BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: racer op 04 December 2009, 13:22:37
-
Hoi mede modelbouwers
Ik ben Bob en ik ben 44 jaar. Na op mijn 10e begonnen te zijn met Marklin M-rails kwam ik er al snel achter dat ik toch erg graag grote lengtes wilde rijden en dat N-spoor toendertijd beter geschikt was.
Na verschillende banen te hebben begonnen maar nooit afgemaakt heb ik vorig jaar besloten terug te gaan naar Ho (vanwege beter aanbod van spullen voor een bepaalde periode en vooral minder last van slecht contact vooral op wisselstraten) en heb ik gekozen voor Fleischmann profirails en gelijk digitaal begonnen.
na een kleine baan te hebben gelegd om vooral het digitaal rijden uit te proberen ben ik nu klaar voor het grotere plan ::)
Ik beschik over een zolder van 5 bij ong. 7 meter en kan dus een flinke baan maken ;D Omdat ik hou van een open tafel waar ik nog vanalles aan kan passen bouw ik veel met steunen onder de baan maar de rest nog open wat ik in ga vullen als ik aan het landschap begin. Alleen de plaats waar het station komt heb ik wel een raamwerk met grote platen gemaakt. Ik ben nu weer sinds 4 weken bezig met bouwen en dit is wat ik tot nu toe heb.
Onderbaan
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/onderbaan.jpg)
Bovenbaan
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Bovenbaan.jpg)
Deze plannen zijn richtlijnen voor mij want tijdens de bouw pas ik nog vanalles aan ;)
Het station heb ik bijvoorbeeld al veranderd naar 5 sporen
1 blikvanger moet natuurlijk het station worden en de andere het viaduct dat vlak bij het dorp rechts ligt
Foto's van wat er tot nu toe klaar is en ook het railontwerp in groter formaat
http://s769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/
-
Racer,
Dat is niet mis en dat in 4 weken tijd. Mooie ruimte ook daar ben ik jaloers op.
Hou ons op de hoogte.
gr.Edwin
-
Zal ik doen ;) en het gaat lekker snel omdat ik veel hulp van mijn vrouw krijg aangezien zij deze hobby ook erg leuk vindt
Zij doet meer het priegelwerk en is al volop bezig met poppetjes schilderen e.d. 8)
-
Dat is zeer mooi opgebouwd
Vooral dat viaduct ,erg mooi.
Groeten van Martin
-
Zou 1 van de moderators dit topic a.u.b. kunnen verplaatsen naar "waar zijn we mee bezig" zodat ik mijn updates er gewoon achteraan kan zetten.
Bij voorbaat dank
m.v.g. Bob
-
Verplaatst.
-
Dank U (y)
-
Netjes hoor (y)
De voorkeur gaat uit naar het Duitse stoomtijdperk zie ik?
Hoe verpak je straks de bietschtalbrucke in het landschap?
Gr.
-
Wat dunne latjes aan de houten staanders dan vliegengaas erover en met gipsverband gipsen of eerst papiermache en dan gipsen dat weet ik nog niet. Ik doe altijd eerst de basislijnen van de berg maken en daarna als het droog is ga ik het van een afstand bekijken en dan verder met proppen papier helemaal mooi aansluitend maken en her en der wat bulten. Veel van de Bietschental viaduct zal echter steile rotswanden worden
-
Vorig weekend niets kunnen doen omdat ik nog wat wissels voor het schaduwstation miste en naar de kerstmarkt in Aachen geweest
Aangezien daar een mooie modelbouwwinkel zit daar ook maar weer een hoop mee naar huis gesleept ::)
O.a. 4 dozen perrons (faller), verkeersleidingtoren (vollmer) en een watertoren (faller). Tevens wat muur en tunnelspul van Noch
De bouwdozen heb ik afgelopen week in elkaar geknutselt (perrons zit nu eenmaal niet veel werk aan) en dit weekend dus maar eens aan de plaat waar het station op moet komen gewerkt. Ik heb daar zwarte meubelplaat voor gebruikt aangezien ik die toch nog had van een oude kast en dan heb ik gelijk een mooie onderkleur ;D
Een tijdelijke wisselstraat gemaakt omdat ik de rails nog puur voor de maten heb liggen zodat ik weet wat de perronlengte wordt en de afstand van de rails naar de achterwand. Pas als ik mijn laatste spiraal heb gemaakt (volgende week hoop ik) zullen de definitieve wisselstraten gelegd worden en dan zal het station ook 6 sporig worden. Het hele stuk rangeerterrein zal pas in een veel later stadium worden voltooid aangezien ik eerst, als de baan rond loopt, me eens ga richten op de blokken inbouwen.
De PC die daar voor nodig is heb ik ook net aangesloten en de netwerkkabel ervoor even een etage omhoog getrokken.
Zoals je ziet zit tegen de schuine wand een open ruimte die ontstaan is door de balken die er lopen. Hier wil ik een muurtje plaatsen en daarachter een achtergrond. De ruimte die daartussen in het eerste stukzit wil ik dan wat lossen dingen plaatsen zoals een schoorsteen en lossen fabrieksloodsen e.d. zodat er diepte in komt. Het tweede stuk wil ik een verhoogde weg maken met ook daar weer een achtergrond achter.
Voor foto's klik de link
http://s769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Hauptbahnhof/
-
Afgelopen week weer bezig geweest en de laatste spiraal is ook klaar dus ik kan eindelijk rondjes rijden op de hoofdbaan (y)
Was ik helaas alleen net rond valt er een balk precies op mijn viaduct :'( :-X
Straks dus maar even kijken hoe ik die moet repareren :-\
Veel rijden dus de komende dagen om te kijken of de boel nergens knelpunten heeft en dan eens gaan bepalen waar de blokken gaan komen
Volgende project is de nevenbaan naar fisherdorf toe (y)
Foto,s volgen nog ;)
-
Vandaag weer volop het rijden aan het testen geweest en bezig geweest met de wissels van het schaduwsattion aan te sluiten wat een beetje tegen zat.
Daar ga ik later wel mee verder :-X
Ook toeschouwers tijdens het testen
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Nieuwe%20spullen/PICT0006.jpg)
Verder foto's van wat ik tijdens de feestdagen heb aangeschaft zodat ik weer vooruit kan ;D
http://s769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Nieuwe%20spullen/
-
Afgelopen 2 weken vooral aan het testrijden geweest en vandaag een begin gemaakt om 1 helft van mijn dubbelsporige hoofdbaan in koploper in te voeren.
