Als er nog interesse is wil ik best eens een verslagje bomen maken hier poste. Als dat mag :-X)
En ik heet niet Wout. ;D
-
Oke, Zoals eerder vermeld ben ik silo's aan het maken voor de boerderij.
Eigelijk heel simpel.
Zo'n setje van de Faller kost toch gauw 15 euro en is niet eens zo mooi ;D.
Wat heb je nodig.
Ijzerdraad, of messingdraad. (Geen staaldraad of bloemistendraad want je gaat aan het solderen komen!)
beste in 3 dikten.
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37751.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37751.jpg)
Dan komt natuurlijk.
Wat lijkt op een silo?
Ik heb wat dingen geprobeert, en dit was best goed.
Een flesje houtlijm van de gamma (2,30 euro)
Messingdraad was ong 1 euro p.s.
Dus voor weinig geld heb je er wel een.
En ik weet dat dit maar een klein dingetje is maar toch (y)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37731.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37731.jpg)
Als hij af is zal ik de foto's van de bouw tonen.
Mvg. Waylon.
-
Je zult verstelt staan van zijn bouwkunsten Martin.
Zo vader zo zoon.
Mvg, Waylon.
(PS. Als er nog interesse is wil ik best eens een verslagje bomen maken hier poste. Als dat mag :-X)
En ik heet niet Wout. ;D
Man, man ik lach me echt krom ;D ;D even een grapje tussendoor.
Maar zo,n boom verslag bestaat al.
Maar lijkt mij wel leuk hoe jij bomen maakt.
Doe dat dan als je vader scheldend op de zolder aan het beulen is.
Ik heb het zo te doen met de beste man. :-*
O :o hij is al begonnen met zijn bomencursus.
Ik volg.
Martin.
-
Excus het is iets anders.
Niet minder interesant.
Martin
-
@MathijnK: Het berichtje was ook niet voor jou bedoeld ;) Wout, die legt het na jouw vraag uit met wat hij de bomen heeft gemaakt... maar Myron leest blijkbaar niet de rest van de berichten of kijkt alleen maar plaatjes... Want hij stelt precies dezelfde vraag...
Maar even kijken in de Encyclopedie kan natuurlijk geen kwaad ;) Je kan het ook zelf kweken in plaats van kopen: zie kweken zeeschuim 2009 (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,18803.0.html). Leuk om te doen en krijg je wat groenere vingers van :)
Groeten Ronald.
mijn excuses.
-
;D
-
Hu ik zag in een keer mijn naam staan:P Ziet er goed uit. Zal het zeker blijven volgen. En ga je alle bomen zelf maken of komen er ook kant en klare bomen te staan? Zelf maken is wel mooier he ;)
Gr,
Wout
-
ik ben benieuwd hoe de silotjes er uit gaat zien!!
als ik je baan zo zie weet ik wel zeker dat ze er mooi uit gaan zien!!!! :D
mvg Myron
-
ik ben benieuwd naar die silo zeg :D
dat zal wel weer heel mooi worden,
net als de rest van de tafel.
oow en zo´n bomenverslag lijkt me wel leuk (y)
gr,
mathyn
-
Alle bomen worden zelfbouw.
Silo's wordt wat uigesteld.
Beetje tijdgebrek *sorry!
Wel heb ik een schuurtje gemaakt.
Die ik ook nodig had voor de boomgaard.
Was een oude bouwset, helaas had ik een kopwand te kort.
Dus heb ik die gemaakt uit plastic van een ijsbakje.
aardig gelukt. Wel nog bruin verven met waterverf.
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37791.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37791.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37821.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37821.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37801.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37801.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37811.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_37811.jpg)
Alles is zelf gemaakt. uit resten van een bouwpakket.
Ben wel te spreken over het resultaat.
Alleen die silo viel tegen, dus morgen nog een poging wagen.
Tot de volgende update!
Mvg. Waylon
-
Hoi Waylon.
Alle bomen worden zelfbouw.
Die staat, maar dan ook wel echt zelfbouw.
Dus niet stiekem de bomen uit de winkel halen.
Geen fabrieks spullen of dergelijken, echte zelfbouw.
Dat wil ik meemaken, uit eigen tuin verkregen.
Ben ik blij dat ik dat niet heb aangekondigd. 8)
Laat het maar zien.
De silo,s
Aaah wat flauw nou ,ik had me er zo op verheugt :'(
Het idee was best leuk.
