BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Beurzen => Topic gestart door: Marty op 26 December 2025, 01:12:53

Titel: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 26 December 2025, 01:12:53
Ja ik weet het, ik ben vroeg, maar alles is al klaar , de lijst, Commerciële en zelfs de plattegrond is al klaar.
Ik ben zelf nog ondersteboven van, waar normaal de plattegrond 2 weken voor aanvang pas klaar is, ben ik nu al 3 maanden voor de opening klaar
Dus 20 maart gaan we weer los tot en met 22 maart.
Ik zal de komende tijd al wat banen bekent maken, maar dit jaar hebben we er helaas maar 28.
Niet dat we genoeg gegadigden hadden, maar omdat we zoveel grote banen hebben dit jaar, we moesten er zelfs 1 afzeggen van 30 meter omdat ik het zelf opgevouwen echt niet meer in kreeg en we in de knoei kwamen met opbouwtijden.
Persoonlijk ben ik erg blij dat REE dit jaar voor het eerst komt uit Frankrijk na een jaar of 10 zeuren... ik bedoel vragen is het mede dankzij Wim W gelukt.
En de lift van Walter wordt ook wel iets aparts, ik heb het even mogen verplaatsen, waarna ik 3 dagen als quasimodo door het leven moest gaan.
Voor de rest wordt het weer als van ouds, wat modelbaantjes, leuke toko's , wat slenteren en ouwenelen in de juiste atmosfeer  ;D
Nou niet meer zeggen dat ik te laat was  :angel:

Ps, reserveren is weer verplicht, daar kunnen en willen wij als organisatie niks aan veranderen, dat is iets van het museum zelf.  Dus ik hoop dat die discussie dit jaar een beetje achterwege blijft
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: roadster36 op 26 December 2025, 02:42:13
We hebben er weer zin in en gaan er weer een geweldige editie van maken (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Miniature Holland op 26 December 2025, 04:08:04
Wij kijken er weer naar uit  (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 26 December 2025, 07:50:06
Ben benieuwd, maar zal ongetwijfeld weer leuk worden. Al bekend vanaf wanneer de toegangskaarten gereserveerd kunnen worden?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Sikko op 26 December 2025, 09:23:08
Zin in!  (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 26 December 2025, 09:37:51
Leuk Marty. Denk dat ik ook weer s kom kijken.
Btw, veel grote banen, is het tijdperk van de kijkkasten weer voorbij? Soort neues realismus?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 26 December 2025, 10:23:52
Nee, de kijkkasten zijn gewoon groter.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Hirschsprung op 26 December 2025, 10:35:11
Je kan nu reserveren tot 1 februari 2026, als dat net zover vooruit blijft gaan dan kan je over een week of 6 reserveren
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronaldk op 26 December 2025, 10:47:14
Btw, veel grote banen, is het tijdperk van de kijkkasten weer voorbij? Soort neues realismus?

Soms is er gewoon meer aanbod van nieuwe grotere banen. Natuurlijk is de vraag wat een grote baan in jouw beleving is. Als je baan van 1 meter breed een kijkkast vindt dan is een baan van 4 meter breed een "grote" baan  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 26 December 2025, 10:55:08
Dat is het. Maar dat kijkkast gedoe is elke keer weer een punt van discussie.... dat zal nooit veranderen  ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 26 December 2025, 10:59:23
Soms is er gewoon meer aanbod van nieuwe grotere banen. Natuurlijk is de vraag wat een grote baan in jouw beleving is. Als je baan van 1 meter breed een kijkkast vindt dan is een baan van 4 meter breed een "grote" baan  ;D
Ik ben wel wat gewend 😉


(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/pano3300-694e5c074f86c.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/pano3300-694e5c074f86c.jpg)


Wat het kijkkasten versus banen verhaal betreft: ik start geen discussie, was alleen een vraag. Ik zie beiden graag.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronaldk op 26 December 2025, 11:17:54
Wat het kijkkasten versus banen verhaal betreft: ik start geen discussie, was alleen een vraag. Ik zie beiden graag.

Wat ik al aangaf: Het is geen realiteitszin maar meer "wat is het aanbod voor deze editie". Als je als beursorganisatie voor alleen banen met een bepaalde wenskwaliteit c.q. uitstraling gaat die niet eerder op een grotere beurs in Nederland te zien zijn geweest dan ben je afhankelijk van het aanbod. Dan moet het aanbod ook nog eens goed in de ruimte passen. Je kan soms ook echt niet alles kwijt vanwege de afmetingen. Het is altijd een puzzel.

En ja er zullen altijd mensen zijn die "groter" bouwen dan anderen. Al is het baantje dat in een auto past ook wel fijn voor zowel de modelbouwer als de beursorganisatie. voor de modelbouwer: Alles in een auto gepropt en je bent weg. Dat heeft zo zijn voordelen. Voor de beursorganisatie: Minder kosten aan de huur van een bus. Minder kosten aan verblijf. Je kan een klein baantje vaak nog wel goed plaatsen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 26 December 2025, 11:25:56
Baan in je auto bouwen lijkt me ook nog leuk idee. Oude besteleend oid op de kop tikken en daar de baan in bouwen.
Naar binnenrijden, zijkanten open zetten en klaar.

Heb er alleen de ruimte thuis niet voor om zoiets te maken.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 26 December 2025, 11:33:14
Een eend is toch gewend om buiten te slapen? ;D
Iets dergelijks is al eens gedaan in een caravan. Ik dacht van iemand van Texel.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: gdh op 26 December 2025, 11:38:00
Met zo’n eend zou er dan wel een baantje met een Frans thema in moeten.
Modelspoorclub Texel heeft inderdaad al tientallen jaren zo’n caravan concept. Stonden ze in de zomer dan ook wel mee op de markt in Den Burg.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Wim1969 op 26 December 2025, 12:15:04
Kijk, dat is snel ;D ;D

Goed bezig, Marty

Baan 30 meter, opbouwend en thema auto? Ik zie kansen...

2x trailer/oplegger met die baan erin, en hup, klaar...
Of in een goederen wagen de baan van te voren opbouwen?

Erg benieuwd wat er komen gaat, leuk (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 26 December 2025, 12:28:07
Baan 30 meter, opbouwend en thema auto? Ik zie kansen...

2x trailer/oplegger met die baan erin, en hup, klaar...
Of in een goederen wagen de baan van te voren opbouwen?

 ;D ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 26 December 2025, 12:46:19
Goederenwagon is ook leuk idee, misschien is er wat met het spoorwegmuseum te regelen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 26 December 2025, 12:58:54
Leuk Marty. Denk dat ik ook weer s kom kijken.
Btw, veel grote banen, is het tijdperk van de kijkkasten weer voorbij? Soort neues realismus?

Leuk, doen we een bakkie  :)
Het is zoals Ronald zegt, we zijn totaal afhankelijk van het aanbod wat we kunnen vinden en waar we getipt worden.
Er een bepaald thema ingooien zijn we in 2010 al vanaf gestapt, dat was geen doen, al doen sommige bladen erg hun best nog steeds onm een thema erin te zoeken, nou ze kunnen zoeken wat ze willen, er is nog nooit een thema geweest  ;D
Dat Rail En Eurospoor niet meer bestaan werkt zeker niet mee, want de wil in vooral Nederland om tentoonstellingsbanen te bouwen is steeds minder, en dus nieuwe talenten komen er ook steeds minder.
Er zijn zeker nog kleine kijkkasten maar er zijn wat meer middelgrote banen die ook wat breder zijn, en ik mag wat minder materieel naar buiten rollen, en sommige stukken staan heel onhandig maar mogen niet verplaatst worden
Daarom moeten we het vooral over de grenzen zoeken en gezien we nog hetzelfde budget hebben als in 2009 voor vergoedingen, of zelfs 15-20 % lager wordt het wel steeds lastiger om alles maar weer naar  Utrecht te sjouwen. Een wandje stukadoren is tegenwoordig goedkoper dan een Poolse baan hierheen halen  ;D.
Ik zal vanmiddag weer een balken staatje maken met de alle banen, kan iedereen zelf beoordelen of het qua cm2 de moeite waard is

Even voor iedereen die mij privé berichten stuurt over de te slappe frikandellen, dat fifi niet mee naar binnen mag, dat er niet genoeg faciliteiten zijn voor minder valide, dat de pisbakken stinken omdat ze geen water meer verbruiken, en alle reden daartussen die met het museum te maken hebben.... IK ga daar NIET op reageren, dan weten jullie dat vast. Voor al dat soort vragen stuur gerust een mail naar het museum, maar niet naar mij en Martin.
Alle andere vragen omtrent ONTRAXS zelf zal ik uiteraard beantwoorden.

Dus voor die paar die het nog niet weten, Martin en Ik organiseren Ontraxs, dat wil zeggen we regelen banen en commerciële, maken de plattegrond, bedenken en proberen nieuwe dingen uit, zorgen dat het her en der in de bladen komt, stellen mensen teleur die niet mee mogen doen, proberen de meest vreemde wensen van deelnemers in te willigen, zorgen dat de bus niet vertrekt naar het hotel eer alle passagiers er ook zijn ( al gaat dat nog wel eens mis, maar dat is de afdeling van Martin  ;D). al het andere vanaf de catering, Parkeren, toiletten en al het andere  wat los en vast zit aan het museum zelf...... niet ons probleem  :angel: :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 26 December 2025, 13:29:48
Dat Rail En Eurospoor niet meer bestaan werkt zeker niet mee, want de wil in vooral Nederland om tentoonstellingsbanen te bouwen is steeds minder, en dus nieuwe talenten komen er ook steeds minder.
Ik heb altijd begrepen dat je op OntraXS alleen op uitnodiging komt. Dat is dus afwachten of die uitnodiging ooit komt, of niet. Misschien kun je dat toelatingsprincipe veranderen zodat je mensen stimuleert om iets te bouwen doordat ze een grotere kans hebben om te mogen komen.
Als die mogelijkheid er al is, dan heb ik niks gezegd.

Citaat
Een wandje stukadoren is tegenwoordig goedkoper dan een Poolse baan hierheen halen  ;D.
Die stukadoor komt ook uit Polen, kan die meteen zijn baantje meenemen. ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 26 December 2025, 13:42:20
Sorry Klaas, we gaan niet de keeper weghalen omdat er steeds minder spitsen zijn die kunnen scoren  ;D
Op heel kort termijn werkt het niet en op lang termijn krijg je alleen maar slechtere spitsen
Dat is iets voor de clubs en modulegroep bouwers om over na te denken ,

Zoals belooft het  ploatsjie uit Utreg

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/alle-banen-op-riij-in-lengte-694e813fe0c0a.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/alle-banen-op-riij-in-lengte-694e813fe0c0a.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 26 December 2025, 14:03:39
mooie verdeling Marty (en Martin natuurlijk), die linkse is wel erg groot ben benieuwd.

Wat aanbod banen betreft: er liggen hier wat schetsen klaar vervolg op mijn eerste tentoonstellingsbaantje (Am Ende der Strecke) dat vorig jaar aanwezig mocht zijn. Maar daar begin op zijn vroegst in 2027 mee, wil eerst weer stukje bouwen aan de vast baan thuis.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: dennie op 26 December 2025, 14:06:39
Marty ik meende dat er toch bepaalde eisen werd gesteld voor deelname aan ontraxs voor banen zoals achterwand/fries,of is dit nu vervallen.
Groet dennie
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 26 December 2025, 14:10:13
Ja en nee  ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: 741230 op 26 December 2025, 14:59:19
Marty via deze weg wil ik graag melden dat de koffie op Ontrax te koud geserveerd wordt. Ook heb ik meestal 6 schepjes koffie op een pot en de koffie op Ontrax is met 5 schepjes. Verder kom ik graag mijn baan tentoonstellen ik verwacht rond 2040 hem af te hebben.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 26 December 2025, 15:07:16
Zoon Fleischmann trafo doet toch rare dingen met de mens...  :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 26 December 2025, 15:08:04
Sorry Klaas, we gaan niet de keeper weghalen omdat er steeds minder spitsen zijn die kunnen scoren  ;D
Okee, het was maar een voorzetje om mensen/clubs te stimuleren. Maar misschien is alleen deze discussie al voldoende stimulans. Dus mensen/clubs, bouw mooie OntraXS waardige banen en ga zitten duimen dat je ooit uitgenodigd wordt.
En mocht je menen dat dit sarcastisch is bedoeld, dat is het niet. Er zijn naast OntraXS nog genoeg regionale beurzen waar je terecht kunt en zo speel je jezelf in de kijker.
Overigens was mijn uitnodiging voor OntraXS een echte verrassing. Ik had mijn baantje niet gebouwd met die bedoeling, maar als je wordt uitgenodigd zeg je natuurlijk geen nee.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Eric B op 26 December 2025, 16:02:21
Goederenwagon is ook leuk idee, misschien is er wat met het spoorwegmuseum te regelen.
Dat was ook een leuke geweest voor Expeditie Posttrein in 2022 Frank.
Een themabaan rond het postvervoer in de Hbbkkss 242 2 043  8)
Of in de mP 3031 ...
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Charles_ op 26 December 2025, 19:03:46
Wat is dit voor een event? Mij is dat nog onduidelijk.
Heb al wel begrepen dat het kennelijk in het Spoorwegmuseum plaatsvind. Zit dit event inbegrepen in de toegangsprijs van het museum, of zijn dit twee losstaande zaken?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Tjalling op 26 December 2025, 19:11:53
Hoi,
Het is een driedaagse modelspoor tentoonstelling in het spoorwegmuseum. Je hoeft alleen de toegang voor het museum te betalen, geen toeslag ofzo. Museum jaarkaart is ook geldig. De normale collectie van het museum en de attracties zijn gewoon open.

Verdere uitleg staat hier:
https://www.spoorwegmuseum.nl/ontdek/nu-in-het-museum/on-traxs/


Groet,
Tjalling
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: dennie op 26 December 2025, 19:16:10
Ontraxs is een tentoonstelling dat plaats vindt in het spoorweg museum,
Je kunt dus modelspoorbanen bekijken en museum trein in het echt bekijken en is er een kleine verkoopbeurs bij.
Nadeel van locatie is eigen auto niet aan te raden, beste is met ov komen of de museum pendel trein die ook vanaf utrecht centraal rijdt pakken.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Kees-Jan op 26 December 2025, 19:49:58
Petje af voor de snelle organisatie Marty!

Helaas valt het precies samen met een ander modelspoorgebeuren in Giessen.

Had graag een kijkje komen nemen maar foto’s kijken en reacties lezen is ook leuk.

Veel succes met de voorbereidingen en beurs

Mvg

Kees-Jan
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Charles_ op 26 December 2025, 20:12:14
Het is een driedaagse modelspoor tentoonstelling in het spoorwegmuseum. Je hoeft alleen de toegang voor het museum te betalen, geen toeslag ofzo. Museum jaarkaart is ook geldig. De normale collectie van het museum en de attracties zijn gewoon open.

Groet,
Tjalling
Helder!
Dankjewel voor je reactie.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronaldk op 26 December 2025, 21:19:43
Marty via deze weg wil ik graag melden dat de koffie op Ontrax te koud geserveerd wordt. Ook heb ik meestal 6 schepjes koffie op een pot en de koffie op Ontrax is met 5 schepjes.

Neem je eigen koffie maar in een thermoskan mee  ;D

Verder kom ik graag mijn baan tentoonstellen ik verwacht rond 2040 hem af te hebben.