Is trouwens prima gelukt alleen is het wat tijdrovend met een lange baan voordat die rond is om nog wat bij te stellen zoals het aantal seconde dat die moet doorrijden op het perron (ik rij nu nog met decoderstappen vandaar secondes) ;)
Vooral op de juiste momenten geluidssignalen geven zoals de stoomfluit kost even wat tijd ::)
Ik zal binnenkort eens een filmpje plaatsen (y)
Gr Bob
-
Mooie brug! Ben erg benieuw hoe dit staat in het totale resultaat!
Suc6 dr'mee
-
Dank je. Ik ben zelf ook wel benieuwd als ik eenmaal een beetje met de scenery kan beginnen. Het zit nog allemaal in mijn kop maar nu met het er nog via mijn handen uitkomen ;)
Gr Bob
-
We wachten rustig af ;)
-
Vandaag ook maar eens zitten rommelen met filmpjes van testritten.
De rit met de BR01 met sound
http://www.youtube.com/watch?v=cOtH4lmZ2lA
en de rit met de BR41 ook met sound
http://www.youtube.com/watch?v=XrRxkMMDbYs
P.S. sorry voor het geluid, het was even uitproberen
Gr Bob
-
Hallo spoor liefhebbers
Het is alweer even geleden dat ik een updat heb geplaatst dus het is weer tijd. :-[
Ik ben de afgelopen tijd vooral bezig geweest om weer wegwijs te worden met koploper en verder begonnen met een stukje scenery ;D
Scenery hebben we een boerderij met een meertje uitgebeeld en door de tips van Jeroni (thnx Jeroni (y) ) zijn dit keer ook de rotsen goed gelukt
Heerlijk om wat landschap te bouwen aangezien je daar altijd lekker je fantasie in kwijt kan ;)
Aangezien foto's meer zeggen als woorden hier dus maar wat pica's (foto's op groter formaat de link onder aan de post klikken)
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/DSC_0020.jpg)
Het meertje en beek krijgen pas water als ik ook de oorsprong van de beek heb gemaakt ;)
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/DSC_0021.jpg)
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/DSC_0022.jpg)
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/DSC_0023.jpg)
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/DSC_0025.jpg)
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/DSC_0032.jpg)
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/DSC_0033.jpg)
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/DSC_0035.jpg)
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/DSC_0039.jpg)
En ook toeschouwers. Omdat ze de bomen erg leuk vinden om te rooien hebben we daar even wat peper over gestrooit om het ze af te leren ::)
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/DSC_0040.jpg)
http://s769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/boerderij/
-
Hoi Bob,
Mooie foto's. Ook die moestuin is erg mooi gelukt!
groeten,
Julien
-
Foto's waren we juist niet zo tevreden oer. Ik moet hoognodig een losse lamp hebben om bij te verlichten :-X maar bedankt voor de complimenten ;D
-
De foto's zijn inderdaad wat donker met flinke schaduwen, maar ik bedoelde natuurlijk dat ik mooi vond wat je gebouwd had... ;)
groeten,
Julien
-
Thnx, Ik was er zelf ook wel tevreden over maar het is altijd prettig om te horen dat anderen het ook geslaagd vinden (y)
Gr Bob
-
Tijd voor wat afstoffen van mijn topic. Laatste maanden vooral bezig geweest met het inwerken van de baan in koploper en veel testen.
Deze maand eindelijk eens begonnen aan het bergdorpje (Fisherdorf) Het idee was om een echt landelijk maar toch wel toeristisch (wandelaars) dorpje te maken.
Ik geloof dat het wel gelukt is maar laat maar horen wat jullie ervan vinden.
Dorp rechts
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Fisherdorf/DSC02212.jpg)
Dorp links
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Fisherdorf/DSC02213.jpg)
Station
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Fisherdorf/DSC02214.jpg)
en aangrenzende goederenoverslag en vee laadstation
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Fisherdorf/DSC02214.jpg)
-
Kerk
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Fisherdorf/DSC02223.jpg)
Huis in aanbouw
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Fisherdorf/DSC02224.jpg)
Dorpsgarage
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Fisherdorf/DSC02225.jpg)
Uitvoering op het dorpsplein
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Fisherdorf/DSC02219.jpg)
Doorkijkje
(http://i769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Fisherdorf/DSC02226.jpg)
-
Aangezien de foto's nogal klein zijn hier op het forum ook maar even een diapresentatie met alle foto's
http://s769.photobucket.com/albums/xx332/Bob_modelbouw/Fisherdorf/?albumview=slideshow
-
Wat ben je een leuk en gezellig baantje aan het bouwen! Als je bij het uploaden de onderste van de drie mogelijkheden kiest, worden je foto's vergroot bij het aanklikken. Dat is wel zo plezierig.
Groet,
Ruud
-
Hoi,
Ik zie jou baan voor het eerst en moet zeggen dat ziet er super uit (y), alleen jammer dat de foto wat aan de kleine kant zijn(net als Ruud ook al schrijft), Bas en Ik halen er wat ideeën uit voor onze baan Mass am See.
ps meer foto's zijn altijd welkom
mvgr Bas en Evert.
-
Wat ben je een leuk en gezellig baantje aan het bouwen! Als je bij het uploaden de onderste van de drie mogelijkheden kiest, worden je foto's vergroot bij het aanklikken. Dat is wel zo plezierig.
Groet,
Ruud
Ik neem aan dat dat geldt als je via dit forum upload?
Ik deed dit namelijk tot nu toe met fotobucket. Toch maar eens hier gaan doen (y)
-
Gisteren een draaischijf 6152 en wat wisselspul van Jan Evert overgenomen (y)
Vandaag gelijk maar even neegelegd en ingewerkt. Nu heb ik op 2 engelse wissels na de wisselstraten van het 6 sporige station compleet ;D
Morgen zal ik even wat foto's plaatsen ;)
Tevens een spoorwegovergang geautomatiseerd in koploper. Was even wat werk omdat de treinen meteen na de overweg stoppen op het kopstation. Aangezien we niet willen dat als een trein 1 minuut op het station staat de bomen dicht blijven was het even wat puzzelen maar het is gelukt 8)
-
Hallo allen
Morgen is dus een beetje uitgelopen maar hier dan foto's van de wisselstraten van mijn hoofdstation
Sorry voor de wat donkere foto's maar ik moet nog steeds een bouwlamp halen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02246_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02246_1.jpg)
andere kant
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02247_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02247_2.jpg)
Tevens ben ik een beetje aan het zoeken hoe ik het beste mijn locdepot kan maken.