Ik denk, ik wil zo,n zelf bouw project nou ook wel eens zien van een deskundige bouwer als jij.
Want wat je gebouwt hebt ziet er erg profesioneel uit.
Of toch maar een bouwpakketje kopen dan. ;D
Kun je niet iets maken van wc rolletjes of zo...ik weet nie....
Martin
-
het schuurtje ziet top uit!! (y)
jammer van de silo's. :o :'(
-
Hoi Waylon.
Ik stak net een beetje een lolletje met jou uit, niets kwaad bedoeld hoor. ;)
Daar heb ik geen rede voor.
Maar even serieus, dat schuurtje ziet er picobelo uit.
Vakwerk.
Je verdiend een pluim van mij (y)
Ga zo door.
En je weet foto,s zijn altijd welkom.
Martin.
-
Haha geef niet ;D
Vond et zelf ook best grappig ::)
Hoezo jammer van de silo's?
Die komen er gewoon, alleen op L.S.Models manier ;D
(maar dan op een 1/1000 schaal :P)
Nouja ik heb de spullen in ieder geval.
Schuur verven, silo's maken.
Top!
Wel is er iets anders gedaan hier!
Een werkbank in de schuur.
Fijn voor de hobby.
Slijpsteentje, boorkolom.
Kan ik weer aan de slag 8)
Mvg. Waylon
-
OK (y).
Goed bezig.
Martin.
-
Gister wel nieuwe aanwinsten:
Een doos koeien van Noch (16161)
Een kleine 2e hans schuur, helaas zaten daar 3 openingen in en was die heel erg plastic achtig.
Die heb ik flink bewerkt met ingesneden *houtmotief Plastic plaatjes.
Daarna de boel geweatherd.
En een trapsetje met een brugje (ook 2e hans) kan mischien nog eens van pas komen.
het leuke was.
De stal was 2 euro!
het trapje was 1,50 euro!
De koeien waren... Erg duur, en dat was minder.
Foto's volgen vanmiddag denk ik, ziet er redelijk mooi uit.
Nu heb ik wel een vraag, Welk merk heeft een erg realistische AKI naar het zo best mogelijk NEDERLANDS voorbeeld?
Mvg. Waylon
-
ik heb een AKI van busch. hij bevat me wel. er zitten ook 2 WACHT! tot het rode licht gedoofd is enz...enz... bordjes bij. het enige is dat de achterkant helemaal open is.
daardoor zie je de achterkant van de lampjes en dat is wel een stuk minder. maar dat kan je ook verhelpen door een stukje karton er achter op te plakken.
verder is ie in mijn ogen wel realistisch.
mvg Myron :)
-
Nee sorry, die vind ik niet zo realistisch.
Ik bedoel echt deze:
(http://www.prorail.nl/SiteCollectionDocuments/Publiek/Doc/Img/Overwegen/AKI.jpg)
(Bron : www.Prorail.nl)
Mvg, Waylon.
-
ehh zelfbouw...
moet jij makkelijk kunnen ;D
met dun styreen kan je héél veel.
gr,
mathyn
-
Heren,
De AKI is er in een aantal vormen geweest (en ja "geweest", ze zijn in den landen (bijna) overal vervangen door een AHOB). Dus het kan best zijn dat die van Busch van een eerder tijdperk is dan wat jij rijdt. Anders kijk je eens naar Henckens seinen (http://www.henckens-seinen.nl/).
En als je ervoor zorgt dat de overweg tegen de achterkant van de baan zit kan je de twee palen naar de kijker toe richten. Dan heb je het effect van de foto.
Groeten Ronald.
-
Nouja, ik zie wel ;)
Even wat anders, Bomenverslag zoals belooft.
Benodigdheden:
Zeeschuim,
Als skelet, verkrijgbaar bij betere modelspoorwinkels en op beurzen.
Ik raad beurzen aan ook al verkoopt Busch bijvoorbeeld ook zeeschuim
Prijs inhoud verhouding verschilt enorm.
Kleefmateriaal,
Vernis, verdund houtlijm in een plantenspuit.
Maakt niks uit wat je gebruikt, zolang je er maar mee kunt lijmen.
Een busje vernis van de gamma voldoet prima.
Je kan ook spuitlijm kopen maar dat is erg duur en soms is het resultaat daarmee minder.
de boom slaat er wit van uit.