Voor je weet zeggen we ja.,,, dus wees voorzichtig wat je zegt  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 28 December 2025, 19:48:45
Marty ik meende dat er toch bepaalde eisen werd gesteld voor deelname aan ontraxs voor banen zoals achterwand/fries,of is dit nu vervallen.
Groet dennie
Hoezo? waar staat dat of zeggen we dat ?
Regels blijven gewoon hetzelfde, tenzij wij vinden dat we ervan af kunnen wijken  ;D
in mijn geheugen hebben we bij 2 of 3 banen een uitzondering gemaakt omdat ze achtergrond miste of een fries.
In meer gevallen hebben we deelnemers kunnen overtuigen om alsnog een achtergrond te maken
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank Bunnik op 29 December 2025, 14:58:20
Goed bezig Marty. Heb er al veel zin in.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Eelco Storm op 29 December 2025, 17:02:23
Ook Kniesoor doet mee:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Kerst-2026-01-6952a5fc13423.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Kerst-2026-01-6952a5fc13423.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 29 December 2025, 17:15:40
We doen wel ons best hem achter een gordijntje te houden  8)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Eelco Storm op 29 December 2025, 17:45:55
Onbegonnen werk  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 29 December 2025, 18:08:21
Burka, touwtje? Of is het de locomotief?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Dennis1984 op 31 December 2025, 01:07:54
Leuk Marty en Martin dat jullie dit elke keer zo goed oppakken en een mooi event neerzetten! (y)

Met vriendelijke groet,
Dennis
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Los Bombeiros op 24 January 2026, 13:22:58
Beste collega’s,

Na alle lofzang, voel ik mij toch genoodzaakt een kritische noot te plaatsen en mensen mee te nemen in wat ze nu moeten missen.
Wij zouden er ook staan met een in mijn bescheiden optiek indrukwekkende spoor 0 baan waar continu iets te beleven valt:

https://www.youtube.com/v/Pvc2rfnMans?si=Ob8KSlEVszqxg4H6

Maar dat werd ondanks alle voorbereidingen, inmeten ter plaatse enz. met een mailtje abrupt beëindigd.

Luc
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: tothebeach op 24 January 2026, 13:30:46
In mijn bescheiden mening, mis ik landschap, een achtergrond, eigen verlichting en een fries. Het zijn mooie treinen, daar niet van, maar landschaptechnisch valt het mij toch wel wat tegen.
Maar goed, ik weet ook niet wat de reden van afwijzing was. Het kan ook gewoon zijn dat er voor dit soort grote banen bij deze editie geen ruimte meer is.

Vriendelijke groet,
michel
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Los Bombeiros op 24 January 2026, 13:38:51
Het was ook niet de bedoeling om mee te doen met de banen die op dat vlak uitmuntend zijn, maar juist iets anders te laten zien in de grote zaal links in het stationsgebouw. Daar stond de voorganger van deze baan ook in 2017.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-6852-6974c8f16b850.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-6852-6974c8f16b850.jpg)


(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-6830-6974c94573afc.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-6830-6974c94573afc.jpg)

Kern van de zaak is dit was allemaal in kannen en kruiken en als een goed leraar Duits was het opeens:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/FB-IMG-1769263715762-6974d289acc25.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/FB-IMG-1769263715762-6974d289acc25.jpg)

Luc
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Simplex op 24 January 2026, 13:46:32
Er is inderdaad te weinig ruimte voor wat er
op de lijst stond. Het heeft ook geen enkel
nut om daar nu een "kritische noot" voor te
maken. Jullie zijn niet de eerste en zeker niet
de laatste die het overkomt. Volgend jaar weer
een kans. En anders meld je je aan voor
HoutenPlus, als jullie dat al niet gedaan hebben.
Die hebben van wat ik begreep plek genoeg.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 24 January 2026, 17:40:47
Kom kom meneer  Los ( geen idee wie je verder bent) , wel het eerlijke verhaal vertellen heh
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 24 January 2026, 17:59:29
Ik zie Luc staan onder het bericht maar Viva Viadukt is zeker niet van een Luc..... dus de reactie is niet van de eigenaar denk ik.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 24 January 2026, 18:03:07
Zullen we ff afspreken dat dit niet op het forum verder besproken wordt? De juiste weg lijkt mij direct tussen Wiedanook en de betreffenden bij Ontraxs.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 24 January 2026, 18:03:56
Ik geef alleen aan dat het niet de eigenaar is die reageert... en sinds wanneer ben jij moderator hier? Of heb ik iets gemist?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 24 January 2026, 18:04:51
Ik mag als lezer niet reageren?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: VulcanRaven op 24 January 2026, 19:46:53
Ook Kniesoor doet mee:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Kerst-2026-01-6952a5fc13423.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Kerst-2026-01-6952a5fc13423.jpg)

Wat een schitterende foto, welke baan is dit?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Wies op 24 January 2026, 19:58:05
Als ik me niet vergis is dat het nieuwe viaduct dat bij Braubach hoort.
Met vriendelijke groet, Wies.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Wies op 24 January 2026, 20:05:39
Ik zie Luc staan onder het bericht maar Viva Viadukt is zeker niet van een Luc..... dus de reactie is niet van de eigenaar denk ik.
Dus mag het niet, Ronald? Goed lezen wat er staat heeft zo zijn voordelen (vrij vertaald vanuit het Duits). Ik heb het gelezen als een bericht van (waarschijnlijk) een crew member. Ik citeer: "Wij zouden er ook staan (...)".
Met vriendelijke groet, Wies.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 24 January 2026, 20:08:37
Dus mag het niet, Ronald? Goed lezen wat er staat heeft zo zijn voordelen (vrij vertaald vanuit het Duits). Ik heb het gelezen als een bericht van (waarschijnlijk) een crew member. Ik citeer: "Wij zouden er ook staan (...)".
Met vriendelijke groet, Wies.

Ik ken de eigenaar goed en ik denk dat die beter zijn zegje kan doen naar OT/Marty toe... het is tenslotte zijn baan ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Sven op 25 January 2026, 09:38:14
Ik heb altijd begrepen dat je op OntraXS alleen op uitnodiging komt. Dat is dus afwachten of die uitnodiging ooit komt, of niet.
Dat wil niet zeggen dat je de organisatoren er niet op attent kan maken dat jou OntraXS waardige baan bestaat. Je kunt er alleen niet vanuit gaan (of boos worden, zoals sommigen onder ons, blijkbaar) dat je recht hebt op deelname.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 25 January 2026, 11:07:25
Sven, klopt helemaal wat je zegt. ik zal er heus wat percentjes naast zitten, maar 25% krijgen we door tips binnen van mensen die wij hier allemaal kennen, maar ook van redacteuren van de bladen en soms van oud deelnemers, 35% van bouwers die vaker meedoen en ons op de hoogte houden van hun bouwsels, en 40% vinden we zelf op beurzen , live en ik kijk alle YT filmpjes van alle evenementen in Europa en verder.
En af en toe nodigt iemand zichzelf uit, of vraagt of ze mogen komen en komen met hele boekwerken met foto's tijdens OT zelf.
Deze klacht waar de discussie over gaat heeft niks met OT zelf te maken en is een ander geval, en de betreffende leden hebben mijn beslissing geheel onderbouwd gekregen en ondanks telleurstelling wel konden begrijpen.
Maar ook maken we nog steeds fouten en zullen we ook blijven maken, en soms moeten we ook banen die uitgenodigd zijn achteraf toch afzeggen.
En dat kan diverse redenen hebben, soms toch te groot, soms zijn de bijkomende eisen te hoog, of is het logistiek te lastig.
Het is elk jaar weer een verrassing hoe de collectie binnen komt te staan, en daar moet ik het aanbod tussen frummelen.
Dit jaar heb ik teveel grote banen uitgenodigd, waardoor we 1 baan totaal moesten afzeggen, en 2 banen door hebben kunnen schuiven naar 2027
En ik was 1 baan helemaal vergeten op de lijst te zetten omdat ik dacht dat het er al op stond, maar simpel weg 2 Franse namen door elkaar haalde die op elkaar leken, en dat zal zeker niet de laatste  keer zijn dat ik een stomme fout maak .......  ;D ;D.
Oja, ik moest van het Museum rondschreeuwen dat de tickets gereserveerd kunnen worden  :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Martijnstein op 25 January 2026, 12:05:19
Iedereen die vorig jaar online een tijdslot heeft gereserveerd heeft ook een mooie herinneringse-mail gekregen van het museum. ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 19 February 2026, 22:54:26
voor de gene die het nog niet gezien hadden, want ik ga ervan uit dat iedereen elke dag gaat kijken wanneer de lijst online komt  :angel: :angel:

de banen van 2026 (https://www.spoorwegmuseum.nl/on-traxs-banen-2026/)

de plattegrond van 2026 (https://plattegrond.spoorwegmuseum.nl/route/on-traxs/plattegrond/on-traxs?_gl=1*vj1kuq*_gcl_au*MzA3OTg0NDguMTc2NjcwNzQ0Mg..*FPAU*MzA3OTg0NDguMTc2NjcwNzQ0Mg..*_ga*MTUxOTgzMjMxNy4xNzY2NzA3NDQy*_ga_HY5TXDFJ1E*czE3NzE1Mzc2NDEkbzMkZzEkdDE3NzE1Mzc5MTYkajYwJGwwJGgxMDkwODQ5NTUx*_fplc*ZHMzYzVoelg3UXdCN0NhSDMwOEJLQktDdWs0cE9tcDVqU1BKdmEwajRSOUVnNDZtQk4yeTl4MzBJRlRUd1JKJTJGanolMkZsdlI1NUg3VHBJMmxEZm8lMkZsdUV5VWpDTzklMkZwOHkxemNEbTNocVdENGFQdDlnNW01VEdHVnNMWHdJb2clM0QlM0Q.)
Er gaat nog 1 baantje naar andere plaats, maar verder zal er weinig veranderen

Ik moet er wel aan wennen hoor dat alles zo op tijd klaar is  ::)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Peter J K op 19 February 2026, 23:40:05
Southern River Crossing, gesitueerd in een Frans stadje ???

Dat was de meest opvallende, maar er zijn nog meer onvolkomenheden in de beschrijvingen. Gelukkig is er ruim tijd voor een redactionele controle.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 20 February 2026, 00:50:22
dat is inderdaad een aardige aardverschuiving, dank voor het melden, ik ga het doorgeven aan de pr machine van het museum
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Rob Ellerman op 20 February 2026, 13:33:56
Iedereen die vorig jaar online een tijdslot heeft gereserveerd heeft ook een mooie herinneringse-mail gekregen van het museum. ;)

Nee hoor....
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Remunj op 20 February 2026, 13:39:22
Ja hoor  ;D
Ik had de mijn op 21/1 ontvangen
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Jean-Pierre op 20 February 2026, 14:59:38
Nee hoor....
Ik ook niet
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Remunj op 20 February 2026, 16:08:21
Spam box?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frans op 20 February 2026, 21:09:14
Iedereen die vorig jaar online een tijdslot heeft gereserveerd heeft ook een mooie herinneringse-mail gekregen van het museum. ;)

Hier ook niets gezien.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: ex-DR V100 op 21 February 2026, 19:18:06
Heb 5 feb gewoon de nieuwsbrief gehad die begon met Lego,  bericht eronder Ontraxs ...
https://spoorwegmuseum.crmplatform.nl/template/webversie.vm?i=E6F3DAE167DBA156_

Marc
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Wisselwachter op 07 March 2026, 12:27:44
Ik was vandaag mijn reis aan het plannen naar Ontraxs in het Spoorwegmuseum op zondag de 22e.
Ik, en mijn schoonzoon, vertrekken in Roermond. Ik gekeken op OV9292 om een reis te plannen van Roermond naar Maliebaanstation. Lukt niet. Er wordt alleen een bus aangeboden vanaf Centraal. Ik heb vanmorgen maar eens naar het Spoorwegmuseum gebeld. Daar kreeg ik te horen dat er in dat weekend, i.v.m. werkzaamheden, geen pendeltrein tussen Centraal en Maliebaan rijdt.
Is dit bekend? Of is dit toch een foutje van de receptie. 
Kan iemand mij uit de brand helpen.

Heeft iemand ook nog een tip om vanuit Roermond met korting bij Ontraxs te komen?

Men mag ook een P.B.-tje sturen indien men e.e.a. niet al te openbaar wil maken.

Ben benieuwd naar reacties.

Wisselwachter Piet Levels
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ben op 07 March 2026, 12:36:33
Er rijdt dan geen pendeltrein maar een bus. En die brengt je veel sneller in het museum.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Blausee-Mitholz op 07 March 2026, 12:41:08
Waar zouden we zijn zonder de trein 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Mvg Johan
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Wisselwachter op 07 March 2026, 13:22:25
Hallo Ben,

Bedankt voor de info.
Enig idee waar die bus vertrekt? Jaarbeurszijde of uitgang Hoog Catharijne?

Wisselwachter
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 07 March 2026, 13:24:35

Men mag ook een P.B.-tje sturen indien men e.e.a. niet al te openbaar wil maken.


Piet, als alles via PB zou gaan hoeven we ook geen openbaar forum meer te handhaven ;) De kracht is juist het samen delen van info.

Daar kreeg ik te horen dat er in dat weekend, i.v.m. werkzaamheden, geen pendeltrein tussen Centraal en Maliebaan rijdt.
Is dit bekend? Of is dit toch een foutje van de receptie. 

Is al een tijdje bekend.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Peter J K op 07 March 2026, 13:33:03
Voor de mensen die goed ter been zijn: van het centraal station kom je met een wandeling van 20 minuten door de binnenstad van Utrecht bij het spoorwegmuseum.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Remunj op 07 March 2026, 14:14:30
Enig idee waar die bus vertrekt? Jaarbeurszijde of uitgang Hoog Catharijne?
Piet, wat dacht je ervan om dat gewoon op de site van NS te checken.
Krijg je alle info die je nodig hebt  ;D

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Clipboard-03-07-2026-02-69ac230d344a6.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Clipboard-03-07-2026-02-69ac230d344a6.jpg)

En je mag verwachten dat ze het bij het spoorwegmuseum echt wel weten of de pendeltrein rijdt  ;)

Heeft iemand ook nog een tip om vanuit Roermond met korting bij Ontraxs te komen?
Kijk eens voor een groepsticket
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: spoorzeven op 07 March 2026, 15:11:41
Inderdaad, je kunt (in mijn geval de 21e) gewoon bij station Maliebaan komen. De NS reisapp geeft keurig de info dat er een NS-stopbus rijdt. Dus: treinkaartje. Alleen geen idee of die ook via station Overvecht gaat ...
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Wisselwachter op 07 March 2026, 16:22:44
Bedankt voor de tips, heren.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 07 March 2026, 18:44:13
Als je op tijd een kaartje koopt via de app of de NS website, kun je tot 60% korting krijgen op het standaard reisbedrag. Voor de 22ste geld 55% korting bij vertrek rond. 0800 en 50% bij de retourreis om 1800. Heen en weer pp voor 25,50
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 07 March 2026, 19:01:26
Weet niet wat ik dan verkeerd doe want als ik vanaf mijn woonplaats Aalten kies om 08.00 uur ben ik enkel ruim 25 piek kwijt. Ook om 09.30 en op de zaterdag of zondag maakt niks uit, prijs blijft gelijk. Via de NS site/planner.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 08 March 2026, 15:08:13
Deels andere vervoerder. Plan af arnhem. Compenseer met wat je op aalten arnhem meer betaald. Vergelijk de kosten van de deelreisjes en de complete reis. Beslis.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: basjuh1981 op 08 March 2026, 15:42:27
Weet niet wat ik dan verkeerd doe want als ik vanaf mijn woonplaats Aalten kies om 08.00 uur ben ik enkel ruim 25 piek kwijt.
Nog altijd goedkoper dan € 25,- :angel: :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Charles_ op 08 March 2026, 17:20:40
Als je op tijd een kaartje koopt via de app of de NS website, kun je tot 60% korting krijgen op het standaard reisbedrag.
Weet niet wat ik dan verkeerd doe want als ik vanaf mijn woonplaats Aalten kies om 08.00 uur ben ik enkel ruim 25 piek kwijt. Ook om 09.30 en op de zaterdag of zondag maakt niks uit, prijs blijft gelijk.
Als je nu een treinkaartje koopt, dan ben je goedkoper uit.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Simplex op 08 March 2026, 19:40:44
Nog twee weken en het is alweer voorbij  (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 08 March 2026, 20:27:09
 ;D ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 08 March 2026, 22:18:08
Nog twee weken en het is alweer voorbij  (y)
Dan ben ik het wel zat ook!  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Gerard van de Weijer op 09 March 2026, 10:52:54
Nog twee weken en het is alweer voorbij  (y)

Can not wait for it ;D ;D ;D ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Martijnstein op 09 March 2026, 12:07:50
Voor de mensen die goed ter been zijn: van het centraal station kom je met een wandeling van 20 minuten door de binnenstad van Utrecht bij het spoorwegmuseum.