Ik heb al een stukje liggen maar is er een bepaalde volgorde die moet worden aangehouden voor het verschillende onderhoudswerk?
Ik heb nu eerst kolenoverslag, daarna ontslakking en water en aan de linkerkant daarna nog zand. Er komt nog vanaf daar een aansluiting op de draaischijf
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02243_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02243_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02244_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02244_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02245_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02245_1.jpg)
-
Vervolg:
Ik heb ook nog wat groen toegevoegd in het bergdorp en wat figuurtjes extra erbij gezet en ook nog verkeersborden geplaatst
Foto's zeggen meer
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02248_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02248_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02249_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02249_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02250.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02250.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02251_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02251_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02252_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02252_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02253_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02253_1.jpg)
Een week of 3 geleden ook nog een nieuw treinstel deVT04 gekocht van Kato. Mooi model met prima rijeigenschappen met een lokpilot 4 decoder erin
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02254_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02254_2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02255_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02255_1.jpg)
-
Leuk sfeertje (y)
De gebouwen nog een beetje verouderen, dan gaat het plastic-achtige er af en wordt de sfeer nóg fraaier.
-
Zeer sfeervol! (y)
groeten,
Julien
-
Leuk sfeertje (y)
De gebouwen nog een beetje verouderen, dan gaat het plastic-achtige er af en wordt de sfeer nóg fraaier.
Idd verouderen moet ik nog een keer aan gaan werken. Mijn nieuwere bouwdozen begin ik er gelijk aan maar bij deze oudere die van mijn vorige baan komen heb ik er stom genoeg nog niets aan gedaan
Gr Bob
-
Afgelopen maandag eindelijk mijn servodecoder van ESU binnen gekregen. Ik had er al 1 van Uhlenbrock maar die kreeg ik, en ook "experts" naar gekeken, niet aan de gang.
De servodecoder van ESU is een makkie en heb vandaag dus mijn eerste wissel met servo aandrijving ;D
Nu deze is gelukt de komende tijd maar eens met meer aan de gang.
Hoe doen trouwens de mensen die servoaandrijving gebruiken een engelse wissel aandrijven? Via het schuifje aan de zijkant met een stangetje heen en weer te bewegen of met een aanpassing aan de onderzijde?
-
Je hebt nog tijd met verouderen.
Leuk sfeertje heb je zo wie zo al gekreeerd.
Blijf het gewoon volgen, kwestie om voor mijzelf ook nog wat ideetjes op te doen.
Vooral de kleine dingen.
Johan.
-
Afgelopen weekend eens begonnen met het ravijn bij het Bitschentall viaduct te gaan aankleden. Ik ben achterin begonnen omdat ik daar later niet echt makkelijk meer bij kan. In het ravijn moet een wild riviertje komen dat uitloopt in een meertje onder het viaduct. Aangezien het allemaal steil en ruig moet worden maar eens begonnen met een waterval uit te beelden.
Ik had ooit eens gelezen dat een boterhamzakje een mooi resultaat geeft en dat dus maar eens uitgeprobeerd en ik moet zeggen dat ik er best tevreden over ben. Er komt als de het hele riviertje af is nog een laagje giethars over en ik denk dat het dan wel op een waterval lijkt.
Wat vinden jullie ervan. Tips? ???
Dit is het hele ravijn
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02256_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02256_1.jpg)
Vogelvlucht
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02257_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02257_1.jpg)
Vanaf het viaduct gezien
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02258.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02258.jpg)
-
Zooo, dat is een geheel onvermoede kant van je baan! Ziet er aantrekkelijk uit. Op het gevaar af je werk te bezorgen of te ontmoedigen: zou je de overspanning niet nog minimaal één boog (liever meer) breder maken? Het oogt nu een beetje iel. Ik denk dat zo'n smalle overbrugging in werkelijkheid eerder door een brug overspannen zou worden dan door deze boogconstructie. Maak je drie of vier bogen, dan lijkt het natuurlijker, denk ik...
Groet,
Ruud
-
Ja daar heb je helemaal gelijk in alleen ligt rechts meteen het station dus die kant kon ik niet meer op en links zit ik eigenlijk al tegen de muur. Ik kan er natuurlijk eventueel voor kiezen om meteen tegen de achterkant van die extra bogen een rotswand te maken. Even kijken of ik dan nog uitkom met het onderliggende spoor.
Je hebt me aan het denken gezet Ruud (y)
Gr Bob
-
Mag ik voor de waterval de suggestie maken om met siliconenkit over het plastic zakje te gaan of enkel siliconenkit te gebruiken??
Op mijn h0e baan ziet dat er in combinatie met blanke hoogglanslak en wat kleur zo uit:
(http://communities.zeelandnet.nl/data/bwb/upload/images/bwb191.jpg)
Bovenstaande is enkel siliconenkit zonder plastic zakje..
(http://communities.zeelandnet.nl/data/bwb/upload/images/bwb195.jpg)
(http://communities.zeelandnet.nl/data/bwb/upload/images/bwb209.jpg)
En dit is met een plastic zakje, eerst een boterhamzakje opensnijden, vastplakken op een snijmat met een paar plakbandjes en dan streepjes siliconenkit erop maken. Als het uitgehard is kun je het op maat knippen en met siliconenkit plaatsen. Door dotjes kit op de boden van het water te maken en vervolgens de kitspuit omhoog te trekken krijg je spatters.
Misschien is het wat om eens mee te experimenteren?
groet daan.
-
Als je het graag helderder wilt kan je ook UHU balsalijm gebruiken.
Vraagt wel iets meer geduld doordat je diverse lagen over elkaar moet spuiten.
Als je dan lichtjes dry bruscht met wit moet het oke zijn.
Uit een boek van Faller.
Johan.
