BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: SoeperrEd op 06 September 2006, 19:34:55
-
Hallo allemaal,
Ik wil over gaan naar digitaal. Rij met bijna alleen maar fleischmann materiaal. En ben van plan om het overige te verkopen. Ik heb niet zo'n grote baan, maar wil wel op deze baan minimaal met 6 loks rijden. dit kan dus niet met een lokboss waar ik eerste naar heb gekeken. Dus als ik het goed heb kom ik dan bij de Twin-Center van Fleischmann terecht. Nu wilde ik alleen nog wat weten:
1) weet iemand waar ik deze het beste zou kunnen kopen??
2)Zijn er ook nog andere systemen die in aanmerking komen??
3)Moet er nog een een trafo bij (later is het ook de bedoeling wissels er op aan te sluiten)??
Alvast bedankt.
Doei edwin
-
Ja, er moet ook een trafo bij,
Andere systemen.
Intellibox o.a (DCC format)
Tams o.a. (DCC format
Piko Power Box (DCC format)
ECoS o.a. (DCC format)
Lenz Digital Plus (DCC format)
Roco MultiMause (DCC format)
MRDirect o.a. (DCC format)
DDW o.a. (DCC format)
Digitrax (DCC format)
Twin-Center o.a. (DCC format)
Mvg
Wim.
-
Edwin,
1.) Winkel bij je in de buurt.
Wil je voor de beste prijs gaan kijk dan op de websites van de vele modelbouw zaken en kies dan waar je hem aanschaft.
2.) Multimause van Roco is ook nog een optie.
Deels afhankelijk van wat je wil, pc gestuurd of liever niet?
3.) bij de IB/TC heb je nog ene aparte trafo nodig van 18 volt, 52 of 70 VA.
mvg,
Sander
-
Hallo
@ sander
Ik ben niet van plan om met de computer te gaan rijden, daar vind ik mijn baan te klein voor en vind het leuk om alles zelf te regelen.
Bedankt voor jullie antwoorden. ;)
Ik wil nu alleen nog wat weten. Over die lokmaus. Kan je daarmee ook loksound-loks gebruiken en hoe zit het rpijs technish met andere systemen. Ook wil ik graag een simpel systeem.
Doei Edwin
-
dat vraag ik me ook af wat die lokmuis allemaal kan.
zelf ik haast nooit met mn baan rij is dit maybe een optie voor me
heb wel een baan van 9 meter lang en 1,22 breed in een U vorm of die muis dat aankan :-X
-
Muis kan prima die afstand aan hoor.
Geen enkel probleem. Ligt er alleen aan me hoeveel locs je daar wilt rijden, of je wagens voorzien zijn van verlichting..enz enz..
mvg,
Sander
-
ik zal dan dus in totaal 6 treinen hebben. wagonnen zonder interieur verlichting(nu nog wel). En het gaat maar om een baan van 1,05 bij 1,95
Dus ik denk dat de lokmaus dan een goede aankoop zal gaan worden, of niet???
Edwin
-
Wat een keur aan antwoorden:
Het enige juiste kan worden afgeleid uit de vraag welek lokomotieven rij je digitaal , zonder geluid of met geluid en functies.
Zonder geluid ,: ja neem een piko setje digital met afstandsbedieneing (is later ook in combinatie te gebruiken met een intellibox.
Of als je direct goed wil beginnen een Intellibox.
Let wel Alle Europese DCC systemen kunnen nog maar 8 functies aan (naast de licht aan/uit) amerikaanse kunnen al 16 functies aan.
Best optie tot nu toe Intelllibox met Infrarood besturing.
Koop liever 1 lok minder dan straks met een uitgerangeerd digitaal systeem te zitten.
-
Het vermogen van de Lokmaus is met 3A net zo groot als dat van het Twincenter en de meeste andere grote centrales. Genoeg om een stuk of 4 treinen tegelijk te laten rijden. Zo lang je geen computer aansluit is dat ook meer dan genoeg. Het valt niet mee meer dan 2 rijdende treinen in de gaten te houden.