Strooimateriaal,
Noch, Busch, Faller. Experimenteer met veel soorten.
In winkels kun je dit uiteraard kopen maar op beurzen heb je vaak voor weinig geld grote voordeelpotten.
En dat is soms de zelfde kwaliteit als in de winkel.
Ik gebruik Fine turf van Anita decor. (Gras green bijvoorbeeld of dark green.)
En Noch leaves. (kleur maakt uiteraard niet uit wat jou aanstaat)
Insteekmateriaal (als hulpmiddel)
Bijvoorbeeld een stukje schuim, piepschuim, Hout.
Iets waar je de boom bijvoorbeeld in kunt steken.
*ik maak hier geen gebruik van in dit verslag, maar wel als ik veel bomen maak in een keer.
Werkwijze.
Eerst pluk ik Zeeschuim uit de tuin ;D Zie je martin zelfgemaakt.
Uiteraard komt dit uit een doosje.
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3785.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3785.jpg)
Je hebt dan een bosje zeeschuim, zoek een aantal mooie uit.
Maar bedenk je hebt kleine bomen grote bomen, smalle bomen, dikke bomen.
Dus maak daar wat verschil in. (ik maak er nog wel eens een een andere)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3786_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3786_1.jpg)
Dit is bijvoorbeeld wel een mooie voor een grote volle boom.
Maar je kan ook smalle bomen maken, maar dan raad ik aan ander strooimateriaal te gebruiken.
Dit kan je uiteraard allemaal zelf bepalen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3794_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3794_2.jpg)
Knip er een model in en bewaar de stukjes.
Kan je gebruiken voor struikjes e.d.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3796.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3796.jpg)
Je houd nu dus dit stuk over, en daarmee ga ik aan de slag.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3795.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3795.jpg)
Neem nu je kleefmateriaal.
Vernis:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3787.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3787.jpg)
Verdund houtlijm:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3802_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3802_1.jpg)
spuit de boom netjes in met je gekozen "lijm".
Doe dit wel verdeeld dus niet te dik niet te dun en helemaal inspuiten.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3798_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3798_2.jpg)
Pak nu de eerste soort strooimateriaal.
In dit geval die van anita decor.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3792_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3792_1.jpg)
Doe het er met de hand op bijvoorbeeld. en klop het overige even af in je bakje of doos.
Als je hiervoor dikkere vlokken wilt gebruiken (wat ook kan) krijg je natuurlijk weer een andere look.
Licht eraan wat je op je baan wilt zien.
Je hebt dan dit over, een boom met een schuimerige look.
(sorry voor de slechte foto, macro stond nog aan.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3801_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3801_1.jpg)
Daarna pak je bijvoorbeeld de Leaves.
Die geven een natuurgetrouw beeld van de boom.
Dus ik raad deze zeker aan.
(Adviesprijs is €3,90 ,Je doet er ongeveer 20 bomen van 10/15 cm skelet tot 100 bomen van 3/5 cm skelet mee.)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3793_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3793_1.jpg)
*dit bakje was al ver op, en wees niet te zuinig hiermee.
strooi het erover met de hand of een zeefje, maar met de hand voldoet prima.
Klop de boom wel even af boven het bakje.
Laat de boel drogen en spuit als gewenst nog een extra laagje vernis o.i.d. op om brokkelen te verkomen.
Dit is dan het resultaat. *sorry voor de slechte foto's was eigelijk iets te licht of weer te donker.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3803.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3803.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3807_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3807_1.jpg)
Als je deze dan op je baan zet tussen derest van het groen krijg je een mooi resultaat:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3755_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3755_1.jpg)
Ik heb ook andere bomen gemaakt zoals:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3757_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3757_1.jpg)
Ik zal deze volgende keer bespreken.
Het princiepe blijft hetzelfde.
De ingredienten zal ik al verklappen:
Smal zeeschuim, Lange lichtgroene/gele grassprietjes, Groene poeder (ook strooimateriaal maar dan echt poedervorm)
Ook hier maakt de kleur het verschil dus daar kun je zelf mee spelen.
Dit was mijn eerste boomverlag, vertel en beoordeel wat jullie er van vonden.
Mvg. Waylon.
-
Nou,
Dat gaat in een rap tempo, goed resultaat! Voor die silo's is alles bruikbaar wat "buis"rond is. Daarna rest alleen detailleren.