-
Goeie tips heren. Zeker die waterval van Daan ziet er goed uit 8)
Ga ik eens mee aan de slag, Ik denk wel dat je dan het kleinste uitloopje aan het tuutje van de siliconenkit moet knippen wat mogelijk is of niet?
Gr Bob
-
Zonder afbreuk te doen.
snap ik niet goed hoe die witte stenen onderaan Daan zijn waterval terecht komen.
Net of ze zijn gewassen met Dash. ;D
Johan.
-
Mijn vrouw en ik waren van plan vandaag in Houten mijn laatste linkse engelse wissel en nog wat klein spul te scoren.
Helaas begaf bij Den Bosch onze auto het en voor ik weer verder kon met een andere auto was het helaas al te laat.
Eens kijken waar ik de komende tijd dus wel mee vooruit kan. In elk geval maar eens met transparante siliconenkit gaan experimenteren
Gr Bob
-
Zonder afbreuk te doen.
snap ik niet goed hoe die witte stenen onderaan Daan zijn waterval terecht komen.
Net of ze zijn gewassen met Dash. ;D
Johan.
-offtopic- daar ga ik bij deze wat aan doen.. Bedankt voor de tip! -/offtopic-
daan.
-
Zo even mijn draadje afstoffen. Erg druk gehad met andere dingen zoals veel werken en verder doe ik nog aan "autotuning" en dat is vooral in het voorjaar en zomer maar dit even offtopic
Natuurlijk heb ik ook wel wat aan mijn spoorbaan gewerkt. Zo heb ik nu alle sporen liggen voor mijn rangeerterrein/locdepot.
Verder heb ik ook wat gewerkt aan mijn goederendepot en met ernaast de klokkengieterij.
Zoals altijd zeggen foto's meer dus hier komen ze.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0040_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0040_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0041_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0041_3.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0042_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0042_4.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0043_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0043_4.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0044_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0044_2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0045_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0045_1.jpg)
Ik zal binnenkort even wat foto's met ons goede fototoestel plaatsen aangezien deze foto's erg flets worden :o
-
Dat smaakt naar meer!
Groet,
Ruud
-
Het is alweer veel te lang geleden dat ik hier iets gepost heb. Druk druk druk.
Ook al was ik dan niet op het forum heb ik wel wat aan de baan gewerkt.
Stationsplein is zo goed al af op wat kleine dingetjes na en tevens de basis voor de benedenstad gemaakt.
Dit zegt meer
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04079.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04079.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04080.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04080.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04081_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04081_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04082_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04082_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04084.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04084.jpg)
-
En nog meer foto's
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04085_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04085_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04086_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04086_2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04087.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04087.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04089_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04089_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04090_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04090_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04091_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04091_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04092.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04092.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04094_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04094_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04095.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04095.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04096.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04096.jpg)
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04124_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04124_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04121.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04121.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04122.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04122.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04125.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04125.jpg)
Ik zal straks eens kijken of ik het er een beetje behoorlijk opkrijg met de verlichting ???
-
Je draadje even door gekeken en het ziet er goed uit. (y)
De blijven volgen modus staat aan.
-
Hallo Bob,
Op 1 van de foto's staat een goederenloods aan een plein, met een groene vrachtwagen op de voorgrond.
Van welke fabrikant is deze loods?
Het zijn trouwens mooie foto's van een nog mooiere baan (y) (y)
gr. Henk
-
Vollmer. Een schitterende loods.
Die van mij.
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,6805.15.html
Die van Ruud.
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,16180.75.html
-
Nou Bob, je hebt niet stilgezeten! Er is echt enorm veel gebeurd op je baan en het resultaat van je bouwactiveiten mag gezien worden (y).
Groet,
Ruud
-
Bob, slechts een woord: schitterend!
Ik wilde dat ik zoveel tijd kon vrij maken om eens 'lekker op te schieten'.
Groeten,
Mart
-
Dank jullie wel voor de complimenten. Wij (mijn vrouw en ik doen de aankleding samen) zijn er zelf ook best tevreden over.
Tuurlijk zijn er altijd mindere dingen maar wij gaan vooral voor een sfeer die het uitstraalt en die is prima gelukt dachten wij
Nog wat nacht impressies.
De verlichte locloods
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04127.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04127.jpg)
De klokkenfabriek en goederenloods
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04128.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04128.jpg)
En het stationsplein
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04129.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04129.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04130.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04130.jpg)
En tot slot de stationshal
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04131.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC04131.jpg)
-
Hoi,ik zie je draadje nu pas.
Veel leuke details.Prachtige baan!! (y)
-
Ik heb trouwens een vraagje. Ik heb nog wat lege ruimte bij mijn station en omdat dat station vrij groot is vraag ik me af of het normaal is om op een groot station 2 seinposten te hebben staan ???
Dan zou een tweede seinpost een mogelijkheid zijn om die lege ruimte op te vullen
Gr Bob
-
Ja, hoor. Vaak hadden grotere stations meerdere seinhuizen. Zo zou je er eentje aan de ene en eentje aan de andere kant van het station kunnen zetten.
Ik zie, dat de ringloods niet helemaal regendicht is. Het dak heeft een beetje aandacht nodig. :)
Groet,
Bas
-
Ja, hoor. Vaak hadden grotere stations meerdere seinhuizen. Zo zou je er eentje aan de ene en eentje aan de andere kant van het station kunnen zetten.
Ik zie, dat de ringloods niet helemaal regendicht is. Het dak heeft een beetje aandacht nodig. :)
Groet,
Bas
:D ik ben nog bezig met hetzelfde probleem als jij met die loods en ik zie daar wat tegenop. Namelijk een vloer in die loods maken. Vandaar dat het dak nog los erop ligt. Ik zat eerst te denken over gieten van gips maar dan krijg ik een probleem met het sluitmechanisme van de deuren denk ik dus nog maar even over denken. Misschien toch ook karton waar jij mee bezig was.
Ik ga dan mooi op zoek naar een kleinere seinpost voor die kant van het station (y)
-
Dat ziet er zeker goed uit! Vooral de sfeerplaatjes in het donker! (y)
Groet,
Ronald
-
Mooie plaatjes. (y)
-
(y)
-
Hallo allen
Ook nu is het alweer lang geleden dat ik hier iets heb gepost. Het zomerseizoen ben ik namelijk bezig met auto's en dan vooral met tuning en styling dus veel op meetings.