Als je in thema van een station naar station Maliebaan wilt lopen kan je ook uitstappen op Vaartsche Rijn en met een klein ommetje over de oude Oosterspoorweg lopen.

Als je de kortste weg neemt is Vaartsche Rijn denk ik zelfs net iets korter (en zeker een minder drukke route) dan vanaf C.S.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 09 March 2026, 12:23:16
Zijn er dan meerdere Oosterspoorwegen? De Oosterspoorweg die ik ken kwam niet over Utrecht.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Martijnstein op 09 March 2026, 12:30:13
De lijn van Hilversum naar Lunetten was destijds aangelegd als een zijtak van de Oosterspoorweg. Hoe je het dan ook noemt, tussen de Koningsweg en Zonstraat (bij de draaischijf met de 2498) kan je over het oude tracé onder de bovenleidingportalen wandelen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 09 March 2026, 12:43:30
Dat trace ken ik, heb ik ook een keer gelopen.
Hoe dan ook, Vaartse Rijn is voor mij niet de handigste keuze, van CS door de binnenstad naar Maliebaan ligt meer voor de hand.

Het raadsel Oosterspoorweg is ook opgelost: het traject van Maliebaan naar Lunetten heet Oosterspoorbaan.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Stootjuk op 09 March 2026, 15:20:16
Volgens de NS reisplanner kan je vrijdag 20 maart met de NS pendeltrein naar het museum. Zaterdag en zondag wordt de pendeltrein vervangen door de pendelbus naar het station Maliebaan.

Wilfred
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: BrightonBelle op 09 March 2026, 15:28:34
@ Martijnstein:
Thx, leuk weetje!
Weet nog niet of ik naar OT ga, maar zal het onthouden!

Grtz Gerard
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: BrightonBelle op 09 March 2026, 15:41:50
Weet niet wat ik dan verkeerd doe want als ik vanaf mijn woonplaats Aalten kies om 08.00 uur ben ik enkel ruim 25 piek kwijt. Ook om 09.30 en op de zaterdag of zondag maakt niks uit, prijs blijft gelijk. Via de NS site/planner.

SWS ben je natuurlijk voor een retour in het WE nooit meer dan 39,50 (bejaarden 29) kwijt met een WE vrij abo voor een maand, zoals hier meermaals besproken

Succes grtz Gerard
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Reinout van Rees op 10 March 2026, 14:26:00
Zo, boeltje weer gereserveerd na agendaoverleg met de familie. Vrijdag met eentje, zaterdag met de andere twee. Ik heb m'n museumjaarkaart er weer een groot deel uit :)

Reinout
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Rieks op 10 March 2026, 15:10:38
€51 . Retour incl entree. NS dagje uit.
Kan ik met de auto niet voor rijden (€50 parkeren :()
Mvg Rieks.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 10 March 2026, 15:45:47
Dank voor de tip! Ik ga zo weinig met de trein dat ik niet eens op die site kijk ;) Net gekocht, € 47,31 voor de vrijdag. Zou zaterdag gaan maar ik hoor net dat we dan verjaardag hebben van het jongste kleinkind  :)

Bedankt! (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 10 March 2026, 15:46:29
SWS ben je natuurlijk voor een retour in het WE nooit meer dan 39,50 (bejaarden 29) kwijt met een WE vrij abo voor een maand, zoals hier meermaals besproken

Succes grtz Gerard

Gerard, ik heb geen abo en ik lees niet de hele rits berichten ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronaldk op 10 March 2026, 17:00:51
Met de huidige benzineprijzen (en dieselprijzen) is met de trein bijna een goed idee  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 10 March 2026, 17:09:32
Nou  ;D Maar eigenlijk als je het goed bekijkt en je zou de auto + transferium nemen ben ik wss niet goedkoper uit.... Auto doet 1:12, is 230 km op en neer. 20L benzine x hier 2,10 is.....42 piek. Ex toegang. Dus ja, trein is zeker goedkoper nu  :)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 10 March 2026, 19:45:38
Denk dat ik maar ga fietsen, ca 2,5 uur (enkele reis). Moet het alleen wel lekker weer zijn🤓
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Rob Ellerman op 10 March 2026, 21:25:58
Da´s misschien nog geeneens zo´n gek idee (bij goed weer idd.)....
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 10 March 2026, 23:29:27
ik ben er als eerste, en ga als laatste, ik ga lekker met m'n eigen bussie, kwartiertje rijden en altijd plek   :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 11 March 2026, 09:08:18
Moet het alleen wel lekker weer zijn🤓
Regen en tegenwind, daar word je hard van. ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 11 March 2026, 11:02:52
ik ben er als eerste, en ga als laatste, ik ga lekker met m'n eigen bussie, kwartiertje rijden en altijd plek   :angel:
Deze editie niet  :angel: ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ad Cleijsen op 11 March 2026, 11:44:58
Nou  ;D Maar eigenlijk als je het goed bekijkt en je zou de auto + transferium nemen ben ik wss niet goedkoper uit.... Auto doet 1:12, is 230 km op en neer. 20L benzine x hier 2,10 is.....42 piek. Ex toegang. Dus ja, trein is zeker goedkoper nu  :)

Weet nog even niet;
Op en neer 150 km 1:12,5 = 12 ltr x 2,50 = 30 euro benzine - 25 parkeerkst = dus 55,00.
Maar weer wel, fietsen naar Tilburg, overstappen in den Bosch, dan nog 2km naar museum - kruipt toch weer best wat tijd in :(

Wil er iemand meerijden? - 2 kst/2 dan 27,50 p.p. 3 kst/3 dan 18,50 p.p.
Serieuze vraag - Berkel-Enschot / Tilburg. Ik pik je op bij de beroemde Druiventros.

Groet Ad

Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 11 March 2026, 11:51:51
Ik heb geen last van lastige keuzes. Een auto heb ik niet meer en fietsen is, zelfs voor mij, te ver.
Maar ik heb een dalurenabonnement voor de trein.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 11 March 2026, 11:52:58
Deze editie niet  :angel: ;D
wedden van wel ??  ;D ;D ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 11 March 2026, 11:57:06
We zullen het woensdagochtend zien  8)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Charles_ op 11 March 2026, 12:27:52
Ik vermoed dat Marty zijn bussie ergens in de buurt heeft staan, maar dat het niet gaat om een openbare parkeerplaats.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 11 March 2026, 13:28:54
Die staat gewoon op de museum parkeerplaats. Net als alle anderen die dit mooie evenement organiseren.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 11 March 2026, 18:49:11
Regen en tegenwind, daar word je hard van. ;D

Dat wel maar ook nat en moe 😎. Denk dat ik de auto maar pak, even laden op de zonnepanelen ( zijn al betaald) en parkeren is mij op 1 editie na altijd bij het museum gelukt (moet je wel vroeg komen).
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 13 March 2026, 11:47:36
Het maakt niet uit hoe ze over je loelen, als ze maar over je loelen  ;D ;D
Dit is al vanaf editie 1 , la gaan , die paar blijf je altijd houden, en goedbedoelde, doch lachwekkende adviezen zijn ook een vorm van vermaak  :)

En je staat mooi bovenaan in de berichten box links  ;D

Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ad Cleijsen op 13 March 2026, 12:46:22
Nou,

Voor mijn bezoek Ontraxs - toegang geregeld met museumkaart - dus gratis. Er heeft (nog) niemand gereageerd voor een carpool, wellicht dat ik dan voor de trein kies. Fietske naar Tilburg - stukkie wandelen.
Niet voor de Euri, maar gemak, happie eten, pilsje. Gewoon mooie dag van maken.

Wat afstemming hier en daar voor het verder gaan met mijn eigen projectjes.
Dan blijft er nog wel wat tijd over om naar een modelbaan te kijken.

Qua rugzak - heb een hekel aan dingen in mijn zakken - dus die gaan het rugzakje in. Ben je meteen incognito :) Enne even teruggeblikt naar Bert VIsscher

Groeten Ad
Enne tot traxs, ik ben al goed gehumeurd
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: ModelWessel op 13 March 2026, 12:57:05
Het is vast al een keer gemeld, maar zag het op de nieuwst 4 pagina's niet staan in dit topic. Er zijn werkzaamheden rondom Utrecht in het weekend van Ontraxs, er rijden bussen tussen het museum en Utrecht centraal. (https://www.rijdendetreinen.nl/werkzaamheden/15243-21-maart-2026-werkzaamheden-utrecht-amersfoort-utrecht-baarn-utrecht-spoorwegmuseum)

Met vriendelijke groet,
Wessel
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ferdinand Bogman op 13 March 2026, 14:46:01
Parkeren, geluidsoverlast, frituurlucht… :)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: meino op 13 March 2026, 15:20:18
Het is vast al een keer gemeld, maar zag het op de nieuwst 4 pagina's niet staan in dit topic. Er zijn werkzaamheden rondom Utrecht in het weekend van Ontraxs, er rijden bussen tussen het museum en Utrecht centraal. (https://www.rijdendetreinen.nl/werkzaamheden/15243-21-maart-2026-werkzaamheden-utrecht-amersfoort-utrecht-baarn-utrecht-spoorwegmuseum)

Weer een reden om op vrijdag te gaan.

Groet Meino
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 14 March 2026, 12:34:41
Voordat mijn zak op mijn rug zit, lig ik al in mijn kist

Maargoed.... zelfs deze liggen al klaar , weer iets wat niet op het laatste moment aankomt
2027 is ook al bijna klaar  ;D



(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/651148846-26774901552095802-2869809522641048767-n-69b547abce360.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/651148846-26774901552095802-2869809522641048767-n-69b547abce360.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 14 March 2026, 13:38:45
Goed bezig  (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Hans1963 op 14 March 2026, 20:17:38
Nou, er is wel genoeg gezegd over rugzakperikelen vanuit het perspectief van de bezoeker lijkt me.
nu nog die vanuit deelnemers:  ;D

Ik heb iig wat maatregelen genomen.
Een subtiel lint voor de baan om kerende rugzakdragers , te dikke buiken, kanonnen van camera's, rollators,
vochtig sprekende mensen en diegenen die menen dat de bakken ook vanuit de binnenzijde bezichtigd moet worden
enigszins op afstand te houden.  ::)

Hopelijk werkt het voldoende. Het lijkt me in ieder geval vriendelijker dan een hekwerk voor de baan te zetten.  :D

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-0577-69b5b40c1c41a.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-0577-69b5b40c1c41a.jpg)

Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Forever Rocofan op 14 March 2026, 20:51:01
Hoi Hans,

Heel.gaaf die boomwortels die buiten de baan steken ! Ik hoop voor je dat iedereen daar ook vanaf blijft.

Vriendelijke groet Ruud B.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: MOVisser op 14 March 2026, 21:58:12
 (y) (y) (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Dave....... op 15 March 2026, 06:04:22
Vochtig sprekende mensen.. hahahaha
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Duikeend op 15 March 2026, 11:56:17
Ik heb de vele pagina's aan rugzakken discussie weer afgesplitst (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=114617.0). zou fijn zijn als we het over OT zelf kunnen hebben ;)
Ik heb er in ieder geval zin in maar weet helaas niet of ik het ga redden.. hopelijk wel.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 15 March 2026, 13:14:24
 (y) (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank Bunnik op 15 March 2026, 13:20:19
Ik sta op het perron met Shepherd elevator.  Hoop jullie daar te spreken. Ik heb er in ieder geval veel zin in.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/2601-69b6a3c1818c6.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/2601-69b6a3c1818c6.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 15 March 2026, 13:51:24
Hoi Hans,

Heel.gaaf die boomwortels die buiten de baan steken ! Ik hoop voor je dat iedereen daar ook vanaf blijft.

Vriendelijke groet Ruud B.
Kam en borstel mee. 🙃
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Karben op 15 March 2026, 15:46:51
Koperen wortels maken en spanning op zetten.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Hans1963 op 15 March 2026, 16:35:54
Het zijn wortels van brandnetelplanten uit de tuin, maar misschien moet ik er
gewoon een complete brandnetelstruik aanhangen.  :P
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Rob Ellerman op 15 March 2026, 21:59:23
Je kunt er wat koperdraadjes doorheen vlechten en er 40 volt op zetten…. :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: ex-DR V100 op 16 March 2026, 08:59:19
of aansluiten op een schrikdraad-apparaat ...

Marc

is wat effectiever, zal ook voor wat hilarische reacties zorgen
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 16 March 2026, 10:42:56
ik zie weer een afsplitsing van het draadje aankomen....  :angel: :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 16 March 2026, 11:50:49
Gisteren voor het eerst het complete aanbod bekeken. Belooft weer iets moois te worden.
klik (https://www.spoorwegmuseum.nl/on-traxs-banen-2026/?_gl=1%2A108r9y7%2A_up%2AMQ..%2A_ga%2AMjEwMjA5MTY5OC4xNzczNjU4MTI1%2A_ga_HY5TXDFJ1E%2AczE3NzM2NTgxMjQkbzEkZzAkdDE3NzM2NTgxMjQkajYwJGwwJGgxNTQ2OTExMQ)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 16 March 2026, 13:20:57
Wij, van ons, van Team Braubach, denken er sinds gisteren klaar voor te zijn.  8)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260308-145627-69b7f5431b20a.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260308-145627-69b7f5431b20a.jpg)

Graag tot komend weekend,

Marc
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Simplex op 16 March 2026, 13:57:19
Wij zijn ook klaar voor drie dagen moeilijk
kijken en net doen of we het druk hebben.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/9f838551-3f54-4cc2-9149-1653ee863d3d-69b7fdace6ad6.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/9f838551-3f54-4cc2-9149-1653ee863d3d-69b7fdace6ad6.jpg)

Tot komend weekend.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ben op 16 March 2026, 15:39:00
 ;D

Ik kijk er naar uit. Vroeg vertrekken vrijdag zodat ik een parkeerplekje heb voor het museum. De tijd tot 10 uur dood ik wel met een bakkie en broodje bij Cupp.
Ik lees dat PBModels toch ook op de beurs is, hoop dat ik een ICR rijtuig kan ophalen wat weken geleden beschadigd is geleverd.

Gr, Ben.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald69 op 16 March 2026, 16:08:09
Wij zijn ook klaar voor drie dagen moeilijk
kijken en net doen of we het druk hebben.

Tot komend weekend.

Met dat laatste zul je denk ik weinig moeite hebben. ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 16 March 2026, 16:40:22
;D

Ik kijk er naar uit. Vroeg vertrekken vrijdag zodat ik een parkeerplekje heb voor het museum. De tijd tot 10 uur dood ik wel met een bakkie en broodje bij Cupp.
Ik lees dat PBModels toch ook op de beurs is, hoop dat ik een ICR rijtuig kan ophalen wat weken geleden beschadigd is geleverd.

Gr, Ben.

Zie ik je vrijdag  :)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Miniature Holland op 16 March 2026, 16:41:50
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3290-69b8249c081a5.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3290-69b8249c081a5.jpg)

Ook wij zijn er bijna klaar voor. Nog een paar kleine dingetjes te doen maar dat komt wel goed.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Edsko Hekman op 16 March 2026, 16:53:51


Wij zijn ook klaar voor drie dagen moeilijk
kijken en net doen of we het druk hebben.
Daan ook weer vertegenwoordigd zie ik. Leuk dat je dat er in houdt. (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: lucdm op 16 March 2026, 19:08:26
(https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgMLPZ74N0ORsb9IaKAQ3KcpQb0eSTP6hNlEiLXm-N9spdxmhT02szyI7RMjbutlsoqkB0FlRZaveiE1kxK-dSIAyH8cIc1SH18-XmHLWugqYRHcsJLNWgN6-zuzCpKb5skAc-chNs8c4ssjQ57du3FXbIXb1IkmYSdy6IWJ3dWfdBeej4DsnA142zpU2g/s3136/kf16.JPG)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Dennis1984 op 16 March 2026, 19:44:14
Ik heb er weer zin in heren (en dames?)! Mooi om een beetje in de stemming te komen met de voorpret in dit topic.