-
Wat een keur aan antwoorden:
Het enige juiste kan worden afgeleid uit de vraag welek lokomotieven rij je digitaal , zonder geluid of met geluid en functies.
Zonder geluid ,: ja neem een piko setje digital met afstandsbedieneing (is later ook in combinatie te gebruiken met een intellibox.
Of als je direct goed wil beginnen een Intellibox.
Let wel Alle Europese DCC systemen kunnen nog maar 8 functies aan (naast de licht aan/uit) amerikaanse kunnen al 16 functies aan.
Best optie tot nu toe Intelllibox met Infrarood besturing.
Koop liever 1 lok minder dan straks met een uitgerangeerd digitaal systeem te zitten.
Of dit nou de enig juiste antwoorden zijn? ::)
Het financiële verschil tussen een Lokmaus/Multimaus en een IB is 3 of 4 locomotieven. Wie kan zich voor een paar tientjes een buil vallen? Voorlopig sluit de maus aan bij de behoefte van Edwin. Mocht hij ooit besluiten toch aan de computer te willen, dan kan hij een interface aansluiten of zelfs een andere centrale kopen; die muis is dan al lang afgeschreven.
Oh ja, de Lokmaus kan 4 extra functies bedienen, de Multimaus 8 functies. Voor wie behoefte heeft aan allerlei toeters en bellen.
-
Koop liever 1 lok minder dan straks met een uitgerangeerd digitaal systeem te zitten.
Je bedoelt een IB? Want de IB kan over een maanden niet op tegen de Ecos.
-
Je bedoelt een IB?
Staat toch duidelijk IntelliBox ::)
IntelliBox = IB
mvg,
Matthijs
-
Ja een IB is over een jaar een uitgerangeerde digitale centrale. Zowel qua techniek als wat het dan te bieden heeft kortom een verouderde centrale.
De opvolger is de Ecos en viesmann commander.
-
Davey,
Zou je mij een bron kunnen geven waar ik deze info weer kan vinden?
mvg,
Sander
-
Davy, waar heb je dat vandaan?
Of bedoel je alleen dat de Ecos en viesmann commander meer kan \?
-
Of bedoel je alleen dat de Ecos en viesmann commander meer kan \?
Kan je toch je eigentreinbaan zien? :o Beetje offtopic vroeg het me gewoon af.
Groetjes,
Robbert
-
Kijk ook eens op andere forums en zoek naar ecos. Dat hier geen draad over de Ecos is kan ik ook niet helpen.
-
Hallo,
Een ib is misschien over een x aantal jaren een verouderde systeem. Maar dat telt daan voor meerdere(twincenter. rocomaus). Is de nieuwe roco multimaus dan ook zo geweldig "nieuw" wat betreft mogelijkheden.
Maar om steeds het "nieuwste" bij te houden, is voor mij niet mogelijk. Kan denk ik gerust zeggen voor meerdere niet mogelijk.
Elektronica is oud vanaf de dag dat je het nieuw koopt. Ze zijn veel verder als dat ze laten zien en wat we kunnen kopen.
Ik denk dat veel mensen nog met "verouderde" systemen werken.
Als dit werkt dan werkt het. Of zijn er die elke keer als er iets nieuws is meteen bij de winkel staan en een paar 100 euro uit gaan geven.
Dit om het zogenaamde verouderde te vevangen.
Vooruit een enkele.
Ib werkt oa. met dcc, net als meerdere centrales, ook evt. "nieuwere"
Na mijn mening zijn de nieuwere uitbreidingen van de "oudere".
Met meer mogelijkheden, maar uit eindelijk komt het in de basis op het zelfde neer.
Zit ieder op die uitbreidingen te wachten?
Nee, voorlopig blijft mijn ib mooi staan. "veroudert" volgens sommige of niet.
groeten
Dion
-
Hallo,
wat is verouderd? het Motorolla formaat, het DCC formaat, de hardware, de software, de gebruikers interface,......?
De IB is al enkele jaren oud maar 'spreekt' nog vloeiend de verschillende digitaal formaten.
Als we alleen naar het uiterlijk kijken is de IB misschien wat gedateerd.