Nu het najaar weer is gekomen ga ik dus maar weer verder met mijn baan. Het enige wat ik afgelopen zomer heb gedaan is de spiraal onder het dorp weggehaald en die vervangen voor een langere lus die volledig onder de berg doorloopt. Zo krijg ik meer rijlengte en kan ik steilere hellingen in de rechte stukken maken (4%) en de bogen een stuk vlakker leggen.
Nu kan ik het spoor ook op de berghelling afentoe te voorschijn laten komen en misschien nog iets van lawine gallerijen of iets dergelijks maken. Morgen zal ik weer eens wat foto's maken dan snappen jullie beter wat ik bedoel ;)
Gr Bob
P.S. Moderators, dit mag naar het forum "banen"
-
Zoals al beloofd vandaag even foto's gemaakt. Niet zulke goede kwaliteit aangezien ze metde camcorder zin gemaakt :-X
Hier lag dus eerst een gewone ovale spiraal onder het dorp
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PIC_0003.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PIC_0003.jpg)
Nu heb ik die dus uitgestrekt over de 5 meter voor de ramen langs met als groot voordeel meer meters om de steiging mee te overwinnen en een extra brug over het ravijn
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PIC_0005_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PIC_0005_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PIC_0006.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PIC_0006.jpg)
en het testen doen we met een BR52 van Roco met sound met 24 wagons er achter. Dat lijkt me wel de langste sleep die ik zal rijden en daar heeft de BR52 geen enkel probleem mee 8)
De loc helemaal op het achterste spoor dus
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PIC_0001.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PIC_0001.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PIC_0002.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PIC_0002.jpg)
Vanavond zal ik nog even een filmpje uploaden van die BR52 die wel heel fraaie "volle" sound heeft (y)
Gr Bob
-
Mooie baan zeg! (y) vooral die bietschtalbrucke is mooi!
GR. Bastian
-
Interessante foto's!
Groet,
Ruud
-
bob,
in die 52er zal wel dezelfde sound als in de 50er zitten, die heb ik en die sound
mag er zijn!
fred
-
Hier dan een filmpje van de BR52. Let niet op alle rommel er omheen zoals huizen midden op de rails e.d. Soms moet je ze gewoon ergens kwijt :-X
Helaas zijn de beelden wat korrelig (inzoomen gaat niet zo goed met weinig licht) maar het geluid is prrima (y)
http://youtu.be/78r_TczixUQ
0%
Gr Bob
-
Dit weekend bezig met rails te leggen op de vernieuwde spiraal. Valt nog niet mee omdat het onder de tafel werken is maar het vordert gestaag. Meters maken zit er echt niet in maar steeds een stukje leggen en proefrijden alvorens het volgende te leggen.
Wel kan ik nu al zien dat er leuke extra doorkijkjes te maken zijn door deze aanpassing en dan steeds even zichtbaar en weer verdwijnen. Misschien ook nog een sneeuwgallerij inbouwen.
Al plannen genoeg in elk geval
Gr Bob
-
Rails leggen ben ik even mee gestopt. Ik had daarvoor flex van Hornby maar dat is zo'n troep dat ik toch maar eerst flex van fleischmann ga bestellen. Gisteren ook in Keulen geweest en daar behalve wat klein spul als autootjes en figuurtjes ook een compleet schoonmaakpakket aangeschaft bestaande uit de Lux stofzuig wagon en ook de polijstwagon. Omdat ik ook de wielenreiniger kocht kreeg ik een leuke prijs voor de complete set (y)
Gr Bob
P.S. hoe krijg je het beste vastgelijmde (door het ballasten) wissels weer werkend? ???
-
Meestal met water; dat lost de houtlijm op. Succes ermee!
Groet,
Ruud
-
Meestal met water; dat lost de houtlijm op. Succes ermee!
Groet,
Ruud
Zal ik eens proberen (y) Gaan trouwens die veertjes binnenin niet roesten? ???
-
Dat risico is er wel. Dus weinig water gebruiken: met een pipetje of iets dergelijks voorzichtig wat water indruppelen en dan zien of de zaak gangbaar wordt.
Je kunt eerst nog proberen de boel gangbaar te krijgen door met een houten cocktailprikkertje alle lijm- en ballastresten weg te schrapen/steken. Misschien is dat al wel afdoende. Bij mij meestal wel, maar als de verdunde houtlijm echt in het bewegingsgedeelte van de wissel is gelopen, zal dat misschien niet genoeg zijn.
Er zijn ook mensen die een beetje olie in de wissel druppelen. Dat wil ook wel eens helpen. Als je water hebt gebruikt, zou ik na wat droogtijd zeker een beetje olie op het bewegingsgedeelte doen. In het algemeen: een beetje olie in het bewegingsdeel van het wissel aanbrengen voordat je gaat ballasten, is verstandig. Dat voorkomt het vast gaan zitten. Verdunde houtlijm hecht niet of nauwelijks op olie.
Groet,
Ruud
-
Zorg als je met water gaat werken dan wel dat er geen spanning op de baan staat en dat je locs eraf zijn ;)
-
als het Feischman wissels zijn
voorzichtig open maken en reinigen met WD40
heb ik ook met een antal wissels gehad
tegen woordig schilders tape langs de wissel en op de ondergrond
en 2 biels voor de dichte plaat niet lijmen
-
In het algemeen: een beetje olie in het bewegingsdeel van het wissel aanbrengen voordat je gaat ballasten, is verstandig. Dat voorkomt het vast gaan zitten. Verdunde houtlijm hecht niet of nauwelijks op olie.
Groet,
Ruud
Dat is een goede tip voor de rest van het ballasten
Voor alle anderen, thnx voor de hulp
Gr Bob
-
Afgelopen weekend eens aan het testrijden geweest. Ik had eindelijk mijn aanpassing rond dus het kon gelukkig weer. Ik ben alleen helaas even aan het zoeken geweest naar een elektrische storing. Ik ben een stuk van mijn spiraal in tegenovergestelde richting gaan berijden en even niet aan gedacht dat dan dus de spoorstaven omdraaien en dat je dus sluiting krijgt :-X :-[
Vreemd alleen dat ik geen sluitingsmelding op de twincenter kreeg maar alleen op een heel ander stuk van de baan zoemende wissels ??? Dus daar ben ik een tijd aan het zoeken geweest voordat ik een helder moment kreeg 8)
Geen sluitingsmelding zal wel komen omdat er een s88 tussen hing ???