En ik had het vorig jaar december al gezegd maar dank aan Marty en alle anderen om dit leuke event jaarlijks weer mogelijk te maken (y). Mensen onderschatten wel eens hoeveel werk er in zoiets gaat zitten: je bent er gewoon een jaar mee bezig.

Tot vrijdag en/of zondag. Vrijdag neem ik een extra grote rugzak mee met extra grote fotocamera met extra grote telelens en extra grote flitser. ;D

Met vriendelijke groet,
Dennis
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Forever Rocofan op 16 March 2026, 20:11:14
Vrijdag neem ik een extra grote rugzak mee met extra grote fotocamera met extra grote telelens en extra grote flitser. ;D

Met vriendelijke groet,
Dennis

Ik vind dat echt niet kunnen hoor !  :angel:

Vriendelijke groet Ruud B.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 16 March 2026, 20:46:19
Nog even aan wikken & wegen welke dag ik ga… zaterdag of toch maar dagje vrij nemen en op vrijdag al gaan 🤔
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 16 March 2026, 20:47:35
Dagje vrij nemen... heb ik ook gedaan ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Hans1963 op 16 March 2026, 21:08:48
Begonnen een belangrijk attribuut alvast in te pakken: de EHBO doos.  :o

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-0584-69b8630d2da46.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-0584-69b8630d2da46.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 16 March 2026, 21:17:47
Auer boxje kopen, heb ik ook. Ietsje steviger voor dit soort spul  :)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 16 March 2026, 21:48:11
Dagje vrij nemen... heb ik ook gedaan ;)
Weekje!  ;D

(Had ik al verteld…., ach laat maar).
In elk geval véél zin in, en we staan er met iets spectaculairs en een tikkie megalomaans.  :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 16 March 2026, 21:51:14
Weekje!  ;D

Je hebt altijd baas boven baas  ;D ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Remunj op 17 March 2026, 10:27:53
Of permanent vrij zijn  ;D ;D ;D ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Sven op 17 March 2026, 10:59:49
Hier een halve week vrij genomen. Donderdag naar NL, maandag weer terug. Voor degenen die in Nederland wonen is "te ver" geen excuus.  ;)

PS Is het eigenlijk al bekend of Marc Tramt er bij is?...  8)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: haes op 17 March 2026, 11:17:07
Sven,drie berichten boven het jouwe,,,,,,,,,,Marc tramt is er ook
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 17 March 2026, 11:19:24
@Sven:

(https://images.specsavers.com/glasses-images/33135731-front-940x529.jpg)

 ;D ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Sven op 17 March 2026, 12:50:30
Running gag, jongens. Zoek het maar op.  ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 17 March 2026, 13:18:06
Neu  8)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: tothebeach op 17 March 2026, 15:23:57
In elk geval véél zin in, en we staan er met iets spectaculairs en een tikkie megalomaans.  :angel:

aha! (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=12375.msg3221726926#msg3221726926) ;)

Groet,
michel
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 17 March 2026, 15:39:14
Oeps, ik heb nóg een deadline zie ik!  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Tjalling op 17 March 2026, 17:05:45
Valt mee, denk ik (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=12375.msg3221727230#msg3221727230)

Groet,
Tjalling
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: tothebeach op 17 March 2026, 17:19:04
(https://yoursmiles.org/ssmile/fun/s0210.gif) (https://yoursmiles.org/s-fun.php)(https://yoursmiles.org/ssmile/fun/s0210.gif) (https://yoursmiles.org/s-fun.php)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 20 March 2026, 13:48:59
Toch wel een aanrader hoor 😉


(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260320-124133-69bd4216dde4a.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260320-124133-69bd4216dde4a.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260320-124309-69bd421817815.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260320-124309-69bd421817815.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260320-122546-69bd422020ebf.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260320-122546-69bd422020ebf.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: haes op 20 March 2026, 15:07:05
Vandaag geweest, rustig rondgekeken en genoten. Wat staan er weer mooiebanen. Geeft meteen inspiratie om weer in de beperkte vrije uurtjes aan de slag te gaan. Indrukwekkend waren de grootspoorbanen en de Noorse en Zweedse banen. Nee ik geef nooit beoordelingen van banen voor mij staat het genieten voorop en geen wedstrijd
je. Organisatie jullie verdienen weer een pluim
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Remunj op 20 March 2026, 17:31:27
Vandaag prima vermaakt in Utrecht.
Er staan weer juweeltjes van banen tussen.

De spoor 1 baan "Lennebrucke"is indrukwekkend. Mooie lange baan waar de treinen tot hun recht komen. En met die indrukwekkende lift voor het opstellen van treincomposities. Wat een constructie. Had vanmorgen wat opstartprobleempjes maar werkte later op de dag goed.

Ook de Noors/Zweedse banen waren mooi.
Eigenlijk niks wat echt tegen viel  ;D

Veel plezier voor diegenen die nog gaan.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Steven Loosman op 20 March 2026, 18:49:31
Hier kan ik wel wat inspiratie halen voor mijn volgende project.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-7163-69bd885d0575d.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-7163-69bd885d0575d.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: MichielB op 20 March 2026, 19:16:31
Vrij kort bij OnTrax geweest, maar was zeker wel de moeite waard. Morgen nog maar een keer om alles wat uitgebreider te bekijken.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: MichielB op 20 March 2026, 19:18:08
Een erg mooie Zweedse baan (Of Noors?  ???):

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-3-69bd8f25989af.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-3-69bd8f25989af.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-2-69bd8f25abca8.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-2-69bd8f25abca8.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-4-69bd8f2d2b13e.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-4-69bd8f2d2b13e.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: MichielB op 20 March 2026, 19:23:26
Frans was weer populair, echt van genoten. Had wel het idee dat deze banen er vorig jaar ook stonden.


(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-3-69bd908bcf7fb.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-3-69bd908bcf7fb.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-2-69bd908be1daa.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-2-69bd908be1daa.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-4-69bd908d19b08.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-4-69bd908d19b08.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-5-69bd908d427e7.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-5-69bd908d427e7.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-6-69bd908e43fe3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-6-69bd908e43fe3.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: MichielB op 20 March 2026, 19:30:26
Faller stond er met zijn Hoogovens, indrukwekkend!

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-3-69bd922d88ffd.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-3-69bd922d88ffd.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-2-69bd922d8112f.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-2-69bd922d8112f.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-4-69bd923032841.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-4-69bd923032841.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-69bd9230cfa55.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-69bd9230cfa55.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Miniature Holland op 20 March 2026, 19:32:05
 Goede eerste dag gedraaid met de baan (y). Nog 2 dagen te gaan.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3339-69bd925f122e3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3339-69bd925f122e3.jpg)

Verder nog vrij weinig andere banen kunnen bekijken. Daar heb ik nog 2 dagen voor en anders is er altijd nog de video’s op Youtube en de vele foto’s op verschillende platforms.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Peter J K op 20 March 2026, 19:49:54
In ieder geval was de remise goed gevuld.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-6391-69bd9696e33d3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-6391-69bd9696e33d3.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 20 March 2026, 20:28:01
Frans was weer populair, echt van genoten. Had wel het idee dat deze banen er vorig jaar ook stonden.


Zeker niet!  ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Reinout van Rees op 20 March 2026, 20:44:41
Uitstekend vermaakt vandaag. Dit is voor mij een van de beste edities: veel moois. Zaterdag nog een keertje, want er zijn banen waar ik nog wat langer bij stil wil staan :)

Reinout
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: MichielB op 20 March 2026, 21:00:48
Zeker niet!  ;)

Zeker wel!

2025:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-5-69bda756b6791.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-5-69bda756b6791.jpg)

2026:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-69bda756b6449.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-69bda756b6449.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 20 March 2026, 21:05:34
Je hebt gelijk. Maar hij had het over banen, meervoud. Dat zeker niet.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: hervé op 20 March 2026, 21:26:22
"Bouy-à-Beze" van MSC Het Spoor (B-St.-Niklaas) was de winnaar van de prestigieuze   On traXS Award  2025.
Dit diorama toont een smalspoorbaan aan een pittoreske Franse haven en mag dan het volgend (dit) jaar 2026 terugkomen. 
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 20 March 2026, 21:38:22
Michiel, Zweeds.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ad Cleijsen op 21 March 2026, 09:23:19
Vandaag geweest, rustig rondgekeken en genoten. Wat staan er weer mooiebanen. Geeft meteen inspiratie om weer in de beperkte vrije uurtjes aan de slag te gaan. Indrukwekkend waren de grootspoorbanen en de Noorse en Zweedse banen. Nee ik geef nooit beoordelingen van banen voor mij staat het genieten voorop en geen wedstrijd
je. Organisatie jullie verdienen weer een pluim

Zelfde gedaan, zelfde mening (vrijdag).
Gewoon gezellige dag, ontspannende klets en inspiratie.

Anders dan normaal, deze keer diverse huisjes van de laserchef meegenomen.

Groeten Ad
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 21 March 2026, 09:39:13
Ja, het was gezellig. Dank voor het gesprek ;)

Anders dan normaal, deze keer diverse huisjes van de laserchef meegenomen.

Ook nog even met Harold staan kletsen. Die probeerde mij over te halen om een keer Nederlands te gaan doen  ;D ;D Hij maakt erg mooie dingen dus het is zeker wel verleidelijk ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: HenkN op 21 March 2026, 10:24:40
Gewoon doen Ronald.
Een mooi thema in jouw micromodule.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 21 March 2026, 10:53:47
Nog een impressie van mijn dagje OntraXS 2026. Natuurlijk begint de vrijdag met.... een gevulde rugzak!:

(https://live.staticflickr.com/65535/55158595162_6fdfae888f_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3bdDq)20260320_081500 (https://flic.kr/p/2s3bdDq) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Moet toch wat spulletjes mee hebben die niet in mijn broekzak passen ;)

Niet vanwege de benzineprijzen maar vanwege het gemak met de trein geweest. Daar begint de studie naar verwering al in Arnhem:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159872155_bff2440025_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3hLfx)20260320_094202 (https://flic.kr/p/2s3hLfx) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Een aantal van de modelbanen sprong er voor mij uit. Eentje daarvan was de Zweedse baan "Grona Sverige" bij de ingang. Ontzettend mooi gemaakt met alleen een spoortraject en verder... landschap. prachtig!:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159655128_e64fe7c606_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3gDJG)20260320_110445 (https://flic.kr/p/2s3gDJG) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

(https://live.staticflickr.com/65535/55159872160_e66e0408cc_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3hLfC)20260320_110513 (https://flic.kr/p/2s3hLfC) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Bij de wat ouderen onder ons (60+) moet deze scene direct herinneren aan een oude tv serie..... "Emil!!!!!!"  ;D :

(https://live.staticflickr.com/65535/55159872205_9301b69fc6_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3hLgp)20260320_144730 (https://flic.kr/p/2s3hLgp) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Als US rijder wordt ik van dit Z-baantje errug blij:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159734044_34bf184c79_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3h4cj)20260320_113244 (https://flic.kr/p/2s3h4cj) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

In herfstsfeer en gewoon mooi!:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159486211_4ab647a41b_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3fMwk)20260320_113240 (https://flic.kr/p/2s3fMwk) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

"Saint Baudill" van Maurice Kleverwal, een plaatje:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159734049_f296a25fe2_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3h4cp)20260320_113856 (https://flic.kr/p/2s3h4cp) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

En... met Luc de Martelaer en echtgenote!:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159734054_49535872d6_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3h4cu)20260320_113939 (https://flic.kr/p/2s3h4cu) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Die had weer iets heel aparts bij zich; "Kramikfabrik":

(https://live.staticflickr.com/65535/55159486106_4c12c320e7_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3fMuw)20260320_115317 (https://flic.kr/p/2s3fMuw) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

You love it or you hate it. Maar past helemaal bij deze fijne man. Overigens, Kramik betekent krentenbrood ;) Volgens Luc veeeeel lekkerder dan ons krentenbrood!

Een ander mooi thema uitgewerkt was deze baan: "Bjorndalen":

(https://live.staticflickr.com/65535/55159872175_4ff4f93b7d_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3hLfT)20260320_114647 (https://flic.kr/p/2s3hLfT) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Ertsbaan, mooi uitgewerkt. Enig puntje van kritiek de ernstig schone ertswagens maar daar gaan ze vast nog iets aan doen.

Bij Hobbytime dit baantje van o.a. Erik Wieringa:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159733924_98a00f18d5_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3h4af)20260320_122724 (https://flic.kr/p/2s3h4af) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Nog niet af maar gewoon leuk, klein en leerzaam.

Dramatische scenery in the Rockies op de baan "Lost River Branch":

(https://live.staticflickr.com/65535/55159486276_1785b7a606_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3fMxs)20260320_124742 (https://flic.kr/p/2s3fMxs) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Sebastian Schmidt uit Zwitserland had weer iets heel aparts bij zich; "Dystopia":

(https://live.staticflickr.com/65535/55159486266_033f60e779_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3fMxh)20260320_125128 (https://flic.kr/p/2s3fMxh) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Alsof je naar de film Blade Runner stond te kijken... again, you love it or you hate it ;)

Ofschoon ik helemaal niet een Duitse modelbouwer ben was deze baan eigenlijk een van mijn topfavorieten van 2026: "Dohma 1958":

(https://live.staticflickr.com/65535/55159655153_25b28bacc9_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3gDK8)20260320_130858 (https://flic.kr/p/2s3gDK8) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

De serene rust van dit baantje vond ik erg goed gedaan. Achtergrond, scenery, alles netjes in balans. Materieel nog erg schoon maar zoals de bouwer mij vertelde was de deadline net te vroeg:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159872280_87e4742f7b_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3hLhG)20260320_125705 (https://flic.kr/p/2s3hLhG) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

(https://live.staticflickr.com/65535/55159733959_f3fa4d561e_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3h4aR)20260320_132614 (https://flic.kr/p/2s3h4aR) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Ben hier nog zeker 2x naar terug gelopen om er even van te genieten. Overigens keek de echtgenote een beetje boos maar dat was ze zeker niet  ;D

Een andere favoriet was "Horni Povelice" die er tegenover stond... dezelfde serene rust en kneuterige sfeer:

(https://live.staticflickr.com/65535/55158595207_6063298915_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3bdEc)20260320_132148 (https://flic.kr/p/2s3bdEc) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

(https://live.staticflickr.com/65535/55159655193_19b1458dc3_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3gDKP)20260320_132446 (https://flic.kr/p/2s3gDKP) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

De heerlijke Franse sfeer op Hans Niemeijer zijn "Les Billards du Vivarais":

(https://live.staticflickr.com/65535/55158595212_67b247db1a_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3bdEh)20260320_133324 (https://flic.kr/p/2s3bdEh) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

En Hans is gewon een fijne Achterhoeker waar ik nog even lekker mee heb staan beppen! Bedankt dat ik mijn jas even mocht parkeren onder je baan.

"Klecza Gorna":

(https://live.staticflickr.com/65535/55159486141_8b039a94a4_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3fMv8)20260320_134720 (https://flic.kr/p/2s3fMv8) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

"Gorges du Loop" van duo op 't Hof:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159872195_883132595a_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3hLge)20260320_144527 (https://flic.kr/p/2s3hLge) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Amerikaanse kneutersfeer op de baan "Shepherd Elevator" van Frank Bunnik:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159655233_9db09a517b_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3gDLv)20260320_153818 (https://flic.kr/p/2s3gDLv) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

De monorail van Wim Smit op zijn "Centennial Monorail 1876" baan:

(https://live.staticflickr.com/65535/55158595277_37b09a29ac_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3bdFp)20260320_154243 (https://flic.kr/p/2s3bdFp) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

(https://live.staticflickr.com/65535/55159655238_8c6c030112_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3gDLA)20260320_154224 (https://flic.kr/p/2s3gDLA) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Gewoon mooi!

