Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Eenvoudige besturing schaduwstation met DCC door bask185
Vandaag om 14:53:53
Roco 1200 DCC Sound ratelende aandrijving. door Ronald A.
Vandaag om 14:44:46
Dak van Fleischmann Vla Flip krom getrokken door Forever Rocofan
Vandaag om 14:43:55
Vragen over een railplan uit de RRAILHOBBY van sept. 1988 door Jeronimos
Vandaag om 14:43:21
Revier Rheinbrenner (H0) door Arjan6511
Vandaag om 14:39:39
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Dave.......
Vandaag om 14:31:06
NS bestelt 36 Flirt Flex treinstellen door Daan!
Vandaag om 14:23:07
Diorama Oelde Mittelweg Hp door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 14:15:17
"Jede Stunde, jede Klasse": DB Intercity '79 door ES44C4
Vandaag om 13:57:33
NS Mat 35 Maple Leaf door Karben
Vandaag om 13:57:13
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 13:40:27
Faller H0 baanplan (2.90 x 1.25m) stoomdepot met een onlogisch spoor door Ferdinand Bogman
Vandaag om 13:25:03
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 13:23:41
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Loki
Vandaag om 13:04:29
Mijn geweatherde modellen door Frank103
Vandaag om 12:39:25
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 12:38:09
Rondom Charlois door Montanbahn
Vandaag om 12:32:40
Wie (welk bedrijf) kan snijden én graveren in polystyreenplaten? door Kees-Jan
Vandaag om 11:56:10
ICR-rijtuigen, voor welk merk ga je? LSmodels, PBmodels, Exact Train of Piko? door KNed
Vandaag om 11:49:09
soundprobleem piko 2000 decoder door Coen Burki
Vandaag om 11:46:53
Raadplaatje door henk
Vandaag om 11:30:14
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 11:27:50
Een nieuw baantje op Micromodules door Lucien
Vandaag om 11:23:25
Ervaringen met Van Perlo ( DinaSys ) draaischijfbesturing door Gerard
Vandaag om 11:10:18
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door basjuh1981
Vandaag om 11:07:05
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door basjuh1981
Vandaag om 11:05:20
Aachenau West door Wim Vink
Vandaag om 09:59:14
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 08:22:58
Bahnstrecke 5867 door spoorijzer
Vandaag om 07:56:53
Gezocht decals wit op transparant door ruudns
18 November 2025, 23:02:37
  

Auteur Topic: WW2 Duits spul afbeelden  (gelezen 40759 keer)

Floris Dilz

  • Nervensäge.
  • Offline Offline
  • Berichten: 9890
    • belse roestkraam
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #45 Gepost op: 27 February 2019, 19:59:22 »
och, krijgen we dit gezaag weer...

Heb een miniem klein beetje vertrouwen in elkaar, er op basis van wat modelletjes vanuit gaan dat iemand wel een van de grootste massamoorden uit de geschiedenis zal steunen vind ik op zn minst ietwat aanmatigend.

nkob

  • Offline Offline
  • Berichten: 2053
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #46 Gepost op: 27 February 2019, 20:13:45 »
het zag er perfect uit
niet mijn smaak maar dat is tijdperk vi ook niet
Dat er zoveel discussie over is is alleen maar goed denk ik .
Wat ik nu zeg zal ws een hoop  commentaar opleveren maar was de geschiedenis anders verlopen dan was  hier ws een discussie over totaal andere symbolen gevoerd
De winnaar bepaalt vaak  de historie .
met vorige schrijver mee eens dat het niet terecht is dat de maker min of meer beschuldigd wordt van sympathieen hierin
groet kees

Eelco Storm

  • Pauze
  • Offline Offline
  • Berichten: 11743
    • Mijn fotoarchief
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #47 Gepost op: 27 February 2019, 20:15:42 »
Heb een miniem klein beetje vertrouwen in elkaar, er op basis van wat modelletjes vanuit gaan dat iemand wel een van de grootste massamoorden uit de geschiedenis zal steunen vind ik op zn minst ietwat aanmatigend.