Ik blijf je volgen :).
Heb ik iets gemist over het thema van de baan ???, tot nu toe vind ik het mooi!
Voor bodembedekking heb ik zelf nog een soort wattige klitteband liggen wat aan een kant vastgelijmd kan worden en zodoende een hoog grasgedeelte verkregen wordt. Kammen en airbrushen :). Ooit in een Engels artikeltje gelezen.
Er bestaat ook een Tjechisch merk wat zelfs bladeren ed in assortiment heeft, ben naam ff kwijt.
Gr Koen
-
Ik bedoel echt deze:
[afbeelding]
Lijkt dit er een beetje op? ;)
(http://www.m-voorloop.nl/benelux/AKIzelfbouw.jpg)
(rechts klikken en 'Afbeelding bekijken' kiezen)
Zelf gemaakt van messing plaat, draad en buis, wat styreenbuis, en (per paal) 6 SMD LED's. Samen met wat wikkeldraad is er een prima AKI van te maken.
EDIT: plaatje wou niet.
-
Netjes menno, zo ene bedoel ik ja.
Ik ga eens aan de slag.
Weet iemand of er binnekort nog ergens anders dan in Houten een beurs is?
(bedoel dan eerder dan die van Houten)
Vind het jammer dat die net in het laatste weekend van mijn vakantie is :'(
Nouja,
Koen.
Die silo's lukt wel redelijk.
Alleen echt geen tijd om foto's te maken.
veel te doen
Maandag tot vrijdag ben ik op vakantie.
Ik ga dit wel missen maar heb genoeg leuke dingen te doen
Dus morgen zal ik nog wat poste en mischien maandag morgen
en dan is het zover (y)
Mvg. Waylon
(nogmaals bedankt voor de tips)
-
http://www.polakmodel.com/en/
Kijk hier maar eens op als je weer terug bent (y)
Gr Koen
-
Ziet er goed uit die bomen Waylon! Staat beter als van die neppe kant en klare bomen ;D
Wout.
-
sh*t koen :o
-
TOT NA DE VAKANTIE! ;D ;D ;D
Mvg. Waylon.
-
Nou, thats it, was wel fijn ff weg van spooractiviteit.
Maar de tik slaat alweer langzaam in hoor ;D
-
Fijn, lekker "dongelen" op vakantie ;D.
Ik zit lekker in mijn vrachtwaggel.
Gr Koen
-
mooie bomen waylon,
maar wat zie ik nu.. een plastic schuur in zo´n prachtige omgeving.
of ga je hem nog wheateren??
ik schrok wel een beetje.
maar een prachtig bomenverslag waar ik zeker wat mee ga doen.
gr,
mathyn
-
Oh sorry, zo bij geweest over faller car system.
Dit bijna vergeten.
Bedankt voor de bomen, eigelijk is dit idee zo simpel, dat je zelf niks hoef te doen.
De Silo is nog niet af ::) Helaas.
Wel kan ik eens wat foto's sturen van de vordering.
Wil eerst een proefmodel maken en daarna een bouwbeschrijving met de onderdelen en hoe te solderen.
(aangezien ik er toch 2 nodig heb)
Een plastic schuur? Tja, wel een mooie toch?
Lijkt maar zo op de foto's maar hij is wel degelijk geweatherd.
Ook het tuinhuisje en de open schuur op het land.
(geweatherd met waterverf gewoon zo'n doosje met 10 of 12 verschillende kleuren.)
Even goed mee spelen en je kan er eigelijk best mooi resultaat me krijgen.
Als je het gelezen heb, ga ik nu faller car system aanschaffen.
Waarom ik dit eerst doe is omdat mijn baan daar voor voorbereid moet worden.
(DCC functiebouwstenen digitaal) dus plaats maken voor IR-leds.
Echt verder ben ik niet, heb het veld wat verwilderd met mos e.d.
zal eens gerichte foto's maken van de schuur mathyn,
door de flitser leek het reflecterend, maar dat lijkt maar zo.
Alle plastic woningen zijn mat gekleurd, en zijn echt best mooi. :-X
Heb nu dus een faller car system startset besteld,
houd jullie hier op de hoogte.
Morgen ben ik jarig (y)
Dus dan ben ik natuurlijk niet echt actief.
maar deze week post ik wel weer foto's hoor.
Nou tot dan.