Als alles een tijdje is uitgetest en soepel rijdt kan ik eindelijk beginnen aan de berg bij het Bietschental viaduct (y)
Gr Bob
-
net even je draadje doorgekeken en het ziet er veelbelovend uit! echt een mooie baan!
Ik heb weer een draadje om te volgen!
gr Daan
-
Nou welkom bij mijn draadje Daan. Je moet soms wel even op updates wachten maar afentoe komen die dan toch ;)
Modelbouw is voor mij vooral iets voor de winter en in de zomer ben ik bezig met autotuning
Gr Bob
-
Vandaag even bij de bouwmarkt wat gips en behangerslijm gehaald en net even het eerste stukje dicht gemaakt met papiermache. Ook vandaag even een tunnelingang gemaakt van Das-klei. Morgen verder met gips over de papiermache die ik eigenlijk alleen gebruik om te zorgen dat het gips nergens doordruipt.
Zal morgen na het gipsen wel even wat foto's maken ;)
-
Gisterenavond al papier erover en vandaag begonnen met gipsen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0071_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0071_4.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0072_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0072_4.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0073_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0073_2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0074_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0074_2.jpg)
Sorry voor de mindere foto's (mobieltje dus)maar als ik wat verder ben met gipsen zal ik wel even goede foto's plaatsen ;)
-
Fikse uitbreiding, Bob. Daar kun je landschappelijk hele leuke dingen mee doen.
Groet,
Ruud
-
Fikse uitbreiding, Bob. Daar kun je landschappelijk hele leuke dingen mee doen.
Groet,
Ruud
Idd een leuke plek voor creatief bomen en rotsen plaatsen, misschien een stukje alpenweide en vooral steunmuurjes voor een weg met fikse S-bochten erin
-
Toch nog foto's met mijn mobiel want de accu van de camera was leeg :-[
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0076_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0076_2.jpg)
Weg heeft een flinke stijging dus geen zwaar goederenvervoer erover
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0077_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0077_3.jpg)
In vogelvlucht
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0078_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0078_2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0079_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0079_1.jpg)
Morgen maar weer verder
-
Zo, vandaag weer wat bezig geweest met de berg te verven en het eerste stukje gras s ok gestrooid.
Eerste laag grijs
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05789.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05789.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05790.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05790.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05791.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05791.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05792.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05792.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05794.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05794.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05795.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05795.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05797.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05797.jpg)
-
En de volgende serie waar al wit gedry-brusht is en het eerste gras gestrooid
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05798.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05798.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05800.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05800.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05802.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05802.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05803.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05803.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05804.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05804.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05805_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05805_1.jpg)
Als het vanavond al droog genoeg is maar weer verder
-
Dit ziet er veelbelovend uit!
Groet,
Ruud
-
(y) Flink tempo trouwens.
Gr. Jaap
-
Dankjewel. Tempo gaat bij ons (mijn vrouw bouwt ook mee) altijd met vlagen.
Het is rennen of stilstaan bij ons :-X :-[
-
Mooi werk (y)
-
Dan is dit zeker het ren deel wat ik nu voorbij zie vliegen :o ;D
Ziet er goed uit hoor (y)
-
Ik ben dus nog steeds bezig met het nieuwe stuk maar nu mis ik daar 2 lichtseinen voor. Nu staat er altijd op Houten iemand met alleen maar lichtseinen. Weet iemand wie ik dan bedoel en heeft diegene misschien een website van die man zodat ik online kan bestellen?
Houten zit er volgend weekend namelijk niet in :'(
Gr Bob
-
Zo, geen enorme vooruitgang dit keer aangezien er veel droogtijd nodig was ::)
Ten eerste de tunnelingang al wat aangekleed, er zal nog veel meer komen maar het ziet er al gelijk anders uit
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05806.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05806.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05807.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05807.jpg)
En een stuk van het "hangende" ravijn met papiermache dichtgemaakt zodat ik de weg van het eerste stuk door kan trekken
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05808.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05808.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05809_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05809_1.jpg)
en gewoon nog een doorkijkje
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05810_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05810_1.jpg)
-
Geweldig om deze indrukwekkende bouwactiviteiten te zien (y).
Groet,
Ruud
-
Ziet er erg gaaf uit tot zover :o (y)
Even een vraagje in 1 van je 1ste fotos kom t r een gele draad uit je tunnel,waar is die voor en wat doet die zo in t zicht ?
-
Dat is even tijdelijk omdat ik de bezetmeldingskaarten nog niet aangesloten heb. Deze gaat dus de komende tijd nog verdwijnen. Ik moest toch wel kunnen testen maar ik wilde ook dat de stopsecties netje voor de tunnel uitkwamen
-
Leuk draadje dit :o Niet eerder tegengekomen.
Maar blijf je zeker volgen (y) Ga zo door!
Gr Bas
-
Van de week al tot voorbij het viaduct papiermache aangebracht en vandaag begonnen met gipsen. Best lastig om de pijlers heen maar het gaat goedkomen (hoop ik :-X ) Morgen zal ik wel even wat fotootjes plaatsen als het echt dicht is (y)
-
Gisteren dus weer gegipst en dit is het resultaat, vanavond verder met schilderen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05812_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05812_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05813.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05813.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05814_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05814_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05815_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05815_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05816_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05816_1.jpg)
Gr Bob
-
Man, dat is serieus gipsen (y)
Groet,
Ruud
-
Man, dat is serieus gipsen (y)
Groet,
Ruud
Er zit ook op het hele ravijn al 20 kg rotband :o
-
Zooooo... Dit soort werk dus ;D:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Bergen_bouwen_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Bergen_bouwen_1.jpg)
Groet,
Ruud
-
Flinke berg gips. Ben benieuwd naar de aankleding van de berg.
-
Flinke berg gips. Ben benieuwd naar de aankleding van de berg.