Nouja, Goering deed aan modelspoor. Ik bedoel maar....  ;D

Luit

  • Offline Offline
  • Berichten: 1423
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #48 Gepost op: 27 February 2019, 20:18:33 »
Niks van wat jij noemt is vergeten. Je had een punt gehad als je bijvoorbeeld de Atjeh-oorlog, Lombok-oorlog of de Bali-expedities had genoemd. Die zijn heel diep weggestopt. Maar de Frans-Duitse oorlogen, de Balkanproblemen in de aanloop naar WO I, de ontmanteling van het Ottomaanse rijk... Allemaal in de geschiedenisboekjes aanwezig. Net als de oorsprong van Westerbork.

Het mag zijn dat je andere geschiedenisles hebt gehad dan ik maar voor mij eindigde het inderdaad met de slag bij Waterloo en een paar kanttekeningen bij WO2 maar dat was wel de moderne geschiedenis.
Ja in de boeken staat het wel maar niet in mijn schooltijd.

Floris Dilz

  • Nervensäge.
  • Offline Offline
  • Berichten: 9890
    • belse roestkraam
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #49 Gepost op: 27 February 2019, 20:24:37 »
Nouja, Goering deed aan modelspoor. Ik bedoel maar....  ;D
nouja, er is denk ik een soort verband tussen een hoe minder zielen hoe meer vreugd-levensinstelling en modelspoor, maar denk dat dat niet perse met t gekozen thema te maken heeft.  ;D

Eelco Storm

  • Pauze
  • Offline Offline
  • Berichten: 11743
    • Mijn fotoarchief
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #50 Gepost op: 27 February 2019, 20:30:26 »
 ;D

Om het even welk thema, elke modelspoorder is toch de dictator van zijn wereldje...

https://www.youtube.com/watch?v=wcO891AzxJM

Silver Fox 2512

  • Offline Offline
  • Berichten: 498
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #51 Gepost op: 27 February 2019, 20:35:46 »
Af en toe kan het planken van dik hout zagen best verhelderend zijn. Maar een ander de grond in boren kan nooit de bedoeling zijn. Zoals eerder aangegeven is de wereld niet zwart of wit, niet goed of fout. Elk land heeft zijn zwarte bladzijden. Ook Nederland is in het verleden beestachtig te werk gegaan. Dat valt niet uit te wissen. Mag ook niet. Houd die geschiedenis levend maar ga er wel met respect mee om.

Wat ik heb begrepen van een Duitse vriend is dat het in o.a. Duitsland en Oostenrijk verboden is om speelgoed te voorzien van een hakenkruis. De grootserie fabrikanten maken speelgoed volgens de wet. Alleen als een model duidelijk geen speelgoed is mag je alles afbeelden. Het afplakken op beurzen zal zelfcensuur zijn om mensen niet onnodig voor het hoofd te stoten.

Als afsluiter wat goede adviezen van de buurman van Thatcher. https://www.youtube.com/watch?v=XHCe1bNoLtU

Groeten, Peter

arnout

  • Offline Offline
  • Berichten: 1722
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #52 Gepost op: 27 February 2019, 20:43:41 »
zet is Discovery of National geogravic aan op zondag ochtend, allemaal programma,s over ww2. Met alle symbolen er bij. Het is gebeurt en zal waar ter wereld niet de laatste keer zijn. Van mij mag het gewoon vertoont worden. Mensen die welke vorm van dit soort praktijken verheerlijken bestaan toch. Geloof er ook niks van dat de bouwer deze boodschap had.

Bedenk ook dat alle techniek: communicatie - veel medische kennis - snelwegen - en weet ik wat voor middelen die we dagelijks gebruiken in het beginsel zijn uitgevonden tijdens of voor oorlogsdoeleinde.
« Laatst bewerkt op: 27 February 2019, 20:47:06 door arnout »

prutser

  • Offline Offline
  • Berichten: 6795
  • Spaar ze allemaal.
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #53 Gepost op: 27 February 2019, 20:54:16 »
En de atoombom, ook heel handig in het dagelijks gebruik.
Al het goede wat een oorlog voortbrengt was er toch wel gekomen, oorlog brengt ontwikkelingen hoogstens in een stroomversnelling dus om daarmee oorlog een beetje "goed" te maken is flauwekul.
« Laatst bewerkt op: 27 February 2019, 20:55:49 door prutser »