De gebruikers interface is wat verouderd en ziet er minder gelikt uit dan de nieuwere apparaten maar voldoet nog steeds.
kies je voor functionaliteit en flexibiliteit dan is de IB nog steeds een goede keus en overtreft momenteel door het ontbreken van uitbreiding de nieuwste Märklin centrale.
-
Elk systeem is na een aantal jaren in wezen verouderd.
De ECoS is interessant voor diegene die nieuw beginnen of een nieuwe centrale willen kopen. De ECoS ka alles wat de IB kan maar heeft verder o.a. een iets zwaardere interne Booster, Pendeltreinsturing, 1024 rijstraatobjecten, 32 multitractie tot 16 loks per tractie, DCC BiDi terugmelding, mfx voorbereid en is goedkoper in aanschaf dan de IB om enkele dingen te noemen.
Wel denk ik dat de ECoS, Tams (vergelijkbaar met IB) en zodadelijk de Commander van Viessmann de IB gaat verdringen omdat de keuse nu groter wordt.
Een Nederlandse handleiding van de ECoS is hier te downloaden. http://www.loksound.be/
Hub
-
hallo,
Bent het met Hub in grote lijnen eens.
De nieuwe systemen zijn een uitbreiding van de oudere. De basis blijft het zelfde. Door nieuwe mogelijkheden/technologie komen er systemen die meer mogelijkheden hebben.
Kan mij eigen niet voorstellen dat Uhlenbrock niet bezich is met een opvolger van de intellibox. Gezien dat andere fabrikanten ook komen met digitale systemen.
Want eigenlijk moeten we de systemen van lenz ook onder verouderd zetten. Maar daar wordt dan niets over gezegt.
Het gevolg van het aanbod van meerdere fabrikanten van digitalsystemen, houd automatisch in meer keuze. Waarbij een of meerdere merken marktaandeel gaan verliezen.
Het is maar goed dat er keuze komt, of concurrentie. Hebben we meer om te kiezen.
groeten
Dion
-
De IB (TC, Pikodinges) is nog best bruikbaar. Maar heeft binnenkort wel een matige prijs-prestatieverhouding in vergelijking met de nieuwe centrales van ESU of Viessmann. Ben wel benieuwd wat Uhlenbrock gaat doen: prijs omlaag of een nieuwe centrale.
De Multimaus is niks bijzonders. Het is een rechtoe-rechtaan DCC-centrale, maar met de capaciteit van een grotere centrale en de prijs van een instapcentrale. De mausen hebben verreweg de beste prijs-prestatieverhouding van alle instapsystemen. Wie niks met de computer gaat doen, hoeft niet meer uit te geven.
Voor de duidelijkheid. Zelf bestuur ik mijn tweerailbaan al een jaar of 6 met een zelfgebouwde Motorolacentrale. :D
-
.................
De ECoS ka alles wat de IB kan maar heeft verder o.a. een iets zwaardere interne Booster, Pendeltreinsturing, 1024 rijstraatobjecten, 32 multitractie tot 16 loks per tractie, DCC BiDi terugmelding, mfx voorbereid en is goedkoper in aanschaf dan de IB om enkele dingen te noemen.
....................
Hub
Ik kan er overheen gekeken hebben, maar volgens mij heeft de Ecos geen loconet aansluiting
(voor bijvoorbeeld de terugmeldmodules van Uhlenbrock)
groet,
Jean
-
Ik kan er overheen gekeken hebben, maar volgens mij heeft de Ecos geen loconet aansluiting
(voor bijvoorbeeld de terugmeldmodules van Uhlenbrock)
groet,
Jean
Hier kan ik ook niets over vinden, eerlijk is eerlijk, is een minpuntje.
Hub
-
Nog een vraagje:
Heeft iemand enig idee hoeveel die Ecos ongeveer gaat kosten?
OK, nog een vraagje dan:
En wanneer gaat de Ecos verkrijgbaar zijn?
YuriWild
-
In Duitsland is de ECoS al uit., en in de Benelux in de loop van week 37.
De prijzen van de ECoS loopt nogal uiteen van 450 tot 525 Euro (Duitsland).
Met vriendelijke groet,
Hub