Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Faller 2026 door Floris Dilz
Vandaag om 16:38:43
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door Wim Vink
Vandaag om 16:38:41
SIK Roco 72012 snelheid ijken Itrain door Goosie
Vandaag om 16:38:12
Aachenau West door puntenglijder
Vandaag om 16:34:16
NS-1000 in spoor-1 door FritsT
Vandaag om 16:33:03
US diorama in H0 door puntenglijder
Vandaag om 16:32:47
Jouef BB9201 anno 1968 door JoopSpoort
Vandaag om 16:29:38
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door daveric
Vandaag om 16:24:04
Raadplaatje door Gerrit H
Vandaag om 16:22:55
Heroplage Artitec Plan W? door saskia
Vandaag om 16:14:34
Jägerndorfer - afdekplaat draaistel demonteren? door Herb73
Vandaag om 15:52:10
Positie anti-slipbanden bij zes-assige draaistel locs (Roco, DC, H0) door Herb73
Vandaag om 15:46:24
Nieuwe bome, verse nieuwe bome!!! door RobVille
Vandaag om 15:44:56
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door GerardvV
Vandaag om 15:43:13
Rondje door Lissabon met Lijn 28 door JeanR
Vandaag om 15:42:33
Ervaringen met bezorgdiensten (PostNL, DHL, etc) door Wim Romijn
Vandaag om 15:38:21
19 Toen door Montanbahn
Vandaag om 15:29:45
Div. (mini) diorama's van Michiel/neudalhausenstadbahn door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 15:15:09
Bouw graafmachine Artitec. door Herb73
Vandaag om 15:09:18
Plan N van Heris. door Oosterspoor
Vandaag om 15:01:05
Minibaan Visserskaai H0 door HenkN
Vandaag om 14:59:01
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 14:54:35
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 14:32:32
Busch 2026 door ArjanB
Vandaag om 14:29:40
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 14:26:02
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 14:09:57
NS rongenwagen type S-HTS 89301-89330 door prutser
Vandaag om 14:04:21
Artitec 2026 door prutser
Vandaag om 13:56:49
Bezanding Nederlandse stoomlocs door Grunneger
Vandaag om 13:28:24
Micromotor voor Dapol B 802 reinigingswagon? door Herb73
Vandaag om 13:02:55
  

Auteur Topic: Vensterbankbaan (H0-Märklin)  (gelezen 6217 keer)

Nils

  • Offline Offline
  • Berichten: 22
Re: Vensterbankbaan (H0-Märklin)
« Reactie #15 Gepost op: 29 April 2020, 11:39:05 »
Ik zou er 2 demontabele achtergrondjes bij maken... en die er achter zetten. Evt je raam half in ondoorzichtige plakfolie en niemand ziet wat je aan het doen bent ;) Idd kan dat zonlicht tot grote verkleuring leiden op bv je materieel maar ook je landschap.

Ja dat gaat ook nog gebeuren, ben nog een beetje aan het uitzoeken uit welk materiaal ik de achtergrond ga maken. Het moet namelijk wel zo stevig zijn om zonder versteviging rechtop te blijven staan, ik heb de ruimte niet achter de baan om daar bijv. latjes te plaatsen.

Nog een puntje; waarom maak je links die "fiddleyard" niet langer? Je lijkt de ruimte te hebben. Anders misschien verlengen met een opklapbaar stuk?

De fiddleyard wordt inderdaad nog langer, ik heb mij daar op verkeken en niet de lengte van de fiddle yard afgestemd op de lengte van het station. Beetje onhandig, maar aldoende leert men :P. Dus daar komt nog een stuk bij.

Bedankt voor de input!

Grtn Nils

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18895
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Vensterbankbaan (H0-Märklin)
« Reactie #16 Gepost op: 29 April 2020, 11:44:30 »
Graag gedaan ;) Je plaatjes; dun berken of populieren (6 mm) en daarachter 2 of 3 staande dunne latjes verlijmen/spijkeren (wat jij wilt). Totaal een mm of 12 moet toch kunnen?
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Nils

  • Offline Offline
  • Berichten: 22
Re: Vensterbankbaan (H0-Märklin)
« Reactie #17 Gepost op: 02 May 2020, 14:49:30 »
Gisteren kwam eindelijk een nieuwe aanwinst binnen! ;D Een BR610 Pendolino. Tijdje al naar op zoek en stond afgelopen week voor een zacht prijsje op Ebay  :)



Deze trein stond in het eerste Märklin boek dat ik kreeg toen ik een jaar of 8-9 was. Vond m meteen al mooi, maar nooit gekocht want het was best duur voor een klein jochie. Grappig genoeg staat ongeveer de helft van mijn kleine collectie treinen in deze catalogus.



