Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Roco Driewegwissel 42454, H0, Lok valt stil op hartstuk bij lage snelheid door AartvN
Vandaag om 05:28:43
Korneschans. Een fictief Duits Nederlands grensstation. door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 01:20:02
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 01:19:46
De Projecten van RetroJack door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 01:18:05
verlichting inbouwen voor beginners door meino
Vandaag om 00:47:24
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Hatsune Miku
23 October 2025, 23:15:04
Pendel module Viessmann 5214 door Te 2/2
23 October 2025, 22:57:52
Anleitung en Ersatzteilliste van Trix V 120 001 (artnr. 22511) door Hasenwald
23 October 2025, 22:17:34
Artitec 6300 door ModelWessel
23 October 2025, 22:11:28
roco kraan 40108 adres wijzigen door jerrytrein
23 October 2025, 21:53:06
Werking Piko goldcap i.c.m. met niet-Piko decoder door henk
23 October 2025, 21:46:50
Raadplaatje door Hatsune Miku
23 October 2025, 21:28:22
Configureren van YD8116 via web browser door reinderlf
23 October 2025, 21:16:42
Fleischmania Nostalgia door RetroJack
23 October 2025, 20:41:52
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Huup
23 October 2025, 19:33:38
marklin 3756 verlichting door bellejt
23 October 2025, 19:30:49
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
23 October 2025, 19:19:57
Digitaliseren Trix V 120 door Overet
23 October 2025, 18:57:15
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Peter Kleton
23 October 2025, 18:55:19
Omgeving Frankfurt am Main door reMARKable
23 October 2025, 18:37:50
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door henk
23 October 2025, 15:26:45
Da's Daz 2 door spoorijzer
23 October 2025, 15:25:16
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Huup
23 October 2025, 14:55:42
ACME 2024 met NS ICNG! door VAM65
23 October 2025, 14:49:15
Stalen D 4 deurs spoor 0 door 1795
23 October 2025, 14:41:44
Stroomdetectie issues. door Klaas Zondervan
23 October 2025, 13:19:04
Decoder uitlezen met Z21 op programmeerspoor in iTrain door Dirk J
23 October 2025, 13:06:55
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door wob
23 October 2025, 13:02:37
Loksound downloads door D_Loc
23 October 2025, 13:02:28
Spoor 1 pendelbaan, maar dan rond (1:32) door Pauldg
23 October 2025, 12:43:16
  

Auteur Topic: Lokpilot DCC v4 met kuren  (gelezen 3673 keer)

Rene de Haan

  • Offline Offline
  • Berichten: 109
Re: Lokpilot DCC v4 met kuren
« Reactie #30 Gepost op: 11 April 2017, 08:30:03 »
Die hardware matige backup is er ook. Die kan de programmer software nl wel lezen (das nl de 3e geheugenbank...).
Dus een volledige reset vanuit de programmaer is wel mogelijk.

Dat ESU er voor gekozen heeft de reset naar de defaults te doen vind ik prima, altijd na testen je eigen juiste instellingen terug.
Wat ze dan (nog?) niet hebben gemaakt is om vanuit een centrale de 3e bank te laten restoren (door bv CV 8 de waarde 128 te geven).

Overigens kun je al je de programmer hebt de uitgangssituatie opslaan en wijzigen wat je wilt. Ff je file terugblazen en je hebt 'm ook gereset.
Dus of het zo gezien handig is, is misschien ook een vraag waarom ESU die keuze heeft gemaakt.

Rene.
He, een raadplaat *tje :)

Ben

  • Offline Offline
  • Berichten: 6853
Re: Lokpilot DCC v4 met kuren
« Reactie #31 Gepost op: 11 April 2017, 08:43:25 »

Vindt het iets anders als je zou zeggen dat de verkoper in dit geval een steek heeft laten vallen. Hij/zij had de decoder naar fabrieksinstellingen kunnen/moeten zetten.
Men kan er namelijk niet vanuit gaan dat iedereen een LokProgrammer heeft, en bij veel CV's kun je dan heel moeilijk bij.


Rare gedachtengang toch. Een decoder is ingesteld op een lok met een specifieke motorsetting, misschien wel met Zwitserse seinen, een digitale koppeling enz. Moet de lok dan bij verkoop gereset worden, nee toch? Het resetten vind ik sowieso een paardenmiddel en er wordt veel te snel naar gegrepen (vind ik).

Als je bij van Biervliet een lok koopt heb je de keuze er een decoder in te laten zetten en de lok wordt voor je ingesteld en afgeregeld. De gedane instellingen zullen bewaard worden als default. Zo gaat de lok naar de klant en zo hoort het ook (naar mijn mening).

Over de LokProgrammer: reuze handig zo'n ding om snel met wat muisklikken iets in te stellen. Maar feitelijk overbodig mits je niet met sound aan de gang gaat. Met het boekje erbij kun je prima met je centrale CV's lezen en schrijven mits je er wat affiniteit mee hebt maar dat geldt voor alles.