Mvg, Waylon
-
Bedoel je niet DCC systeem? dat werkt met IR-leds, indien MCC dan met datakabel naast rijdraad ;-)
-
;D sorry was nog vroeg ::)
al veranderd.
Bedankt. (y)
Mvg. Waylon
-
Nou, ondanks dat ik jarig (y) ben toch even een foto update.
Gewoon omdat ik niks te doen heb ;)
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3995.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3995.jpg)
Nou mathyn, heb zo veel mogelijk sfeerfoto's gemaakt en wat gespeeld met de belichting.
Hier een beetje een avondsfeer foto, en de achterkant van een schuur.
Al mij huisjes, schuren zijn geweatherd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3998.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_3998.jpg)
Ik vind trouwens de koeien van noch een mooie afwerking hebben, ben er zeer te vrede mee.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4002.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4002.jpg)
En dat is hier goed te zien. (zonsopgang)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4003.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4003.jpg)
De begroeiing die eigelijk niet heel erg vol is. Maar goed, iemand commentaar specefiek op dit?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4004.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4004.jpg)
Hier niet erg goed te zien dat dit licht geweatherd is, komt omdat de waterverf mat uitslaat, en door de verlichting de boel een beetje blur geeft.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_IMG_4005.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_IMG_4005.jpg)
Zijkant, (vraag me niet hoe ik aan die zakjes kom, dat weet ik eerlijk gezegt zelf niet meer ::)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4007.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4007.jpg)
Hier een hoek, sorry regenpijp staat scheef, viel me later pas op.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4008_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4008_1.jpg)
Valt nou toch best mee he, de plastic look. alleen het dak heeft daar een beetje last van.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4009.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4009.jpg)
Nou de veelbesproken silo, ja mensen, een ruwweg prototypen (y)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4010.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4010.jpg)
Te hoog? zeker niet, al heb je wel varianten die kleiner zijn, maar ook groter hoor.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4015_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4015_1.jpg)
Allemaal messingstaaf 0,8mm
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4016.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4016.jpg)
Bomen zijn weggehaal aan een kant, en het zand is even weggehaald.
Ziet er zo ook redelijk uit (bomen komen terug uiteraard)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4017.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4017.jpg)
Hier dus de schuur.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4024.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4024.jpg)
Maar de flitser verpest het een beetje :(
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4030.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4030.jpg)
Hier een schuurtje met waterverf, was eerst hoog glans zwart plastic.
(sorry was moeilijk een handmatige scherpgestelde foto te maken vanuit deze hoek.)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4031_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4031_3.jpg)
En een kleine aanwinst, Bovenop nieuwe vernis, houtlijm, ESU v3.0 Decoder, ijzerdraad.
Nou ik ga mijn verjaardag vieren, nieuwe update komt zodra mijn pakketje ontvangen is (y)
Mvg. Waylon (15 jarig) (y)
-
Gefeliciteerd met je verjaardag Waylon (http://forum.mx-5owners.nl/images/smilies/dance.gif)(http://forum.mx-5owners.nl/images/smilies/dance.gif)
-
gefeliciteerd met je verjaardag!!!!! :D
en verder ziet alles er schitterend uit!!! (y) :o
MVG Myron
-
mooie foto's en van harte gefeliciteerd (y)
http://www.youtube.com/watch?v=pDgEKSB91BQ&feature=related
-
allemaal hartelijk dank,
Gister de startset mogen ontvangen,
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4050_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4050_1.jpg)
Een misterieus pakje :o
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4063_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4063_1.jpg)
Dat is em (voor vele een bekende uiteraard maar toch.)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4063_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4063_1.jpg)
Vensterbank ingepikt om een proefbaantje te maken 8)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4065_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4065_4.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4066_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4066_3.jpg)
Alle electronica wordt eruit gehaald en zo in een nieuwe vrachtauto geplaatst.
Ik zal wel foto's maken ;)
Dat was em, Rijdt goed.
Batterijen helemaal vol en ben hem nu helemaal leeg aan het testen.
Dan eens kijken wat de oplaat duur is (ong 10 uur op een rijtijd van 11 uur)
Mvg, Waylon
-
hoi waylon,
mooie wagen!!
ik ben benieuwd hoe je het in een andere wagen gaat monteren :D
Gr. Myron :)
-
Oke,
Ik heb gisteravond een vrachtauto gehaald.