Wat mij opviel aan deze trein (behalve dat hij in de bochten ook mooi overhelt) is dat de verlichting erg mooi is, zeker de sluitseinen. Valt me erg mee voor een trein van 20+ jaar oud.



Al met al ben ik er erg blij mee.

Naast deze nieuwe aanwinst heb ik ook nog mijn DHG 500 omgebouwd van Delta digitaal naar een Lokpilot 5 en een 5 polige hoogvermogensmotor met een ombouwsetje van Marklin. Hij llopt een stuk stiller zo en ook het accelereren en afremmen gaat mooi gestaag.



Graag gedaan ;) Je plaatjes; dun berken of populieren (6 mm) en daarachter 2 of 3 staande dunne latjes verlijmen/spijkeren (wat jij wilt). Totaal een mm of 12 moet toch kunnen?

Dat is zeker een goede optie, ik zat zelf nog in de richting van 3mm plexiglas of trespa te kijken, al wordt het dan wel gelijk een stuk duurder.

Groeten

Nils

VAM65

  • Omroep Modelspoor Club. Elke laatste donderdag gratis toegankelijke rij-avond. Zie ook onze website door op het groene bolletje onder "Nederland 1949-1963" te drukken.
  • Offline Offline
  • Berichten: 4738
  • Nederland 1949-1963 in h0
    • Omroep Modelspoor Club - Hilversum
Re: Vensterbankbaan (H0-Märklin)
« Reactie #18 Gepost op: 02 May 2020, 15:46:04 »
Wat mij opviel aan deze trein (behalve dat hij in de bochten ook mooi overhelt) is dat de verlichting erg mooi is, zeker de sluitseinen. Valt me erg mee voor een trein van 20+ jaar oud.

Inderdaad. Misschien door de vorige eigenaar LED's ingebouwd?

Jelmer

  • Offline Offline
  • Berichten: 5800
Re: Vensterbankbaan (H0-Märklin)
« Reactie #19 Gepost op: 02 May 2020, 16:12:33 »
Volgens mij was dat al zo bij dit model af fabriek.

Model is samenwerking geweest tussen Marklin en Fleischmann. Basis is Fleischmann met rond motor.

Kantelmechanisme was ook mooi gemaakt. Schijnt alleen kwetsbaar te zijn voor slijtage.

Groeten,
Jelmer


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Pfarrerwinkel de bouw:
Pfarrerwinkel

NS264

  • Offline Offline
  • Berichten: 9140
  • Het leven op de weg.
    • Midland
Re: Vensterbankbaan (H0-Märklin)
« Reactie #20 Gepost op: 02 May 2020, 19:32:40 »
Misschien kun je op de hoek iets met je kolemijn doen, een stuk heuvel/rots voor je de fiddle yard in gaat.
Dan kun je toch je kolenmijn inzetten.

Maar ik vind je alternatieve plan ook wel wat.

Gr Koen.
Werkspoor modulen weer aktief. Swalbenburg in N de pauze stand.
Johnny Cash: All I do is drive.

Marty

  • Offline Offline
  • Berichten: 3456
  • Het Achtergrondmannetje.nl
    • Het Achtergrondmannetje
Re: Vensterbankbaan (H0-Märklin)
« Reactie #21 Gepost op: 02 May 2020, 19:58:26 »
Ja dat gaat ook nog gebeuren, ben nog een beetje aan het uitzoeken uit welk materiaal ik de achtergrond ga maken. Het moet namelijk wel zo stevig zijn om zonder versteviging rechtop te blijven staan

Lastige in deze
normaal zou ik zeggen Forex met een directe print erop, maar dan zou je 10 mm dik moeten nemen, maar dat kan zelfs krom trekken zo direct achter glas
ook hout is niet aan te raden zo direct achter het raam, met de warmte ontwikkeling kan dat ook krom trekken.
Ook moet de plaat die je direct tegen het raam zet echt wit zijn, maar zelfs dan heb je kans op thermische breuk in je raam.
Maak je die plaat donker van kleur en je zet het rechtstreeks tegen het glas, glasbreuk gegarandeerd,
Wat ik nu zo bedenk is witte sticker met print erop, en dit tegen je raam plakken, maar mocht de hele dag er de volle zon op staan, dan is alles tricky
Mvg Marty, aka het Achtergrondmannetje