Arjan6511

  • Offline Offline
  • Berichten: 4795
    • Filmpjes op YouTube
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #54 Gepost op: 27 February 2019, 20:56:19 »
In Duitsland (en ook Oostenrijk en nog een aantal landen) is de swastika, omdat deze symbool staat voor de nationaal-socialistische ideologie,  verboden.
Daarom worden ze niet op modeltreintjes aangebracht, mogen ze niet als decal aan modelbouwdozen worden toegevoegd en ook is het verboden deze zichtbaar aan te brengen op voorwerpen die tentoongesteld worden. Daarom zie op modelbouwbeurzen zoals die in Dortmund ook dat ze, op bijvoorbeeld vliegtuigmodellen waar ze wel op zitten, zijn afgeplakt.
Decals bij modelbouwdozen en het op modellen drukken is gewoon al heel lang toegestaan, het openbaar tonen niet. Op een Duitse modelbouwtentoonstelling zul je het dus niet zien.

Het in films en documentaires zichtbaar zijn als dit educatief, lees geschiedkundig, wordt gebruikt is ook niet verboden. Gebruik in een modelbouwcatalogus valt daar niet onder. Als je het Revell-boek doorbladert zie je fraaie tekeningen van duitse ww2 modellen zonder aangebracht hakenkruis, koop je de doos staat het er ook niet op, in de doos dus wel de decals en als je het model afhebt en de hakenkruizen aangebracht mag je het model dus niet op die manier tentoonstellen.

Verstuurd vanaf mijn ALE-L21 met Tapatalk

https://www.youtube.com/@arjans3459/videos > abonneer want er komt meer! Treinenvideo's uit NL/D/AT

ReneN

  • Gast
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #55 Gepost op: 27 February 2019, 21:11:02 »
Een modelspoorbaan bouw je volgens mij om je aan het dagelijkse leven te onttrekken, en die kun je zo fraai maken als je zelf wilt uit allerlei creatieve of nostalgische overwegingen, want het is immers je eigen wereld. Tenminste zo zal de meerderheid het hier wel doen. Het uitbeelden van oorlogstaferelen is dan juist weer het tonen van de lelijke kant van de mensheid en het zal mij weinig plezier geven omdat die duistere kant nog elke dag in de media te zien is.

Maar ja, oorlog is tegenwoordig weer "salonfähig" gezien de vele reenactment clubs - hier in de omgeving worden in de zomer ook hele veldslagen nagespeeld door hobbyisten en wat velen niet weten is dat de Houtense modeltreinbeurs wordt afgewisseld met militariabeurzen: http://militariabeurshouten.com/Beursagenda.html. Daar zal ook wel het nodige aan WWII nostalgia worden verkocht.
« Laatst bewerkt op: 27 February 2019, 21:15:55 door ReneN »

Eelco Storm

  • Pauze
  • Offline Offline
  • Berichten: 11743
    • Mijn fotoarchief
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #56 Gepost op: 27 February 2019, 21:15:34 »
Het begint geschiedenis te worden. En daarmee interessant voor re-enactmentgroepen. Van mensen die soldaten onder de Romeinse adelaar spelen tot mensen die het dienen onder de Nationaal Socialistische adelaar naspelen. Lekker je uitdossing historisch correct maken, ook een interessante hobby.

Floris Dilz

  • Nervensäge.
  • Offline Offline
  • Berichten: 9890
    • belse roestkraam
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #57 Gepost op: 27 February 2019, 21:19:12 »
Een modelspoorbaan bouw je volgens mij om je aan het dagelijkse leven te onttrekken, en die kun je zo fraai maken als je zelf wilt uit allerlei creatieve of nostalgische overwegingen, want het is immers je eigen wereld. Tenminste zo zal de meerderheid het hier wel doen.
wat is dat voor gezelligheidsterreur?

Eelco Storm

  • Pauze
  • Offline Offline
  • Berichten: 11743
    • Mijn fotoarchief
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #58 Gepost op: 27 February 2019, 21:21:21 »
 ;D

prutser

  • Offline Offline
  • Berichten: 6795
  • Spaar ze allemaal.
Re: WW2 Duits spul afbeelden
« Reactie #59 Gepost op: 27 February 2019, 21:39:18 »
Krijg trouwens weer zin in de Militracks. Ook een hoog hakenkruisgehalte maar, zover je het aan de buitenkant kan zien, nog nooit een neonazi tegengekomen daar.
Wel erg gezellig altijd, dus een aanrader voor Floris  ;D.