Franse sfeer op "Place du petit train" van Tjallig Ament:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159734019_c3c1d24fa4_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3h4bT)20260320_163444 (https://flic.kr/p/2s3h4bT) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Randstadrail bij ons allerbekende Jason van Schie:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159486221_9d8b6dec3f_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3fMwv)20260320_164438 (https://flic.kr/p/2s3fMwv) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

"Plan B" van Steef van de Straeten (waarbij de led lamp vervelend deed tegen mijn cameralens ;) ):

(https://live.staticflickr.com/65535/55159486206_29fab4f44f_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3fMwf)20260320_164550 (https://flic.kr/p/2s3fMwf) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Demo van ons allerbekende Huib Maaskant:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159655253_3d4a22f244_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3gDLR)20260320_160432 (https://flic.kr/p/2s3gDLR) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Bessel de Jong demonstreerde de Fleischmann retrospullen en gaf daarbij een lesje in het onderhoud van deze oudere locs:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159486176_a9bcdb4427_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3fMvJ)20260320_150742 (https://flic.kr/p/2s3fMvJ) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

(https://live.staticflickr.com/65535/55159486186_ced0416137_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3fMvU)20260320_150939 (https://flic.kr/p/2s3fMvU) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

En als afsluiter het monster dat Walter Smit en zijn team neergezet hadden: "Lennebrucke". Een megaproject zeg maar met als technisch hoogstandje de loclift in... spoor I!!:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159733934_ee764aa14e_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3h4aq)20260320_131048 (https://flic.kr/p/2s3h4aq) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Lang? Neu  ;D :

(https://live.staticflickr.com/65535/55158595262_603c1552f0_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3bdF9)20260320_164234 (https://flic.kr/p/2s3bdF9) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr

Ook hiervoor geldt; omdat het kan! Niet ieder zijn ding denk ik maar voorwaar een grote prestatie.

Ik ben zeker wat banen vergeten maar ze waren allemaal mooi. Ik heb het vaak gezegd; meer hoeft dat niet te zien als ik bij de kleinere kijkkasten stond. Want dat is toch wat OntraXS speciaal maakt. Het laat ook zien dat je op een klein oppervlak best een leuke baan kunt bouwen die er ook nog eens goed uit kan zien. Goed voor de inspiratie dus!

Ik kan een ieder die nog niet geweest is aanraden om dat wel te doen. De dag was voor mij gewoon te kort maar dat kan er ook aan liggen dat ik weer veel te veel heb staan beppen en ouwehoeren ;) Gezellig was het zeker!

Op naar 2027 (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 21 March 2026, 10:56:56
Gewoon doen Ronald.
Een mooi thema in jouw micromodule.

Jaja, maak me maar gek. Alsof ik nog niet genoeg projecten heb  ;D ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: 1200blauw op 21 March 2026, 11:37:09
Dat papier maken kost gewoon veel teveel tijd. Stop daar dan mee! ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Koen/264 op 21 March 2026, 12:23:54
Mooie indrukken aldaar.

 (y)

Gr Koen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 21 March 2026, 12:49:52
"Plan B" van Steef van de Straeten (waarbij de led lamp vervelend deed tegen mijn cameralens ;) ):
Ik zag ook een keiharde interferentie op mijn camerabeeld. De camera iets lager richten maakte dat het ophield.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: HenkN op 21 March 2026, 13:06:56
Jaja, maak me maar gek. Alsof ik nog niet genoeg projecten heb  ;D ;D

Keuzes, keuzes, keuzes 😁
Wel meteen reclame voor de micromodules toch?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 21 March 2026, 13:09:54
Oh, dat zeker :) Op zo'n dag als gisteren maakt mijn brein echt overuren en krijg ik enorm veel input. Vandaag heb ik dan echt nodig om dat weer even te ordenen en alles weer even op een rijtje te zetten. Klinkt zwaar maar zo is het niet bedoeld, het is hoe mijn ADHD brein nou eenmaal functioneert :)


Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Koen/264 op 21 March 2026, 13:24:28
Geen ADHD maar ik denk bijna 24u/7 aan mijn modulen hoe ik het volgende weer aan pak in  de beschikbare tijd.
Precies dat waarom ik dit jaar oversla.

Gelukkig kan ik de foto's meekijken en miss vandaag en morgen nog wat doen. :P

Gr. Koen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 21 March 2026, 17:42:39
 

Niet vanwege de benzineprijzen maar vanwege het gemak met de trein geweest. Daar begint de studie naar verwering al in Arnhem:

(https://live.staticflickr.com/65535/55159872155_bff2440025_c.jpg) (https://flic.kr/p/2s3hLfx)20260320_094202 (https://flic.kr/p/2s3hLfx) by Ronald Halma (https://www.flickr.com/photos/52307730@N06/), on Flickr


Ik was ook met de trein en kon in 1 vd stellen niet eens naar buiten kijken door de vuiligheid op de ramen. Hoop dat bij jou wat beter was, scheelt aan te brengen smurrie.

En grappig, zie ik mezelf terug op 1 van je fotoos 🙃
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Koen/264 op 21 March 2026, 17:49:21
Tjee, lijkt wel een diesel.

Gr. Koen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Silvolde op 21 March 2026, 18:41:03
Gisteren ben ik ook bij de stand van REE Modeles langs geweest. Volgens  Christophe is de uitlevering van de 232-U-1 mede door de gelijklopende R-1 en S-1 vertraagd. Naar verwachting wordt de 232-U-1 over 12 -14 maanden uitgeleverd.

Gr, Rob
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huib op 21 March 2026, 18:46:36
Het is een superleuke editie dit jaar met hele fraaie, inspirerende banen.

Ik zit zelf drie dagen bij Martin Welberg/Bentink/Laserchef om demo's te doen met Mifoshape en Martin's groen. En dat vind ik oprecht erg leuk om te doen. Veel grote ogen en lekker veel vragen. Top weekeinde!

Grtz, Huib
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 21 March 2026, 18:59:08
Ik was ook met de trein en kon in 1 vd stellen niet eens naar buiten kijken door de vuiligheid op de ramen. Hoop dat bij jou wat beter was, scheelt aan te brengen smurrie.


Op de terugweg zat ik idd in een stel waarvan de ruiten praktisch ondoorzichtig waren..... vuil dus  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: MichielB op 21 March 2026, 19:10:50
Vandaag voor de tweede keer geweest, en weer genoten! Nog even een paar sfeerfoto's:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-69bedf073a7ee.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-69bedf073a7ee.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-2-69bedf0f8193d.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-2-69bedf0f8193d.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-3-69bedf0fa10b9.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-3-69bedf0fa10b9.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-4-69bedf11218ba.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-4-69bedf11218ba.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-5-69bedf113a50f.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-5-69bedf113a50f.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-6-69bedf128a56b.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-6-69bedf128a56b.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-7-69bedf12c8f54.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-7-69bedf12c8f54.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-8-69bedf146ae26.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-8-69bedf146ae26.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-9-69bedf149fd74.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-9-69bedf149fd74.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-10-69bedf15b6b22.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-10-69bedf15b6b22.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-11-69bedf1611141.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-11-69bedf1611141.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-12-69bedf170cee8.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/Foto-1-12-69bedf170cee8.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 21 March 2026, 19:13:53
 (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 21 March 2026, 19:17:09
Vandaag ook geweest. Goede editie met mooie banen en leuke handel.
Met name Sehr-am-Üzant (Alan Jockmans) en Lennebrücke (Walter Smit) waren toch mijn favorieten. Eerste om schitterende uitvoering en detaillering, tweede ook schitterend en vooral imposant.
Stem is uiteindelijk wel naar Sehr-am-Üzant gegaan.

Voor morgen nog succes aan alle deelnemers.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ad Cleijsen op 21 March 2026, 19:25:16
Gewoon doen Ronald.
Een mooi thema in jouw micromodule.

Zo mij die laserchef huisjes gaan worden wat ik voor ogen heb, gaat er een micromodule komen.
Gewoon omdat het me leuk lijkt.

Gr. Ad
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: lucdm op 21 March 2026, 19:40:14
Bedankt,  Ronald,  en tot in Aalten!

(het is THOMAS Schmidt)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: SvenW op 21 March 2026, 19:43:19
Schitterende beelden, bedankt voor het delen!

Groeten Sven
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 21 March 2026, 20:38:45
Bedankt,  Ronald,  en tot in Aalten!

(het is THOMAS Schmidt)

Graag gedaan en je hebt he-le-maal gelijk..... ik schaam mij, temeer omdat ik hem in eerdere edities persoonlijk uitgenodigd heb en donders goed zijn naam moet weten  ;)

Zo mij die laserchef huisjes gaan worden wat ik voor ogen heb, gaat er een micromodule komen.
Gewoon omdat het me leuk lijkt.

Gr. Ad

Je weet mij te vinden  ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ben op 22 March 2026, 06:09:59
Bedankt voor alle plaatjes, hoewel ik er vrijdag was is er toch veel meer te zien aan scenes op een foto.

Gr, Ben.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: TGVfreak op 22 March 2026, 14:51:14
Na een ochtendje editen  ;D heb ik een leuke film van On traXS geüpload.
https://youtu.be/_jUQHImNBIw?si=ByNNQ5UYyR6rNKqI
Erg mooie banen, bij sommige was het dringen geblazen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: henk op 22 March 2026, 15:42:27
Vanmorgen geweest en een hele mooie editie. Complimenten aan de organisatie.  (y) Goede mix van banen. Interessante handel en er zijn best veel fabrikanten op komen dagen.

Moest zowaar zondagochtend in de rij staan om binnen te komen. Binnen was het vervolgens ‘gezellig druk’. Op de een of andere manier zaten er weinig knelpunten in de opstelling. Goed bedacht Marty.

De mooiste baan vond ik Southern River Crossing. Heel knap om in z een realistisch landschap na te bootsen. Vooral het kleurgebruik draagt daar denk ik aan bij. Heel mooi.



(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-8738-69bffe6fdbbae.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-8738-69bffe6fdbbae.jpg)


Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 22 March 2026, 15:54:25
Ja, die had het echt! De sfeer vooral, herfstkleuren, bijna winter. Zelf had ik het omveld, dus de opstelplekken van de locs en omloopsporen, uit beeld gehaald dus afgeschermd. Pas dan was de illusie compleet geweest.

Prachtig baantje in een schaal (Z) die je niet veel ziet. Chapeau aan de bouwer! (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Steven Loosman op 22 March 2026, 16:23:30
Deze Franse baan in herfstkleuren vond ik ook erg mooi.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-7197-69c0092a63e74.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-7197-69c0092a63e74.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Rob Ellerman op 22 March 2026, 16:49:50
Volgens mij Pools, maar verder heb je gelijk: heel mooi. Bijna ZEN ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 22 March 2026, 16:59:54
Zeker geen Frans nee  ;D ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Steven Loosman op 22 March 2026, 17:13:16
Dan heb ik niet goed gekeken, ik dacht dat het Frans was. Ik vond hem erg mooi.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Whis op 22 March 2026, 17:44:07
Tsjechisch… enfin, zeer prettig inderdaad.
Sowieso vond ik het weer een heel fraaie editie!
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Koen/264 op 22 March 2026, 18:03:17
Ik mis nog wat kleine baantjes...
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Steven Loosman op 22 March 2026, 18:11:37
Ja sorry, ik kon het niet goed lezen, stond iemand met een rugzak voor  ;D :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Tom Z. op 22 March 2026, 19:13:26
dat is voor een ander draadje.....
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Dave....... op 22 March 2026, 19:34:17
Ik heb vandaag weer genoten.
De spoor1 baan en de Scandinavische banen vond ik mooi.
Voor mij was het een pluspunt dat er minder kijkdozen stonden.

Een leuke dag!
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Peter J K op 22 March 2026, 19:42:02
Die stonden er genoeg. Waarschijnlijk heb je eroverheen gekeken   ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Dennis1984 op 22 March 2026, 19:44:16
Ik vond het serieus de beste editie ooit. Vrijwel alle banen hadden wel iets dat me aansprak. Ook de verkoopstands wat mij betreft zeer positief qua keuze: veel verschillende dingen te koop.

Vrijdag was ik alleen en vandaag met de kids. Vrijdag echt heerlijk staan kletsen met heel veel leuke mensen van Bentink, PB Models, Roco, Noch en verschillende mensen op de Hobbytrain stand. En natuurlijk ook met verschillende baaneigenaren over de gedachten achter hun concept.

Het meest bijzondere vond ik baan 21 (de blauwe futuristische baan waarvan hierboven al een foto werd geplaatst) en die heb ik dan ook als winnaar aangedragen. Niet omdat het per se de allermooiste baan was, maar wel om het totaal andere concept wat erachter schuil gaat. Dat vond ik wel origineel.

Nogmaals dank aan het hele team en hoop dat volgend jaar weer zo'n prachtige beurs wordt!

Met vriendelijke groet,
Dennis
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 22 March 2026, 19:53:25

Voor mij was het een pluspunt dat er minder kijkdozen stonden.

Die juist dit soort shows maken :) Trouwens, ook de wat grotere banen zijn kijkdozen en geen doosjes  ;)

Die stonden er genoeg. Waarschijnlijk heb je eroverheen gekeken   ;D

 ;D ;D

Of ze zaten in een rugzak  ;)

Ik vond het serieus de beste editie ooit. Vrijwel alle banen hadden wel iets dat me aansprak. Ook de verkoopstands wat mij betreft zeer positief qua keuze: veel verschillende dingen te koop.

Het was zeker een van de mooiere, dat ben ik met je eens  :)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 22 March 2026, 20:10:29
Niet zo mooi als vorig jaar  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: rail4marcel op 22 March 2026, 20:50:36
Complimenten aan de organisatie, erg mooie samenstelling van banen en verkoop. Wat mij betreft ook een hele mooie selectie aan banen waar voor iedereen wel wat mij moet zitten. Persoonlijk enorm genoten van de twee lange Scandinavische banen. Veel bekende gezien maar helaas weinig tijd voor een gesprek; vanwege het mooie weer moest er weer snel achter het grootspoor aangegaan worden. Volgend jaar maar hopen op een regenachtig weekend haha  ;D.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 22 March 2026, 20:55:09
Veel bekende gezien maar helaas weinig tijd voor een gesprek;

Bij mij net andersom, teveel gepraat en bijna te weinig gezien ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frans Peeters op 22 March 2026, 21:38:28
Een gekend probleem Ronald.  ;D ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 22 March 2026, 21:39:26
Ja, wat dat betreft lijken we erg veel op elkaar  ;D Maar gezelligheid is ook belangrijk toch?  ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Miniature Holland op 22 March 2026, 21:41:04
Ontraxs 2026 zit erop. Wat ons betreft een onvergetelijke ervaring en voor herhaling vatbaar met natuurlijk een nieuwe baan. Een hoop bekenden gezien en gesproken maar ook een hoop mensen leren kennen. Onze grote dank gaat uit naar de organisatie.

Zelf vrij weinig van de beurs kunnen zien maar gelukkig staa tegenwoordig alles op YouTube.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3359-69c052f7e420c.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3359-69c052f7e420c.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3339-69c05353ba10d.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3339-69c05353ba10d.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3338-69c05353ac452.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3338-69c05353ac452.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3337-69c0535763166.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/IMG-3337-69c0535763166.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Reinout van Rees op 22 March 2026, 21:51:05
Ik liep net van buiten (koffie) naar binnen toen de prijsuitreiking bezig was. Nummer drie heb ik gemist, maar twee was "Björndalen" (de grote Zweedse baan in L-vorm helemaal achteraan) en de winnaar was "Sehr am Üzant".

Sehr am Üzant vond ik ook een van de mooiere banen. Het kostuum van de bouwer en de aankleding van de baan zullen meegeholpen hebben: goed gedaan!

