Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Grootspoor in Frankrijk door Karben
Vandaag om 18:23:17
BR-18.6 Schaal-0. door Benelux795
Vandaag om 18:12:48
Op zoek naar ns-seinvleugels in ho door AP3737
Vandaag om 18:00:35
De fabriek - Spoor 0 door BartvD
Vandaag om 17:56:39
Met welke tang knip je verenstaal? door RetroJack
Vandaag om 17:54:40
Acherntal 2.0 H0 TP III/IV door Ronald69
Vandaag om 17:05:24
't Boemeltje door bask185
Vandaag om 16:38:22
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door Montanbahn
Vandaag om 15:46:25
Terugverende koppeling door Trein033
Vandaag om 15:36:48
LS Models CIWL LX slaapwagens door willyTEE
Vandaag om 15:33:50
Göhrener Viaduct door aad52
Vandaag om 15:19:20
booster vraag door Montanbahn
Vandaag om 14:35:52
Module vliegveld Jan van Mourik door Wim Vink
Vandaag om 14:34:05
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 14:07:46
Her-(her-)beginnen door Montanbahn
Vandaag om 13:29:49
Vreemd probleem door Treintje_komt_zo
Vandaag om 13:14:28
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Hans van de Burgt
Vandaag om 13:02:05
N-Wagen; Brawa, ESU of Piko door wob
Vandaag om 12:41:02
Aachenau West door Wim Vink
Vandaag om 12:41:01
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door wob
Vandaag om 12:37:12
Bauarbeiten im gange door Wim Vink
Vandaag om 12:22:25
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door Montanbahn
Vandaag om 11:43:25
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door VAM65
Vandaag om 11:09:35
Update: baan in de tropen door Hans Grasmaijer
Vandaag om 10:58:31
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Ronald Schreuder
Vandaag om 10:46:10
Waldbrunn an der Veluwe. Romantiek in H0 (2R) door Vislijn
Vandaag om 10:35:31
Wat was jullie allereerste loc? door AdLoc
Vandaag om 10:28:24
Modelbaan Beltheim. door Bertje B
Vandaag om 10:10:38
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 09:52:39
MoBaBro.de door Marco1044
Vandaag om 08:20:47
  

Auteur Topic: TRIX T22377 wordt niet gedetecteerd door bezetmelder  (gelezen 732 keer)

Heuficus

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 1
TRIX T22377 wordt niet gedetecteerd door bezetmelder
« Gepost op: 17 January 2018, 22:28:11 »
L.S.

Via deze weg hoop ik een mogelijk oplossing te vinden voor een probleem war ik tegenaan loop ij de opbouw van de treinbaar van en voor mijn vader. Hieronder een korte toelichting.

Na zijn persionering is mijn vader begonnen met de opbouw van zijn modelspoorbaan. Mijn vader rijdt H0 en wil zijn baan digitaal schakelen. Als interface gebruikt hij de Intellibox II voor de treinen, seinen en wissels. Terugmeldingen geberen via de HSI van Littfinsky. Voor het automatisch rijden gebruiken we het rogramma I-train

Inmiddels ligt het schaduwstation en een helix om van het schaduwstation onder de tafel tot boven te geraken. De terugmelders die in dt deel van de baan zijn opgenomen zijn qua lengte afgestemd op de langste locomotief die mijn vader had. De minimale lengte van elke terugmelder is 32 centimeter. De maximale Lengte ongeveer 40 centimeter. Alle locomotieven worden netjes herkend, totdat ik mijn vader onlangs een treinstel kado deed. Het treinstel is de TRIX 22377 (Lint) van de Bayerische Regiobahn. Het treinstel wordt niet gedetecteerd door de bezetmeldersdie ik heb ingebouwd. Ik denk dat dit komt door de constructie van het treinstel. Het draaistel tussen beide delen van het treinstel is aangedreven en daardoor voorzien van anti-slip bandjes. De stroomafname vindt plaats op het draaistel aan de voor en achterzijde van het trenstel. De afstand tussen beide draaistellen is echter groter dan de lengte van de terugmelders. Ik denk dat de melders in mijn baan het trenstel hierdoor niet detecteren.

Zijn er naast het vergroten van de lengte van elke terugmelder in het schaduwstation en de helix nog andere mogelijkheden om het treinstel gedetecteerd te krijgen, zonder dat ik moet gaan 'breken'.

Zijn er andere modeltrein hobbyisten die wellicht ooit tegen vergelijkbare problemen zijn aangelopen en een oplossing hebben voor het probleem waar in nu tegenaan loop? Ik hoop een oplossing te kunnen ontvnagen waarbij ik net te veel hof te breken aan de baan, maar ook niet het volledige treinstel hoef om te bouwen.

Met vriendelijke groet
Pascal van en Heuvel


henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22519
Re: TRIX T22377 wordt niet gedetecteerd door bezetmelder
« Reactie #1 Gepost op: 17 January 2018, 22:48:12 »
Ik denk dat je niks hoeft te slopen, alleen iets moet toevoegen.  :)

Zijn er ook stukken spoor zonder bezetmelder? En nemen beide kopdraaistellen stroom af? Dan krijg je dit verschijnsel als het ene draaistel in een sectie met melder is maar het tweede draaistel niet.
Een loc wordt nu pas gedetecteed als alle stroomafnemende wielen in de bezetmeldsectie staan en dat gebeurt nooit bij dit stel. Het is op te lossen door de stukken spoorstaaf zonder bezetmelding via een diodeschakeling aan te sluiten. Dan hoeft een loc niet in zijn geheel in de bezetmeldsectie te staan en is één stroomafnemend wiel genoeg voor detectie.

Zie ook hier voor verdere toelichting.
https://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Diodeschakeling

De weerstand die daar in het schema is getekend, is niet strikt noodzakelijk. Op mijn baan heb ik een ringleiding met drie draden. Zwart en rood heb ik direct met de centrale verbonden. Via een 5A brugcel (diodeschakeling) is de gele draad met rood verbonden. De spoorstaaf die niet is onderbroken, is op meerdere plaatsen met de zwarte draad verbonden. De andere spoorstaaf heeft stukken met terugmelding en stukken zonder terugmelding. Alle railsecties zonder terugmelding zijn op de gele draad ofwel via de diodeschakeling op rood aangesloten.

« Laatst bewerkt op: 18 January 2018, 09:27:04 door henk »
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.