En nog wat ander spul
Foto's komen op een hyves pagina die ik hier zal linken.
Waarom?
Makkelijker update, alle foto's in een album, mooiere kwaliteit.
De foto's zijn nog niet ge-upload, dat zal in de loop van de dag of morgen gebeuren.
Wel is de pagina al beschikbaar.
Modeltrains (http://modeltrains.hyves.nl/?fromSWS=1&pageid=AAXSIOQE17480KCOC)
mvg, Waylon
(pagina voor iedereen zichtbaar, ook als je geen account hebt!)
-
(pagina is zichtbaar, maar letters niet..)
-
Oke, ik zal eraan werken.
Zijn wat problemen.
Firefox reageert niet meer als ik op foto's uploaden klik...
Helaas.
Ik zal eraan werken.
Mvg, Waylon
veranderd.
Ik hoop dat nu het lastig-lees probleem is opgelost.
Foto probleem nog niet. Helaas.
-
Helaas, upload probleem nog niet op kunnen lossen.
Wel is mijn eerste faller car system project geslaagd.
Hier zal ik mijn bouwbeschrijving tonen (nog op de oude manier)
(klik om te vergroten)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4068_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4068_1.jpg)
Hier de aankopen van gisteravond uit Diepenbeek.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4069_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4069_1.jpg)
Transpirant lak om de doorzichtige SMD-leds van een kleurtje te voorzien.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4070_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4070_2.jpg)
Het model in de de doos.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4071_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4071_4.jpg)
Een aantal foto's, de voorkant.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4072_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4072_1.jpg)
De achterkant. (opdrukken zijn loop zuiver.)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4073_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4073_1.jpg)
Van de zijkant gezien, de cabine staat scheef omdat deze dus...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4076_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4076_1.jpg)
...Open kan. :)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4074_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4074_1.jpg)
Hier de losse truck.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4075_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4075_1.jpg)
En van de achterkant. Model is geheel van plastic, makkelijk te bewerken dus.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4078_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4078_2.jpg)
De bodem van de truck gedemonteerd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4080_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4080_3.jpg)
En de as met het tandwiel op de plek van de oude as gezet. Uiteraard met wat slijp en vijl werk het binnenwerk moeten aanpassen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4082_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4082_4.jpg)
Van de onderkant dus goed te zien dat er van alles weg gehaald is.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4083_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4083_2.jpg)
En een van de achterkant.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4084_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4084_2.jpg)
Zo komt de motor er later op.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4085_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4085_4.jpg)
Hier moet gesloopt worden om de vooras passend te maken, laat staan dat deze moet kunnen draaien.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4086_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4086_4.jpg)
De voorwielen aangebracht (vast ge-lijmt) en de sleep aangebracht.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4087_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4087_4.jpg)
Duidelijk toch?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4088_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4088_3.jpg)
Uiteindelijk de sleep afgesteld.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4092_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4092_2.jpg)
Een plaatje gemaakt voor de motor, een gat in het plaatje geboord en de motor vast ge-lijmt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4093_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4093_3.jpg)
En van de andere kant. (motor functioneert tevens als koppeling)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4094_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4094_2.jpg)
Achterkant.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_IMG_4098.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_IMG_4098.jpg)
Alles zit vast en werkt nu dus.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4100.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4100.jpg)
Van het breekwerk is niks meer te zien.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4101.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4101.jpg)
Nog even de trailer, die tevens zeer scherp gedetaileerd is.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4102_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4102_2.jpg)
De achter en de vooras met het wormwiel van de motor. (kijk naar het slijpwerk voor het stuurmechanisme)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4103_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4103_1.jpg)
Trapjes moesten uitgehold worden, net als de binnenkappen van de wielen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4104_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4104_2.jpg)
Naar rechts.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4105.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4105.jpg)
En naar links zonder problemen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4106.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4106.jpg)
Alles tijdelijk gemonteerd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4108.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4108.jpg)
En het gewicht op de motor, dus niet in de trailer! (zorgt voor minder wrijving)
Let eens goed op de cabine...
De handvatten waren eerst rood.
Na research op het internet naar Reining transport bleken deze zwart te zijn.
Dus even met een watervaste stift juist gemaakt.
Dat was em weer, binnekort digitaal maken en rijden maar.
Zodra hyves werkt zal ik daar ook posten.