Ik ook :-X ;D
-
Benieuwd naar voorgaande en of je nou al kwantumkorting krijgt bij gips aankopen ;D
(zal trouwens een zwaargewichtige baan worden geloof ik,hopelijk houd alles onder het gewicht)
-
Het gips geeft het juist stevigheid en 20 kg gips voor 1m2 tafeloppervlak valt ook best wel weer mee
Trouwens foto's van het vervolg. Weg heeft de basis verf en verder okerkleur waar rots moet komen en alweer wat gras erbij
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05817_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05817_1.jpg)
De rest van de foto's zoals je het allemaal vanaf de brug ziet
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05819.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05819.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05820_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05820_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05821.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05821.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05822_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05822_1.jpg)
-
Je hebt het tempo er nu goed in!
Groet,
Ruud
-
Tempo was er weer even uit maar afgelopen weekend tijd gehad om de rotsen te schilderen en weer wat stukjes gras gestrooid. Zal van de week wel even foto's plaatsen
Gr Bob
-
Eindelijk de beloofde foto's. Morgen het eerste stukje experimenteren met de hier op het forum aangeprezen botenlak (y)
Hoe dik mag zo'n laag per keer eigenlijk zijn dat het nog fatsoenlijk droogt?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05824_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05824_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05825_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05825_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05826.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05826.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05827_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05827_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05828.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05828.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05829.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05829.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05830.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05830.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05831_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05831_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05832.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05832.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05833.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05833.jpg)
Opbouwende kritieken en tips zijn zeker welkom en worden gebruikt als het nog mogelijk is of anders in de komende stukken (y) De kale stukjes die je op plaatsen ziet worden nog bijgewerkt. Die ontstaan altijd wel na stofzuigen en drogen
-
Prachtig, dat nieuwe stuk (y)
Groet,
Ruud
-
Ik zou met name die metalen brug nog wat aankleden,
tussen de sporen platen de de bielzen afdekken, loop-
roosters of planken aan weerszijden van het spoor...
Verder valt de brug een beetje weg door de grijze kleur,
met eveneens grijze rotswand erachter 8) Misschien
dat wat lichtgroen de brug beter zichtbaar maakt.
Verder ziet het er gaaf uit (y) en dit is wel nu de derde
baan met een Bietschentalbrucke die ik vanavond
zie ;D
Mvg,
Tis
-
Die platen is wel een goed idee. Ik dacht zelf om railstaven in het midden te leggen om ontsporen tegen te gaan maar platen is misschien mooier. De brug willen we in elk geval nog schilders op zetten en een gedeelte menievlekken aanbrengen alsof het lijkt dat er roest verwijderd is dan springt de brug er wel extra uit denk ik ::)
Bedankt voor je reactie (y)
-
Leuk,
Die bietschtalbrucke. Ben er overheen gewandeld en heb deze nu ook in mn baan opgenomen.
Ik las dat je openstaat voor opbouwende kritiek; het viel me op dat je bergen goeddeels donker grijs zijn.
Daar zou ik wat aan doen. Meng gips met klein beetje zwart en breng het met een kwast op.
Herhaal dit tig keer met andere mengverhoudingen. Te wit is beter dan te zwart naar mijn idee.
Gr
Paul
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,49274.30.html
(http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,49274.30.html)
-
Het gips al kleuren is wel een idee voor het volgende stuk. Ik kan wel kijken of ik dit stuk nog met lichtgrijs kan drybrushen.
Bedankt voor je reactie (y)
-
Hoi Racer misschien doormiddel van een simpele witte acrylverf en met een harde kwast er in te dippen even op de hand uitvegen en dan langs de randjes en scherpe punten van de rotsen te poetsen dan krijg je ander effect op de bergen.
Met een lichtere kleur grijs kan het ook.
Zorg er voor dat de kwast niet te nat is van de verf anders wordt het te dik en dat is weer niet mooi (y)
Kijk maar eens of het wat is.
Gr. Robin ;) ;D
-
Wit ge-dry-brushed is het al. Het komt er op de foto's alleen niet helemaal uit. Ik moet gewoon hoog nodig eens foto's met daglicht maken of een flinke bouwlamp kopen. Wat ik wel gedaan heb is op de "vlakke" stukken rots met licht-grijs wat accenten aangebracht. Oogt wel beter.
Ik zal dit weekend weer eens foto's plaatsen van de eerste scenery en dan bij daglicht. Ik had het afgelopen week een beetje te druk met een lek meertje te dichten. Er lag meer botenlak op de grond dan in het meertje :-X
Wel zonde aangezien die botenlak niet echt goedkoop is :o
-
Hallo allen
Afgelopen tijd een beetje met de aankleding bezig geweest en dit is het resultaat met op de eerste foto ook mijn nieuwe aanwinst van vandaag
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05870.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05870.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05872.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05872.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05873_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05873_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05874_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05874_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05875.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05875.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05876.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05876.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05877_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05877_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05878.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05878.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05879.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05879.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05880_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC05880_1.jpg)
-
Een beetje laat antwoord op je vraag over de botenlak (hoe dik je die op mag brengen). Uit ervaring kan ik je vertellen dat een dikke laag en heel langzaam droogt, en uiteindelijk hele vreemde scheuren gaat vertonen.
Als je de ondergrond de juiste kleur geeft, dan heb je aan een 2-tal lagen genoeg. Met 24 uur drogen ben je dus in 2 klaar.
Gr, Bert
-
Toch nog bedankt voor je antwoord Bert. Uiteindelijk zijn het inderdaad dunne lagen geworden maar dat kwam meer door een lek in de rivierbedding :'( ;)
Gr Bob
-
Ziet er heel mooi uit Bob! Kan ik gebruiken qua ideeën voor mijn nieuwe baan! (y)
Alleen misschien nog wat variatie in vlokken/grasvezels? ???
De bergen en je aanwinst zijn prachtig! (y)
groet,
Daan
-
Hallo allen
Het is alweer een tijd geleden dat er hier iets is gedaan maar ik ben sinds een jaar toch weer redelijk bezig. Ik heb ten eerste alle spoelaandrijvingen van de wissels gehaald en ben deze aan het vervangen voor servo's. Dit doe ik eigenlijk vooral omdat die betrouwbaarder werken. Ik heb nu op 2 wissels na het hele station en schaduwstation klaar en het meeste ook al in koploper verwerkt. Hierna dus nog maar 20 wissels voor het rangeerstation/loconderhouds gebied te gaan.
Ook heb ik een begin gemaakt met de stad wat een project vvooral van mijn vrouw gaat worden om dat in te delen en aan te kleden aangezien het een stuk is van zo'n 3 a 4 m2 is kan ze zich daar nog wel even mee vermaken.