Gr, Ben.

Timo

  • Team encyclopedie
  • Offline Offline
  • Berichten: 4655
Re: Lokpilot DCC v4 met kuren
« Reactie #32 Gepost op: 11 April 2017, 10:19:31 »
@ingenium, Kwam meer omdat ik duidelijk mijn mening gaf en mensen daar over vielen alsof ik de waarheid verdraaide. Dat viel wel even verkeerd ja :-\

Maar we hebben het over software toch, daar heb jij als hardware engineer toch niks mee? :angel:
Schaak ;D Maar goed, in deze wereld bestaat er bijna niet meer zoiets als pure hardware engineer tenzij je dat in een specialisatie doet. Ik ben dan ook eigenlijk meer embedded systems engineer maar daarbij denken anders vaak aan Raspberry Pi, Linux en Windows CE (of weten überhaupt niet wat het is :P). En daar heb ik wel wat kennis van maar doe ik niets mee ;D Vandaar dat ik dan de term hardware engineer gebruik.

@Marcel112, recovery is geen reset... Daar gaat jouw vergelijking dus mank. ::) En zelfs bij een recovery ga je niet veel vinden. Telefoon is encrypted (Android default) en zelfs zonder dat ga je niet zomaar account info terug vinden al je gaat graven (wat geen reset is).

En net als Ben vind ik je gedachtegang over de verkoper ook erg raar. Ja, in zo'n geval zou eht hadig zijn als de verkoper de fabrieks waardes terug zet die geladen worden voor een reset (en zal ik een eventuele verkoper nu ook vragen) maar dan moet je dit gedrag wel weten. Iets waar, zoals Klaas al aan gaf, ESU met geen woord over rept in handleidingen.

Rare gedachtengang toch. Een decoder is ingesteld op een lok met een specifieke motorsetting, misschien wel met Zwitserse seinen, een digitale koppeling enz. Moet de lok dan bij verkoop gereset worden, nee toch? Het resetten vind ik sowieso een paardenmiddel en er wordt veel te snel naar gegrepen (vind ik).
Er wordt inderdaad te snel naar gegrepen. Maar naar fabrieksinstellingen brengen en de standaard waarde herstellen zijn dus twee dingen. Bij verkoop zou ik dus wel graag hebben dat de verkoper de laatste herstelt maar de instellingen wel laat staan. Op die manier reageert de decoder ten minste op een bekende manier als ik een keer het paardenmiddel in moet zetten. :police:

Als je bij van Biervliet een lok koopt heb je de keuze er een decoder in te laten zetten en de lok wordt voor je ingesteld en afgeregeld. De gedane instellingen zullen bewaard worden als default. Zo gaat de lok naar de klant en zo hoort het ook (naar mijn mening).
Ergens wel, ik zie het laten inbouwen dan ook meer als het aanschaffen van een loc met decoder. En van die loc's hoef je er niet vanuit te gaan dat ze naar decoder fabrieksinstellingen gaan (maar adres 3 zou wel handig zijn altijd). Maar dat je als klant niet weet wat er gebeurd na een reset vind ik dan weer niet echt handig. :-\

Over de LokProgrammer: reuze handig zo'n ding om snel met wat muisklikken iets in te stellen. Maar feitelijk overbodig mits je niet met sound aan de gang gaat. Met het boekje erbij kun je prima met je centrale CV's lezen en schrijven mits je er wat affiniteit mee hebt maar dat geldt voor alles.
Eens, ook al niet met het boekje ;D Ik vind het de beste zet ooit van ESU dat de LokProgrammer software ook gewoon de CV's uit kan spugen (y) In het verleden met andere decoders dat gewoon uit het boekje gedaan maar dit maakt het wel echt makkelijk, zeker nu de decoder zo veel kan. Als ik bijvoorbeeld nu kijk naar een Zimo (die ook mega veel kan) en ik moet de CV's doen met de vaak wat vage omschrijvingen in het boekje, dan word ik toch niet zo blij :-\ En ja, de LokProgrammer is zeker handig en geeft je wat extra opties om de instellingen op te slaan en te kopiëren naar een andere decoder enz. Maar gelukkig is het zonder ook prima te doen, anders zou ik al lang overgestapt zijn naar Zimo.

Die hardware matige backup is er ook. Die kan de programmer software nl wel lezen (das nl de 3e geheugenbank...).
Dus een volledige reset vanuit de programmaer is wel mogelijk.
Weet je zeker dit dit een derde set in de decoder is? Anders zou het makkelijk zijn voor ESU om ook echt een factory reset in te bouwen (misschien CV8 = 255 ofzo). Lijkt me eerder dat de LokProgrammer de fabriekswaarde op dat moment gewoon uit de software haalt en dat zou ook verklaren waarom er geen echte reset in zit.


Timo
« Laatst bewerkt op: 11 April 2017, 11:07:02 door Timo »
Verzonden vanaf mijn desktop met Firefox