Mvg, Waylon
-
Mooi hoor... op 1 ding na: waarom gebruik je geen motorhouder? De lijm gaat op den duur loslaten+ dat de afstand tandwiel-wormwiel nu nooit 100% is en voor meer slijtage gaat zorgen...
Grt,
Gerard
-
ja inderdaar, had ik helaas niet hier.
Tip voor als die loslaat 8)
Bedankt.
-
Zou niet wachten totdat hij loslaat, maar gewoon een houdertje bestellen (kost 2 euri oid). Zorgt voor veel minder slijtage en andere narigheid...
Grt,
Gerard
-
Hoi,
Knap werk. En dat allemaal uit die DHL?
Ik wil in mijn plan ook carsystem verwerken, misschien een bus of vrachtwagen laten rondrijden. Moet nog kijken hoe dat uitkomt op zolder.
Groeten Koen
-
Ja weet ik, zal eens kijken.
ff een vraagje, Hoe heb jij dat gat van het motortje in de bodem geboord?
Is mij wel gelukt, (met de kolomboormachine gedaan) maar de boor hapt echt enorm, zelfs op de laagste toeren!
Heb jij hier een tip voor?
Ik denk dat ik volgende keer wel eens zon micromodellbouw motortje ga proberen.
Motor en achteras ineen.
En die ronde batterijen worden vervangen door nieuwe, denk 170mA batterijen of mischien AAA met houder.
Als ik die lange AAA batterijen met soldeerlippen bestel he.
2 stuks dan heb je gewoon 2,4v toch?
mag ik die dan gewoon met de faller oplader opladen?
of heb ik dan een andere nodig?
Ook als ik gewoon AAA batterijen koop (oplaadbare van bijvoorbeeld Duracel o.i.d.)
Hoe laad je die dan op? ook met de faller oplader?
Mvg, Waylon
(Koen, ja alles is uit die DHL auto gehaald, daarom had ik helaas geen reserves of bijvoorbeeld zon motorhuls in huis.
Had niet erop gerekend dat dat handig zou zijn ;) )
-
Hoi,
Klein beginnen (1mm) en steeds groter boren
2xAAA= 2,4v, volgens mij zijn ze wel met Faller lader te laden, duurt alleen ff...
Normale AAA laad je met een normale AAA lader...
Grt,
Gerard
-
Foto's worden beetje bij beetje geupload!
Op een andere PC is dit wel mogelijk gemaakt.
Bekijk nu hier (http://modeltrains.hyves.nl/) de foto's
Mvg, Waylon.
-
Compleet!
Vanaf nu wordt alleen nog recent geplaatst!
-
Ik kom net terug van vakantie en dan krijg ik meteen weer iets moois te zien ziet er goed uit (y)
Wout.
-
Bedankt ;)
Fijne vakantie gehad?
-
Ja alleen de laatste twee dagen regen gehad dus ik klaag niet!
Wout.
-
Zie ik het goed dat je de stuuras koud op het chassis hebt gelijmt?
Bij de origenele auto's zit daar een ashouder zodat de stuuras kan kantelen om oneffenheden enzo op te vangen.
Waarom heb je die niet geplaatst?
Vraag me af hoe de rij eigenschappen zijn op een baantje waar een afrit of zijstraat iets schuin wegloopt?
Groet, Oskar.
-
gaat perfect want de sleep zit los, dus als je een kleine afschuining hebt gaat een wiel eventjes de lucht in ::) maar de sleep blijft volgen
-
tja... erg realistisch!..... ??? :-\
Toch maar ff een houdertje bestellen (kost een euri ofzo) en d'r onder zetten....
Grt,
Gerard
-
ja maar ik heb geen schuiningen in mijn baan ;D
dus ja superrealistisch.
Kan jou auto dan ook de voorwielen gelijkmatig zwenken?
Ja nou dan...
Maximaal zon 5cm vering met een schokdempertje die alles tegenhoudt waarbij je maximaal de 3cm haalt...
dus echt wel realistisch.
ga maar eens met 3 wielen op de afgrond van een 20% helling staan...
-
Hoi,
Wat bedoel je met "gelijkmatig zwenken"?
De rest van je bericht snap ik helemaal niks van...
Grt,
Gerard
-
Ik was al bang dat het aan mij lag :D
-
;D
Ik mag toch hopen dat je wielen bij het sturen gelijkmatig zwenken anders gebeuren er straks nog leuke dingen op je baan....