Reinout

p.s.: wie was de nummer drie?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank 123 op 22 March 2026, 21:56:20
Les Billards du Vivarais (Hans Niemeijer)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frans Peeters op 22 March 2026, 22:09:45
Ja, wat dat betreft lijken we erg veel op elkaar  ;D Maar gezelligheid is ook belangrijk toch?  ;)

Tegenwoordig heet dat met een modern woord "netwerken", wij houden het bij keuvelen, bijpraten en gwoon plezier maken.  ;D ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: MaraNCS op 22 March 2026, 22:29:05
Prima combi van grote en kleinere banen (in omvang). Kwaliteit vond ik echt prima.
Het zal altijd zijn dat het ene thema je net iets minder aanspreekt of de schaal niet is wat jij doet/zoekt. Toch kun je ook bij die banen volop inspiratie opdoen.
Een hoop plezier beleefd, dat je zoveel humor kwijt kunt op je baan...Carbel laat het zien.
Leuk om een aantal forumgenoten even gezien te hebben.
Bedankt aan de organisatoren. Op naar volgend jaar als het ff meezit.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Met een sik op 23 March 2026, 10:40:58
Zoals elk jaar weer genoten samen met mijn zoon. De prijsuitreikeing gemist, op dat moment genoten van het in elkaar bouwen van een modelkoppeling met hulpkoppeling van MK Modelbouwstudio's. Een prachtiche demonstratie van Ivo ten Broeke.  (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 23 March 2026, 13:11:22
Nog twee weken en het is alweer voorbij  (y)
Inderdaad  ;D
Aan iedereen die geweest is dank, en iedereen die dit jaar niet geweest is; tot volgend jaar.
En een ieder die ik gemist heb, omdat ik weer druk bezig was met alleen mijn mond te bewegen, 1000x excuses
Het was weer een zeer leuk, emotioneel, dorstig en leerzaam weekend.
Alan is met zijn 1e prijs een zeer verdiende winnaar en het is hem meer dan gegund, al kan ik in deze hoedanigheid niet zeggen dat het meer als terecht is, dan krijg ik 26 andere deelnemers achter me aan  ;D ;D
Het heeft me lichamelijk weer bergen energie gekost ( hoofdzakelijk door 3 dagen lang weinig tot niets nuttigs uit te voeren) , maar geestelijk evenredig veel energie opgeleverd
Nu voor het eerst  van alle edities op maandag de peutjes omheug, waarna ik me morgen weer op het 1:1 leven kan storten.
Helaas waren er dit jaar wat minder beozeker , net onder de 10.000 personen, dus aan ons om ons best te doen om dat volgend jaar weer op te schroeven
Nogmaals dank, en op naar 2027, waarvan ik nu al weet dat er weer wat nooit eerder geziene pareltjes op de  lijst staan  :angel:

Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Martijn193 op 23 March 2026, 14:12:45
Nja

Dat van die aantallen zal mogelijk iets te maken hebben met het feit dat Rijswijk relatief kort ervoor was. Ja, ik weet het, andere evenementen. Maar tijd is wel schaars en kan nu eenmaal niet altijd alleen aan de modelspoorhobby worden besteed. En bovendien, was het niet gewoon mooi weer afgelopen weekeinde?

Volgende keer ben ik er waarschijnlijk wel.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: spoorzeven op 23 March 2026, 15:54:41
Dan zijn de meeste bezoekers zeker zaterdag geweest, net als wij. We vonden het namelijk behoorlijk druk, globaal zo tussen half een en half twee.
Mooie banen gezien, het geheel inspireert zeker!
Hoop alleen dat we de volgende keer weer gewoon met de pendeltrein kunnen i.p.v. de spoorbus.   
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 23 March 2026, 16:08:15
Dat van die aantallen zal mogelijk iets te maken hebben met het feit dat Rijswijk relatief kort ervoor was.

En de modelbanen organisator van Rijswijk was vrijdag gewoon op OntraXS. Dus 2 kan makkelijk in deze periode :)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Martin Welberg op 23 March 2026, 16:53:48
Sorry Ronald maar daar zie ik even geen enkel verband met mindere bezoekersaantallen. Die organisator telt ook maar voor 1 bezoeker neem ik aan.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: tothebeach op 23 March 2026, 17:02:23
Er waren er ook twee van Aalten (US Modelbaan Convention), en dat is over drie weken ;D

Groet,
michel

Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Hans1963 op 23 March 2026, 17:55:35
Er waren er ook twee van Aalten (US Modelbaan Convention), en dat is over drie weken ;D

zeg maar 2,5 week. Even de eindsprint inzetten, dus gas op die lollie.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 23 March 2026, 17:57:34
Sorry Ronald maar daar zie ik even geen enkel verband met mindere bezoekersaantallen. Die organisator telt ook maar voor 1 bezoeker neem ik aan.

Dat bedoel ik ook niet. Ik bedoel meer dat het prima gaat om beide te bezoeken.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Martin Welberg op 23 March 2026, 18:00:03
Er zullen vast mensen zijn die dat budgettair niet trekken en keuzes maken.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: FritsT op 23 March 2026, 18:45:11
En uitgerekend dit weekend ook de beurs in Giessen..... dus veel Nederlanders daar heen en mensen uit omliggende landen niet naar Utrecht.

In het najaar twee grootspoor bijeenkomsten hier in Nederland in hetzelfde weekend...handig. En dan maar zeggen dat de organisatie niet anders kan op de kalender.

Tja.....ik ben thuis gebleven. Voorjaar en tuin.

FritsT.


Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: DaveH op 23 March 2026, 20:07:46
Ik vond het een zéér geslaagde editie.

Hieronder nog wat foto's. Kan wel zeggen dat dit in mijn ogen de mooiste banen/baantjes waren, maar daar doe je alle andere veel en veel te kort mee.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-144051-69c18dd110c02.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-144051-69c18dd110c02.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-141006-69c18e77348d6.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-141006-69c18e77348d6.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-114046-69c18e7724a2c.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-114046-69c18e7724a2c.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-103645-69c18e7932a8d.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-103645-69c18e7932a8d.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-100456-69c18e79257d9.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-100456-69c18e79257d9.jpg)


Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Luit op 23 March 2026, 20:32:52
Die beurs in Giesen is voor specialisten niet de doorsnee kijkdooskijker , wat een veel grotere publiek wegtrekker was is het mooie weer in het weekend. Dan wordt het al moeilijk kiezen tuusen een museum of het grote bos.
Handelaren is een ander punt maar daar was volgens mij niet echt een gebrek aan en ook dan weer een niche markt dat voor een enkeling aantrekkelijk zou zijn.
Ik heb vrijdag wel genoten van mooie banen en van leuke handel.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: bernhard67 op 23 March 2026, 20:43:55
Hallo,

Tja ik ben ook thuis gebleven aangezien ik een deelnemer was van Fremo spoor nul eerste weekend van Maart dit jaar . Daarom een keuze gemaakt om dit jaar Ontrax en Giessen over te slaan.

Moet wel zeggen dat  dit jaar wel mooi modelspoorbanen te zien waren op Ontrax als ik naar de foto´s kijk

Op 18 of 19 september ben ik van plan om naar de Moba messe in Munster te gaan en de Maand daar op naar Spur 01 treff in Maarn

Met vriendelijke groeten,
Bernard
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: lucdm op 23 March 2026, 20:54:37
De kabouters van de Kramikfabrik zijn nu veilig terug thuis.



(https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-mXaQlzic_9feGs1XjepR2nqgZEx100krlyz-eaRwMpjxJqpP473MOShcBmss4VF69B7U3IwezCTOyp0Ph0nbAAHcGSFlxTyD8WrFwdX7GIj2cVVxYc9Ibt83A9MJ7GNRSwAJgs5UXYBWhOlC1G366eiOX_rpjMjO1UIX-mQcFq7PH7xb8SPETPhEluE/s3836/kf14.JPG)



Wij danken al de mensen van de organisatie en het museum, al de vriendelijke bezoekers (op zondag waren er enorm veel kinderen!) en onze vrienden tentoonstellers.

Alan heb ik persoonlijk gefeliciteerd, maar Hans niet, sorry! Hans, wees AUB gefeliciteerd door ons beide.

En zeker tot een volgend jaar, ik ben al aan het werk  ;)







Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Martin Welberg op 24 March 2026, 09:25:43
Als mede organisator van dit evenement word ik toch wel vrolijk dat de meesten er van genoten hebben. Bedank dan via deze weg ook iedereen die de moeite heeft genomen om OntraXS! een bezoekje te brengen. Op naar de volgende waar we weer de moeite voor gaan doen er een geslaagde editie van te maken. Kan al wel vertellen dat er weer een redelijk aantal pareltjes op dit moment al zijn vastgelegd.

Grtz Martin
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: lucdm op 24 March 2026, 09:31:45
Martin,  willen jullie aub voor ons een plaatsje houden in 2028?

Alvast bedankt !
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 24 March 2026, 11:09:50
En uitgerekend dit weekend ook de beurs in Giessen..... dus veel Nederlanders daar heen en mensen uit omliggende landen niet naar Utrecht.

FritsT.

Frits, ik ben bang dat je e grote schaal iets overschat qua populariteit ben ik bang.
Ik denk niet dat er duizenden Nederlanders dat pokke end naar Giessen rijden en Utrecht voorbij rijden, dat zijn er niet zoveel
Als het er wel overweldigend veel zouden geweest, zouden we dat ook moeten zien aan het aanbod 0 en 1 wat we kunnen uitnodigen, en dat is wel wat povertjes helaas
Ik weet dat je op alle andere schalen neerkijkt, maar dat zijn toch echt de populairdere schalen onder het pleps
Buiten dat, onze datum staat al 15 jaar vast, derde weekend van Maart, en waarom zouden wij moeten wijken voor een niche beurs, 500 kilometer verderop ?

Dat gezegd hebbende, we kunnen allemaal gissen waar het aan ligt, we zullen het nooit weten, tenzij we iedereen die niet geweest is vragen waarom ze niet geweest zijn, ik zeg succes  :).
Waarschijnlijk zal het een combinatie zijn, persoonlijk gooi ik het toch op weer en prijzen reiskosten, als ik zelf een bezoeker zou zijn, en waarom ik niet naar Rijswijk ben geweest bijvoorbeeld.
Maar als mensen echt een reden hebben om niet te gaan, horen we ook  het graag uiteraard.
Ook de redenen die wij als organisatie ( Martin en ik dan)  niet in de hand hebben, zoals het slopen van huizen voor meer parkeergelegenheid, of dat Vermaat nu eindelijk zijn prijzen eens verhoogd  :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 24 March 2026, 11:15:38
 ;D ;D

Alle gekheid, je zult het inderdaad nooit weten waarom mensen wegblijven. Als je over de jaren vanaf 2009 kijkt zaten er wel meer edities bij onder de 10.000. Denk dat je nu tevreden mag zijn maar meer bezoek is natuurlijk altijd beter.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 24 March 2026, 11:35:56
Ennnn ook weer terug op aarde na 6 dagen Ontraxs. Woensdag transport, donderdag opbouwen, drie dagen beurs, zondagavond start afbreken en gisteren vervolg opbreken en transport.
Maar het was fantastisch om erbij te zijn en deze baan in volle lengte aan het publiek te tonen. Een ontzettende bult werk maar we hebben er als team Braubach ontzettend van genoten. Dank aan Martin, Marty en Pim voor het mooie evenement en de toestemming om ruim voor de anderen op te bouwen en ook weer af te breken, hoewel dat ook pure noodzaak was.
Verder veel mensen gesproken en weinig van de beurs zelf gezien.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260319-203056-69c2670e3b78d.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260319-203056-69c2670e3b78d.jpg)

En één van de meest gestelde vragen; hoe hebben jullie dit vervoerd? Nou 3 (drie!) ladingen met een BE-combi. En nee, daar was weinig ruimte in over.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260323-120348-69c2670e6fa8b.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260323-120348-69c2670e6fa8b.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 24 March 2026, 11:53:37
 (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Overet op 24 March 2026, 12:11:53
Ook ik heb genoten van On traXS 2026 en vond de spoor 1 opstelling Braubach met het indrukwekkende viaduct de topper. Jammer was wel dat de loclift niet volledig te zien was. Indrukwekkende constructie! Op de foto's komt deze baan onvoldoende tot zijn recht, maar in werkelijkheid voel je de grond bijna beven als er een trein langs komt (y)

Tom
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: rjr op 24 March 2026, 13:42:15
..
Maar als mensen echt een reden hebben om niet te gaan, horen we ook  het graag uiteraard.
Ook de redenen die wij als organisatie ( Martin en ik dan)  niet in de hand hebben, zoals het slopen van huizen voor meer parkeergelegenheid, of dat Vermaat nu eindelijk zijn prijzen eens verhoogd  :angel:

De discussie is al meer geweest en dus ook zeker niet bedoeld om hier een discussie punt van te maken, maar de vraagt of mensen een echte reden hebben om niet te gaan:1 van de belangrijkste reden voor mij om Ontrax niet in mijn agenda te zetten is deze van de site van het museum:
Citaat
Bezoek je het museum? Dan is het reserveren van een starttijd noodzakelijk

En daar mag iedereen een eigen mening over hebben, hoeven we het verder niet over te hebben. Dit is voor mij een echte reden om het niet eens meer te overwegen.

Maar foto's en filmpjes zijn altijd wel leuk om toch nog een beetje mee te kunnen genieten.

Groet,
Roelco
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 24 March 2026, 13:44:56
En daar mag iedereen een eigen mening over hebben, hoeven we het verder niet over te hebben. Dit is voor mij een echte reden om het niet eens meer te overwegen.

Juist dat reserveren stelt geen .... voor. Denk je ik kom later verzet je hem zelfs kort voor de tijd dat h=je gereserveerd had. Snap echt niet wat mensen daar lastig aan vinden. Kan geen reden zijn om niet te willen gaan ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Besselspoor op 24 March 2026, 13:59:59
Ik vind het een volkomen logisch systeem om te voorkomen dat iedereen tegelijk bij de ingang staat te dringen. Als dat een reden is om niet naar het museum te willen dan wil je ook eigenlijk niet echt maar is eerder sprake van een persoonlijk probleem met organisaties die orde of controle nastreven. Die vrijheid hebben we in ons land, maar is voor de rest van de bezoekers echt een non-argument.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: ronald1956 op 24 March 2026, 14:12:03
En tegenwoordig is reserveren voor bijna elk museum verplicht .
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 24 March 2026, 14:51:52
Er zal misschien wel een reden voor zijn, maar ik vraag me af hoe dringend het is. Ik heb donderdag een ticket gekocht met een tijdslot voor vrijdag. Op dat moment waren alle tijdslots voor die dag nog vrij.

Wat ik al eens eerder heb gevraagd, maar geen antwoord op gekregen: wat als je spontaan besluit om naar het museum te gaan, je weet niks over tijdslots en je loopt naar de kassa. Kun je daar dan alsnog een tijdslot reserveren?
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 24 March 2026, 15:05:57
Juist dat reserveren stelt geen .... voor. Denk je ik kom later verzet je hem zelfs kort voor de tijd dat h=je gereserveerd had. Snap echt niet wat mensen daar lastig aan vinden. Kan geen reden zijn om niet te willen gaan ;)
Gebruik gemaakt van mijn MJK. Niks reserveren, kon zo naar binnen wandelen.
Ik snap ook niets van dat slot iz veiligheid ed. Zo druk is het in de regel niet in musea. En geen musea bezoeken om een tijdslot? Neu. Veel te interessant, leuk, mooi ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 24 March 2026, 15:09:10
Mijn strekking was dat het reserveren geen belemmering hoeft te zijn. Voor een MJK weet ik het niet wat daar de voorwaarden zijn :)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: henk op 24 March 2026, 15:09:49
Ik had zondag een tijdslot. Maar ik loop op een gewone dag ook weleens het museum in met de museumjaarkaart. Dan vraagt tot nu toe niemand naar een tijdslot. Denk niet dat het iets met de mjk heeft te maken. Als je een kaartje wil kopen op een doorsnee dag zal zonder reservering vooraf ook geen punt zijn.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Tjalling op 24 March 2026, 15:10:44
Uit ervaring bij andere musea weet ik dat als je aankomt zonder reservering ze dat bij de ingang vaak even voor je regelen.
Dus wat Huibert ook zegt.