Ook ben ik volop bezig met de elektra op orde te brengen en daarvoor ook de juiste kleuren draad te gebruiken i.p.v. allerlei restjes op te maken.
Ik zal eens even kijken om deze week wat foto's te maken zoals het er nu voor staat aangezien ik ook het bergtraject wat heb veranderd
-
Wauw! (y) Wordt een supermooie baan. Het is dat ik zelf deze ruimte niet heb voor zo'n vaste baan.
Het stationsgebouw heb ik zelf thuis ook (Faller). Bij mij gaat dat straks "Groenendaal" heten, een (zelf verzonnen) plaats tegen de Duitse grens aan, ergens in Zuid Limburg.
Ik zal hem op losse modules moeten gaan bouwen zodat ik het ook makkelijk kan opbergen en eventueel per module aan kan werken.
Zie mijn baanplan http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,70112.0.html
Veel succes met de bouw verder. ;) Ik ga hem volgen.
-
Wauw! (y) Wordt een supermooie baan. Het is dat ik zelf deze ruimte niet heb voor zo'n vaste baan.
Het stationsgebouw heb ik zelf thuis ook (Faller). Bij mij gaat dat straks "Groenendaal" heten, een (zelf verzonnen) plaats tegen de Duitse grens aan, ergens in Zuid Limburg.
Ik zal hem op losse modules moeten gaan bouwen zodat ik het ook makkelijk kan opbergen en eventueel per module aan kan werken.
Zie mijn baanplan http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,70112.0.html
Veel succes met de bouw verder. ;) Ik ga hem volgen.
Ook ik ben ooit met dit soort railplannen begonnen. Je zal het moeten doen met de ruimte die je hebt . Ik ben daarom zeker blij met een eigen zolder. Toen ik nog minder ruimte had heb ik ooit een zijstap naar N-spoor gemaakt omdat ik gewoon van lange treinen en dubbelsporig hou (y)
-
Hier al foto's. Ten eerste de berg waar nu nog een stuk gerepareerd moet worden
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160309.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160309.jpg)
De spiraal heb ik nu eigenlijk in 3 verschoven lagen gemaakt en in deze wordt dan weer een stukje zichtbaar
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160320.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160320.jpg)
De locloods waar het dak nog los ligt vanwege pas ingebouwd licht maar tevens moet er nog een vloer in gelegd worden
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160333.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160333.jpg)
Hier een stuk onderhoudsgebied
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160342.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160342.jpg)
De goederen overslag en de klokkenfabriek
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160405.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160405.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160413.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160413.jpg)
Het stationsplein
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160424.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160424.jpg)
Het stukje "lage stad"
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160434.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160434.jpg)
HEt stuk waar de "hoge stad" gaat komen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160441.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160441.jpg)
En verder de uitrit van het station veranderd waardoor de stijgende baan nu de buitenbocht is geworden en tevens breekt het de rechte lijnen van het station enigzins
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160533.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160533.jpg)
Ook geeft het nu een mooi doorkijkje
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160522.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161215_160522.jpg)
Groeten Bob
-
Vandaag eens licht aangebracht onder de tafel. Ik zit nu iedere keer te vervelen met een losse lamp en bijbehorend snoer waar je iedere keer mee in de knoop raakt. Gewoon zoals zovelen hier een simpele lichtslang die ik al een jaartje voor het doeleinde had liggen. Ruim genoeg licht om kleine werkzaamheden bij te doen (y)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161224_165450.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161224_165450.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161224_165502.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161224_165502.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161224_165518.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161224_165518.jpg)
-
Vandaag heb ik zelf wat hardboard gebruikt om de tafel aan de zijkanten wat netter te maken zodat je niet al die rommel ziet en tevens wat WCD's geinstalleerd die via een afstandsbediening schakelen. Hoef ik niet steeds onder de tafel te kruipen om stekkers in te pluggen. Verder heb ik ook de tunnelingang voor de zuidkant van het station verder dicht gemaakt zodat die verder afgewerkt kan gaan worden met wat struikgewas. Mijn vrouw is vandaag bezig geweest met de perrons verder te bevolken. (y)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20170115_165644.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20170115_165644.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20170115_165703.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20170115_165703.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20170115_165713.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20170115_165713.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20170115_165824.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20170115_165824.jpg)
-
Het wordt al lekker druk op de perrons Bob. Erg mooi (y)
-
Waar ik aan moet denken is een tip uit een Duits modelspoortijdschrift: "cluster de poppetjes op je perron". In het echt staan mensen ook vaak in groepjes. Je hebt de poppetjes volgens mij heel netjes geleidelijk verdeeld. In werkelijkheid staat de helft op een kluitje bij de trap ("zie Ede-Wageningen" zullen we maar zeggen :) )
Dat is misschien nog een experiment waard. Dat er preisertjes staan geeft al wel een heel levendige indruk. Ik moet m'n perrons nog maken, dus ik praat tot nu toe alleen nog vanuit de theorie.
Complimenten voor de baan, trouwens. Echt een stadsstation. Lekker groot stationsgebouw, uitgebreid stationsplein, BW erbij, stadsbebouwing.... Leuk!
Reinout
-
Dank je Ed en Reinout
@Reinout, daar heb je gelijk in en proberen we wel te doen. Er moeten er nog wel wat bij gezet daarvoor (y) Er zijn er nogal wat nodig voor 4 aan elkaar gezette perrons :o
-
Ik maak het mezelf makkelijk met een suffig zijlijntje: daar heb je niet zoveel passagiers nodig :)
Reinout
-
Ik heb het draadje even doorgekeken maar kon niet vinden van welke fabrikant de achtergronden zijn?
Voor de rest, het ziet er prima uit.
Grt, Ronald.
-
Ik heb het draadje even doorgekeken maar kon niet vinden van welke fabrikant de achtergronden zijn?
Voor de rest, het ziet er prima uit.
Grt, Ronald.
De achtergrond bij het grote station ,met de fabriek erop, is een kant en klaar gekochte van Busch. De andere achtergronden zoals bij het bergdorp zijn zelf gemaakte m.b.v. de CD's van Busch
-
Bob,
Dank voor je antwoord.
Grt, Ronald.