Jeffrey
-
@Jeffrey: volgens mij bedoel je "gelijktijdig". Gelijkmatig heeft meer van een eenparige beweging. De wielen zouden best heel gelijkmatig kunnen bewegen, en tegelijk allebei een andere kant op...
;D
Gerard
-
niet zo moeilijk doen over mijn woordenschat jongens ::)
-
Volgens mij bedoelde hij juist mijn verkeerd geplaatste woord. ;D Ik bedoelde inderdaad gelijktijdig.
Maar ik begrijp voor de rest ook vrij weinig van je bericht...... ???
Jeffrey
-
ff een vraagje, Hoe heb jij dat gat van het motortje in de bodem geboord?
Is mij wel gelukt, (met de kolomboormachine gedaan) maar de boor hapt echt enorm, zelfs op de laagste toeren!
Heb jij hier een tip voor?
Van je boortjes de snijkanten breken, dwz met een vijltje/schuurband etc je boortje iets bot maken.
mvgr. Walter///
-
Ah oke, ja dat kan mischien wel eens werken ja ?
-
Al eens geprobeerd met een steenboordje.
Gebruik ik altijd als het niet mag happen zodat uw werkstuk wordt rondgeslingerd.
Nadeel, deze beginnen pas vanaf 3 mm denk ik.
Mvg.
Matheus.
-
ja klopt
maar vanaf 5 bij metaalboren begint hij eigelijk pas.
Is me opgevallen dat de vrachtauto's van herpa, de bakken zijn zozo stug plastic hé :o
-
van klein naar groot boren. dus van 1/2mm naar 3/4mm tot gewenste groote, ik weet niet wat de afmeting moet zijn.
gr,
mathyn
-
ja dat doe ik
ik begin met 1 mm en hij moest 11mm en vanaf 6 heb ik ook met halve gewerkt.
6,5 - 7 - 7,5 - 8 en zo door tot 11...
Bleef bij ieder boortje hangen :P
dus dat was echt niet zo slim eigelijk.
-
huh wat raar..
wat voor soort boortje had je gebruikt?
-
metaalboor. HSS
-
probeer is hout, die zijn iets stomper voor zover ik weet.
ik heb eigenlijk nooit problemen met houtboren op plastic.
-
Houtboren hebben een centerpunt aan de voorzijde, daarmee kan je geen centergaatje in plastic boren.
Dat gaat niet werken, tevens zijn houtboren op de centerpunt na recht van voren.
Steenboor of betonboor kan mischien wel werken :)
-
Hebben jullie ook geprobeerd met hogere toerentallen en heel weinig druk te werken?
Gerard
-
ja zeker.
maar toen ging het echt finaal mis :o
-
Om in plastic te boren is tot een paar mm een metaalboor het meest geschikt. Daarna heb je eigenlijk geen alternatief tot een mm of 10, dan kan je speedboren (houtvleugelboor) gebruiken, die snijden een mooie cirkel uit je plastic. Niet te snel en vooral niet teveel druk erop zetten.
-
mijn colomboor heeft een toerental van 140 minimum
-
Hallo,
Is allemaal erg lang geleden, maar de tijd heeft niet stilgestaan.
Bekijk mijn nieuwe foto update's op Hyves (check mijn link)
bekijk foto artikel 14. en 15. voor de nieuwe foto's
Tevens 2 aanwinsten:
Roco : BR189 met decoder
Roco : Dubbele containerwagon met 2 Vandieren containers
Mvg, Waylon.
-
beetje laat, maar goed... Als ik last heb van een happende boor in plastic laat ik de boor gewoon verkeerdom draaien, op het volle toerental van een schroeftol (niet zo erg hoog dus). Het is geen briljante methode maar het werkt wel...
-
Goede avond allemaal.
Echt een hele tijd geleden dat ik nog iets gedaan heb aan de treinbaan.
Eigelijk is dat een helaas.
Want wegens omstandigheden is hier echt te weinig tijd voor.
Mijn vakantie eindigt 1 september, dus dan wordt het weer vol aan de bak naar school!
Wel is er te melden, dat langzaam maar zeker de zolder verbouwt wordt.
Zoals dit al heel lang geleden aangekondigt was.
Ik zal zo spoedig mogelijk wat vorderingsfoto's plaatsen, beoordeel zelf dan maar :)
Met vriendelijke groeten, Waylon.