Als het heel druk is, zul je moeten wachten, en kunnen mensen voor gaan die wel gereserveerd hebben.

Groet,
Tjalling
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Huibert op 24 March 2026, 15:11:18
Dat biedt perspectief, Henk! :-X :angel:
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Martijn193 op 24 March 2026, 15:11:53
Wat dan wel grappig is: 

De discussie is al meer geweest en dus ook zeker niet bedoeld om hier een discussie punt van te maken, maar de vraagt of mensen een echte reden hebben om niet te gaan:1 van de belangrijkste reden voor mij om Ontrax niet in mijn agenda te zetten is deze van de site van het museum:
En daar mag iedereen een eigen mening over hebben, hoeven we het verder niet over te hebben. Dit is voor mij een echte reden om het niet eens meer te overwegen.

En wat gebeurt er.....
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Stootjuk op 24 March 2026, 15:16:18
Het is de bedoeling dat voor het bezoek aan het museum er een tijdslot wordt gereserveerd. Weet je niet dat je moet reserveren of ben je het vergeten en is het niet druk in het museum. Dan kan je ter plaatse reserveren en heb dan toegang tot het museum. Echter wanneer het erg druk is en je hebt niet gereserveerd, dan kan je geweigerd worden op dat moment. Mogelijk dan enige tijd wachten, tot het wat rustiger wordt in het museum.

Wilfred
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ben op 24 March 2026, 15:21:50
Vorig jaar zijn 3 bezoekers bij de ingang opgehouden omdat ze geen tijdreservering hadden en er was op dat moment geen slot mogelijk. Ze hebben een uur moeten doorbrengen in de restauratie.

Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: RobVille op 24 March 2026, 15:33:49
Tijdsloten ;D Op zondag maar weer eens naar Utrecht. Ik loop bij binnenkomst door de deur het perron op en sta meteen in de file ..... In de wachttijd maar een broodje gegeten!

Rob
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Rieks op 24 March 2026, 15:37:45
Ik ben zaterdag geweest, keurig tijdslot gereserveerd .
Er werd niet eens naar gevraagd. Wij hadden een ns dagje uit kaartje incl. toegang museum.

Mvg Rieks.
P.S. tijdslot zelfs nog aangepast omdat we een trein later namen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: thevandijks op 24 March 2026, 15:44:47
Vorig jaar zijn 3 bezoekers bij de ingang opgehouden omdat ze geen tijdreservering hadden en er was op dat moment geen slot mogelijk. Ze hebben een uur moeten doorbrengen in de restauratie.

Dan zijn dus al binnen?

Groet Hans
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Hendrik Jan op 24 March 2026, 15:46:50
Wees blij.
Op veel stations kun je helemaal geen uur meer doorbrengen in de restauratie, bij gebrek aan restauratie.

Groeten
Hendrik Jan
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 24 March 2026, 15:58:53
Dan zijn dus al binnen?
Dan zijn ze in het hoofdgebouw. Maar daar staat alleen de winnaar van vorig jaar. De eigenlijke toegangscontrole is pas bij de ingang van de hal achter de sporen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ben op 24 March 2026, 16:03:01

Dan zijn dus al binnen?


De restauratiezaal is in het Maliebaanstation.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: rjr op 24 March 2026, 16:11:24
Juist dat reserveren stelt geen .... voor. Denk je ik kom later verzet je hem zelfs kort voor de tijd dat h=je gereserveerd had. Snap echt niet wat mensen daar lastig aan vinden. Kan geen reden zijn om niet te willen gaan ;)

Zoals aangegeven, niet de bedoeling om er een discussie over te starten. En gaat me er ook niet om hoe veel het voorstelt.
Kan geen reden zijn om niet te willen gaan ;)
Het IS voor mij een reden niet te willen gaan. (voor alles waar dit geld trouwens) En volgens mij heb ik die vrijheid nog altijd in Nederland om dat als reden te hebben.
(tenminste, nog nooit de politie aan de deur gehad die me gedwongen heeft toch naar Ontraxs te gaan omdat ze mijn reden om niet te gaan onzin vinden)

En Marty vroeg of mensen echt een reden hebben dit aan te geven. En ik heb echt een reden, en die aangegeven. Nogmaals, vraag niet of iedereen het eens is met mijn reden, ook niet of mensen diezelfde reden ook willen gebruiken. Verwacht niet eens dat ze dit gaan aanpassen, die ene bezoeker kunnen ze best missen. Geef gewoon gehoor aan Marty's verzoek.

Accepteer dat gewoon, denk er van wat je wilt, en laat het daarbij. Je zult mij toch niet overtuigen hier anders over te gaan denken.

Groet,
Roelco
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Besselspoor op 24 March 2026, 16:14:40
Résumé: als een tijdslot het ergste is wat de bezoekers kon overkomen, is het voor de rest dus een een geslaagd evenement geweest ;D
Wat mij betreft was het aanbod qua banen dit jaar echt prima en ook qua handel was er genoeg te doen.
En wie een tijdslot als bedreigende belemmering van zijn verworven vrijheden ervaart, er heeft er maar één last van. ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 24 March 2026, 17:00:41
Roelco, ik snap je ook niet, maar ik geef je volkomen gelijk.  ;D
Ik vroeg jij draait, zo simpel was het. Dat is voor jou de reden, punt, vrij land en daar kan het museum wat mee doen of niet, dus laat ze maar ....   ::)praten.  :)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Forever Rocofan op 24 March 2026, 17:11:13
Ik wilde Zaterdag naar Ontraxs tijdslot gereserveerd voor aankomst 10:00 - 10:30 Onderweg was de A12 compleet afgesloten door werkzaamheden en de omleidingsroute van Gouda langs het kanaal richting waddinxveen stond al vanaf de eerste rotonde muurvast. Dus maar naar huis gegaan en tijdslot gereserveerd voor Zondag. Eerste tijd die beschikbaar was : 11:30 dus op mijn gemakje naar het museum gereden en mijn toegangsbewijs laten zien en mocht direct doorlopen zonder tijdslot re laten zien. Nou, dan had ik ook 10:00 kunnen gaan. Wat een onzin zeg. Als tijdslot reserveren verplicht is controleer dat dan ook.  ....  ::)

Verder wel een leuke dag gehad, mooie banen gezien en gefotografeerd ( vooral aan het einde van de dag toen het rustiger werd ) leuke aankopen gedaan en mijn patat, kroket en frikandel lekker buiten in de zon opgegeten.

Vriendelijke groet Ruud B.

Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 24 March 2026, 17:22:29
dat heb ik nou ook altijd bij de supermarkt, heb ik alles netjes gescand, wordt ik niet gecontroleerd
Nou controleer me dan ook , anders heb ik voor niks alles netjes gescand  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: johanw op 24 March 2026, 17:26:50
Om dan ook maar een antwoord te geven op de reden dat ik niet geweest ben. Zelfs 2 redenen.
1e, een paar weken geleden naar De modelspoordagen in Rijswijk geweest. En ik weet, is niet te vergelijken met Ontraxs, maar ik vond het genoeg. 2e, het parkeren. Nu al een paar keer geparkeerd in WestRaven en met de bus verder. Werkt op zich goed, alleen gaat het regelmatig mis met afrekenen in de parkeergarage. Vorig jaar veel gedoe gehad. Moest alsnog het volle pond afrekenen ipv van iets van 7 euro. 3 maanden geduurd voordat dat weer geregeld was.
En ongetwijfeld zijn er meerdere mogelijkheden om er te komen, dus daar hoeft geen discussie over te komen :D

Dus deze 2 redenen waren voor mij dit jaar voldoende dat ik overgeslagen heb, maar hopelijk volgend jaar weer. Want als ik al die plaatjes zo zie is het wel de moeite waard geweest. Dank voor allen die de foto’s deelt. 
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 24 March 2026, 17:59:06
Zoals aangegeven, niet de bedoeling om er een discussie over te starten. En gaat me er ook niet om hoe veel het voorstelt.Het IS voor mij een reden niet te willen gaan. (voor alles waar dit geld trouwens) En volgens mij heb ik die vrijheid nog altijd in Nederland om dat als reden te hebben.
(tenminste, nog nooit de politie aan de deur gehad die me gedwongen heeft toch naar Ontraxs te gaan omdat ze mijn reden om niet te gaan onzin vinden)

En Marty vroeg of mensen echt een reden hebben dit aan te geven. En ik heb echt een reden, en die aangegeven. Nogmaals, vraag niet of iedereen het eens is met mijn reden, ook niet of mensen diezelfde reden ook willen gebruiken. Verwacht niet eens dat ze dit gaan aanpassen, die ene bezoeker kunnen ze best missen. Geef gewoon gehoor aan Marty's verzoek.

Accepteer dat gewoon, denk er van wat je wilt, en laat het daarbij. Je zult mij toch niet overtuigen hier anders over te gaan denken.

Groet,
Roelco

Je zwabbert het zelf aan hoor  ;D

dat heb ik nou ook altijd bij de supermarkt, heb ik alles netjes gescand, wordt ik niet gecontroleerd
Nou controleer me dan ook , anders heb ik voor niks alles netjes gescand  ;D

Ik zou jou altijd extra scannen  ;)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 24 March 2026, 18:05:46
Weet je wat pas erg is? Een Ontraxs met drie tijdsloten, van 10:00 tot 17:00  8)
Had ik al gezegd dat ik ook aanwezig was op Ontraxs? Treinen dan maar weer in plaats van rugzakken en tijdsloten gezeursmurf. Een paar van de betere platen van onze baan, Lennebrücke:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/WhatsApp-Image-2026-03-24-at-12-15-04-69c2c3c9bda86.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/WhatsApp-Image-2026-03-24-at-12-15-04-69c2c3c9bda86.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-171547-69c2c3cb2e584.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-171547-69c2c3cb2e584.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-090144-69c2c3e0951d2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-090144-69c2c3e0951d2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-092923-69c2c3fab1f81.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-092923-69c2c3fab1f81.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-092949-69c2c3faca49e.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-092949-69c2c3faca49e.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Dave....... op 24 March 2026, 18:20:21
Echt een schitterende baan.
Ik had ergens een plaatje van het viaduct gezien en dacht dat het H0 was.
Maar het is een stuk groter.
Mijn complimenten, heb er echt een tijd bij staan genieten.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Forever Rocofan op 24 March 2026, 18:26:39
Nu ook even tijd om wat foto's te plaatsen ;

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164447-69c2c7ff7acbd.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164447-69c2c7ff7acbd.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164358-69c2c7ff51c41.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164358-69c2c7ff51c41.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164057-69c2c8047bc67.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164057-69c2c8047bc67.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164347-69c2c805557e7.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164347-69c2c805557e7.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164112-69c2c80d36d44.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164112-69c2c80d36d44.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-153039-69c2c80ddf7b8.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-153039-69c2c80ddf7b8.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-152912-69c2c81202e13.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-152912-69c2c81202e13.jpg)



(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164754-69c2c8e394d61.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-164754-69c2c8e394d61.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-165513-69c2c8e429222.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-165513-69c2c8e429222.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-152857-69c2c8e690b43.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260322-152857-69c2c8e690b43.jpg)

Vriendelijke groet Ruud B.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Eelco Storm op 24 March 2026, 18:45:30
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/WhatsApp-Image-2026-03-24-at-12-15-04-69c2c3c9bda86.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/WhatsApp-Image-2026-03-24-at-12-15-04-69c2c3c9bda86.jpg)

Kniesoor die hier iets ziet  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 24 March 2026, 19:17:33
Nee, dit is Kniesoor, op de voorgrond!  ;D


(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-092923-69c2c3fab1f81.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-092923-69c2c3fab1f81.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marc tramt op 24 March 2026, 19:20:25
En als bonus nog dit doorkijkje:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-092933-69c2d5ba07088.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260321-092933-69c2d5ba07088.jpg)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Sven op 24 March 2026, 20:41:59
Had ik al gezegd dat ik ook aanwezig was op Ontraxs?
Wat??? En dat zeg je nu pas? :o

Tof evenement, maar dat is het eigenlijk elk jaar. Drie dagen als bezoeker geweest en elke dag een betalende bezoeker meegenomen. Aan mij heeft de lagere bezoekersaantallen dus niet gelegen. Misschien een goeie tip: neem eens een buurman/familielid etc mee die met dit soort evenementen niet mee bekend is. Voor twee van de drie compagnons was dit de eerste keer dat ze naar een modelspoorevenement gingen en het is ze goed bevallen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Silvolde op 24 March 2026, 21:45:25
Ik wilde Zaterdag naar Ontraxs tijdslot gereserveerd voor aankomst 10:00 - 10:30 Onderweg was de A12 compleet afgesloten door werkzaamheden en de omleidingsroute van Gouda langs het kanaal richting waddinxveen stond al vanaf de eerste rotonde muurvast.

Het verkeer op de N458 tussen Bodegraven en Woerden was daardoor volledig verstopt. 'Onze' tolgaarder Radwane bij de tolbrug in Nieuwerbrug aan den Rijn heeft een goede dag gehad en zal dat ook komende zaterdag hebben. In het jachtige verkeer op onze snelwegen is dit een oase van rust alhoewel veel weggebruikers het hier niet mee eens zullen zijn.

Ik heb zelf ondanks mijn brakke onderstel een aantal fraaie banen / diorama bekeken en hoop volgend jaar meer te kunnen zien.

Groet, Rob
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frans Peeters op 25 March 2026, 14:52:48
De reeks foto's is te vinden op het vertrouwde WWW-adres: Flickr!! account - OntraXS 2026 (https://www.flickr.com/photos/140394905@N08/albums/72177720332741889)

enkele teasers:

(https://live.staticflickr.com/65535/55167693766_187c7c5242.jpg) (https://flic.kr/p/2s3YRkU)20260320_131943 (https://flic.kr/p/2s3YRkU) by Frans Peeters (https://www.flickr.com/photos/140394905@N08/), on Flickr

(https://live.staticflickr.com/65535/55167941914_3622c0045a.jpg) (https://flic.kr/p/2s4187j)20260320_132601 (https://flic.kr/p/2s4187j) by Frans Peeters (https://www.flickr.com/photos/140394905@N08/), on Flickr

(https://live.staticflickr.com/65535/55168081455_f80bbf0e48.jpg) (https://flic.kr/p/2s41QAc)20260320_141109 (https://flic.kr/p/2s41QAc) by Frans Peeters (https://www.flickr.com/photos/140394905@N08/), on Flickr

(https://live.staticflickr.com/65535/55167857208_dc041f0f00.jpg) (https://flic.kr/p/2s3ZFVS)20260320_141418 (https://flic.kr/p/2s3ZFVS) by Frans Peeters (https://www.flickr.com/photos/140394905@N08/), on Flickr

(https://live.staticflickr.com/65535/55167941954_06414ed925.jpg) (https://flic.kr/p/2s41881)20260320_170112 (https://flic.kr/p/2s41881) by Frans Peeters (https://www.flickr.com/photos/140394905@N08/), on Flickr

Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 25 March 2026, 15:09:00
Frans, als ik op dat vertrouwde www-adres klik krijg ik een foutmelding: deze pagina is niet bereikbaar.
Zit er een hikje in de url?

PS: de link op forum.modelspoormagazine werkt wel.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Duikeend op 25 March 2026, 15:12:21
ik was er al mee bezig klaas ;) er stond meerdere keren een dubbel h t t p s adres in met bijbehorende " quotes.. hopelijk is het nu goed
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 25 March 2026, 15:14:01
Yep, nu gaat het goed. Dank voor de ingreep.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: lucdm op 25 March 2026, 15:32:03
Bedankt, Frans !

De brandweerkabouters zijn goed bezig.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frans Peeters op 26 March 2026, 10:56:37
ik was er al mee bezig klaas ;) er stond meerdere keren een dubbel h t t p s adres in met bijbehorende " quotes.. hopelijk is het nu goed

Bedankt Ferenc voor het aanpassen. Weer iets om de volgende keer op te letten i.p.v. gewoon doorkopiëren van het MSM-collegaforum
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Klaas Zondervan op 26 March 2026, 11:42:06
Frans, wat ik altijd doe als ik een link plaats: zelf er op klikken om te zien of het goed werkt.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: tothebeach op 26 March 2026, 17:41:03
Wat plaatjes door mij gemaakt:

(https://rangeerbanen.wordpress.com/wp-content/uploads/2026/03/p3210082.jpg?w=2727&h=)

(https://rangeerbanen.wordpress.com/wp-content/uploads/2026/03/p3210028.jpg?w=1440)

(https://rangeerbanen.wordpress.com/wp-content/uploads/2026/03/p3210040.jpg?w=2727&h=)

(https://rangeerbanen.wordpress.com/wp-content/uploads/2026/03/p3210048.jpg?w=2727&h=)

(https://rangeerbanen.wordpress.com/wp-content/uploads/2026/03/p3210098.jpg?w=2727&h=)

(https://rangeerbanen.wordpress.com/wp-content/uploads/2026/03/p3210074.jpg?w=2727&h=)

(https://rangeerbanen.wordpress.com/wp-content/uploads/2026/03/p3220116.jpg)

(https://rangeerbanen.wordpress.com/wp-content/uploads/2026/03/p3210110.jpg?w=2727&h=)

Meer plaatjes en wat tekst staan op mijn blog (https://rangeerbanen.wordpress.com/2026/03/25/ontraxs-2026/)

Groet,
michel
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Simplex op 26 March 2026, 18:44:35
Die zwart-wit foto is erg fraai, moet je vaker doen  :)

(Heb je blog opmerking gelezen  ;) )
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: tothebeach op 26 March 2026, 19:27:52
 :D
Ik heb ooit eens ervaring opgedaan bij een baantje van je (iets Deens). Maar deze is zelfs beter.

Groet,
michel
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 04 April 2026, 14:08:24
Ik ben begonnen met het verwerken van het beeldmateriaal dat ik heb geschoten op OntraXS!

Hierbij de eerste video:
https://www.youtube.com/v/CHzcfQqyTrw
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Silvolde op 04 April 2026, 14:41:00
Heel fraai. Dank!
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: BrightonBelle op 04 April 2026, 15:35:11
 Prachtig  sfeertje  (y)
Titel: Re: Ontraxs 20267
Bericht door: Karben op 04 April 2026, 15:36:10
Mooi filmpje geworden Dirk. Dank voor plaatsing en groet.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 04 April 2026, 16:36:36
Dank allen, er volgt nog veel meer (ik heb alle 26 banen + 2 overige banen gefilmd waarvan dit 1 van de overige was).
Ik heb ca. 1000 takes gemaakt over de 3 dagen om een idee te geven, daarvan is uiteraard niet alles bruikbaar maar probeer wel altijd fragmenten te combineren die op elkaar aansluiten zodat je dezelfde trein aansluitend op meerdere plaatsen op de baan voorbij ziet komen. Hierdoor is het bewerken erg tijdrovend, soms moet ik sjoemelen door bijvoorbeeld een scène achteruit af te spelen.
Op 1:40 waar het blauwe locje de draaischijf oprijdt is bijvoorbeeld zo'n achteruit afgespeelde opname (oorspronkelijk reed de loc de draaischijf af) zodat ik het kon combineren met de andere opname van het draaien op de draaischijf zelf. Als je goed oplet zie je dat de verlichting niet brand maar na het overvloeien naar de volgende scène ineens wel. De opnames zijn dan ook op totaal verschillende momenten gemaakt.

Ik wil de banen in volgorde van de nummering op OntraXS! online zetten dus de eerst volgende is Bjørndalen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 04 April 2026, 18:56:53
https://www.youtube.com/v/Vzmbgq8V6j0
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 04 April 2026, 23:05:48
Dirk, wil je volgend jaar de nummering al hebben op voorhand? kan je een draaiboek maken vooraf  ;D
En als je langer wil blijven dan, kan ik ook wel regelen voor je  :)
Ik ga nou eerst zelf even kijken wat er allemaal stond dit jaar, ok al was ik er zelf 5 dagen.
Ik wacht altijd tot jou filmpjes online staan om ontraxs beter te bekijken  :angel: :angel: ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 04 April 2026, 23:56:25
De nummering vooraf is niet nodig, ik film ze niet op volgorde en vaak film ik op een andere dag nog wat extra shots, als er bijvoorbeeld een rustig moment is of andere treinen rijden of ik ineens een detail zie dat ik een dag eerder niet heb gezien.
Wat misschien wel prettig is, is om ook de schaal te vermelden bij de legenda van de modelbanen, liefst inclusief de sub letters zoals bijv. H0m/H0e (zover dit bekent is natuurlijk op het moment van aanmelden).

Van het aanbod om langer te blijven maak ik graag gebruik hoewel het me meestal op de vrijdag wel lukt om wat langer te blijven, op de zaterdag werd ik echter vriendelijk doch dringend verzocht om het museum te verlaten ;D.

https://www.youtube.com/v/jQiLJb2948o
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 05 April 2026, 15:34:15
https://www.youtube.com/v/tlkWxCI1t6w
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Eric v C op 05 April 2026, 17:01:46
Geweldig deze films.
Ik kon er dit jaar niet heen en kan Ontraxcs zo wel beleven.
Dank Eric
 (y) (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 05 April 2026, 17:04:23
Graag gedaan  ;)

https://www.youtube.com/v/utqAqP5A4z0
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 05 April 2026, 21:50:10
https://www.youtube.com/v/jydIHVPT06g
Ik heb maar gegokt dat het schaal 0 (1:43,5) was...
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 05 April 2026, 22:48:14
https://www.youtube.com/v/pYMofq013QY
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Robkop op 05 April 2026, 23:00:14
Die filmpjes wil ik later nog wel ‘s bekijken . Vandaar m’n reactie, dan komt er vanzelf een notificatie.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 06 April 2026, 17:05:56
https://www.youtube.com/v/AT_BA2Sd9NM
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Miniature Holland op 06 April 2026, 17:07:57
Je hebt de smaak flink te pakken met de snelheid dat de video’s online komen  (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 06 April 2026, 19:00:09
Tempo zal vanaf nu wel omlaag gaan aangezien het lange weekend voorbij is.

https://www.youtube.com/v/wQeLxdQr81w
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Frank Bunnik op 06 April 2026, 19:08:56
Bedankt, je hebt Shepherd Elevator prachtig in beeld gebracht. En de andere banen trouwens ook.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 08 April 2026, 17:44:29
Graag gedaan  ;)

https://www.youtube.com/v/qXIThWGHOPM
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald A. op 08 April 2026, 18:06:48
Schitterend!!! (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: piksov op 08 April 2026, 19:01:01

Dank voor de filmpjes ... Ik ben vrijdag geweest en nu ik de filmpjes zo eens bekijk heb ik lang niet alles gezien ....

Guus
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 08 April 2026, 21:41:08
Gaat ons allemaal zo  :)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 08 April 2026, 21:58:18
https://www.youtube.com/v/Cj-EPlrI8Lc
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 10 April 2026, 00:04:05
https://www.youtube.com/v/yIUOsSgBgHg
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 10 April 2026, 18:41:26
https://www.youtube.com/v/cPZR1TM3hLY
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Tjalling op 10 April 2026, 19:24:07
Hi Dirk,

Dank je wel voor de geweldige filmpjes.

Groet,
Tjalling
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: RikM op 10 April 2026, 19:45:26
De filmpjes zijn helemaal super. Bedankt dat we ze op het forum zonder youtube reclameonderbreking kunnen zien (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 10 April 2026, 21:53:29
Tot iets meer dan een jaar geleden kon je ze op mijn YouTube kanaal ook zonder reclame kijken. Ik zat toen nog in YouTube Partner Programma (YPP) maar zette altijd expliciet inkomsten genereren uit waardoor je geen reclame kreeg (volgens mij is dit nog steeds zo bij de filmpjes die ik voor 2025 heb geplaatst) maar omdat ik te weinig uploadde, waardoor er te weinig views waren, ben ik het YPP kwijt geraakt en heb ik helaas geen invloed meer op de reclames.

https://www.youtube.com/v/ZW1wg6_uoOk
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 10 April 2026, 23:01:31
https://www.youtube.com/v/FD-qtkCb1uc
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Simplex op 11 April 2026, 09:32:30
Blijft toch mooi om te zien hoe jij een
baan beleefd. Er zijn er maar weinig die
dezelfde kwaliteit hebben. Bedankt Dirk.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: MOVisser op 11 April 2026, 12:44:56
 (y) (y) (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Wim1969 op 11 April 2026, 14:36:56
Jep, de filmpjes van Dirk zijn zeker ook voor de bouwers zelf een mooie kers op de taart (y) (y)

Je bent inmiddels ook in Frankrijk bekend, Dirksland, LRPRESSE forum zie ik ze ook langskomen  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 11 April 2026, 22:49:58
Vandaag even geen filmpjes, ik was in Aalten.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 12 April 2026, 22:18:18
https://www.youtube.com/v/qVvoD_TTKAY
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 13 April 2026, 12:31:30
Ik vind we Dirk meer moeten promoten  (y) (y)
Het is onbegrijpelijk dat hij zo weinig views krijgt. persoonlijk vind ik hem de beste modelbanenstalker die er is
Terwijl andere filmpjes maken die je zeeziek maken, meest vreselijke geluiden eronder zetten, of nog erger, geluid van echte treinen die over 40 wissels tegelijk rijden, en die hebben 10.000+ views
Ik snap er werkelijk niks van mijn mijn beperket YT kennis
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Peter J K op 13 April 2026, 12:56:48
Wellicht komt dat, omdat deze filmpjes wat later op YT geplaatst worden en dat de meesten kort na het event terugkijken.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 13 April 2026, 13:32:35
Ik vind we Dirk meer moeten promoten  (y) (y)
Het is onbegrijpelijk dat hij zo weinig views krijgt. persoonlijk vind ik hem de beste modelbanenstalker die er is
Terwijl andere filmpjes maken die je zeeziek maken, meest vreselijke geluiden eronder zetten, of nog erger, geluid van echte treinen die over 40 wissels tegelijk rijden, en die hebben 10.000+ views
Ik snap er werkelijk niks van mijn mijn beperket YT kennis

He-le-maal mee eens! Ik had hem uitgenodigd voor onze 3e Dutch US Convention en ofschoon zijn tijd krap was is hij zaterdag toch geweest!  (y) (y) Dirk is een topgozer die erg mooie video's maakt  :)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Simplex op 13 April 2026, 13:39:39
Wellicht komt dat, omdat deze filmpjes wat later op YT geplaatst worden en dat de meesten kort na het event terugkijken.

Nou nee, Dirk neemt gewoon de tijd. En
filmt niet in één dag, maar komt later weer
terug om nog eens wat beelden te maken.
Het meerendeel van de video's op YT zijn
een snelle blik of in vogelvlucht gemaakt.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 13 April 2026, 13:46:05
Yes. En hij monteert ze ook zo mooi. Heeft bij mij wat van mijn baantjes gefilmd in de tijd en heeft dan ook al een plan in zijn hoofd hoe hij dat wil tijdens dat filmen. Als ik die dan later terug zie ben ik altijd wel trots op wat ik gemaakt heb en Dirk gefilmd heeft  (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: tothebeach op 13 April 2026, 13:46:30
En hij heeft gewoon een goede kijk op zaken. Weet die goed op film te zetten en later thuis ook goed te monteren. Zijn bescheidenheid is waarschijnlijk juist zijn troef, daardoor heeft hij de rust en geen opsmuk.
En dat zie je in zijn resultaten. Prachtige filmpjes van modelbanen, zelfs van die banen (https://www.youtube.com/watch?v=Q5pdohCLgio), waaraan fotografen met naam zich niet aan willen wagen :D

groet,
Michel
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Peter J K op 13 April 2026, 14:46:49
Helemaal mee eens, maar mijn reactie was op de vraag van Marty, waarom ze zo weinig views krijgen. Dat kan met de timing te maken hebben. Just my two cents.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 13 April 2026, 20:04:40
Timing zou kunnen maar het kan ook zijn doordat ik buiten dit forum en het forum van Modelspoor Magazine verder geen posts maak voor de filmpjes.

Ik heb ook geen website, Facebook, X, Instagram, TikTok, Pinterest of weet ik veel wat er tegenwoordig allemaal is, waar ik ze kan posten.
Ik maak ook geen shorts op YouTube.

Kortom als er niet specifiek gezocht wordt zullen mijn filmpjes waarschijnlijk niet bekeken worden.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Sylvester op 13 April 2026, 20:25:52
Jammer dat ze zo onbekend zijn, ik vind ze top, zeker zoals ze zijn opgenomen, een genot om naar te kijken. (y) (y) (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 13 April 2026, 23:08:17
https://www.youtube.com/v/aB8jS6xTaSM
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: JeanR op 13 April 2026, 23:47:50
Dirk, je bent gewoon een klasbak op dit gebied.  (y)
Ik zie op jouw filmjes dingen die ik op Ontraxs niet gezien heb.

Grt. Jan.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: sncf231e op 14 April 2026, 10:09:20
Timing zou kunnen maar het kan ook zijn doordat ik buiten dit forum en het forum van Modelspoor Magazine verder geen posts maak voor de filmpjes.

Ik heb ook geen website, Facebook, X, Instagram, TikTok, Pinterest of weet ik veel wat er tegenwoordig allemaal is, waar ik ze kan posten.
Ik maak ook geen shorts op YouTube.

Kortom als er niet specifiek gezocht wordt zullen mijn filmpjes waarschijnlijk niet bekeken worden.

Op het Franse LRPresse forum worden jouw filmpjes, en die van ander Ontraxs filmers, ook gedeeld (en misschien ook bekeken  ;)): https://forum.lrpresse.fr/viewtopic.php?t=100076 (https://forum.lrpresse.fr/viewtopic.php?t=100076)

Groet
Fred
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Martin Welberg op 14 April 2026, 10:49:15
Ik heb je YouTube kanaal toch maar even gedeeld op mijn FB pagina en in wat groepen. Alle kleine beetjes helpen zeggen we hier.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Ronald Halma op 14 April 2026, 18:12:51
 (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 14 April 2026, 21:40:21
Ik heb je YouTube kanaal toch maar even gedeeld op mijn FB pagina en in wat groepen. Alle kleine beetjes helpen zeggen we hier.
Dankjewel!
Het filmpje van de Zweedse baan doet het trouwens wel erg goed. Inmiddels ruim over de 2000 views.

https://www.youtube.com/v/BUYvHiHSQnE
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 15 April 2026, 22:22:36
https://www.youtube.com/v/o9iU6AfIPFU
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Sven op 16 April 2026, 09:55:07
Een post (https://www.facebook.com/tramfabriek/posts/pfbid0SgBBbCFuc7ePAmyNRXCiY7zhg59sCdqMACBvXB2yJrwxKKN5FqNDYnNczxSH84NCl) gemaakt op mijn Tramfabriek Facebook pagina om je videos daar onder de aandacht te brengen.
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 16 April 2026, 10:29:57
 (y)
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Marty op 16 April 2026, 11:15:28
En die heb ik dan ook maar weer even gedeeld, was makkelijker dan zelf de link weer opzoeken en mij kennende doe ik geheid weer wat fout met linken  ;D
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 17 April 2026, 11:18:12
https://www.youtube.com/v/sAL3J_SophA
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 17 April 2026, 19:49:40
https://www.youtube.com/v/vM4hvUqwRog
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 17 April 2026, 22:05:01
https://www.youtube.com/v/_KzYfdW1X-I
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 18 April 2026, 14:49:44
https://www.youtube.com/v/AmWsGNu5Z9c
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 20 April 2026, 22:25:55
https://www.youtube.com/v/JipHssuerKc
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: D_Loc op 21 April 2026, 22:47:11
https://www.youtube.com/v/fkbRpGHZ2pQ
Titel: Re: Ontraxs 2026
Bericht door: Sven op 22 April 2026, 10:40:56
Mooie documenten om nog eens na te genieten.  (y)